MEDE uon <?//en f6.- HILVIS 150 Winkeliers Van Weedestraat ongelukkig met 'dubbele standplaats' cnmbifOTO 'De Vijverhof' informeel maar feestelijk geopend mzo gezien DIAPRINT Filmopnamen voor 'De Aanslag' van Harry Mulisch in Soest 63e JAARGANG NO. 25 WOENSDAG 13 FEBRUAR11985 Heerlijke gebakken KABELJAUWFILET Peters Baan weer open! GLAS HANDEL Sauna Soest Witte kool Gele kool Rode kool Winterpeen Koolraap Rauwe bieten Honsbergen Honsbergen HONSBERGEN Honsbergen Honsbergen 'Zorgpoot' Ouderenwerk naar Centrum Maatschappelijke Dienstverlening Parfumerie v. Amerongen Behang scheuren FOTO VAN DIA Nep-huizen aan de Verlengde Talmalaan VOOT "De overheid, ook de gemeentelijke overheid, kan zich op grond van de Wet Vestigingsbeleid Bedrijven uit 1954, niet inlaten met de branchever- deling van de standplaatsen in Soest. De gemeente kan er niets aan doen." Aldus reageert gemeentevoorlichter B. van Os op de opwinding die vorige week ontstond onder de winkeliers aan de Van Weedestraat en directe om geving. Die opwinding was deels een gevolg van de beslissing van het College van Burgemeester en Wethouders om de zaterdagse standplaats van kaashan delaar Schreur (aan de F.C. Kuyper- straat maast Albert Heyn) vooralsnog te handhaven, in weerwil van het feit dat nog maar enkele maanden gele den door de gemeenteraad een stand plaatsenplan is vastgesteld, waarvan het verdwijnen van de standplaats het gevolg moest zijn. Volgens het plan is op die lokatie slechts ruimte voor één standplaats, maar on der druk van dezelfde gemeenteraad die het plan vaststelde is het College nu overstag gegaan en heeft het zich ak koord verklaard met de handhaving van de standplaats voor de kaashan delaar, zij het met de uitdrukkelijke voorwaarde dat deze regeling gebon- "den is aan de persoon van de heer Schreur. De gevestigde winkeliers van de Van Weedestraat kijken met gemengde ge voelens naar het toenemend aantal los se kramen. De bevreemding over wat wel wordt genoemd het "zigzagbeleid" van de gemeente maakte vorige week echter plaats voor enige verontwaardi ging, toen bleek dat een groentehande laar op donderdag vrijwel de gehele Deze week 500 gram UW VISSPECIALIST Van Weedestraat 149 Soest - Tel. 15288 breedte (twee standplaatsen) van de F.C.Kuyperstraat in beslag had ge nomen. Het feit dat - buiten de "per soonlijke" regeling met de kaashande laar om - ook anderen de standplaatsen kennelijk als een dubbele beschouwen stelde de winkeliers zeer teleur en zij hebben zich met de gemeente in ver binding gesteld. Gewaarschuwd De afdeling bijzondere wetten van de gemeentepolitie heeft de groentehan delaar vorige week gewaarschuwd dat hij zich uitsluitend mqcht ophouden binnen de in het standplaacsenplan aangegeven ruimte, zodat herhaling onwaarschijnlijk is. De heer Van Os wijst er met nadruk op dat de gemeente geen rol kan spelen in de kwestie door wie een volgens het plan aangegeven standplaats wordt De Soester ijsbaan "Peters Baan" aan de Eemweg is deze week in ver band met de teruggekeerde vorst opnieuw opengesteld voor het publiek. Zoals men weet kan men gemakkelijk nagaan wanneer de ijsbaan in gebruik zal zijn: door te letten op bekende groen-witte vlag getjes op diverse punten in Soest. De gebruikelijke openingstijden van de baan zijn: 13.00 -17.00 uur en 19.00 - 22.00 uur. BINNENKORT: VIDEOTHEEK "bemand". "In het verleden kon men de gemeente vragen om een stand plaats, en dan werd zo'n verzoek be keken aan de hand van punten als de openbare orde en de verkeersveilig heid. Als die niet in het geding waren moest de gemeente wel toestemming geven. Dat heeft geleid tot ongewenste ontwikkelingen, zodat het standplaat- senbeleid in nauw overlag met de mid denstand opnieuw is geformuleerd. De gemeente heeft zich echter beperkt tot het aangeven van de standplaatsen. De invulling daarvan is geen zaak van de gemeente. Die yindt plaats aan de hand van een lijst, waarop de aan vragen voor een standplaats genoteerd staan. Als" ér één 'plaats vrijkomt, is steeds de volgende op de lijst aan de beurt'aldus de heer Van Os. Voor 40.000 gulden postzegels en sieraden buit bij inbraak Bij een inbraak in de woning van de heer R. de J. aan Colenso heeft de on bekende dader in het weekeinde een hoeveelheid postzegels en sieraden buitgemaakt ter waarde van 40.000 gulden. De inbreker kwam de woning binnen door het forceren van de keukendeur. Doorrijder aangehouden De heer D.H. uit Soest deed maandag j.1. bij de politie aangifte van het door rijden na een aanrijding. Zijn wagen, die op een parkeerplaats aan de Smits- weg geparkeerd stond, bleek flink be schadigd te zijn door een auto, waar van de bestuurder doorreed. Wel kon het kenteken worden genoteerd, zodat de politie enige uren later de onbeken de doorrijder aantrof in een restau rant. De man, de 22-jarige O.B. uit Soest, kreeg een proces-verbaal. EB De gasprijs, het is om te gillen, de Vegin die blijft ons maar villen, DUBBEL GLAS als het kan daar weet VAN EDE wat van U hoeft van koude dan nooit meer te rillen! Nieuweweg 37 (werkplaats) - Soest Alleen donderdag Let op! De winter kan nog lang duren! JL kilO (Gemengd geen bezwaar) Donderdag, vrijdag en zaterdag KILO RUNDERROLLADE (speciaal gekruid) Ter kennismaking van 19.50 voor Alleen donderdag 500 gram Vers gebrande PINDAS van 4.50 voor Alleen donderdag Dagelijks bestuur Federatieve Raad krijgt vertrouwen In de vorige week gehouden bestuursvergadering van de Federatieve Raad Welzijnswerk Ouderen Soest heeft het dagelijks bestuur zijn mandaat unaniem ter beschikking gesteld. Een en ander was een uitvloeisel van het door het bestuur bij de Amersfoortse kantonrechter ingestelde verzoek tot ontslag van de projectleidster, mevrouw J. Hukema. De kantonrechter wees de aanvraag af, op grond van de overweging dat het bestuur geen dringende reden had voor het ontslag en dat de oorzaak van het conflict niet in de onwilligheid van de projectleidster was gelegen, maar in de autoritaire houding van het bestuur. Voor het dagelijks bestuur was deze onverwachte uitkomst van de procedu re reden om de vertrouwenskwestie te stellen. Het (algemeen) bestuur van de Federatieve Raad sprak echter in grote meerderheid het vertrouwen in het dagelijks bestuur uit en verzocht het aan te blijven. Het dagelijks bestuur heeft aan dit verzoek voldaan. Samengaan In dezelfde vergadering is door het dagelijks bestuur de opdracht aanvaard om, onder leiding van de gemeente, met de Stichting Centrum Maatschap pelijke Dienstverlening te overleggen over een samengaan voor wat betreft een deel van de werkzaamheden van de Federatieve Raad. Het gaat hiet met name om de zgn. "zorgpoot" van het ouderenwerk in Soest. Dit samen gaan is gegrondvest op het raadsbesluit van 25 oktober 1984 over de nota Welzijnbeleidsplan Het overleg tussen de Federatieve Raad en het Centrum voor Maatschappe lijke Dienstverlening is inmiddels gestart. Deze week worden in Soest opnamen gemaakt voor de Nederlandse speelfilm "De Aanslag". Aan de Ver lengde Talmalaan zijn daarvoor twee huizen gebouwd, die dienen als decor. De filmploeg van Fons Rademakers filmprodukties zal ongeveer tien dagen draaien in Soest. In de zomer worden opnieuw opnamen in Soest gemaakt voor de verfilming van de gelijknami ge roman van Harry Mulisch. De lokatie aan de Verlengde Talma laan is gekozen omdat de omgeving niet hoeft te worden aangepast aan de uiterlijke situatie van de oorlogsjaren. In die tijd speelt het verhaal zich namelijk af. Eén van de twee alleen staande decor-woningen zal in de film afbranden. Later zal op de plaats van het huis puin worden neergestort, en dat puin moet later weer wijken voor een eveneens te bouwen bungalow. Dit gebeurt in de zomer. Het huis aan de Verlengde Talmalaan dat in de film afbrandt, is de ouderlijke woning van de hoofdpersoon. In drie cyclussen zullen de opnames plaatsvin den. De man komt allereerst thuis aan het eind van de oorlog. Hij ontdekt dan dat zijn ouders zijn vermoord door de Duitse bezetters. Een aantal jaren later komt hij weer terug om te kijken wat er van de woning is overgebleven. Deze is dan afgebrand. Als de hoofdfi guur vele jaren later met zijn dochter tje nog eens gaat kijken, ziet hij dat de puinhopen van de woning plaats hebben moeten maken voor een bunga low. Vorige week werden in Almere opna men gemaakt voor de film. In deze plaats bevindt zich het binneninterieur van de woning, die in Soest is nage bouwd. Aan de Verlengde Talmalaan wordt deze dagen hard gewerkt door een team van de NOS-decorafdeling. Jaap van Minnen, Else Jong en Rikus Visser leggen daar de laatste hand aan de twee woningen, zodat niets kan ver raden dat het vandaag de dag 1985 is. Ook is 20 ton zout besteld. Het zout moet de rol van sneeuw overnemen in een scène, die zich in de winter af- speeld. In verband met de filmopnamen zijn voor de Verlengde Talmalaan en de Zo ziet de 'nep-nieuwbouwaan de Verlengde Talmalaan en aan de ach terkant uit. Foto: Herman van Dam. Engweg, tussen de Verlengde Talma laan en de Prins Bernhardlaan, tijde lijke verkeersmaatregelen genomen. Voor beide wegen geldt een gesloten verklaring voor alle verkeer in beide richtingen op woensdag 13 februari tus sen 8.00 en 18.00 uur, op donderdag 14 februari tussen 16.00 en 3.00 uur, op vrijdag 15 februari tussen 16.00 en 3.00 uur, op woensdag 20 februari tussen 16.00 en 3.00 uur, op donderdag 21 fe bruari tussen 16.00 en 6.00 uur, op vrij dag 22 februari tussen 16.00 en 6.00 uur, op vrijdag 22 februari tussen 16.00 en 6.00 uur en op maandag 25 februari tus sen 8.00 en 11.00 uur. Joy-riding met militaire takelwagen De bestuurder van een militaire takel wagen, die vorige week donderdag op zijn gemak zat te eten in een restau rant aan de Rademakerstraat in Soes- terberg, kreeg de schrik van zijn leven toen hij bemerkte dat zijn wagen ver dwenen was. Hij stelde de Koninklijke Marechaussee op de hoogte. De takel wagen werd enige tijd later terugge vonden op het Dorpsplein. Vermoede lijk heeft iemand het voertuig gebruikt voor een poosje "joy-riding". De twee grote crèmes van LANCÖME Nutrix -aa, a np Absolue 1/i 93 50 ml pot Mes "li (H. 1. Streuper) j Soesterbergsestraat 55 Lees (op pag. 6) hoe een Peters-taxatie u handenvol geld bespaart. Peters bv, voor wonen in de groene zone. 500 gram LEVERWORST met tuinkruiden van 5.50 voor Alleen donderdag Nog eenmaal ERWTEN SOEP groot vleespakket 500 gram bovenpoot 500 gram vfeesribben 250 gram mager spek 8a98 c 98 Abonnement per halfjaar f 12,- Buiten Soest per halfjaar f24,- Losse nummers 65 ct. Gecontr. opl. 8950 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Kantoor voor redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152* Postgiro 126156 Auto ramt spoorbomen Door de laagstaande zon en het feit dat de ruiten van zijn auto beslagen waren zag de 27-jarige automobilist P. J.V. vo rige week niet dat de spoorbomen aan de Van Weedestraat/Steenhoffstraat dichtgingen. Hij ramde een van de bomen maar slaagde erin zijn voertuig nog juist voor de naderende trein tot stilstand te brengen. Met 4 naar de SAUNA voor de prijs van 3 Geldig t/m 1 maart Van Weedestraat 29 - Soest Telefoon 18449 of 18319 door GerardPaul Het vervelendste van klussen in huis en tuin is doorgaans de voorbereiding. Verven is best leuk, maar over dat schuren, plamuren, schuren, gronden, schuren, voorlakken, zakkers verwijderen en wat er nog meer tegen zit, kan ik echt niet enthousiast wor den. Bij behangen ligt dat net anders om. Je blijft moeilijk fluiten als de baan behang, zwaar van het plaksel, onderweg naar de plaats van bestem ming inscheurt alsof het krantenpapier is, of als dezelfde baan met keurig weg gewerkte scheur, net niet helemaal, recht blijkt te zitten. Bij de voorberei ding valt meer plezier te beleven. Je kunt naar hartelust rotzooi trappen zonder dat iemand er aanmerkingen op maakt en als je dat bij vrienden doet hoef je de troep niet eens zelf op te rui men. Het scheuren zelf is een fascinerende bezigheid. Vooral als de jongste laag behang stevig is en het destijds ge bruikte plaksel van prima kwaliteit was. Je haalt dan in één keer twee of drie lagen tegelijk van de muur. Als je het behang bij de plint lospeutert en eerst in de breedte goed loshaalt, dan kun je hele vellen tegelijk van de muur scheuren. Het daarbij behorende ge luid streelt je trommelvliezen en doet diep in je binnenste iets hevig trillen alsof er vlinders in je buik fladderen. Heerlijk, heerlijk. Het interieur dat ik gisteren op deze manier in een woeste nij mocht omtoveren was nog niet be woond, de lol dus onbegrensd. Na een paar uur liepen we tot onze knieën in het behangselpapier. Enige stagnatie veroorzaakte het behang dat twee lagen terug door de bewoners geverfd was, maar toen had de verslaving bij mij al lang toegeslagen. Mijn enthousi asme kende geen grenzen toen er een stoomapparaat aangevoerd werd waarmee ik de hardnekkig weerstand biedende delen te slim af was. Elk met moeite losgepeuterd en weggescheurd behang was het begin van een nieuwe opnening. Telkens weer stak ik gretig het plamuurmes tussen het iets van de muur wijkende behang en met de ande re hand haalde ik steeds nieuwe vellen van de muur. Ik heb mij voorgenomen om, als ik ooit jeugdherinneringen aan het papier toe vertrouw, daar de titel van deze cursief aan mee te geven. Toen ik daar eens, zonder de opzet daar drukinkt aan te besteden, een begin mee maakte, kwam ik niet verder dan het eenvoudig noteren van vellen vol kernwoorden waarbij het ene woord het andere uit haalde. Bepaalde stukken "oud behang" kwamen moeilijk van de muur. Het scheurende geluid ging soms door merg en been. Ik ben gestopt omdat ik vreesde dat er nooit een einde aan zou komen. Formaat 9xl3cm. 0.85 10x15 cm. 0l95 13xl8cm. L50 v foto-film-uideo O computer/ Winkelcentrum „Hartje Zuid" Gemeente laat zich niet in metinvulling aan het woord in de zaal van het nieuwe dienstencentrum. Foto: Herman van Dam. Tot die tijd zullen de bewoners nog wel enig ongemak door de werkzaam heden rondom het gebouw voor lief moeten nemen. Met een gezellige, informele bijeen komst is vorige week woensdag het gloednieuwe dienstencentrum "De Vij verhof" aan de Klarinet in O verhees "officieus" geopend. Dat gebeurde in de grote zaal, waar de reeds gevestig de bewoners en een aantal genodigden zich hadden verzameld. Door de petits fours die de wijk vereniging 'Overhees de aanwezigen bij wijze van welkom verstrekte kreeg het geheel een feeste lijk tintje. De bijeenkomst was opgezet om de nieuwe bewoners wegwijs te maken in hun nieuwe behuizing. Voorzitter N. H. Breedeveld van de SBBS - de stichting onder welks verantwoordelijkheid "De Vijverhof" tot stand komt - be groette hen met vriendelijke woorden en gaf een uiteenzetting over de gang van zaken, het gebruik van de ruimten, de werkzaamheden die nog voltooid moeten worden, etc. In het bijzonder introduceerde hij de staf van het dien stencentrum en de voorlopige bewo nerscommissie, die zich zal gaan be zighouden met allerlei zaken in het be lang van de Vijverhof-bewoners tot het moment dat deze een definitieve commissie gekozen zullen hebben. Ook lichtte de heer Breedeveld de aan wezigen in over allerlei andere zaken, zoals de tuin, de garages, het gebruik van de bar, de "toko" (een winkeltje waar de bewoners de eerste levensbe hoeften kunnen aanschaffen) en de verstrekking van maaltijden. Ook het alarmeringssysteem kwam ter sprake. De Federatieve Raad zal in "De Vij verhof" ook een aantal activiteiten en cursussen gaan opzetten. Onder de gasten bevonden zich ook de "bezetting" van het naast "De Vijver hof" gesitueerde Medisch Centrum Overhees, namens wie een boeket bloemen werd aangeboden. In september of oktober zullen de res terende 65 woningen van "De Vijver hof" gereed zijn, aldus de heer Breede veld. In november zijn dan, zoals het zich nu laat aanzien, alle appartemen ten bewoond. "Dan is de cirkel rond."

Soester Courant | 1985 | | pagina 1