1299. Soest 50 jaar geleden Nieuw... DeSoester Duinen ld' Guys 'n Dolls uitgezwaaid in 'Dessa' Philip Schaap Holding stoot afdeling assurantiën af Ronneke Prins uit Soesterberg schreef dichtbundel Met standaard objectief 1.7-50 mm l foto-film-video vraagt: uw aandacht: voor: MINOLTA 7000 Zojuist ontvangen! Overalls /139,95 SOESTER COURANT PAGINA 5 vrijetijdskleding Bouwzaken Bouwzaken Beschikking Hinderwet 1 Stichting Statief Julianalaan 45 - Soest Telefoon 02155-17962 ASSURANTIËN NBVA ONROEREND GOED - HYPOTHEKEN 8 Februari 1935 Algemene Verordening Soest: Drugshandel voortaan aanleiding om gebouw te sluiten Aan vooravond van toernee naar Bangkok 'In de kringloop van het leven v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Met 2 jaar Combifoto garantie en verzekering De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voor nemens zijn op een daartoe strekkend verzoek met toepassing van het bepaalde in artikel 10 van de voorschriften van het bestemmingsplan 2e herziening bestemmingsplan Overhees vergunning te verlenen aan: de heer C. Reddering, Vederlaarpad 27 te Soest ten behoeve van het plaat sen van een dubbelwandige pijp op het perceel Vedelaarpad 27 te Soest Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 7 februari 1985 eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wet houders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking' hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecreta rie, afdeling I, (kamer 23) ter inzage. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voor nemens zijn op daartoe strekkende gronden met toepassing van het be paalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan 1. H. M. van Kooy, Birkstraat 79 te Soest ten behoeve van het vernieu wen van een berging en het uitbouwen van een bijkeuken op het per ceel Birkstraat 79 te Soest; 2. G. Gerth, Beukenlaan 20 te Soest ten behoeve van het bouwen van een woonhuis op een perceel aan de Turfstreek te Soest 3. D. J. Arnold, Prins Hendriklaan 42 te Soest ten behoeve van het bou wen van een woonhuis op een perceel aan de Turfstreek te Soest; 4. P. C. L. M. de Boer, Veenzoom 10 te Soest ten behoeve van het ver nieuwen van een woning op het perceel Veenzoom 10 te Soest. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be- voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf 31 januari 1985, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn tijdens kantooruren 09.00 - 12.00 uur) ter gemeente secretarie, afdeling 1, ter inzage. Bij besluit van 29 januari 1985 heeft het college van b. en w. een beslissing genomen op de verzoeken om een oprichtings- cq. revisie- cq. uitbreidings vergunning van G. v.d. Pol B.V., Van Lenneplaan 69, te Soest voor een loodgieters- en verwarmingsbedrijf op het perceel Van Lenneplaan 69 te Soest; J. W. Huigen, Plasweg 25 te Soest, voor een garagebedrijf op het per ceel Kerkstraat 109 te Soest; A. A. Hilhorst, Birkstraat 114 te Soest, voor een agrarisch bedrijf op het perceel Birkstraat 114 te Soest; M. J. van Asch, Van Weedestraat 66 te Soest voor een slagerij met worstmakerij en rokerij op het perceel Van Weedestraat 66 te Soest. De strekking van de beschikkingen luiden: "positieve beslissing op aan vraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe". Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 6 februari a.s. ter inzage op de gemeentesecretarie van 09.00 - 12.00 uur en in de centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan: a. de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeekomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden ingediend binnen een maand na terinzage- legging van de beschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Raad van State, Afdeling voor de Geschillen van Bestuur, Binnenhof 1, 's-Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur. (in lichtblauw, fc" September 1984 is in Utrecht de stich ting Statief opgericht. Het doel van'de stichting is de persoonlijke, kunstzinni ge uiting in de fotografie meer gestalte te geven, o.a. in de vorm van korte cursussen die zowel in Utrecht als in Soest worden gegeven. Deze cursussen zijn voor mensen be doeld die iets in de zwart/wit fotografie willen gaan doen, of voor hen die hier in zijn vastgelopen. De komende maan den worden weer diverse van deze cur sussen gehouden, zoals een cursus Fotografie voor beginners Hierin wordt in een paar lessen de wer king van fotoapparatuur doorge nomen, zoals belichting, lenzen, flitser, alsmede het ontwikkelen plus afdrukken van een zwart/wit film. Afdrukken Hierin worden verschillende methoden van het afdrukken uitgelegd, op zowel bariet als PE-papier en tevens de ver schillende technieken van ontwikkelen van deze papieren. Licht-schaduw en compositie Hierin wordt behandeld hoe iets goed belicht kan worden om het maximale uit de film te halen. Het aantal cursisten per cursus zal max. 6 personen bedragen, terwijl daar dan 2 docenten bij zijn. Wilt u meer informatie, neem dan kon- takt op met: F. Vermeulen te Soest, tel. 02155-18105; M. van Thiel, tel. 030- 611412 of H. Platenburg, tel. 030-340622. SOEST P. C. Hooftlaan Moderne middenwoning met berging en tuin. Ind.: ruime woon kamer, moderne keuken, hal en toilet. Etage: 3 ruime slaap kamers en grote douchecel. Ruime bergzolder. Gevraagde koopsom f 119.000,-. Tevens vragen wij nog DIVERSE WONINGEN tot f 150.000,- voor serieuze gegadigden. Inlichtingen: van BREUKELEN Huldiging van den honderdjarige Zondag heeft de heer Joh. van Geijtenbeek aan het Kerkpad N.Z. no. 10, vlak bij de spoorhalte Soestdijk, ten huize van zijn dochter, mej. v.d. Broek, zijn honderdsten verjaardag gevierd. Reeds vroeg in den voormiddag waren bloemstukken bezorgd en gelukwenschen aange boden. De krasse grijsaard werd persoonlijk door den Burgemeester, de heer mr. G. Deketh en diens echtgenoote gefeliciteerd, alsmede door den oud-wethouder, den heer J. S. van Duren, onder aanbieding van kistje sigaren. Ook Ds. v. Schaik kwam gelukwenschen. Van tal van zijden waren bloemstukken gezonden, o.a. ook van de Soes- ter Harmonie ,,P.V.O.", welk zeer zeker een serenade zou hebben ge bracht, als 't niet de uitdrukkelijke wensch der familie was geweest van feestvertoon verschoond te blijven, aangezien zulks te druk voor den jarige zou worden. De buurtbewoners hebben hun ouden buurman een stoffelijk blijk van waardering aangeboden, alsmede een album, waarin de namen zijner vrienden zijn vermeld. In de woning der fam. v.d. Broek werd het feest in intiemen kring gevierd. Zedendelict Eind vorige week des middags 4 uur werd door de politie alhier een jongeman aangehouden, die zich meerdere malen had schuldig ge maakt aan onzedelijke handelingen, die hij pleegde in de omgeving van de rijwielpaden nabij De Paltz. Hij werd overgebracht naar het politiebureau en in arrest gesteld. Hoogterecord verbeterd Vrijdagmorgen te kwart voor 12 is de le luit. vlieger, Jhr. Mr. R. Wittert van Hoogland, te Soesterberg opgestegen met een Fokker type D17, om te trachten het Nederlandsch hoogterecord, dat op 9500 M. stond, te verbete ren. Luitenant Wittert van Hoogland is ruim een uur in de lucht gebleven en landde te 12.53 weer vlot op het vliegveld. Volgens de hoogtemeter heeft hij een hoogte bereikt van 11.300 M., waarmede het Nederlandsche hoog terecord dus aanzienlijk zou zijn verbeterd. Luit. Wittert verklaarde, dat hij zijn vlucht heeft moeten afbreken in verband met de meteorologische omstandigheden boven de 10.000 M. Hier trad nevel op, zoodat hij genood zaakt was zijn vlucht te staken. Collecte ten bate van het lustrumfonds der „afd. Soest" vanZonnegloren" Het dames-comité, dat alhier is opgericht tot het bijeenbrengen van gelden voor bovenstaand doel, verzoekt ons mede te deelén, dat de collecte zal worden gehouden op 11 Februari tot 1 Maart 1935. De collecte heeft plaats door verkoop van kwitanties aan de huizen, groot 0,25. (Men kan vanzelf meerdere kwitanties koopen). De geheele opbrengst komt ditmaal ten bate van de inrichting van een Kinder sanatorium, dat de vereeniging binnenkort hoopt te openen. Wij kun nen deze collecte, welke het tuberculeuze kind ten goede komt, warm aanbevelen. Larette nog eens in Soest Het groote succes, dat de goochelaar Larette j.1. Donderdag tijdens zijn optreden voor het Crisis-comité mocht oogsten, is oorzaak, dat genoemd persoon Maandagavond te 8 uur nogmaals en wederom ten bate van het Crisis-comité zal optreden in Religie en Kunst". De en- trée is gesteld op 75 ct. Nieuw schoolhoofd Na een vacature van omstreeks 6 maanden is Vrijdagmiddag het nieuwe hoofd van de Christelijke School aan den Driehoeksweg, de heer P. Boerema, geïnstalleerd, in tegenwoordigheid van vele belangstellen de ouders. Ds. E. Groeneveld, voorzitter van het Schoolbestuur, ging voor in ge bed, om vervolgens in herinnering te brengen het vertrek van den heer Holst naar Amsterdam, aan wiens werk aan deze school nog altijd met dankbaarheid wordt gedacht. Nu staan wij gereed, aldus spr., om den heer Boerema en mevrouw hier welkom te heeten. Ds. Groeneveld richt zich eerst tot den inspecteur van 't rijksschool- toezicht, den heer Van Loo, tot den inspecteur van het Chr. Nat. Onder wijs, den heer Van der Spek, en verder tot de vele ouders. Vervolgens gaat Ds. Groeneveld de geschiedenis van deze vacature na en komt tot de slotsom, dat na veel zoeken en na rijp beraad de keuze is gevallen op den heer Boerema. Het bestuur achtte zich ten volle verantwoord toen het den heer Boerema benoemde. Ook wordt nog gewezen op de moei lijke taak, die hier het nieuwe hoofd wacht. De school had onder leiding van den heer Holst een goede reputatie en verwacht wordt, dat dit zoo zal blijven. De heer J. W. van der Heuvel, tijdelijk hoofd, wordt bedankt voor zijn trouwe plichtsbetrachting en den ijver, waarmede hij de school gedu rende de vacature heeft geleid. Met de hoop, dat de heer Boerema met vaste hand de school zal leiden en als een vriend voor het personeel zal zijn, besluit Ds. Groeneveld zijn rede. Daarna hebben nog gespro ken de heeren Van Loon, Van der Spek en Van der Heuvel, die o.m. wees op den grooten vooruitgang van de school, die voor 6 jaar begon met 86 leerlingen en er nu 220 telde. Ds. Alkema, namens de ouders der leerlingen, de heer Hoekstra namens het bestuur der Chr. School te Appelscha, de vorige standplaats van den heer Boerema, en ten slotte de heer Boerema zelf, die zich in een zeer vlotte speech wendde tot Ds. Groeneveld en het bestuur der school, tot de beide inspecteurs, tot de heeren Hoekstra en Stoker, afgevaardigden van het Schoolbestuur te Appelscha, waar hij 6 jaar hoofd is geweest, tot het personeel der school en ten slotte tot de ouders. Ds. Groeneveld dankte alle sprekers, waarna Ds. Wouters met dankzegging eindigde. BAREETCAFE f Middelwijkstraat 2 o 3764 CG Soest g Tel. 02155-13331 WEEKMENU voor ƒ26,50 van 6 t/m 12 februari Ardenner ham - Meloen Lamscoteletjes met knoflook/pepersaus Diverse groenten Diverse aardappelen IJs met vruchten Iedere woensdagavond LIVE MUSIC Door een wijziging van de algemene verordening van Soest is het voortaan mogelijk om gebouwen te sluiten waar verdovende middelen voorhan den zijn of verhandeld worden. Burge meester en Wethouders hebben de raad hiervoor een voorstel gedaan naar aanleiding van de gebeurtenissen in een koffiehuis aan de F.C. Kuyper- straat. Daar werden verdovende mid delen aangetroffen. De wijziging van de verordening maakt het mogelijk op te treden tegen in richtingen waar drugs worden be waard, verhandeld, gebruikt of afgele verd. B. en W. schrijven in de toelich ting bij het voorstel, dat de ervaring heeft geleerd dat de handel in en het gebruik van verdovende middelen ont wrichtende effecten kunnen hebben op de vrijheid van gaan en staan van de medeburgers. Ze werken bovendien de misdaad in de hand en tasten ook de openbare orde aan. Momenteel heeft de gemeente nog niet voldoende mogelijkheden om de overlast door gebruik en handel van drugs te bestrijden. Om nu een ef- fertiover optreden mogelijk te ma ken, is het College van Burgemeester en Wethouders in overleg met de poli tie tot de conclusie gekomen, dat de verordening moet worden gewijzigd. Uitgangspunt hiervan is te kunnen optreden als bij gebruik etc. van drugs de openbare orde wordt verstoord. Als het, zoals het uitgangspunt is bij de wijziging, gaat om een inrichting die voor het publiek toegankelijk is, kan de burgemeester de sluiting daar van bevelen. De sluiting kan echter niet van onbepaalde en/of lange duur zijn. Het voorstel wordt behandeld in de raadsvergadering op donderdagavond 28 februari. Inbraak Parallelweg Inbrekers hebben in het weekeinde hun slag geslagen in een drukkerij aan de Parallelweg. Zij kwamen het pand binnen door een hardboardplaat weg te nemen en doorzochten het gehele gebouw. De buit bestond uit twee geldkistjes met een onbe kend bedrag. De heer P. K. deed aangifte bij de politie. Gezellig dansen, een gemoedelijk glas wijn en ontspannen genieten van de onvolprezen Oostenrijkse keuken. Om het geheel op te luisteren treden voor u op een Oostenrijks duo, een Egerlander kapel, een operette gezelschap en de bekende jodelkoning Hans Wiljon. Zij zullen ieder enkele avonden voor hun rekening nemen. Iedere zaterdagavond in januari, februari en maart vanaf 19.00 uur. Mogelijkheden van een Oostenrijks 4-gangen menu of een fondue buffet. Prijzen vanaf f 32,50 p.p. RESTAU RA N T SOESTERBERGSESTRAAT f88 SOESTDUINEN TËL. 02155-12739 derkleding, werkte bij een reclamebureau en zong met veel ple zier 3 jaar bij vele orkesten in het land Volwassen worden vond ze een moei lijk proces, misschien omdat ze al hee jong voelde dat "het leven" prachtig/ verschrikkelijk is, maar erg boeiend Ze belandde in een situatie die ogen schijnlijk leek op de bekende 12 am bachten 13 ongelukken, maar legde zich uiteindelijk toe op portretschilde ren en het schrijven van gedichten en werd daarin door haar moeder en zusje en vele anderen erg gestimuleerd. Op dat terrein is ze autodidact. De drang iets met haar talenten te doen bleek sterker dan de obstakels die ze op haar levenspad vond en ze voelt het als een opdracht via kunst, één van de oudste, maar mooiste communicatiemiddelen, op haar manier iets uit te dragen, in de hoop dat sommige mensen er wat aan hebben. "In de kringloop van het leven" is ver krijgbaar bij Galerie de Muur, Muur huizen 159, Amersfoort. De verkoop prijs bedraagt 12.50. Voortaan uitsluitend gericht op onroerend goed Na tien jaar zet de bekende Soester assu radeur Philip Schaap een streep onder de assurantiën-afdeling. Als reden voor deze stap geeft hij op de toegenomen belang stelling voor de projekt-ontwikkeling. Al enige jaren geleden, in 1980, werd de eerste stap gezet in onroerend goed, toen Philip Schaap voor 50% delnam in "Birk- staete". In 1982 verliet hij deze groep om geheel zelfstandig in de onroerend-goed- sector verder te gaan. Het eerste projekt in deze sector, dat vorig jaar werd opgele verd, was de 500 vierkante meter grote winkelruimte in het centrum van Spaken burg, waarin vestigingen van Blokker en van 't Kruidvat zijn ondergebracht. Voor de jaren 1985 en 1986 staan inmiddels ca. 6000 vierkante meter winkelruimte op het programma, verdeeld over vijf projekten door geheel Nederland. De beslissing om voortaan door te gaan in de onroerend-goedsector en de assuran tieafdeling af te stoten is niet van de ene op de andere dag genomen. Philip Schaap: "Ik heb die beslissing na veel wikken en wegen genomen. Ik geloof in de projekt-ontwikkeling en wil er daarom al mijn energie in stoppen. Overigens blijft de "Spaanse" tak van het bedrijf bestaan, onder leiding van Philip Schaaps vrouwelijke rechterhand Sonja. Het begrip "Philip Schaap Assurantiën" zal dus veranderen in "Philip Schaap Holding" voor wat het onroerend-goedge- beuren betreft. "Philip Schaap Spanje" blijft als voorheen. Ook de vestigingsplaats in Soest blijft on gewijzigd: in het "Birkstaete"-pand aan de Birkstraat 95, zij het dat het kantoor wordt verplaatst van de tweede verdie ping naar de begane grond of de eerste etage. de uiterst populaire groep een toernee gaat maken. Frank de Leeuw - "Guys 'n Dolls "- fan van het eerste uur - zorgde voor een uitstekende entourage, in een Oosterse ambiance. Onder de gasten die de "Guys 'n Dolls" kwamen uitzwaaien was ook zanger Peter Koelewijn. On der het genot van een Oosters hapje en een Westers drankje werd ook een toost uitgebracht op het succes van de nieuw ste "Guys 'n Dolls"-single: "Phoney People". Frank de Leeuw stelde speciaal voor De Guys 'n Dolls in gezelschap van Frank en Cora de Leeuw en eregast Peter Koelewijn. de gelegenheid een "Guys 'n Dolls"- snack samen, waarmee hij - samen met zijn moeder, die de scepter zwaait in de hooggeroemde keuken van "Des- sa" - een belangrijke bijdrage lever de aan het geheel. "Dessa's" faam is inmiddels door bladen als "Herald's Magazine en "Lekker Eten" uitverko ren als het restaurant met de beste rijst tafel van Nederland. Onlangs verscheen van de hand van Ronneke Prins uit Soesterberg een bundel met een aantal gedichten onder de titel "In de kringloop van het leven". Het boekje, dat rijk is geïllu streerd met reprodukties van haar ei gen schilderijen,' is uitgegeven door Galerie De Muur.in Amersfoort. In eer ste instantie in een beperkte oplage, aldus Ronneke Prins, "om een indruk te krijgen of het boekje aanslaat". De bundel bevat enige tientallen ge dichten. De titel is ontleend aan het vol gende gedicht In de kringloop van het leven Kom je tegenstelling tegen. Toch lijkt het een wetmatigheid, Veel draait om de factor Tijd. Want tijd is het leven, volgt z'n ei gen verhaal. Abstract, maar bewegend als een spiraal. Hij voert ons in z'n golving mee, De hele weg, van de top tot benee. Maar wie beseft dat in het leven Wij de Tijd de tijd moeten geven, En dat gegeven als feit accepteert, Zal weten dat tijd ons leven leert. Ronneke Prins werd op 29 januari 1944 te Amersfoort geboren in een zakelijk milieu, waar echter creativiteit beslist werd gestimuleerd. Sinds 1955 woont ze in Soesterberg. Na de middelbare school volgde ze een opleiding aan de Kunstnijverheidschool te Amsterdam en Artibus in Utrecht. Ze ontwierp kin- Niemand minder dan de "Guys 'n Dolls" - ooit genoemd het Engelse antwoord op de Zweedse groep Abba - waren maandagmiddag j.1. te gast bij het Indonesisch restaurant Dessa, op de hoek van de Dalweg en de Beukenlaan in Soest. Julie Forsyth, Rosemary Hetherington, Dominic. Grant en Paul Griggs, die als de "Guys 'n Dolls" al jarenlang aan de internationale top staan, hadden het voortreffelijke etablis sement van Frank en Cora de Leeuw uitgekozen als een min of meer laatste "stop" onderweg naar Bangkok, waar

Soester Courant | 1985 | | pagina 25