Programma Gert de Ruygt waardig cross-kampioen A.V. Pijnenburg SEC jeugd komt goed aan zijn trekken Winst voor Red Stars heren en jongens junioren BDC verliest van Valkenburg B.D.C. PAGINA 16 WOENSDAG 30 JANUAR11985 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 17 Shot 1 laat het afweten in streekderby BADSO verslaat Hoogland BADMINTON ZWEMMEN/ WATERPOLO Zwemlessen in De Turf Veel geslaagden voor zwemdiplomas tafeltennis ATLETIEK VOETBAL VOETBAL De S.O. Soest-jeugd overwintert! Slecht weekend Olympia VOLLEYBAL Sporthal Beukendal Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg BASKETBAL HANDBAL Gouden plak voor Andries Schotanus in Dolomitenloop Paul Muller weg bij Hees Zaalprogramma Handbal vereniging COA Wisten vorige week alle landelijke Shot- teams de volle winst te behalen, dit keer moesten Shot genoegen nemen ruet de halve buit. De meest teleur stellende prestatie werd geleverd door het le herenteam, dat notabene thuis met 8-2 verloor van streekgenoot Poker Face. Veel beter verging het het 2e herenteam dat in Gouda Vrienden schaar 1 klopte. De Shotdames speel den in Apeldoorn verdienstelijk gelijk legen De Brug 1. Het le jeugdteam ver loor met 7-3 van Seine Meubelen, ter wijl het 2e jeugdteam in Kuyk de 2e .i ehte reen volgende 10-0 overwinning behaalde. Heren shot 1 Poker Face 1 2-8 In de loop der jaren heeft Shot wel va- Ker teleurstellende prestaties geleverd •egen Gooise tegenstanders, maar de wedstrijd tegen Poker Face leverde •och wel een uitermate triest beeld op. in een wedstrijd die meer in het teken jond van psychologische oorlogsvoe ring dan van de tafeltennissport leed Shot tegen een op papier zwakkere te genstander de grootste thuisnederlaag ands jaren. Vooral René Daselaar en Merend Jonker lieten zich al te eenvou dig afbluffen in hun enkelspelen en Konden ook in het belangrijke dubbel spel hun faam niet waarmaken. Beiden nleven dan ook op nul overwinningen staan. De enige Shotspeler die wel een voldoende wist te scoren was uitgere kend debutant Bart Lefel, die bij 2-0 achter en 5-1 achter de beide Shotpun- ten voor zijn rekening nam. Samen vattend een 8-2 nederlaag voor Shot, waarbij de oorzaak vooral op het men tale vlak gezocht moet worden. riendenschaar 1 - Shot 2 4-6 Het 2e herenteam blijft het voorlopig erg goed doen, nu door in Gouda het lastige en zeer geroutineerde Vrien denschaar de baas te blijven. Vrien denschaar had in Ton de Gruyl een wel erg sterke kopman, wiens zeer vaste verdediging ook nu weer goed bleek v oor drie overwinningen. Dit beteken de dat Shot zich in de overige wed strijden weinig misstappen kon ver oorloven en dat lukte ook prima. Zowel Gerhard Busch als Dirk Schuiling won nen zeer simpel hun twee overige en kelspelen, terwijl beiden ook afgelopen zaterdag weer een verrassend hechte dubbelcombinatie bleken. Bert van Velzen won één wedstrijd en dat bleek juist voldoende voor de overwinning. shot3-Elan 19-1 In het verleden was Elan altijd een bij zonder lastige tegenstander, nu verras te Shot 3 vriend en vijand door Baarns hoogst spelende team met liefst 9-1 te verpletteren. Zowel Eddy Gaytant als Arjan Schuiling bleven ongeslagen, Het bezoekende eerste team van BC Hoogland maakte het afgelopen zondag BC BADSO knap lastig. Een te- A'envaüprj was, het verlip^ vap Rot( Slomp in zijn single, maar Roy van Gestel en eerste dame Claudine Schüs- sler brachten door single-winst BADSO weer op voorsprong. Leonie Welting kwam vooral in de 2e set van haar single te kort en dat resulteerde in een 2-2 tussenstand. Maar zoals in zoveel wed strijden blijken de mixed- en dubbel- partijen bij BADSO goed te lopen en uiteindelijk de doorslag te geven. Alleen de eerste mixed-partij ging ver loren. In de dames-dubbel moesten Claudine en Leonie hard vechten om •*en gelijkspel te voorkomen. Na ver lenging wonnen zij de eerste set en op routine ging de winst in de 2e set naar hen toe. Daardoor kon BADSO door een 5-3 overwinning op Hoogland tevreden naar huis gaan. Op dit moment is er geen wachtlijst voor hen die zich aanmelden voor /.weminstructie in De Turf. De mogelijkheden zijn het opleiden v oor diploma A of B en zwemvaardig- heidsdiploma I, II of III. Dit geldt zo wel voor volwassenen als voor kinde ren vanaf 4 jaar. De kosten voor de zwemlessen bedragen resp. 67,80 en ~>9.- per twee maanden. Voor aanmelding en meer informatie kunt u terecht bij het bureau Sport- -lichting, Steenhoffstraat 6, tel. 16744, \st. 258. Voor het zwemdiploma A zijn onlangs :5 personen geslaagd. Voor het zwem- liploma 'b konden 17 mensen de geluk wensen in ontvangst nemen. i >c geslaagden voor het A-diploma zijn: l.-anine Alberts, Christiaan \ndriessen, Carla L. Bart, Karin J. an de Beek, Jeroen Beumer, Edwin C. Bikker, Bianca Blok, Richard I van «len Breemer, Nynke I. M. Brouwer, Bart van de Bunt, Ester Dazelaar, marije van Drie, Wendy van Empe- len. Jan de Groot, Arrijn Hablitzel, Ksther Hilhorst, Sandra D. Hofmann, Annélies Jansonius, Tessa S. D. Kempen, Miranda van 't Klooster, Irene H. Können, Sebastiaan de Kruyf, Daniël Leertouwer, Christiaan ter Linde, Jan Willem van der Lugt, Vlelati S. van Paddenburg, Jerry Rui- zendaal, Marlous Schipper, Melanie W. Southey, Ilona Veldhuizen, Marjolijn Verhulst, Sebastiaan Vogel, Johannes de Vries, Maarten Wiegmans, Rob Zandstra. I >e geslaagden voor het B-diploma zijn 'ranja Beernink, Marijke Berends, Warie-L. Gerth, Frans M. Haaksma, Syntha J. Hartman, Anne Kuiper, Alexander van Luyn, Annawati van Paddenburg, Riekie Schouten, C. Ilse sneep, Annoesjka Sparnaaij, Marcel R. Vonk, Patricia van der Wal, Chantal an der Wardt, Stephan Wijnhof en Sfdim M. Yilmaz. tewljl Wil Scheel met twee overwin- tevfrde e6n knappe b'jdra®e Dames P« Brug iShot 1 55 De Shotdames vertrokken naar Apel doorn met de opdracht om niet te ver- iezenenvan deze taak heeft men zich uitstekend gekweten. Aan Apeldoornse zijde bleek een dame te sterk, maar Jose Daselaar en Wilma Geleijnse klopten beiden de andere twee tegen standers. Wilke Schut won één partij, zodat Shot met een terechte gelijkspel op zak de terugreis kon aanvaarden. Na twee wedstrijden hebben de Shot dames nu al weer drie punten, reden genoeg om de toekomst met vertrou wen tegemoet te zien. Jeugd Shot 1 - Seine Meubelen 1 3-7 Ondanks het feit dat Shot met een in valler moest uitkomen, was de neder laag toch te voorkomen geweest. In de beginfase wist Shot met prima spel een 3-1 voorsprong op te bouwen, waarbij zowaar het dubbelspel ook gewonnen werd. Daarna verzuimde men door te drukken, zodat de Zwolse tegen stander terug kon komen en uiteinde lijk zelfs met 7-3 won. Cevelum 1 - Shot 2 0-10 Won het 2e jeugdteam vorige week ook al met 10-0, deze week werd dit huza renstukje in Cuijk herhaald. Op papier was tegenstander Cevelum zelfs kam pioenskandidaat, maar Shot 2 nam die rol graag over. De eerste drie wedstrij den werden door Shot zeer kranp ge wonnen, daarna werd geen game meer afgestaan. Tafeltennis aanstaand weekend: Het le herenteam speelt aanstaande zaterdag in Nieuw Vennep tegen de klub van dezelfde naam. Shot lijkt in deze wedstrijd weinig kansrijk, want het met veel geld bij elkaar gekochte Nieuw Vennep zal zich in haar weg omhoog waarschijnlijk niet laten dwarsbomen door de Soester "ama teurs". Een belangrijke thuiswedstrijd voor het 2e herenteam dat medekoploper Feyenoord uit Rotterdam ontvangt. Deze wedstrijd begint om 15.30 uur in de Shotzaal aan de Valeriaanstraat en toeschouwers zijn uiteraard weer van harte welkom. Ook al omdat tegelijker tijd de dames van Shot de strijd zullen aanbinden met het sterke Vitac uit Vin- keveen. Overige uitslagen senioren: Good Luck 2-Shot 4: 6-4, Shot 5-Neder- horst l: 3-7, Niké 5-Shot 6; 6-4, Shot 7- Hogerheide 2: 6-4, Victoria 12-Shot 8: 0-10, Shot 9-de Hilt 2: 5-5, Shot 10-Niké 9: 7-3, Poker Face 7-Shot 11: 1-9, Shot 13-Bunshot 4: 4-6, Niké 10-Shot 14: 8-2, Tovo 8-Shot 155-5. ■G&r' Zondagmorgen waren de Soester Dui nen toneel van de cross-kampioen schappen van de lange-afstandsgroep van A.V. Pijnenburg. Start en finish waren in de onmiddellijke nabijheid van de in aanleg zijnde atletiekbaan. Voorzitter René van Zee en de zijnen hadden gezorgd voor een fantastisch mooi parkoers, dat afwisselend be stond uit duin en bos met veel hoogte verschillen, waardig om een Neder lands kampioenschap op te houden. De afstand was bepaald op 4 ronden met een gezamenlijke afstand van 7000 me ter. Voor dit evenement stond om 12.00 uur de bijna voltallige ploeg van de lan ge-afstandsgroep te dringen aan de start. Het was mooi licht vriezend weer en ook de zon was toeschouwer. Direct na het startschot ontstond felle strijd in de diverse klassen. In het al- lervoorste gelid gaf Jaap van den Berg goed partij aan de gedoodverfde win naar Gert de Ruygt. Gert, die wel als de cross-specialist betiteld mag wor den, moest toch alle zeilen bijzetten om zich niet te laten verrassen. In de voor laatste ronde had Gert voldoende voor sprong opgebouwd om het niet op een eindsprint aan te laten komen. Gert werd terecht een goed winnaar op 23 sec. gevolgd door Jaap. Vlak achter dit duo was Joop van Leij- enhorst in hevig gevecht gewikkeld met Erik Bos, die zeer kort geleden nog 9e werd tijdens de nationale Lucht machtkampioenschappen. Zij gaven elkaar geen duimbreed toe, zodat de laatste meters over de uitslag moesten beslissen. Met het aanspreken van zijn allerlaatste krachten wist Joop nog net enkele meters voor te blijven, genoeg voor een derde plaats. Door deze onderlinge strijd verloor Paul van den Brink het contact met dit tweetal en kon ook later geen aansluiting meer krijgen. Paul had echter wel voldoende ruimte achter zich om onbedreigd 5e te worden. De eeuwige concurrenten Harry van Brummelen en Rob de Haas, beiden beter geschikt voor het marathon werk, vochten hun zoveelste altijd weer sportieve duel uit, ditmaal weer eens in het voordeel van Harry, die de 6e plats bezette. Rob, die 7e werd had nog de nodige moeite om trainer Ton Duits achter zich te houden. Ton verklaarde na afloop, dat de inspan ning, die hij moet leveren om zich tus sen zijn pupillen te handhaven, voor hem een graadmeter is van het effect van zijn trainingen. Bij de dames ging de overwinning on bedreigd naar Mart van Hal, de da mesveteranen die in haar prille atle- tiekloopbaan al opzienbarend pres teert. Mieke Baars, die ook een goede cross liep, bood bet langst tegenstand, maar kon niet verhinderen, dat Mart van Hal met ruim een minuut voor sprong binnenkwam. Na dit kampioenschap werd de le De start van de cross-kampioen- schappen voor de lange-afstandslopers. Zoomloop gehouden, een trimloop voor de liefhebbers, die uit een afstand van 1 tot en met 5 rondjes van 1750 meter konden kiezen. Enkele honderden lo pers en loopsters liepen hun rondjes, ieder in zijn eigen tempo, en ontvingen aan de finish een« speciaal voor deze loop aangemaakte herinnering. Totaaluitslag 1. Gert de Ruygt, 23 min. 5 sec. 2. Jaap van den Berg, 23.28 min. 3. Joop van Leijen- horst 24.37 min. 4. Erik Bos 24.41 min. 5. Paul van den Brink, 24.56 min. 6. Harry van Brummelen, 25.27 min. 7. Rob de Haas, 25.45 min. (le veteraan) 8. Ton Duits, 26.10 min. (2e veteraan». 9. Henk Schaak, 26.32 min. 10. Bert Vonk, 26.44 min. 11. Dirk Smit, 26.48 min. 12. Wim van Dor- resteijn, 26.55 min. 13. Kees Versteegh, 27.32 min. 14. Dick den Oude, 27.37 min. 15. Jan Ransdorp, 28.06 min. (3e vete raan). 16. Ivo Balvers, 30.03 min. 17. Ton Zwart 30.12 min. Dames 1. Mart van Hal, 33.13 min. 2. Mieke Baars, 34.19 min. 3. Ingrid Sukel, 34.53 min. 4. Marieke Schreur, 35.02 min. 5. Gerda v. d. Veen, 36.31 min. Het vroegtijdig door de jeugdafdeling van SEC geplande winterprogramma heeft zijn vruchten afgeworpen gedu rende de ongekende koude sneeuw maand januari '85. De winteraktivi- teiten in januari begonnen met de tafel tenniswedstrijden in het kader van het spelen om de trofee 't Super Seccertje. Bij elke afgelasting werd er een onder deel afgewerkt dat uit diverse aktivi- teiten bestond en waaraan een punten telling was gekoppeld. Hierdoor verkreeg men een competi tie waaraan mooie prijzen waren ver bonden. Dankzij de winterse omstandigheden was het zelfs zaterdag 19 januari moge lijk schaatswedstrijden te houden op de Peters Baan, die ook als onderdeel meetelden. Er was een grote opkomst bij deze korte baanwedstrijden, waar aan alle jeugdleden van SEC deel kon den nemen. De winnaars waren bij B-junioren: Mariovan Rouwendaal. C-junioren: Robert vanDorrestein. D-pupillen: Vincent Staal. E-pupillenGert Wegerif F-pupillenRemco van Veenendaal. Op dezelfde dag was voor de B en C ju nioren De Borg afgehuurd voor het spelen van zaalvoetbal en niet te ver- De plotselinge en onverwachte winter heeft het voetbal helemaal lamgelegd. Kon er in de sneeuw nog steeds ge traind worden, door de dooi was buiten trainen vorige week ook niet meer mogelijk. Door een groot deel van de jeugd kon er gelukkig zaterdag en zon dag in zalen getraind worden. De E- en F-pupillen trainen de gehele winter op woensdagmiddag al binnen, zodat zij niet kunnen vergeten wat voetbal is. Ook het zaalvoetbal op zaterdagavond in 'De Borg' is nog steeds een prima compensatie voor de S.O. Soest-jeugd Maar natuurlijk verlangt iedereen zo langzamerhand weer naar de groene velden. Het ziet er echter niet naar uit dat er zaterdag al weer buitengespeeld kan worden. Om de jeugd eens iets an ders te bieden worden er zaterdag films vertoond. De E- en F-pupillen kunnen om 12.30 uur komen kijken naar films van Walt Disney. Voor de A t/m D wordt vanaf 14.00 uur de film van het jaar 1984 "De schatjes" vertoond. Aangezien je het in dit kikkerlandje maar nooit kunt weten, wordt er ook nog rekening gehouden met een nor maal competitie-programma. Zou er gevoetbald worden dan geen film maar onderstaande thuiswedstrijden. A- junioren 14.30 uur Soest 1 - Ruc 1 15.00 uur Soest 2 - Achterveld 1 15.00 uur Soest 3 - K. V.V.A. 2 B-junioren: 13.45 uur Soest 2 - Roda '46 2 13.45 uur Soest 4 - Hooglandseveen 3 C- junioren: 12.30 uur Soest 4 -1 Jsselmeervogels 4 12.30 uur Soest 5 - Amsvorde 2 D-pupillen: 11.30 uur Soest 1 - Hoogland 1 11.30 uur Soest 3 - C. JV. V. 3 E-pupillen: 10.30 uur Soest 2 --H.V.C. 1 10.30 uur Soest 3 - IJsselmeervogels 4 ge ten bowlen. -- De^F en E, pupillen vermaakten zich kostelijk in het eethuis "De Smickel" aan de Lange Brinkweg. Na eerst ge traind te hebben zagen de jongens vi deo films. Door de groep te splitsen werden of eerst pannekoeken gegeten of eerste films bekeken. Afgelopen za terdag togen de A, B en C selekties naar Baarn waar met Baarn, TOV, Limvio en SEC een competitie werd gespeeld op de verharde handbalvel- den van Limvio, hetgeen een leuke happening werd. Verder staan op het programma voor de komende weken de zaal voetbal toernooien voor de D, E en F pupillen. Hieraan wordt ook deel genomen door S.O.Soest, VVZ, TOV en de organiserende vereniging SEC. Alle toernooien vinden plaats in De Bunt. Tussen al deze evenementen door speelden nog diverse elftallen te gen tegenstanders uit de regio Onder het mottoBij SEC is uw gulden een daalder waard, blijft de aktieve jeugd commissie naar wegen zoeken om het voor de jeugd zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Dat deze aktiviteiten de club veel geld kosten is duidelijk, daarom gaat SEC weer werken aan een Koninginnedag 1985 met vele aktiviteiten, waaronder het hoofdmenude rommelmarkt. SEC regelt vervoer F pupillen De voetbalvelden aan de Bosstraat zijn vaak voor de jongere voetballertjes te afgelegen. SEC heeft nu een oplos sing gevonden voor het vervoer van en naar de Bosstraat tijdens trainings avonden. Indien er ouderen zijn die hiervan gebruik willen maken, kun nen ze bellen, tel. 17728. Vanzelfspre kend zijn nieuwe leden van harte wel kom. Een echt slecht weekend voor Olym pia. Zowel het eerste herenteam als ook het eerste damesteam waren niet in staat om enig resultaat te boeken. Beide ploegen verloren in eigen huis met 3-0. Heren 2 deed het beter, zij be haalden een 3-1 overwinning op OMS uit Putten. Heren: Olympia 1 - Advendo 0-3 Het eerste herenteam van Olympia speelde zaterdag in De Bunt tegen Advendo. De Soester heren moesten een goed resultaat neerzetten om niet in de buurt van de rode lantaarn te komen. Advendo dat hoger stond dan Olympia overheerste de hele wedstrijd. De paradeheren konden geen moment imponeren en Advendo werd met 3-0 de gelukkige winnaar. De Soesters moeten zaterdag in Haaks bergen tegen Havoc een beter resul taat neerzetten, om niet nog verder weg te zaken in de tweede divisie. Dames: Olympia 1 - SVH 0-3 De dames van Olympia speelden in eigen huis tegen SVH uit Hoogland. Olympia dat aan deze wedstrijd nogal zenuwachtig begon, verdedigde wel goed, maar kon aan het net geen vuist maken. SVH dat deze punten hard no dig had, was erg blij met deze over winning. Voor de Olympia dames be tekende deze wedstrijd een diepe te leurstelling, temeer omdat ze door deze nederlaag uit de kop van de pro motie klasse wegzakken. Heren: 1 SVH 3 - Olympia 4 Het vijfde herenteam speelde in Hoog land tegen SVH dat gelijk met de Soes ters op de tweede plaats stond. Beide teams wisten wat er op het spel stond. Er was de eerste twee sets een gelijk- opgaande strijd tezien, waarbij Olym pia vooral de eerste set door de va riatie in de aanval de setwinst werd binnen gehaald. Alleen de tweede set kwamen de Olympianen in moeilijkhe den. Mede door een goede vechtlust en de juiste coaching wisten de Soes ters deze set te winnen. De derde set waren de Hooglanders uitgeblust en Olympia won deze set met groot ver schil. Het was een terechte 3-0 overwin ning voor de Olympiaheren die stevig op de tweede plaats staan. Programma Havoc - Olympia 2-2,14.30 uur in Haaks bergen 31 jan. Soest, Beukendal d2b 21.30 uur Olympia S3 - G.V.C./Pa- loma2 dsa 20.15 uur Olympia S4 - Odis h2b 20.15 uur Olympia S4 - Lovoc 2 h3d 21.30 uur Olympia S5 - A.G.A.V.S. 3 31 jan. Woudenberg, De Wielewaal jaa 19.00 uur Woudenberg Al - Olympia SAl - - 1 febr. Hilversum, Kerkelanden maa 20.15 uur Spokers Al - Olympia S A2 1 febr. Amersfoort, Schuilenburg hlb 21.30 uur Wilhelmina - Olympia S3 d3d 20.15 uur Wilhelmina 4 - Olympia S5 d4d 21.30 uur Wilhelmina 5 - Olympia S7 2 febr. Soest, Beukendal mbc 12.00 uur Olympia S Bl - Spirit Bl mbd 09.00 uur Olympia S B2 - Spirit B2 mcd 12.00 uur Olympia S C2 - Spirit C2 mcc 10.00 uur Olympia S Cl - Spirit Cl 2 febr. Nijkerk, Strijland dd 16.00 uur N.V.C. - Olympia S hd 16.00 uur N.V.C. - Olympia S2 Zaterdag 2 februari 08.30 -13.00 uur NeVoBo volleybal 13.00 - 23.00 uur K.N.K.V. korfbal Zondag 3 februari 10.00 -17.00 uur B.D.C. handbal 17.00 - 22.00 uur M.H.C. hockey. Zaterdag 2 februari 09.00 -12.00 uur Badso badminton 12.30 - 20.00 uur NeVoBo volleybal Zondag 3 februari 09.00 -17.00 uur Badso badminton Zaterdag 3 februari 09.00 -17.00 uur Selby badminton 17.00 - 22.00 uur S.E.C. voetbal Zondag 3 februari 10.00 -15.00 uur Selby badminton 15.30 -17.30 uur M.H.C. hockey 20.00 - 22.00 uur M.H.C. hockey De jongens junioren zijn bezig met een race naar de top van hun afdeling, want wederom werd een tegenstander aan de kant gezet, nu was het uit Utrecht afkomstige OSG. De heren hadden geen enkel probleem met Juventus, die de rode lantaarn draagt in de rayon 2e klasse. Heren 1-Juventus 105-75 Een matige start van beide teams zorgde ervoor dat de score in de eerste tien minuten zeer laag bleef (17-10). Een consequent uitgevoerde man-to- man zorgde ervoor dat de tegenstander niet dichterbij kon komen. Met een uit stekend spelende Paul Romer, die zowel aanvallend als verdedigend goed werk verrichtte kon een ruststand van 43-32 worden bereikt. Direct na rust gaven de Red Stars heren de genade- stoot aan de Schiedamse basketbal lers, want een niet te verdedigen Ardie Bouwmeester zorgde ervoor dat snel kon worden uitgelopen. In de vijfde minuut een stand van 59-43, in de tiende minuut 74-55 op het scorebord in het voordeel van de Soester heren. Het doek was gevallen voor de Juven tus heren en zeer sportief spelend werd in de achttiende minuut het honderdste punt gescoord door Paul Romer. De nog resterende minuten zorgden ervoor dat een eindstand van 105-75 werd bereikt. Jongens Junioren-ÖSÓ 72-53 Tot aan de zeventiende minuut in de eerste helft bleven beide teams gelijk waardig aan elkaar. Na een driepunts score van Bob van der Heuvel kon af stand worden genomen van OSG. Een ruststand van 33-26 gaf aan dat beide teams nog best aan elkaar gewaagd waren. Na een time-out in de zevende minuut werd door trainer/coach Wim Bolwerk de jongens opgezweept om tot het uiterste te gaan. Direct was het suksesvol, want OSG kwam in een viertal minuten niet meer aan bod. In In een verre, maar zeer goede uit wedstrijd, in Valkenburg heeft BDC afgelopen zondag verloren met 16-13. Na het fluitsignaal van het leidende duo begonnen beide partijen met een zeer hoog tempo. Het betere van het spel kwam in de eerste minuten van de thuisspelende ploeg. Door enkele zeer mooie aanvallen brachten zij binnen 10 minuten de stand op 5-0. Na deze perio de viel Iason in -tempo terug, maar BDC bleef dit tempo handhaven. Iason kreeg het heel moeilijk zowel in de ver- diging als in de aanval, hetgeen resul teerde in drie tegentreffers voor de De Soester langlaufer/rolskiër Andries Schotanus is zondag j.1. tweede Neder lander geworden in de 60 km lange langlauf marathon "de Dolomitenloop" te Lienz (Oostenrijk) In het totaal 2600 deelnemers tellende veld, waaronder een 15 tal Nederlan ders, eindigde hij in een tijd van 4.15.36 uur tussen de betere renlaufers op een eervolle 180e plaats. Deze goede klas sering leverde hem de gouden Dolo- mitenplak op, een medaille die wordt uitgereikt aan de eerste 200 gefinishten. Eerste Nederlander werd Leo Lang- bergen uit Rotterdam in 4.06.14, terwijl George Jerenie uit Den Haag beslag legde op de derde plaats in een tijd van 4.36.52. De weersomstandigheden waren gunstig, zonnig weer met temperaturen die varieerden van -4 tot -10 C°. De sneeuw- omstandigheden waren minder gunstig "stompe" losse sneeuw en slechte sporen. Trainer Paul Muller en Hees gaan na een verbintenis van twee jaar aan het einde van dit seizoen uit elkaar. Dit besluit is volgens het Heesbestuur en Paul Muller in goed overleg genomen. Andries 'Schotanus in actie tijdens 'de Dolomietenloop. Soester dames (5-3). Met wat meer geluk had de stand gelijk getrokken kunnen worden. Ook nu zakte het tem po van BDC en Iason profiteerde hiervan met wederom een aantal zeer fraaie doelpunten. De rust werd bereikt met een stand van 7-4, zodat nog alles mogelijk was. De tweede helft nam BDC direkt het initia tief en de achterstand van 7-4 werd bin nen enkele minuten weggewerkt. Iason was duidelijk in de problemen, want het snelle en goede spel was verdwe nen. De wedstrijd kreeg hierna een gelijk- opgaand karakter met spectaculair spel waardoor het publiek de winnaar werd. Ondanks het feit dat de thuisspelende ploeg telkens weer een voorsprong nam, kreeg men de gasten niet klein. De laatste tien minuten moesten voor de beslissing zorgen. Bij een stand van 12-12 liep Iason uit tot 15-12 en hierdoor werd het gat te groot voor BDC. Men probeerde nog van alles, maar met een einduitslag van 16-13 werd deze wed strijd door BDC verloren. Ondanks deze nederlaag van BDC, heeft men duidelijk kunnen zien dat er een stijgende lijn aanwezig is. Maar gezien dit feit hebben ze zeer zeker nog kans om zich te handhaven. Wedstrijduitslagen Herensenioren 3 Putten-BDC 18-23 Welpen BDC-Baarn 1-16 Jongens pupillen BDC-Nieuwegein niet gespeeld Meisjes aspfranten BDC 1-Nieuwegein 12-4 Dames junioren 3 BDC 3-Bat/Seyst 18-19 Dames junioren 2 BDC 2-BHC 7-19 Dames senioren 2 BDC 2-Sport Vereent 7-10 Dames senioren 3 BDC 3-BHC 2 5-4 Heren senioren 2 BDC 2-Amersfoort 2 35-14 Meisjes aspiranten 2 HMS 2-BDC 11-4 Jongens adspiranten l Baarn-BDC 8-14 Dames senioren 4 Amersfoort 3-BDC 3-12 Dames senioren 1 Iason-BDC 16-13 Heren junioren HVNO-BDC 16-17 Dames junioren l HMS 2-BDC 11-6 Jongens adspiranten 2 BSV-BDC14-9 de twaalfde minuut prijkte daarom een stand van 56-36 op het scorebord. Tot einde van de wedstrijd kon de voorsprong worden vastgehouden. Eindstand was 72-53 in het voordeel van de Soester jongens. Heren 2-Sparta 1 Wederom hebben de reserve-heren er voor gezorgd, dat promotie naar de he ren-reserve klasse van het rayon nog steeds tot de mogelijkheden behoort. De eerste helft was kenmerkend, beide teams waren volledig aan elkaar ge waagd, echter de smalle basis van de Nijkerkse heren zorgde ervoor dat in de tweede helft na de tiende minuut afstand kon worden genomen. In de tiende minuut stond een stan J van 54-50 op het scorebord, in de vijftiende mi nuut een stand van 75-60. In de laatste vijf minuten probeerden de Sparta- heren nog een tegenoffensief echter dit werkte niet door. Een eindstand van 88- 76 werd bereikt in het voordeel van de reserve-heren. Heren 5-Roest Boys 73-37 Het vrije weekend van heren 5 welke was ingepland door de competitielei der, werd echter door trainer/coach Rinus Valk gebruikt om een oefenwed strijd te spelen tegen de Soester Roest Boys. Spelend met shirts van schoon maakbedrijf Voortjes konden de Roest boys weinig grip op het spel krijgen van de snellere basketballers. Zonder leading-guard Peter Stoelenga, die een directe confrontatie met zijn mede handballers niet zag zitten, kon heren 5 een ruststand van 39-19 worden - bereikt. In de tweede helft kregen de Roest Boys meer grip op de wedstrijd. Zij konden tot scoren komen, echter verdedigend waren ze toch te zwak. Een eindstand van 73-37 werd dan ook bereikt in deze sportieve wedstrijd. Overige uitslagen: Dames 2-Irene 132-33 Meisjes MBl-Sparta MBl 69-31 Welpen 1-Bourgondie Welpen 132-36 Programma komend weekend: De meisjes junioren spelen a.s. zater dagmiddag om 13.00 uur in de beroemde Apollohal de eerste wed strijd van de kwartfinale om de Neder landse Beker. De return in Soest zal zondagavond om 18.30 uur plaats vinden in Sporthal Beukendal. Ook op zondagavond treden de dames aan om 20.15 uur tegen Gymnova uit Leidschendam. Verwacht wordt dat de dames de winstpunten in Soest behouden daar de tegenstanders geen sterke indruk hebben achtergelaten bij hun thuiswedstrijd. Gelijktijdig met de meisjes junioren spelen de jongens junioren een thuiswedsrijd tegen het Voorschotense Blitz. Gezien het huidige functioneren van het jongens junioren team is het niet pnmogelijk dat wederom de winstpunten in Soest blijven. O Programma 2 en 3 februari 1985 Uitwedstrijden zaterdag 2 febrauri: 14.45 uur Meisjespup. 2 HVBS-BDC 2 15.35 uur Jongensadspiranten 2 HVBS-BDC 2 Thuiswedstrijden zondag 3 februari 09.45 uur Meisjes pupillen 1 BDC 1-LHV 10.30 uur Meisjes pupillen 2 BDC 2-LHV 2 11.15 uur Jongens pupillen BDC-UHV 12.00 uur Dames senioren 3 BDC 3-EMM 2 13.30 uur Dames senioren 1 BDC 1-Sittardia/DVO (Sittard). Uitwedstrijden zondag3 februari: 10.00 uur Welpen Neyenrodes-BDC 10.45 uur Meisjes adspiranten 1 Laren-BDC 1 11.35 uur Jongens adspiranten 1 HVNO-BDC 1 12.00 uur Dames junioren 3 SDO-BDC 3 12.40 uur Heren senioren 3 BHC 4-BDC 3 13.30 uur Dames senioren 2 Neyenrodes BDC 2 16.20 uur Dames senioren DWSM 4-BDC 4

Soester Courant | 1985 | | pagina 17