-ac te S.O.Soest nam revanche op Vreeswijk 2-1 ■B Eric Heemskerk stopt strafschop PAGINA 2n WOENSDAG 6 FEBRUAR11985 SPORT SOESTER COURANT Hoogste Olympia teams komen niet SPORT PAGINA 21 1.95 1.95 2.25 tot winst VOLLEYBAL BADMINTON DAMESVOETBAL S.O.Soest 1 - Hoogland 1 2-2 13 Wordt Soest Al kampioen? SCHAKEN ZONDAGVOETBAL STRAKEN STRALEND R Stalenhoef autoschade Huizen-VVZ '49 0-3 ZATERDAGVOETBAL a.s. zaterdag bij SEC Karnaval S.O.Soest - jeugdvoetbal In het kader van het aktieseizoen WZ '49 biedt motorjacht te koop aan VOETBAL Jolanda Los en Bert v. d. Weert algemeen clubkampioenen Schaatsvereniging Eemland SCHAATSEN Het eerste herenteam verloor met 3-1 van koploper Havoc. Heren twee deed het niet veel beter en ging in Nijkerk met 3-0 ten onder bij NVC. Het eerste damesteam speelde ook tegen NVC en verloor in een spannende wedstrijd met 3-2. Heren Olympia-Havoc 1-3 Het eerste herenteam moest naar Haaksbergen om daar tegen de koplo per te spelen. De eerste set begonnen de Soesters verrassend en met goed volleybal kon Olympia Havoc onder druk zetten en deze set te winnen. De daarop volgende drie sets liet Havoc zien dat ze terecht koploper zijn. De paradeheren zakten diep weg en konden geen moment meer imponeren. Zaterdag speelt Olympia om 17.00 uur tegen US in De Bunt. NVC-Olympia 2 3-0 Het tweede herenteam moest tegen het op de vijfde plaats staande NVC, dat nog een appeltje met Olympia had te schillen. NVC begon zeer fanatiek en bleef dit de hele wedstrijd. Olympia*. kwam niet in het eigen spel waar NVC goed van profiteerde. Olympia verloor deze wedstrijd met 3-0. Dames: NVC-Olympia 1 3-2 Het eerste damesteam moest evenals het tweede herenteam naar Nijkerk. Evenals heren 2 was ook dames l niet in staat om een overwinning mee naar huis te nemen. Het was wel een span nende wedstrijd, maar Olympia kon geen moment echt een vuist maken tegen de dames van NVC. Aanvanke lijk leek het erop dat Olympia wel een magere 3-2 overwinning mee naar huis zou nemen, maar in de beslissende set kwamen de dames van Olympia niet verder dan 15-2 en was NVC toch de terechte winnaar. Aanstaande zaterdag spelen de dames thuis in de Bunt tegen Almere-haven om 15.00 uur. Heren: Olympia 5-AGAVS 3-0 Het vijfde herenteam speelde donder dag een van zijn slechtste wedstrijden van dit seizoen. Hoewel de Soester he ren deze wedstrijd wonnen met 3-0, werd dit gekenmerkt door de vele op- slagfouten en er lag te weinig scherpte in de setups. Desondanks haalde het vijfde herenteam de volle winst binnen en staat nu op de tweede plaats met één punt achterstand op koploper BG&SV. Programma: 6 februari Baarn, De Trits, d2b 21.30 uur BG&SV 2-Olympia S 3 7 februari Eemnes De Hilt, Onverwachte nederlaag voor Selby_ In de één na laatste competitiewed strijd ontving Selby B.C. 70 uit Epe. De uitwedstrijd had Selby een ver rassend gelijkspel opgeleverd. Een thuisoverwinning moest dus mogelijk zijn en de daarbij behorende twee winstpunten mochten niet verloren gaan om de mogelijkheid van promo tie in eigen hand te houden. Het werd een onverwachte en verpletterende nederlaag en de kans op promotie is een zeepbel geworden, die op springen staat. Johan Veltman opende met een kans loze 7-15 en 2-15. Paul van Ginkel, die uit pas na drie games capituleerde, kwam nu niet verder dan 12-15 en 8-15. Nadat Gerdie van Kooten haar enkel spel had verloren wist Maria Riupassa haar tegenspeelster een derde game af te dwingen, maar verzilveren was er riiet bij. De beide gemengde dubbel spelen werden eerst na verlenging be slist, helaas niet in Selby's voordeel. Zowel de dames als de heren trachten in het dubbelspel nog de eer te redden, maar de Epese tegenstanders ston den geen game meer af en brachten daarmee de eindstand op 0-8. Mede promotie kandidaat Inside uit Baarn maakte geen fout en won thuis van de Eagles uit Soesterberg met 5-3. Uitslagen senioren Selby 1 - B.C. 70 5 0-8 Selby2-KBVA4 4-4 Selby 3 - Eemnes 1 2-6 Doorn 3 - Selby 4 0-8 Inside 7 - Selby 5 4-4 h2b 20.30 uur, Voleem-Olympia S 3 7 februari Soest, Beukendal, d4d 21.30 uur, Olympia S 7-Vollkei 10 SA1 19,00 UUr' °lympia S A2-Oiympia d3c 20.15 uur, SVV 7-Olympia S 6 d3d 21.30 uur, Olympia S 5-Leos 7 jaa 19.00 uur, Olympia S Al-Huizen Al hlb 20.15 uur, Olympia S 3-Vollkei 3 h3c 21.30 uur, Olympia S 6-Unicornus 3 8 februari, Almere-haven. Ind. Sp.- complex Alm-hv. d2a 20.15 uur, Almere haven 4-Olympia 8 februari, Hilversum, Kerkelanden. dia 21.30 uur, Sportcentrum 2-Olympia 8 februari, Leusden, De Korf, mbd 19.15 uur, Leos B4-01ympia S B2 mbc 19.15 uur, Leos Bl-Olympia S Bl mcc 19.15 uur, Leos C2-01ympia S Cl 9 februari, Soest, De Bunt, dd 15.00 uur, Olympia S-Almere-haven hd 19.00 uur, Olympia S 2-Almere-ha- ven 9 februari, Leusden, Groenhouten, mcd 11.00 uur. Leos C3-01ympia S C2 Na een lange winterstop konden de Soest-dames eindelijk weer voetballen. De geplande tegenstander van deze zondag was Hoogland. Uit speelde Soest gelijk (1-1). Soest begon de wedstrijd met slechts negen speelsters. Desalniettemin bo den de dames goede tegenstand en na een kwartier stonden er elf Soest-speel- sters op het veld, maar ongelukkigerwijs scoorde Hoogland 0-1. Ook Soest had kansen, maar de bal wilde niet in het doel van Hoogland. Het spel ging over en weer totdat een aanvalster van Hoogland door de ver dediging van Soest wist te komen en 0-2 scoorde. Dit was tevens de rust stand. Voor velen een uitzichtloze si tuatie, maar de Soest-dames kwamen terug. Er werd nu beter gecombineerd en dat leverde kansen op. Het eerste doelpunt kwam uit een vrije trap op de rand van het strafschop gebied. Een Hooglandspeelster maak te een overtreding en Heidi Koelewijn nam de vrije trap. De bal belandde via een speelster in het doel. De Soestdames waren nog niet tevre den. Na ongeveer een kwartier viel de ge lijkmaker. De Hooglandkeepster schoot de bal uit, Heidi Koelewijn ving de bal op en eer de keepster in haar doel terug was had Heidi haar tweede doelpunt. Een prima tweede helft en 1 punt ver diend! Dames II speelde tegen Vesting III met als uitslag 1-1. fH: 'JL ff Jeugdnieuws Wedstrijdprogramma voor zaterdag 9 februari 1985 A-junioren VVZ'49 Al-Sec Al, aanvang 15.00 uur. Sec A2-Ijsselmeervogels A3, aanvang 15.00 uur. B-junioren Sec Bl-Roda '46 B2, aanvang 12.00 uur. Hooglanderveen B2-Sec B2, aanvang 13.45 uur. C-junioren Sec Cl-VVZ '49 Cl, aanvang 11.00 uur. Sec C2-Roda '46 C4, aanvang 11.00 uur. A'foortse Boys C2-Sec C3, aanvang 13.45 uur. D-pupillen Sec Dl-Spakenburg D2, aanvang 11.00 uur. Sec D2-Spakenburg D4, aanvang 11.00 uur. E-pupillen Sec El-So Soest El, aanvang 10.00 uur. Sec E2-IJsselmeervogels E3, aanvang 10.00 uur. F-pupillen So Soest Fl-Sec Fl, aanvang 10.30 uur. VVZA F3-Sec F2, aanvang 13.00 uur. Wedstrijdprogramma voor zondag 10 februari 1985 Dames Sec vrij Het A-vijftal van de Soester Schaak club heeft door overwinningen op de Pion Al uit Hilversum en Zeist Al kans op het regionale kampioenschap. Of het kampioenschap een feit wordt hangt af van de wedstrijd Nieuwegein A- de Pion Al die op 11 februari wordt gespeeld. Bij winst wordt Nieuwe gein kampioen, zo niet dan kan Soest zich gaan opmaken voor het landelijk kampioenschap. Het optreden van de Soester top-5 kan als verrassend sterk worden omschre ven. Dit bleek opnieuw in de wedstrij den tegen Hilversum en Zeist. In Hil versum werd het 4-1 tegen favoriet de Pion Al. De meest spektakulaire partij kwam op naam van Erik Swinkels die met zwart het avontuur zocht middels het Wolgagombiet. Reeds na 10 zetten leek de witte dame vleugel op het Na poleontische leger tijdens de terug tocht uit Rusland. Van alle kanten be laagd leden de witte troepen zware ver liezen en na een uur spelen moest wit de vlag strijken. Rob Gerrits onderging inmiddels een zware konings aanval en verlies leek slechts een kwestie van tijd. Rob's verdediging bleek echter uiterst taai en dit verleidde wit tot een overhaaste zet, waarna Rob kon afwikkelen naar een eenvoudig te winnen eindspel. De derde winstpartij kwam op naam van Erik de Haan die een aantal kleine voordelen verzamelde en deze be kwaam tot winst verdichtte. Bij een 3-0 voorsprong voor Soest boden Jan de Gier en Patrick Reumerman remise aan. De gedesillusioneerde Hilversum mers moesten wel op dit aanbod in gaan. De wedstrijd tegen Zeist verliep nog vlotter. Erik Swinkels, Rob Gerrits en Erik de Haan wonnen moeiteloos. Jan de Gier zwoegde op een toren, loper tegen toren, paard eindspel, dat er remise-achtig uitzag. De Zeister spe ler besloot de torens te ruilen daar remise dan onontkoombaar leek. Het resulterende loper - paard eindspel be vatte echter een subtiele winstgang voor de loper partij. Jan de Gier liet de kans niet voorbijgaan. Patrick Reumerman bereikte een dame eind spel met voor beide spelers een ver op gerukte vrij pion. en kansen op eeuwig schaak. Door een drietal sterke dame zetten wist Patrick eeuwig schaak uit de stelling te halen en zijn vrij pion naar de achterste lijn te voeren. Re sultaat: een 5-0 overwinning en nu maar afwachten wat Nieuwegein doet. Baarn Bl (nog) te sterk voor Soest Bl Afgelopen woensdag speelde Soest Bl tegen Baarn Bl en leed een 5-0 neder laag. Door deze overwinning kan Baarn het kampioenschap nauwelijks nog ontgaan. De overwinning was verdiend maar ook geflatteerd. Wim Koot ver loor in de opening door een fout een pion en kwam er daarna niet meer aan te pas. Ook invaller Daniël van de Ree ging tenonder aan een foutieve openingsbehandeling. I.p.v. zijn ont wikkeling te voltooien ging hij met de dame op pionnenroofDe Baarnse spe ler buitte-dit uit door de dame buiten spel te zetten en op z'n gemak te win nen. Alette Verrips had verdiend te winnen. Goed spelend bereikte Alette een gemakkelijk te winnen toreneind spel. Toen overviel haar een moment van schaakblindheid en zette zij haar toren "en prise". Hans de Vries had lange tijd gelijk spel maar overzag toen een kombinatie op de damevleu gel. Ook bij Bron Vos kwam de beslis sende fout pas na de veertigste zet en ook hier was een moment van onacht zaamheid de oorzaak. Al met al een nederlaag waarvan iets te leren valt. Onder uitstekende voetbalomstandig heden werd deze wedstrijd aan de Bos straat gespeeld. Voor rust was de thuis club veruit de betere ploeg, hetgeen resulteerde in een verdiende 2-0 voor sprong. Na de pauze was het wedstrijd niveau beduidend minder. De gasten trachtten met veel inzet tot 'n beter resultaat te komen. Soest speelde veel te behoudend en kreeg de handen vol aan de tegenstander. Tot goede aan vallen kwam de thuisclub dan ook nau welijks toe. Een omstreden penalty in de 83e minuut aan Vreeswijk toege kend en benut, bracht de spanning terug. In de resterende tijd ontkwamen beide doelen aan doorboring door uitstekend keeperswerk. Puntenverlies door de koplopers in 3 D, bezorgde S.O. Soest een plaats tussen de favorieten, ten. De lange winterpauze in aanmerking genomen, was de wedstrijd voor rust van goed gehalte. Al na 5 minuten le verde Jurgen Surstedt een prima dieptepass af. De sprintende Gerard Becker nam de bal uitstekend op de schoen, en scoorde met een schuiver in de hoek. 1-0. De gasten raakten geenszins van slag Met goed uitgevoerde korte combi naties probeerden zij zich een weg te banen. De Soest-achterhoede greep echter goed, Ook aanvallend was de thuisclub goed op dreef. De Vreeswijk-defensie moest nogal eens aan de noodrem trekken. Slacht offer hiervan werd Jurgen Surstedt, die na een half uur moest afhaken. Zijn vervanger was Wim Altena. Becker werd opnieuw geod aange speeld, nu door Ton Wolfsen en kwam alleen voor Kusters. Zijn lob was ech ter te zacht. Na een voorzet van Peter v.d. Berg kwam Ton Wolfsen in kans rijke positie. Hij werd echter door de doelman omver gelopen. Een later schoot Wolfsen goed in, nu was Kusters paraat. Pas na 35 minuten kreeg Eiber- se in het Soestdoel een gevaarlijk schot en afstand te verwerken, het geen de Soest-goalie goed afging. Kort voor rust nam Wim Gouw een vrije trap aan de zijlijn. De scherpe voorzet werd door André v.d. Deijssel hoopopspringend hard en onhoudbaar ingekopt. Een zeer fraai doelpunt (2-0). Na de thee ging Soest veel behouden der spelen, waardoor de gasten een overwicht verwierven. Ook nu was hun spel veel te doorzichtig en tot echte kansen kwamen ze niet. Het spel werd door scheidsrechter De Boer on nodig vaak onderbroken, wat irritatie tot gevolg had. De Vreeswijktrainer werd weggestuurd en de reagerende aanvoerder van Stralendorf kreeg een boeking. De wedstrijd kreeg pas weer aanzien toen in de 83e minuut een discutabele penalty werd toegekend aan Vrees wijk. na een handsgeval. Visser be nutte deze kans keurig en bracht de spanning terug. Mm I ppp Soest bleek ineens weer aanvallende impulsen te hebben. Ton Wolfsen brak op rechts door maar zijn schot kon door Kusters tot corner worden getipt. Ook Vreeswijk kreeg nog een goede kans maar het schot van Adelaar werd een prooi voor Paul Elberse. De beide koplopers van 3 D verspeel den een punt: hierdoor hoort S.O.Soest relatief weer tot de echte kanshebbers. A.s. zondag speelt Soest in Utrecht tegen hekkesluiter Kampong. Oppas sen is de boodschap, aangezien Kam pong een gelijkspel afdwong tegen For- titudo in Culemborg. Overigens speelt zich een ongekend spannend competi tie-verloop af in deze afdeling zoals de stand aangeeft. André v.d. Deijssel (links) slaagt er ondanks de opspringende Vreeswij- ker in het 2e doelpunt te scoren. Foto: Cioos van der Wilt. Stand 3e klasse D 1. Stichtse Boys 2. UW 3. Fortitudo 4. Argon 5.CDN 6. Soest 7. Saestum 8. Victoria 9. WOG 10. Scherpenzeel 11. Vreeswijk 12. Kampong 14-19 14-18 14-17 14-15 14-15 12-14 13-14 14-12 13-11 14-11 12-10 12- 4 Uw auto beschadigd? Wij lossen dit probleemloos op! 1e Heeserlaantje 2 Tel. 18600-Soest het kenmerk voor vakwerk Na 6 weken eindelijk weer competitie voetbal voor de reserves uit Soest, en wel de zware uitwedstrijd tegen Huizen dat op de 4e plaats stond. De thuisploeg had al enkele goede kansen in de eerste minuten, maar Wout Mout hield het doel schoon. Hierna kwam VVZ meer in de wed strijd en na een kwartier werd de bal in de diepte gespeeld, Gunther Buxtorff nam de bal aan, passeerde de laatste man, en schoof de bal langs de keeper, 0-1. Huizen kwam goed opzetten, en de Soester verdediging moest alle zeilen bijzetten, om niet gelijk een doelpunt tegen te krijgen. Na een half uur spelen een juweel van een kans voor Hulzen. Door slecht weg werken, kwam de bal voor de spits van Huizen die voor open doel in mocht schieten, maar de bal sprong onderkant lat het veld weer in. De te rugspringende bal weid ingekopt, maar Wout Mout redde uitstekend. Nog geen drie minuten later een ra zendsnelle counter. Cor den Daas pas seerde twee man en gaf goed voor. Günther tikte opnieuw met links de bal binnen, 0-2. De Soesters begonnen daarna weer ze nuwachtig te spelen, maar bereikten de rust met een goede voorsprong. De uitstekend fluitende scheidsrechter floot voor de tweede helft. De Hulzenaren moesten snel scoren om nog een kans te maken op een punt. Ze kregen enkele zeer goede kansen. Een kopbal die enkele centimeters over de lat ging, en een bal die door Bertus den Breejen nog net van de lijn gehaald kon worden. Na dit korte offensief kon VVZ de wedstrijd naar zijn hand gaan zetten en Huizen kwam niet meer aan goede combinaties toe. De Soesters gingen steeds makkelijker voetballen, vooral over links waar Robbie Immerzeel steeds vrij kon op komen, ontstonden de kansen. Na een half uur spelen kwam de beslissing. De Soesters mochten ingooien en de bal kwam voor de voeten van een speler van Huizen, die terugspeelde op zijn keeper maar dit echter te zacht deed. Cor den Daas onderschepte en schoot in, de bal rolde langzaam over de lijn, 0-3. Bij dze stand bleef het. Volgende week moei VVZ weer naar Huizen maar dan tegen Zuidvogels. Zaterdag a.s. 9 februari organiseert SEC het jaarlijkse karnaval in de kan tine aan de Bosstraat. Prins Steef I en zijn Raad willen daar weer een groot feest van maken. De muziek wordt verzorgd door de Mood Set. Speciale gast is Prins Jan II met zijn Narre Knollen, ledereen die weer in de stemming wil komen is van harte welkom. Kaarten a 7,50 zijn te koop in de kantine. Aan vang 20.30 uur. Nog geen voetbal! Prima voetbal weer, prima velden (al thans bij Soest) maar toch een alge hele afgelasting van de K.N.V.B. Afd. Utrecht. Voor een paar ploegen lukte het nog om oefenwedstrijden te organiseren. Zo speelden de Al, Bl en B2 tegen resp. Zebra's Al, Victoria Bl en Zebra's B2. Maar het was onmogelijk op zo kor te termijn voor alle 24 jeugdploegen nog iets te regelen. Als nu de weergoden geen roet in het voetbaleten gaan gooien wordt komen de zaterdag onderstaand thuispro gramma op de Soestvelden afgewerkt. A-Junioren. 16.00 uur Soest 2 - Roda'46 1 14.00 uur Soest 3 - Amsvorde 1 B- Junioren: 15.00 uur Soest 4 - Hoogland 4 C-Junioren. 15.00 uur Soest - VVZA 3 13.45 uur Soest 3 - VVZA 4 13.45 uur Soest 6 - APWC 2 D-Pupillen: 11.30 uur Soest 2 - KVVA 2 10.30 uur Soest 3 - Baarn 2 E-Pupillen: 11.30 uur Soest 3 - Roda '46 5 F-Pupillen: 10.30 uur Soest 1 - SEC 1 Klaverjas- en damtoernooi Mocht er a.s. zaterdag niet gevoetbald kunnen worden, dan wordt er voor de A- en B-junioren een klaverjastoernooi georganiseerd en voor de C-junioren en D-, E- en F-pupillen een damtoernooi. Na de zo succesvol verlopen wijnaktie (netto-opbrengst 5500,-) en voor de rommelmarkt van zaterdag 23 maart a.s. komt de rommelmarkt-werkgroep WZ'49 met een tussendoortje voor de watersportliefhebber. 'En in uitstekende staat verkerend motor jacht wordt te koop aangeboden. Via een inschrijvingssysteem komt de hoogste bieder in het bezit van een vaartuig, dat zich bij uitstek leent voor het vis- en watersportgebeuren op bij voorbeeld de randmeren. Het vaartuig is afkomstig uit de nala tenschap van een overleden VVZ-lid en is altijd prima onderhouden. Een ieder die belangstelling heeft kan contact opnemen met mevrouw Els Stolwijk, voorzitter van de rommelmarktwerk groep. Met mevr. Stolwijk kan desge wenst een afspraak worden gemaakt voor een bezichtiging. De boot wordt verkocht d.m.v. het zogenaamde in schrijvingssysteem. Degene die het hoogste bedrag voor het vaartuig over heeft, zal de nieuwe eigenaar worden. Het minimum bedrag is bepaald op ƒ4750,- VVZ hoopt via de verkoop van de boot met een netto bedrag opbrengst van 11.000,- aan de rommelmarkt te begin- 'nen. De voorbereidingen voor dit gebeuren zijn in volle gang. Zo zal er op het VVZ-terrein een waterorgel ver schijnen, dat alleen al 45 m2 in be slag zal gaan nemen. I.s.m. slagerij Van Asch wordt de mo gelijkheid geboden om te barbecuen, er zal erwtensoep te verkrijgen zijn, 1 Ifc enz. Kortom, men wil er bij VVZ een echte "dag van de club" van gaan ma ken, die afgesloten zal worden met een groots opgezette feestavond, waarop naast de VVZ-leden en donateurs ook alle VVZ-sponsors uitgenodigd zullen worden. Hoofdzaak blijft echter de rommel markt zelf. Hoewel de hoeveelheid tweede-hands gebruiksvoorwerpen blijft groeien, bestaat er tot 21 maart de mogelijkheid om spullen voor dit ge beuren af te staan. U kunt daarvoor één van de hieronder genoemde VVZ- leden benaderen, of op zaterdagochten den tussen 10.00 en 12.00 uur naar het VVZ-complex aan de Eemweg komen. De zij-ingang is hier dan voor geopend. U kunt vragen naar dhr. Van Benne- kom. Voor inlichtingen of het maken van een afspraak over het bij u thuis afhalen van de spullen kunt u terecht bij Mevrouw E. Stolwijk, Kruisweg 2, tel. 17113, dhr. W. van Bennekom, Steenhoff- straat 43, tel. 11208. dhr. S. Wijma, Hartmanlaan 42, tel. 16277. 0 dhr. S. Wijma, Hartmanlaan 42, tel. 16277. 0 dhr. B. Morren, Staringlaan 26, tel. 18750. 0 dhr. A. J. Smink, Lange Brinkweg 35d, tel. 19940. 0 dhr. A. W. Brouwer, Soesterbergse- straat 9a, tel. 131351. Het nummer van het VVZ-complex luist: 02155-18612. SEC heeft de moeilijke uitwedstrijd te gen DSO op niet onfortuinlijke wijze gewonnen. Ondanks vier geblesseerde spelers wis ten de groenwitten zich staande te houden. Beide clubs speelden vaak een tempoloos spelletje door veel te veel te combineren. De niet fitte Theo Altenaar werd toch door trainer Bijker na rust ingezet en hij was het, die SEC met een formida bele kogel de overwinning bracht. Wim van Deijssel maakte zijn debuut in het eerste elftal en deed dit niet on verdienstelijk. SEC opende met weinig aanvallend spel en tastte wat af. De voortreffelijke weersomstandigheden brachten de toe schouwers niet datgene wat ze graag zouden willen zien. Na een kwartier spelen was er nauwe lijks wat gebeurd. Beide clubs speel den behoudend, vooral SEC was niet fanatiek genoeg en wachtte te veel af. Pas na twintig minuten werd bij DSO door Polderman op de paal geknald. Het was duidelijk dat de SEC-achter- hoede nogal door elkaar was gehutst door de blessures. Toch had DSO het beste van het spel en schoot na een half uur opnieuw op de lat. Een plotselinge kans werd door Bert Holwaarden niet benut doordat hij niet attent genoeg was Via Robbie Embricgs kwam de DSO- doelman Van Essen voor de eerste keer goed in aktie. Tien minuten voor rust was het Ronald Cornet van DSO die op de paal schoot. Hierna werd SEC een beetje agressie ver via voorzetten van Arie Postema en Robbie Embricqs ontstonden voor SEC een paar mogelijkheden. De nieuwkomer Wim van de Deijssel lostte van zeker veertig meter een da verend schot dat doelamn Van Essen Jeugdprogramma VVZ'49 9 februari 15.00 uur VVZ'49 Al - SEC Al 15.00 uur SOVA Al - VVZ'49 A2 14.15 uur VVZA B2 - VVZ'49 Bl 13.45 uur VVZ'49 B2 - CJVV B2 11.00 uur SEC Cl - VVZ'49 Cl 13.45 uur VVZ'49 C2 - Hoogland 13.45 uur Roda C3 - VVZ'49 C3 11.00 uur VVZ'49 Dl - S.O.Soest Dl 12.00 uur WZ'49 D2 - VVZA D3 11.00 uur VVZ'49 D3 - Amersfoortse BoysD2 13.00 uur VVZ'49 El - APWC El 13.00 uur Amerfoortse Boys Fl - WZ'49 Fl 11.00 uur Quick F3 - VVZ'49 F2 maar ternauwernood onder controle kon krijgen. Tot aan de rust was het een slap partijtje voetbal met een klein overwicht voor DSO, dat toch veel te veel onkunde aan de dag legde. Aan beide zijden geen wissels, alhoewel SEC-trainer Bijker al na zes minuten Fred Bos wisselde voor Theo Altenaar. SEC kwam in beweging. Tim Torsing soleerde uitstekend maar schoot net naast. Ronald de Rooy kreeg een uitge sproken kans, alleen voor keeper Van Essen gekomen kopte hij in plaats van te schieten. Na twintig minuten was het opnieuw Wilco Polderman van DSO die net langs de paal schoot, terwijl aan de andere kant Coté zowat in eigen doel kopte. Een goede voorzet van Altenaar werd door Holwerda net niet omgezet in een doelpunt SEC kreeg opnieuw een uitstekende kans. Een voorzet van Robbie Embricqs op Jan van Rees werd jammerlijk gemist. Doelman Van Essen deed ettelijke keren goed werk. Na ruim een half uur spelen kreeg SEC een vrije trap te nemen. De korte bal werd met een enorme kogel door Theo Altenaar achter de verraste Van Essen geplaatst, 0-1. Twee minuten later volop sensatie toen scheidsrechter Barkhout voor ver meend hands floot. Enorme discussies hielpen niet, de bal ging op de stip. Doelverdediger Van Essen, oog in oog met doelman Eric Heemskerk, die de harde lage kogel subliem stopte. DSO ging nu met het hele elftal,incl. keeper Van Essen, de SEC-linie aanvallen. Het gevolg was dat bij een SEC-uitval Holwerda twee DSO spelers eruit liep, in wilde schieten maar op het laatste moment werd gehaakt. De toegekende strafschop werd door Bert Holwerda op de paal geschoten, waarop de scheidsrechter affloot. SEC moet nu opnieuw twee weken wachten tot dat het in het veld zal ver schijnen voor de kompetitie. Volgende week en de week er op volgt een inhaal programma zodat elke club evenveel wedstrijden moet hebben gespeeld. Voorlopig blijft SEC trachten vriend schappelijk thuis te spelen. Stand in de 4e klasse: SEC 14-20 Hercules 14-13 LVV 13-18 Donar 13-12 De Vesting 13-18 Hoogland 13-10 BVC13-15 HMS 11-8 't Gooi 13-14 HVC14-8 DSO (U) 13-13 's Gravenland 12 7. Onder grote belangstelling zijn vrij dagavond j.I op de kunstijsbaan in Utrecht de clubkampioenschappen gehouden. Het werd een sportieve strijd, waarbij weer enkele persoonlij ke rekords verbeterd werden. Wel was het jammer, dat door ziekte enkele schaatsers niet konden starten. Hans Kaats ontbrak op dit kampioen schap, doordat hij het afgelopen week einde geselekteerd was voor het Neder lands Kampioenschap in Alkmaar. De uitslagen zijn als volgt: Heren Senioeren: 1. Bert v. d. Weerd, 500 m. 43,5 sec., 1500 m. 2.12.3 min., 3000 m. 5.06.9 min. 2. Rob Admiraal, 500 m. 50.2 sec., 1500 m. 2.38.4 min. Heren-B-junioren: 1. Edwin v. d. Heij den, pers. rekord, 500 m. 47.0 sec., 1500 m. 2.38.3 min., 3000 m. 5.42.0 min. 2. Arie v. d. Berg, 500 m. 48.6 sec. 1500 m. 2.40.6 min., 3000 m. 5.45.5 min. 3. Henk Hagen, 500 m. 49.7 sec., 1500 m. 2.41.2 min., 3000 m. 5.47.8 min. 4. Jan van Maanen, 500 m. 50.5 sec., 1500 m. 2.47.1 min. 5. Arnoud Donker, 500 m. 53.6 sec., 1500 m. 2.51.4 min. Dames B-junioren: l. Jolanda Los, 500 m. 48.3 sec., 1500 m. 2.41.5 min., 2. Pe tra Olthof, 500 m. 57.7 sec., 1500 m. 3.05.2 min. 3. Janneke Leber, 500 m. 59.1 sec., 1500 m. 3.07.7 min. 4. Mirjam v. d. Dijssel, 500 m. 71.1 sec. Heren C-junioren: l. Jan Krikken, 500 m. 57.5 sec., 1500 m. 3.00.2 min. 2. Robert v. Logtenstein, 500 m. 64.4 sec., 1500 m. 3.37.5 min. Dames C-junioren: l. Linda v. d. Berg, 500 m. 52.9 sec., 1500 m. 2.49.2 min. 2. Sandra Los, 500 m. 58.2 sec., 1500 m. 3.15.2 min. Heren D-junioren: l. Edwin Groene- veld, 500 m. 46.4 sec., 1500 m. 2.29.7 min., 3000 5.20.8 min. (clubrekord en persoonlijk rekord). 2. Marcel v. d. Dijssel, 500 m. 53.4 sec. (p.r.). 1500 m. 2.58.8 min. 3. Michel Bosboom, 69.0 sec. (p.r) 1500 m. 3.52.4min. (p.r.) 4. Peter v. Marle, 500 m. 66.4 sec., 1500 m. 4.14.2 min. 5. Walter te Kloese, 500 m. 56.1 sec., 1500 m. val. De rekreatiegroep en de veterinnen hebben een wedstrijd over 3 ronden ge reden met de volgende uitslag Rekreatie meisjes: l. Chantal van Esch, 2. Margje Reiding, 3. Mirjam de Bree. Rekreatie jongens: 1. Elvin Marchena, 2. Patrick Petersen, 3. Marco v. d. Pouw Kraan. Veterinnen: 1. Tiny Admiraal, 2. Betty Kuus, 3. Helga van Manen. De nummers 1 en 2 van verschillende pupillengroepen hebben een 500 m. ge reden, met als uitslag Pupillen jongens: 1. Robin Baltus, 61.6 sec. 2. Marco v. Maanen, 65.5 sec. val. 3. Mark Jansen, 66.1 sec. 4. Pieter v. d. Herik, 74.7 sec. Pupillen meisjes: 1. Linda Lam, 71.2 sec. 2. Angelique Petersen, 72.2 sec. 3. Jolanda v. d. Berg, 84.8 sec. val. 4. Nicolette v. d. Heide, 88.1 sec. Total uitslag bij de dames en heren Heren: 1. Bert v. d. Weerd, 2. Edwin Groeneveld, 3. Edwin v. d Heijden. Dames: l. Jolanda Los, 2. Linda v. d. Berg, 3. Petra Olthof. De veterinnen hebben afgelopen zater dagavond hun clibkampioenschap gereden. Aangemoedigd door veel sup porters op het late uur (de wedstrijden begonnen om 22.30 uur) werd het een erg sportieve strijd. De uitslagen zijn als volgt: Veteranen tot 40 jaar: l. Wim Kroeze, 500 m. 50.1 sec., 1500 m. 2.441 min. 2. Otto 't Lam, 500 m. 52.1 sec., 1500 m. 2.41.0 min. 3. Jaap Kreuger, 500 m. 52.6 sec., 1500 m. 2.45.3 min. 4. Bert Hilhorst, 500 m. 52.7 sec., 1500 m. 2.45.7 min. 5. Henk Pronk, 500 m. 52.7 sec., 1500 m. 2.49.1 min. 6. Jaap Karelse, 50Ó m: 54.1 sec., 1500 m, 2.46.7 min. 7. Wim Hilhorst, 500 m. 54.7 sec.', 1500 m. 2.58.7 min. 8. Herbert Smeenk, 500 m. 60.6 sec. val., 1500 m. 2.46.4 min. 9. Wim Kortwijk, 500 m. 63.7 sec., 1500 m. 3.25.9 min. 10. Jan Roest, 500 m. 71.9 sec., 1500 m. 3.28.7min. Veteranen boven 40 jaar 1. Jan v. Maanen, 500 m. 53.7 sec., 1500 m. 2.51.0 min. 2. Kees Smid, 500 m. 53.8 sec., 1500 m. 2.52.7 min. 3. Wim v. d. Breemer, 500 m. 53.4 sec., 1500 m. 2.54.2 min. 4. Nol Hagen, 500 m. 54.7 sec., 1500 m. 2.51.0 min. 5. Cor Faber, 500 m. 54.8 sec., 1500 m. 2.55.8 min. 6. Niek v. Hornsveld, 500 m. 55.8 sec., 1500 m. 2.56.8 min. 7. Wilfred v. Escn, 500 m. 55.6 sec., 1500 m. 2.59.1 sec. 8. Adriaan Brouwer, 500 m. 57.7 sec., 1500 m. 3.07.3 min. 9. Henk de Wilde, 500 m. 57.0 sec., 1500 m. 3.09.3 min. val. 10. Piet Smid, 500 m. 68.5 sec., 1500 m. 3.25.2 min. 11. Nico Spring in 't Veld, 500 m. 64.7 sec., 1500 m. 3.25.3 min. 12. Jurrie Reiding, 500 m. 68.5 sec., 1500 m. 3.41.8 sec. Tijdens de Interland Nederland-W. Duitsland vorige week in Eindhoven, behaalde Hans Kaats een zilveren me daille op de 500 m. Hij eindigde op deze afstand in 39,99 sec., achter de West- Duitser Lemke, die finishte in 39.97 sec. De 3 km. reed hij in 4.28.1 min. wat hem een 10e plaats opleverde. De 2e dag waren er ook goede presta ties. Hans werd 6e op de 1500 m. in 2.04.9 min. en 7e op de 5 km. in 7.51.2 min. In het eindklassement kwam hij uit op een 8e plaats, wat een prima prestatie is. Vorige week dinsdag wilde Bert v. d. Weerd tijdens een senioren wedstrijd over 5 km. door een nieuw pers. rekord te rijden,, laten zien dat een trainings- week in Inzeil enorm kan stimuleren. Het weer werkte echter niet mee. Ondanks de harde wind en de regen, zag het er in het begin goed uit. Na 3 km. had hij een winst opgebouwd van 3.2 sec., maar deze moest hij in de laatste 2 km. geheel inleveren, zodat hij exact op zijn oude tijd finishte in 8.04.0 min. Afgelopen zondagmorgen hebben de junioren een wedstrijd gereden. Deze ging over 500-1000-1500 m. Michel Bosboom reed een pers. rekord op de 500 m. van 68.9 sec. De 1000 m. ging in 2.27.0 min. Sandra Los reed de 500 m. in 56.6 sec. De 1000 m. eindigde in een pers. rekord van 1.58.3 min. Voor Jolanda Los eindigde de 500 m. in 49.1 sec. terwijl de 1000 m. ook voor haar een pers. rekord opleverde van 1.39.2 min. Edwin Groeneveld reed de 500 m. in 46.4 sec. en hij reed een 1500 m. welke eindigde in de pers. rekord- tijd van 2.26.5 min. Marcel v. d. Dijssel kwam op de 500 m. tot 54.6 sec., terwijl de 1500 m. ook voor hem eindigde in een pers. rekord. van 2.52.7 min. Hans Kaats heeft het afgelopen week einde deelgenomen aan het Nederlands Kampioenschap in Alkmaar. De 500 m. reed hij in een tijd van 41.4 sec. wat hem een 7e plaats opleverde. Op de 1500 m. werd hij 14e in een tijd van 2.04.8 min. De 5000 m. reed hij in 7.58.5 min. wat goed was voor een 16e plaats. In het eindklassement werd hij 14e. In een veld van sterke deelnemers toch een goede prestatie en 5 plaatsen winst in vergelijking tot vorig jaar. Toen werd hij 19e. Het a.s. weekeinde 9 en 10 februari neemt Hans Kaats deel aan het geweste lijk kampioenschap van het gewest N. Holland/Utrecht. De eerste dag van dit kampioenschap wordt gereden in Am sterdam, de 2e dag in Haarlem. V' f

Soester Courant | 1985 | | pagina 41