in de 'Knollenburcht' Zaterdagmiddag: Karna valsoptocht Zondagavond: Knolienbal Zotten Vrijdagavond9 Knollendam, toont z'n artistieke kunnen 'Knollendams Karnaval op z'n best!' WOENSDAG 6 FEBRUAR11985 KNOLLENKRANT PAGINA 5 KHllHMI Zoals al jaren het geval is, staat voor de Narre Knollen één ding als een paal boven water: Zondagavond - Knolienbal - volle bak. Drie begrippen die onverbrekelijk met elkaar verbonden zijn en daarom een avond waar de Narre Knollen nog steeds erg trots op zijn. Op deze avond zullen weer zo'n duizend tot twaalfhonderd Knollendammers de Knollenburcht bevolken en een feestje bouwen waarop men zelfs "onder de rivie ren" jaloers kan zijn. Met in de hal muziek van de Amigo's en in de tent 't Beetje Band zal om half negen een feest beginnen dat over het geheel genomen het drukste en gezelligste is van het hele karnavalsweekein- de. Ter ondersteuning van het grote ge beuren zal er "verhoogde paraatheid" zijn achter de twee bars en in de snack-hoek. Dit om vooral te zorgen dat iedereen op tijd voorzien kan worden van het brood nodige natje en droogje. De inwendige mens kan dus eigenlijk niets tekort komen. Er zal op deze avond alleen plaats vrij gehou den worden voor Prins Jan de Tweede met z'n gevolg en natuurlijk voor de Hofkapel. Voor de rest zal de Knollenburcht "tot de nok" gevuld' worden met onverwoestbare Knollendammers die, zoals gewoonlijk, het tijdsein van twee uur als véél te vroeg er varen. Vooral voor dit Knolienbal verdient het aanbeveling om in de voorverkoop een kaart aan te schaffen omdat verkoop van kaar ten aan de zaal slechts zeer beperkt, of zelfs helemaal niet, mogelijk zal zijn. Na enige dagen van ongetwijfeld noeste ar beid voor de bouwploeg van de Narre Knol len gaan vrijdagavond om 20.30 uur de poorten van de Knollenburcht open voor de eerste karnavalsvierder. Voor de vierde maal begint het Knollendams' Karnaval met een avoncldie zal worden op geluisterd door het optreden van een na tionale topper. Waren het in voorgaande jaren Henk Wijngaard, Frank en Mirella en Albert West en de Dolly Dots die de Knollenburcht deden donderen op zijn voe gen, dit jaar is het bestuur van de Narre Knollen erin geslaag "Drukwerk" naar hun "Burcht" te halen. Gezien de grote popu lariteit die deze groep momenteel heeft, mag verwacht worden dat het deze avond een volle bak zal worden aan de Industrieweg. Wie kent niet hun toppers als "Je loog tegen mij", "Wat dom", "Papa", "Schijn een lichtje op mij", "Lijn 10", "Hee Amster dam", "Carolien", "Kapsones" etc.? Drukwerk bestaat uit Harry Slinger (met het petje). Ton Coster (gitaar), Hans Wit- teveen (basgitaar), Edwin Gietsels (toet sen) en Lucas Huizinga (slagwerk). Ook de Amigo's luisteren deze avond op Dat de karnavalsvereniging zich al jaren kan verheugen op een steeds weer groeien de belangstelling tijdens de verschillende evenenementen in de Knollenburcht is een plezierige constatering. Dit geeft alle men sen "achter de schermen" een grote vol doening. Dat de optocht, als enig buitenge- beuren, de laatse jaren sterk groeiende is zal ook ieder zijn opgevallen. Zoals het zich nu laat aanzien kunnen de Narre Knollen zich dit jaar verheugen op een "volwassenen" optocht. Er zijn naast de "Vaste-kern-deelnemers" een groot aan tal "nieuwe" aanmeldingen met onder werpen die het beste doen hopen voor de optochtcommissie. Er wordt al wekenlang hard gewerkt aan kostuums, wagens en overige optocht-attributen om te gaan mee dingen naar de hoogste eer: de Knollenbo- kaal en een aardige geldprijs. In totaal is er een bedrag van 950,- aan prijzengeld beschikbaar, inclusief een aan moedigingsprijs van 50,-. Die worden eerlijk verdeeld over de volgende drie cate gorieën I. Individueel II. Kleine groep (2 t/m 5 personen III. Grote groep (meer dan 5 personen) Optochtjury De stoet van wagens en loopgroepen die over 10 dagen het daglicht gaat aanschou wen zal door een deskundige jury beoor deeld worden. De lijst met onderwerpen overziende zal het dit jaar voor de jury van de optocht een enorme klus worden om de "beste" eruit te halen. Zij beoordelen de wagen of groepen op drie punten: 1. De keuze van het onderwerp 2. hoe wordt het onderwerp uitbeeld 3. het karnavaleske karakter. In de jury hebben ook dit jaar zitting: Wim Butzelaar, de eerste prijs uit het geslacht Narre Knollen, als voorzitter; Carol Voges, bekend illustrator van vele kinderboeken; wethouder J. Menne; Toon van de Berg, oud bestuurslid van de Narre Knollen en mevr. J. de Zoete. Zij zullen ook dit jaar weer hun uiterste best doen om een objectieve jurering uit te bren gen van de optocht 1985. Route De karnavalsoptocht begint en eindigt bij de Knollenburcht aan de Industrieweg. Het Als zaterdagmiddag de optocht "zijn einde" heeft gevonden in de Knollenburcht kan de zaak worden ingericht voor een ouderwets gezellige avond: Het Bal der Zotten. Om acht uur zullen de deuren van de Knollen burcht wagenwijd openstaan voor de hon derden Knollendammers die de bloemetjes op zaterdagavond eens even flink buiten zet ten. Deze avond is gepland voor de hal die dit jaar, weer fenomenaal is aangekleed met een professionele "versiering" en een zo mogelijk nog mooier podium. De Amigo's die deze avond muzikaal zul len verzorgen, hebben 's middags tijdens het borreluurtje na de optocht al kunnen in spelen dus wat hen betreft kan om half ne gen direkt de "beuk" erin. Als dan om een uur of half tien de stemming er goed in zal zitten, maakt Prins Jan II met zijn Raad van Elf en dansmariekes zijn opwachting, voorafgegaan door de Eemlander Blaas kapel. Ook dit muziekgezelschap heeft door de jaren heen bewezen "van wanten" te weten dus wat de muzikale omlijsting van deze avond betreft, zit het wel goed bij de Narre Knollen. Ook tijdens het Bal der Zotten zijn er enkele mooie geldprijzen te verdienen, voor de best-verkleden op deze avond. Als u zich toch in de karnavalskleding moet hijsen, maak hiervan dan wat extra werk; een leuke geldprijs is dan toch "mooi" ver diend. Om twee uur, zondagmorgen dus eigenlijk, zal deze tweede karnavalsavond eindigen. met hun muzikale aanwezigheid. Sleuteloverdracht Evenals voorgaande jaren is de officiële overdracht van de gemeentesleutel, op de vrijdagavond, Hiertoe zal Burgemeester P. Scholten tussen 21.30 en 22.00 uur in de Knollenburcht verschijnen. Voor de sym bolische overdracht van het "bestuur over Soest" aan Prins Jan de Tweede wordt ook nu weer op de vrijdagavond een beetje ruim te gecreëerd in het programma. Voor de Narre Knollen een avond die moet "klinken als een klok", voor degenen die voorzichtig eens willen proeven van het ech te karnaval beslist de moeite waard een kijkje in de Knollenburcht te nemen. Graag tot dan, Knollendammers! Naast het optreden van Drukwerk en de Amigo's en het "officiële gebeuren" van de avond zal ook de Eemlander Blaaskapel nog uitgebreid voor het voetlicht treden. De aller laatste karnavalskrakers zijn er de afgelo pen weken "in gestampt" en op de eerste avond van het karnaval zal de Hofkapel van Jan II zich ongetwijfeld van haar beste kant laten horen. De Prinsenwagen waarmee Prins Jan II en zijn gevolg vorig jaar aan de optocht deelnamen opstellen van de stoet gebeurt op de In dustrieweg. De deelnemers worden geacht om 12.30 uur opgesteld te stan waarna de stoet zich om 13.00 uur in beweging zal zetten richting Vrijheidsweg. Vanaf de Vrijheidsweg rechts J. de Rooy- straat - Wiardi Beckmanstraat - Beuken laan - (even een stop bij het woonhuis van Prins Jan II) - Dalweg - Steenhoffstraat - van Weedestraat - Burg. Grothestraat - Koninginnelaan - Nieuwstraat - Beetzlaan - Laanstraat - Vrijheidsweg - Nijverheidsweg en ontbinding bij de Knollenburcht aan de Industrieweg. De deelnemers dienen ervoor te zorgen dat de wagens na de optocht bij de hal worden geparkeerd (er is plaats genoeg). Het einde van de optocht is gepland om 15.30 uur waar na de deelnemers en medewerkers een ge zellig borreluurtje zullen hebben in de Knol- Lenburcht met muziek van de Amigo. Prijsuitreiking De prijsuitreiking zal zijn om 16.30 uur en zal gescheiden door Prins Jan de Tweede die de prijswinnaars bekend zal maken. Na de prijsuitreiking is er nog ruim tijd voor een feestje dat, net als vorig jaar, uit zal groeien tot een oergezellig "kleintje karna val". Om half zes zal de zaal gesloten wor den om in orde gebracht te worden voor het "Bal der Zotten" dat om half negen van start gaat. Niets lijkt een "grootse" optocht in de weg te zullen staan en als ook de weergoden hun medewerking aan het welslagen van dit buiten-gebeuren zullen geven, dan zal de op tocht evenals voorgaande jaren uitgroeien tot één der mooiste evenementen van het karnavalsweekend. Voor eventuele deelname aan de optocht kunt u zich richten tot J. Vis, Da Costalaan 3 te Soest, tel. 02155-18565. Hij zal u graag no teren als deelnemer. Prijzenpot De deelnemers kunnen zich verheugen in een goed gevulde prijzenpot voor dit jaar. Zoals gezeg is er een bedrag van maar liefst 950 gulden beschikbaar. Daar zit de aanmoedigingsprijs uit de kas van de Raad van Elf al in. De prijzen worden verdeeld over de al eerder genoemde categorieën. De Knollenbokaal, de wisselbeker die de Soester Courant beschikbaar heeft gesteld, gaat naar die groep (of individuele deel nemer die van de jury het hoogste aantal punten toegekend krijgt.

Soester Courant | 1985 | | pagina 5