Kindercarnaval Het 60 Karnaval Maandagavond Jeugdkarnaval Zo de oudjes zingen., piepen de jongen! Maandagmiddag ZondagmiddagMet grote play-back-show Prijzen voor de beste verkleden Ook nu weer spontane sponsoring Soester bedrijven trakteren de kinderen Dit jaar alweer voor de zevende keer Knalhard en oergezellig van acht tot twaalf WOENSDAG 6 FEBRUAR11985 KNOLLENKRANT PAGINA 7 Inderdaad, de kleine Soester knolletjes worden ook dit jaar weer op een gezelli ge kindermiddag verwacht. Deze kinder middag behoort al sinds jaren tot het vas te programma van de Soester Karna- valsvereniging „De Narre Knollen". De kinderen zullen zelf een deel van het pro gramma verzorgen. Op verzoek van de commissie, die de kindermiddag voor het bestuur regelt zullen groepen kinderen en ook individuelen optreden in de play-back- show die wordt gehouden. Tevens worden zij in de loop van de middag verwend met verschillende tractaties, beschikbaar ge steld door de Soester Middenstand. Op donderdag 14 februari zijn de kinderen in de gelegenheid op een vijftal scholen, verspreid over Soest, voor een bedrag van 3,50 een toegangskaart te kopen voor het Kinderkarnaval. De scholen waar de kin deren hun formulieren kunnen inle veren en een entree-kaart kunnen kopen zijn de volgende De Wegwijzer, Willaertstraat 43, Overhees- De Achtbaan, van Hamelstraat 99, Klaar- water. Theresiaschool, Theresiastraat 16. Soestdijk. Ludgerusschool, Vosseveldlaan 14a, Soest-Zuid. Bonifaciusschool, Steen- hoffstraat 26. Soest-Midden. Op deze scholen zullen de dames van de Raad van Elf op donderdag 14 februari om 15.30 uur aanwezig zijn om de toegangs kaarten aan de kinderen af te geven. De mogelijkheid bestaat, dat kinderen niet via de school een kaart hebben kunnen ko pen. Zij kunnen deze ook kopen bij een van onderstaande adressen. Binnen en Buiten, F.C. Kuyperstraat 26. Fam. Beijer, Beukenlaan 7. Slijterij v.d. Linden, Soesterbergsestraat 49. Tabaks speciaalzaak De Beer, Tamboerijn 7. Ta baksspeciaalzaak V.d. Fliert, Smitshof. Th. van Steen, Hartweg 36. Traditiegetrouw is het de bedoeling dat de kinderen in een leuk karnavalskostuum het Kinderkarnaval bezoeken. Ook nu zal een speciale jury de kostuumpjes beoordelen en de mooiste en orgineelste kostuums dingen eveneens mee naar prachtige prijzen. Kin deren die willen deelnemen aan de Play- back-show kunnen zich nog aanmelden voor donderdag 7 februari bij de heer F. Engbe- rink, Dorresteinweg 57. telefoon 19399. De muziek van hun nummer moet als enige stuk muziek op een normale cassette staan, andere muziek is niet toegestaan. Het Kinderkarnaval begint zondagmiddag om 13.30 uur (zaal open 13.00 uur) in de grote hal van fa. H. van Asch aan de Indus trieweg 37 op het industrieterrein. De com missie van het Kinderkarnaval verzoekt de ouders van de kinderen, de entree-kaart met een koordje de kinderen om te hangen. Dit voorkomt verlies tijdens het Kinderkar naval. Vanzelfsprekend bezoeken Prins Janll met zijn Raad van Elf en de Dansma riekes in de loop van de middag het Kinder karnaval. waarbij de Prins de gewonnen prijzen aan de kinderen zal uitreiken. De gezellige polonaise geleid door Prins Jan II. en begeleid door de Soester Blaaska pel zal de middag besluiten. De kindermid dag zal om ongeveer 17.00 uur zijn afgelo pen. De commissie Kinderkarnaval verzoekt u de jasjes en jacks van de kinderen mee naar huis te nemen en bij het afhalen weer bij de hand te hebben. Dit voorkomt zoekraken enz. omdat de commissie met zo'n grote toe Prins Jan II luistert het Kinderkarnaval ook dit jaar weer op met zijn vorstelijke aanwezigheid. loop van de kinderen geen oog kan hou den op de garderobe. Na afloop wordt u verzocht voor de hal te wachten tot uw kind naar buiten komt. In het budget voor het karnavalsweekeinde is weer ruimte gelaten voor enkele zeer mooie prijzen voor de best verklede be zoekers op de diverse feestavonden. Het gaat om de meest originele en best ver zorgde kleding die door de jury zorgvuldig zal worden beoordeeld, bij het betreden van de KnoIIenburcht. Voor het kinderkarnaval worden eveneens mooie prijzen beschik baar gesteld. Op deze middag zijn er door de verschillende leeftijdsgroepen leuke prijzen te verdienen als men tot de win naars behoort. Natuurlijk zijn er ook maan dagmiddag en maandagavond voor de 60- plussers en de jeugd mooie prijzen beschik baar voor diegenen die er qua uitdosering baar voor diegenen die er qua uitdossing het meest verzorgd uitzien. De prijswinnaars zullen telkens tijdens de middag of avond bekendgemaakt worden en hun prijs in ontvangst kunnen nemen uit handen van Prins Jan de Tweede. Be steedt wat extra aandacht aan uw karna- valskleding, de te winnen prijzen zijn meer dan de moeite waard Het Kinderkarnaval verwacht, zoals steeds de laatste jaren, weer een groot aantal deel- nemertjes. Men rekent op 400 a 500 kinde ren. De commissie, die deze jniddag voor ..De Narre Knollen" organiseert had ook nu weer enige zorg. om de financiële eindjes aan elkaar te knopen. Ook dit jaar echter geen nood, want heel wat Soester zakenmensen zeggen spontaan toe een gedeelte van deze financiële zorgen op zich te nemen. Heren zakenmensen, namens de kleine „Knolletjes" hartelijk dank. Onder dat motto hebben De Narre Knollen sinds drie jaar de mogelijkheid geschapen voor ouders van kinderen die het kinderkar naval bezoeken om in de tent een drankje te nuttigen. Als in de hal de kinderen hun kar naval vieren kunnen de ouders in de aan grenzende tent een leuk "borreluurtje" hou den met muziek van de Eemlander Blaaska pel en de Amigo's. De vorige jaren hebben bewezen dat dit een ideale gelegenheid is voor de ouders die het huis zonder kinde ren wat "stil'vinden. Als u dan toch aan de Industrieweg bent om uw kinderen te brengen loop dan gerust even binnen in de "ouder-tent" want met een paar uurtjes moet u anders toch weer naar de hal terug komen. Wat is er prettiger dan te moeten wachten met een stukje muziek en een groot aantal "collega-ou- ders" in een feestelijk versierde karnavals- tent. De Narre Knollen denken, zoals u ziet, aan iedereen in Knollendan van 15 tot 19 februari. Het is ondoenlijk om alle ingezetenen van Soest, die zich inzetten om het Kinderkarna val te doen slagen, te bedanken. Dat zijn er velen. Voor de milde gevers van de versna peringen. die de kinderen aangeboden worden, wil het bestuur toch wel een uitzon dering maken. Bakkerij Ben Rademaker B.V., zorgt dat er zondagmorgen zo'n 600 krentebollen kun nen worden afgehaald. Bottelmij „Het Gooi" b.v., fabrikant van Coca Cola, zorgt .er voor, dat alle kinderen een heerlijk glas Coca Cola krijgen, terwijl Groente- en Fruithandel J. v. Davelaar de kinderen een mandarijn aanbiedt. Ook deze milde gevers: hartelijk bedankt! Voor de zevende maal gaat op maandag middag het 60 karnaval van start voor de Knollendammers uit de "Eregalerij van de oude Glorie." Evenals de zes voorgaande jaren verzorgden de leden van de Raad van Elf een flink aantal advertenties voor deze Knoilenkrant. Van de opbrengst van deze advertenties ontvangen zij een behoorlijk bedrag, waarmee een deel van de kosten voor deze bejaardenmiddag gedekt kan worden. De samenwerking tussen Soester Courant en Raad van Elf werd al zesmaal een succes en als u de Knoilenkrant eens aandachtig doorkijkt ziet u dat deze formule ook deze keer weer erg succesvol blijkt te zijn. Hier bij is natuurlijk een dankwoord aan de Soes ter middenstand op z'n plaats, omdat zij weer massaal wilden meewerken aan de "financiering" van het 60+ karnaval. Voor de bezoekers blijft echter een kleine bijdrage vereist; deze bedraagt 7,50. In dit bedrag is het vervQer per bus inbegrepen, per bus inbegrepen. De aanvang van de middag is om twee uur, het einde om ongeveer vijf uur. De zaal is open vanaf één uur. Er is een goed program ma samengesteld voor de ouderen van Knollendam, de muzikale noot wordt deze middag verzorgd door de Amigo's en de Hofkapel van Prins Jan de Tweede. Verder zijn er nog enkele artiesten gearrangeerd waarover wij niet zullen uitweiden, dan is de verrassing eraf. In elk geval krijgen de winnaars van de playbackshow (die zondag middag tijdens het Kinderkarnaval wordt gehouden) om hun artistieke vaardigheden te etaleren. Vanzelfsprekend wordt er op deze middag goed voor gezorgd, dat de "inwendige mens" ook aan z'n trekken komt. Evenals vorige jaren zullen namelijk enkele mensen van Slagerij van Asch in de KnoIIenburcht zorgdragen voor een kop soep en de hartige hap die aan de Soester 60-plussers wel besteed is. Op het moment dat u dit leest is op enkele bejaardencentra al kaartverkoop geweest en op andere plaat sen zal dit nog deze week gebeuren door le den van de Raad van Elf. De data en tijden zijn op betreffende verkooppunten bekend gemaakt. Mocht u desondanks geen kaart hebben kun nen kopen, dan kunt u dit alsnog doen op de verkoopadressen of vanaf 13.00 uur aan de feestzaal. Op maandagmiddag rijdt de bus twee routes om de mensen naar de Knollen- burcht te brengen vanaf de verschillende opstappunten. De eerste begint om 12.45 uur bij de Drie Eiken in Soesterberg; om 12.55 uur, De Soesterhof, Soestduinen; 13.00 uur, Serviceflat De Soesterduinen13.05 uur, Slijterij van der Linden; 13.10 uur Medisch Centrum - Nieuwe weg en zal om 13.15 uur bij de zaal zijn. De tweede rit verloop als volgt: 13.20 uur Kerkstraat (t.o. Volvo-Garage), 13.25 uur Molenschot, 13-35 uur Gemeentehuis, 13.40 uur Mariënburg - Nieuwerhoekplein, 13.50 uur Honsbergen en dan om 13.55 uur bij de zaal. Einde van de middag om ongeveer vijf uur. Het vervoer terug wordt dan uiteraard ook verzorgd met de bus. Voor inlichtingen kunt u na 17.00 uur kontakt opnemen met de heer Gerrit van Delden, telefoon 13728. De Narre Knollen rekenen op uw komst. Tot ziens! 9 De mannen van Slagerij van Asch zorgen ook nu weer voor de hartige hap tijdens de Kamavalsmiddag voor de oudere Soesters. Als op vrijdag, zaterdag, zondag en maan dagmiddag "alle leeftijden" de Knollen- burcht hebben bevolkt is het op maandag avond dë beurt aan de jeugd van twaalf tot achttien jaar. Er zijn vele mogelijkhe den om de jeugd op deze leeftijd te verma ken maar wil men het echt goed voor el kaar hebben, dan is er maar één remedie: de Veronica-drive-in-Show. De discjockeys van Veronica, met al enige jaren Chiel van Praag als "opperspreek- stalmeester"houden de jeugd van 20.00 tot 24.00 uur bezig met wat spelletjes en natuurlijk met hun "eigen" muziek. Wordt er door de ouderen van tijd tot tijd nog wel eens even gas teruggenomen, op maandagavond is dit beslist niet het geval. De jeugd gaat door, en zo hoort het ook. Het enige betrekkelijk "rustige" moment op de avond is als Prins Jan de Tweede met z'n gevolg de feestzaal zal betreden. Als dan na vier uur "deurdonderen" Ver onica de knoppen dichtdraait valt om 24.00 uur een diepe stilte in de KnoIIenburcht van Prins Jan de Tweede, waarna iedereen spontaan de zaal verlaat. Een vaak be luisterde conclusie van deze avond is dan ook: Het ging oerendhard, maar het was ook oergezellig. De entreebewijzen voor deze avond kosten 7,50 en zijn verkrijg baarbij de vijf verkoopadressen. Tot maandag... bij Veronica!

Soester Courant | 1985 | | pagina 7