I NT Handbal-interland in 'Beukendal' trok 800 toeschouwers et en Verdienstelijke imkers onderscheiding De Thuisbibliotheek: Heren Olympia pakken belangrijk punt B.D.C. Komplete bril vanaf 49?° Cu <\GINA14 1, WOENSDAG 13 FËBRÜARÏTga^ SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 15 gezamenlijk projekt van openbare bibliotheken Baarn en Soest kantoor- n hulpmiddelen opmerkelijk kompleet 3ki/i^iek [WINKEL KETTING FORMULIEREN in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: levering kleine oplagen- korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Automobilist gewond na botsing tegen boom Lezingen op Het Baarnsch Lyceum van start Een eigen bedrijf beginnen Kamer van Koophandel start informatiemiddagen Nederland-Frankrijk: 20-23 HANDBAL VOLLEYBAL BDC-dames behaalden nuttige overwinning ATLETIEK A.V.Pijnenburg-atleten aktief tijdens Nederlandse kampioenschappen A.V.Pijnenburg aangesloten bij Nederlandse Triathlon Stichting BRIL A. P. van Doorn - Reehorst Meermarkt 2-5 ZAALVOETBAL Sportkopij KLAVERJASSEN Klaverjassen VVZ'49 HANDBAL Uitslagen BDC 9 en 10 februari Zaalprogramma Handbal vereniging 5: SOEST in de nalaan 42. an samengestelde ils. aspics (gelei- ursisten zelf te| ingrediënten en iken aanvullende irijse flensjes, lienten en het in bevoegde leer- ur tot 2130 uur 'i/ke en fraaie 1 te zenden aan in fSBOV). 'Hing of estaat uit: OS. Plas, de de Rover ieder een Rover n gesprek grijpt wel e excuses at. I 0089 f'?>S I In haar maandelijkse vergadering in een der zalen van de Fontijnkerk te Amersfoort heeft het hoofdbestuur van de "Vereniging tot Bevordering der Bijenteelt" in Nederland een viertal verdienstelijke leden van de sub vereniging Soest-Amersfoort on derscheiden. Aan de heren Chr. Uiterwijk en S. G Nieuwenhuizen werd de gouden zes kant verleend wegens langdurige be stuurlijke aktiviteiten. De heren G. Veldhuizen en A. Beernink ontvingen de zilveren erespeld voor verdienste lijk lidmaatschap. De uitreiking werd verricht door de provinciaal-voorzitter, de heer C. Pater Jzn. De heer Pater memoreerde in zijn toe spraak tot de vergaderde imkers de kwaliteiten van de onderscheidenen Hij prees de heer Veldhuizen als een man die zijn licht nooit of te nimmer onder de korf heeft gehouden en zijn zeer uitgesproken mening, aan wie het maar wilde horen, uitdroeg'. Hij spaar de niemand zijn kritiek maar bleef op bouwend. Talloze jonge imkers heeft hij op het bijenspoor gezet. Niets was de heer Veldhuizen te veel om oud of jong bij te staan bij het moeilijke bedrijf dat'imkeren "heet. In deze omgeving zal de heer Cris Uiterwijk voor bijna niemand een on bekende zijn. Op zijn geheel eigen wijze, als een "echte milieu-fan", zoals de heer Pater het uitdrukte, is Chris "opgetreden als rondtrekkend ambas sadeur voor de belangen van de imke rij". "Een schoon milieu en een goede bijenweide" is zijn devies. Met de hulp van honderden vrijwilligers heeft hij zich bezig gehouden met het onderhoud van heideveldjes en het knotten van wilgen. De grootste waardering verdient Uiterwijk omdat hij, ondanks zijn handicap, onvermoeibaar voor de bevordering van de bijenteelt bezig is geweest. Menig scholier uit Soest en verre omstreken zal zijn verhalen over de natuur ademloos hebben aange hoord. "Chris" is een begrip. Weer heel anders zijn de kwaliteiten van de heer Nieuwenhuizen. In de der tien jaren van zijn voorzitterschap wist hij rust in de afdeling te brengen en te houden. Voorwaar geen eenvoudige zaak in een zo gemeleerd gezelschap als een imkers-verbond. Onder het be stuur van de heer Nieuwenhuizen groeide de afdeling uit tot een van de grootste in Nederland. Een afdeling waarin plezierige zaken als studie-rei zen en exposities evenwichtig afgewo gen tegen wat moeilijker onderwerpen als ziekte-onderkenning en -bestrijding doorlopend aan de orde blijven. Uit het dankwoordje bleek dat de heren - ook al zetten zij hun aktiviteiten in een wat lagere versnelling - nog lang niet van zins zijn de afdeling de rug toe te keren. Na het officiële gedeelte werd de rest van de avond besteed aan de grondbe ginselen van het bijenkorf-vlechten. Door de ervaren korf-imker A. G. van den Broek werden hiertoe de basis technieken gedemonstreerd. De heer Nieuwenhuizen toonde aan de hand van wat dia's de geschiedenis van het ont staan van de bijenwoningen, alsmede de verschillende typen bijenbehuizin gen zoals deze op verschillende plaat sen in dé wereld, soms al duizenden ja ren, in gebruik zijn. Bij voldoende belangstelling zal er op het landgoed "De Schothorst" een korfvlechtcursus van 10 lessen worden georganiseerd. De kosten bedragen met inbegrip van alle benodigde mate rialen 40,-. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij Annemarie Lensink- Kosuch, tel. 03463-1218. Ook niet-im- kers, die zich aangetrokken voelen een oud handwerk te leren, zijn welkom. De gehuldigde imkers op een rijtje. Bovenaan Chris Uiterwijk, daaronder de heer Niewenhuizen en onderaan de heer Veldhuizen. De heer Beemick ontbrak bij de huldiging. Foto: Goos van der Wilt. Sinds enkele weken hebben de openba re bibliotheken van Baarn en Soest hun bejaardendienst in een nieuw jasje ge stoken de thuisbibliotheek. In Baarn werd al jaren gebruik ge maakt van een dergelijke voorziening: één dag per week werd daarvoor een bus gehuurd van de Provinciale Bi bliotheek Centrale Utecht. De sterk toegenomen vraag echter (de laatste 3 jaren een stijging van 47%) van Multo tot tekenapparatuur van Cross-pen tot brievenbak van Scotch-tape tot databinder voor kantoor en particulier. Donderdag koopavond. Eigen parkeerterreinen. Julianaplein/Leusderweg Amersfoort. 033 - 631824* noodzaakt Baarn om het aantal biblio bus-uren uit te breiden. In Soest werden tot' op heden de oudere lezers van boeken voorzien met behulp van een bestelauto. Door de geringe kapaciteit, een zeer arbeidsintensieve en dus kostbare service. Tóch neemt deze bijzondere vorm van dienstverlening een dusdanig belangrijke plaats in voor degenen die de bibliotheek niet zelf meer kunnen bezoeken, dat aanpassing van deze dienst aan de aanwezige behoefte door deze twee bibliotheken noodzakelijk werd geacht. Bij het zoeken naar een, in alle opzich ten, aanvaardbare oplossing hebben Baarn en Soest elkaar nu gevonden. In gezamenlijke exploitatie is een bibli obus aangeschaft, waardoor beide in stellingen én hun respektievelijke ge bruikers, de komende jaren verzekerd blijven van een goed funktionerende bejaardenlektuurvoorziening. De bibliotheken blijven wél elk afzon derlijk hun eigen "klantenkring" bedienen. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 De 23-jarige J. v. d. B. uit Eemnes, die zijn auto had geparkeerd op het Soester Hoogt, vergat bij het wegrijden dat de parkeerplaats omgeven is met bomen. Hij botste tegen een van de bomen op en belandde met zijn hoofd door de voorruit. Hij werd voor onderzoek naar Zonnegloren overgebracht. Woensdagavond 6 februari werd in de kantine van Het Baarnsch Lyceum de eeste lezing uit een serie van vijf over Moderne Kosmologieën gegeven. Voor een groot gehoor hield prof. E. P. J. van den Heuvel een inleiding over "Vroege Kosmologie van Hubble en Gamov". In een korte introductie over de verde ling van sterren in melkwegstelsels gaf Op 26 februari zal voor de eerste maal in het gebouw van de Kamer van Koop handel te Amersfoort een bijeenkomst plaatsvinden voor startende onderne mers. Vanaf die datum zal een dergelijke bij eenkomst 1 x per 14 dagen worden ge organiseerd, in principe op dinsdag van 16.00 tot 17.30 uur. Een 3-tal organisaties werkt bij deze voorlichting aan ondernemers in spé samen, te weten het Regionaal Dienst verleningscentrum Kleinbedrijf, het team van het Amersfoortse Project Job Creation en de Kamer van Koop handel. Vanaf 16.00 uur tot 16.30 uur wordt door deze 3 organisaties algemene infor matie gegeven, toegespitst op de pro blematiek van het beginnen van een onderneming. Daarna kunnen de aan wezigen gedurende circa een half uur vragen aan het panel stellen. Indien daaraan behoefte is, kan na af loop van dit gebeuren een individueel gesprek met de aanwezige vertegen woordigers van RDK, Job Creation of de Kamer van Koophandel plaatsvinden. Belangstellenden kunnen zich aanmel den bij het secretariaat van de Kamer van ^Koophandel, telefoon 033-12964, toestel 36 (mevr. E. Fischer). hij een indruk van de afstanden in het heelal en de manier waarop die afstan den bepaald worden. Daarbij ontdekte men dat de melkwegstelsels met grote snelheid van ons af bewegendie snel heid is des te groter naarmate de stel sels verder weg staan. Dit fenomeen bleek overeen te stemmen met een al eerder door de Nederlandse astronoom De Sitter ontwikkelde theorie over het uitdijende heelal. In deze door Hubble verder uitgewerkte theorie moet de materie waaruit de sterren gevormd zijn, vroeger bij een explosie die de Big-Bang of oerknal wordt genoemd, een snelheid hebben gekregen. Prof. Van den Heuvel slaagde er uitstekend in de grote lijnen van de the orie uit te leggen zonder te vervallen in al te technische bijzonderheden. Zijn lezing vond dan ook een enthousiast ge hoor bij de aanwezigen. In de volgende lezingen zal gesproken worden over de situatie gedurende de eerste tijd na de explosie ("de eerste drie minuten....".), de manier waarop later de elementen en nog later de sterren en melkwegstelsels gevormd zijn. Woensdagavond 13 maart is de volgen de lezing op Het Baarnsch Lyceum. Dr. V. Icke (Sterrewacht te Leiden) zal dan spreken over "De invloeden van sterren op het heelal De lezing begint om 20.00 uur en de toe gang is gratis. De handbal-interlandwedstrijd tussen de nationale teams van Nederland en Frankrijk, die afgelopen zondagmid dag in de Soester sporthal "Beukendal" werd gespeeld, is uitgelopen op een ne derlaag voor de Nederlandse heren. Zij werden met 20-23 verslagen door de Franse heren, die de dag daarvoor in Nederhorst den Berg juist hun meer dere in de Hollandse handballers had den moeten erkennen. Toen werd met 22-19 gewonnen. De wedstrijden maak ten deel uit van de voorbereiding voor de Wereldkampioenschappen, die tus sen 19 februari en 3 maart in Noorwe gen worden afgewerkt. De ontmoetin gen hadden dan óók een vriendschap pelijk karakter. In de eerste helft vertoonde het spel van de Nederlandse ploeg duidelijk een gebrek aan samenhang. Bij de rust was de stand 8-14 in het voordeel van Frankrijk. In de tweede helft lieten de Nederlanders veel beter handbal zien, maar dat leidde niet tot een beter eindresultaat, al werd de Franse ploeg bijna nog ingehaald. De einduitslag werd bepaald op 20-23. De Nederlandse doelpunten werden ge scoord door Kees Boomhouwer (6), Wil Jacobs (5), Lambert Schuurs (4), Jan Willem Hamers (2), Bert Bouwer (2) en Henk Groener l). Met ongeveer 800 toeschouwers was Beukendal compleet vol. Nederlandse aanval tijdens de in terland tegen Frankrijk. Het eerste herenteam heeft in een vijf sets durende wedstrijd een belangrijk punt weten te pakken van US uit Am sterdam. De dames wonnen in een vijf sets durende westrijd met 3-2 van Al mere-Haven. pe b^rpn reserves deden het iets sneller en wonnen zeer gemak kelijk met 3-0 van Almere-Haven. Olympia-US 2-3 Tegen het op de vierde plaats staande US begon Olympia voortvarend. De eerste set werd er door de Soesters ge concentreerd en fanatiek gespeeld. US kreeg de schrik te.pakken en kwamen al snel op een 14-4 achterstand. De Am sterdammers begonnen een inhaal race, maar door een eigen fout ging de setwinst naar Olympia. De tweede set kwamen de Soesters op een ruime ach terstand, maar de Olympiaheren vochten hard terug, waardoor de ach terstand werd ingelopen en er weer een gelijk opgaande strijd te zien was. De paradeheren moestén echter het loodje leggen. US won déze set met klein ver schil. De derde set pakte Olympia dé draad weer op; én wist na veel opslag wisselingen deze Set te winnen. De vierde en vijfde set lieten de Amster dammers zien dat ze terecht-op de vier de plaats staan. Olympia was moe ge streden en kon geen vuist meer maken en deze sets gingen verloren. Setstanden: 15-9,14-16,15-11, 8-15,15-3. Dames Olympia-Amere-Haven 3-2 De Olympiadames hadden al enkele wedstrijden achter elkaar verloren en wilden wel weer eens een resultaat neerzetten. Dit kon het beste gebeuren dachten ze tegn Almere-Haven. De eerste twee sets speelden de Soester dames nerveus en gespannen. Almere kon het spel maken en wist de eerste tWe sets te winnen; De derde set nam Olympia het initiatief over van Almere. Deze set werd er door Olympia fana tiek en goed gespeeld. Mede door de zeer veel scorende Irene Koelewijn werd deze set met ruim verschil ge wonnen. De vierde set kregen de dames een kleine achterstand, maar door een goede opslag wrd deze set in winst omgezet. De vijfde en laatste set kwam Almere weer iets meer inhaar spel, maar Olympia tiet zich niet inti mideren. Na een gelijk opgaande strijd wist Olympia ook deze set en de wed strijd te winnen. Setstanden: 8-15,14-16,15-1,15-10,15-13. Sportcentrum-Olynipia 2 2-2 De reserves van de dames moesten in Hilversum tegen Sportcentrum. Door een gevarieerde aanval en een slecht blok bij de tegenpartij kon Olympia in de eerste en vierde set het spel maken en lekker vrijuit spelen. Deze twee sets werden dan ook met ruim verschil ge wonnen. De tweede en derde set werd er slordig gespeeld en was het Sport centrum dat het spel maakte en deze sets in winst wist om te zetten. Het was een terechte uitslag. Setstanden: 5-15,15-12,15-5, 5-15. Jongens Olympia Al-Huizen Al 3-0 De eerste ontmoeting tussen deze teams werd verrassend gewonnen door Huizen. De Olympiajongens wilden zich revancheren en deden dat prima. Alleen de eerste set keek Olympia tegen een grote achterstand aan. (14- 7). Door een goede servebeurt van Ni co van Eede werd deze set uitgeser- veerd en gewonnen. De daarop volgende, s$f£ wejrdep dpor de ^oesters makkelijk gewonnen. Meisjes Olympia Al-Olympia A2 2-1 Deze verenigingsderby was bij voor baat al gewonnen door de meisjes van Al. Deze meisjes werden veel sterker geacht dan de meisjes van A2. Nadat de eerste set door de meisjes van Al makkelijk werd gewonnen, dachten deze dat ze daarmee de hele wedstrijd hadden gewonnen. A2 speelde de twee de set beter dan Al, dat geconcen treerd in het veld stond. Deze set werd verrassend door A2 gewonnen. De derde set was er een gelijk opgaande strijd. Beide teams hadden recht om deze set te winnen, maar de meisjes van Al werden de gelukkige winnaars. Overige uitslagen Heren Olympia 3-Vollkei 31-3 Voleem-Olympia 4 2-2 Programma 14 februari, Soest, Beukendal jaa 19.00 uur Olympia S Al-Spirit Al d3c 21.30 uur Olympia S 6-PSVA d2A 20.15 uur Olympia S4-SVV 6 h3c 21.30 Olympia S6-Leos 4 maa 19.00 uur Olympia S Al-BG&SV Al d3d 21.30 uur Olympia S 5-SVV 8 15 februari. Harderwijk, Öe Sijpel hlb 21.00 uur Harderwijk 3-Olympia S 3 16 februari, Amersfoort, Midland mbc 09.00 uur Vollkei B2-01ympia S Bl mcd 09.45 uur Spirit C3-01ympia S C2 16 februari, Hopoglanderveen, De Dis sel mcc 10.00 uur, SH'71 Cl-Olympia S Cl. Ondanks kritische kanttekeningen van vele kanten hebben de dames van BDC in een uitwedstrijd tegen SVM uit Munstergeleen weer 2 punten gepakt en hiermede zijn zij dichter bij de handhaving in de le divisie. Dit gebeurde door een schitterende overwinning met 10-12. Beide teams begonnen afwachtend aan de wedstrijd en het duurde plm. 8 minuten voordat SVM de score opende. (1-0). Dat er niet veel gescoord zou worden bleek al spoedig, want elk doel punt liet een behoorlijke tijd op zich wachten. Nadat de stand tot 2-2 ge- lijkopgaand was geweest, nam de thuisspelende ploeg een voorsprong van 2 doelpunten (2-4). BDC probeerde hier van alles aan te doen maar door domme pech bleef dit gat gehandhaafd tot aan het rustsignaal nadat de score was opgelopen tot 3-5. De tweede helft kreeg men een heei ander spel te zien. BDC nam het initiatief. Het tempo werd opgevoerd en de aanvallen begonnen steeds Een aantal A.V.Pijnenburg AB-atleten heeft dit weekend deelgenomen aan de Nederlandse kampioenschappen in- door in Maastricht. B-meisje Esther v.d. Bolt deed het het beste en werd zesde bij het hoogspringen met een hoogte van 1.55 m. Angélique van Oos trum kwam uit op de 800 meter meis jes B en kwam tot een nieuw persoon lijk rekord van 2.34.8. Herman Brede- wold liep de 200 m. jongens B in 24.26 sec. en de 400 m. in 55.14, waarmee hij in de series uitgeschakeld werd. De Atletiekvereniging Pijnenburg heeft zich aangesloten bij de Nederlandse Triathlon Stichting. Dat betekent dat westrijden op triathlongebied die door de A.V.Pijnenburg georganiseerd wor den, hoog worden genoteerd op de wedstrijdkalender zodat de top van Nederland op triathlongebied bij triath- lonwedstrijden in Soest aan de start kan komen. F. C. KuIJperstraat 26 Het straatje naast A.H. Tel. 24827 Omdat er twee Soester clubs tegenover elkaar stonden werd verwacht dat het een spannende wedstrijd zou worden, maar al snel stond vast dat D.V.S.- Soest een makkelijke overwinning zou behalen, want na 10 minuten was het al 2-0 voor D.V.S. door J. Aalderink die grove blunders in de G.O.V.-verdedi- ging afstrafte. G.O,V.-Soest probeerde van alles om terug te komen, maar de D.V.S-verde- diging zat goed in elkaar. Het werd zelfs 3-0 door J. van De Wie len na een goede combinatie door het midden van de G.V.O.-verdediging. Na rust een wat aanvallender als nog uit. Een doelpunt viel wel aan de andere kant. Na een prima aanval de andere kant na een prima aanval was het G. van de Laan die 4-0 kon laten aantekenen, ioen Kwam einde lijk G.O.V. aan de beurt om te scoren. Het was E. Vogel, die na, een goed ge lukte combinatie kon scoren en G.O.V. rook weer een kansje om dichterbij te komen, maar kwam niet tot scoren omdat de spitsen niet op scherp ston den. D.V.S. maakte van de ontstane ruimte goed gebruik en het was J. van de Wielen die met een kopbal de stand op 5-1 bracht. G.O.V. kon nu niets meer verliezen en trok ten aanval wat resulteerde in een doelpunt van R. Looysen. De eindstand in deze wedstrijd werd 5-2 voor D.V.S.-Reehorst Meermarkt. G.O.V.-A.P. van Doorn zocht ont goocheld de kleedkamers op waar alle spelers tot de conclusie kwamen dat ze verdiend verloren hadden. Sportverslagen en -berichten uiterlijk maandagochtend inleveren aan onze redaktie, Van Weedestraat 227. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in de zelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redaktie Soester Courant Uitslagen 11 februari 1985: 1. Hr. E. v. Surksum 5149 pt. 2. Hr. Stolwijk 5101 pt. 3. Hr. J. Stigter 5086 pt. 4. Hr. v. Gardingen 4942 pt. 5. Hr. D. v.d. Bovenkamp 4931 pt. 6. Hr. H. Balk 4831 pt. 7. Hr. W. v. Bennekom 4771 pt. 8. Hr. C. Stolwijk 4748 pt. 9. Hr. P. Kramer 4712 pt. 10. Hr. Kramer 4697 pt. Poedelprijs voor Nel Burgman. Aantal deelnemers: 44. beter te lopen. Door drie schitteren de doelpunten op rij van o.a. Ria van Dijk werd de stand op gelijke hoogte gebracht. 6-6. Hierbij bleef het echter niet want een 6-7 voorsprong werd ook nog bewerk stelligd. Deze voorsprong was dan eigenlijk het begin van het einde van SVM. De thuisspelende ploeg liet dit echter nog lang niet blijken want een 7-9 voorsprong van BDC werd binnen de kortste keren weer weggewerkt. (9-9). Door wederom een zeer mooi doelpunt van BDC werd voor de derde achter eenvolgende keer de voorsprong ge pakt en nu niet meer uit handen ge geven. (9-10). De laatste 5 minuten waren ingegaan en de overwinning kwam steeds dich terbij. Ondanks het harde werken van SVM bleef de voorsprong bij BPC. zodat bij het laatste fluitsignaal de stand op 10-12 stond. Door deze belangrijke overwinning, die dik verdiend was, blijft de spanning erin. Over 2 weken spelen de dames uit tegen Animo. Thuiswedstrijden zaterdag 9 februari Jongensadsp. 2 BDC 2-HVBS 2 8-13 Jongensadsp. 1 BDC 1-Voice 23-14 Damessenioren 3 BDC 3-HVBS 5-18 Thuiswedstrijden zondag 10 februari Meisjespup. 2 BDC 2-EMM 4-7 Jongenspup. BDC-BHC16-5 Meisjespup. 1 BDC 1-Shot 8-9 Herensenioren 3 BDC 3-Olympia 3 36-13 Herensen. Nederland-Frankrijk 20-23 Uitwedstrijden zondag 10 februari Damessen. 3 Bat/Seyst-BDC 310-9 Meisjesadsp. UHV-BDC 218-7 Damesjunioren 1 Fortissimo-BDC 9-6 Damessenioren 2 Fortissimo-BDC 20-9 Damessenioren 1 SVM-BDC10-12 e Wedstrijdprogramma Thuiswedstrijden zaterdag 16 februari 18.00 uur Meisjesadsp. 2 BDC 2-Voice 18.45 uur Jongensadsp. BDC 2-Voice 2 Uitwedstrijd 13.45 uur Meisjespup. 2 LHV2-BDC2 Thuiswedstrijden zondag 17 februari 10.00 uur Welpen BDC-Baarn 10.50 uur Herenjun. BDC-Amersfoort 11.45 uur Damessen. 4 BDC 4- EMM 4 Uitwedstrijden zondag 17 februari 10.45 uur Damesjun. 2 Nederhorst-BDC 2 11.30 uur Jongenspup. UD-BDC 12.15 uur Damesjun. 3 UD 2-BDC 3 13.30 uur Meisjesadsp. 1 DWSM-BDC1 16.00 uur Damessen. 3 Limvio 2-BDC 3 16.40 uur Damessen. 2 Fidelitas-BDC 2 16.40 uur Herensen. 3 LHV 2-BDC 3 Vrij zijn: DS 1, HSl en 2, DJ 1, JA 1 en Meisjespup. 1 Uitwedstrijden zondag 17 februari: 16.00 uur, dames sen. 3 Limvio 2-BDC 3 16.40 uur, dames sen. 2 Fidelitas-BDC 2 16.40 uur, heren sen. 3 LHV 2-BDC 3 Vrij zijn: DS 1, HS 1 en 2. DJ 1, JA 1 en Meisjes pup. l.

Soester Courant | 1985 | | pagina 15