Actie 'Het komt in de bus' afgesloten Progressief Besturen Overleg bepleit invoering Vredesonderwijs in Soest Waar gaat Mevrouw De Rijkste heen, als ze t goedkoopst met vakantie wil? Superhoofdprijs puzzelaktie uitgereikt bij Colitico WOENSDAG 16 JANUAR11985 SOESTER COURANT PAGINA 7 Nieuw café in Soest: 'Het Sjabrak' VOS-kursus Vrede, tot iedere prijs??? Vredes- opvoeding Mevrouw De Rijkste hoeft niet ver te zoeken. Want ookhierin de buurt zitzo'n uit stekend Holland International Reisburo. Daar kunnen ze u precies laten zien welke reisorganisatie de goedkoopste vlieg reis heeft naar uw favoriete vakantie-adres. En uiteraard bent u er ook welkom voor alle andere reis- en vakantie-aangele genheden. HOIL4NDINTERN4TIOWL Naar de Steenhoffstraat 15a in Soest oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo 'Kinderen worden verantwoordelijk voor het behoud van onze wereld In een tijdsbestek van ongeveer 100 jaar heeft de ontwikkeling van wetenschap en techniek geleid tot enorm ingrijpende veranderingen in onze samenleving. De ontwikkeling gaat nog in hoog tempo door. Veel van deze ontwikkeling heeft geleid tot wèlzijn van de mensheid. Tegelijkertijd is echter ook een enorme hoeveelheid energie en inventiviteit gestoken in het bedenken en produceren van vernietigingswapens. Er is een samenhang tussen de enorme investering in ver nietiging en het lijden en sterven van miljoenen mensen ten gevolge van honger, onderdrukking en onrecht. Kennelijk gaat de ontwikkeling van de techniek veel sneller dan die van het besef van maatschappelijke verantwoordelijkheid, voor eerlijke menselijke verhou dingen en voor rechtvaardigheid. Wij pleiten daarom voor het bevorderen van onderwijs, dat aan kinderen de mogelijkheid geeft dit gevoel sterker te ontwikkelenVredesonderwijs/Vredesopvoeding. Met deze en andere nota's wordt de No- waarbij de nadruk moet liggen op het ta Vredesonderwijs Soest ingeleid, die vorige week door het Progressief Be sturen Overleg is gepubliceerd. In het Overleg werken samen de besturen van de plaatselijke afdelingen van J PvdA, Progressief Soest, D'66, PSP en CPN. De nota is aangeboden aan het gemeentebestuur van Soest, al is zij te vens gericht aan politieke partijen, be sturen van onderwijsinstellingen, vre desgroepen, vakbondsafdelingen en ouderorganisaties. Doel van de nota is het gemeentebestuur te informeren over Vredesonderwijs en op welke manier dit te realiseren en te integre ren is in het onderwijsprogramma voor de basisscholen. De nota bevat voor stellen om het gesprek daarover op gang te brengen. 'De inhoud van deze nota moet niet ge zien worden als iets onveranderbaars en evenmin als een konkreet uitge werkt plan,' laten de samenstellers we ten. 'Ze beoogt een voorstel te zijn aan het gemeentebestuur tot het nemen van initiatieven en het voeren van een aktief beleid ten aanzien van Vredeson derwijs.' Volwassenheid Naast het gezin en andere instanties is de invloed van de school op de opvoe ding van kinderen erg groot. Vredesop- voeding kan worden gedefinieerd als 'het begeleiden van kinderen naar vol wassenheid, in het besef dat zij verant woordelijk worden voor het behoud van onze wereld.' aldus de nota. Volwas senheid betekent o.m. openstaan voor meningen van anderen; het vermogen hebben het betrekkelijke van het eigen standpunt in te zien; het aanvaarden van normen omdat men van de juist heid overtuigd is; de digen zien zoals ze zijn en niet zoals ze worden gewenst of gevreesdweten waardoor agressie ve gevoelens veroorzaakt worden en ermee leren omgaankunnen omgaan met tekorten, teleurstellingen en con flicten. De nota stelt vast dat dat de wereld van de kinderen een andere is dan die van de volwassenen. Dat betekent echter niet dat de grote problemen van de we reldsamenleving buiten beschouwing moeten blijven. Kinderen hebben er weet van en stellen er vragen over. Het vredesonderwijs op de basisschool moet daarin echter niet blijven steken, maar er moeten verbanden worden gelegd met de problemen, conflicten, verhoudingen en regels in de maat schappij .om hen heen en in de wereld, A.s. vrijdagavond opent een nieuw café in Soest zijn deuren voor het publiek; 'Het Sjabrak' aan de Ko- ninginnelaan 70. Eigenaar is de heer Boonstra. Van 19.00 tot 21.00 uur wordt er een feestelijke openings receptie gegeven. Krat bier gestolen Van het balkon van een woning aan de S'peenkruidstraat werd vorige week een kratje bier weggenomen door een onbekende dader. Een schadepost van 23,60 voor de eigenaar, de heer H. van O. Hij deed aangifte bij de politie. Semafoon gestolen Namens het Waterleidingbedrijf Mid den Nederland deed H. W. uit Soest vo rige week bij de politie aangifte van de diefstal van een semafoon met oplader, eigendom van de PTT. Een tot dusver onbekende dader had het apparaat weggenomen uit het kantoor van het pompstation van de WMN aan de Van Weerden Poelmanweg. Om binnen te komen had de dief een ruitje van het kantoor gebroken. vormen van een positieve levenshou ding. Conflicten Belangrijke doelstellingen van vredes onderwijs zijn volgens de nota dan ook: leren omgaan van kinderen met hun gevoelens en met conflicten, en die op constructieve wijze (geweldloos en rechtvaardig) proberen op te lossen. 'Conflicten komen niet uit de lucht val len Er zijn oorzaken voor aan te geven frustraties (zich uitend in agressie), belangentegenstellingen en voor oordelen. Gevoelens spelen daar bij een belangrijke rol.', aldus de nota, die vervolgt: 'Conflicten en tegenstel lingen zijn alledaagse verschijnselen en het is niet reëel om te geloven in een sasmenleving zonder conflicten. Een vreedzame samenleving is een samen leving waarin men geleerd heeft - anders dan met geweld en de macht van de sterkste - met conflicten om te gaan. Vooral in de opvoeding liggen op dit punt mogelijkheden.' De nota geeft daarvoor enkele doelstellingen aan. 'Het zal duidelijk zijn dat het hier niet om toetsbare korte-termijn-doelstel lingen gaat,' aldus de samenstellers. 'Het gaat er veeleer om dat de volwasse ne de kinderen helpt om zelf hun weg te leren vinden in conflict-situaties. Dit kan in allerlei werkvormen die kinde ren in staat stellen om helderheid over conflicten te krijgen, waarbij de opvoe der de kinderen ruimte geeft. Oplossin gen aanbieden, de les lezen, moralise rende verhalen, belonen en straffen werken vaak negatief, constateert de nota. 'Kinderen dwingen tot vrede is niet mogelijk.' Werkvormen De nota biedt een uitgebreide opsomming van mogelijke werkvor men in het onderwijs, die geïntegreerd zouden moeten worden in het leerplan of schoolwerkplan. Voorbeelden daarvan zijn kringge sprekken, muurkranten, tekenen, pop penkast, rollenspel, interviews, forum discussies, voorlezen, zingen en 'pra ten via het schoolbord', Op die manier krijgen kinderen de mogelijkheid tot inzicht in het verloop van conflicten, in het goed oplossen daarvan en in de ge voelens die daarbij een rol spelen. 'Van de volwassen begeleiders worden daarbij zorgvuldigheid, geduld, aan dacht en liefde gevraagd,' aldus de nota. 'Ook voor hen zijn er mogelijk heden beschikbaar die erop gericht zijn de probleemoplossing tussen volwas sene en kind zo te laten verlopen dat er geen sprake is van een winnaar of ver liezer, maar dat beide partijen door sa men te werken de tussen hen gerezen problemen oplossen. Onder het kopje 'De gemeente Soest en Vredesonderwijs' maakt de nota melding van de sterk toegenomen be langstelling voor vredesonderwijs bin nen onderwijskringen. 'Het belang en de noodzaak van vredesonderwijs wordt ook erkend door de overheid.' Dit komt tot uitdrukking in beleid, maar ook in financiële steun aan pro jecten. De nota geeft een opsomming van allerlei instanties, waarin Vredes onderwijs 'aandachtsveld' is geworden en meldt ook dat organisaties van leer krachten, zoals PCO en ABOP, in woord en geschrift voor de integratie van vredesonderwijs in het bestaande onderwijs pleiten. Overleggroep 'Binnen de gemeente Soest werden tot nu toe door het gemeentebestuur geen initiatieven ontplooid om Vredesonder wijs op de scholen te stimuleren. Wij zijn echter van mening dat hier een taak voor de gemeente ligt, die immers het welzijn van haar inwoners dient te bevorderen. Wij vinden het daarom van groot belang dat het gemeentebe stuur aktiviteiten ontplooit op het ge bied van Vredesonderwijs. Wij stellen voor dat het gemeentebestuur probeert een overleggroep Vredesonderwijs in het leven te roepen, waarin gemeente bestuur, schoolbesturen, leerkrachten, ouders en eventueel het plaatselijke Vredesplatform (waarin politieke par tijen, vredesgroepen en andere organi saties samenwerken) vertegenwoor digd zijn,' aldus de samenstellers. Zij stellen bovendien voor dat het ge meentebestuur op zich neemt leer krachten en ouders te informeren over Vredesonderwijs, bijvoorbeeld door voorlichting te geven op ouderavonden en/of door verspreiding van de nota. Tevens bepleiten zij dat het gemeente bestuur de discussie op gang brengt of, en zo ja hoe, Vredesonderwijs moet worden geïntegreerd in de leer plannen en schoolwerkplannen van de openbare scholen, en binnen de voorgestelde overleggroep ten aanzien van alle (dus ook bijzondere) scholen. 0 hoe gaan we om met de macht die we over kinderen hebben? zijn we in staat een sfeer van ver trouwen, veiligheid en warmte te scheppen en bieden we het kind de mo gelijkheid zichzelf te zijn? In de begeleidende brief waarmee het Progressief Besturen Overleg de nota heeft aangeboden aan schoolbesturen, schoolleiding en medezeggenschapsra den wordt o.m. opgemerkt: 'De talrijke problemen waarmee het onderwijzend personeel tegenwoordig wordt gecon fronteerd zijn ons bekend. Toch zijn wij van mening dat Vredesonderwijs voor wat betreft vorm en inhoud een waar devolle aanvulling kan zijn op het be staande onderwijs. Wel is het nodig dat daartoe dan ook middelen ter beschik king komen. Mede om die reden is deze nota tevens aan het gemeentebestuur aangeboden.' Reserve? De samenstellers van de nota hopen erop dat hun publikatie niet zal worden afgedaan als afkomstig uit een bepaal de politieke hoek, zoals blijkt uit de vol gende opmerkingen: 'In de onderlinge communicatie tussen de genoemde politieke partijen (bedoeld worden PvdA, Progressief Soest. D'66, PSP en CPNspreken wij over het 'progressief besturen overleg'. Wij zijn ons ervan bewust dat onze nota daarom mogelijk bij sommigen een zekere reserve zal oproepen. Wij vertrouwen echter dat u. na lezing tot de overtuiging zult zijn gekomen dat ieder vredelievend mens zich achter deze vorm van vredeson derwijs zal kunnen stellen., De werkgroep E.V.A. (emancipatie vrouwen aktiviteitenorganiseert wederom een VOS—kursus. Deze kursus start op woensdagochtend 23 januari a.s. om 9.00 uur in de Open hof aan de Dalweg in Soest. V.O.S. staat voor vrouwen oriënteren zich op de samenleving of ook wel vrouwen onderzoeken hun eigen situa tie. Een VOS-kursus is bestemd voor vrouwen van alle leeftijden en dan vooral voor die vrouwen die weinig of geen vervolgonderwijs hebben geno ten. Het leren in de VOS-kursus is niet zoals vroeger op school maar gericht op de eigen ervaringen. Zo worden de onder werpen die in een VOS-kursus behan deld kunnen worden door de kursisten zelf bepaald. In het afgelopen najaar zijn er b.v. onderwerpen behandeld als, opvoeding, mannen- en vrouwen e- mancipatie, sexualiteit, hoe zeg je wat je denkt. De onderwerpen kunnen echter iedere kursus weer verschillen. Voor sommige onderwerpen worden spreeksters uitgenodigd. Een VOS-kursus bestaat uit 12 bijeen komsten van 2 uur. De kosten voor de totale kursus zijn 30,-. Om het voor vrouwen met kleine kinderen toch mo gelijk te maken een VOS-kursus mee te maken is er een ervaren en gratis kin deropvang aanwezig. Nieuwsgierig geworden, meer weten? Bel dan 02155-17641 (Toos Slagt) of 02155-17948 (Tetchen> Steenbrink). Zij geven graag meer informatie en bij hen kunt u zich opgeven. Op maandagavond 28 januari a.s. spreekt Mgr. drs. R. Ph. Bar, r.k. bisschop te Rotterdam voor het Inter kerkelijk Comité Tweezijdige Ontwapening (ICTO) over bovenge noemd onderwerp. De avond wordt gehouden in het dorps huis 'De Borg', Willaertstraat 49, te Soest, aanvang 8.00 uur. Belangstellenden en sympathisanten zijn welkom. Er zal gelegenheid zijn tot vragen stellen en discussie. Opvoeden is vooruitzien, is werken vanuit de hoop op een zinvolle toe komst. Deze hoop steekt nogal schril af tegen de realiteit van nu: geweld, milieuvervuiling, onrecht. Problemen die zo gecompliceerd zijn, 'dat déóplossihf^ën niet voor (je hand liggen. Vredesopvoeding stelt zich tot taak kinderen uitzicht te geven op de toe komst, door ze te leren zich neer te leggen bij de houding van: we zijn toch machteloos. Op die manier worden ze beter voorbereid op de taak en plaats die ze zullen gaan in nemen in de samenleving, zullen ze hoop en vertrouwen hebben in de toekomst en zullen ze in staat zijn veranderingen te bevorderen of op z'n minst te begrijpen, zodat deze de levensvreugde niet verstoren. Vredesopvoeding gaat ervan uit dat onze wereld en het behoud ervan niet alleen een taak is van politici en/of militairen, maar van allen en daartoe moeten jonge mensen worden opgevoed. Vrede is dus een zaak van allen en opvoeding tot vrede kan alleen door de angst voor de dreigende werkelijkheid niet als raadgever te nemen, maar door naar andere wegen te zoeken. Bij voorbeeld niet de angst en de ernst van de situatie ontkennen, maar erop inspelen, proberen oplossingen te bedenken, nagaan wat je zelf kunt doen. Vrede wil zeggen werken aan een wereldsamenleving waarin mensen tot hun recht komen, en waarin daad werkelijk wordt geprobeerd om geweld, onrecht en roofbouw op de natuur terug te dringen. Met andere woordenhet gaat om de verhoudin gen en regels in en om de inrichting van de samenleving. Werken aan het bevorderen van vrede betekent vooral werken aan een op vrede .gericht beleid, ,$en belangrijke voorwaarde voor. verandering van beleid is, dat veel mensen ervan overtuigd zijn, dat veranderen noodzakelijk en mogelijk is, en dat ze ook bereid zijn om zich daarvoor in te zetten. Werken aan het bevorderen van vrede heeft daarom te maken met opvattingen, kennis, houding en gedrag van mensen. Het heeft te maken met onszelf en met ons eigen doen en laten. Vredesopvoeding hangt daarom nauw samen met de houding van ons volwassenen tegenover kinde ren: 0 wat zeggen we tegen hen en hoe zeggen we het? 0 is ons eigen gedrag in overeen stemming met onze woorden? 0 zijn we eerlijk, consequent en rechtvaardig? 0 kunnen we kritiek van kinderen verdragen en wat doen we ermee? 0 nemen we het kind serieus ook al begrijpen we zijn gedrag niet? 0 hoe gaan we om met de macht die we over kinderen hebben? 0 zijn we in staat een sfeer van vertrouwen, veiligheid en warmte te scheppen en bieden we het kind de mogelijkheid zichzelf te zijn? uitNota Vredesonderwijs Soest uitgave Progressief Besturen Overleg Alvorens de actie 'Het komt in de bus' af te sluiten, hetgeen donderdagavond j.1. in restaurant Darthuizen geschiedde, sprak de voorzitter van de Winkelkring Van Weedestraat, de heer J. S. Nota, een inleidend woord voor een gezelschap, bestaande uit vertegenwoordigers van de winkelkring en een aantal genodigden. Onder de laatsten merkten wij o.a. op burgemeester mr. P. Scholten, wethou der drs. G. A. W. G. A. Plomp, de vertegenwoordigende echtgenote van wethouder F. Kingma en notaris M. H. A. van Veeren onder wiens toezicht de gehele actie werd gevoerd. De heer Nota gaf een terugblik op 1984, waarbij hij constateerde dat verschillen de invloeden, zowel van buitenaf als van binnenuit, het gebeuren in de Van Weedestraat en de winkelkring bepalen. Als belangrijkste invloed van buitenaf noemde hij het weer; speciaal de huidige zeer winterse omstandigheden bepalen of het assortiment artikelen met de gewenste omzetsnelheid wordt verkocht. Van binnen uit spelen veranderingen in het winkelgebied een rol van belang, zoals b.v. de verkeerssituatie en het op richten van een tweede winkelgebied, i.c. Soest Zuid; het ontstaan van,laatst genoemd centrum vond hij een goede zaak voor consument en ondernemer. In concurrentie zag hij geen bezwaar, mits die concurrentie maar eerlijk wordt gevoerd; terloops liet hij enige kritiek horen op het nieuwe standplaat- senbeleid van oktober 1984 en de maxi malisering van het aantal standplaat sen. Uniforme koopavonden en winkel sluiting zag hij eveneens als positieve punten, die het (figuurlijke) klimaat ten goede komen. Inhakend op dit klimaat betoogde wet houder Plomp dat dit gunstig wordt be ïnvloed door een goede verhouding tus sen gemeente en winkelkring. Deze verhouding is langzamerhand verbe terd. Dat blijkt o.a. uit het feit dat op de gemeentelijke begroting al gelden zijn gereserveerd ter verbetering daarvan; in het belang van de Van Weedestraat zullen alle geëgende bronnen worden aangeboord. In de overlegstructuur dienen evenwel de initiatieven van beide kanten te komen en die initiatie ven komen ook van de gemeentezij is echter aan bepaalde beperkingen ge bonden en afhankelijk van de gedach ten die in de winkelkring leven, waarna hij de winkelkring voor 1985 alle succes toewenste. 'Het' moment Nadat de heer Nota in korte bewoordin gen het ontstaan van de actie 'Het komt in de bus' had toegelicht, waarbij bleek dat van de zijde van De Linden- hof door mevrouw Molenaar het ver zoek was gedaan om 'iets' voor deze in stelling te doen en dank werd gebracht aan notaris Van Veeren voor diens be langeloze medewerking, maakte hij bekend dat de response hoger had gele gen dan normaliter bij dit soort acties het geval is; landelijk wordt er door 10% gereageerd, bij deze actie was dit 15%. Onder applaus van de aanwezigen overhandigde hij symbolisch aan de voorzitter van de oudercommissie van De Lindenhof, de heer M. van de Bre- mer, een cheque van 3000,-; daarbij maakte hij bekend dat er nog ongeveer 300,- kan' worden verwacht uit het 'vreemde-mun ten-potje'. De eerste aanzet voor een busje voor De Lindenhof had hiermede zijn beslag gekregen en de heer Van de Breemer aanvaardde de cheque met een kort en krachtig dankwoord voor de verleende steun. Burgemeester mr. Scholten, tot slot het woord voerend, betrok in zijn woord van waardering niet alleen de winkeliers maar ook de familieleden; veelal is namelijk het drijven van een winkel en in dit geval ook het werk voor de actie een zaak die niet slechts door de winkelier, maar zeker ook door zijn- gezin wordt gesteund. Voorts bracht hij de verheugende mededeling dat ook nog een bijdrage kan worden tegemoet gezien van de zijde van de al tientallen jaren oude 'Commissie van Weldadig heid', die reeds ten tijde van Koningin Emma bestond en door notaris Van Veeren en hem wordt beheerd. 'De Van Weedestraat staat goed bekend', aldus besloot mr. Scholten zijn toespraak, 'en dat moet zo blijven. Valt het doek actie 'Het komt in de bus' beëindigd. De Lindenhof beschikt nu, met inbegrip van een eigen 'potje', 0 Winkelkring-voorzitter J. S. Nota o- verhandigt de heer V. d Bremer, voorzitter, van de oudercommissie van 'De Lindenhof' de cheque, uitgevoerd als een busje. over een bedrag van circa 7000,-, een bedrag dat ten enenmale onvoldoende is voor de aanschaf van een goed twee dehands busje. Voor die prijs kan men alleen terecht bij 'Beun de Haas' en dat is de bedoeling niet. Er zal dus nog wat bij moeten komen. En wie weet... er is misschien in Soest met zijn vele autodealers nog wel een dealer die iets kan 'versieren'? Wie weet? Wie weet? Reisburo Als een soort toegift op de puzzelak tie 'Het komt in de bus', die de winke liers van de Winkelkring Van Weede straat in december hebben gevoerd ten bate van het fonds voor de aanschaf van een nieuwe personenbus voor 'De Lindehof', vond zaterdagmiddag de uitgereiking plaats van de super-hoofd prijs in de tweede ronde. Dat gebeurde bij horloger-juwelier Colitico aan de Van Weedestraat, waar de heer T. Blom uit 't Goy (gemeente Houten) de door hem gewonnen prijs ontving uit handen van de heer C. Littooij van Colitico. Door de juiste oplossing van de kruis- woordpuzzel en de door hem zeer for tuinlijke trekking van de notaris mocht de heer Blom zich sinds zaterdag de trotse eigenaar noemen van een Seiko quartz-herenhorloge, een chronome ter, met een waarde van 795 gulden. Op de foto: links de heer Blom, rechts de heer Littooy. Auto gestolen Mevrouw U. meldde vorige week de diefstal van haar Fiat Panda, die ge parkeerd had gestaan bij haar woning aan de Christiaan Huygenslaan in Soesterberg. Inbraak Valeriaanstraat In het weekeinde werd ingebroken in een woming aan de Valeriaanstraat. De dader kwam het huis binnen door het forceren van de achterdeur en doorzocht de hele woning. Hij ver dween met een gouden ketting, een gouden armband en twee gouden ringen. De eigenaar, de heer H., deed aangifte bij de politie. Politie verwijdert lastige bezoeker van Zonnegloren Vorige week werd de politie gewaar schuwd omdat zich in de hal van Zonnegloren een dronken man bevond, die zich buitengewoon hinderlijk ge droeg 'en voor geluidsoverlast zorgde door zijn transistorradio hard te laten spelen. Hij wilde zich niet verwijderen. Bij een woordenwisseling met het nachthoofd, zuster T., sloeg hij haar zelfs met de radio op het hoofd. Toen de politie hem wilde meenemen trapte hij één van deagenten, waarna assistentie werd ingeroepen. Met vier man politie werd de man, de 24-jarige R. van Y. uit Soest, tenslotte naar het bureau overgebracht, waar hij ter ont nuchtering werd ingesloten. Soester doet alsnog aangifte wegens mis handeling in november De Soester R. S. deed vorige week bij de politie 'aangifte wegens mishande ling. Bij een vechtpartij op 8 november vorig jaar aan de Molenstraat werd hij door een hem bekende man geslagen, waarbij ook zijn bril werd vernield. Op zichzelf al een schadepost van 600 gulden. Omdat de verwondingen die S. aan zijn oog had opgelopen aanvanke lijk niet zo ernstig leken, had hij nagelaten destijds al aangifte te doen. Onlangs kwam echter vast te staan dat iris en focus van -zijn linkeroog toch ernstig beschadigd waren, zodat hij zich alsnog met de politie in verbinding stelde. De verdachte moest vorige week nog wordeq aangehouden en ver hoord. ook op 12 inch single no. 1 trofee alarmschijf DE NEDERLANDSE TOP 40 IS SAMENGESTELD DOOR DE STICHTING NEDERLANDSE TOP 40 UIT GEGEVENS VAN HANDEL EN INDUSTRIE deze vorige I Titel - Artist - (Producer) - Componist I aantal week |week Label bestelnummer - Distributlemij weken 0 1 DO THEY KNOW IT'S X-MAS?, bandaid*n®T| [jT] 5 (midge ure)/geldof - merc. 880 502 7 - phonogram llrXtl MIN 0 3 ISHOULD HAVE KNOWN BETTER - jim diamond «7 (pip williams) j. diamondVg. lyle - a&m 9796 - cbs 4^ 2 LAST CHRISTMAS/everything she wants - wham! 5 (george michael idem - epic 4973 - cbs 9 I WOULD DIE 4 U, prince and the revolution jJ& I 4 (prince and the revolution) idem - wb 929 121 7 - wea MPN 0 5 LIKE A VIRGIN - madonna Ijl 8 (rodgers) steinberg/kelly - si re 929 210 7-wea NPN 0 15 EASY LOVER - philip bailey with phil collins 3 (phil collins) bailey/collins/east - cbs 4915 - cbs 0 4 WHEN THE RAIN BEGINS TO FALL - \W\™ jermaine jackson/pla zadora (white) - 106 839 - ariola \lrx\ 0 6 THE WILD BOYS - duran duran 11 (rodgers/duran duran) duran duran - 20 0381 7 - emi bov. 11 THE POWER OF LOVE - fr. goes to hollywood 7 (horn) johnson/o'toole/gill/nash - island 107 007 - ariola 10 SEXCRIME (nineteen eighty four) - ja |1Q eurythmlcs (stewart)/lennox - virg. 106 974 - virg./ar. MPM 0 7 IK VERSCHEURDE JE FOTO - koos alberts FT] 9 (p. de,wijn/b. van de post) idem - cnr 145 086 - cnr [M?] 0 16 GIMME ALL YOUR LOVIN - z z top 4 (bill ham) gibbons/hill/beard - wb 92 9693 7 - wea 0 23 ONE NIGHT IN BANGKOK - murray head 3 (andersson/rice/ulvaeus) idem - chess pb 68240 - rca 017 I WANT TO KNOW WHAT LOVE IS, foreigner [fl~| 6 (alex sadkin/mlck jones) jones - atl. 789 596 7 - wea 21 WE ALL STAND TOGETHER - paul mccartney and 3 the trog chorus (martin) mccartney - 20 0454 7 - emi bov. 0 26 SOLID - ashford simpson 3 (nickolas ashfod/valerie simpson) - cap. 20 0424 7 emi bov. 018 RODE ROZEN - jantje koopmans en zijn band |(S 4 (f. rootveld) t. en m. v. eersel - 213 - ivory tower I v^i 0 28 WE ARE THE YOUNG - dan hartman [jTI 3 (hartman/lovine) e.a. - mca records 259 263 7 - wea MIN Q 25 l'M SO EXCITED - pointer sisters 4 (perry) a. j. poïnter/lawrence - planet 3857 - rca 0 14 TOO LATE FOR GOODBYES - julian lennon 8 (phil ramone) julian lennon - charisma 106 895 - virg./ariola deze Ivorige Titel - Artist - (Producer) - Componist I aar week |week Label bestelnummer - Distributiemij wel THE WANDERER - status quo (pip williams) e. maresca - vertigo 880 327 1 - phonogram WAAROM BEN IK MET KERSTMIS - k. alberts FT] (v.d. post) sijbrands/e.a. - 142 135 - cnr |M^| SHOUT - tears for fears (chris hughes) orzabal/stanley - merc. 880 294 7 - phon. GISTEREN HEEFT ZIJ ME VERLATEN - koos FT] alberts (v.d. post) sijbrands/schaap - cnr 142 121 - cnr l O! THE RIDDLE - nik kershaw (peter collins) nik kershaw - mca 2592267 - wea EEUWIGE KERST - annie schilder/kinderen FT] v. kinderen/goede doel - varagram 4192 - turn. point |MgJ LOVERBOY - billy ocean (keith diamond)/ocean/lange - Jive 145 140 - cnr PURPLE RAIN - prince [W\\ (prince) prince - warner bros 929 174 - wea lyvl DO WHAT YOU DO - jermaine jackson (jackson) dino/ditomaso - arista 107 052 - ariola EVERYTHING MUST CHANGE-paul young (laurie latham) young/kewley - cbs, 4972 - cbs RATTLESNAKES - lloyd cole/the commotions (hardiman) clark/cole - pol. 881 458 7 - polydor SEA OF LOVE - the honeydrippers nugëtre/brill brothers) khoury baptise - 799 701 7 - wea WE BELONG - pat benatar (geraldo/coleman) lowen/navarro - chrys. 106 917 - ariola SAY YEAH - the limit FT] (oattes/v. schaik)/v. gibbs - portrait 4808 - cbs |M^| THE TOUCH - kim wilde [j£] (ricki wilde/marty wilde) idem - mca 259 189 7 - wea MPa| RESPECT YOURSELF - the kane gang (wingfield/kane gang) ingram/rice - lond. 882 016 7 - phon. JUNGLE LOVE - the time (morris day/the starr) day/johnson - wb 929 144 7 - wea HANG ON TO YOUR LOVE - sade (robin millar) adu/matthewman - epic 4942 - cbs DON'T DRIVE DRUNK - stevie wonder (stevie wonder) idem - motown 64356 - rca PREACHING - roberto jacketti the scooters FT1 (mulder/groothuizen) corver/v,d. hoff - 221 036 - cnr |M^|

Soester Courant | 1985 | | pagina 7