'Met het oog op Hartje-Zuid' Vezels voor een betere darm werking Banketbakkerij de Meij timmert aan de weg 'Tekenen is de kunst van het weglaten' NIEUW WOENSDAG 6 FEBRUAR11985 PAGINA 11 =|ii= harrie toonen assurantiën Klassiek concert in 'In de Ruimte' APPEL FRIS PUNTEN -| 50 Bazar/rommelmarkt Van Arkel Kerstaktie voor Soester missionarissen werd groot succes HARTJE-ZUID VW Nieuws Gerrit Pomp exposeert in 'Lambiek' Agenda 'De Borg' Expositie van emailtableaus Bijzonder werk van Annemarie Timmer in 'De Bereklauw' Portas deuren en keukenrenovatie lFoto:Goos van der Wilt. "RESTAURANT BURG. GROTHE5TRAAT16' ^kfibakk!^ verzekeringen-hypotheken-financleringen klarinet 14 - 3766 gt soest - tel. 02155-18049 Dit moet U proeven! HARTJE-ZUID van 1.70 voorI Voor veel mensen is de stoelgang een groot probleem, de ontlasting komt te traag en is hard en droog. Het persen doet pijn en kan weer andere proble men. zoals aambeien, veroorzaken. Al met al is een bezoek aan het kleinste kamertje geen pretje. Hoe komt iemand aan verstopping? Het eten komt na de maag in de darmen terecht. Daar vindt de vertering plaats en worden voedingsstoffen uit de etens- brij opgenomen. Ook vocht wordt daar bij opgenomen. Wat overblijft zijn de onverteerbare resten. Die vormen de ontlasting. Veel onverteerbare resten in de darmen zorgen voor veel ontlas ting. Dat komt doordat die onverteer bare resten, ook wel vezelstoffen ge noemd. Vocht kunnen opnemen. Dat vocht blijft dan in de darmen zitten en zorgt voor een zachte ontlasting. Ons voedsel bevat tegenwoordig echter veel te weinig vezelstoffen, met alle gevolgen vandien. Die vezelstoffen zijn echter niet het enige probleem. Veel mensen leven te gehaast en gunnen zich geen tijd om naar de W.C. te gaan als er aandrang is. Op die manier wordt de stoelgang uitgesteld en als dit vaak gebeurt zal de aandrang steeds minder sterk worden. Een ander probleem vormt het gebrek aan lichaamsbeweging. Door te veel zitten worden de darmen luier en de stoelgang trager. Soms is de verstop ping echter het gevolg van een aandoe ning, zoals pijn aan de anus. Een be zoekje aan de huisarts is dan nodig. Wat is er aan te doen? Het zal u duidelijk zijn dat verstoppin, op verschillende manieren kan worden aangepakt. Zorg voor voldoende lichaamsbewe ging. Ga elke dag een flink stuk wandelen en pak eens wat vaker de fiets. Ga op een vast tijdstip naar de W.C. en neem er de tijd voor. U kunt gerust de krant meenemen. Het beste is om na een bepaalde maaltijd te gaan. Op die manier kunnen de dar men weer aan ritme en regelmaat wen nen. En dan de vezelstoffendie zijn essenti eel voor een goede darmwerking. Zorg dus dat za in uw voeding aanwezig zijn. Ze zitten onder anderen in volkoren brood, groenten, peulvruchten, ge droogde zuidvruchten en zemelen. Ook uw apotheek kan u helpen: Volcolon is een middel dat per afgestreken eetlepel net zoveel vezelstoffen bevat als maar liefst vijf bruine boterham men. Bovendien kan het middel veel water opnemen, zodat veel zachte ont lasting wordt gevormd. Een voordeel is ook dat het in handige zakjes wordt geleverd, zodat u altijd de juiste dosering neemt. Daarbij moet u natuurlijk zorgen voor voldoende vochtopname, het liefst ongeveer anderhalve liter per dag. Volcolon is mét en zónder recept van de arts verkrijgbaar bij de apotheek (vrij voorschrijfbaar voor ziekenfonds verzekerden). Er is ook suikervrije Volcolon o.a. voor diabetici. Heeft u vragen over andere ziektes, vraag dan uw huisarts om de patiënten info's van Artsenservice. Ze zijn gra tis. Zaterdag 15 juni a.s. wordt er op het terrein van het Van Arkel Instituut weer een grootse Bazar-Rommelmarkt gehouden. De eerste spullen voor de rommelmarkt zijn alweer gebracht. Met succes van vorig jaar (veel gezel ligheid en een opbrengst van 17.000. nog in gedachten, is men met de voorbereidingen begonnen. De opbrengst van de bazar is bestemd voor recreatie en ontspanning voor de 120 kinderen, welke op het Van Arkel Instituut wonen. De jaarlijkse bazar maakt het mogelijk om extra spelma teriaal en andere ontspanningsmidde len aan te schaffen (aanschaf en onder houd tent materiaal, hobby materiaal, spelletjes en dergelijke Er komt weer een spelafdeling met al lerlei spelkramen voor jong en oud, waaronder Rad van Avontuur, lucht kussen, schieten etc. De inwendige mens wordt zeker niet vergeten en na tuurlijk een heuse rommelmarkt en hiervoor kan men nog erg veel spullen gebruiken zoals allerhande spullen groot en klein, huishoudelijke en elec- trische artikelen, glas en aardewerk, boeken en platen, wandversieringen, prullen, meubilair etc. Kortom, hebt u afgedankte bruikbare spullen en wilt u helpen? Dan kunt u het brengen naar Van Arkel Instituut, Hellingweg 1, 3762 CP Soest. Mocht u het beslist niet zelf kunnen brengen dan kunt u bellen, tel. 17444, waarna het wordt afgehaald. Verdere informatie kunt u krijgen bij de activiteitenleider Henk Phielix, die met de organisatie van het evenement is belast. Hij is te bereiken op toestel 31. Na de feestelijke opening van het nieuwe winkelcentrum, eind vorig jaar, in Soest-Zuid is er aan de "zuidpool" van Soest een betrekkelijke rust in getreden. De winkeliers hebben zich intussen ingewerkt en ook de con sumenten hebben de tijd gehad om aan de nieuwe situatie te wennen. Dat is vanuit beider gezichtspunt naar grote tevredenheid verlopen, zoals uit de positieve verhalen kan worden opgemaakt. In wekelijkse afleveringen zal de Soester Courant de winkeliers van "Hartje- Zuid" - onder welke vlag zich zowel de "oude" als de "nieuwe" winkeliers van Soest-Zuid gezamenlijk scharen - nader bij het lezerspubliek intro duceren. Dat gebeurt onder het motto: "Met het oog op Hartje-Zuid". De verschillende winkels passeren daarbij in een willekeurige volgorde de revue. In deze editie starten we met Banketbakkerij de Meij aan de Soesterbergsestraat 41. Heeft u al vakantieplannen? Wij hebben al een groot aantal vakan tiegidsen voor u binrten. Gidsen van o.a. Groningen, Friesland, Vlieland, Texel, Drenthe, Achterhoek, Rijk van Nijmegen, Hart van Brabant enz. In theater Carré treedt Paul van Vliet op van vrijdag 1 februari tot zaterdag 2 maart. Prijzen 30,-, 25,-, 20,-, 15,-en 10,-. Woensdag 13 februari in 't Spant te Bussum komt óme Willem met zijn kindervoorstelling "De film van ome Willem" en hij brengt Teuntje ook mee. Prijs 4,50 8,- met partijtje), begeleiders 6,-. Donderdag 14 februari in 't Spant "De Schuldeisers" van Strindberg gespeeld door de Nieuwe Komedie. Prijs 13,50. In theater Gooiland op donderdag 14, vrijdag 15 en zaterdag 16 februari de musical "Ping Ping" van Annie M. G. Schmidt. Prijs 32,-, 28,- en 24,-. In Sportpaleis Ahoy vindt van 18 t/m 24 maart het ABN-wereldtennistoer nooi plaats. Plaatsbespreken is moge lijk vanaf 28 januari aan ons kantoor. Een kado zoeken voor familie, vriend of relatie moeilijk? Probeert u eens een kadobon. Ze zijn verkrijgbaar in waarden van 10,-, 12,50, 15,-, 20,-, 25,-en 50,-. Het VVV kantoor aan de Steenhoff- straat 9a is elke werkdag geopend van 11.00 tot 15.00 uur. Ons telefoonnum mer is 12075. Maria Onbevl. Ontvangen 3.858,25 Kapel Stichting Mariënburg 672,10 H.H. Petrus en Paulus 9.499,85 H. Familie 3.892,50 H. Joannes 1.667,40 Totaal 19.590,10 Nu kan aan elk van de 7 missionaris sen 3.000,- worden gezonden, mede dank zij het feit dat het ontbrekende bedrag door het Missie-Comité kan worden bijgedragen uit ontvangen extra giften. Namens de missionarissen hartelijk dank voor Uw spontane hulpverlening. Zo'n 18 jaar geleden is het alweer dat banketbakker A. G. de Meij samen met zijn echtgenote begon met de in middels in heel Soest bekende zaak aan de Soesterbergsestraat. De heer de Meij nam de banketbakkerij destijds over van de heer Spikman, bij heel wat Soesters vandaag nog een bekende naam. In de loop der jaren is ook het aanzien van de winkel wel enigszins veranderd, weet de heer de Meij te vertellen. "We hebben de zaak hele maal omgezet. Vroeger was er een ijs- salon achter de winkel, maar nu ver kopen we het ijs - één van onze zomer- specialiteiten - via het schuifluik aan de zijkant van het pand." Hoewel niet direct afkomstig uit een bapk^tbakkersgeslacht kroop het bloed van de 'heecr-iDe Meij al-vroeg waar het wel moest gaan. "Op m'n vierde wist ik al dat ik banketbakker wilde wor den. M'n vader wilde het liefst dat ik ook in het onderwijs zou gaan, maar dat trok me niet. Een oom van me zat wel in het vak; hij was banketbakker in Hilversum en ik kwam er heel dik wijls. Ik heb nooit iets anders gewild. Een belangrijk aspect van het banket bakkersvak is het creatieve element, aldus de heer De Meij. "Geen twee taarten zijn hetzelfde...". Door zijn drukke werk is er weinig ruimte voor andere bezigheden overgebleven. Dat vindt de heer De Meij wel jammer. Hij was vroeger een hartstochtelijk beoefenaar van de rugbysport. "Ik speelde in de hoogste klasse, maar het gevaar dat m'n vingers schade zouden oplopen bleek te groot. Nu fiets ik nog een beetje, en ik ben gek op surfen." Het streven naar optimale produkten heeft ertoe geleid dat de heer De Meij aansluiting heeft gezocht bij een lan delijke vereniging van banketbakkers: Contact '80, die zich nadrukkelijk aan de consument wil presenteren door middel van steeds nieuwe, smaak volle produkten. De vereniging be staat sinds ruim vier jaar en telt ca. 80 aangesloten leden. Aan de toetreding is een strenge ballotage ver bonden. "Gezamenlijk werken we aan het ver beteren van de produkten en meer variatie, aan de hand van moderne hygiënische normen. Er wordt gewerkt in acht groepen van tien leden, die maandelijks bij elkaar komen. De deel nemers nemen dan elk een van tevoren afgesproken produkt mee, dat uit voerig wordt gesproken en gekeurd. Dan wordt een rapport opgemaakt, en dat komt dan weer aan de orde tijdens de landelijke vergadering." Huisstijl De bestaande huisstijl van de banket bakkerij wordt binnenkort verder "naar buiten" uitgedragen door de installatie van een nieuwe lichtbak met het vignet van de bakkersvereniging. "Ook daardoor zal het iedereen duide lijk zijn dat we constant bezig zijn en op onze eigen manier aan de weg tim meren", aldus de heer De Meij. In Contact '80 doen de aangesloten ban ketbakkers alles zelf. Een gezamenlijk kenmerk is de gekroonde bakkersmuts met de slogan: "gekroonde kwaliteit", een ontwerp van één van de leden. Eén van de laatste produkten die de banket bakkers gezamenlijk hebben ontwik keld is een heel aparte appelpunt. De heer De Meij is graag bereid te ver tellen waaruit die bestaat: "Een bo dem van linzendeeg, daarop een heel royale laag appels, aangemaakt met kaneel, abrikozenmoes en koud bind middel; daarop gaat een combinatie van banketbakkersroom en duitse schuim. Dit alles wordt gebakken en na afkoeling komt er een forse laag slagroom bovenop, afgemaakt met amandelkrokant. Het is een heel apar te smaakcombinatie, die iedereen eens zou moeten proeven. Voor de consument is een voordeel dat er door scherp calculeren leuke acties kunnen worden gevoerd, zoals die van de Lange Soesters, die voor het uiterst zachte prijsje van 1,20 worden ver kocht. "Iedereen praat erover, zoals destijds bij de opening van het win kelcentrum. Toen verkochten we er 7000!", aldus de heer De Meij. 100-jarigen In februari wordt er ter gelegenheid van het eeuwfeest van de banketbak kersvereniging een speciale Saint Ho- noré-taart gelanceerd, met een rand van met slagroom gevulde soesjes, in verschillende kleuren geglaceerd met fondant en afgewerkt met vruchtjes. Zo'n taart wordt op Valentijnsdag (14 februari) aangeboden aan alle 100- jarigen. In Soest zijn dat er drie, weet de heer De Meij. De actie met de Lange Soesters duurt voorlopig nog een tijdje. "Ik vind ge bak van 1,70 ook duur, en daarom is het leuk om zo'n actie te voeren." Banketbakker de Meij en zijn mede werkers bedrijven het vak met liefde, maar ook met een zakelijk oog. "Het is een kwestie van scherp calculeren." Behalve het "losse" gebak attendeert hij graag op de aardige collectie week endtaartjes voor 6 personen, in de prijsklasse van 7,50 a 8 gulden, en op zijn bruidstaarten, chipolatataarten, cakes en de chocolade. "We verkopen uitsluitend eigen fabrikaat bonbons. Heel bijzonder zijn ook onze chocolade krakelingen in vijf kleuren/smaken: melk, puur, wit, sinas en pistache." Ook hartig Banketbakkerij de Meij dankt z'n be kendheid overigens niet alleen aan de "zoete" produkten. Ook op het gebied van hartige hapjes weten de heer De Meij en de zijnen heel wat bijzonders te presteren, zoals de éénhaps-pizza's (er zijn ook grotere voor 6 a 8 perso nen), de quiche lorraine (hartige taart), die er trouwens ook in éénhaps- uitvoering is, de saucijzestrengen en kaassoesjes. Tenslotte wijst hij nog op de befaamde diepvries-puddingen in de smaken chipolata, mocca/caramel en amarene-kersen. "Ik ben banketbakker, geen bakker", benadrukt de heer De Meij. "Ik bak geen brood. Daar til ik nogal aan." Hij beaamt tenslotte dat het banket bakkersvak ook echt een plezierig vak is. "Jazeker, de mensen die hier ko men hebben meestal wel wat te vieren, dus die zijn doorgaans vrolijk gestemd. Ik vind het zelf trouwens ook nog steeds hardstikke leuk. Ik zou werkelijk niet weten wat ik leuker zou vinden. Het pronkstuk van de expositie van te- J keningen van Gerrit Pomp (30) uit Soest in eetcafé "Lambiek" is een re cent drieluik van landschapsportretten i waar in de wolken boven de Ierse heu- veis duidelijk het gelaat zichtbaar is van Simon Carmiggelt. "De gelaatstrekken van Carmiggelt passen niet bij de Amsterdamse kroegjes. Ik zie in dat intelligente gezicht meer de trekken van een buitenmens en zo kan elk gezicht een bepaald landschap karakteriseren. Mensen worden be ïnvloed door hun omgeving en al die verschillende uitstralingen fascineren mij. Het landschap laat op het uiterlijk sporen achter en die leg ik vast in H voornamelijk zwart/wit." B Vreemde toestanden, sfeernotities en ur een gevoelige lijnbehandeling bepalen het prachtige werk van teken- en han- J R denarbeidleraar Gerrit Pomp, die gedurende de maanden februari en maart 23 tekeningen exposeert in het gezellige restaurant "Lambiek" aan de Burgemeester Grothestraat. Bij de garderobe in de entree van B "Lambiek" hangt een merkwaardige B tekening achter verbrijzeld glas, waar- H van de oppervlakkige toeschouwer op BB het eerste gezicht denkt dat er iets is B misgegaan bij het ophangen. Maar dat «B is schijn, het kapotte symboliseert de IK ge waarbij de tekenaar/misdadiger zich VI met geweld toegang verschaft tot het BK innerlijke van de mens. B Naast het landschap is agressie het B tweede thema van waaruit Pomp te- B kent en schildert. B "Agressie is prima", zegt hij. "Zonder B agressie ontdek je niets. Positief ge- B richt is het ontlading van creativiteit B in muziek, beeldhouwen, schetsen, en- I zovoort. Een voorwaarde om te leven en te werken." geforceerde toegang bij een inbraak Woensdag 6 februari 9.00 uur Damesbowlen Wijkver. 10.00 uur Bewegingsleer 14.00 uur Soos Veenbes Donderdag 7 februari 10.00 uur Senioren Bowlen 20.00 uur Rijschool Ruyssenaar 20.00 uur Bridge Eemland 20.00 uur Bowlen Wijkver. Vrijdag 8 februari 20.00 uur Klaverjassen Mercurius Maandag 11 februari 10.00 uur Senioren Bowlen 19.00 uur Bowlen S.B.B. Dinsdag 12 februari 16.00 uur Type cursus Scheidekker 19.00 uur Bowlen S.B.B. Woensdag 13'februari 9.00 uur Radio opname R.V.U. 10.00 uur Damesbowlen Wijkver. 10.00 uur Bewegingsleer 14.00 uur Verg. dhr. Brand 14.00 uur Soos Veenbes 19.30 uur Bedrijfs Bowlen Donderdag 14 februari 9.00 uur Verga. Mavo direkteuren 10.00 uur Senioren Bowlen 20.00 uur Rijschool Ruyssenaars 20.00 uur Bridge Eemland 21.00 uur Bedrijfs Bowlen Vrijdag' 15 februari 10.00 uur Senioren Bowlen 15.00 uur Sleuteluitr. Woningb. "St. Joseph" 19.00 uur Jeugdbowlen Wijkver. 20.00 uur Klaverjassen Wijkver. Zaterdag 16 februari 12.30 uur Soester Bowling kampioen schappen 20.00 uur Nutavond met "Purper" Zondag 17 februari 11.00 uur Vervolg Soester Bowling kampioenschappen Maandag 18 februari 10.00 uur Senioren Bowlen 10.00 uur Verg. Ver. v. Appartementen 19.00 uur Bridge wedstrijden 19.00 uur S.B.B. Dinsdag 19 februari 14.00 uur Bridge 19.00 uur Bowlen S.B.B. "In de Ruimte" organiseert zaterdag 9 februari a.s. in het nieuwe centrum aan de Insingerstraat 39 een klassiek concert. Eind vorig jaar werd al een soortgelijk concert georganiseerd. Dit was een groot succes, en daarom be sloot men tot het organiseren van een tweede concert. Ditmaal zal optreden het uit België (Antwerpen) afkomstige pianoduo Willy Appermont en Marcel MombeeK. Zij zullen orginele weiKtu en eigen bewerkingen voor twee piano's spelen van o.a. Bach, Brahms, Bizet, Grieg, Milhoud, Katchaturian en Appermont. Iedereen is van harte welkom op dit concert, dat om 20.00 uur zal aanvan gen. Kaarten a 12,50 kunnen alleen telefonisch gereserveerd worden op telefoonnummer 02155-24433. Ook dit keer kunnen de 7 Soester mis sionarissen rekenen op hun vroegere plaatsgenoten. Uit hun brieven lezen wij dat door de geregelde hulpverle ning uit Soest en de hartelijke ont vangst tijdens hun vakanties en niet te vergeten de briefwisselingen een hech te band ontstaan is, waardoor zij zich gesteund weten in hun moeilijk en soms uitzichtloos werk aan de geeste lijke en materiële noden van mensen in de derde wereldlanden. De opbrengst van de kerstaktie was als volgt: Slachtoffers k Negatief is Gerrit Pomp nog steeds I verbijsterd over de zinloze agressie van mensen in de maatschappij. In dat I verband bepaalt medelijden met de I slachtoffers van moord, verkrachting en sportverdwazing het wereldbeeld C van de jonge Soester kunstenaar. ■I Duidelijk heeft hij dit laatste aspect I in een van zijn tableaus vastgelegd. Daarop ligt een vrouwenfiguur boven I een aantal harde rode en zwarte lij- I nen, waartussen een verbaasd gezicht, I met ogen vol vragen, de kijker aan- 1 staart. Er is iets geknapt, onherstel- I baar gemaakt. Misschien heeft het te maken met het auto-ongeluk dat Pomp op vierjarige leeftijd overkwam, waar door hij nu aan een rolstoel gekluisterd zit. Dat weerhield hem niet in 1981 uit het hoge noorden (Nieuw Dordrecht bij Emmen) te solliciteren als leraar bij het lager beroepsonderwijs in Soest. Kleur is bij de exposant zeer belang rijk en functioneel. Zachte tinten druk ken het medeleven uit, de hardere kleuren verbeelden het ongenoegen. Het witte van het tekenblad is daarbij essentieel. "Tekenen is de kunst van het weglaten", zegt hij en dan zal een stuk haar en een gedeeltelijke mond juist de karakteristieke achtergronden van zijn bedoelingen versterken. "Ik ben geen fotograaf. Het gaat bij mij om de sfeer". En zo verdedigt hij zijn experimenten met potlood, verf en zelfs tandpasta. Een bijzondere ten toonstelling. Op vrijdagavond 8 februari om 20.00 uur wordt in het kunstwinkeltje "De Bereklauw", Steenhoffstraat 63 in Soest, een expositie geopend van emailwerk van Annemarie Timmer uit Alkmaar. Annemarie Timmer werd in 1956 in Amersfoort geboren. Na een opleiding tot grafisch ontwerper in Utrecht be- fpcht zii.WfeWjifle jftre^dg.^fdejing monumentale kunst aan de Academie Artibus. "Als kind boeide het emailleren mij al", zegt Annemarie. "Vanaf mijn twaalfde jaar kreeg ik les van de be kende emailkunstenaar Loek Lafeber uit Amersfoort. Ik heb heel veel van hem geleerd. Ik werd er enorme door aangemoedigd. Ik vind het emailleren zo leuk, het sprak me erg aan, vooral het werken met kleuren. Het blijft me steeds weer boeien door het vuur en het smelten". Na haar opleiding is Artibus, legde Annemarie Timmer zich als vanzelf sprekend weer toe op de oude liefde van het emailleren. De nu in Alkmaar wonende kunstenares beoefent nu al sinds 6 jaar het emailleren als vak en exposeert sinds 1980 regelmatig haar werk. Haar laatste tenstoonstelling in Hoeve laken oogstte grote bewondering voor de originaliteit en vakmanschap waar mee zij uiteenlopende onderwerpen in dit materiaal realiseert. In "De Bereklauw" toont Annemarie Timmer een nieuwe sene wandtableaus. Opvallend daarbij is het grote aantal mogelijkheden van het email. Gelief koosde onderwerpen zijn vogels, bloe men of vrouwen. "De procedure is als volgt", vertelt Annemarie. "Eerst is er het idee, dan ga ik schetsen maken, die ik tot aquarel uitwerk. Dan worden de stukken uitge knipt. Hierna worden die in koper uit- ^ëvóérd w'harop vervolgens emailpoe der wordt aangebracht. Dan gaat het de oven in. Sommige stukken worden twee keer gebrand en dit kan soms wel oplopen tot twintig keer, bij verschil lende temperaturen. Haast nooit wordt iets één keer gebrand. De achterkan ten worden meegeëmailleerd, het zo genaamde contra-email, daar door de werking van het koper anders het email gaat barsten. Je kunt ook in de emailles tekenen. Door de oxydatie worden die lijnen in zwart zichtbaar en kunnen later opnieuw met een ande re kleur worden gebakken' Annemarie Timmer tekent als het wa re met de pigmenten om een goede licht- en schaduwwerking in haar composities te brengen. Zij leeft zich uit in een uitgebreid kleurengamma, in laagjes over elkaar aangebracht, in harmonisch aflopende tinten. De expositie van het werk van Anne marie Timmer in "De Bereklauw" duurt tot 1 maart a.s. De Openingstij den zijn dinsdag t/m zaterdag van 10.00 -12.00 uur en van 14.00 -18.00 uur. Schilderwerk alleen is meestal niet af doende. Verschillende verflagen over elkaar verhinderen het ademen van het hout, de deur trekt krom, de verf bladert na korte tijd weer af. Als men de deur met een afbijtmiddel laat be werken of laat polijsten, geeft dat een geweldige rommel. Bij de Portas deu renservice gaat het anders. Nadat de kliënt zich heeft georiënteerd in een van de rijdende Portas-deurenshows die op vele plaatsen te zien zijn, of in een permante showroom wordt een af spraak gemaakt. De deuren worden dan ter plaatse bekeken en Mister Por tas geeft een definitieve prijsopgave. Gaat de klant akkoord, dan rijdt op het afgesproken moment de Portas- deurenservice voor, haalt de deuren op en brengt ze 's avonds weer terug. Wat is er die tussentijd gebeurd? Als de klant dit wenst wordt de deur eerst ingekort of recht gemaakt en worden barsten, gaten en krassen weggewerkt en nieuwe veiligheidssloten en deur krukken gemonteerd. Daarna wordt de deur rondom naadloos ommanteld met originele Portas-folie. De Portas-klant heeft de keus tussen licht of rustiek eiken, licht of rustiek noten, teak, palisander, mahonie, bekleding in een lederstructuur of een unikleur. De Portas- ommanteling kan gegaran deerd tegen een stootje. Het garantie bewijs vermeldt een grote lichtecht- heid, zeer grote hitte- en koudebesten- digheid en nog een eigenschap: het oppervlak is geheel afwasbaar. Het kan met alle in de handel zijnde reini gingsmiddelen worden behandeld en gaat jaren mee zonder opknapbeurt of nabehandeling. De ommantelde deuren van Portas zijn slag- en stootvast, vuilwerend en zeer solide. Wilt u meer informatie, bel ons dan of overtuig u ter plekke, dat een door Portas verfraaide deur waar maakt wat wordt beloofd. Het dichtstbijzijnde- Portas-Deurenser- vice-Vakbedrijf is Portas Deurenservi ce J. P. Hak, Dijnselburgerlaan 5a, Zeist. Tel. 03403-56896-56972. U bent van harte welkom op hun show op 7, 8 en 9 februari a.s. in Eltheto, Driftje 4a, Soest Zuid.

Soester Courant | 1985 | | pagina 31