Soest 50 jaar geleden Raad akkoord met recreatienota De Soester Duinen Ooste»^ vraagt; uw aandacht voor: Allerwegen lof voor CDA- initiatief voorstel inzake werkgelegenheid VEILING SOEST 4 rr. éi Op ruiming broeken! '25- 39,75 '50,- WOENSDAG 30 JANUAR11985 SOESTER COURANT PAGINA 5 GEMEENTE Beschikking Hinderwet Hinderwet ontwerp-beschikking Bouwzaken Openbare commissievergaderingen Verleende bouwvergunningen v__ Julianalaan 45 - Soest Telefoon 02155-17962 HYPOTHEKEN Amendement - Pothuizen aangenomen woensdag 6 februari 1985 PUBLIEK VERKOPEN Heeft u Bacchus al ontmoet? Jeneverbes (weg) 1 februari 1935 Naaihuizen vrijetijdskleding ~n Bij besluit van 22 januari 1985 heeft het College van B. en W. een beslissing genomen op het verzoek om een oprichtings- c.q. revisie- c.q. uitbreidings vergunning van: W. J. Kok, Zwaluwenweg 22 te Soest voor een handels- en transportbe drijf op het perceel Zwaluwenweg 22 te Soest. De strekking van de beschikking luidt: 'positieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe'. Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 30 januari a.s. ter inzage op de gemeentesecretarie van 09.00 - 12.00 uur en in de centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan a. de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c van de Wet Algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren heb ben ingebracht d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20,21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden ingediend binnen een maand na ter inzage legging van de beschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof l, 's-Gravenhage. Lndien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Op de gemeentesecretarie (afd. I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan liggen ter inzage de ontwerpen van de beschikkingen van Esso Nederland B.V., Zuid Hollandlaan 7 te Den Haag voor de opslag en aflevering van autogasolie en benzine annex wasserette op het per ceel Beukenlaan 27 te Soest Auto van Doorn, Laanstraat 82 te Soest voor een autoherstelinrichting annex showroom op het perceel Laanstraat 82 te Soest Min. van Defensie, direktie Utrecht, postbus 3009 te Amersfoort voor een magazijn voor opslag B.O.S. produkten, t.w. benzine, dieselolie, kerosine en smeerolie op het perceel Zeisterspoor Soesterberg (kad. Soest, sectie E, nr. 3991) Stam Carrosserie B.V. i.o., Nieuwerhoekplein 1 te Soest voor een auto herstelinrichting (plaatwerk en spuitinrichtingop het perceel Energie weg 8 te Soest B.V. v/h Fa. H. van Asch, Industrieweg 37 te Soest voor een aannemers bedrijf van grond- en wegenbouwwerken op het perceel Industrieweg 37 te Soest De strekkingen van de ontwerpen der beschikkingen luiden: 'positieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe' Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijs niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschrift moeten bij het gemeentebestuur worden ingediend vóór 14 februari 1985. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens vari degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van het bepaal de in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan- 1. H.' M. vanKooy, Birkstraat 79 te Soest ten behoeve van het vernieuwen van een berging en het uitbouwen van een bijkeuken op het perceel Birkstraat 79 te Soest; 2. G. Gerth, Beukenlaan 20 te Soest ten behoeve van het bouwen van een woonhuis op een perceel aan de Turf streek te Soest; 3. D. J. Amold, Prins Hendriklaan 42 te Soest ten behoeve van het ver nieuwen van een woning op het perceel Veenzoom 10 te Soest. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf 31 januari 1985, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecreta rie, afdeling 1, ter inzage. woensdag 6 februari: donderdag 7 februari maandag 11 februari dinsdag 12 februari: woensdag 13 februari donderdag 14 februari commissie Onderwijs commissie Welzijn commissie Algemene Bestuurszaken commissie Ruimtelijke Ordening commissie Bedrijven commissie Financiën De openbare vergaderingen worden gehouden in de commissiekamers van het gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg en beginnen om 19.30 uur. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum kan men de agenda's en de stukken inzien. Men kan ook telefonisch informeren (tel. 22555) welke agendapunten aan de orde komen. Verder kan men alle informaties krij gen over de mogelijkheid om van het spreekrecht gebruik te maken tijdens de vergaderingen. niet gebonden besluiten plaatsen garage, Duinweg 19. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het College van B. en W. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 -22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur. Inbraak Bosstraat Mevrouw A.R. van de Bosstraat verliet zaterdagmiddag gedurende ongeveer een half uur haar woning. Toen zij te rugkwam ontdekte zij dat de achter deur was geforceerd en dat een inbreker het hele huis had doorzocht. Hij verdween met medeneming van een doosje met een ho.eveelheid siera den, dat hij in de slaapkamer aantrof. Mevrouw R. deed aangifte bij de poli tie. SOEST P. C. Hooftlaan Moderne middenwoning met berging en tuin. Ind.: ruime woon kamer, moderne keuken, hal en toilet. Etage: 3 ruime slaap kamers en grote douchecel. Ruime bergzolder. Gevraagde koopsom f 119.000,-. Tevens vragen wij nog DIVERSE WONINGEN tot M 50.000,- voor serieuze gegadigden. Inlichtingen: Man BREUKELEN ASSURANTIËN NBVA ONROEREND GOED - De gemeenteraad heeft vorige week in grote lijnen ingestemd met de Recrea tienota, die het Collega van Burge meester en Wethouders heeft opge steld. Belangrijkste punt daarin en ook in de discussie die de afgelopen we ken is gevoerd - is de voorgenomen sluiting van het gemeentelijke kam peerterrein. Vorige week vond nog een gesprek plaats tussen het College en een aantal kampeerders, en daaruit kwam naar voren dat het gemeente bestuur zich wel wil inzetten voor een goede plek, maar geen garantie wil geven voor het behoud van het kam peerterrein. De raad ging donderdagavond akkoord met de nota, zij het dat een amende ment van Adriaan Pothuizen (D'66) werd aangenomen, dat het gemeente bestuur ertoe verplicht er alles aan te doen dat de kampeerders een zo goed mogelijk alternatief krijgen aange boden. De kampeerders voelen zelf niets voor verplaatsing naar 't Nest - één van de particuliere campings. Pothuizen vond dat de gemeente met alle campinghouders moet gaan praten om een oplossing te vinden. Een en an der is het gevolg van de koppeling tus sen het Soester Natuurbad, waar voorzieningen voor verblijfsrecreatie moeten komen, en de opheffing van het gemeentelijk kampeerterrein. Pothui zen wilde overigens het liefst dat de kampeerders bij het Natuurbad of di rect in de buurt daarvan terecht zou den kunnen. Duidelijkheid Henk Strietman (CDA) betuigde zijn steun aan de nota, die uiterst positief stond tegenover de ideeën die binnen het CDA over dit onderwerp naar bui ten zijn gebracht. Vooral waardeerde hij de duidelijkheid van het stuk, en hij sprak de hoop uit dat het ook nog een beetje werkgelegenheid zou op leveren. Over de perikelen rondom het kampeèrterrein merkte hij op dat hij blij was dat het College zich toch sterk wilde maken voor belangen van de kampeerders. Strietman maakte ook duidelijk nog wel wat te zien in het openluchttheater. J. van Garderen (SGP etc.) sprak zijn zorgen uit over de eventuele vestiging van een "sporthuis centrum"-achtige voorziening bij het Natuurbad, die het misschien onbetaalbaar zou maken voor de bevolking van Soest. Ook ducht te hij overlast voor de zondagrust. Verder suggereerde hij de kampeer ders zelf het kampeerterrein te laten overnemen, door een vereniging of stichting te vormen. Tenslotte wees hij op het gevaar van de "spotters" bij het vliegveld. Bert Krijger (VVD) noemde de nota actueel, rekening houdend met alle inzichten. Dat nu al naar de gevolgen voor de kampeerders wordt gekeken vond hij een goede zaak. "Zoals de situatie nu is kan het toch niet blijven. Investeringen zijn onvermijdelijk." Hij steunde de gedachte om te zien of er ruimte is op andere kampeerterrei nen en complimenteerde het College omdat het tot in het laatste stadium overleg had gevoerd met de direct be trokkenen. Voor wijzigingen in de nota zag hij verder geen aanleiding. Prijsniveau Adriaan Pothuizen (D'66) was het gro tendeels met de nota eens, maar con stateerde dat de meerderheid van de raad van mening is dat de kampeer ders op hun prijsniveau moeten kun nen huren. Hij gaf in overweging het bosgebied van Defensie open te stellen. Lof had hij ook voor de negatieve op stelling van het College inzake de ves tiging van een luchtvaartcentrum in Soesterberg. De uitbouw van het mu seum vond hij niet bezwaarlijk, maar uitbreiding van de overlast door vlieg tuigen moet worden tegengegaan, aldus Pothuizen. Jan Visser (Prog. Soest) was vooral blij met de opmerkingen over de wa terrecreatie. "De Eem is een prachtig plekje, en dat moet zo blijven." Teleur gesteld toonde hij zich over het gesprek van het College met de kampeerders. "Als dat de vorm van inspraak is die ons te wachten staat, dan vrees ik 't ergste." Hij zag niets in de vestiging van de kampeerders op 't Nest. Er is bovendien een kostbaar stukje larix- bos, dat niet verloren mag gaan. Vol gens Visser is er nog wel een andere plek te vinden, bijvoorbeeld in het Monnikenbos. Voor de Soesters zelf zag hij weinig positiefs in de recreatié- nota. Met name miste hij iets over wandelpaden en fietspaden, maar vooral het feit dat het College het Open luchttheater feitelijk opgeeft zat hem dwars. Paraplu Hij deed een poging dit unieke bpzit van Soest nieuw leven in te blazen en diende een motie in, waarin gevraagd werd om een prijsvraag voor het ont werpen van een paraplu-achtige con structie boven het theater, waardoor het onder alle weersomstandigheden bruikbaar kan zijn. De gemeente zou daarvoor een bedrag - "eventueel uit de Kermispot" - beschikbaar moeten stellen. Visser dacht in de richting van een bedrag van 5000 gulden. "Het hoeft niet morgen al, maar het is een idee dat aansluit bij de CDA-re- creatienota. En u hebt toch uitstekende kontakten met de Soester Zakenkring, dus stimuleert u het particulier initia tief maar'hield hij het College voor. Raymond van Gelder (PvdA) betuigde eveneens zijn steun. Hij verwachtte dat het College alles in het werk zou stellen om de geluidsoverlast in Soes terberg niet te laten toenemen. Wel verklaarde hij zich tegen de sluiting van het kampeerterrein, althans te gen de koppeling. "We zien de effecten nog wel, als de plannen ontwikkeld zijn. Het probleem is nu niet aan de orde." Wat hem betrof moest het Col lege eerst eens aangeven wat de moge lijkheden zijn voor een overdekte, cen traal gelegen zweminrichting in Soest. Armslag Wethouder Plomp (VVDzei in zijn be antwoording toe dat het College alle aandacht zal schenken aan een rede lijke toegankelijkheid van het Natuur bad voor de Soester bevolking. Hij stemde in met Pothuizens amende ment, ook al omdat de gemeentelijke onderhandelaars meer armslag moe ten hebben. Met Defensie zal gespro ken gaan worden over de toegankelijk heid van de bosterreinen en over het probleem van de "spotters". Hij onder streepte de noodzaak van een blijvend verzet tegen geluidsoverlast op Soester berg en onthield zich van commentaar op Vissers overkappingsplan, waar voor hij verwees naar de wethouders van Cultuur en Financiën, resp. King- ma (PvdA) en Menne (CDA). Kingma vond dat Visser de zaak wat te een voudig voorstelde. "Je moet er dan eerst van overtuigd zijn dat je het theater redelijk kunt exploiteren. Gelet op het niet-gebruik in de afgelopen ja ren lijkt me zó'n prijsvraag weinig zinvol. Als er van particuliere zijde plannen komen, dan kunnen die posi tief bekeken worden", aldus Kingma. Menne maakte kort duidelijk dat het de gemeente past om financieel een pas op de plaats te maken. Na de discussie bleek dat Vissers voor stel slechts door vijf leden werd ge steund. Van Gelders voorstel om het kampeerterrein open te houden kreeg geen meerderheid, zodat hij zijn voor stel introk. Gezellig dansen, een gemoedelijk glas wijn en ontspannen genieten van de onvolprezen Oostenrijkse keuken. Om het geheel op te luisteren treden voor u op een Oostenrijks duo, een Egerlander kapel, een operette gezelschap en de bekende jodelkoning Hans Wiljon. Zij zullen ieder enkele avonden voor hun rekening nemen. Iedere zaterdagavond in januari, februari en maart vanaf 19.00 uur. Mogelijkheden van een Oostenrijks 4-gangen menu of een fondue buffet. Prijzen vanaf f 32,50 p.p. RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 SOESTDUINEN TEL. 02155-12739 Op de agenda van de gemeenteraad stond afgelopen donderdagavond ook de behandeling van het initiatief-voor stel inzake de werkgelegenheid, die.het CDA enige tijd geleden heeft gelan ceerd. Het College van B. en W. heeft uitgesproken dat dit initiatiefvoorstel nauw aansluit bij de eigen activiteiten. Zo wordt er overleg gevoerd over de mogelijkheden van het stichten van een ondernemerscentrum voor "begin nende ondernemers", staat ook een programma op stapel voor de verbe tering van woningen en woonomgeving ingevolge de wet Stads- en Dorpsver nieuwing en worden samen met de woningbouwverenigingen plannen ont wikkeld, wordt het project uit de CDA- recreatienota (Soester Natuurbad) verder uitgewerkt en worden de nodige activiteiten ontwikkeld met het oog op de verhuizing van milieu-onvriende lijke bedrijven naar een geschikte plaats (Cojabé, Smink en Hafkamp worden als voorbeelden uit het verle den genoemd). Onderhandelingen met enkele andere milieu-onvriendelijke bedrijven zijn gaande, aldus het Colle ge- Bovendien heeft het College aangekon digd dat er binnenkort een inventarisa tie komt van alle autosloopbedrijven en opslagterreinen, met suggesties om de knelpunten op te heffen, en wordt er ook een nota opgesteld, waarin concrete projecten ter stimulering van de werkgelegenheid aan de orde ko men (waaronder de prolongatie van de kledingwerkplaats Ries van Logtenstein - de indiener van het initiatiefvoorstel - was ver- Notarissen M. H. A. van Veeren en Mr. H. H. Elferink te Soest zullen op 's avonds 8 uur in het Wijkgebouw "De Rank", Soesterbergsestraat 18 te Soest ex artikel 1223 lid2B.W. 1De woning, geschikt voor dubbele bewoning, dubbele ga rage, ondergrond, erf en tuin, Koninginnelaan 147/149 te Soest, kad. bekend gem. Soest, sectie K nr. 184, groot 5.90 are. Onr. goed bel. 1985: f 435,- eig.348.- gebr. Het perceel is in gebruik bij de eigenaar. 2. Het appartementsrecht, rechtgevende op het uitsluitend gebruik van de flatwoning met berging, Van Goyenlaan 100 te Soest, kad. bekend gem. Soest, sectie K nr. 2627A-4. Onr. goed bel. 1985: f109,-eig.; f87,-gebr. Servicekosten incl. verw. 275,- per maand. De flatwoning is in gebruik bij de eigenaar. 3. Het appartementsrecht, rechtgevende op het uitsluitend gebruik van de flatwoning met berging, Van Goyenlaan 162 te Soest, kad. bekend gem. Soest, sectie K nr. 2628A-6. Onr. goed bel. 1985: f109,-eig.; f 87,- gebr.; Servicekosten incl. verw. f 325,- per maand. De flatwoning is leeg te aanvaarden. Gegadigden dienen op de veiling desgewenst een verklaring betreffende hun financiële gegoedheid te kunnen overleggen. Bezichtiging: dinsdags en donderdags van 2 tot 4 uur. Betaling van de kooppenningen: vóór of op 6 maart 1985. Aanvaarding bij betaling der kooppenningen. Nadere inlichtingen: ten kantore van voornoemde notaris sen, Van Weedestraat 2 te Soest, tel. 02155-12315. R. van Logtenstein. heugd over de positieve benadering van het College. Hij sprak tevens zijn vreugde uit over het behoud van de vestiging van Yves Rocher in Soest. "Dat zijn de zaken waar we het in de nota over hadden. "Hij miste wel concrete zaken in het voorstel van het College. "Daarvan hebben we nog niets gezien. Ik wil wel eens horen wat er in-1985 concreet gaat gebeuren.' Hij benadrukte dat de gemeente zelf ook veel kan doen, bijvoorbeeld ver snelde procedures bij de behandeling van bestemmingsplannen, etc. Voor normale bouwvergunningen zou hij graaf zien dat de burgers gegaran deerd binnen bijvoorbeeld 2% maand een vergunning tegemoet kunnen zien. Politiebureau Raymond van Gelder (PvdA) noemde het initiatiefvoorstel van het CDA "lof felijk". "Het is alleen jammer dat de meeste projecten allang in gang zijn ge zet." Wel sprak hij er zijn verbazing over uit dat het CDA dwars ligt over de financiering van het nieuwe politie bureau. "Dat is toch ook werkgelegen heid?" Hij stelde vast dat het CDA zich in dat opzicht niet kon verschuilen achter een nota. "Het gaat erom ge woon een beslissing te nemen, maar ja, ik weet dat dat moeilijk is voor het CDA". Bert Krijger (VVD) had ook lovende woorden voor het initiatiefvoorstel, al prees hij deze dan ook ongeveer het graf is. "Het leest vlot, het is keurig getypt, en je hebt 't zo uit. Maar wat staat er nu eigenlijk in?" De reactie van het College beviel hem aanzienlijk beter: "Daar staat in elk geval méér in dan in de hele CDA-nota. Het Col lege belooft geen stuntwerk, maar daar zitten we ook niet op te wachten." Wethouder G. Plomp (VVD) zei aan het einde van de maand een duidelijke indicatie toe over de voorgenomen pro jecten. In de eerstvolgende commissie R.O. komt een overzicht van de stand van zaken. Over de procedures bij bouw aanvragen merkte hij op dat hel College wekelijks, zelfs dagelijks be zig is om deze zaak te bekijken. Van Logtenstein reageerde nog op do stekelige opmerking van Van Gelder over het politiebureau. "De kwestie i« niet dat we niet willen, alleen de finan ciering-moet eerst rond zijn. Burgemeester Scholten bedankte Van Logtenstein voor zijn verduidelijking van het CDA-standpunt over het poli tiebureau, waarop Bolhuis (CDA) die bij eerdere gelegenheid dat standpunt had verwoord, geprikkeld reageerde: "Was ik dan niet duidelijk?". De bur gemeester meende dat het standpunt nu nóg duidelijker was dan in de krant had gestaan. Bolhuis: "De krant? Die brengt de leugens in het land. De gehele maand februari kunnen be zoekers van restaurant "De Korte Dui nen" met hem kennismaken. Als spe cialiteit is daar de fameuze "fondue Bac chus" verkrijgbaar; ontdekt door een Zwitser en vernoemd naar de Griekse God van de wijn. Men kookt de plakjes malse biefstuk in een witte wijn, waarin ondermeer ui, laurier, peterselie en gebroken peperkorrels. Het geheel wordt ge serveerd met diverse sauzen, stok brood, gemengde salade, aardappel salade en Franse mosterd. Geen vette olieluchten, geen gespat, maar heer lijk ontspannen fondueën in kokende witte wijn, voor een prijs van 22,50 per persoon. Tegelijkertijd introduceert "De Korte Duinen" een primeur in Soest: ijs- fondue als dessert. Per persoon wordt vanille roomijs met 6 verschillende warme sausjes geserveerd, die aan ta fel worden geflambeerd a 9,75 per persoon. Een reden te meer om de geheel ge renoveerde en voor deze gelegenheid 'winters' aangeklede zaak te bezoeken. Winkeldiefstal De heer M. van een textielzaak aan de Van Weedestraat meldde de politie vorige week de diefstal van een T-shirt. Het kledingstuk had een waarde van 45 gulden. In de gemeenteraadsvergadering van vorige week kwam het voorstel aan de orde tot het vaststellen van een aantal nieuwe straatnamen. Jan Visser (Prog. Soest) vond "Jeneverbes" maar niets voor het stukje waar de fa. Higler huizen bouwt op de plaats van de voormalige Margrietschool aan de Bonifaciusstraat. Hij stelde voor die laatste naam ook voor het nieuwe stuk aan te houden, omdat het wat vreemd stond aan de "Jeneverbes" te wonen. Wethouder Oudemans (VVD) stelde voor de naam te wijzigen in "Jenever- besweg" en hij wees erop dat momenteel de laatste hand wordt gelegd aan een nieuwe plattegrond van Soest, zodat er een besluit genomen moest worden. Anders zou er helemaal geen straatnaam op de kaart komen. 1 "Bonifacius? Die hadden we toch allang naar Dokkum gestuurd?" reageer de burgemeester Scholten. Hij vond dat er na de vergadering maar gedis cussieerd moest worden over de vraag of het in dit geval om oude dan wel jonge jenever gaat. In de wandelgangen werd erop gewezen dat het wonen aan een weg met zo'n naam misschien wel allerlei associaties met drankgebruik opriep, maar dat dat nog veel meer gold voor de "Lazarusberg". En die hebben we toch ook in Soest Soester Vrijwillige Reddingsbrigade Het doet ons genoegen mede te kunnen delen, dat b.g. vereniging weer een feestpropaganda-avond organiseert. En als wij ons dan het feit herinneren, dat de avond van het vorig seizoen zoo'n geweldig succes is geweest door o.a. de opvoering van het tooneelstuk 'Aan de Eembocht' en er nu opnieuw een stuk zal opgevoerd worden, geschreven door dezelfde schrijfster (Mevr. A. Hübner) en gespeeld door ongeveer dezelfde hoofdpersonen, dan gelooven wij, dat de Reddingsbrigade weer een avond geven zal, waarvan wij tevoren het wélslagen kunnen voorspellen. 'Amor in 't Kappershuis' heet het en is in den werkelijken zin des woords 'blijspel' genoemd. De lach zal niet ontbreken, temeer daar de regie, eveneens als vorig jaar, ook .thans in handen is van Mevr. H. en dat is haar wel toevertrouwd. Eigenlijk loopen we de zaak eenigszirvs vooruit, maar een repetitie, die wij bijwoonden, was oorzaak van dit neerpennen. Wij komen er natuurlijk nader op terug en hopen, dat ons enthousiasme niet te voorbarig is geweest. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie van deze vereeniging, voorkomende in onze advertentie-kolommen en geven onze geachte lezers den goeden raad: Wilt U zich amuseren, gaat dan naar den avond van de Soester Reddingsbrigade op Woensdag 23 Januari a.s. in Hotel 'Eemland'. Opbrengst verkoop kinderzegels De opbrenst van den verkoop van kinderzegels en kaarten is dit jaar geweest 1090,72. Het vorig jaar 1016,77. Dit jaar dus nog meer. Door het comité waren verkocht 11.922 postzegels. Met den verkoop van de kinderkalenders heeft men geen succes gehad. Men vond ze wel mooi, maar... te duur. Flinke jonge huisnaaister vraagt Met alles bekend, ook nieuw werk. 1,50 per dag. Brieven No 209 bur. Gecomb. Soester Bladen. Aanrijding Woensdagmorgen te omstreeks 8.30 uur had op de Birkstraat nabij huize 'De Birkt' een aanrijding plaats tusschen een wagen met paard bespannen en een auto. Beide rijtuigen reden in de richting Amersfoort. Toen de be stuurder van den wagen een erf, dat links van den weg was gelegen, wilde oprijden, meende de autobestuurder juist te kunïrëh passeeren. Het gevolg was, dat de wagen door de auto werd gegrepen en tegen een boom werd gedrukt. Beide voertuigen bekwamen schade. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De politie stelde een onderzoek in. Kosthuis aangeboden in rustig gezin. Vrije kamer 10,- per week. Omtrek Nieuweweg. Brieven No 211 bureau Gecomb. Soester Bladen. Wenken Springende handen. Honing met versche ongezoute boter of met glycerine vermengd en op de opengesprongen huid bij herhaling gelegd, neemt het kwaad in korten tijd weg. Uienlucht. Als wij uien schoon gemaakt hebben, en wij moeten ineens wat anders doen, b.v. een pudding maken, zullen wij vaak last hebben, dat de sterke uienlucht zich aan onze pudding of wat dan ook mededeelt. Een gemakke lijk middel om dit te verhelpen is, de handen te wrijven met zout en een schijfje van een geschilde aardappel. Roode handen. Roode handen worden wit, als men ze dikwijls met kruim van melige aard appelen wrijft. Officieele kennisgeving. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat degenen, die het verschuldigde recht voor het ophalen van asch en vuilnis over het jaar 1935 niet hebben betaald, dit recht tot en mët 7 Februari a.s. ten kantore van den gemeente-ontvanger kunnen voldoen. Indien op den genoemden datum niet is betaald wordt geen asch of vuilnis van de betrokken perceelen afgehaald. Soest, 30 Januari 1935. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. Deketh, burgemeester J. Batenburg, secretaris. v.Weedestr.59 tel.12424 Soest

Soester Courant | 1985 | | pagina 5