'brd President 'Je moet in dit vak in de eerste plaats veelzijdig zijn' 3 films voor f20,- I'Met het oog op Hartie-Zuid', Stille tocht in Amersfoort \d'Oude Enghei l Erfelijkheidsvoorlichting is belangrijk voor iedereen! J SPLINTER EEMLAND B.V. WOENSDAG 20 FEBRUAR11985 SOESTER COURANT PAGINA 13 Voor recht en vrede in Peru Al 51 JAAR official dealer BAARN-SOEST Rekreatie werk-vrijwilligers/ -sters gevraagd "ouwen voor vrouwen Koffiedrinken Waar ga je heen alsje met de Jong Intra op vakantie wilt? Naar de Steenhoffstraat 15a in Soest Lustrum-badmintontoernooi B.C. Inside'82 in Baarn BADMINTON Inleveradressen Rommelmarkt A.V.Pijnenbürg Pijnenburgcross op zondag 3 maart VVZ'49 kan nog steeds goederen gebruiken HARTJE-ZUID Juwelier A. v. d. Weerd: Het gas- en c.a.i. bedrijf in januari Zeg, heb je het al gehoord? Bij Vial krijg je en dat nog wel met titels als: T erms of Endearment Apocalypse now Ghandi Porky I en II en honderden andere topfilmsü! V|AL Bel nu: 02155-22339 Op zaterdag 23 februari zal in Amers foort een manifestatie worden gehou den voor Recht en Vrede in Peru. Om 14.00 uur hoopt op het station van A- mersfoort een delegatie uit Peru aan te komen, bestaande uit de priester-se cretaris van de "Servlcio Paz y Justi- tia" (Dienst voor Vrede en Gerechtig heid) in Peru, twee familieleden van vermisten in Ayacucho en een lid van een boerencoöperatie. Sinds het militaire gezag in 1983 in de Peruaanse deelstaat Ayacucho werd geïnstalleerd zijn meer dan 3000 men sen in dat gebied in het geheim geëxe cuteerd. Allen werden aangehouden, gemarteld en omgebracht door para militaire komando's. Hoewel het door de regering wordt ontkend veronder stelt men dat de verantwoordelijken speciale eenheden van het Peru aanse leger zijn. De families van de slachtoffers ontvangen geen informatie van de overheid omtrent plaats, omstandigheden en redenen voor de aanhoudingen en verdwijnin gen. Deze methodes werden in Argen tinië ook toegepast door de militairen en evenals in Argentinië organiseren de familieleden zich om hun recht te krijgen. In dit kader komt eind febru ari de Peruaanse delegatie naar Euro pa om meer bekendheid te geven aan deze situatie, waarvan voornamelijk indianen uit de bergen de slachtoffers zijn. Op 23 februari a.s. vanaf 12.00 uur zullen op de Varkensmarkt in Amers foort leden van de Werkgroep Latijns Amerika aanwezig zijn met een infor matie-stand, waar ook wollen handwerken, gemaakt door leden van de boerencoöperatie uit Peru, gekocht kunnen worden. Om 16.00 uur vertrekt vanaf de Var kensmarkt een stille tocht door de stra ten van de binnenstad, onder aanvoe ring van de vier genoemde Peruanen. Aan het einde van de tocht zal er gele genheid zijn om met de Peruanen na der kennis te maken en naar hun verhalen te luisteren TV dag zal beslo ten worden met een Solidarïteitsmaal- tijd. Zondagmorgen 24 februari om 11.00 uur zullen de Peruanen in de Eucharis- tie-viering in de St. Franciscus Xave- riuskerk, 't Zand 29, aanwezig zijn. Deze viering zal rechtstreeks door,de televisie worden uitgezonden. Voor nadere informatie: Werkgroep Latijns Amerika van de Raad van Ker ken van Amersfoort, tel. 033-751520 en 805105. BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 WEEKMENU voor ƒ26,50 van 201/m 26 februari Uiensoep gegratineerd met kaas Entrecöte pepersaus Diverse groenten Diverse aardappelen Coupe d'Oude Enghe Iedere woensdagavond LIVE MUSIC WOOMMfMMO EEMNESSERWEG16-22 - SOEST - TEL 02155-12643 BAARN - TEL. 02154-15555 Ook dit jaar'verzorgt de Stichting Ne derlands Centrum voor Rekreatiewerk de werving, training en begeleiding van vrijwilligers die de komende zomer het rekreatiewerk op een aantal campings en openluchtrekreatieprojekten in Ne derland mee ten uitvoer gaan brengen. Rekreatiewerk omvat allerlei aktivi- teiten die in de vakantie en vrije tijd kunnen worden ondernomen. Hieronder vallen: spel, sport, handvaardigheid, theater, natuur, kuituur en amusement. Al deze aktiviteiten zijn uitsluitend be doeld voor mensen die daar ook behoef te aan hebben. Juist voor deze groep is rekreatiewerk vaak het succes van hun vakantie. De vrijwilligers zijn personen van acht tien jaar en ouder die in het kader van hun studie of gewoon omdat ze het leuk vinden twee weken of meer van hun va kantie aan rekreatiewerk besteden. Rekreatiewerk biedt hen de mogelijk heid om ervaring op te doen met ver schillende soorten aktiviteiten en het begeleiden van groepen kinderen, jon geren en volwassenen. Degenen die zich aanmelden bij de Stichting worden op hun werkzaam heden voorbereid door middel van een weekend-durende training. Als vrijwilliger ontvang je ƒ140,- per week vaste kostenvergoeding, boven dien worden de reiskosten vergoed van en naar de plaats waar men gaat wer ken. Voor huisvesting wordt gezorgd. De Stichting kan voor de maaiïden jüli en augustus ongeveer 150 vrijwilligers plaatsen op een 23-tal rekreatiebedrij- ven in Nederland. De trainingen starten in maart. Voor verdere inlichtingen en opgave kan men terecht bij de Stichting Neder lands Centrum voor Rekreatiewerk, Kamp 71, 3811 AP Amersfoort, tel. 033-726728. Op woensdag 27 februari, van 9.30 tot 11.30 uur, in het centrum aan de Pa rallelweg 7 voor de Nederlandse en buitenlandse vrouwen. Doel van deze koffiemorgen is op een gezellige manier een goed onderling kontakt te bevorderen. Er is kinderoppas Gestolen auto teruggevonden Op de Veenbesstraat trof de politie vorige week een auto aan, die afkomstig was uit Bussum. De wagen bleek te zijn gestolen. De dieven hadden het interieur van de auto geheel gesloopt. dteJonalntra Dan hoeft u niet ver te zoeken. Vakanties Want bij ons reisburo bent u ook aan het goede adres voor de touringcar vakanties van De Jong Intra Vakanties. Dit jaar hebben ze liefst 5 program ma's- Ekskursiereizen, Top Voordeelreizen, Wheels voor mensen tussen de 14 en 35. Eksklusief vol schitterende rond reizen in en buiten Europa en een program ma met reizen naar Londen en Parijs. U weet nu waar u heen moet voor zo'n prima vakantie. HOMND INTERNATIONAL Reisburo Het meesterwerk uit de Constant Ateliers. Een dames en heren fantasiering, een pinkring, een partnerring. Bi-colour (geel- met witgoud). 31/2, 4V2, 5V2 en 6V2 mm breed. Vanaf 450, - Voor de vijfde maal organiseert de Baarnse badmintonclub B.C. Inside'82 een nationaal, open C-toernooi. Dit lustrumtoemooi wordt gespeeld vol gens het afvalsysteem, op zaterdag 9 maart a.s. in Sporthal "De Trits" te Baarn. Deelname aan dit toernooi staat open voor alle badmintonspelers, die niet op de A- of B-lijsten van de Nederlandse Badminton Bond voorkomen. Vorig jaar kon de wedstrijdleiding meer dan 110 spelers begroeten, die voorname lijk uit het distrikt Centrum kwamen. Maximaal kunnen er 200 partijen ge plaatst worden, waarbij dan het toer nooi op 11 banen van 9.00 uur tot ong. 22.00 uur verwerkt wordt. Er wordt ge speeld met nylon shuttles (Yonex New Ma vis 500), die tegen de geldende prijs in de zaal verkocht worden. Ook dit jaar kan de toernooileiding rekenen op de zeer gewaardeerde medewerking van hoofdscheidsrechter Aafke Nagte- gaal en bondsgedelegeerde Hans Lensselink, waarvan de laatste voor de vijfde maal de Bond vertegenwoordigt. Gezien de aanmeldingen die tot nu toe bij de vereniging binnen zijn gekomen belooft het weer een goed bezet toer- nooi te worden, waarbij vele sterke spelers en speelsters uit het distrikt Centrum en daarbuiten acte de presen- ce geven. Er kan nog ingeschreven worden voor dit toernooi tot en met zaterdag 23 fe bruari a.s.; inschrijfformulieren zijn te verkrijgen bij de toernooisecretaris en toernooileider Chris Wolf, Dove- nestelhof 23 te Baarn (tel. 02154-13532) De eerste artikelen voor de Rommel markt die de A. V. Pijnenburg op zater dag 13 april gaat houden zijn binnen gekomen. De vereniging is de gevers dan ook zeer dankbaar, daar de op brengst bij de verkoop weer aange wend kan worden bij de aanleg van de atletiekbaan. Maar de atletiekvereni ging kan nog veel meer gebrui ken. Wanneer men spulletjes heeft, zoals boeken, aardewerk, huishoudelijke ar tikelen, kleding, speelgoed, meubels en verlichtingsartikelen, dan kan men het inleveren bij de fam. Boissevain. F. C. Kuyperstraat 9 (Soestdijk), fam. van Os, Middelwijkstraat 20 (Soest-Mid- den), fam Schlebaum, Eikenlaan 2, (Soest-Zuid), fam. van Zee, Ereprijs- straat 209f(-Soesterveen) en fam. Mol;' W. Speelmanhof 43 (Soesterveen). Indien u geen kans ziet om het weg te brengen, dan kan het ook gehaald wor den. Hiervoor kunt u bellen met René van Zee, tel. 11525 's avonds na 7 uur). Elke zaterdag kan men tussen 11 en 12 uur rommelmarkt-artikelen brengen naar de loods op het terrein van de fir ma Smeeing aan de Wieksloterweg OZ 23. Daar zijn mensen van de A.V. Pijnenburg die zich graag over de arti kelen zullen ontfermen. De rekreatiealdeling van de Atletiek vereniging Pijnenburg in Soest organi seert op zondag 3 maart a.s. haar jaar lijkse voorjaars-Pijnenburgcross. Het is sinds de eerste Pijnenburgcross in het najaar van 1977 voor de 16e keer, dat deze populaire cross wordt gehou den. De Pijnenburgcross is één van de zgn. Top-Tien-Lopen en de hiervoor geldende formule staat garant voor op timale kwaliteit. Het parcours van ,deze loop, waarvoor zich naar verwachting een duizendtal deelnemers zal inschrijven, is als van ouds weer uitgezet in het prachtige na tuurgebied van het landgoed Pijnen burg. Goed begaanbare paden en een autovrij parcours zorgen weer voor veel aangenaam loopplezier. Men dient zich in te schrijven in de kantines van de sportakkommoties gelegen aan het einde van de Bosstraat in Soest, waar ook de start en de finish zal plaatsvinden. De afstanden waar voor men zich ter plaatse vanaf 10.30 uur kan inschrijven zijn: 2%, 5, 10 en 21 km. De starttijden zijn: 11.30 uur - 2% km. 12.00 uur - 21 km. en om 12.05 uur - 5 en 10 km. Gezien de vele deelnemers die ver wacht worden verzoekt de organisatie iedereen om vroegtijdig aanwezig te zijn. •Voor iedere deeliiemer is een fraaie voor de zé 'cross, ontworpen herinnering' beschikbaar. De kosten van inschrijving zijn: 2% km. - 3,50; 5 en 10 km. - 5,- en 21 km. - ƒ10,-.. Voor deelnemers, die geen prijs stellen op een herinnering, staat de mogelijk heid open om in te schrijven tegen een gering bedrag aan administratiekos ten. Meer informatie is te verkrijgen via: Jan Veen, tel. 17313, en Nelleke Boisse vain, tel. 18641. Voor rommelmarkt op 23 maart a.s. In voetballend opzicht mag het VVZ-gebeuren, door de aanhoudende vorst, al een behoorlijke tijd stilliggen, de voorbereidingen voor de rom melmarkt van 23 maart gaan in toenemende mate door. Tal van vrijwilligers stellen momenteel hun vrije tijd in dienst van het door de rommelmarkt-werkgroep gestélde doel: 20.000,- binnen halen om de fi nanciële positie van de vereniging te verbeteren. 23 Maart moet daarom een feestelijke afsluting worden van een aktie- seizoen, waarvan er nog twee punten op het programma staan: "De verkoop van de boot en de rommelmarkt van 23 maart". Op het pleziervaartuig (een bij uitstek geschikte voor watersport- rekreatie op de rivieren en randmeren) kan men nog steeds inschrijven. De minimumprijs is vastgesteld op 4750,-. Voor inlichtingen kan men terecht bij mevr. E. Stolwijk, Kruisweg 2, Soest, tel. 17113. De hoofdschotel moet echter de rommelmarkt gaan vormen. Omlijst door tal van attracties, zoals een waterorgel, een rad van avontuur, speelgelegenheid voor de kinderen, div. kramen met versnaperingen, zullen er een 20-tal kramen opgesteld worden, war men de meest uit eenlopende tweede hands-gebruiksgoederen kan kopen. Om het succes van de markt zoveel mogelijk te vergroten, kan VVZ nog steeds volop spullen gebruiken. Het geeft niet wat, van kleding tot boe ken, van huishoudelijke apparaten tot posters. Heeft u wat over, dan kunt u contact opnemen met één van de hieronder vermelde personen. E. Stolwijk, Kruisweg 2, Soest, tel. 17113. W. van Bennekom, Steenhoffstraat 43, Soest, tel. 11208. S. Wijma, Hartmanlaan 42, Soest, tel. 16277. B. Morren, Staringlaan 26, Soest, tel. 18750. A. J. Smink, Lange Brinkweg 35d, Soest, tel. 19940. A. W. Brouwer, Soesterbergsestraat 9a, Soest, tel. 13151. De voetbalvereniging WZ zal ervoor zorgdragen dat de beschikbaar ge stelde goederen voor het gestelde doel gebruikt zullen worden. In het kader van de voorlichting, die de V.S.O.P. (vereniging van ouder en patiënten organisatie) dit jaar geeft via de media over "erfelijkheidsleer" wordt er over dit thema in Amersfoort een regionale bijeenkomst georgani. seerd door het bestuur van de afd. Amersfoort e.o. van de Vereniging van Ouders van Geestelijk Gehandicapten. Het bestuur heft het Klinisch Genetisch Centrum te Utrecht bereid gevonden tot het geven van een voorlichtings avond over erfelijkheid. Deze zal gehouden worden op 5 maart 1985 in "De Brug", Schuilenburgerweg 2, te Amersfoort. Sprekers zijn: Dr. F. A. Beemer, kin derarts en Mw. H. G. van Spijker, maat schappelijk werkster; zij zijn beiden verbonden aan het klinisch genetisch centrum. Zo'n 600.000 Nederlanders hebben een aangeboren afwijking, ziekte ofwel geestelijke en/of lichamelijke handicap. Hoe kwamen zij daaraan? Was het een kwestie van erfelijkheid? Had men dat kunnen voorzien? Hoe groot is de kans op een kind met een afwijking? Hoe kan een afwijking overgaan op kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen? Kan een centrum voor erfelijkheids- onderzoek daar in een gegeven situatie antwoord op geven? Hoe loopt zo'n on derzoek? Hoe lang duurt het en wat zijn de kosten voor u? In welke vorm krijgt u een advies? Al dit soort vragen zullen op deze avond aan de orde komen. Deze avond is niet alleen van belang voor diegenen die op het punt staan een gezin te stichten, maar ook voor ouders en voor iedereen die het belang inziet van het voorkómen van afwijkingen. De avond is (gratis) toegankelijk voor leden en niet-leden, dus alle belang stellenden, ook u! De zaal is bereikbaar met stadsbussen 7 en 8 (halte Euterpeplein). Aanvang 20.00 uur precies. i®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®® Na de feestelijke opening van het nieuwe winkelcentrum, eind vorig jaar, in Soest-Zuid is er aan de "zuidpool" van Soest een betrekkelijke rust in getreden. De winkeliers hebben zich intussen ingewerkt en ook de con sumenten hebben de tijd gehad om aan de nieuwe situatie te wennen. Dat is vanuit beider gezichtspunt naar grote tevredenheid verlopen, zoals uit de positieve verhalen kan worden opgemaakt. In wekelijkse afleveringen zal de Soester Courant de winkeliers van "Hartje- Zuid" - onder welke vlag zich zowel de "oude" als de "nieuwe" winkeliers van Soest-Zuid gezamenlijk scharen - nader bij het lezerspubliek intro duceren. Dat gebeurt onder het motto: "Met het oog op Hartje-Zuid". De verschillende winkels passeren daarbij in een willekeurige volgorde de revue. Deze week: hor loger/ju weiier A. v. d. Weerd, Soesterbergsestraat 26. Herman van Dam. "We begonnen twintig jaar geleden bij wijze van spreken met zes kettinkjes en twee klokjes, dus je kunt wel zeggen dat het in de loop der jaren leuk is uit gegroeid. We hebben ook een enorm goeie tijd gehad. De mensen hadden vooral in de afgelopen jaren heel wat te besteden, en daarvan profiteer je in dit vak natuurlijk. „Voordat_wü begonnen _.vvas hier juwelier Spijker gevestigd; oudere Soesters weten dat nog wel. "Ga naar Spijker, altijd goed", zo adverteerde hij altijd in de Soester Courant. Dat de vies hebben we uiteraard ook altijd ge volgd." Aan het woord is de heer A. v. d. Weerd, eigenaar van de bekende juwelierszaak aan de Soesterbergse straat 26 en één van de meest "waarde volle" Hartje-Zuid-winkeliers, en dat niet alleen omdat hij nu eenmaal zo on geveer de meest chique en kostbare zaken aan de man (en de vrouw, niet te vergeten) brengt. De heer V. d. Weerd, die in het dage lijks leven en dus ook in de zaak wordt bijgestaan door zijn echtgenote, woont en werkt al twintig jaar aan "het Pleintje", zoals het stukje Soesterberg sestraat tussen Birkstraat en Eiken laan nog altijd wordt genoemd. Afkom stig uit Kampen, waar hij al op jeugdi ge leeftijd zijn intrede in het vak deed bij een horloger/goudsmit/opticien ("Ik heb al die dingen dus geleerd"), kan hij bogen op een indrukwekkende ervaring. Zo'n "all-round"-opleiding heeft hem voorbestemd voor de gecom bineerde zaak die hij heeft opgebouwd. "En dat heb ik altijd graag zo willen houden," verduidelijkt hij. "Het gaat me allemaal goed af, mag ik wel zeg- gen." Een leuk vak vindt de heer V. d Weerd het nog steeds. "Weet je, ik hou van handel, en ik sta graag in de winkel, al is de werkplaats natuurlijk de ziel van je bedrijf." Ook mevrouw V. d Weerd speelt een belangrijke rol, vooral als het gaat om het adviseren van de klanten. "De mensen nemen in het algemeen nog ge makkelijker iets aan van een vrouw, vooral als het om sieraden gaat. Maar als het om een of ander technisch pro bleem gaat moet de vakman er toch bij komen. Dit is trouwens werk dat je echt met z'n tweeën moet doen, voor één man is het echt ongeschikt. Denk alleen maar eens aan het probleem van de veiligheid..." Dat je als juwelier altijd goed op je tel len moet passen is de heer en mevrouw V. d. Weerd in de loop der jaren inder daad wel duidelijk geworden. "Al diverse malen is hier een ruit ingesla gen, en het is zelfs een keer gebeurd dat ze met een auto de pui pla.t hebben gereden. Vanaf die tijd hebben we in elk geval geen briljanten meer in de e- talage." Mooie dingen Het ligt een beetje voor de hand, maar inderdaad zijn de heer en mevrouw v. d. Weerd van die gelukkige mensen die zich kunnen omringen met mooie din gen. "Al moet het tegenwoordig wel heel duidelijk voor een betaalbare prijs zijn. De vraag naar echt dure dingen is een beetje over. De mensen kijken echt eerst wel even wat 't kost. En je moet vandaag de dag veel meer praten. Hoewel de juwelierszaak zo goed als al les biedt wat er op dit gebied te koop is gouden en zilveren sieraden, klokken, horloges, bestek, ringen, broches, ket tingen, maar ook barometers, loupes, munten etc. is er ook sprake van een nieuwe,ontwikkeling. Zo is de heer V. d. Weerd sinds anderhalf jaar ook de man die het befaamde Royal-Albert- porselein exclusief voor Soest ver koopt. "Het is heel mooi, en veel men sen sparen het bij elkaar. Bovendien is het kwalitatief heel goed bruikbaar, het is ontzettend sterk. Een klant zei laatst ook: "Je kunt die dingen nog eens laten vallen." De verkoop van het porselein vloeit logisch voort uit het feit dat de heer V. d. Weerd ook al cas settes, lepeltjes en vorkjes verkocht. "Daar is het in feite een aanvulling op." Ofschoon de heer V. d. Weerd zich niet heeft toegelegd op één bepaald onder deel van de branche, verkoopt hij toch het liefst goud en briljanten. "Vooral trouwringen uiteraard. Dan komen de mensen altijd met veel plezier zoeken." Persoonlijk prefereert hij goud boven zilver. "Ik vind de kleur mooier, en natuurlijk is het ook waardvoller." Overigens kan men ook op het gebied van zilver uitstekend bij de heer en me vrouw V. d. Weerd terecht. Er is zelfs een speciale zilverkast, gevuld met mi niatuur-figuren, waarin de heer V. d. Weerd "heel wat doet". Ook mevrouw V. d Weerd trouwens, omdat zij het is die overigens met plezier van tijd tot tijds poetswerk ter hand neemt. "Als ik niks te doen heb ga ik poetsen. Ik mag het graag doen." "Een bezige bij," is dan ook de perfekte omschrijving van mevrouw V. d. Weerd, zoals haar echt genoot haar typeert. Modeverschijnselen doen zich in het ju- weliersvak, in beperkte mate voor. "Vroeger had je bijvoorbeeld veel meer manchetknopen. Dat is er wel een beetje uit. Maar gouden horloges bij een jubileum worden nog altijd ge geven. En je ziet natuurlijk van tijd tot tijd ook nieuwe dingen komen, zoals de letterhangers, dat wordt dan ineens een ra ge, of lange oorbellen. In dat verband noemt de heer V. d. Weerd ook de collectie ringen met "wisselstenen": bij elke ring wordt een aantal verschillend gekleurde stenen geleverd, die men naar believen in de ring kan klemmen. Tijdloos Een bijzondere voorliefde legt de heer V. d. Weerd aan de dag voor zijn collectie oud zilver. "Dat is tijdloos, het blijft altijd mooi." Behalve veel armbanden, broches en hangers (waarvan een behoorlijk aantal met zwarte granaten) is er ook een flinke collectie Zeeuw zilverwerk, zoals kno pen en broches. Ook op het gebied van klokken, wek kers en horloges staat de tijd aan de Soesterbergsestraat 26 niet stil. Van eenvoudige wandklokken tot de fraai ste polshorloges (met merken als Seiko - ook de extra platte Lassale-uitvoering - Indus, Swatch, Ricoh, Citizen en noem maar op. "Je moet in dit vak in de eerste plaats veelzijdig zijn, ook al heb je natuulijk altijd je eigen smaak," aldus de heer V. d. Weerd. "Als juwelier vind ik dat ik dat verplicht ben de mensen een zo ruim mogelijke keuze te bieden." Vandaar dat de zaak zich richt op aller lei prijsklassen, waardoor er ook voor mensen met een wat minder gevulde beurs heel wat mooit te vinden is, en dat er sprake is van een heel gemê leerd publiek. "Ach, er komen soms mensen die gek zijn op sieraden, en an- \deren die het absoluut niets kan sche len. Dan kopen ze een horloge en zeg gen: '"t Doet er niet toe hoe het eruit ziet, als 't maar goed loopt"," aldus de heer V. d. Weerd. De gasinkoop in de maand januari be droeg 13.974.589 m3. Dat was 3.944.901 m3 meer dan in de januari 1984 toen de gasinkoop 10.029.688 m3 bedroeg. In 1983 was dat 8.466.260 m3. Het aantal gasverbruikers steeg verge leken met de maand december van 14.725 tot 14.729. Het antal c.a.i.- abonnemensen steeg in dezelfde periode van 11.790 tot 11.791. Automobilist gewond bij aanrijding Bij een aanrijding die zich zondagmor gen voordeed op de Birkstraat ter hoogte van de Eikenlaan raakte de be stuurder van een van de betrokken au to's, de 29-jarige F.H. uit Soest, gewond aan zijn gezicht. Hij kwam door de botsing met een klap tegen het dashboard aan. Het ongeluk ontstond doordat H. afremde voor de verkeers lichten, maar van achteren werd aan gereden door een auto, bestuurd door de 26-jarige J.G. uit Eemnes, die een en ander te laat opmerkte. H. werd per ambulance naar Zonnegloren overge bracht. Zijn auto bleek zoveel schade te hebben opgelopen dat het kenteken bewijs werd ingenomen. Ja, dat weet ik allang en bovendien worden de films nog gratis gebracht en gehaald! Ik krijg vanavond „Scarface". Kom je kijken? VIDEO BESTELDIENST (Alleen VHS) Verbluffend groot aanbod I eder genre vertegenwoordigd Altijd de nieuwste films Lage prijzen. v

Soester Courant | 1985 | | pagina 13