Programma l.D.C. Karna valsoptocht 1985 Kielenbal Sportstichting twijfelt aan noodzaak opheffing gemeentelijk kampeerterrein Laat hen niet in de kou staan A.V. Pijnenburgatleten hadden het zwaar in winterse halve marathon te Heerde Wijnaktie leverde ruim 5500,-op Winst en verlies bij rayonteams Red Stars en 'e zaak iet ïsende an- ingen /;tr PAGINA 14 WOENSDAG 23 JANUAR11985 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 15 Karnavalsprogramma 'De Narre Knollen' ramma S'art °m 13-°° ™r' Verdeeldheid over uitbreiding tennisbanen Aktie Amnesty International: Successen voor Wedstrijd Bowling Vereniging Soest Prima resultaten van Springbokken-meisjes Badminton Selby te sterk voor OSM Rommelmarkt 23 maart is vervolg KETTING FORMULIEREN Zwemploeg 'De Duinkikkers' goed in vorm Sporthal Beukendal Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg Badso speelt op het nippertje gelijk Eemland schaatser Edwin Groeneveld naar Ned. kampioenschap D-junioren MODE FQRMENy TR021S5-23530 XST-ZUID lerde speelster het ïens door het oplo- ilessure. Red Stars 14-7 achter, en zou iurt komen van het Grashoppers. De ïl op, voornamelijk ige spel van Red /erlies ten gevolge spelen stond nog )eelster binnen de junioren van Red Jiten hun normale in de rust alle kan- der verloren gaan leefde Red Stars st, die in de eerste ak, even op. Men 58-38, maar moest e eer laten aan het ïce-basketbal '-spe- De winst van de as verdiend, maar ag 70-41tekende verhouding tussen van Red Stars, die ;e van Nederland edstrijd en hun on- ar verwacht mag oed kampioen van arden. Dat zal n de competitie- n Eagles op zater- winst is het team kampioenschap, ïpetitie spelen de g steeds een rol. men zij uit in de MVJ Amsterdam, een thuis- als een indbal- ireniging ramma zondag 20 rdag 19 januari anten •en 4 :n2 dl 3 20 januari ïn3 2 50 januari :n2 'anten 1 n2 anten 2 1 Putten 127 januari gedeelte met B&W van Soesi 2l 3° he' °fflCië'e Zaterdag 16februari: Optocht vanaf est' Zondag 17 februari: ^MuurGT^KMeVS^Ii20'30 Maandag 18februariIS^ruMB^ardratarnavar82°'3°"Ur' showUUr Jeugdkarna™l m.m.v. Veronica drive-in dtfsteutel^^n^&Wop^e^^erkp^e^n10'6 sluiting met o.a. teruggave van trieweg te'soestVln(,en hal de Fa. Van Ascb, Indua- De Narre Knollen Terwijl heel Friesland treurt omdat de Elfstedentocht voorlopig niet doorgaat begint voor de Soester karnavalsvere- niging 'De Narre Knollen' weer de drukke tijd van voorbereiding om op 15 februari a.s. alles weer prima in orde te hebben. Zo staat ook dit jaar, naast de openingsknaller op vrijdagavond met o.a. de popgroep 'Drukwerk', weer het grootse buitengebeuren, de optocht op zaterdagmiddag, weer op het pro gramma. De route is gelijk aan die van het vorig jaar. Vanaf de Industrieweg via Beu kenlaan, Dalweg, Steenhoffstraat, Van Weedestraat, Burg. Grothestraat, Ko- ninginnelaan en Beetzlaan, weer terug naar het startpunt bij de Knollen- burght waar de prijsuitreiking zal plaatsvinden. Deze is ook voor de toe schouwers vrij toegankelijk. Dit jaar is het jury-rapport, dat door de deskundige jury gehanteerd wordt, vereenvoudigd tot 3 punten; n.1. de keuze van het onderwerp (origineel, aktueel), de uitbeelding van het onder werp en het karnavaleske. Ook worden de deelnemers aan de op tocht onderverdeeld in 3 categoriën: n.1. de eenlingen 1 persoonde kleine groepen (2-6 personen) en de grote groepen 6 en meer personen Voor iedere categorie is er een aparte prijzenpot te verdelen. De wisselbe ker 'De Knollenbokaal' gaat naar de deelnemer! s) met het hoogst aantal punten. Heeft u het idee om als eenling of groep aan de karnavalsoptocht mee te doen, dan kunt u zich aanmelden bij Jeroen Vis, Da Costalaan 3, Soest, tel. 02155- 18565. U kunt hier ook terecht voor in lichtingen. Met het grote karnaval in zicht organi seert de Soester Karnavalsvereniging 'De Narre Knollen' op zaterdag 26 januari a.s. het jaarlijkse 'Kielenbal'. Deze avond wordt beschouwd als war- ming-up voor het grote karnavalsge- beuren, dat dit jaar van 15 tot 19 februari a.s. weer gehouden wordt in de hal van Van Asch op het Industrie terrein. Als speciale gast zal de Stadsprins van Amersfoort, Prins Joris IX. met zijn hofhouding zijn opwachting maken. De Adjudant van de Stadsprins is de in Soest welbekende Frans Roest. De muziek op deze avond zal verzorgd worden door de groep 'Een Beetje Band' uit Amersfoort en de hofkapel van prins Jan II van De Narre Knollen, de Eemlander Blaaskapel. Het Kielenbal wordt gehouden in Café- Restaurant 'Bosch en Duin' aan de Bosstraat te Soest. De avond begint om 20.30 uur en de zaal is vanaf 20.00 uur geopend. De entree is voor leden van de Karne- valsvereniging 'De Narre Knollen' gratis en voor introducees 10,-. Het beloofd weer een gezellige avond te worden. Het bestuur van de Sportstichting is er niet van overtuigd dat er geen moge lijkheden zijn tot behoud van het ge meentelijk kampeerterrein in Soestduinen. Dat werd vorige week duidelijk uit de stemming naar aanlei ding van het voorstel van hockeyverte- genwoordiger Dick Stroband. Hij wilde mogelijkheden onderzocht zien om het gemeentelijk kampeerterrein te behouden en mogelijk zelfs, al dan niet geprivatiseerd, uit te breiden. Zijn voorstel werd met negen voor en drie stemmen tegen aangenomen. Wethouder Plomp zet te vrezen dat aan slujiting niet valt te ontkomen nu het provinciaal bestuur hem heeft medege deeld dat Soest 'iets' moet teruggeven in ruil voor het eventueel realiseren van verblijfsrecreatieve voorzieningen bij het Soester Natuurbad. Namens de kampeerders van het ge meentelijk kampeerterrein bij de spoorlijn Soestduinen-Amersfoort, pleitte de heer W. Wittebol nogmaals voor behoud van het terrein als zoda nig. Hij vroeg steun om eindelijk eens duidelijkheid te krijgen over de situatie waarin de kampeerders te recht zullen komen. 'De kampeerders hebben alle mogelijke medewerking verleend. Kunnen Burgemeester en Wethouders dan nu duidelijk zeggen waar we aan toe zijn?' Volgens Wittebol, kunnen de kampeerders onmogelijk 1500 tot 2000 gulden per jaar extra betalen. Deze kosten zijn verbonden aan een verhuizing van het gemeente lijk kampeerterrein naar camping 't Nest, eveneens nabij de spoorlijn in Soestduinen. 'Na 68 jaar ons voor het blok te zetten kan niet' aldus Wittebol. Piet Mor.ée (atletiek) drong niet alleen aan op een economisch beleid, maar in dit geval ook op een sociaal beleid. Raadslid Joop van den Brakel PvdA hield evenals in de vergadering van de commissie ruimtelijke ordening vorige week, een pleidooi voor de kampeer ders. Ook vroeg hij of de recreatienota als agendapunt van de raadsvergade- 1 (orfohrr YjUik! II1':. '7/ - 1*! ring op donderdag 24 januari geschrapt kan worden. Van den Brakel meende dat de opgave van de kosten van behoud van het kampeerterrein onvol doende zijn onderbouwd, en dat zodoende geen besluit kan worden genomen. Dick Stroband (hockey) liet zich vervolgens uitvoerig informeren over de gang en de stand van zaken. Hij deed vervolgens het met negen tegen drie aangenomen vvoorstel om mogelijkheden te onderzoeken tot behoud van het kampeerterrein. Tennisbaneb Namens de tennisvereniging Soester- berg zei J. van Rijthoven 'diep onge lukkig' te zijn met een eventuele uit breiding van het aantal tennisbanen in Soest. Hij zei dat de tennisvereniging Soesterberg momenteel te kampen heeft met een verlies van 112 leden. Voorts verwachtte hij dat dit aantal per 1 april aanstaande zal zijn gestegen tot 200. Van Rijthoven stelde dat de ten nisvereniging Soesterberg daarom af hankelijk is van nieuwe leden uit plaat sen als Zeist, Amersfoort en Soest. Ook mede omdat de tennisvereniging tij dens de wintermaanden niet de beschikking heeft over een tennishal, vroeg hij het bestuur na te denken over de situatie van het tennisgebeuren binnen de gehele gemeente Soest. Tennis-afgevaardigde R. L. van Frae- yenhove zei dat de twee extra banen, waar tennisvereniging Soest-Zuid om gevraagd heeft, niet zozeer een uitbrei ding, als wel een aanpassing aan het verlies van twee binnenbanen. Afge sproken is namelijk dat de tennisver eniging Soest-Zuid in de zomermaan den geen gebruik meer zal maken van de tennishal. H. J. M. Ankoné (voetbalstelde dat er bij de tennisverenigingen nog steeds wachtlijsten bestaan van twee tot vier jaar, waaruit afgeleid kan worden dat in Soest-Zuid behoefte is aan meer ge legenheid tot tennissen. Onder dit motto voert Amnesty Inter national een aktie om geld en kleding te verzamelen voor de (ex)gevangenen en hun familieleden uit Uruquay. Amnesty heeft in de afgelopen jaren veel aktiviteiten ondernomen voor ge wetensgevangenen in Uruquay. Na de komst van de militaire regering in 1973 zijn duizenden Uruguayanen uit het verzet in gevangenissen en militaire centra opgesloten, verloren velen het leven of 'verdwenen', en zijn duizenden naar het buitenland gevlucht. Verleden jaar zijn er verkiezingen ge weest en volgens de plannen zal de nieuwe burgerregering op 1 maart 1985 de plaats van de militairen innemen. Maar de honderden gemartelde gevangenen zijn voor het leven getekend door de lichamelijke en gees telijke kwellingen waaran ze waren blootgesteld. Amnesty-groepen over de hele wereld hebben gewetensgevange nen uit Uruguay geadopteerd. In Nederland waren dit steeds zo'n veertig groepen. Vrijgekomen ge vangenen zijn veelal ziek tengevolge van martelingen en slechte gevange nisomstandigheden en hebben tijdens hun gevangenschap weinig of verkeer de medische hulp gekregen. Deze mensen komen terug in hun gezin dat ook vaak jarenlang materiële ontberin gen heeft gekend. Familieleden van ge wetensgevangenen krijgen geen uitkering en worden van werk uitgeslo ten. Bovendien is het levensonderhoud in Uruguay duur. Amnesty .wil in het kader van deze ak tie met extra inspanning geld en kle ding inzamelen voor deze gewetensge vangenen uit Uruguay. Amnesty Soest doet hierbij aan ieder een een oproep om oude kleren, liefst uitgewassen om rotting tijdens transport te voorkomen, bij haar in te leveren. Winterkleding is hierbij zeer welkom omdat in Uruguay in maart de winter begint. Het Amnesty Centrum Duinweg 21 te Soest wordt op zaterdag 2 februari hiervoor speciaal opengesteld van 10.00 tot 12.00 uur. ATLETIEK Zaterdag j.1. waagden zich een drietal lange-afstandslopers aan de Zwolse Bos Halve Marathon. Het parkoers, dat grotendeels over zeer slecht began- bare ijzige bospaden voerde, bestond uit 2 ronden van elk ruim 10 km. De at leten stonden vooraf voor een moeilijke beslissing met betrekking tot het kie zen van het juiste schoeisel. Het zeer koude weer speelde de atleten ook wel parten maar was uiteindelijk maar bijzaak, omdat de lange- afstandsatleten bij elk weertype hun dagelijkse trainingen volbrengen en ondertussen dus wel het een en ander gewend zijn. Harry van Brummelen, die momenteel in goede vorm steekt, kwam wel zeer goed uit de voeten en hield lange tijd kontakt met de koplopers. Bij het in gaan van de laatste kilometers schud de hij zijn naaste belagers van zich af om een mooie 8e plaats veilig te stellen in een tijd van l uur 21 min. en 25 sec. Rob de Haas kwam ook redelijk rond. Hij eiste de 3e plaats bij de veteranen voor zich op in een tijd van l uur, 25 min. en 34 sec. Joop van Leijenhorst ging lekker van start maar bemerkte, dat de door hem gekozen spikes voor het grootste deel van het parkoers toch niet de juiste waren. Bij de eerste pas sage na ruim 10 km nam Joop het be sluit van schoenen te wisselen om zich vervolgens weer in de strijd te bege ven. Hij volbracht zijn wedstrijd in 1 uur 32 min. en 10 sec. Eef van den Brink in 25-km wedstrijd te Vleuten Ook zondag j.1 werd er gelopen. Het ging hier om een wedstrijd op beganbare wegen op een nabij Vleuten gelegen parkoers. Ook hier moesten de lopers zich wapenen met maillots en handschoenen. Het winterse weer stond echt snelle tijden in de weg. Des ondanks was er toch een goede presta tie voor A.V. Pijnenburg te noteren. Eef van den Brink liep zijn eerste succesvolle wedstrijd van dit jaar. Een 5e plaats in een tijd van 1 uur 26 min. en 54 sec. is een goede start. Het Jong Oranjeteam, mede vertegen woordigd door de Soester Bowlster Dse de Rijk. heeft op 22 december j.1. in Enge land een totaal-overwinning behaald op -Jong-Engeland. Dse de Rijk behaalde een 2e plaats in het double-event en werd 7e bij de singles. Zij behaalde een over-all gemiddelde van 168 pins. Op 23 december, j.1. werd in het Zeister Bowling Centrum het jaarlijks terugkerende Kersttournooi gehouden voor de daarbij aangesloten leden. Twaalf leden van de Wedstrijd Bowling Vereni ging Soest hadden zich daarvoor opgegeven. Het gelukte alleen Jos van de Vegt een finaleplaats te bereiken door een serie van 205, 160, 232, 192 en 162. Deze serie leverde een 4e plaats op in de voorronde. In de finaleronde kwam hij uit op een scratchgemiddelde van 177, hetgeen uiteindelijk voor hem de 5e plaats opleverde totaal gemiddelde 186 pins Op 5 en 6 januari j.1. is het 2e Groot Kievitsdal 'tournooi in Baarn gehouden. Hiervoor hadden zich 156 dubbels of wel 312 deelnemers ingeschreven. De indivi- BOWLING dueel 24 beste geklasseerden konden zich plaatsen voor de finale-ronde over 6 games. Els van der Graaf klasseerde zich in de voorronde als 20e. In de finale wist zij een 15e plaats te behalen. Op 7 januari j.1 heeft in de Zeister huislea gue het WBVS-ASI 1 team een 5-0 over winning behaalde op het moment als le geklasseerde team Kepass. ,De overwinning is tot stand gekomen door een totale pinfal van 2163 over 12 gespeel de gameseen scratchgemiddelde van 180 pins. Dit resultaat is als volgt bereikt: B. J. Schurink 593 (gem. 197), Jos v.d. Vegt 545 (gem. 181), Frans Holzhuizen 532 (gem. 177) en Jaques v. d. Graaf 493 (gem. 162). 14 januari is aangetreden tegen het WBVS-ASI 2 team. Het WBVS-ASI 1 team behaalde een 4-1 overwinning en staat hierdoor in de 3e periode met nog 2 wed strijddagen op een le plaats. Hierbij ves tigde Jacques van der Graaf een nieuw baanrecord van 234 pins en beheelde in deze wedstrijd een scratchgemiddelde van 195 pins over 3 games. TURNEN Zaterdag begonnen om 13.15 uur 30 meisjes in de sporthal H. v.d. Vlist te Utrecht aan klasse-oefenstof III. Dit is een wedstrijd die bestaat uit pré-olym pische onderdelen. De Springbokken uit Soest namen deel met drie meisjes nl.: Donny Kippers. Sandra Walet en Angélique de Haard. Er werd begon nen met het onderdeel vrije-oefening. Alle drie turnden zij hun oefening met veel flair, hetgeen door de jury dan ook beloond werd met redelijk hoge punten. Daarna volgde de paardsprong. Door een blessure aan haar voet kostte dit onderdeel Angélique de Haard zeker twee punten, waardoor zij aan het einde van de wedstrijd heel wat plaatsen moest inleveren. Ondanks-het feitdatnop'het onderdeel brug-ongelijk, nauwelijks was geoefend. (vanwege de nog steeds kapotte brug waarop zij altijd trainenlieten de drie meisjes een prima oefening zien. Als laatste was de balk aan de beurt. Jammer dat bij dit onderdeel de zenu wen altijd erg veel van de meisjes ver gen, anders zouden hier zeker hogere punten kunnen worden gescoord. Tijdens deze wedstrijd, waarbij erg kritisch werd gejureerd, hebben de meisjes toch prima geturnd. De uitslagen waren als volgt 1. S. Stolwijk (Gemzen, Buhnik): 24.60 pnt. 2. N. de Jong (Gemzen, Bunnik): 23.20 pnt. 3. B. Koene (H.G.V., Hilversum22.70 pnt. 10. D. Kippers (Springbokken, Soest: 18.70 pnt. 13. S. Walet (Springbokken, Soest): 18.40 pnt. 21. A. de Haard (Sprinkbokken, Soest): 16.70 pnt. BADMINTON Voor het thuisspelende Selby leek de wedstrijd tegen het Maarssense OSM een routine klus te worden, omdat de uitwedstrijd met 5-3 gewonnen was. De als eerste heer spelende Henk van Woerkom dreigde echter roet in het e- ten te gooien. Tijdens het herenenkel spel kreeg hij veel last van een amper genezen spierblessure, zodat opgave dreigde en de overwinning in gevaar zou komen. Karaktervol en steunend op zijn routine sloeg hij zich er door heen en wist zelfs in drie games hel eerste punt voor Selby te winnen. Tweede heer Johan Veltman speelde een wispelturige partij en dat kostte hem de zege, Gertie van Kooten trof een sterke tegenstandster, die wél gegeten had en dat leverde Selby een 1- 2 achterstand op. Lichtvoetig en met veel schijnbewegingen serverend bracht Maria Piupassa de stand weer in evenwicht. De beide gemengde dubbelspelen wer den dankzij agressief spel door Selby royaal gewonnen. Voor de winst in het herendubbelspel hadden de Selby-he- ren drie games, waarvan twee met verlenging, nodig. De Soester dames kenden geen pardon voor hun sexege- noten uit Maarssen en hakten ze met 15-0 en 18-8 in de pan, waarmee Selby deze wedstrijd met 6-2 won. Jeugd De jeugd van Selby doet het evenals vo rig jaar weer geweldig goed. Naast de recreanten neemt de Selby-jeugd met 5 teams deel aan de competitie. Dit weekend werd het tweede team, be staande uit Wilfred Barlo, Milo God schalk, Barbara Klerks, Inge Gruyters en leider Henk Gruyters kampioen. Van de veertien wedstrijden ging er slechts één verloren en door deze pres tatie promoveert dit team naar de eer ste klasse. Voor trainer Aad Bos. die sinds september deze jeugd traint, volgt er volgende week nog een succes. Bij winst wordt het eerste jeugdteam ook kampioen. Uitslagen senioeren: Selby l-OSM 3 6-2 Selby4-Eemnes 3 4-4 Selby 5-Loosdrecht 3 2-6 Selby 6-Reflex 3 5-3 Junioren Badso 1-Selby 1 5-3 Selby 2-Inside2 7-l Sjeve Sjuttel 3-Selby 3 1-7 Selby 4- 't Slot 61-7 Culemborg 6-Selby 5 5-3 De eerste klap is een daalder waard. Deze uitdrukking is zeker van toepas sing op het eerste gedeelte van een ak- tieseizoen, opgezet om de voetbalvere niging in financieel opzicht weer op het rechte spoor te krijgen. De wijnaktie, half november door burgemeester Scholten gestart, bracht ruim 5500,- op. Gesteund door dit succes richt de 'rommelmarkt-werkgroep' zich nu op de rommelmarkt, welke op zaterdag 23 maart op de terreinen van VVZ gehou den zal worden. Om ook dit onderdeel tot een succes te maken is men reeds in oktober vorig jaar gestart met het verzamelen van allerlei gebruiksgoederen. In het club huis van de vereniging treft de bezoe ker al diverse nog in prima staat ver kerende t.v.'s, koelkasten, diepvrie zers e.d. aan. In een grote, door het loodgietersbe- drijf Van der Pol, beschikbaar gestelde container worden kleding, boeken, pla ten enz. opgeslagen. Natuurlijk kan men bij VVZ nog veel meer tweede handsjes gebruiken. Inwoners van Soest, die spullen ter beschikking wil len stellen kunnen daartoe contact opnemen met één van de hieronder ge noemde leden van de werkgroep. Ook bestaat de mogelijkheid, dat de spullen op het VVZ-complex afgele verd worden. Het zijhek aan de Eemweg zal daartoe op zaterdagoch tenden van iu.uu tui 12.uu uur geopenu zijn. U kunt vragen naar de heer Van Bennekom. Bent u niet in de gelegenheid om naar het VVZ-complex te komen, dan be staat de mogelijkheid, dat de spullen thuis worden opgehaald. U behoeft slechts een afsprak te maken met één van de leden van de werkgroep. Het is de bedoeling om van de 23ste maart een echte verenigingsdag te maken. Naast de rommelmarkt zal het gebeuren worden opgeluisterd door al lerlei andere aktiviteiten. Er zijn ver gevorderde onderhandelingen met een bekende speler van Ajax. Hij zal hand tekeningen uitdelen aan de Soester (voetbaljeugd. Hoofdzaak blijft echter de rommel markt, welke de 5500,- van de wijnak tie zeker moet verdubbelen wil het be oogde streefbedrag gehaald worden. Wilt u spullen ter beschikking stellen neemt u dan contact op met één van de volgende VVZ'ers. E. Stolwijk, Kruisweg 2, Soest, tel. 02155-17113: W. van Bennekom. Steen hoffstraat 43, Soest, tel. 02155-11208; S. Wijma. Hartmanlaan 42, Soest, tel 02155-16277; B. Morren, Staringlaan 26, Soest. tel. 02155-18750; A. J. Smink. Lange Brinkweg 35d, Soest, tel. 02155- 19940; A. W. Brouwer. Soesterbergse- straat 9a. Soest. tel. 02155-13151. Het VVZ-clubhuis is bereikbaar onder nummer 02155-18612. in elke samenstelling en uitvoering Onze specialiteit: Levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 -18747 ZWEMMEN Zaterdag werd in Doorn de 3e kom petitiewedstrijd gezwommen. Er was een zeer zwaar programma samenge steld, waarin veel vlinderslag moest worden gezwommen. Er stond heel wat op het spel voor de zwemmers, want bij een goede prestatie bleef de kans op promotie naar een hogere afdeling volop aanwezig. Dat er goed werd ge zwommen bleek uit het feit dat er 20 persoonlijke records sneuvelden en een le en 3e plaats in de estafettes werd behaald. Over enkele weken is bekend op de hoeveelste plaats de ploeg lande lijk is geëindigd. De resultaten waren 200 m. wisselslag: Willy Ruitenbeek 2.59.8. Christine Buist 2.54.0. Met deze tijd behaalde Christine een fraaie 2e plaats. 100 m. vrije slag: Dit is een slag die de zwemploeg erg goed beheerst. Dit blijkt uit de persoon lijke records voor: Annelieke Druyff 1.24.8 Monique v. Egdom 1.32.5. Anuschka Spelles 1.24.5. Antonio v.d. Hengel 1.19.9. Xander Bremer 1.19.9. Sonja Fugers 1.14.5. Frits Wibbelink 1.02.1. René v. Walsem 1.07.5. Marco Brons 1.10.4. Evert Jan v.d. Hengel zwom 1.33.0. Con- ny Luiben 1.20.1. Sandra Uyland 1.15.1. Steven Uyland 1.06.9. Dick Moonen 1.19.5. Christine Buist 1.13.9. Ada Kievit 1.16.1. Conny Luiben 1.21.6. Antonio en Xander werden 2e. Sonja werd le en Sandra 2e. Steven werd 2e en René en Frits le. Voor Frits betekende deze tijd dat hij nu sneller dan de heren zwemt, en dat hij nu serieus kans maakt om onder de 1 minuut te zwemmen. 100 m. vlinderslag: Op dit nummer persoonlijke records voor: Susan v.d. Hengel 1.44.9. Xander Bremer 1.41.0. Antonio v.d. Hengel 1.39.8. Sebastian Borsje 1.46.4. Sandra Uyland 1.30.5. René v. Walsem 1.35.5. De overige tijden waren: Marja de Zoete 1.47.3. Lauret Uyland 1.40.3. Son ja Fugers 1.38.9 en 1.39.0. Willy Ruiten beek 1.22.9 en Frits Wibbelink 1.20.3. Lauret werd 3e. Willy 2e. Antonio 2e. Xander 3e. Sandra 2e en Frits 2e. 100 m. schoolslag: Annelieke Druyff (1.44.2) en Monique van Egdom (1.44.5) haalden een nieuw persoonlijk record. Marcel Kieliger zwom 1.23.0. Ralph Hellebrand 1.23.8 en Axel de Zoete 1.27.2. Annelieke en Marcel werden 3e. 100 m. rugcrawl: Bij deze slag zwom iedereen een per soonlijk record Axel de Zoete 1.07.7. Ralph Hellebrand 1.20.3. Ronald Smits 1.15.9. Zaterdag 26 januari 09.00 -16.00 uur K.N.K.V. korfbal 16.00 - 23.00 uur B.D.C. handbal Zondag 27 januari 10.00 -17.00 uur B.D.C. handbal 17.00 - 22.00 uur M.H.C. Soest Zaterdag 26 januari 09.00 -12.00 uur Badso badminton 12.30 - 21.00 uur NeVoBo volleybal Zondag 27 januari 09.00 -17.00 uur Badso badminton 18.00 -19.30 uur The Red Stars Zaterdag 26 januari 09.00 -17.00 uur Selby badminton 17.00 - 22.00 uur S.O.Soest voetbal Zondag '27 januari 10.00 -15.00 uur Selby badminton 15.30 -17.30 uur M.H.C. Soest hockey 20.00 - 22.00 uur M.H.C. BASKETBAL Verloren de heren afgelopen dinsdaga vond van het sterke Vent-Axia, vrijdagavond werd gewonnen van het Schoonhovense Hagenaars. De meisjes verloren zoals verwacht, want een drietal blessures zorgde er voor dat men niet in de sterkste formatie kon aantreden. De jongens junioren won nen van de nummer 2 in hun poule het Barendrechtse Binnenland. Heren 1-Vent Axia Lakers 59-81 De nummer 1 van de Rayon heren 2e klasse was gastheer en startte direct met een man to man verdediging, die voor hun zeer goed uitpakte. In de achtste minuut stond een stand van 22- 6 op het scorebord in het voordeel van de gastheren. Een kleine terugval zorgde ervoor dat de Red Stars heren terug konden komen tot 40-30, hetgeen ook de ruststand betekende. Het initiatief was in het begin van de tweede helft in handen van de Soester heren want in de achtste minuut stond 48-42 op het scorebord. Deze inhaal- manoevre kostte wederom zijn tol, want de volgende vier minuten konden de Red Stars heren niet tot scoren ko men en de tegenstander kon gaan uit lopen tot 58-44. De gastheren waren weer in staat om hun scoringsmachine op gang te brengen, want in de vijftien de minuut stond 70-48 op het scorebord. In de laatste vijf minuten werd er aan beide kanten regelmatig gescoord en eindstand van 81-59 verscheen op het scorebord in het voordeel van de gast heren. Heren I-Hagenaars 90-75 De nederlaag eerder deze week opgelo pen wilde men zó vlug mogelijk verge ten en men startte overtuigend en sterk. In de vijfde minuut stonden de Soester heren ruim voor (20-27). Tot aan de zestiende minuut kon men de opgebouwde voorsprong behouden 37- 27), daarna stokte het scoren en de gastheren konden rustig gaan scoren. Ruststand 41-39 in het voordeel van Red Stars. Direct na de opgooi voor de tweede helft konden de Schoonhovense heren scoren en zelfs voor het eerst in de hele wedstrijd met twee punten voor te komen staan. Op dit moment werden de Red Stars heren wakker geschud, want in de volgende minuut had men weer een voorsprong. Deze voorsprong werd uitgebouwd en de tegenstanders waren niet meer in staat een vuist te maken. Een eindstand van 90-75 stond dan ook op het scorebord in het voor deel van de Soester heren. Meisjes 1-Grashoppers 70-41 Het meisjes-juniorenteam van Red Stars h eeft zaterdag de eerste compe titie-nederlaag geleden. In Katwijk aan Zee werd met 70-41 verloren van Grashoppers, dat op de ranglijst de tweede plaats inneemt. De topklasse- ring van Red Stars komt, ondanks het verlies tegen de naaste concurrent, niet direct in gevaar. Red Stars be houdt een voorsprong van twee wed- strijdpunten, en heeft derhalve het ver dere verloop van de competitie in eigen hand. De zaterdag gespeelde wedstrijd stond in schril contrast met de confrontatie tussen beide ploegen eerder dit seizoen in Soest. Toen speelden Red Stars en Grashoppers een prima partij basketbal en bewezen zij dat deze sport ook door dames attraktief beoefend kan worden. Door de eerste ontmoeting met Grashoppers te winnen, kwam Red Stars destijds alleen aan de lei ding. De voorsprong werd later uitge bouwd nadat Grashoppers in eigen hal een misstap maakte tegen het Utrecht se OSG. In Katwijk aan Zee was de wedstrijd nauwelijks het aankijken waard. Niet alleen het scoreverloop had daarin een hand, ook het slechte spel van de Red Stars-meisjes deed de kijkwaarde aan zienlijk dalen. Dat Red Stars in Katwijk aan Zee zou verliezen, was min of meer ingecalcu leerd. Twee speelsters moesten n.1. vanwege een enkel- en knieblessure verstek laten gaan. Al vroeg in de wed- Jongens 1-Binnenland 82-75 De eerste helft konden de jongens maar niet in hun spel komen, echter lieten de tegenstanders niet ver uit lo pen, want bij rust stonden de jongens junioren met zeven punten achter. Na de rust startte trainer/coach Wim Bol werk met een zone-press die suksesvol was, want de achterstand van zeven punten werd omgebouwd naar een voosprong van zeven punten, die men tot aan het eindsignaal kon vasthou den. Heren 5-Crackerjacks 3 62-52 Heren 5 is een zeer jong team, die alle maal wedstrijden speelt tegen teams, waarin de gemiddelde leeftijd vele malen hoger ligt. Dit team staat in zijn klasse bovenaan. Trainer/coach Rinus Vlak hoopt met zijn manschappen kampioen te worden. De eerste helft tegen het Amersfoortse Cracker jacks was zeer zwak. De zone verdediging sloot niet goed en men was veel te laconiek. De eerste helft werd dan ook afgesloten met een stand van 21-16 in het voordeel van de gastheren. Echter een sterke man to man verdediging en een betere conditie zorgde ervoor dat nu de basis werd gelegd voor een overwinning. Leading-guard Peter Stoelenga was in topvorm en zorgde met zijn manschappen ervoor, dat ze nog steeds steviger op de eerste plaats in hun klas se blijven staan. Programma komend weekend De dames spelen zondagavond in sporthal Catherijne om 18.30 uur tegen het reserve-team van Cangeroes. Gezien de huidige problemen wordt re kening gehouden met een nederlaag. De jongens junioren, druk bezig met een opmars, krijgen het utrechtse OSG op bezoek. Gezien de ranglijst en de huidige prestaties zullen de winst punten in Soest blijven. Om 19.30 uur spelen beide teams tegen elkaar. Om 21.15 uur treedt heren 1 aan tegen de Schiedamse Juventus, die nu trooste loos onderaan staat. De Soester heren zullen wederom twee punten aan het puntentotaal kunnen toevoegen. Afgelopen zondag moest Badso in sporthal de Bunt aantreden tegen het le team van OSM '75 uit Maarssenbroek. Door afwezigheid van Badso's nr. 1 Rob Stomp, was het team op papier enigs zins verzwakt, maar in de loop van de wedstrijd zou blijken, dat invaller' Charlie van Gestel goed meekan op dit niveau. Het werd door het score-ver loop een zware wedstrijd, want na de 4 single partijen keek Badso tegen een 3-1 achterstand aan. Roy van Gestel, Claudine Schüssler en Leonie Welting lieten de punten liggen en dus moest alles op de mixed- en dubbelpartijen gegooid worden. Badso knokte voor wat het waard was met als resultaat, dat van de vier par tijen alleen de lierendubbel verloren ging. De laatste partij, de damesdub- bel, bracht weinig mooi badminton maar wel veel spanning. In een enerverende 3-setter sleepte Badso nog net een gelijkspel (4-4) uit het vuur. Autoband doorgesneden De Soester P. H. deed bij de politie aangifte wegens vernieling. Onbeken den hadden de rechter achterband van zijn auto, die geparkeerd stond aan de Lange Brinkweg, doorgesneden. De schade bedraagt ca. 150 gulden. Bromfiets gestolen A. de W. van de Kamperfoeliestraat deed bij de politie aangifte van de dief stal van zijn bromfiets, een Yamaha ter waarde van 1200 gulden. Het voer tuig was weggehaald uit het schuurtje bij de woning van de eigenaar. Edwin Groeneveld heeft zich op 13 janua ri j.1., door zijn goede prestaties tijdens de baanselektie-wedstrijden geplaatst voor deelname aan het Nederlands kampioen schap voor D-junioren, te houden op 26 en 27 januari in Den Haag, op kunstijs baan 'de Uithof'. Aanvang 08.30 uur. Hij wist op de 500 meter zijn persoonlijk rekord te verbeteren en bracht het op 46.3 sec., terwijl de 1500 meter eindigde in 2.32.7 min. Hiermee is hij le geworden van de rijders van het gewest Utrecht, 's Avonds hebben 3 Eemlanders een senio renwedstrijd over 500-1500 meter gere den, maar de vele kilometers op natuur ijs, hebben hun prestatie op de kunstijs baan nadelig geïnvloed. Gerrit Dekker reed een 500 meter in 45.3 sec. en een 1500 meter in 2.25.6 sec. Fred van Tol noteerde 47.2 sec. op de 500 meter en reed de 1500 meter in 2.24.8 min. Op 15 januari reed Linda v.d. Berg de 500 meter in 59.1 sec. en de 1500 meter in 3.01.6 min. Sandra Los noteerde 62.7 sec. op de 1500 meter en eindigde op de 1500 meter in 3.26.4 min. Op 18 januari werd een junioren A-B-wed strijd gereden. De dames reden een 500- 1500 meter, de heren een 500-3000 meter. Janneke Leb er reed de 500 meter in 59,4 sec. en de 1500 meter in 3.10.4 min. Jolanda Los kwam tot 49.0 sec. op de 500 meter en reed een persoonlijk rekord op de 1500 meter in 2.35.2 mm. Arie v. d. Berg reed de 500 meter in 49.2 sec. en kwam na een val op de 3000 meter tot een tijd van 5.54.0 min. Andre Bosboom eindigde in 49.7 sec. op de 500 meter en reed de 3000 meter in een persoonlijk rekord van 5.24.5 min. Voor Arnoud Donker gingen beide afstanden in een persoonlijke rekordtijd, n.1. de 500 meter in 51.8 sec. en de 3000 meter in 5.46.4 min. Zonmdagmorgen j.1. reden de C-D-junio ren een 500-1000 meter. Sandra Los reed de 500 meter in 57.7 sec. en de 1000 meter in 2.04.0 min. Jan Krikken kwam tot 58.2 op de 500 meter en finishte op de 1000 meter in 1.59.3 min. Roberrt van Logtenstein noteerde een tijd van 62.5 sec. op de 500 meter terwijl de 1000 meter eindigde in de persoonlijk rekordtijd van 2.15.9 min. Marcel v. d. Dijssel reed de 500 meter in 55.6 sec. en de 1000 meter in 1.56.0 min. Automobiliste aangehou den voor doorrijden na aanrijding De politie hield vorige week de 42- jarige mevrouw A. B. uit Soest aan, nadat zij betrokken was geweest bij een aanrijding op de Smitshof. Zij was weggereden zonder zich bekend te maken, maar de politie Kon haar toch opsporen. Zij vertelde dat ze in paniek was weggereden, nadat zij tegen de auto van F. K. uit Soest was gebotst. Bij de aanrijding ontstond overigens lichte schade. Mevrouw B. kreeg een proces-verbaal.

Soester Courant | 1985 | | pagina 15