d r Soest 50 jaar geleden Situatie in de regio wettigt enig optimisme Toch onderzoek naar mogelijkheden inconveniëntenregeling ambtenaren Opnieuw overleg met gebruikers over sluiting kampeerterrein IcïOude Enghel vraagt: uw aandacht; voor: VEILING SOEST PAGINA 4 WOENSDAG 16 JANUAR11985 SOESTER COURANT PAGINA 5 TEN I b.v. GEMEENTE Raadsvergadering V oorbereidingsbesluit Verleende bouwvergunningen Openbare commissievergadering woensdag 6 februari 1985 PUBLIEK VERKOPEN Voorzitter Kamer van Koophandel Chr. Karelse in nieuwjaarsrede Vrees voor verhoging kampeergeld Op ruiming sweaters! vrijetijdskleding Van Ne? Uw aangewezen adres N r ruime helft van it garage en aan- praktijkruimte (ca lilet, grote woon- ;ht over weilan- pi|Keuken welke iet aansl was- oing: overloop, vaste kast. twee <4m) waarvan ■n Ruime bad- t, ligbad en vas- ap naar zolder- grote en een 'ote bergruimte, e staat van on- dkamer zal ge- i worden t.k. aan de door- iisiaande villa e (9 x 3) op ca. geschikt voof er de woning achter bereik- erkruimte van ierhouden. e woonkamer naard en met at zonneterras keuken (eiken- ;te badkamer initair, 3 grote Grote zolder «mte voor 2e ar. comforta- len te komen. RT eerde ruime I gesitueerd 'oorzien van Geïsoleerd hele woning) woonkamer, grote slaap- Ruime bad- let en vaste berging met zolderkamer ■estdijk ïnl op de 3 in de on- ilet, grote :en, ruime ilkon, luxe 944,- p m >or 2 pers. 10,-k.k. lat op de g en c v. 2 slaap- ansluiting on, Incl. Gedeel- et flatge- uin aan- <en e.d. e kosten k.k. TOOfl Soest 17251 of De eerstvolgende openbare raadsvergadering vindt plaats op donderdag 24 januari, 's avonds om half acht in de aula van het Griftlandcollege, Noorderweg. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum kan men de stukken inzien van de punten die die avond behandeld worden. De agenda hangt op het publikatie- bord van het INFOcentrum en ook bij de hulpsecretarie Soesterberg. Men kan ook telefonisch bij het INFOrmatiecentrum informeren welke agendapunten aan de orde komen. De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat door de raad van de gemeente Soest bij zijn besluit van 19 december 1984, afdeling I, nummer RB 84-215 bestem mingsplannen in voorbereiding zijn verklaard voor de percelen Verlengde Talmalaan 5, Middelwijkstraat 58-66, Julianalaan 82 en Albert Cuyplaan (sectie K, nummer 1863,1864 (ged. Het besluit met de daarbij behorende tekeningen ligt met ingang van woens dag 16 januari 1985 in de gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken en stadsontwikkeling, kamer 23 (geopend iedere werkdag van 09.00 - 12.00 uur) voor een ieder ter inzage. (niet gWbonden besluiten uitbreiden woonhuizen, Kornet 8 en 10 plaatsen bergingSpinet 86 plaatsen berging, Spinet 42; maken toegangsportaal, Birkstraat 136; bouwen garage/berging, Ferd. Huycklaan 3 vergroten dakkapel, Hartmanlaan 54 vergroten pompstation, Van Weerden Poelmanweg, kad. bekend gem. Soest sectie Dnr4298 plaatsen transformatorstation in de wijk Overhees, kad. bekend gem. Soest, sectie G, nr. 8241 ged. aanbouwen zij-ingang, Rademakerstraat 32; plaatsen tuinhuisje, Claroenstekerpad 17 uitbreiden woonhuis, Foekenlaan 3; plaatsen vacuümstation t.b.v. riolering, Dorresteinweg, kad. bekend gem. Soest, sectie g, nr. 6304 ged. vergroten restaurant, Bosstraat 80 Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het College van B. en W. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. Donderdag 17 januari, 16.30 uur, commissiekamer gemeentehuis: commis sie Ruimtelijke Ordening. Behandeld wordt het voorstel betrekking hebbend op de Wet op de Stads en Dorpsvernieuwing. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur. Notarissen M. H. A. van Veeren en Mr. H. H. Elferink te Soest zullen op 's avonds 8 uur in het Wijkgebouw "De Rank", Soesterbergsestraat 18 te Soest ex artikel 1223 lid 2 B.W. 1De woning, geschikt voor dubbele bewoning, dubbele ga rage, ondergrond, erf en tuin, Koninginnelaan 147/149 te Soest, kad. bekend gem. Soest, sectie K nr. 184, groot 5.90 are. Onr. goed bel. 1985: f435,-eig.; f348.-gebr. Het perceel is in gebruik bij de eigenaar. 2. Het appartementsrecht, rechtgevende op het uitsluitend gebruik van de flatwoning met berging, Van Goyenlaan 100 te Soest, kad. bekend gem. Soest, sectie K nr. 2627A-4. Onr. goed bel. 1985: f 109,- eig.; f 87,- gebr. Servicekosten incl. verw. f 275,- per maand. De flatwoning is in gebruik bij de eigenaar. 3. Het appartementsrecht, rechtgevende op het uitsluitend gebruik van de flatwoning met berging, Van Goyenlaan 162 te Soest, kad. bekend gem. Soest, sectie K nr. 2628A-6. Onr. goed bel. 1985: 109,-eig.; f 87,- gebr.; Servicekosten incl. verw. f 325,- per maand. De flatwoning is leeg te aanvaarden. Gegadigden dienen op de veiling desgewenst een verklaring betreffende hun financiële gegoedheid te kunnen overleggen. Bezichtiging: dinsdags en donderdags van 2 tot 4 uur. Betaling van de kooppenningen: vóór of op 6 maart 1985. Aanvaarding bij betaling der kooppenningen. Nadere inlichtingen: ten kantore van voornoemde notaris sen, Van Weedestraat 2 te Soest, tel. 02155-12315. „In de afgelopen zittingsperiode van vijf jaren is het bedrijfsleven door een diep dal gegaan. In 1980 stond het Eemlandse bedrijfsleven er nog vrij gunstig voor; de daaropvolgende jaren gaven een ander beeld te zien. Gelukkig was aan het einde weer sprake van enige opleving. Met zijn allen beseften we dat de bomen niet meer tot aan de hemel groeiden. Ook de overheid zag in, dat zij zich anders diende op te stellen." Aldus de voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Eemland in zijn nieuwjaarsrede tijdens de bijeenkomst van deze Kamer op 10 januari. De bij eenkomst droeg een bijzonder karakter, aangezien de Kamer in nieuwe samenstel ling aan het begin van een nieuwe zittingsperiode, voor de eerste maal bijeen kwam. Op grond van de onlangs gewijzigde Wet op de Kamers van Koophandel is het aandeel van werknemerszijde vergroot van 9 naar 12 van de 36 zetels. De bestuurders zijn bezig tezamen met het bedrijfsleven de economische pro blemen van nu te lijf te gaan. Deze be leidsombuiging heeft ook een andere opstelling van het bedrijfsleven ge vergd: in mindere mate de overheid „aanvallen", in toenemende mate die overheid op positief-kritische wijze benaderen. De wegen, die de Kamer de komende tijd in het bijzonder hoopt in te slaan; zullen overigens in een dit voorjaar vast te stellen beleidsplan worden aangegeven. Economische vooruitgang Bij het bezien van de economische ont wikkeling in Nederland over het afge lopen jaar valt een kentering ten goede duidelijk waar te nemen. Er is sprake van een opleving, niet al leen in puur economische zin, maar vooral qua instelling. De omzet bij het bedrijfsleven in Ne derland is het afgelopen jaar met meer dan 5 prqcent toegenomen. In de industrie zelfs met 7 procent en in de groothandel met 6 procent. Geble ken is dat het bedrijfsleven in de pro vincie Utrecht (dus ook in onze regio) deze omzetstijging niet heeft kunnen waarmaken. Het Eemlandse bedrijfsleven heeft maar net het inflatiepercentage van 3 kunnen compenseren, hetgeen bete kent, dat er geen reële groei van de produktie heeft kunnen plaatsvinden. Vorige jaren bleef Eemland duidelijk boven het landelijk gemiddelde. De economische opleving van dit mo ment is mede een gevolg van de toe nemende buitenlandse vraag naar onze produkten. Bereikte nationaal ge zien de export het afgelopen jaar een historische mijlpaal van ruim 200 mil jard aan goederenexport (een stijging van meer dan 10f/r), de export in Eem land groeide slechts met 4% Investeringen Het bedrijfsleven in Eemland is min der conjunctuurgevoelig dan in de rest van Nederland. Dit komt ook tot uiting in de rendementsbeoordeling. Al jaren kan worden geconcludeerd dat het Eemlandse bedrijfsleven beter is ge stemd over het behaalde rendement op zijn eigen vermogen, dan de col lega's in den lande. Een uitzondering daarop vormt de detailhandel waar het rendement slechter wordt beoor deeld. Het aantal verlieslijdende bedrijven in deze regio is afgenomen en bedraagt ongeveer 15% t.o.v. 18% in 1983. De investeringen blijven zorgen baren. Vooral de kleinere bedrijven met min der dan 50 werkzame personen) laten het afweten; ten opzichte van vorig jaar weer een daling van de investe- ringen met 8% c Ook voor 1985 wordt in totaliteit voor de investeringen nog geen verbetering verwacht. In de industrie is de werk gelegenheid stabiel gebleven, evenals bij de Eemlandse bouwbedrijven. Dit positievere werkgelegenheidsbe leid is niet alleen te zien bij de ERBO (Enquête Regionale Bedrijfs-Ontwik- keling), maar ook in de werkloosheids cijfers van het GAB. Overheid In de afgelopen jaren is steeds duide lijker geworden, dat een positieve op stelling van de overheid ten gunste van het bedrijfsleven van belang is voor het in gang zetten van nieuwe ontwik kelingen. De belangstelling van gemeentebe sturen voor het voeren van een werk gelegenheidsbeleid nam sterk toe. Er is thans duidelijk sprake van een ko persmarkt. De klant, i.c. het bedrijfs leven, is weer koning! Maar niet alleen op het gebied van de bedrijfsterreinen mag dit het geval zijn. De overheid kan zich niet meer permitteren te doen wat haar zelf goed dunkt. Zij zal zich voor allerlei zaken moeten richten op de markt. Dit geldt voor de woningbouw, waar niet meer de stedebouwkundige of de planoloog richtinggevend moet zijn, maar de gebruikers. Dit geldt evenzo voor de werkgelegenheid. De relatieverbetering met het bedrijfs leven is van groot belang en het is dui delijk dat de Kamer een dergelijke ontwikkeling toejuicht. Vertegenwoor digers uit het bedrijfsleven zijn dan ook als adviseurs van de projektgroep opgenomen. Wanneer Eemlandgemeenten dit klantgericht denken willen omzetten in concrete projekten kunnen zij rekenen op de steun van de Kamer. Opmerkelijk is de toegenomen kracht van de provincie Utrecht op het ge bied van promotie en acquisitie, zoals het bezoek van een delegatie aan de Verenigde Staten en het recente bezoek van een groep Japanse bedrijven aan onze provincie. Bedrijfsterreinen Per ultimo 1984 was in de regio Eem land ongeveer 18 ha direct uitgeefbaar bedrijfsterrein beschikbaar. Verge leken met de situatie elders in den lan de is deze hoeveelheid overigens nog steeds bijzonder gering. Wel is er een behoorlijke beschikbaarheid van leeg staande bedrijfspanden ter grootte van zo'n 50.000 m2. De ligging en de kwali teit van deze panden sluiten echter nauwelijks aan sop de actuele vraag vanuit de marktJ(__. Bedrijfsontwikkeling Met erkenning van alle individuele ge meentebelangen in het kader van de bedrijfsontwikkeling moet er worden gewaakt voor een onbeheerste concur- rentiedrift binnen de regio. Het is aan te bevelen dat de gemeente besturen van Eemland over een ge zamenlijk aan te pakken bedrijfs- acquisitie-strategie gaan overleggen. Juist het samenspel tussen de betrok ken gemeenten zal per saldo meer voordelen voor allen opleveren dan een situatie van "ieder voor zich en de provincie voor ops allen' Overigens is het. groeistadbeleid voor het Kamersecretkriaat thans duidelijk merkbaar: er is'een grotere aandacht voor Amersfoort nodig. Uiteraard blijft de Kamerrin alle 7 omringende gemeenten in haar district actief het 'Be^cbfobh^lèhP ontwikkeling van de regio hangt de komende jp.«;en in sterke mate af van het welslagen van de ont wikkelingen in de regio Amersfoort. Een actieve ondersteuning van alle betrokken partijen is daarbij nood zakelijk. Werkgelegeriheid Uit de jongste cijfers van het actief Ge westelijk Arbeidsbureau en de Enquête Regionale Bedrijfsontwikkeling van de Kamer komt naar voren, dat er zich ondanks de grote werkloosheid toch nog knelpunten op de arbeidsmarkt voordoen. Over het in tijdelijke dienst nemen van personeel bestaat nog veei onduidelijkheid. Beroepsonderwijs De belangstelling vanuit,het onderwijs voor datgenen wat zich in het bedrijfs leven afspeelt is de laatste tijd toege nomen. Het specifieke beroeps onderwijs, met name het middelbaar technisch, het middelbaar economisch- administratief en het middelbaar com mercieel onderwijs, werkte al vrij intensief samen met het bedrijfsleven. Andere opleidingen gaan zich van deze noodzaak ook steeds meer bewust wor den. Het bedrijfsleven mag de deur naar het onderwijs niet sluiten met de mede deling dat er nauwelijks tijd voor is. Het initiatief van de Kamer, om teza men met leerkrachten in de metaal en de elektrotechniek binnen het lager beroepsonderwijs een stageplan voor hen op te zetten, Is daarvan een boor- beeld. Gemeente en bedrijfsleven moe ten elkaar ondersteunen in de poging om zoveel mogelijk onderwijsinstel lingen voor de regio te behouden dan wel aan te trekken. De grote kern van vooral jeugdige werklozen heeft echter geem enkele of een gebrekkige beroepsopleiding. Juist voor deze categorie hebben de Kamers in de provincie Utrecht het initiatief van de heer Hietink onder steund om te komen tot een opleiding Computergebruik. De ruime aandacht die wordt besteed aan het belang van goede scholing in relatie tot de werkgelegenheid bewijst hoeveel gewicht deze Kamer toekent aan het kunnen beschikken over een beroepsbevolking, die niet alleen the oretisch, maar vooral ook praktisch moet zijn geschoold. „Starters" Het is nuttig-te realiseren wat er al lemaal komt kijken voordat een detail handelsonderneming kan worden be gonnen (de zgn. „Starter"). Het zou voor overheidsdienaren een goede zaak ,zijn zelf eens de proef op de som te nemen. Dan blijkt, dat men te ma ken krijgt met wel zo'n 10 instanties. In de praktijk blijkt vaak, dat beant woording van brieven, uitslagen van procedures of de vergunningverlening maanden kan duren. Detailhandel Deze sector kent regionaal een hoge mutatiegraad. Het afgelopen jaar sloten rond 140 ondernemers in deze bedrijfstak hun poorten, waartegen over een ongeveer gelijk aantal nieuwe vestigingen stond. De kamer is van plan dit jaar een distributie-planolo- "Je kunt het tegenover je werkne mers niet maken om te zeggen: een inconveniëntenregeling is te ingewik keld en daarom praten we er maar niet over", aldus het raadslid Wil van der Klink (VVD) deze week in de com missie Bedrijven Personeelszaken waar gediscussieerd werd over een brief van dë drie vakorganisaties (Abva-Kabo, CFO, -NBvGA) van Soes- ter ambtenaren. In deze brief dringen de ambtenaren er bij de gemeenteraad op aan na vijf jaar nu eindelijk zo'n regeling voor extra bezoldiging van zware werkom standigheden 'Inconveniëntenrege ling") eens vast te stellen. Al in 1980 is door de voorzitter van het Geor ganiseerd Overleg toegezegd, dat zo'n regeling zou worden uitgewerkt. In 1984 besloot het College van B. en W. definitief "vanwege de financiële si tuatie der gemeente" de hele kwestie in de ijskast te stoppen. Inconsequentie "Wij hebben dan ook gemeend ons tot de gemeenteraad te moeten wenden, omdat wij in de eerste plaats menen dat het College gedane toezeggingen niet nakomt en in de tweede plaats omdat wij in de door het College ge geven argumentatie een onoverkome lijke inconsequentie bespeuren. Im mers het zijn in de eerste plaats de werkzaamheden die bepalend zijn voor de vaststelling van bezwarende werkomstandigheden. Bezwarende werkomstandigheden houden, ondanks een (vermeende?) minder gunstige ujianciële situatie, niet op te bestaan. Het gemeentebestuur zal opnieuw overleg plegen met de gebruikers van het gemeentelijk kampeerterrein over de toekomst hiervan en die van de ge bruikers als kampeerder in Soest. Wet houder drs. G. Plomp (VVD) zegde dit vorige week toe op aandrang uit de commissie ruimtelijke ordening. De leden hadden kritiek op het feit dat wél met anderen overlegd was in het kader van de recreatienota, maar dat de ge bruikers van de gemeentelijke kam- peeraccommodatie hierbuiten waren gehouden. Overigens wees de heer Plomp erop 'dat met geen enkele club in het verleden zo vaak is overlegd als met deze kampeerders'. Ook op aandrang uit de commissie zal een aantal conclusies in de nota waaschijnlijk 'minder scherp' worden geformuleerd, met name waar het gaat om de sluiting van het terrein. Daarvan kan volgens de commissie pas sprake zijn als vaststaat dat er ver- blijfsrecreatieve mogelijkheden bij het Soester Natuurbad worden geschapen, een belangrijk uitgangspunt in de nota. In ieder geval kunnen de twintig gebruikers van het terrein dit jaar on gestoord kamperen. Handhaving van het gemeentelijk kampeerterrein naast verblijfsrecreatieve voorzieningen bij het natuurbad behoort naar het oordeel van de wethouder niet tot de mogelijk heden. Verbetering van het huidige ter rein volgens de nieuwe kampeerwet kost minstens twee tot drie ton. Zo'n uitgave, naast uitgaven voor het treffen van voorzieningen bij het na tuurbad, acht de wethouder, ook als het gaat om de steun van het provincie bestuur, onhaalbaar Best tevreden Bijna alle gebruikers van het terrein waren vorige week naar de vergade ring van de commissie gekomen. Me vrouw Schinkel uit Utrecht vroeg zich af of de verblijfsrecreatieve voorzieningen het jaarlijks exploitatitekort van het bad moeten dekken. Wordt dan het kampeergeld daarvan afhankelijk gesteld? Zij had de indruk dat de gemeente de kam peerwet gebruikt als argument voor sluiting van het kampeerterrein.- Zij vroeg zich ook af wie precies van mening is dat het niet meer aan de eisen voldoet. 'Wij zijn namelijk best tevreden met de situatie'. Overigens zei ze geen bezwaar te heb ben tegen verhuizing naar een terrein "bij het zwembad, maar wel tegen een te grote verhoging van het kampeergeld. Daarom zien de kam peerders meer heil in alternatieven, zoals het openstellen van het terrein voor verblijfskampeerdersuitbrei ding van het aantal plaatsen en het aanwenden van de inkomsten daaruit voor het beter sluitend maken van de natuurbadexploitatie, en halvering van het huidige terrein door de nog bestaande huisjes dichter bij elkaar te brengen. Dat het gemeentebestuur de kampeerders wil laten verhuizen naar de nabijgelegen camping 't Nest ver baasde de heer Schuring. Ook in dat geval zijn investeringen nodig, zei hij. Hij vreesde dat bij het natuurbad een 'Sporthuis-centrum-achtigesituatie zal worden gecreëerd, waarbij de kam peerders als een soort 'eerste vulling' van het terrein fungeren. De heer Doll zei dat het voorstel van de gemeente tot verhuizing naar 't Nest gelijk is aan 'uitlevering aan de wolf'. 'Dan zitten we liever in 't Monnikenbos of bij 't zwembad'. Maar een plaats daar moet dan niet zo duur zijn als bij 't Nest, waar de kampeerders ruim twee keer het bedrag zouden moeten betalen dan ze nu kwijt zijn. Ook de heer Wittebol zei tegenstander te zijn van verplaat sing van de al 68 jaar bestaande cam ping naar 't Nest Lichtvaardig Jan Visser (Prog. Soest) vond die ver plaatsing uitgesloten. Ries van Logtenstein (CDA) deed de suggestie om in overleg met de bestaande kam- peerbedrijven in Soest een acceptabele situatie voor de gebruikers van het ge meentelijk kampeerterrein te creëren. Joop van den Brakel (PvdA) vond dat er te lichtvaardig over het kampeer terrein wordt gesproken, vooral omdat het gebruikt wordt door mensen die fi nancieel nauwelijks mogelijkheden hebben om elders te gaan staan. Adriaan Pothuizen (D'66) achtte het onbewezen dat verblijfsrecreatie bij het natuurbad een vermindering tot ge volg heeft van het exploitatietekort van het bad. De heer J. van Garderen (SGP/GPV/RPF) zei er geen voorstander van te zijn het natuurbad tot een recreatiecentrum uit te bouwen ten koste van het gemeentelijk kam peerterrein. Alle sprekers drongen met klem aan op overleg met de betrokke nen. Wethouder Plomp zegde dat toe, met de toevoeging dat er geen sprake is van opheffing van het gemeentelijk kam peerterrein zolang de toekomstige situatie rond het Soester Natuurbad niet zeker is. Ook de gemeente heeft haar verplich tingen als werkgeefster en dient die na te komen", aldus de brief van de vak organisaties, die ondertekend is door de heer H. H. Leerentveld, bestuurder van de Abva-Kabo. Ook andere raadsleden namen het op voor de ambtenaren van Gemeente werken en het Gasbedrijf, van wie en kelen op de publieke tribune het debat volgden. Eén van hen, de heer Drost, maakte gebruik van zijn spreekrecht in de commissievergadering om de brief toe te lichten. Hij vindt dat er nu iets moet gebeuren. Uit het antwoord van B. W. blijkt dat het gemeentebestuur "pas op de plaats wil maken, omdat een finan ciële vergoeding moet worden afgewo gen tegen alle andere, noodzakelijke en gewenste, te treffen voorzieningen". Antwoordbrief "Gelet op deze argumenten willen wij ons op dit moment nog niet binden aan enigerlei toezegging, noch ten aan zien van een nader onderzoek naar een regeling voor compensatie van inconveniënten, noch ten aanzien van een eventuele datum voor invoering daarvan. Dit onderwerp houdt echter onze aandacht", schrijven B. en W. in de antwoordbrief, die niet in de Raad wordt vastgesteld, maar rechtstreeks aan de ambtenaren wordt verzonden. Alleen de CDA- en VVD-vertegenwoor- digers Henk Strietman en Wil van der Klink waren het met de eindconclusie van het college eens. "Alleen van aandacht kun je niet eten", aldus Jan Visser (Progr. Soest), die zich met Joop van den Brakel (PvdA) fel verzette tegen het standpunt van B. en W. "De tijd is niet rijp voor een dergelijke regeling en het is te veel werk voor de ambtenaren om het allemaal uit te zoeken", aldus wethouder Oudemans (WD). Uiteindelijk bleken toch alle commis sieleden vóór onderzoek en overleg met de ambtenaren. "We weten niet hoe urgent het probleem is en daarom moeten we eerst beschikken over gegevens", aldus Henk Strietman. J. van Garderen (SGP/GPV/RPF) wilde weten hoe het in andere gemeenten is geregeld. Wethouder Oudemans was tenslotte bereid de brief aan te passen, die maandagmiddag in het Georganiseerd Overleg op tafel zou komen. gisch informatiesysteem DISte gaan opzetten. Dit systeem stelt de Kamer in staat mutatieprocessen op allerlei gebied beter te analyseren. Met betrekking tot detailhandelsont wikkelingen valt tenslotte nog te con stateren dat in het afgelopen jaar het nodige is gebeurd aan winkelstructu ren in de regio. De langlopende dis cussies over het voorzieningenpeil in Soest zijn in belangrijke mate afge rond door de realisering van een fraai winkelcentrum in Soest-Zuid. Thans vragen in deze gemeente vooral de pro blemen rond de Van Weedestraat en de „bewinkeling" in Soesterberg de aandacht. Milieu Op freelance basis is een milieu-ad viseur aangetrokken om milieutech nische problemen binnen de onderne ming te helpen oplossen. In een gezamenlijke campagne van rijk en provincie zal het komende voor jaar ruim aandacht worden geschon ken aan de oplossing van het probleem van de verwerking van chemisch af val. De Kamer zal in haar voorlichting daarop inhaken. Toerisme/recreatie In dit verband is te vermelden de toe genomen belangstelling van de over heid voor het stimuleren van toerisme en recreatie. Dit is verheugend, omdat de economische betekenis van ver- blijfs- en dagrecreatie, maar ook van copgressen en vergaderingen aanzien lijk is.' Jaarlijks wordt alleen al in de provincie Utrecht rond een half mil jard gulden aan deze zaken gespen deerd. Toekomst Het jaar 1985 mag met een zeker op timisme tegemoet worden gezien. De resultaten van het Eemlandse be drijfsleven geven daartoe heel voor zichtig aanleiding. De investeringsge neigdheid is weliswaar nog niet zo groot, de eerste signalen van meer ver trouwen zijn er in ieder geval wel. De rijksoverheid zou daarbij een duwtje in de rug kunnen geven door de aange kondigde verlaging van de vennoot schapsbelasting niet op de lange baan te schuiven. Ook de banken zullen zich in hun kre dietverlening wat minder terughou dend moeten opstellen Het bedrijfsleven heeft de afgelopen tijd de tering naar de nering moeten zetten en daarmee vaak ook intern orde op zaken gesteld. Het jaar 1986 zal een jaar van oogsten moeten worden met, om maar enkele voorbeelden te noemen, het gereedko men van de voor deze regio belangrijke verbinding (A28) tussen Amersfoort en Utrecht en het in gebruik nemen van het Soester bedrijfsterrein Nieuwe Gracht. Dit houdt dan wel in, dat het jaar 1985 nog van alle kanten veel inspanning zal vergen wil er van oogsten sprake kunnen zijn. I" van Levi's 55,- f 29,75 van Moustache 99,90 f40,- van Emanuelle 79,90 f40,- v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Boodschappentas gestolen Mevrouw Th. E. uit Soest deed bij de politie aangifte van de diefstal van haar boodschappentas. De tas was haar afhandig gemaakt tijdens het winkelen in de Smitshof. In de tas be vonden zich een giropas en 19 girobe taalkaarten, alsmede een bedrag van 100 gulden. Antenne vernield De heer P. uit Soest stelde de politie vorige week op de hoogde van het feit dat onbekenden zijn auto-antenne had den vernield. Zijn wagen stond gepar keerd bij zijn woning aan de Gustaaf Gelderhof. DAD CCTr A CC 2 BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 DAGMENU voor ƒ11,50 Tussen 17.00 en 20.00 uur Woensdag 16 januari Tomaten -groentesoep Geblever met spek en uitjes Appelmoes Gek. of geb. aardappelen Donderdag 17 januari Karbonade met kaas Spruitjes Gek. of geb. aardappelen Chocoladepudding met slagroom Vrijdag 18 januari Kippesoep Honde-portie gesn. biefstuk met ketjapsaus, gest. ui en rijst met geb. uien Maandag 21 januari Groentesoep Magere speklapjes Rode bietjes Gek. of geb. aardappelen Vanillevla Dinsdag 22 januari Holsteiner schnitzel Gest. witte kool Gek. of geb. aardappelen Woensdag 23 januari Stamppot zuurkool met spek en groot stuk worst Yoghurt 8,50 Johan "Buziau viert zijn 40-jarig plankenjubileum. Er zijn vele jubi lea in onze dagen: het ambtenaartje, dat het 25 jaar op zijn kan toorkruk heeft uitgehouden; de oude grijze portier, die 50 jaar geleden in erfopvolging voor het eerst zijn waakzaamheid en trouw in dienst van zijn patroon steldede onderwijzer, die oud en schraal en taai is geworden temidden van jeugd en veerkrachtige levenslust. Zij hebben het allen ver diend, dezegoede, trouwe, brave menschen, wier linkerhand niet wist, hoeveel de rechter deed en wier hart warm wordt, nu zij bij een zilveren ol gouden mijlpaal de sluizen der welsprekendheid en der goede gaven geopend zien als waardeering voor hun alledaagsche opoffering. En nu Buziau, de man, die al deze kleine luiden kende, beter dan een van ons, en nen begreep. Hij wijdde zich bijzonder aan het eindelooze leger, dat •men in de moderne terminologie den 'middenstand' en den 'minderen stand' noemt. Buziau's zeer bijzondere kunst is een kunst van stilte en van zwijgzaam heid, een kunst van het opgekropte gemoed; daarom is het een kunst van de kleine luiden, van hen, die hun verdriet in eenzaamheid lijden en hun vreugde beleven in stilte. Meneer Klaproos Wegens het grote succes zal door de toneelclub van den Kath. Kring St. Ca- rolus te Soesterberg op Woensdag 16 Januari a.s., 's avonds 8 uur, in 'Huis ten Halve', voor de 5e maal worden opgevoerd: 'Meneer Klaproos', blijspel in drie bedrijven van Gerard Wielem. Wel een bewijs, dat stuk en spel in alle opzichten voldoet. Vereeoiging voor Mond en Gebitverzorging DENTOFORM. T andarts D. Schouten NicMsgsilasg 10 So«t(dl|k "(bl| dc Bctulun) VRI|DAGS vn 9-12 uur. Grutli InlIchllDfca v.n 9-2. nor Aardappelen, Groenten en Fruit Rtolimu aardappelen 10 kilo blauwen BB oenl 10 Icllo Bevelandere 46 oenl - Alleen bl) ene 8 kilo wortelen 10 oent, 3 kilo uien 10 oenl, 3 kilo rapen 10 oent W« lof 3-5 poud 25 cent, Mocuppcb 2'/,-5 pood 2S c pood voor 25 «rot. Goudrclotttcn per kilo 25-30 «rot. Bellefleur* pa kilo 1531 eest, StuuMppcl* 6-7-8 9-10-13-16 voor 25 cem M*ndo- ri|neo 7-8-KM2-M voor IS cnl. Vatgroonten: Snij- an Speroloboonan 10-13 oent per pond, goudgele Andijvie 10 oent per pentf, Zuurkool 0-8 oent per pond Soesterbergschastr. 13 - Telefoon 923

Soester Courant | 1985 | | pagina 5