KORTE DUINEN MET HET OOG OP UW BRIL. W ca\J Dc Soester Duinen Hoofdleidster José Beuken nam afscheid van 'De Schakel' Soester banketbakkers schenken 100-plussers St. Honoré-taart Brede steun voor Welzijnsprogramma voor minderheden 'Leg vuurwerk in oudejaarsnacht aan banden' Heeft u BACCHUS al ontmoet? Woningbouwvereniging 'Soest' viert eerste lustrum met fotowedstrijd Gemeenteraadsvergadering donderdag 28 februari sclHiemakcr lbrilmodef WOENSDAG 13 FEBRUARI 1985 SOESTER COURANT PAGINA 3 Duplo tompoucen C7 -I 75 A. W. v. d. Breemer hoofdingeland 'De Eem' EXCLUSIEVE FOTOGRAFIE w.o. PORTRET en BRUIDS REPORTAGES Q FotogiatenGilde^ T Op Valentijnsdag, 14 februari: Schoemaker onderdelen- winkel Jan Visser (Prog. Soest): RESTAURANT DE Wl Zomaar fV l.»v onverwachts zeggen:... 'Kom we gaan fijn met z'n tweetjes' SOESTERBERGSESTRAAT 188 02155-12739 SOESTDUINEN TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Voor de leerlingen en leerkrachten van de openbare onderwijsgemeen- schap De Schakel aan de Klaarwater- weg was het vorige week vrijdag geen normale weTkdag. Dankzij hoofdleid ster José Beuken, die na elf jaar af scheid nam, keken de kleintjes naar een poppenkastvoorstelling verzorgd door de groep Toermalijn, en de kin deren van de hogere klassen naar een avonturenfilm. José Beuken begon haar loopbaan in 1973 op De Schakel als kleuterleidster. Zes jaar geleden benoemde de gemeen teraad haar tot hoofdleidster van de school. Zij is in hart en nieren kleuter leidster. Het belang en de ontwikkeling van het kind staan bij haar centraal. Ze vindt het belangrijk dat het kind zich door te spelen ontwikkelt. Dat de kinderen het bij haar op school altijd fijn hebben gehad, staat wel vast voor wie hen over die tijd hoort praten. Oud leerlingen gingen bijvoorbeeld graag nog eens terug naar de school om hun juf te helpen. Het afscheid van José Beuken is een gevolg van het feit dat ze in april moeder wordt. Ze liet weten geen af scheidscadeau te willen ontvangen, maar het door de ouders ingezamelde bedrag te besteden aan een afscheids feest voor de kinderen. De kleuters en de leerlingen van de klassen 1 tot en met 3 kregen daardoor 's middags een poppenkastvoorstelling aange boden, de leerlingen van de klassen 4 tot en met 6 een film. Na afloop volgde nog een samenzijn met ouders én andere genodigden. José Beuken neemt de gelukwensen (en geschenken) van haar kleuters in ontvangst. Foto: Herman van Dam. Het fijne komt van Banketbakkerij VERKLEY y van 2.00 voorJL VAN WEEDESTRAAT 76 Bromfietser gewond bij aanrijding Bij een aanrijding op kruispunt Ra- demakerstraat/Banningstraat/Kamp- weg/Veldmaarschalk Montgomery- weg in Soesterberg raakte de 17-jarige L.H. uit Amersfoort op zijn bromfiets in botsing met een auto, bestuur door de 45-jarige J. K. uit Utrecht. De automobilist verleende de bromfietser geen voorrang. De laatste moest zich met pijn in de onderbenen onder medische behandeling stellen. Auto van de weg gehaald Op de Beetzlaan hield de politie in het weekeinde de 34-jarige Y. T. uit Soest staande, omdat de auto waarin hij reed in zeer slechte staat van onderhoud verkeerde. De wagen werd aan het bureau geplaatst voor een technisch onderzoek. Het Soester gemeenteraadslid voor het CDA, A. W. van den Breemer, agra riër, is tijdens een bijeenkomst van het Waterschap De Eem benoemd tot hoofdingeland. Hij vult de vacature op die was ontstaan door de benoeming van de heer G. A. Kok uit Soest tot heemraad (dagelijksbestuur). De heer Van den Breemer kreeg de voorkeur boven twee andere kandida ten, de heren W. A. van Roomen, agra riër, en J. P. M. Kok, agrariër/loon werker. Het waterschap De Eem omvat de plaatsen Soest, Baarn, Eemnes, Bun schoten, Hoogland, Hooglanderveen, Hoevelaken, Amersfoort, Zeist en De Bilt. Lid van het VAN WEEDESTRAAT 85 3761 CD SOEST TELEFOON 02155-13917 De drie bekende Soester banketbak kers Maison Verkley (Van Weedestraat) Dogterom (Soesterbergsestraat) en De Meij (Soesterbergsestraat), zul len de inwoners van Soest die de leef tijd van 100 jaar hebben overschreden of dit jaar bereiken op 14 februari (Va- Schoemaker heeft een speciale winkel voor technische onderdelen voor wasautomaat en koelkast, motoren en onderdelen voor stofzuigers, stopkontakten en gasslangen, kortom de doe-het-zelver kijkt eerst bij VAN WEEDESTRAAT 78 SOEST - TEL. 10344* lentijnsdag) een bijzondere taart aanbieden: een St. Honoré-taart. Dit feestelijke geschenk is een uitvloei sel van het feit dat de Nederlandse banketbakkerij deze maand een feest viert: 100 jaar geleden werd de oude gildevorm nieuw leven ingeblazen en organiseerden de beste banketbakkers zich opnieuw. Er is dus alle reden om dit heugelijke feit feestelijk te her denken. In Soest is momenteel één inwoonster met een leeftijd die de 100 jaar te bo ven gaat: mevrouw M. Reijerse-Lap- pee van de Burgemeester Grothestraat. Zij wordt op 10 april a.s. 103 jaar en krijgt morgen een St. Honoré-taart van Maison Verkley. Twee andere inwoners bereiken de 100-jarige leeftijd in de loop van het jaar: de heer T. Wassenaar van de Nieuweweg, die op 4 juli de eeuw vol maakt, en mevrouw A. C. de Regt- Bongers van de Soesterbergsestraat, die op 20 december 100 jaar wordt. Zij krijgen de taart morgen aangebo den door resp. banketbakker Dogte rom en banketbakker De Meij. De gezamenlijke banketbakkers die bij het gilde zijn aangesloten laten ook de "gewone" klanten graag delen in de feestvreugde. Zij krijgen de St. Hono ré-taart aangeboden voor een speciale prijs. De St. Honoré-taart heeft in al haar eenvoud een bijzonder raffinement, dat alleen een ambachtelijk vakman eraan kan geven. De taart dankt haar naam aan de beroemde Rue St. Honoré, een straat in Parijs, waar één van Frankrijks gerenommeerdste banket bakkers ooit zijn zaak had. Vandaaruit is het recept 100 jaar geleden meege nomen naar Nederland, waar het sinds dien verder is verfijnd en vervolmaakt als %en van de vele specialiteiten van de echte banketbakkerij. De commissie Welzijn boog zich vorige week donderdagavond over het pro gramma voor minderheden, waarvoor de rijksoverheid een bedrag van 25.100 gulden beschikbaar heeft gesteld. Het programma bevat een aantal aktivitei- ten van minderheidsgroepen en is in nauw overleg met hen zelf of met de co mités en het Samenwerkingsverband opgesteld. De verdeling luidt als vólgt 4 Stichting Projekt Vrouwen voor Vrouwen: 3000,- 9 Stichting Werkgroep Buitenlandse Werknemers 1080,- 4 Turks Comité 11.295,- 4 Marokkaans Comité 2925,- 4 Surinaamse inwoners 2000.- 4 Woonwagenbewoners 4800.-. Het progrmma ondervond steun van de gehele commissie, al zette Frans Rib- bink (VVD) wel een vraagteken bij de toekenning van een bedrag van 1250 gulden voor het volleybal van het Turkse comité. "Ik heb begrepen dat het hier gaat om een groep van 16 jon geren. Is het niet beter dat ze zich bij de bestaande sportverenigingen aan sluiten. Dat bevordert toch juist de in tegratie? Als de buitenlandse jongeren een eigen club gaan oprichten heb je juist meer kans op polarisatie Wethouder Frans Kingma (PvdA) trachtte hem gerust te stellen door op te merken dat het van belang kan zijn dat minderheidsgroepen eerst zelfstan dig worden georganiseerd, zodat de in tegratie op langere termijn betere kan sen krijgt. "Het leidt tot kadervorming en groter zelfbewustzijn, zodat van- Jan Vissjei;, raadslid vqor Progressief Soest, stelde in de 'maandagmiddag gehouden vergadering van de commis sie Algemene Bestuurszaken opnieuw de kwestie van het oudejaarsvuurwerk aan de orde, zoals hij in de afgelopen jaren telkens heeft gedaan. Hij wilde van burgemeester Scholten weten of deze de kwestie nu al eens had aangekaart via de hem ter beschikking staande kanalen met andere gemeentebesturen of hogere overheden. Visser wilde nu eindelijk wel eens maatregelen zien tegen deze vorm van "terreur", waardoor veel burgers in de oudejaarsnacht worden geteisterd. "Het geknal loopt langzamerhand gigantisch uit de hand. Hij drong erop aan de Algemene Verordening Soest, die binnen afzienbare tijd toch herzien gaat worden, ook op dit punt aan te passen, zoals met het beleid inzake drugshandel ook is gebeurd. Burgemeester Scholten stelde Visser de wedervraag hoe hij zich de controle op de naleving dan wel voorstelde. "Ja", antwoordde Visser, "hoe stelt zich de drugscontrole op schoolplei nen voor?" Burgemeester Scholten meende dat scherpe bepalingen geen effect zullen sorteren als er toch geen sluitend con trolesysteem te bedenken is, wat hem reeds gebleken was uit gesprekken binnen de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. "Ik zie geen heil in voor schriften in de Algemene Verordening. Het lijkt me uitgesloten dat de politie op oudejaarsavond een effectieve con trole kan uitvoeren." "Zoek het dan maar hoger op", vond Visser, "zodat het vuurwerk beperkt kan blijven tot sterretjes of mooi vlam mend vuurwerk, maar niet dat geknal van die rotdingen die mens en dier kwellen en waarmee bovendien aller lei vernielingen worden aangericht. Dat kun je toch gewoon verbieden?" Burgemeester Scholten merkte op dat in dit geval een wetswijziging eerder in aanmerking kwam, die de invoer en verkoop van vuurwerk aan banden zou leggen.'Maar ook dan kun je hoog stens hopen op een reductie van de overlast. Iedereen is het erover eens dat het soms de spuigaten uitloopt, maar de manier .waarop je daartegen moet optreden moet wel hanteerbaar zijn." Visser vond dat de burgemeester dat met zijn kanalen moest kunnen be werkstelligen. daaruit een betere integratie mogelijk is." Bert Krijger (VVD) betuigde zijn in stemming met het programma, dat hij een goed stuk noemde. Ook Ans Greefhorst (CDA) merkte op er blij mee te zijn, ook met het geld voor de Turkse volleybalclub. "Juist erg goed: dan kunnen ze de spelregels eerst goed leren." Adriaan Pothuizen (D'66) informeerde bij de wethouder of de aparte volley balclub ook niet een gevolg was van het feit dat sommige sportverenigingen niet zo toegankelijk zijn voor buitenlanders, ook al omdat de contributie voor hen vaak bezwaarlijk is. Kingma antwoordde dat dit ook wel een gedeeltelijke rol speelde. Gijs van Brummelen (CDA) sloot zich min of meer aan bij de bezwaren van Ribbink. "Anders krijg je hetzelfde effect als bij de verdeling van de eman- cipatiepot. Als er allerlei aparte groe pen ontstaan wordt de subsidiepot overvraagd en melden zich volgend jaar misschien nog meer groepen voor subsidie." Hij vreesde dat zich in de toekomst steeds meer minderheden in Soest zouden melden met een beroep op de subsidie. Jan van Garderen .(SGP/GPV/SGP) steunde "het programma maar drong wel aan op verslaglegging aan het ein de van het jaar. Lydia Meijer (PvdA) noemde het pro gramma een prima stuk, al miste zij een duidelijke doelstelling. Verder in formeerde zij of er al zicht was op een eigen ruimte voor het Turks comité, dat tot nu toe tegen zijn zin een onder komen heeft boven het koffiehuis aan de Steenhoffstraat, maar de eigen akti- viteiten daarvan bij voorkeur zou wil len scheiden. Zo'n ruimte is nog niet gevonden, antwoordde de wethouder. Jan Visser (Prog. Soest) merkte ten slotte op dat hij het ook een prachtig programma vond, maar dat de com missieleden zich er verder niet voor op de borst hoefden te slaan. "Ik consta teer triest dat het allemaal door de rijksoverheid betaald wordt, en dat Soest er zelf geen rooie cent voor over heeft. We hoeven niet zo flink te doen als we alleen maar als doorgeefluik fungeren..." SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 14152 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 21297 De gehele maand februari kunt u met hem kennismaken. Dan kunt u vleesfondueën in witte wijn met als extra verrassing ijsfondue. Vleesfondue 22,50 p.p. Birkstraat 108 Soest 02155-13720 Thema:Wat het wonen in Soest belangrijk maaktJ De Woningbouwvereniging "Soest" or ganiseert in het kader van haar 5-jarig lustrumaktiviteiten een fotowedstrijd met als thema "Wonen in Soest". Wie in Soest woonachtig is, kan hieraan meedoen. Het is de bedoeling dat de deelnemers datgene op de gevoelige plaat vastleg gen wat voor hen het wonen in Soest belangrijk maakt. Dat mag zowel in kleur als in zwart-wit. De foto's mogen echter niet kleiner zijn dan 10 x 13 cm en niet groter dan 13 x 18 cm. Alle inzendingen moeten vóór woens dag 20 maart a.s. bij de Woningbouw vereniging binnen zijn, zodat een des kundige jury, onder voorzitterschap van de heer Swager, fotograaf te Soest, de ingezonden foto's kan beoordelen. Alle ingezonden foto's worden op 23 maart a.s. tentoongesteld. Ook zullen dan de prijswinnaars bekendgemaakt worden. De prijswinnaars krijgen voor 30 maart a.s. persoonlijk bericht. Alle foto's worden na afloop van de westrijd aan de eigenaars teruggestuurd. Wel heeft de Woningbouwvereniging het publikatierecht van de winnende fo to's. De eerste prijs bestaat uit gereedschap ter waarde van 200,- uit te zoeken naar keus bij de firma Hooyer. De tweede prijs is 100,- aan foto-arti kelen, uit te zoeken bij Foto Swager. De derde prijs is een VVV-bon ter waarde van 50,-. Verder worden er nog een aantal troostprijzen uitgeloofd. Wanneer u wilt meedoen, plak dan de onderstaan de bon op de achterkant van uw foto en stuur die zo snel mogelijk naar: Woningbouwvereniging "Soest", Post bus 276, 3760 AG Soest. Uitgebreide deelnemersvoorwaarden kan men afhalen op het kantoor van de Woningbouwvereniging, Laanstraat 84, 3762 KE Soest, tel. 02155-16561. Deelnamebon Naam: Adres: Opsturen naar Woningbouwvereniging "Soest", Postbus 276, 3760 AG Soest RESTAURANT In de gemeenteraadsvergadering van donderdag 28 februari a.s. komen de volgende agendapunten aan de orde 1. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 17 december 1984. 2. Ingekomen stukken. 3. Vragenhalfuurtje. 4. Voorstel tot het benoemen van een lid voor het bestuur van de Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport. 5. Voorstel tot het wijzigen van de Algemene Verordening Soest (sluiting gebouwen in verband met verdovende middelen). 6. Voorstel tot wijziging van de ge meenschappelijke regeling Gasvoor- ziening Centraal Nederland. 7. Voorstel tot het nemen van een voor- bereidingsbesluit (Landelijk Gebied). 8. Voorstel vaststelling programma welzijnsactiviteiten minderheden 1985. 9. Voorstel tot het benoemen van directeuren aan de te vormen openba re basisscholen. 10. Voorstel tot het verlenen van mede werking ex artikel 50 van de Kleuter onderwijswet aan het bestuur van de Stichting voor Katholiek Onderwijs te Soest voor de aanschaf van meubilair ten behoeve van de kleuterschool Het Kleuterhuis, Mariastraat 3 te Soest. 11. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel E42 van de Overgangswet op het Basisonder wijs aan het bestuur van de Stichting voor Katholiek Onderwijs te Soest voor verbouw van de St. Bonifaciusschool voor huisvesting van de kleuterschool "De Kastanjehof' 12. Voorstel tot het van toepassing ver klaren van de verordening inzake de behandeling van bezwaarschriften in gevolge de wet administratieve recht spraak overheidsbeschikkingen op de bezwaarschriften als bedoeld in artikel 16j van de Wet op de bejaar denoorden. 13. Voorstel van de commissie voor de beroepschriften tot het ongegrond ver klaren van het door de heer F. Burger ingestelde beroep tegen de weigering van een bouwvergunning. 14. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zöneverordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een hotel-motel-café-restaurant op/in de percelen Birkstraat 132 en 138. 15. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als b.edoeld in.artikel.J. van de -Zöneverordening Hinderwet ten be hoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een cafetaria op/in het perceel Steenhoff- straat 45. 16. Voorstel tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zóneverordening Hinderwet ten be hoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een viswinkel op/in het perceel Van Wee destraat 149. 17. Voorstel tot verpachting van gron den voor het jaar 1985. 18. Voorstel tot verkoop van de woning Wilhelminalaan 8 aan de heer E. Bru- nekreef te Amersfoort. 19. Voorstel tot verkoop van grond ge legen naast het perceel Ir. Menkolaan 23 aan de heer J. C. van Gaaien te Soest. 20. Voorstel tot verkoop van grond ge legen naast het perceel Ir. Menkolaan 25 aan mevrouw K. K. G. J. Unger- Leplaa te Soest. 21. Voorstel tot verkoop van een per ceel grond gelegen achter het perceel KLaarwaterweg 47 aan de heer J. C. Wijnands te Soest. 22. Voorstel tot verkoop van een strook grond gelegen naast de Korte Berg straat 5 aan de heer W. J. A. Vonk te Soest. 23. Voorstel tot verkoop van grond ge legen aan de Parklaan aan de heer en mevrouw W. M. Meerveld-Stolk te Baarn en aan de heer en mevrouw D. G. J. Scholten-Harskamp te Baarn. 24. Voorstel tot verkoop van grond ge legen aan de Parklaan aan de heer T. L. Thouw te Gouda. 25. Voorstel tot verkoop van grond gelegen aan de Parklaan aan de heer H. R. Veenendaal te Soest. De vergadering wordt gehouden in de aula van het Chr. College Griftland, Noorderweg 79, en begint om 19.30 uur. Nog vóór de zomer een vreemde taal spreken? Tel. (033)729097 Intensieve kursus: 20 weken. Schoorsteenbrandje In het weekeinde brak een schoorsteen brandje uit in de woning van de familie W. aan de Beetzlaan. De brandweer doofde het vuur en trof maatregelen om herhaling te voorkomen. Bij Van Essen is een bril een kwestie van passen en meten. Zuiver vakwerk met behulp van verfijnde apparatuur. Bij Van Essen kunt u rekenen op de deskundigheid van de gediplomeerde opticien/'optornetrist. Die neemt de tijd voor u, adviseert u met smaak. U hebt recht op die bekwame en persoonlijke begeleiding. Met het oog op uw bril. uon ZUIDPROMENADE TELFFOON 12874

Soester Courant | 1985 | | pagina 3