■vereniging COJB REGENJAS 6.10 WINDJACKS 4.60 Kunstreis naar Parijs Bij ons op Soest Klanten horen 'Ik ben eigenlijk weinig veranderd. Misschien maatschappelijk een beetje' Vrijwilligers Vakature Bank Grote vraag naar vrijwilligers WOENSDAG 6 FEBRUAR11985 SOESTER COURANT PAGINA 13 TEXTIELREINiGERS 'Na vijftien jaar speel ik weer tenorsax' Informatieochtend over Vrije School Filmhuis met het drieluik 'Rotterdam' Literaire Salon met Remco Campert en 'Stablemates' Eenjarige zomerbloemen uit zaad: zelf zaaien en verspenen FEBRUARI-AANBIEDING: - TELEFOON 14302 Binnen de regio Eemland krijgt de sa menwerking van de kreativiteitscentra 'De Hof' en 'Artishock' en de regeionale muziekschool steeds méér gestalte. Een goede ontwikkeling van de kunst zinnige vorming op de terreinen van muziek, dans, drama, fotografie, vi deo, film en de beeldende vorming. Nieuwe ontwikkelingen zijn meestal een, gevolg van een dergelijke samenwerking In het afgelopen jaar werd een kunst reis naar Düsseldorf georganiseerd door de kreativiteitscentra de Hof en Artishock. Het succes van deze reis maakte dat er nagedacht werd over an dere kunstreizen. Reizen waarin musea, concerten the-, ater enz. bezocht kunnen worden. Op korte termijn, dus voor de snelle beslis sers, organiseren de drie centra op 12, 13 en 14 april een kunstreis naar Parijs. Voor het uitzonderlijk lage bedrag van 140,- per persoon wordt u naar Parijs: gebracht. Verblijf twee nachten in hotel Byon op basis van logies en ont bijt, gebaseerd op verblijf in tweeper soons standaard kamers. Voor een één persoonskamer en voor een kamer met douche en toilet geldt een toesslag van' ƒ25,- per persoon. De touringcar blijft ter beschikking van de deelnemers zodat er afspraken gemaakt kunnen worden waar men 's morgens naar toe wil, bijv. Place de '1'Opera, centra Pompidou, het Louvre, Montmartre, etc. Vertrek 12 april om 8.00 uur vanaf sta tion Amersfoort. Zondag 14 april 20.00 uur terug in Amersfoort. De inhoud van de drie dagen Parijs kan door de deelnemers zélf bepaald wor den. Bezoek aan musea, theater, con certen etc. is mogelijk. Het hotel is te vinden in Marcel Sembat en is van een goede kwaliteit en verzorging. Het metrostation ligt dicht bij het hotel. Er is voor deze reis plaats voor 54 perso nen. De inschrijvingen die in volgorde van binnenkomst behandeld worden moeten vóór 14 februari in het bezit zijn van één van de voornoemde drie centra. Voor Soest: Kreatief centrum Artishock, Steenhoffstraat 46, tel. 02155-18456. Een unieke kans om voor weinig geld de Parijse cultuur, en wat daarbij hoort, te beleven. Voetganger ernstig gewond na aanrijding In de nacht van vrijdag op zaterdag deed zich een ongeval voor aan de Burgemees ter Grothestraat, waarbij de 24-jarige P.G.L. uit Leusden ernstig gewond raakte. Het ongeluk ontstond doordat de man plotseling de weg opliep, op het moment dat daar een auto naderde bestuurd door mevrouw L.C.P. (35) uit Soest. De voetganger werd geschept en moest met ernstig hoofdletsel naar ziekenhuis De Lichtenberg in Amersfoort worden gebracht. Jongeren hebben weinig tijd en aandacht voor oude mensen en de dingen die voorbijgaan. Zelden vragen moderne lieden aan een bejaarde man of vrouw: wat deed U toen, wat gebeurde er precies in Soest, hoe zat dat eigenlijk? In Bij ons op Soest" publiceert de Soester Courant verhalen van echte Soesters die in deze gemeente zijn geboren of getogen. Jan Visser loopt hen tegen het lijf, luistert geïnteres seerd en schrijft hun relaas op. Vandaag: A. W. H. Westerveld (73) De kruidenier: "Ik ben geboren op de Kerkstraat vlakbij de molen van Jan Mulders. Na mijn schooltijd heb ik nog een poosje gemetseld, maar dat beviel niet en toen werd ik in 1929 knecht bij Gies "Bal*. Zo noemde men de ballen- makerij van Evert Egbers op de hoek van de Oude Utrechtseweg en de Braamweg. Hij maakte van die koffie- balletjes, "Soester ballen' genaamd. Verder moest ik klanten horen, bestel-, lingen klaarmaken en schoonmaken. Iedere dag de wijk in, in Soest-Zuid, om te vragen wat de klanten nodig hadden. Of ik het dan nog vóór twaalf uur kon brengen en dan leverde je de bood schappen af en waren ze nog iets vergeten. Of je dat nog even wou bren gen. In de zaak heb ik mijn vrouw leren ken nen. Ze was een nichtje van oom Evert. We scharrelden in het pakhuis en in de kelder. Toen we trouwden in 1935 koch ten we de kruidenierswinkel voor ze venduizend gulden. Ik ging op de trans portfiets de wijk in, later met de bak fiets (zie foto), en mijn vrouw stond ach ter de toonbank en lette op het gezin. Kijk, dit in nog een advertentie uit de Soester Courant van 22 februari 1935. De winkel bleef nog een poos de naam dragen van E. Egbers. Telefoon 685. Een pond suiker 10 cent een pond zout 1 cent een pond soda 1 cent een half pond cacao 25 cent een half pond koekjes 20 cent een pak maïzena 7 cent een pak zeeppoeder 6 cent een pak gloor 5 cent een half pak koffie 25 cent. Let op: samen een gulden. En dan staat er: "bij dit pakket een pond mooie gro ve rijst cadeau. Alleen op Zaterdag 23 Februari afgehaald aan de winkel". Welnu, de hele week stonden we die pakketten klaar te maken. Als je er 150 verkocht, had je een goede. Het waren moeilijke jaren in die crisis tijd, maar het was een leuke tijd. Je had een bepaalde binding met de klan ten. Je wist precies wat ze wilden. Je had ook wat voor ze over. Nu komen we nog mensen tegen die "Adriaan Marie" goed hebben gekend. Je wist in dat "bezorgzaakje" precies: dat hebben ze graag. En dat mis je in die moderne supermarkten. Blauwsel De toonbank stond centraal in de win kel. Voor een pond zout moest je buk ken en afwegen. Een pond gele zeep haalde je uit de kelder. Iedereen stond geduldig op zijn beurt te wachten. Ze hadden een kannetje bij zich voor de losse stroop. Suiker zat in balen en kisten en moest je in zakjes doen. Snoepjes verkocht je los uit de fles. Die blikjes met vruchten stonden voor de as*ias g?~S* sier op de plank gestapeld. Met een trapje schoof je de hele zaak door om iets hoog te pakken. Biskwietjes en sla olie verkocht je ook los. Weet u niet wal een zakje blauwsel was? Dat was voor de heldere kleur aan het wasgoed. We hadden een ijskast voor de vleeswaren heel modern. Maar je was nooit klaar. We waren open tot acht uur 's avonds en zater dags tot tien uur. Daarna was het schrobben en schoonmaken. Elke avond na sluitingstijd de bakken bij vullen, bestellingen klaarmaken en de klantenboekjes optellen en inschrijven. We hebben elf kinderen en achten twintig kleinkinderen. Toen één van onze dochters geboren werd op een zon- adviseert ELF oliën. Foto: Geus van der Wilt. dag zei de oude dokter Rupert tegen mijn vrouw: je had gisteren zeker geen tijd. De kinderen weten niet anders ol er werd in het gezin alleen maar ge praat over de zaak. Toen onze eerste zoon Theo werd geboren, kregen we van de klanten 24 pakjes en bloemen en felicitaties. In die crisistijd verdiende je niet. Het was alleen de kunst om te blijven, om niet failliet te gaan. In de oorlog moesten we elke avond bonnen plakken. De mensen kregen voedsel bij inlevering van een distributieboneen half ons zout, gortvlokken, een half ons kaas, harde bonen, moutkoffie en surrogaat thee. Voor die bonnen kregen wij onze toewijzing. Op 1 febru ari is een keer ingebroken. De hele voorraad, die we net in huis hadden, was gestolen. Aan het eind van de oorlog waren wij één van de vijf zaken in Soest waarvan uit het Rode Kruis het brood, het vlees (porc), de biscuit en de chocola onder de bevolking mocht verdelen. Daar had mijnheer Gerritse van het distributiekantoor voor gezorgd. We hadden toen vier kleine kinderen en die zaten onder de chocola toen we een keer niet opletten. Na de oorlog braken de gouden tijden aan. De jongens konden studeren en de meisjes hielpen in de zaak, die toen helemaal gemoderniseerd werd. Ik reed in een bestelauto en de winkel werd zelfbediening. Toen geen van de kinderen de zaak wou overnemen en het personeel zich uitbreidde, zei ik in 1969: ik houd ermee op. Ik was blij dat ik er vanaf was." JAN VISSER Joop van Tol ('Stablemates') speelt in Artishock: Welzijnsambtenaar Joop van Tol is één van de leden van de tweejarige jazz formatie "Stablemates". Dat is oor spronkelijk de titel van een jazz-num- mer van Benny Golson, die in de vijfti ger jaren deel uitmaakte van de Jazz Messengers. Nu is "Stablemate" de naam van een Soester kwartet waarin naast van Tol spelen: Henk Engels (piano), Peter van, Litsenburg (bas) en Ben Ströder (slag-, werk). Allen bekende muzikanten die regelmatig belangrijke jazz-musici be geleiden tijdens concerten in het hele land. De "Stablemates" (easy listening, swinging dancing) vormen de basis voor regelmatig variërende forma ties. De bezetting kan makkelijk aangepast worden waardoor een grote re groep ontstaat met verschillende soorten jazzmuziek: van dixieland met trombonetot bebop. Uit hun veelomvattend repertoire maken zij op 9 februari a.s. een keus die afgestemd is op de tijd waarin het werk van de dichter/schrijver Remco Campert in opkomst was: de vijftiger en zestiger jaren. Op die avond leest Campert in het Ar- tishock-gebouw uit eigen werk, om acht uur ingeleid door Jan Visser, en spelen Joop van Tol c.s. van half negen tot negen uur in de theaterzaal en na afloop van de literaire voordracht. Dat repertoire houdt in american stan- dards, swing en bopmuziek uit die tijd, zoals "Autumn Leaves", How high the moon', "Scrapple from the Apple" en andere stukken van Dizzy Gillespie en Charly Parker. Verder: ballads als "Body and Soul" en "My funny Valen- tine". Tevens zullen stukken ten geho re worden gebracht van Duke Elling- ton, Sonny Rollins, Rodgers en niet te vergéten de grote componist van het "Bossa "repertoire Jobim. Geen onbekende muziek voor "Artis hock", want ook tijdens de Open Dag in januari speelde deze groep in het cultu rele bolwerk aan de Steenhoffstraat. Nu zijn de gasten van de "Literaire Salon" onder leiding van Nelleke Streefkerk, die kans heeft gezien Remco Campert te strikken voor de Soester literatuurliefhebbers. Een unieke gebeurtenis van jazz en poetry Jeugdliefde Na vijftien jaar heeft Joop van Tol, die nauw betrokken is bij de gemeentelijke verhuisplannen van Artishock naar De Bor, zijn tenorsax uit de kast gehaaldi en speelt hij weer regelmatig op concerten en jazzavonden. "Het is voor mij- een uitlaadklep en ik leef mij er helemaal in uit", aldus de Soester ambtenaar die een baan heeft op de afdeling Welzijn van de gemeen telijke secretarie. Toen hij nog in Rotterdam woonde speelde van Tol in de Jazzclub B-'4 in verschillende orkesten en hanteerde de klarinet bij de Millers waar hij o.a. Don Bayas, een befaamde Amerikaan se saxofonist, begeleidde. Klarinet is het instrument dat hij op het conserva torium studeerde, maar ook de saxo foon bespeelt hij zeer vakkundig. Daarna aanvaardde hij een job bij het toneel, waardoor hij creatief voldoende aan zijn trekken kwam om zich nog langer met de muziek bezig te houden. Nu is hij teruggekeerd tot zijn oude jeugdliefde. Het bloed kruipt waar het niet gaan kan en hij geniet opnieuw van zijn hobby, die in deze jaren tachtig steeds meer in de belangstelling komt te staan bij een generatie die de glorie tijd van de jazz niet heeft meege maakt. Joop van Tol, die adviserend bestuurs lid is van de Stichting Kunstzinnige Vorming "Artishock", verwacht veel bezoekers bij deze ouwerwetse happe ning, die geheel past in de traditie van de twintig jaar geleden opgerichte Kunstenaarsvereniging'Artishock Remco Campert leest zaterdag in Artishock Het eerste gedicht dat de Bezige Bij vlak na de oorlog uitgaf was "Het Lied van de Achttien Doden" van Jan Cam pert (1902-1943), die in Neuengamme door de nazi's werd vermoord. In 1945 schreef zijn zoon Remco Campert (55) zijn eerste gedicht in Epe. In 1951 debuteerde hij als dichter bij diezelfde uitgever: "Hier ben ik thuis, hier blijf ik". Hij werd één van de befaamde groep "De Vijftigers" en-wel de jongste en ook de lichtvoetigste, een verlegen, in troverte figuur, die als een echte experi mentele poëet volmaakt theorieloos te werk ging: "Nooit heb ik boeken over versleer kunnen lezen. Ik heb geen en kele theorie over poëzie. Trouwens ook niet over het leven." Zijn enige bijbel is het boek van Theo Thijssen "Kees de jongen". Op zaterdag 9 februari a.s. is er van 10.00 tot 12.00 uur een informatie-och tend over de Vrije School (basisschool •net kleuterafdeling en lagere school), Romeostraat 74, Amersfoort, tel. 033- 727622. Vanaf 10.00 uur kan men vrij rondkij ken in de lokalen, waar materialen uit Ie lessen zijn tentoongesteld. Bij een kopje koffie kan men praten met de leerkrachten. Bovendien zijn er "Vrije School-ouders" aanwezig, die kunnen vertellen over hun ervaringen met de ze school. Vanaf 10.45 uur zijn er zowel in de kleu terklas als in de eerste klas activitei ten, waaraan men kan deelnemen. Voor de allerkleinsten is er opvang mo gelijk. Inlichtingen: tel. 033-727622/630164- 948491. Van gedichten kun je niet leven en daar om debuteerde Campert in 1961 met proza. "Het Leven is Verrukkulluk" werd meteen een bestseller. Het begin van een reeks boeken, verhalen, filmscripts en columns waarin drank misbruik, zelfspot, humor en het stadsleven de belangrijkste ingrediën ten vormen. De chroniqueur van het moderne leven wordt hij wel genoemd en dit vederlicht vermaak lezen inte- lectuelen graag op vakantie. In 1965 bekende hij een interviewer: "Die jongen van 15 die ik toen was, ben ik eigenlijk nog steeds. Ik ben weinig veranderd sindsdien. Misschien maat schappelijk een beetje. Geestelijk ben ik niet ouder dan 22. In 1976 ontving hij uit handen van mi nister Gardeniers de P.C. Hooftprijs en verscheen in één boek van 500 bladzij den "Alle bundels gedichten" van zijn hand. Makkelijk te begrijpen poëzie, maar met een alles doordringende me lancholie. Zelf zegt hij hierover: "Zo kan ik het niet meer." Na tien jaar publiceerde hij eindelijk weer eens nieuwe gedichten: "Theater", opgedragen aan zijn vierde partner Deborah Wolf. Zijn beste bundel (waarschijnlijk) verscheen in 1983 "Scènes in Hotel Morandi". Minder ironisch, directer en opener. Ook span nender en ontroerender. Met voor het eerst een aantal verzen over de dood van zijn vader. Zaterdagavond 9 februari lees ik close reading) vóór de literaire Salon begint drie gedichten van hem met U door. Aanvang: acht uur precies. JAN VISSER Zender in beslag genomen Op de Vredehof straat hield de politie vorige week de 27-jarige H. S. uit Hui zen aan. De automobilist had in zijn auto een niet-goedgekeurde zendinstal- latie<jie in beslag werd genomen altisten Donderdag 7februari, 21.00 uur: Rotterdam is de simpele titel van een filmdrieluik, die ontstond uit de samen werking van de stichting Tien Jaar Stadsvernieuwing, een aantal sponsers uit de aannemerswereld en de film makers Joost Kraanen, Otakar Voto- cek en Gerrard Verhage. Zij vormden samen een vrijwel ideale combinatie tussen overheid, bedrijfsleven en film kunst. Het resultaat is een van de won derlijkste produkties uit de historie van de Nederlandse speelfilm. Door de lichtvoetige benadering van de filmmakers op het thema stadsontwik- ling, onttrekt het zich aan de saaie verwachtingen die een opdrachtfilm over volkshuisvesting bij voorbaai wekt. Het eerste deel Rinus van Joost Kraa nen, wekte enige beroering toen bleek dat de hoofdrolspeler Joop Hubers lid was van de Centrumpartij. Voor het Goois Filmcircuit Noord, waarvan Filmhuis Artishock deel uitmaakt, is dit geen reden om de film niet te vertonen. Rinus, een scharrelaar die sloophuizen leeghaalt, handelt en rit selt, is weggesaneerd naar een verre buitenwijk. Hij wil terug naar zijn oude buurt en probeert een duivenmelker over te halen tot huisruil. In Turks Video van Otakar Votocek draait het om een Turkse vader die verwoed naar videofilms kijkt. Levend met zijn gezin in een afbraakpand, projekteert hij de videobanden, veelal melodrama's en bloederige avonturenfilms, op zijn ei gen wereld. Film en realiteit wisselen elkaar geraffineerd af. Het laatste deel tenslotte, Het wonder van Rotterdam, van Gerrard Verhage, drijft op grotes ke wijze de spot met de eigenaardighe den van de Volksrepubliek Rotterdam. Zo liggen arbeiders met de kantinejuf frouw in de clinch over de voortreffe lijkheid van Parma-ham, happen sma kelijk in een broodje gerookte zalm en laten tenslotte, in onvervalst Rotterdams filosoferend over Hegel en consorten, de champagne maar eens vloeien. Aanvang: 21.00 uur. Entree5,-/leden, cjpen65+ ƒ4,-. Agenda: do. 14 februari: 'UnDimanche a la Campagne' van Bertrand Ta ver nier (fr. 1984). Do. 21 februari: 'La Commare Secca' van Bernardo Berto- lucci (Italië 1962). En do. 28 februari 'Wie Zingt daar Zo?' van Slobodan Sijan (Joegoslavië 1980). Zaterdag 9 februari, 20.30 uur: Na jaren niet te hebben opgetreden voor publiek zal de schrijver/dichter Remco Campert op zaterdagavond 9 februari lezen uit eigen werk in Artis- hoeks Literaire Salon. Campert, die geboren werd in 1929, is de zoon van de in 1943 in een duits con centratiekamp omgekomen journalist/dichter Jan Th. Campert. Remco Campert behoort tot de literai re stroming "De Vijftigers". Zijn speelse poëzie is lyrisch, van een grote eenvoud, vol ironie en melancholie. Daarnaast Werd Campert vooral bekend als schrijver van boeken die werden verfilmd, zoals "Het gangster meisje", "Tjeémpie" en "Het leven is verrukkulluk". Vanaf 20.00 uur Zal de Soester dichter Jan Visser een inleiding geven op het werk van Campert. Aansluitend om 20.30 uur zal Remco Campert lezen uit eigen wérk, muzikaal afgewJsseld door de jazz-fórmatie Stablemates. Uit het veelomvattende repertoire van Stablemates zal een keuze gemaakt worden, aansluitend op de tijd waarin het werk van Remco Campert in op komst wasde periode rond 1960. Dit houdt in: American standards, swing en bopmuziek uit die tijd, zoals Autumn Leaves, How hogh the moon, Scrapple from the Apple en andere stukken van Dizzy Gillepie en Charly Parker. Verder: ballads als Body and soul en Mij funny Valentine. Tevens zullen stukken ten gehore wor den gebracht van Duke Ellington, Sonny Rollins, Rodgers en niet te ver geten de grote componist van het "Bossa "-repertoire Jobim. Stablemates bestaat uit de volgende musici: Joop van Tol - tenor sax; Peter van Litsenburg - bas; Ben Schröder - slagwerk. De avond zal worden gepresenteerd door Nelleke Streefkerk. Entree 5,-; leden, CJP en 65 4,-. Dat arbeid slechts dient om de mens een inkomen te verschaffen om te kun nen leven is een al lang achterhaalde misvatting. Bezig zijn is heilzaam voor de mens, niet alleen voor het lichaam, maar zeker ook voor de geest. Zeer kleine kinderen kunnen zich uren vermaken met eenvoudige bezigheden en zij die minder fit van geest zijn gaan in therapie. Een Engels schrijver zei eens: Men kan onmoge lijk echt van nietsdoen genieten als men niet stapels werk heeft te doen. Bent u niet in staat èen betaalde baan te vinden, denk dan eens aan een al ternatief in de vorm van vrijwilligers werk. Er is echt genoeg te doen en de vraag naar vrijwilligers is groot. Een greep uit ons bestand zal dat duidelijk maken. Vakatures Welke dame (18-45 jr.wil graag bezig zijn met kleine kinderen in een crèche. Plaats van het werkBaarn. Voor het rondbrengen van maal tijden vanaf bejaardentehuis wordt vrijwilliger m/v gevraagd. Vergoe ding 0,50 per km. bij gebruik eigen auto, 5,- bij gebruik van beschikbare bestelwagen. Om ouderen te aktiveren en te sti muleren tot zelfredzaamheid wordt voor een kleine groep meerzorgbe- hoeftige bewoners van bejaardencen trum een aantal vrijwilligers inge schakeld. Zowel vrouwelijk als man nelijke vrijwilligers komen in aan merking. Onkosten worden vergoed. In inrichting voor geestelijk gehan dicapten in psychiatrisch centrum en in opvanghuis is plaats voor een aan tal gemotiveerde vrijwilligers m/v. Stichting ondersteuning stervens begeleiding zoekt in zgn. roulerende diensten enige vrijwilligers m/v. Uit gebreide informatie bij Vrijwilligers Vakature Bank. Bemiddelingsbureau bij huisves tingsmoeilijkheden zoekt kontakt met diverse vrijwilligers m/v. Aktiviteiten zijn o.a. het draaien van winkeldiensten, het bijwonen van vergaderingen en het geven van voorlichting. Het vakature-bestand is momenteel zo uitgebreid dat het onmogelijk is daarvan meer dan een zeer klein deel te publiceren. Wilt u eens op uw gemak een mooie job uitzoeken, kom dan naar Vrijwilligers Vakature Bank, Steen hoffstraat 46. U bent welkom op maan dag, dinsdag en donderdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 15.30 uur. Het telefoonnummer is12630. KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ TUINBOUW EN PLANTKUNDE Vóór u het weet is het weer tijd om de gedachten eens te laten gaan over hoe u de tuin in de zomer graag zou willen hebben. De eenjarige zomerbloemen zijn dan een uitbundige bloeiende aan dachttrekker in border en bloembak. Groei en Bloei heeft voor de lezing op 12 februari a.s. de heer J. v.d. Dool uit genodigd. Hij is als voorlichter verbon den aan een groot kweekbedrijf en is tevens betrokken bij Summer Gar den in Enkhuizen. In het eerste deel van de lezing zullen in het kort wat teeltechnische aspecten belicht worden: o.a. de grondsoort waarin gezaaid kan worden, de zaad grootte en de oorsprong van het zaad, maar ook de wijze waarop nieuwe ras sen tot stand komen. Momenteel staan de zogenaamde Fl hybriden nogal in de belangstelling, niet in de laatste plaats door hun uitstekende kwaliteit. Aan de hand van vele fraaie dia's zal de heer v.d. Dool o.a. de nieuwste soor ten zomerbloemen aan u laten zien, waarbij de voor- en nadelen van de verschillende gewassen uitgebreid be sproken worden. Veel van de getoonde planten zullen afwijken van het be kende, alledaagse sortiment. Een aantal zomerbloemen kunnen al binnenkort in de (kamer)-kas of is de vensterbankkweekbak worden uitge zaaid. Al levert het zaaien in de meeste gevallen geen probleem opverspenen is een nauwkeurig, maar op zich ge makkelijk en leuk werk. U kunt deze avond zelf aan de slag, er is voldoende materiaal om zelf ter plekke kleine plantjes te verspenen. De lezing op 12 februari zal plaatsvin den in het Medisch Centrum aan de Nieuweweg (hoek Smitsweg). De aan vang is 20.00 uur. Niet-leden van Groei en Bloei zijn wel kom tegen een bijdrage van ƒ3,-.

Soester Courant | 1985 | | pagina 33