DeSoester Duinen KÊNE Soest 50 jaar geleden PvdA-kamerleden bezochten Soesterberg en Leusderhei Verzet in Onderwijscommissie tegen Collegevoorstel directie basisscholen Oostef Deining om 10.000 gulden voor Bach-concerten in Soest WOENSDAG 13 FEBRUAR11985 SOESTER COURANT PAGINA 5 vraagt uw voor: Bouwzaken Voorzitter Commissie voor de Beroepschriften Soest Te koop Hinderwet Raadsvergadering Hinderwet ontwerp-beschikking Verleende bouwvergunningen Ui rmTrra VLEUGELS - PIANO'S - ORGELS W K De voorjaars collectie is binnen!! Kom gauw eens langs bij de vrijetijdskleding ZELF UW ZOLDER ISOLEREN? ALS U HET ZELF DOET MET ROCKWOOL VERDIENT U ER DUBBEL EN DWARS AAN. Extra dik: 8 cm! ROCKWOOL assems® Concentratie van Soester Nieuwsbladen De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders de ge meente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toe passing van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijk Orde ning en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan: 1. F. H. Adelaar, Lange Brinkweg 15 te Soest ten behoeve van het uitbrei den van het woonhuis op het perceel Braamweg 33 te Soest. 2. R. v.d. Pauvort, Duinweg 11 te Soest ten behoeve van het uitbreiden van het woonhuis op het perceel Duinweg 11 te Soest. 3. Bouwbedrijf C. W. van Rouwendaal, Koninginnelaan 104 te Soest ten behoeve van het bouwen van een dubbel woonhuis aan de Julianalaan, kadastraal bekend gemeente Soest sectie K, nummer 1132. 4. J. G. v,d. Breemer, Heuvelweg 11 te Soest ten behoeve van het bouwen van een woonhuis met garage op het perceel Parklaan 57 te Soest. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf 14 februari 1985 eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afdeling 1, ter inzage. De commissie voor de beroepschriften bestaat uit vier raadsleden en een onafhankelijke voorzitter. Aan de commissie is een ambtelijk secretaris toegevoegd. Deze commissie heeft tot taak om, wanneer op grond van een wet of een verordening bij de gemeenteraad beroep mogelijk is tegen een beschikking van Burgemeester en Wethouders, de uitspraak van de raad voor te be reiden. Het aantal te behandelen zaken varieert van zes in het afgelopen jaar tot 17 in 1982. De meest voorkomende zaken liggen op het gebied van de Woningwet (bouwvergunningen). Echter ook zaken als subsidieverlening of vergun ningen op grond van de Algemene Plaatselijke Verordeningen komen aan de orden. De functie van voorzitter is thans vacant. Het gemeentebestuur zoekt kandidaten voor deze functie. Om deze functie te kunnen vervullen is kennis en inzicht in het functioneren van gemeentelijke organen en in administratief-rechtelijke procedures en voorschriften noodzakelijk. Gezocht wordt dan ook naar een jurist met ervaring. Aan de werkzaamheden is een (onkosten)vergoeding verbonden van 125,- per maand en 150,- per zaak. Zij die voor het vervullen van deze functie belangstelling hebben, kunnen schrijven naar het College van Burgemeester en Wethouders, Postbus 2000, 3760 CA Soest binnen 14 dagen na het verschijnen van deze publikatie. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot de gemeentesecretaris mr. J. M. Kruitwagen. De gemeente Soest biedt te koop aan a. twee bouwkavels, kavelgrootte 800 m2, gelegen aan de Wilhelminalaan te Soest. b. twee bouwkavels, kavelgrootte 755 en 770 m2, gelegen aan de Van Strae- lenlaan te Soest. Op de kavels mogen uitsluitend vrijstaande woningen worden gebouwd. De prijs is 175,- per m2, exclusief 19% B.T.W. Belangstellenden kunnen zich tot en met 15 maart a.s. schriftelijk opgeven als gegadigden bij Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Nadere informaties over onder meer de voorwaarden van toewijzing, zijn verkrijgbaar bij de afdeling grondzaken van de dienst gemeentewer ken, Lange Brinkweg 77, Soest, dagelijks van 9.30 uur tot 12.30 uur. Op het gemeentehuis (afd. I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan liggen ter inzage verzoeken om een oprichtings- cq. revisie- cq. uitbrei dingsvergunning van N. H. v.d. Graaf, Zuidpromenade 6 te Soest, voor een supermarkt met ambachtelijke slagerij op het perceel Zuidpromenade 6 te Soest; I. E. M. van Büseck, Grote Melmweg 13 te Soest, voor een plexiglas verwerkende industrie op het perceel Grote Melmweg 13 te Soest. Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het College van Burgemeester en Wethouders inbrengen gedurende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 13 februari 1985. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aan vrager en de overige aanwezigen. De openbare zittingen worden gehouden op woensdag 6 maart om resp. 09.00 en 09.30 uur in het gemeentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben in gebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep instel len, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is ge weest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schriftelijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet be kendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaar schrift, bij het College van B. en W. worden ingediend. De eerstvolgende openbare raadsvergadering vindt plaats op donderdag 28 februari, 's avonds om half acht, in de aula van het Griftland College, Noorderweg. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum kan men de stukken inzien van de punten die die avond behandeld worden. De agenda hangt op het publi- katiebord van het INFOcentrum en ook bij de hulpsecretarie Soesterberg. Men kan ook telefonisch bij het INFOrmatiecentrum informeren welke agendapunten aan de orde komen. Op de gemeentesecretarie (afd. I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyp laan liggen ter inzage de ontwerpen van de beschikkingen van A. Hoegee, Joh. Poststraat 11 te Soest, voor een brood- en banketbak kerij op het perceel Tamboerijn 5 te Soest Vorkheftruck-service H. G. Koenen B.V., Koningsweg 6a te Soest, voor een vorkheftruckservicebedrijf op het perceel Koningsweg 6a te Soest O. E. M. W. van Keulen-Monsjou, Beetzlaan 65 te Soest, voor een gara gebedrijf op het perceel Beetzlaan 65 te Soest; Trane Airconditioning, Koningsweg 4 te Soest, voor een kantoor/ma gazijn/montagewerkplaats op het perceel Koningsweg 4 te Soest; W. Strumpel, Eigendomweg 105a te Soest, voor een mestopslag op het perceel Eigendomweg 105 te Soest. De strekkingen van de ontwerpen der beschikkingen voor de eerste vier luiden: 'positieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voorko ming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe'. De strekking van het ontwerp van de beschikking voor de vijfde W. Strum pel luidt'negatieve beslissing op aanvraag' Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebestuur worden ingediend vóór 28 februari 1985. Indien men dat wenst worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. (Niet gebonden besluiten bouwen woonhuis met garage, Bloemheuvel 81 bouwen woonhuis met garage, Bloemheuvel 91 plaatsen berging. Citer 13. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het College van B. en W. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur. Met het oog op de discussie in de Twee de Kamer over het structuurschema Militaire Terreinen, die medio maart gevoerd zal worden, heeft een zware delegatie van de PvdA-kamerfrac- tie maandag j.1. een bezoek gebracht aan Soesterberg en de Leusderhei. T 'u kamerleden Marcel van Dam, Har- ry van den Bergh, Rie de Boois en Henk Knol wilden zich graag zo goed mogelijk oriënteren en hebben daartoe in de afgelopen periode al diverse ge meenten met militaire terreinen be zocht. Zoals bekend is voor de Leusder hei een uitbreiding en intensivering van het oefenterrein voorzien. De kamerleden werden bij hun oriënta- tierit vergezeld door een delegatie van de PvdA-Statenfractie van Utrecht, be staande uit gedeputeerde J. Hoekstra en de statenleden Ans Holleman en Th. Poortenaar. Ook PvdA-wethouders en - raadsleden uit omliggende ge meenten maakten het bezoek mee, on der wie Frans Kingma, welzijnswet houder van Soest. De kamerleden konden kennis nemen van het standpunt van hun politieke geestverwanten in de regio, die afwij zend staan tegenover de regerings plannen. De kamerfractie zelf moet zich nog op een standpunt beraden, vandaar ook deze oriëntatiereis. Bekend is dat de PvdA in het gewest de voorkeur geeft aan het beëindigen van alle militaire activiteiten uit de regio, maar realiter aanvaardt men ze als een gegeven feit, zoals de vlieg basis Soesterberg en het bestaande oefenterrein. Tijdens het bezoek kwa men diverse aspecten aan de orde, zoals de geluidsoverlast en de moge- Het verzamelde PvdA-gezelschap bij Kontakt der Kontinenten, het ver trekpunt van de oriëntatierit door Soes terberg en over de Leusderhei, die per touringcar plaatsvond. Foto: Goos van der Wilt. lijkheid van een andere oefenrichting op het oefenterrein (noord-zuid, nu nog oost-west) die voor het dorp Soester berg gunstiger zou zijn. In onze showroom staan o.a.: Heyligers - Johannus - Content. Amersfoort - Arnhemsestraat 8-10- Tel. 033 - 630144. r r v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Walkman gestolen Uit een zaak in geluidsapparatuur aan de Van Weedestraat werd vorige week een zgn. "walkman" gestolen. Het toestel had een waarde van 299 gul den. Wethouder de Haanschool (Soesterberg) wil 2-hoofdige leiding Drs. W. J. Hildebrand, voorzitter van medezeggenschapsraad van de Wet houder De Haanschool in Soesterberg, maakte vorige week gebruik van zijn spreekrecht op de publieke tribune in de maandelijkse vergadering van de onderwijscommissie om de commis sieleden attent te maken op de wensen van het schoolteam om te komen tot een tweehoofdige leiding op deze school. Ouders en personeelsleden hadden deze wens al eind 1984 schriftelijk aan het gemeentebestuur bekend gemaakt, maar het college van burgemeester en wethouders voelde hier niets voor en wees het hoofd van de school, G. Steke lenburg, aan als directeur van de nieuw te vormen basisschool Wethouder De Haanschool/Kleuterwereld. Mevrouw C. A. de la Houssaye-Nauta kan dan adjunct-directeur worden. De heer Hildebrand noemde de school in Soesterberg 'een doodgewone school' met een hecht schoolteam en beschouw de vorming van een basisschool per 1 augustus 1985 (dan treedt de wet in werking) een vorm van vernieuwing in het Soesterbergse onderwijs waarin een tweehoofdige schoolleiding uit stekend past. ,,We hebben ons destijds neergelegd bij de eis. van het gemeen-! tebestuur, maar nu-minister Deetmarv de vorige week bekend heeft gemaakt, dat een tweehoofdige leiding tot de juridische mogelijkheden behoort en zijn toestemming krijgt, vind ik dat het gemeentebestuur zijn standpunt moet herzien", aldus de heer Hilde brand. Ans Greefhorst (CDA) en Ankie Nolen (WD) voelden hier niets voor en steun den het raadsvoorstel van het College, dat de benoeming regelt van zeven directeuren van de te vormen open bare basisscholen in Soest, zes mannen en één vrouw: de heren J. J. Suvaal (Prins Willem Alexanderschool/Nach- tegaal), J. Ph. Uittenbogaard (De Scha kel), G. H. de Jong (Overhees), G. Ste kelenburg (Wethouder De Haanschool/ Kleuterwereld) en mevrouw J. M. Mann- Voortman (Ingenhof/Blokkendoos). Paternalistisch J. van Garderen (SGP/GPV/RPF) steunde eveneens het collegestandpunt: „Twee kapiteins op één schip kan niet en ook in het bedrijfsleven heeft slechts één baas de leiding". Jan Visser 'Pro gressief Soest'stelde dat in deze tijd een deeltijdbaan op dit gebied de school ten goede komt, vond het standpunt van de vorige sprekers paternalistisch en bureaucratisch en verweet zijn col lega's dat een school niet zelf mag be palen hoe zij de leiding wenst in te vullen. Adriaan Pothuizen (D'66), die voor het eerst een vergadering van de Onder wijscommissie als deelnemer bijwoon de en daarom apart door de voorzitter welkom was geheten, wilde graag wat meer zakelijke argumenten van de wethouder horen. Ook hij bestreed de mening, dat een tweehoofdige leiding tot de onmoge lijkheden zou behoren. Lydia Meijer (PvdA) verweet het Col lege gebrek aan flexibiliteit en stelde voor het raadsvoorstel aan te houden. Gijs van Brummelen (CDA) voelde er wel voor de kwestie terug te koppelen naar de medezeggenschapsraden en deze opnieuw te bespreken. Hij voelde niéts voor onvrede achteraf. In zijn antwoord liet wethouder J. L. Menne (CDA) blijken, dat hij voor een goede integratie van de lagere school met de kleuterschool een éénhoofdige ületding' onontbeerlijk vindt. ,,Eén di- reeteur -bevordert de overzichtelijk heid en de duidelijkheid naar buiten toe". Hij bleef bij zijn standpunt, maar zegde toe de meningen over te zullen brengen naar het College, dat zich op nieuw gaat beraden. Vredesonder wij s In de vergadering van de onderwijs commissie liet voorzitter wethouder drs. Jan L. Menne (CDA) weten dat het gemeentebestuur serieus aandacht zal besteden aan de nota Vredesonder- wijs, die onlangs door het progressief partijenoverleg is ingediend. Men wacht de reacties van het onderwijs veld af en bereidt een ambtelijk ad vies voor. Daarna komt de nota in de onderwijscommissie. Mevrouw Ans Mann, hoofd van de Ingenhofschool, vertelde vanaf de publieke tribune, dat de daders van de inbraak in haar school, inmiddels zijn gepakt. Het televisietoestel is terecht, maar de video-apparatuur was al door verkocht. Verder besloot de onderwijscommissie accoord te gaan met de aanschaf van meubilair voor het Kleuterhuis in de Mariaschool en de verbouwing (111.500 gulden) van de St. Bonifaciusschool voor de huisvesting van de kleuter school 'De Kastanjehof'. Gezellig dansen, een gemoedelijk glas wijn en ontspannen genieten van de onvolprezen Oostenrijkse keuken. Om het geheel op te luisteren treden voor u op A. Kaljé met zijn 2 vaste begeleiders Ein Abend in Soest die u niet snel vergeten zult. Iedere zaterdagavond in januari, februari en maart vanaf 19.00 uur. Mogelijkheden van een Oostenrijks 4-gangen menu of een fondue buffet. Prijzen vanaf f 32,50 p.p. RESTAURA N T SOESTERBERGSESTRAAT188 SOESTDUINEN TEL. 02155-12739 Odeon verbijsterdontzetdiep geschokt In een brief aan het College van Burge meester en Wethouders schrijft het be stuur van de muziekvereniging Odeon in Soesterberg 'met verbijstering en ontzetting, diep geschokt' kennis te hebben genomen van het collegebesluit om een bedrag van 10.000 gulden be schikbaar te stellen voor enkele Bach- concerten in Soest. Het bestuur vindt dit "niet alleen een financiële zaak, maar ook, en dat vinden wij nog ernsti ger, een morele opdoffer aan allen die zich pro deo inzetten voor het wel en wee van de cultuur in Soest". Het bestuur vindt dan ook, dat b. en w. een verklaring schuldig zijn, 'niet al leen aan ons, maar aan de totale cultu rele gemeenschap van Soest'. Het Odeon-bestuur heeft de brief niet zomaar geschreven. H^t heeft de om streden subsidietoekenning tevoren be sproken met beroepsmusici, in de taak groep cultuur en met een aantal leden van de commissie Welzijn. "Nergens hebben wij begrip kunnen vinden voor uw handelen in deze In de door voorzitter C. J. B. Lensink ondertekende brief herinnert het Ode on-bestuur eraan, dat de vereniging in Soesterberg door het gemeentelijk be zuinigingsbeleid al een aantal jaren ernstig in haar bestaan wordt bedreigd. En dat niet alleen, want de afbraak heeft zich in deze korte perio de al ingezet. De vereniging merkt dit aan het teruglopend ledenaantal, een verschijnsel dat in hoofdzaak door het gemeentelijk beleid wordt veroor zaakt. Elitaire groep In deze tijd heeft iedereen minder te besteden en wordt ook in de huishou dens gezocht naar mogelijkheden tot bezuiniging. Verenigingscontributie is één van de eerste uitgaven die. men aan de kant doet. Dat is voor het Odeon-be stuur heel begrijpelijk en, zij het met zeer veel moeite, nog aanvaardbaar ook. "Totdat wij enkele weken geleden experts in natuurlijke isolatie Voor: GOEDE KWALITEIT - GOED ADVIES - GUNSTIGE PRIJS VELDWEG 4 - SOEST - TEL. 02155-14878 via de pers vernamen dat uw college 10.000 gulden beschikbaar stelt voor enkele Bach-concerten in de gemeente. Geld dat u gekort heeft op onze sub sidie, stelt u nu beschikbaar voor iets wat nagenoeg niet leeft in de gemeen schap van Soest en dat ten goede komt aan een kleine elitaire groep, die er in grote meerderheid toch de middelen wel voor heeft als zij Bach-concerten wil bezoeken". Een gemeentelijk antwoord dat het hier niet gaat om geld dat van de mu ziekvereniging is afgenomen, is voor het Odeon-bestuur op voorhand onaan vaardbaar. Dupe "Indien er nu geld is voor cultuur, zal eerst de korting op de subsidie moeten worden opgeheven. Het feit dat u nu geld beschikbaar stelt in het kader van het Europees jaar van de muziek is toe te juichen, maar de muziekverenigin gen hebben als eerste recht op dit geld. Zij zijn al jaren de dupe van uw bezui nigingen. Indien u voorwaarden stelt aan deze extra subsidie, zult u zich toch moeten bedenken dat wij prima in staat zijn om Bach te vertolken.". In de brief, die niet alleen naar B. en W., maar onder andere ook naar de gemeenteraad en de commissie Wel zijn is gestuurd, geeft het Odeon-be stuur het college voor de toekomst de raad om in gevallen als deze eerst ad vies te vragen aan mensen die werk zaam zijn "in het desbetreffende veld, dan kunnen dergelijke blunders ons bespaard blijven". Het bestuur eindigt met de opmerking, van mening te zijn dat allen die zich pro deo inzetten voo rhet wel en we van Het bestuur eindigt met de opmerking, van mening te zijn dat allen die zich pro deo inzetten voor het wel en wee van de cultuur in Soest "belangrijker zijn dan die paar mensen die hier Bachconcerten komen geven, en de elite die deze komt beluisteren". De Soester Courant en Soester Weekblad vereenigd Herhaaldelijk is, zoowel van de zijde der neringdoenden ter plaatse, als uit kringen der burgerij te kennen gegeven, dat het ,,te veel" aan nieuws bladen in onze gemeente weinig bevorderlijk zou zijn voor het algemeen belang. Op vriendelijken aandrang van eenige leidende persoonlijkheden zijn de uitgevers der GECOMB. SOESTER BLADEN en 't SOESTER WEEKBLAD de gegrondheid der genoemde bezwaren erkennende, samensprekingen begonnen, welke tot het sluiten van een overeenkomst hebben geleid. Als gevolg van deze overeenkomst zal het SOESTER WEEKBLAD in DE SOESTER COURANT opgaan, maar de redactie van het Soester Week blad blijft behouden, doordat derzelfve in de journalistieke leiding van de Soester Courant wordt opgenomen. We meenen, dat deze oplossing van groote beteekenis voor onze gemeen te kan worden geacht. Voor de neringdoenden zal het eenvoudiger en doeltreffender worden om een reclame-campagne in elkaar te zetten en de burgerij wint bij deze con centratie evenzeer, doordat ze de mogelijkheid schiep voor de voortzetting eener plaatselijke journalistiek, welke in breede kringen waardering vond. De reclame-waarde der GECOMBINEERDE SOESTER BLADEN zal gelijktijdig tot het hoogst bereikbare worden opgevoerd. De gezamenlijke oplage is n.1. vanaf heden gebracht op exemplaren waardoor verspreiding tot in de meest afgelegen deelen van onze gemeen te verzekerd is. Drukkerij Smit N.V., Van Weedestraat 35. Bur. ,,De Plaatselijke Pers", Middelwijk straat 49. Soest, 14 Februari '35. Clandestien gasverbruik Vrijdagmiddag heeft de Rijkspoli tie in samenwerking met de ge meentepolitie en den opzichter van de gemeente-gasfabrieken te Zeist een onderzoek ingesteld in een villa te Soesterberg, staande aan den Amersfoortschenstraatweg en bewoond door den heer N. D. Men vermoedde namelijk, dat hier op clandestiene wijze gas werd ver bruikt. Het vermoeden bleek bij onderzoek juist te zijn geweest. Proces-verbaal werd opgemaakt. Op Hol Dinsdagmorgen sloegen twee paar den, gespannen voor een houtwa gen, op de Rademakerstraat te Soesterberg op hol, doordat de spoor stok, welke was los geraakt, hun op de hielen viel. Toen de paarden den Schoolweg ingingen liep een wiel van den wagen, waardoor de paarden kwam te vallen en de poo- ten bezeerden. De voerman was tij dens het hollen van den wagen ge vallen, zonder zich echter ernstig te bezeeren. Met behulp van eenige ingezetenen werd alles wederom in orde gebracht en kon de voerman zijn weg naar Zeist vervolgen. Zonnige zit-slaapkamer Met volledig pension aangeboden. 45,- p. mnd. Prima stand. Br. No. 303 bur. v.d. blad. Konijnenfokkers-vereeniging Maandagavond heeft de Pluimvee- en Konijnenfokkers-vereeniging haar 10-jarig bestaan feestelijk ge vierd in de groote zaal van hotel ..Eemland". Nadat de voorzitter, de heer Ten Raa, alle aanwezigen welkom had geheeten, wees hij er op, dat deze vereeniging niet alleen de mate- rieele, maar ook de ideëele belan gen harer leden behartigt. Zoo maakt men jaarlijks een excursie en autobustocht naar een of ander mooi gedeelte van ons land. Men houdt een tentoonstelling, waar de sportfokkers en liefhebbers van mooi pluimvee hun hart kunnen op halen. En wanneer deze feestavond slaagt, zal zeker ook zo mogelijk ieder jaar een gezellig samenzijn worden georganiseerd. Spr. wekte dan ook hen, die nog geen lid dezer vereeniging zijn, op, om zich onder deze vaan te scharen. Nadat de muziek van het duo Uiter- wijk-Van Benthem zich had doen hooren, werd door een groep jonge lui vóór de pauze een drietal èén- acters opgevoerd, terwijl na de pau ze voor het voetlicht werd gebracht „Mijnheer de Inspecteur", een klucht, die de lachspieren danig in bewe ging bracht. In de pauze werd aan de dames ge bak en aan de heeren een sigaar ge boden, terwijl tevens nog een tom bola werd gehouden. De voorzitter bracht nog dank aan de feestcommissie, bestaande uit mevr. Dral en de heeren Plomp en De Haan. De Pluimvee-ver. heeft 'n welge slaagd feest gehouden. Officieele Kennisgeving HERIJK VAN MATEN EN GE WICHTEN: Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend: dat dit jaar voor den herijk der ma ten en gewichten zitting zal worden gehouden te SOESTERBERG in het gymna stieklokaal aan den Verlengde School weg op DONDERDAG 28 FEBRUARI a.s. van des voormiddags 10-12 uur en des namiddags van 1-2 uur; te SOEST in het gymnastieklokaal der O.L. school in de Kerkebuurt: op DINSDAG 5 MAART a.s. van des voormiddags van 9-12 uur en des na middags van 1-4 uur voor hen, wier geslachtsnaam (firmanaam) begint met een der letters A-J op WOENSDAG 6 MAART a.s. van des voormiddags van 9-12 uur en des namiddags van 1-4 uur voor hen, wier geslachtsnaam (firmanaam) begint met een der letters K-S op DONDERDAG 7 MAART a.s. van des voormiddags van 9-12 uur en des namiddags van 1-4 uur voor hen, wier geslachtsnaam (firma naam) begint met een der letters T-Z. Aan belanghebbenden wordt in her innering gebracht: le. dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moeten worden aangeboden om onderzocht te kun nen worden IJzeren maten binnen en buiten ge verfd. Blikken maten geschuurd. Koperen gewichten afgewasschen en ook de gaten gereinigd. IJzeren gewichten mogen niet gepotlood zijn, doch moeten roestvrij zijn ge maakt en daarna ingewreven met gekookte lijnolie 2e. dat de maten en gewichten vóór 1 October 1935 gestempeld moeten zijn met de letter h en dat er, bij verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken, nog gele genheid bestaat maten en gewich ten te laten herijken aan het IJK- kantoor te Utrecht, Catharijnesin- gel 61, des Zaterdags van 9 tot 1 uur; 3e. dat de maten en gewichten, wel ke worden gestempeld met het af- keuringsmerk (driehoek), niet in winkels enz. mogen teruggebracht worden. 4e. dat betaald moeten worden voor het onderzoek van maten en ge wichten (ijkloon) en voor het jus- teeren van gewichten (justeer- loon) en wel ten bate van 's Rijks schatkist; 5e. dat de milligram-gewichten herijkt kunnen worden. (Opzending per post franco met insluiting van een postbewijs tot een bedrag, over eenkomende met de som van 10 cent voor elk gewicht. Ook is mede te zenden de bij de laatste verificatie afgegeven gezegelde enveloppe, daar de gewichtjes anders aan de eischen, gesteld voor nieuwe, zul len moeten voldoen. Soest, 14 Februari 1935. Dé Burgemeester, H. van Klooster, wnd. De Secretaris, J. Batenburg.

Soester Courant | 1985 | | pagina 5