vereniging Soesterbergse kunstenaars inArtishock Bij ons op Soest Uitstekende Literatuur- en Jazz-avond in Artishock Vrijwilligers Vakature Bank WOENSDAG 13 FEBRUAR11985 SOESTER COURANT PAGINA 12 V) Waar reis je heen voor een reisverzekering van de Europeesche Verzekerings Maatschappij? Naar de Steenhoffstraat 15a in Soest Spullenhulp uit de winterslaap Het Mollenkerkhof KETTING FORMULIEREN Assertiviteitscursus in Soest Vido-cursus Filmhuis 'Un Dimanche a la Campagne' fes M«es« Arti-skoop: Film- en Poppentheater (5-12 jaar) Veel variatie in vakaturebestand (A.s.) Volkstuinders opgelet D hi lil oi st Wm Dan hoeft u niet ver te reizea Want bij ons reisburo bent u ook aan het goede adres voor die prima reisveizekeringen van de Europeesche. Zelfs als u geheel op eigen houtje met de auto gaat, hebben we een uitste kende verzekering voor u, waarin o.a. de huur van 'n vervangende auto geregeld is. Dus u weet nu waar u heen moet voor de verzekering van welke reis dan ook. Na een vrij rustige periode vanwege het winterse weer is Spullenhulp - het kringloopcentrum aan de Veldweg - ontwaakt uit de winterslaap. Het draait weer volop. Er is momenteel grote vraag naar goede matrassen, gasfornuizen, vloerkleden en kinderboxen. Wie een dergelijk artikel on benut heeft staan, kan Spullenhulp bellen. Het wordt dan gehaald. Daarvoor kan men elke woensdagochtend tussen 9.00 en 13.00 uur bellen: tel. 18730. De ophaaldienst rijdt elke donderdagochtend door Soest. Markt voor Rwanda-project Op zaterdag 9 maart organiseert Spullenhulp weer een ouderwets gezellige markt, waarvan de opbrengst bestemd is voor de Derde Wereldgroep Soest, ten bate van het bekende Rwanda-project. Spullenhulp heeft daar voor al een flink aantal mooie spullen aangeboden gekregen. Openingstijden Spullenhulp is geopend op vrijdag: van 13.30 tot 16.00 uur; zaterdag: van 11.00 tot 14.00 uur. In de zomer worden de openingstijden weer verlengd. In Artishock werken deze week de Soesterbergse kunstenaars Jean- Marie van Staveren (38) en Paul van Nieuwenburg (27) aan "monumentale acryl schilderijen". Dit ten behoeve van een expositie die waarschijnlijk op 1 maart zal worden geopend in het Ar- tishockgebouw. Nader bericht volgt hier nog over. De overeenkomsten tussen Jean—Ma- rie en Paul liggen voornamelijk in het feit dat beiden dezelfde techniek ge bruiken (acryl) om min of meer anek dotische ervaringen uit de alledaagse werkelijkheid te verbeelden. Zij willen dan ook niet geëngageerd worden ge noemd. Veeleer pogen zij in hun werk een algemene deler van factoren die zichtbaar zijn bij meerdere mensen te vinden. Een belangrijker element van de samenwerking ligt hierin dat zij het ge woon zinvol achten om samen te wer ken, daar het schildersvak zich in een vrij groot isolement afspeelt. Bijzonder blij zijn zij dan ook dat Artishock hen de gelegenheid en de ruimte hiervoor heeft aangeboden. Jean-Marie van Staveren Van kinds af aan heeft het schilderen een belangrijk deel van Jean-Marie van Staveren's leven uitgemaakt. Na haar Artibus opleiding is zij een tijdje zoekende geweest tussen de verschil lende technieken en verbeeldingswij zen. Zo heeft zij onder meer beelden Jongeren hebben weinig tijd en aandacht voor oude mensen en de dingen die voorbijgaan. Zelden vragen moderne lieden aan een bejaarde man of vrouw: wat deed TJ toen, wat gebeurde er precies in Soest, hoe zat dat eigenlijk? In "Bij ons op Soest" publiceert de Soester Courant verhalen van echte Soesters die in deze gemeente zijn geboren of getogen. Jan Visser loopt hen tegen het lijf, luistert geïnteres seerd en schrijft hun relaas op. Vandaag: mevrouw J. de Ruiter-Kraaikamp (85). De onderwijzeres: "Ik heb Chriet Ti- tulaer een brief geschreven, dat ik in 1909 de komeet van Haliey met zijn prachtige staart boven Soest heb ge zien. Volgend jaar zal deze beroemde kosmische zwerver na 77 jaar te zijn weggeweest opnieuw aan de hemel verschijnen. Titulaer heeft mijn brief in een Belgisch tijdschriftartikel ver werkt. Je kon in die tijd de sterrenhemel met het blote oog goed zien, omdat 's avonds alle luiken dicht gingen en er nog geen straatverlichting was bij ons op Soest. Vanuit een zijraampje in onze boerde rij (op de plek van benzinestation Jur- riens op de Soesterbergsestraat) keek je richting "vliegkamp". Toen het vliegkamp officieel geopend werd, reed iedereen op de fiets naar Soester - berg om de grote vliegattractie van Verwey Lugard te gaan zien. 's Avonds laat zag je al die fietslan taarns weer terug komen op Soest aan. Een onvergetelijk gezicht die lichtjes langs de donkere weg. Om het vliegkamp heen stond een rieten mat, want je mocht niets zien. Staande op een boerenkar probeerden we over het hek heen te kijken. Maar er werd alleen gevlogen als er geen wind was. Dus werd er weinig gevlo gen. Later werd het een militair vlieg terrein. De echtgenotes van de vlieg- kampers werden hier in Soest aange sproken met mevrouw. Soester vrou wen werden gewoon "vrouw Jansen" of "vrouw Pietersen" genoemd. In die tijd heb ik ook het eerste "lucht schip" gezien. Vader had voor zijn boerderij de naam "Kraaieniust" bedacht. Hij bezat een paar koetjes en land op de Eng en in de polder. Hij was varkenshandelaar en verkocht die beesten aan de slagers. Vóór de boerderij gebouwd werd moest er eerst een stuk bos gerooid worden. Achter ons huis begon de hei. Daar stonden verspreid wat witte huisjes met een geit of een koe aan een touw. De boerderij was een heerlijke plek voor kinderen om te spelen: een hooi berg, grote schuren met boerenwa gens, achter in de tuin een bosje eiken hakhout. We waren met negen kinde ren. 's Zomers verhuurde vader ka mers aan rijke vakantiegangers en speelden wij met de deftigste kinderen. In 1916 kregen we inkwartiering. De Eerste Wereldoorlog. Vader was gek op dat paardenvolk. Deze foto is toen gemaakt. Dat meisje rechts, naast die soldaat met dat hondje, ben ik! Niet alle kinderen staan er op. Vader en moeder in het midden. Die broer links was niet goed, ik hield veel van hem. Het was heel gezellig altijd met die soldaten. Er werd veel gekaart en ge breid. In dat jaar was er ook een wa tersnoodramp. Eemnes werd toen zwaar getroffen. Elk jaar stonden de polders blank, doordat de Eem over stroomde. Voortekens Hier in Soest-Zuid stonden alleen vil- la's, maar nooit twee onder één kap. Er waren twee molens. Waar nu Hartje- Zuid is, stond het "seminarie", een armenhuis waar gratis acht gezinnen woonden. Verder had je de Birkstraat en de Brink. Daar woonden de katho lieke boeren met hun landerijen tot aan de Eem. In de Wieksloot/Pijnenburg hadden de armere, protestantse boe ren hun bedrijven. In Soestdijk stonden ook een paar villa's. In de Bunt woon den de armenlui, in 't Hart veel werk lieden en Soesterberg was heel lande lijk. Zo was Soest. Hier vlakbij de spoorwegovergang lag een heel klein kerkhofje, "Het Mollen- kerkhof", waar de mensen angstig met een grote boog omheen liepen. Een plek zo klein als deze kamer, met een pilaartje op elke hoek. Daar wercjen de bedelaars begraven, die langs de weg gevonden werden. Men gelooide op Soest in "voortekens". Er waren veel verhalen in omloop over voortekens. Er kwam een man op de boerderij, die een visioen had ge kregen van een begrafenis van een jeugdig persoon. Hij beschreef de helte stoet met boerenwagens en lijkendra gers die witte handschoenen droegen. Veertien dagen later werd bij café de Bruin een zestienjarige jongen dood gestoken. De man met het gezicht had alles van te voren "gezien". Het kwam allemaal uit en dat heb ik zelf meege maakt. Er werd veel gevochten in die tijd. De Soesters werden "bekkensnij ders" genoemd. Men geloofde in heksen. Er liep een oud, wiebelig vrouwtje rond (de arme ziel) die als heks bekend stond. "Je moet haar recht in de ogen kijken, dan word je niet behekst", zeiden de mensen tegen elkaar. Wanneer iemand een verenkrans in zijn bed vond, had de heks dat gedaan. In die tijd bestond ook al 't Nut van het Algemeen. Die vereniging organiseer de voorstellingen met Pisuisse en Dirk Witte in dit dorp. Aan de Bosstraat was "Christurchia" gevestigd van Felix Ortt, een christe lijk club van vegetariërs. Familie van Gelder leidde daar een inmakerij van groente en paddestoelen. Toen ik vijf jaar was, ging ik naar school. Helemaal lopen naar de Kerke- buurt. Fietsen en schaatsen mochten de meisjes niet leren van vader. Van meester Veenstra mocht het wel, dus heb ik toch fietsen en schaatsen ge leerd. Op diezelfde school ben ik veer tig jaar onderwijzeres geweest. Van 1921 tot 1961. Maar dat is een verhaal apart. Ik ben in 1899 geboren en ik hoop (ze lacht en schudt haar hoofd) drie eeuwen te mogen beleven. Dat zou fantastisch zijn. Pestalozzi heeft ge zegd: "Kinderasempjes zijn gezond". (Wordt vervolgd JAN VISSER gemaakt met Otto Schouten en veel met olieverf gewerkt. Ondertussen schildert ze nu al een aantal jaren be roepsmatig (ze zit in de BKR-regeling met acryl. Dit materiaal stelt haar in staat om heel direct en explosief te schilderen, want de voordelen van acryl zijn dat je tijdens het schilderen gemakkelijk kan veranderen en dat het snel droogt. Heel bewust is zij zich van een zekere schilderstraditie. Zo voelt ze zich onder meer aangetrokken door het werk van de Cobra-groep. Met haar doeken poogt zij dan ook een waarde vol steentje bij te dragen aan de ont wikkeling van de moderne schilders kunst. Paul van Nieuwenburg Ook Paul van Nieuwenburg heeft op Artibus gezeten. Sinds een jaar heeft hij van het schilderen z'n beroep ge maakt. Het verschil tussen een ama teur- en beroepskunstenaar ligt vol gens Paul in het feit dat beide signalen uit hun nme-eving oppikken, maar dat Foto:Herman van Dam. een amateur die signalen voor zich zelf houdt en een beroeps ze absorbeert, verbeeldt en ze weer terug geeft aan diezelfde omgeving. Hij acht alles bruikbaar uit de hem omringende we reld. Wel heeft hij een ontwikkeling doorgemaakt van (strip)verhalende doeken naar meer symbolisch werk. Hij gelooft dat de zeggingskracht van zijn werk bestaat uit de weerspiegeling van deze tijd. Zijn gebruik van figura tieve elementen en zijn voorliefde voor felle kleuren hebben op de toeschouwer een vervreemdend effect, gelijk aan de gewaarwording van complexiteit en ondoordringbaarheid die de eenling in de hedendaagse maatschappij ont waart. Beiden hebben al meerdere malen ge- exposeerd. Recentelijk hebben zij ook werk verkocht aan de Stichtse Culture le Raad ten behoeve van een regionale Artotheek. Een bezoek aan de komen de expositie is dus zeker de moeite waard. De theaterzaal van Artishock puilde zaterdagavond bijna uit door het uit zonderlijk grote aantal bezoekers dat zich te goed kwam doen aan een avond vol literaire en muzikale genietingen. Remeo Campert, dichter en prozaïst met een reputatie die hem al jarenlang als een van de meestgelezen schrijvers van ons land kenmerkt, onthaalde zijn enthousiast gehoor op een staal van zijn werk dat uitstekend in de smaak viel, en het Soester jazz-kwartet "Sta- blemates" zorgde aan het begin, tus sendoor en aan het einde van de avond voor een aanstekelijke sfeer, die ook al uitstekend werd gewaardeerd. Liefj hebbers van belde ^ïji^tvöpmé^ kwa men dus helemaal aan hun trekken. Campert werd kort ingeleid door Nelle- ke Streefkerk van de literaire werk groep van Artishock. Dat gebeurde na een voortreffelijk half uurtje vol jazz uit de vijftiger en zestiger jaren, die prima aansloot bij de tijd waarin Cam pert in opkomst was. Een deel van het publiek was tevoren al enigszins "op gewarmd" door Jan Visser, die voor Camperts komst een aantal van zijn gedichten via "close reading" had doorgenomen. Nelleke Streefkerk introduceerde Remco Campert als "één van de meest toegankelijke vijftigers" en beschreef hem als een veelzijdig mens, al her innerde ze er ook aan dat hij wel eens was genoemd "de schrijver van leuke, spannende verhalen voor intellectue len op vakantie". Omdat hij niet alleen dichter, maar ook columnist, jazzlief hebber en maker van radio- en televi sieprogramma's is, van wie een aantal verhalen inmiddels is verfilmd, en bovendien een schrijver die bij jong en oud literatuurminnend Nederland ge liefd is, moest het wel een fijne avond worden, aldus Nelleke Streefkerk. Dat werd het dan ook. Méér dan zijn gedichten vielen Camperts korte verhalen hoorbaar in de smaak. Dat werd vooral duidelijk doordat vrijwel niemand er behoefte aan had Campert allerlei indringende vragen over hem zelf of over zijn werk te stellen, maar J liever met aandachtTu^ster.de n^r. verhalen zélf. In de pauze konden de bezoekers zich verder over het werk van Campert ori ënteren aan de hand van de boekenta fel, die met medewerking van de Soes ter boekhandel Van de Ven was inge richt. Op verzoek signeerde Campert de aankopen. Hoezeer de muzikale medewerking van de "Stablemates" op prijs werd gesteld bleek wel uit het feit dat hun af sluitende optreden tot ver na midder nacht duurde. De literaire werkgroep van Artishock kijkt terug op een uitstekende avond, die mogelijk op 16 maart a.s. wordt ge ëvenaard als niemand minder dan de bekende columnist voetbal-"coramen- tator" en kenner van de Russische lite ratuur, Nico Scheepmaker, gast is van de Literaire Salon in elke samenstelling en uitvoering Onze specialiteit: Levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 FZ Amersfoort Telefoon 033-18747 Automobilist ramt boom en neemt de benen Op de Nieuweweg deed zich in het weekeinde een eenzijdig ongeval voor, toen een auto daar in de slip raakte, vervolgens een boom ramde en tenslot te op het fietspad tot stilstand kwam. Volgens ooggetuigen stapte de bestuur der vervolgens uit en zette het op een lopen. De gewaarschuwde politie on derzocht de auto en trof daarin papie ren aan die op naam stonden van A. v. d. B. (26) uit Soest. Deze werd niet in zijn woning aangetroffen, maar hij meldde zich even later wel aan het bureau. De man bleek onder invloed van alcohol te zijn, zoals werd vastge steld aan de hand van de bloedproef. In de tweede helft van februari (op de donderdagavond) start er weer een assertiviteitscursus voor mannen en vrouwen van alle leeftijden. Deze cur sus bestaat uit 14 wekelijkse bijeen komsten van 20.00 uur tot 22.30 uur en is bestemd voor mensen die - zich onzeker voelen; - gebrek aan zelfvertrouwen hebben - moeilijkheden ondervinden in de om gang met anderen, té agressief zijn of té verlegen, soms ook arrogant over komen - zich makkelijk omver laten kletsen; - opkijken tegen anderen - hun mening niet durven geven - bang zijn afgewezen'te worden; - bang zijn anderen te kwetsen en daar om hun irritaties binnen houden; - zich gespannen voelen, soms gepaard gaande met hyperventilatie - geen nee kunnen zeggen en daardoor vaak té veel hooi op hun vork nemen. In deze cursus leert men te zeggen wat men denkt en voelt zonder een ander daarbij nodeloos te kwetsen. De cursus bestaat uit een serie standaardoefenin gen zoals b.v. het beginnen of afbreken van een gesprek, met kritiek en waar dering omgaan, conflicten oplossen, grenzen stellen, enz. Daarna'ast bestaat de gelegenheid om wanneer men dat wil, persoonlijke dingen aan de orde te stellen met be trekking tot de werksituatie, familie, vrienden e.d. Deze groep is geen praat groep, maar een doe-groep, bedoeld om "vastgeroest" gedrag te verande ren, situaties waar men altijd met een grote boog om heen liep aan te pakken en op te lossen. Met elke cursist vindt vooraf een in dividueel kennismakingsgesprek plaats. Voor mensen met problematiek die buiten deze cursus valt bestaat de mo gelijkheid van individuele begeleiding of groepstherapie. Inlichtingen en aanmeldingen: mevr. drs. A. Niemeijer, tel. 02155-18870. Bellen liefst tussen 8.30 en 9.00 uur 's ochtends en in de namiddag vanaf 17.00 uur tot 19.30 uur. Werkgroep E.V.A. (Emancipatorische Vrouwen Aktiviteitenorganiseert een Vido-cursus. Vido staat voor vrouwen in de overgang. Donderdagmiddag 7 februari j.1. heeft er in het gebouw Vrouwen voor Vrou- wen. Parallelweg 7, Soest een informa tiemiddag plaatsgevonden over Vido- cursus. Op deze middag is er een groep samengesteld die op 14 februari a.s. start met deze cursus. Er zijn nog enkele plaatsen vrij in deze groep en het is dus mogelijk u alsnog voor deze cursus op te geven De cursus zal op donderdagmiddagen van half 2 tot ongeveer 4 uur gehouden worden in het gebouw Vrouwen voor Vrouwen, Parallelweg 7 te Soest. Kos ten voor de totale cursus zijn 30,-. Voor inlichtingen en opgave kunt u zich wenden totCoby Bron, tel. 02155-20790. Donderdag U februari, 21.00uur: -ft Un Dimanche a la Campagne De laatste film van Bertrand Taver- nier "Un Dimanche a Ia Campagne" uit 1984, is een eerbetoon aan de Franse impressionisten en de klassieke Franse cinema (Cinéma de Pape). In de beeldcomposities en warme kleu ren liet hij zich inspireren door de schilderijen van Auguste Renoir. Zijn observaties en de milde ondertoon is die van de zoon en cineast, Jean Renoir. De film is gebaseerd op een novelle van Pierre Bost: "Monsieur Ladmiral va bientot mourir". Een schrijver die sa men met Jean Aurenche borg stond voor de klassieke Franse kwalxteits- film. Monsieur Ladmiral is een oude schil der, die een vurige bewondering koes tert voor zijn dappere tijdgenoten (Cé- zanne en Van Gogh), maar die zelf nooit echt met de traditie heeft durven te breken. Wie een genie wil zijn, leidt nu eenmaal een rusteloos leven en Monsieur Ladmiral verkiest harmonie en eenvoudig vakmanschap. Hij leidt een rustig bestaan buiten, temidden van de voorwerpen die hem lief zijn. Een wekelijks hoogtepunt in zijn be staan vormt de zondag. Dan komen zfjn kodn.'en diens vfóuaV met hüh drie kinderen op bezoek. Soms verschijnt ook zijn dochter. Van één zo'n familiebij eenkomst op een warme zondagmid dag in 1912, maakte de Franse regis seur Bertrand Tavernier een bijzonder gave film. Met uiterste precisie en gro te liefde portretteert hij de leefwereld van de kleine welvarende lieden in de "Belle Epoque" (de tiid van 1900 tot 1914 in Frankrijk). Door aandachtig te observeren en soms met een camera beweging, een lange close-up, of een muzikaal accent, weet hij door te drin gen tot de zieleroerselen van deze brave Franse burgers. Uit de altijd be schaafde gesprekken die Monsieur Ladmiral voert, maken zich vele bur germansdrama's los. Het leven dat niet tot leven komt, de kansen die ge mist werden en de levenslust die inge snoerd wordt door vroomheid én de da gelijkse huiselijke zorgen. Een film over kleine mensen met klei ne wensen, aan wie het echte, het grote leven voorbij gaat. De film ging in ok tober vorig jaar in première en duurt 94 minuten. Op het festival van Cannes 1984 werd de film bekroond met de prijs voor de beste regie. Aanvang: 21.00 uur. entree5,-/leden, cjp en 65 ƒ4,-. Agenda: do. 21 februari "La Commare Secca" van Bernado Bertolucci (Italië ïÖ62f)^tÖo?êéifebiJu'arr "Wié'Zingt daai Zo", van Slobodan Syan Joegoslavië 1980). Do. 7 maart "Desirée" van Felix de Rooy (Nederland 1984). Zondag 21't februari, 11,.00 uur: Zondag 24 februari wordt de Neder lands gesproken tekenfilm REMI in het Artishock-gebouw vertoond. De film Remi, naar het wereldbekende boek "Alleen op de wereld", zal het eerste gedeelte van de Kindermiddag vullen. Na de pauze wordt het stuk "Hogeren" door de poppentheatergroep van de Vereniging Artishock opgevoerd. Aanvang: 14.00 uur. Leeftijd: 5 tot 12 jaar. Entree: 4,-. (perpersoon). Reserveren: 19037-19577. ULB Mensen met belangstelling voor werk op vrijwillige basis hebben de VVB aan de Steenhoffstraat 46 vast al eens een bezoek gebracht. Velen zullen het bezig zijn als zodanig belangrijker hebben gevonden dan de aard van de aangebo den werkzaamheden. Deze vrijwilli gers van laten we zeggen "het eerste uur" kon destijds weinig variatie ge boden wordenzij moesten vaak maar accepteren wat in het bestand te vinden was. Gelukkig is deze periode voorbij en is het bestand zodanig uit gebreid dat er praktisch wel voor iedereen wat te vinden is. De VVB wil dan ook iedere baanloze met minder goede ervaringen in het verleden advi seren toch nog eens langs te komen. Het besluit om eens bij de Vakature- bank binnen te lopen kan voor velen het einde betekenen van een periode van verveling en apathie, en voor anderen de vervulling van de wens om weer zin vol en prettig bezig te kunnen zijn. Laat u vooral niet weerhouden door valse schaamte of moedeloosheid, maar zet de eerste stap naar een baan door bemiddeling van de Vrijwilligers- Vakature-Bank. Binnenkort hoopt de VVB de bevindingen van enkele vrij willigers over vrijwilligerswerk te pu bliceren. Hopelijk worden veel mensen daardoor aangespoord mee hulp te bieden daar waar het werk door diver se oorzaken blijft liggen. Vakatures In dienstencentrum is plaats voor een gastheer en/of gastvrouw. 9 In stichting voor bejaarden worden enkele keukenhulpen gevraagd. 9 Voor het geven van fotocursussen en het draaien van films worden door stichting in Hoogland enkele vrijwilli gers gezocht m/v. Men moet kunnen omgaan met videoapparatuur. 9 Basisschool in Amersfoort heeft plaats voor een vrijwilligster voor additionele werkzaamheden gericht op de individuele begeleiding van de kinderen op school, het opzetten van projektjes, e.d. 9 Om enkele kinderen met lees- en re- kenmoeilijkheden te helpen wordt een vrijwilliger m/v gevraagd. Ook regi streren, ruilen van boeken, enz. kortom de kinderen wegwijs maken. ,?ren or£an*satie voor maatschap pelijk werk kan vrijwilliger m/v mee werken aan MDE-knipseldienst. Werk zaamheden: kranten knippen, koderen van onderwerpen, opbergen in doku- mentatiemap. Eventueel het schrijven van een "signalement" uit de over één thema verzamelde knipsels. Informatie over deze en nog vele ande- va^atures worden graag door de Vrrjwilligers-Vakature-Bank verstrekt ?nr"\^fo?ag' dinsdag en donderdag: 10.00-12.30 en 13.30-15.30 uur. Tel. 12630. "Groei en Bloei", de afdeling van de Kon. Mij. Tuinbouw en Plantkunde, organiseert in de maand maart een aantal avonden die in het bijzonder geschikt zijn voor (a.s.) volkstuinders, met als onderwerp: "Groenteteelt en bes-struiken". De heer W. Tromp, directeur van het Tuinbouw-Onderwijscentrum te Utrecht zal in vijf avonden een omvangrijk scala van mogelijkheden voor eigen teelt van groenten en besstruiken/klein- fruit bespreken. De eerste avond is op donderdag 7 maart a.s. Het programma is voor die avond: bodem en bemesting, voorbe reiding van de grond Donderdag 14 maart: teeltplan en be handeling van groentegewassen. Donderdag 21 en donderdag 26 maart: groentegewassen en wisselteelt. De laatste avond vindt op dinsdag 28 maart plaats en daarin komen de bes struiken en ander kleinfruit aan de orde. De heer Tromp hoopt samen met de cursisten in de komende zomer een kleine excursie te organiseren langs de groentetuinen van de deelnemers aan deze cursus. Ter plaatse kunnen dan tips worden gegeven en eventuele problemen worden gesproken. Ade cursusavonden vinden plaats in ®emeentelijke Kwekerij aan de Molenstraat. De kosten voor leden zijn ƒ47,50; met-leden: ƒ55-. formatie of aanmelding So n naar mevr. A. Mees OÓ463-3279 (gaarne tussen 17.00 en 18.00 uur). Broi niet soci: war kreg vrijt Zijn vers deze selei voor broo Ook de e gen een beja De l koop len. licht nood koop brodi verle veel! bakj< De n wiebi nenk; de vii horet bachl staar "Dat klomi hij n hoopt vrees Heta zeer ontrei bruik wat e ging. consu plek c de dc zich ontwil leur s lachei "Hoe i de ong beken en toe mede! wijze t "Het i ting. K leidde best al ven. E een wi Betalii de woi achter Een z; aanwe plaus I leek w te kor Marie i persoo die aar

Soester Courant | 1985 | | pagina 12