I II I m adama 0?8 S».*—-"iS VJUJFnr MMHMBMI sïl^obby zo gezien INLIJSTEN? Magere runderlappen Kilo pr oduktie - afdeling Taart van jubilerende scoutinggroepen voor gemeentebestuur Bewoners KLM-flats gaan servicekosten terugvorderen van eigenaar Howson-directie blijft bij voorgenomen sluiting van 63e JAARGANG NO. 23 WOENSDAG 30 JANUAR11985 GLAS HANDEL van 17.98 voor Honsbergen HONSBERGEN Honsbergen Honsbergen 5 kilo BINTJES Grapefruits PHILEAR DENKT AT AAN HET VOORJAAR! f2,50 per bol Koningin Beatrix jarig Soester ernstig mishandeld Voor de bakkers Sauna Soest Twee voordeelvliegen in één klap Kantoor voor redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152* Postgiro 126156 HARTJE-ZUID De bewoners van de 230 huurflats aan de Johannes Poststraat, eigendom van de KLM-pensioenfondsen, hebben in de afgelopen jaren een gigantisch be drag teveel betaald aan servicekosten. Over de jaren 1979/1980, 1980/1981 en 1981/1982 hebben zij gezamenlijk een bedrag van ruim 200.000 gulden te 'veel aan servicekosten afgerekend aan de verhuurder. Al geruime tijd zijn de servicekosten de inzet van een verschil van mening tussen de verhuurder en de huurders vereniging. De vereniging heeft de kwestie al begin 1983 voorgelegd aan de Huurcommissie in Amersfoort, met het verzoek om een advies. In novem ber j.1. vond een zitting plaats van de, Huurcommissie, waarbij de huurders- vereniging met drie bestuursleden ver tegenwoordigd was. "Op die zitting bleek al dat we waarschijnlijk wel gelijk zouden krijgen in ons vermoeden dat we al jaren te veel betalen", aldus het bestuur in een circulaire aan de bewoners. "We hebben er hard aan moeten trekken om na twee jaar het advies te krijgen." Dat vermoeden is in de nu uitgebrach te adviezen bevestigd. "Wij worden op alle punten in het gelijk gesteld. Over de drie jaren waarop de adviezen be trekking hebben zal, als de eigenaar zich aan de adviezen houdt, ruim 200.000 gulden moeten worden terug betaald' laat het bestuur weten. Overigens hebben de huurders over de jaren 1982/1983 en 1983/1984 service kosten betaald die op dezelfde wijze zijn berekend. Volgens het bestuur gel den de adviezen daar uiteraard ook voor. Het terug te betalen bedrag wordt in dit geval geschat op nog eens ruim 150.000 gulden. "En daar komt dan nog bij dat de service kosten over de komende jaren aanmer kelijk verlaagd zullen moeten worden", aldus voorzitter J. J. Ribbens van de Huurdersvereniging. Welk bedrag elk van de huurders mag terugverwachten kon de heer Ribbens niet zeggen. "Die bedragen zullen variëren. Daarbij speelt het type flat een rol, omdat de servicekosten worden berekend aan de hand van de oppervlakte van elke woning. Doorberekend De teveel betaalde servicekosten heb ben met name betrekking op de kosten van het onderhoud van de plantsoenen, die voor 100 procent werden doorbere kend terwijl dat helemaal niet het ge val had mogen zijnop de te hoog be rekende onderhoudskosten voor de technische installaties zoals liften, verwarming en centrale antenne (100 procent, terwijl dat maar 10 procent had mogen zijn)en het aandeel van de huurders in de salariskosten van de huismeester. "We hebben onmiddellijk na ontvangst van de adviezen aan de eigenaar ge vraagd om tot verrekening over te gaan. We streven naar een minnelijke schikking", aldus de heer Ribbens, maar als er geen of een negatieve reactie volgt zullen wij ons genoodzaakt zien de verrekening af te dwingen door inschakeling van de kantonrech ter. We hopen natuurlijk dat dat niet nodig zal zijn." De heer Ribbens noemt het voor de huurdersvereniging zeer gunstig ad vies "een leuke opsteker" voor het 10- jarig jubileum, dat op 22 maart a.s. wordt gevierd. De huurdersvereniging organiseert dan een feestavond in de Borg, waar o.m. de bekende zangeres Th'erèse Steinmetz zal optreden. Te duur, zegt u, DUBBELE RAMEN? U vroeg mij geen prijs. Ga u schamen. De prijs geef ik vlug en dan lijkt 't mij stug dat u doorgaat die onzin te kramen! vXU v AJI/4J Nieuweweg 37 (werkplaats) - Soest Alleen donderdag Dit weckend speciale reklame van karbonade (zie onze advertentie) Lancaster A.s. vrijdag en zaterdag krijgt iedere cliente bij aankoop van een artikel uit het LANCASTER assorti ment een LIPSTICK of NAGELLAK GRATIS! PARF. VAN AMER0NGEN (H. I. STREUPER) Soesterbergsestraat 55 Telefoon 1 2639 Donderdag, vrijdag en zaterdag KILO JONG BELEGEN KLASSE KAAS Alleen donderdag Alleen donderdag 10 stuks gele nu tijdelijk PHILREAL een zacht glanzend garen in 7 modieuze voorjaarskleuren Winkelcentrum Hartje Zuid Soest - Tel. 02155 - 10421 Snelle service Koninginnelaan 48 Soest 1 2245 Abonnement per halljaar 112,- Buiten Soest per halfjaar 124,- Losse nummers 65 ct. Gecontr. opl. 8950 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Hare Majesteit koningin Beatrix wordt donderdag 31 januari 47 jaar. De Soester politie heeft vorige week twee verdachten aangehouden van een ernstige mishandeling, waarvan de 18- jarige J. B. uit Soest het slachtoffer was. Hij werd zo toegetakeld, dat hij met een hersenschudding, een gebro ken neus- en jukbeen en snijwonden en striemen over het hele lichaam in het ziekenhuis Zonnegloren moest worden opgenomen. De mishandeling werd zondagmorgen in alle vroegte, omstreeks half vier, ge pleegd in de woning van B. aan de Beetzlaan. In verband met het onder zoek heeft de politie dit nu pas bekend gemaakt. B. werd gewekt doordat er op de deur werd gebonsd. Hij deed open, waarna hij direct door twee man nen, die hij volgens zijn verklasring niet kende, in elkaar werd geslagen en geschopt. Daarbij maakten de daders gebruik van een fles, een stuk hout en een steen. Ze sloegen de jongeman zolang en zo hard. dat hij buiten bewustzijn raakte. Beide mannen brachten hem met &./K door Gerard Paul Als de film of het televisiestuk afge lopen is en we ons bij elkaar rapen om de alledaagsheid weer binnen te tre den, worden we verondersteld nog ge ruime tijd te blijven zitten om enkele tientallen nietszeggende namen van even zo vele medewerkers te lezen. Aan de snelheid waarmee ze de revue passeren is duidelijk te merken dat ook de producent, die zelf met aan merkelijk meer wit en dus langer in beeld is, ook niet gelooft dat iemand dat echt doet. Aan een boek schijnen heel wat minder mensen te werken. Hoewel een lezer aanzienlijk meer tijd tot zijn beschik king heeft om namen te lezen, lijkt het wel of alleen de schrijver en de uit gever het boek versierd hebben. Nou ja, de versiering zelf dus net weer niet, want daar is de ontwerper van het om slag voor, die zichzelf uiteraard niet vergeet te noemen. Buiten de massamedia om maken wei nig leveranciers gebruik van een op de eigen persoon afgestemde reklame. Een aarzelend begin daarvan ontdekte ik bij een gewone middenstander die niets met publiciteit van doen heeft. Toen ik mijn gebakje bijna op had las ik op de caisse 'Dit was gebak van bak ker Faas". Hoewel dat in die branche min of meer gewoonte schijnt te zijn, bedacht ik dat je toch wel behoorlijk van de kwaliteit van je eigen produkt overtuigd moet zijn om zoiets zwart op wit te zetten. Ook op de zak waar mijn brood in wordt verpakt staat met grote letters de naam van de bakker. Maar, zo vraag ik me af, van wie kwam dat meel? In welk merk oven i mijn brood gebakken, wie leverde het gist en stond hij zelf te kijken of het allemaal goed ging of was dat iemand anders? In wier handen was de presentatie? Was dat mevrouw Faas zelf en zo neen hoe heette het winkelmeisje, zodat ik haar bij name een goed weekend kan toewensen? Dat zou allemaal op de zak van ons daag- lijks brood gedrukt moeten worden als de bakker dezelfde maatstaven aan zou leggen als de filmindustrie. Het is in derdaad uitvoerbaar, maar dan zullen andere middenstanders niet achter willen blijven. De problemen liggen dan voor het oprapen. Hoe bijvoor beeld onze melkboer de zuivelproduk- ten van de talloze Bertha's en Grieta's uit elkaar zou moeten houden is voor mijn voorlopig een raadsel. De kans dat door intensieve menging u en ik uit hetzelfde warme koeienlijf zitten te drinken is nu veel groter en dat heeft natuurlijk ook wel iets. Lees (op pag. 6) hoe een Peters-taxatie u handen vol geld bespaart, jk Peters bv *0 voor wonen in de groene zone. Met sabel gewond tijdens vechtpartij Bij een ruzie die vrijdagavond ontstond in een café aan de Koninginnelaan en die later buiten werd voortgezet, werd de Soester O. door een dame met een sabel in zijn bovenbeen gestoken. Hij moest zich onder doktersbehandeling stellen. Een en ander was het resultaat van een meningverschil, dat twee Soes- ters, D.K. en J.L., gezamenlijk wisten te beslechten met de Baarnaar R.S. Toen de vechtpartij zich naar buiten verplaatste stopte er een auto, waaruit vijf inzittenden tevoorschijn kwamen die zich vervolgens in het strijdperk mengden. S. vluchtte daarop vervol gens naar buiten en werd geconfron teerd met een uit de auto afkomstige blonde dame, die hem met de sabel te lijf ging. Vrijwel direct daarna ver dween het gezelschap met de auto weer. De politie zet het onderzoek voort. c.a. 200 modellen in houten aluminium 3badenkaart ƒ49.- Een SAUNABEZOEK 2 pers. samen ƒ25.- Geldig tot 1 februari Van Weedestraat 29 - Soest Telefoon 184 49 of 18319 ln drie jaar 200.000, - te veel betaald Foto: Goos van der Wilt. 'Tijdig de bakens verzetten' Volgens de directie levert concentratie van de produktie in Leeds de beste bijdrage aan de financiering van toe komstige investeringen, vooral omdat de produktie-afdeling in Engeland het grootst en het modernst is, zodat het bedrijf de concurrentiestrijd met an dere ondernemingen met succes zal kunnen aangaan. In de toekomst heeft de offset-industrie geheel nieuwe pro- duktielijnen nodig, en die kunnen het beste in Leeds worden gerealiseerd. Als argumenten voor de verwachte marktontwikkeling wijst de directie o.m. op het volgende: de groei van de markt is sterk aan het vertragen, de concurrentie is verhevigd, daardoor is sterke druk op het prijsniveau ont staan waardoor ook de sterke prijs stijging van de belangrijkste grondstof (aluminium) niet kon worden door berekend in de verkoopprijs, en nieuwe markten (bijv. Amerika) vergen aan zienlijke investeringen. Hoofd boven water "Een gevolg van die situatie zal een zich verhevigende concurrentiestrijd zijn, waarbinnen slechts die aanbie ders van offsetplaten het hoofd boven water kunnen houden die erin geslaagd zijn efficiënter te produceren dan de concurrentie"aldus de directie. Daarnaast wordt de toekomst van de offsetplatenindustrie ook bedreigd door een aantal technologische ont wikkelingen, waardoor het voor How- son "van levensbelang is reeds nu door een optimalisatie van de capaciteits benutting financiën te genereren die kunnen worden ingezet om de nood zakelijke investeringen te kunnen doen om de marktpositie te versterken en de continuïteit, ook in de jaren negen tig, zeker te stellen", aldus de directie. "Het toekomstperspectief op langere termijn voor de markt waarop Howson Algraphy thans opereert lijkt niet erg hoopgevend. Uiteindelijk zullen de technologische vernieuwingen de be staande conventionele methoden van informatievoorziening grotendeels verdringen. Toch lijkt het mogelijk als groep een rol te blijven spelen en onze continuïteit te waarborgen, indien wij in staat zijn adequaat tegenspel te bie den aan sterk wijzigende markt- en concurrentieverhoudingen. Maar dan moeten de bakens wél worden verzet. De directie heeft in dat verband een aantal beleidsuitgangspunten ontwik keld, waarbij de conclusie wordt ge handhaafd dat sluiting van de produk tie-afdeling in Soest in belangrijke mate aan de realisatie van de gestelde doelen zou kunnen bijdragen. In dit verband herhaalde de directie overi gens nog eens uitdrukkelijk dat niet wordt getornd aan de handhaving van het verkoopapparaat, de service- en onderhoudsdiensten en de chemica- liënproduktie in Soest, waardoor ca. 100 arbeidsplaatsen behouden zullen worden. "We moeten ons niet door het verleden laten leiden", aldus algemeen direc teur H. Bilek tijdens de persconferen tie. "We zijn uitgegaan van de status quo en kijken vandaar uit naar de toekomst." Alternatief In hoeverre het door de ondernemings raad aangekondigde alternatief nog een kans van slagen zal hebben nu de directie vasthoudt aan de voorgeno men plannen, kon de heer Bilek niet zeggen. "Dat hangt natuurlijk af van het voorstel waarmee de OR komt. Ik verwacht geen schokkende nieuwe aspecten die wij tot dusver over het hoofd zouden hebben gezien, maar we zullen hun voorstellen open en heel zorgvuldig bekijken." De datum van 1 juli, waarop een en ander zijn be slag moet hebben gekregen, noemde de heer Bilek overigens "arbitrair". "Die datum staat er nog steeds, maar is niet heilig." De heer Bilek rekende er vorige week op dat met de beantwoording van de laatste serie vragen van de OR deze op redelijk korte termijn met zijn plan nen voor de dag zou komen. "Het is ook in hun belang om snel te reageren." De heer Bilek bevestigde dat er in de fabriek in Leeds momenteel moet wor den overgewerkt, omdat er niet vol doende personeel is. Als de overplaat sing van de produktie naar Leeds ge realiseerd wordt, zal men in deze on derbezetting voorzien. GROTE SORTERING Met beide handen aanvaardt burgemeester P. Scholten de taarten, die de Soester scoutinggroepen het College en de Raad aanboden. Het gebak vond een gretig onthaal bij de gemeentebestuurderen. Foto: Goos van der Wilt. "Natuurlijk avontuurlijk", dat is het motto waarmee Scouting Nederland, de organisatie die alle padvindersgroe- pen bundelt, het jaar van het 75-jarig bestaan is ingegaan. Het jubileum wordt o.m. gevierd met het aanbie den van een taart door de scouting groepen in alle plaatsen in Nederland aan het gemeentebestuur. In veel ge vallen was de nieuwjaarsreceptie daarvoor de meest aangewezen gele genheid, maar omdat die in Soest is afgeschaft deden de Soester scouting groepen het vorige week maar aan het begin van de eerste raadsvergadering van 1985 in de aula van het Griftland College. Namens de vijf scouting-groepen in Soest (de Hopman Masselmangroep, de Don Doscogroep, de Fakkeldraag sters, de Sint Agnesgroep en de Paltz- en Eemgeuzen) overhandigde Anja Konijn twee taarten aan burgemeester Schol ten. Zij vertelde o.m. dat Prins Claus als beschermheer van Scouting Nederland op 23 februari in Den Haag het jubileumjaar officieel opent. Ook in Soest zullen de ca. 300 padvinders en padvindsters een gezamenlijke activiteit ondernemen. Burgemeester Scholten bedankte na mens de hele raad en wenste de scou tinggroepen veel geluk met het jubi leum. Hij deed dat op de padvinders manier: met de linkerhand. De raads leden zetten zich vervolgens aan het verorberen van de taart en de scouting- delegatie zocht haar respectievelijke honken weer op. "Het streven van Howson Algraphy is gericht op een optimaal gebruik van produktiemiddelen, research-facilitei- ten en ook winsten, ten einde te komen tot een beleid dat gericht is op conti nuïteit en dat recht doet aan het veilig stellen van de werkgelegenheid binnen de onderneming op langere termijn en in een breder verband dan alleen in Nederland." Dit heeft de directie van Howson vori ge week tijdens een persconferentie meegedeeld. De directie wijst daar mee het verwijt van de ondernemings raad en de vakbonden, als zou de leiding van het bedrijf slechts uit zien op "winstmaximalisatie" van de hand. Vorige week verstrekte de directie de antwoorden op de laatste serie vragen van de zijde van de OR, die gesteld waren naar aanleiding van de advies aanvraag over het voorgenomen be sluit om de produktie van offsetplaten in Soest te sluiten en geheel te con centreren in de Britse vestiging van het bedrijf, in Leeds. Met deze ver plaatsing, die in de loop van 1985 zou moeten plaatsvinden, is de werkgele genheid gemoeid van 138 Howson- werknemers. water bij en begonnen hem toen op nieuw af te tuigen. Daarna werd de complete inboedel van de woonkamer kort en klein geslagen, waaronder een televisietoestel en een recorder. Voordat de daders vertrokken lieten ze hun slachtoffer weten dat hij zou wor den 'afgemaakt' als hij de politie zou waarschuwen. Een uur later durfde B. het huis te verlaten. Ernstig gewond strompelde hij naar een telefooncel, van waaruit hij de politie waarschuwde. De jongeman werd verhoord, maar hield vol de daders niet te kennen. Niettemin had het onderzoek door de politie in zoverre succes, dat twee verdachten konden worden gearresteerd, de 21- jarige R. in 't G. uit Hilversum en de 19-jarige M. G. uit Soest. Zij werden voorgeleid aan de Officier van Justitie. De laatste uitverkoopkansen bij Adama. Eén kopen, de tweede, goedkopere, kado! Zorg dat u er vliegensvlug bij bent Het maakt ons niet uit wat u bij elkaar kiest (De nieuwe kollektie doet niet mee). Kostuums - Kolberts - Lederjacks - Gevoerde regenjassen - Iruie Vesten - Overhemden - Strnpdnssen. en herenmode Soesterbergsestraat 51 Soest

Soester Courant | 1985 | | pagina 1