STUDIEBEGELEIDERS (M/V) ISCHE >ma >e Herberg: 'de huiskamer van Soest' Saskia de Vries en Anita Phielix startten podotherapeutischepraktijkinSoest INSTITUUT VOOR STUDIEBEGELEIDING WIJ ROEPEN OP: Derde optreden van Gooise Operette in Singer Laren Hoog bezoek tijdens Sfeervolle Balkan-avond bij Café-restaurant 'Soestdijk' Record-aantal deelnemers bij vierde ij sberen weekend PAGINa 1* |W0ENSDAG 30 JANUAR11985 SOESTER COURANT PAGINA 11 Jieww café aan Soesterbergsestraat Apollo ook gedupeerd door inbraak in de OLS 'De Schakel' 'Tussen pedicure en orthopedisch chirurg' INFORMATIE: TEL. 02155-17089 Soester Courant, goede informatiebron voor alle Soesters! Zondagmiddagconcert Kasteel Groeneveld Hulpcentrale Soest stopt ermee Motet- en Madrigaalkoor houdt boerenkoolfuif Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. of rechtstreeks bij tur in het gebouw opleidingen eerst ■O.-leerlingen de 5 en één moderne vakken, inclusief ran de 100 proef an, met name de •n inzake inhoud 1 goed van pas met de ouders. Smit ministratieve. king tot de r heao, aan kansen bij -hooi voor dministra- raining in wordt de praktijk a school :ademie rakelijk. Vorige week donderdagavond vond het een feestelijke receptie de officiële ipening plaats van het nieuwste café in Joest: De Herberg aan de Soesterberg- testrat, op de hoek van de Driehoeks- weg. Dat gebeurde zonder groot ver bon, maar wel met een uiterst gezellig amenzijn waarmee het cadé de titel huiskamer van Soest' alle eer aan- ïeed. be Herberg is in korte tijd omgetoverd een nogal afgesloten drankgelegenheid tot een sfeervol ca- [fé, waarin het inderdaad zeer huiselijk toegaat. 'Wat ons voor ogen staat is een gastvrij horecabedrijf, waar plaats is [voor velen,' aldus Ton Rutgers, die sa- nen met zijn vriendin Monique Das de Ileiding over het nieuwe café heeft. Zij bijn afkomstig uit Kamerik (in de buurt van Woerden), waar zij ook al jeen café en een cafetaria exploiteren, [in de dagelijkse praktijk zal Ton overi gens vooral 's avonds in de Herberg [zijn aan te treffen. Het zijn Edwin Hoogendoorn en zijn vriendin Yvonne Ekelschot die de nieuwe zaak vooral ■zullen 'bemannen', met op de aehter- ■grond de wetenschap dat het de bedoe- lling is dat zij na een inwerkperiode de zaak zelfstandig gaan beheren. j 'Ik zie het café als een verlengstuk van Ide huiskamer,' vindt Ton Rutgers. 'Het Isociale aspect is het belangrijkste. Ik zeg ook altijd; ik verkoop geen bier, I maar een stukje sfeer, een stukje gezelligheid, óók voor de rustzoeker, I de lezer, de snelle eter.' I Open vensters I De Herberg is een huis met 'open ven- Isters'. Voorbijgangers kunnen er ge- I makkelijk een blik naar binnen werpen I en er is ook niets in het café dat aan het I oog onttrokken zou moeten worden. 1 'Vroeger waren de ramen hier I helemaal dicht. We hebben echter niets te verbergen. Daardoor is de drempel ook een stuk lager. Ik wil zelf ook kun nen zien wat er gebeurt. Door de lage bar heb je trouwens ook een veel direc ter kontakt met de mensen. In het interieur van het café hebben I Ton en Monique geen ingrijpende wijzi- gingen aangebracht. Wel is er een tus senmuur uitgebroken en is de toilet groep gemoderniseerd. Ook de verstandhouding met de omwo nenden gaat hun na aan het hart. 'We hebben de mensen in de omgeving per soonlijk bezocht, en het leuke is dat we van allemaal bloemen hebben gekre gen. Dat is een goede start. En wat ook zo frappant ismensen die langslo pen en naar binnenkijken. Ze geven een knipoog en steken hun duim op. Dat is ontzettend leuk. Geen herrie of overlast, belooft Ton Rutgers de buren. 'Dit moet geen winkel zijn waar je bang bent om bin nen te komen. Mensen moeten zich hier thuis voelen, op hun gemak. Daarom hebben we ook een grote leestafel met een groot aantal kranten en tijdschrif ten, zodat iemand hier rustig de tijd kan doorbrengen. Behalve voor de dorstigen heeft de Herberg ook voor de trek-hebbers het nodige te bieden. 'Op de open grill maken we vleesgerechten, zoals een saté, en varkenshaasje, lamskoteletten of een T-bone. En overdag hebben we een daglunch, een vast menu voor de lage prijs van 7.50, inclusief een kopje koffie, 's Avonds is er een avondscho tel. die elke dag wisselt, vanaf 6 uur. Daarin zit een kopje soep, vlees, aard appelen en groente en koffie, voor een prijsje van 9 gulden. Tap-expert Voor wie het oog het meeste richt op het 'natte' deel van het aanbod van de Herberg is het goed om te weten dat Ton een echte tap-expert is, die vorig e Een toost op het succes van de Her berg. V.l.n.r. Edwin Hoogendoorn, Yvonne Ekelschot, Monique Das en Ton Rutgers. Foto: Goos van der Wilt. jaar beslag legde op de tweede plaats bij de nationale biertapwedstrijden, die in de Amsterdamse RAI werden ge houden. 'Dat heeft alles te maken met de liefde voor het produkt dat je ver koopt,' aldus Ton. 'We hebben de gast vrijheid hoog in het vaandel. Hij is erg ingenomen met de maniér waarop de Herberg van start is ge gaan. 'We zitten natuurlijk ook op een- vreselijk mooi puntje. Van de zomer komt er ook nog een terras bij. De Herberg is behalve op maandag da gelijks geopend van 10.00 uur 's* morgens tot 24.00 uur 's avonds. Wié van een stukje gezelligheid in de bijna huiselijke sfeer houdt, moet er zeker, eens een kijkje gaan nemen. Van de inbraak op donderdagavond 24 januari j.1. in "De Schakel" is ook het Soester mannenkoor Apollo de dupe geworden. Normaal wordt op donderdagavond gerepeteerd; die avond echter was het koor voor een uit voering in Molenschot. Tegen 23.00 uur brachtten enkele mannen van Apollo de, gebruikte mu- ziekmappen terug in het repetitielokaal in 'De Schakel' en constateerden toen sporen van inbraak. Zij stelden de politie op de hoogte, die op haar beurt het hoofd van de school informeerde. Van Apollo werd een aantal cassettebandjes meegenomen waarop de opname van het mannenkoorfestival in mei in 't Muziekcentrum in Utrecht gehouden. De bandjes vertegenwoordigen een verkoopwaarde van 400,-. Een nauwelijks een half jaar in gebruik zijnde stalen opbergkast voor muziek werd, bij pogingen deze te openen, zwaar beschadigd. De schade aan de kast kan wel tussen de 700 en 1000 gulden liggen. Met een open avond voor speciale ge nodigden, zoals de Soester huisartsen en pedicures is vorige week vrijdag in Soest een geheel nieuwe vorm van para-medische hulpverlening van start gegaan: de podotherapeutische prak tijk van Saskia de Vries uit Soest en Anita Phielix uit Amersfoort. De beide nog niet zo lang geleden afgestudeerde podo-therapeutes hebben een onderko men gevonden in het wijkgebouw aan de Middelwijkstraat, waar ze voorlo pig één dag per week hun patiënten ontvangen. Podotherapie is een nieuwe loot aan de medische stam. De opleiding be staat nog maar enkele jaren. Podo therapie is een para-medische speciali teit die gericht is op de lichaamsdelen van de mens die meestal niet het meest spectaculair zijn, maar desondanks een uiterst belangrijke functie hebben; de voeten. De podotherapeute behan delt mensen met voetklachten van de meest uiteenlopende aard, en dat ge beurt altijd in overleg met de huis arts of met de specialist, van wie ook altijd een verwijzing nodig is. In dat opzicht nemen de podotherapeutes een positie in die ongeveer vergelijkbaar is met de fysiotherapeut, al houderv zij zich dan uitsluitend bezig met de voeten. In de praktijk in het Middelwijkge- bouw staat een redelijk omvangrijk instrumentarium gereed om de patiën ten te behandelen. In de eerste plaats uiteraard een onderzoekbank, maar ook een zgn. podoscoop: een apparaat waar de patiënt voor onderzoek op gaat staan. In de spiegel die onder een glas plaat is aangebracht kunnen de podo therapeutes dan een goed beeld krijgen van de "drukplaatsen" in de voet. Dat is in het onderzoek van de voet een uiterst belangrijk gegeven. Blauwdruk' Verder kan ook gebruik worden ge maakt van apparatuur die met behulp van een soort inktpapier een "blauw druk" geeft van de voet, zowel staand als lopend, en van foto-papier, waarop duidelijk wordt gemaakt hoe de voet er bij nauwkeurige beschouwing uit ziet (o.a. huidplooien en de "dragende delen"). Het onderzoek vormt een vast punt in elke behandeling. Naar aanleiding van de resultaten wordt namelijk de te vol gen therapie bepaald. Tenslotte beschikken de podotherapeu tes over een complete frees-unit, ver gelijkbaar met het instrumentarium van een tandarts maar voor een geheel ander doel: de behandeling en ver zorging van de voet, met name het verwijderen van eelt, eeltpitten en na gelaandoeningen De podotherapeutës houden zich ver der bezig met het op maat vervaar digen van allerlei hulpmiddelen, zoals de podotherapeutische zolen (niet te verwarren met de vanouds bekende steunzolen) gemaakt van leer, kurk en rubber. Voor reumapatiënten bijvoor beeld is er speciaal materiaal beschik baar: "plastazote", dat de eigenschap heeft de warme vast te houden. Op het podotherapeutsche repertoire staan verder protheses (voor mensen die een teen of een nagel missen), die de normale voetfunctie moeten her stellen, ortheses (hulpstukken voor correctie, bijvoorbeeld bij over elkaar groeiende tenen en andere ongerech tigheden), en nagelbeugels, die een corrigerende functie hebben bij bij voorbeeld ingegroeide nagels. Al mag het beroep van podothera peute geenszins worden verward met dat van de pedicure "We zijn ook geen veredelde pedicure", aldus Saskia en Anita), komt in de behandeling ook een stukje verzorging voor. "Dat geldt al leen voor mensen met een verhoogd risico, zoals diabeten en reumapatiën ten, die door de gewone pedicure niet geholpen kunnen worden." Podotherapeutes zijn speciaal opgeleid om een groot aantal medische hande lingen te verrichten, met uitzondering van operaties, die door de orthopedisch chirurg worden gedaan. Behoefte Het nieuwe beroep in ontstaan uit een grote behoefte. Niet-operatieve be handelingen verricht de chirurg door gaans niet. Podotherapeutes waren in het buitenland al jarenlang een bekend verschijnsel, maar in Nederland heeft het erg lang geduurd voordat het'gat' tussen pedicure en orthopedisch chirurg kon worden opgevuld. Saskia en Anita Anita Phielix (l.) en Saskia de Vries de praktijkruimte in het wijkgebouw. Foto:Herman van Dam. volgden beiden de podotherapie-studie (een hogere beroepsopleiding) aan het IHBO in Eindhoven, waar ze elkaar leerden kennen en besloten samen te proberen de eerste podotherapeutische praktijk in Soest op te zetten. Aan vankelijk ging dat niet zo vlot, omdat er noch ruimte, noch geld beschikbaar was. Daarin is gelukkig voorzien, zodat de praktijk vorige week officieel van start kon gaan. "Waar we vooral naar kijken is het looppatroon van de patiënten", aldus Saskia en Anita. "Dat is heel erg be langrijk, want verkeerd lopen brengt allerlei nare consequenties met zich mee, voor de knieën en de heupen, en voor het hele lichaam. Het kan an dere kwalen in de hand werken. Schoenen Van groot belang is ook de keuze van het juiste schoeisel. In dat opzicht ver strekken de beide podotherapeutes ad viezen, zoals bepaalde leesten ("De meeste mensen kennen alleen de leng temaat van hun voet, maar de breed te is minstens zo belangrijk, vooral ook bij kinderen" Eén van de meest voorkomende pro blemen met schoenen (en dus met voe ten) is het feit dat veel mensen in te kleine schoenen lopen, zo weten de po dotherapeutes te melden. "Als mensen op hun 18e maat 38 hebben, moeten ze er niet van uitgaan dat ze die op hun 60e nog hebben. Voeten zakken op den duur uit, en dan hebben de mensen toch. grotere schoenen nodig. De behandeling vindt zoals gezegd al tijd in nauw overleg plaats met huis arts of specialist. Over de behandeling wordt ook altijd teruggerapporteerd aan de verwijzende arts. Een probleem is nog wel dat de podotherapeutische behandeling momenteel nog niet door het ziekenfonds wordt vergoed. Een aantal particuliere ziektekostenver zekeringen heeft een en ander wel in het pakket opgenomen. De podotherapeutische praktijk van Saskia de Vries en Anita Phielix is bereikbaar via telefoonnummer 15635 in Soest, of 033-755441 in Amersfoort. Hun werk zal hoofdzakelijk bestaan uit het begeleiden van scholieren met studiemoeilijkheden. Minimum vooropleiding: VWO, met Wiskunde/Natuurkunde Leeftijd: 21-26 jaar. Volle zalen en geestdriftige reakties hebben de direktie van Singer Laren aanleiding gegeven om de Gooise Ope rette, waarvan ook enige Soester plaatsgenoten lid zijn, die zowel in fe bruari 1983 als in februari 1984 in de Singerconcertzaal uitvoeringen ten beste heeft gegeven, opnieuw voor een optreden in haar sfeervolle theater uit te nodigen. Dit maal is er gekozen voor een middagkoncert, dat op zondag 10 februari a.s. zal plaatsvinden. De Gooise Operette heeft in haar bijna 20-jarige bestaan een uitgebeid reper toire tot haar beschikking gekregen, waaruit iedere keer opnieuw een zoda nige keuze kan worden gemaakt, dat geen enkel optreden gelijk is aan het voorafgaande. Het ligt niet in de aard van de veelei sende dirigent Hans C. Janssen om een bekend repertoirestuk ooit als gekend te beschouwen. Tijdens de aan ieder koncert voorafgaande repetities be steedt hij een niet aflatende aandacht aan alle muzikale aspekten van welk koorwerk of welke solo dan ook, en blijft hij verfijningen aanbrengen in tempi, volumewisselingen en klank schakeringen. Op het a.s. programma in Singer staan koorwerken, ensembles en soli uit o.a. de operettes 'Zar uns Zimmermann' (Albert Lortzing), 'Der Zigeunerbaron' (Johann Strauss Jr. 'Die verkaufte Braut' (Bedrich Smetana) en 'Pariser Leben' (Jacques Offenbach). Met twee achtereenvolgende uitvoerin gen van 'Der Zigeunerbaron' oogstte de Gooise Operette in november 1984 suksessen in 't Spant in Bussum en in hetzelfde theater zullen op 15 en 16 no vember a.s. voorstellingen gegeven worden van Albert Lotzing's komische opera 'Zar und Zimmermann'. Het is derhalve niet verwonderlijk, dat de Gooise Operette in haar programma van 10 februari a.s. met bekende liederen en koorwerken, zoals 'Von des Tajos Strand', 'Wer uns getraut', het 'Werberlied' en niet te vergeten 'Der Einzugsmarsch' nog even met haar toehoorders wil terugdenken aan de recente uitvoeringen van 'Der Zigeu nerbaron', om echter gelijktijdig met de kostelijke 'Festkantate; den hohen Herrrscher-würdig zu empfangen' en het in mozartiaanse stijl geschreven lied 'Lebe wohl mein flandrisch Madchen', beide uit 'Zar und Zimmermann', het oog al weer te richten op 15 en 16 november van dit jaar. Ook dit maal zal het meeslepende be- ginkoor 'Seht am Strauch die Knospen springen' uit 'Die verkaufte Braut' niet vergeten worden. Als solisten treden op; Marian van Dolen, Henk van de Hesseweg, Ton Kaljé, Dick Koblens, Tiny Koopmanschap en Frits v. d. Ven. Dirigent Hans C. Janssen en de leden van de Gooise Operette prijzen zich ge lukkig, dat zij in de Singerconcertzaal opnieuw een impuls zullen mogen geven aan de alom groeiende belang stelling voor een muzikale uitings vorm, die ooit onder de naam van 'Ope rette' het levenslicht zag en die zijn on uitroeibare levenskracht, ook in onze tijd, op nadrukkelijke wijze bevestigt. Het koncert, waarvoor de kaarten aan de kassa van Singer Laren verkrijgbaar zijn, begint om 14.30 uur. Verdere in formatie kan ingewonnen worden on der de tel. nrs. 02153-15656 (Singer Laren) en 02152-52420 (Mevr. Bea Folkers, secr. van de G. O. Op zondag 3 februari a.s. vindt in de Hasselaerzaal vaij Kasteel Groeneveld in Baarn weer een zondagmiddagcon cert plaats. Als soliste treedt op Alexan- dra Papastefanou. Zij speelt de volgen de werken: Sonate in d grote terts van Wolgang Amadeus Mozart, Variations Serieuses opus 54 van Felix Mendels- sohn Bartholdy en Sonate nr. 3 opus 58 in b kleine terts van Frédéric Chopin. Alexandra Papastefanou is in Grieken land geboren en gaf op 7-jarige leeftijd haar eerste piano-recital in Athe ne. in hetzelfde jaar maakte zij op Cyprus haar televisiedebuut. Haar op leiding aan het conservatorium in Athene (bij prof. Aliri Vatikioti) sloot zij af met de hoogst haalbare cijfers en speciale vermeldingen. Zij zette haar studie voort in Moskou aan het Tschai- kowsky Conservatorium en in Buda- pest aan de Franz Liszt Academie. Gedurende de afgelopen drie jaar heeft zij op een beurs van de Onassis-stich- ting kunnen werken aan het artiesten diploma in Bloomington (Indiana) bij prof. György Sebok. Meerdere malen werkte zij al mee aan het Bartok- seminarium in Budapest, waar zij zich toelegde op werken van hedendaagse componisten. Zij maakte concertreizen door Duitsland, Griekenland, Hongarije, Amerika (waar o.a. één van haar eigen composities werd uitgevoerd) en Ne derland. De drie componisten van wie Alexandra Papastefanou werken uitvoert hebben enkele dingen gemeen: hun hoofdin strument (waarvan zij zelf ook voor treffelijke bespelers waren) was de piano en de felle vlam van hun uit zonderlijk talent was maar een kort leven beschoren. Zij stierven alle drie op jonge leeftijdnog geen veertig jaar oud, maar een rijke oeuvre achterla tend, waarvan we nu, generaties later, nog met volle teugen kunnen genieten. Het concert begint om 16.00 uur. Toegang 7,50; jeugd 5,-. Het bestuur van de Hulpcentrale (H.C.) heeft na overleg met de mede werksters besloten de werkzaamheden per 16 januari te beëindigen. Twaalf jaar geleden werd de H.C. opgericht om de leemte tussen ont slag uit het ziekenhuis en beschikbaarheid van gezinsverzorging op te vul len. In de loop der jaren verbeterde de koördinatie ziekenhuis- en gezinsver zorging. Er ontstonden nieuwe vormen voor hulpverlening, zoals, urenhulp en thuis hulp. Ook werden de werkuren van de wijkverpleging uitgebreid, zodoende kwamen er steeds minder aanvragen voor de H.C. Vandaar dat het bestuur tot deze beslissing is gekomen. Het bedankt ieder een die op enigerlei wijze aan het funktioneren van de H.C. heeft bijgedragen. Niemand minder dan de Joegoslavi sche consul in Amsterdam, de heer S. Egic, werd zaterdagavond welkom geheten door restaurateur/chef-kok Bart Kooij van het bekende en gere nommeerde café-restaurant 'Soest- Volgende week zaterdag, 8 februari, wordt voor de leden van het Nederlands Motet- en Madrigaalkoor uit Soest een bijzondere dag. Dan wordt er een grootse boerenkoolfuif georganiseerd, waarbij naar verwachting zo'n hon derd personen aanwezig zullen zijn. Uiteraard de leden en dirigent Krijn Koetsveld, maar ook oudleden en diri genten met wie nog altijd contact be staat, samen met hun partner of intro ducé. Na een gezellig aperitief schaart men zich gezamenlijk om de boerenkool met worst, die wordt opgediend op de met kaarsen feestelijk verlichte tafel. Aan de maaltijd wordt de uiterste zorg besteed. Zo wordt het geheel geser veerd met een garnituur van gebakken en zure uitjes, komkommer en alles wat het eetgenot maar zou kunnen bevorderen. Uiteraard wordt er vervolgens heel wat gezongen en voorgedragen. Een belangrijke plaats zullen ook de dia's en films van de diverse buitenlandse reizen van het koor innemen, die ver toond zullen worden. Het koor heeft nogal wat van die trips gemaakt, o.m. in Engeland, Duitsland, Frankrijk en België. Goede herinneringen bewaren de leden bijvoorbeeld aan het optreden in prachtige kathedralen, zoals in York en Chartre, en verder in Leuven en Mechelen. Uiteraard is er ook volop gelegenheid om die herinneringen met elkaar op te halen. Dat geldt zeker voor de oudle den, die elkaar weer eens kunnen ont moeten. Foto: Goos van der Wilt. Het vierde IJsberenweekend, dat door de Hopman Masselmangroep in Soest zaterdag en zondag j.1. in de Soester Dui nen werd georganiseerd, is opnieuw een groot succes geworden. Zag het er - door de barre weersomstandigheden begin vorige week - eerst naar uit dat er maar weinig deelnemers zouden komen opdagen, later bleek hun aantal dat van alle voorgaande afleveringen van het weekend zelfs te overtreffen! Maar liefst 190 deelnemers en deel neemsters troffen elkaar in het kamp in de duinen. Ze waren zaterdagmor gen opgewacht bij paleis Soestdijk en vervolgens met koffie en thee een beet je opgewarmd. Langs vijf verschillen de routes volgde een puzzel-oriëntatie- rit, waarin de deelnemers verschillen de opdrachten moesten uitvoeren. In Lage Vuursche werd een lunchstop ge maakt, waar erwtensoep en broodjes warme worst werden geserveerd. Op het kampterrein, dat de Hopman Masselmangroep met behulp van een motorpomp eerst had moeten droog- pompen, werd vrijwel direct na aan komst een begin gemaakt met de in richting van het kamp. Daar werden ook de voorbereidingen getroffen voor het kampvuur en de avondmaaltijd: hutspot met speklapjes. Door technische problemen kon het a- vondspel zoals de organisatoren zich dat hadden voorgesteld geen doorgang vinden. In allerijl werd dan ook beslo ten een soortgelijk spel op poten te zet ten; daarbij werd geen gebruik gemaakt van de wonderen van de mo derne techniek om geluiden na te boot sen, maar van de menselijke stem. Al met al toch een succes, volgens de orgenisatoren. De deelnëmrs konden zich 's avonds wijden aan een programma naar keuze: het kampvuur, het kreatief ge- Consul S. Egic van Joegoslavië wordt begroet door Soestdijk-restau- rant/'chef-kok Bart Kooij. Foto: Goos van der Wilt. dijk'. In de sfeervolle zaak op de hoek van de Vredehofstraat en de Noorder- weg was het zaterdagavond trouwens toch al een gezellige drukte, omdat de eetzaal geheel gevuld was met bezoe kers die voor het eerst of opnieuw ken nis maakten met de genietingen van de Joegoslavische keuken, waarop Bart Kooij het patent heeft. Een patent dat kennelijk ook door de mensen die het echt weten kunnen op de juiste waarde wordt geschat, zoals de heer Egic met zijn aanwezigheid onderstreepte. De gasten werden onthaald op een avond zoals die zich alleen op de Bal kan kan afspelen: heerlijk eten, een uitstekende sfeer en een aanstekelijke gezelligheid, die nog werd verhoogd door de muziek en de wervelende show die de Joegoslavische dansgroep "Sreca" uit Soest de gasten voortover de, tussen de verschillende gangen door. Wat zich op de tafels openbaarde loog er trouwens evenmin om: de gasten kregen eerst een verrukkelijke Ser vische goulashsoep voorgeschoteld, die gevolgd werd door de inmiddels ver maarde mixed-grill van 'Soestdijk', bestaande uit maar liefst zes verschil lende vleessoorten met de bijbehoren de "aankleding". Het menu werd afge sloten met de meer dan verrukkelijke "Patatschinken", de gevulde flensjes van Joegoslavische herkomst. Bart en Ans Kooij kunnen buitenge woon tevreden terugkijken op deze Balkan-avond. Het is de bedoeling dat die maandelijks worden georgani seerd, op de laatste vrijdag van de maand. Dan ademt het restaurant een geheel exotische sfeer en wordt uit sluitend het Balkan-menu geserveerd. Dat de mensen van 'Soestdijk' daar mee een succes-formule hebben gevon den werd zaterdagavond duidelijk on derstreept, ook door de heer Egic. beuren (stempels maken) of kijken naar de dia's van vorige jaren. Na de ochtendceremonie op zondag morgen volgde het grote spel, waarin de Ijsberen allerlei records moesten zien te breken. Dat gebeurde dan ook aan de lopende band. Enkele voorbeel den: het record kratten stapelen werd gebracht op 18 stuks en het rekord kauwgombellen blazen werd vastge steld op 23 centimeter in doorsnee Door de ideale weersomstandigheden (vriesweer, maar wel droog) is het kamp zeker en groot succes geworden. tsij ue unoerunge competitie tussen de verschillende groepen ging de Sjerpa- groep uit Bilthoven met de hoogste eer strijken (112 punten). Goede tweede werden de verkenners van de Hopman Masselmangroep uit Soest met 102 pun ten, terwijl de derde plaats werd inge nomen door de padvinstersgroep uit Bilthoven met 96 punten. De wissel bokaal ging dan ook naar de Sjerpa's uit Bilthoven. De organisatoren kijken terug op een uitstekend geslaagd weekend dat een prima voorbereiding is geweest voor het lustrum-weekend van volgend jaar. Ruit met sneeuwbal verbrijzeld De 15-jarige F. de H. uit Soest kreeg vo rige week de schrik van zijn leven, toen hij met een kameraad op het Nieuwer- hoekplein sneeuwballen aan het gooien was. De sneeuwbal miste op een kwaad moment zijn doel en schoot door, waar door de ruit van een ijssalon aldaar aan diggelen ging. Hij beloofde de schade te zullen vergoeden. Bromfietser tegen auto De 16-jarige bromfietser Q. S. uit Soes- terberg werd met beenletsel en pijn in de maagstreek per ambulance naar De Lichtenberg in Amersfoort gebracht na een aanrijding in Apollo. Hij was daar met zijn bromfiets frontaal in aanrijding gekomen met een personen auto. Dat gebeurde doordat de jongen, rijdend in de richting Oude Tempel laan, de binnenbocht nam. Bestuurder G. van D. (38) uit Nijkerk kon hem niet meer ontwijken.

Soester Courant | 1985 | | pagina 11