lil Geslaagde schaatswedstrijden van Kardinaal Alfrink-mavo A.V. Pijnenburg startpunt 'leefbaarheidswedstrijd A.V. Pijnenburg-atleten in crossfinale Meisjesvoetbal bij S.O.Soest 20% korting op alle glazen CD Afdelingsteams Shot boeken goede resultaten Anja Westerveld sprong flic-flac op de balk 'Krachtsport Soest' richt zicht op verbetering van sportconditie Trainingsstage Gerrit Stavast in Tsjechoslowakije Baanrekord voor Edwin Groeneveld op 3000 m. B.D.C. WOENSDAG 20 FEBRUARI 1985 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 15 033-729413 MEEDWERK SCHAATSEN ATLETIEK ATLETIEK SOESTER COURANT BRIL ■Hl TAFELTENNIS Springbokken in kampioenschappen: TURNEN Vereniging heeft plaats voor nieuwe leden BDC-er uitgezonden door Van der Karfonds ATLETIEK HANDBAL Zaalprogramma ie Weg" te Soest ihandicapte kinde rtal dubbel gehan- igeleid. varing in de zwak- ngewonnen bij A 2819. dienen binnen 7 3n aan de afdeling e Stichting AGO 110 AA Diemen. ns - glaswerk - rs - servetten - iwanten oest, tel. 13097 i in Soest, an 18 tot en met UW et reparaties ••:i 763 Lt SOEST" b.g.g. 23848 •3495-71865 Vorige week donderdag waren de leer lingen van de Kardinaal Alfrink-Mavo verzameld op het ijs van de Peters Baan aan de Eemweg, om onderling uit te maken wie in elke klas - zowel bij de jongens als bij de meisjes - de beste prestaties op het ijs wist te zet ten. Zij troffen het, want het was prima schaatsweer, ook al omdat de ijskoude wind behoorlijk was afgenomen. De Al- frink-jeugd bracht dan ook een plezie rige ochtend met elkaar door. De uitslagen luidden als volgt: Klas 1-meisjes: 1. Bianca Hilhorst 2. Marieke de Beer 3. Anissa van Bemmel Klas 1-jongens: 1. Richard van Hofslot 2. Eugène van Dijk 3. Gido Kok Klas 2-meisjes 1. Annemarie v. d. Heuvel 2. Petra Bosman 3. Merion v. Asch Klas 2-jongens: 1. Edwin Groene veld 2. André v. d. Breemer 3. Elvin Marchena Klas 3-meisjes: 1. Bianca Hofslot 2. Corina Fonteijn 3. Willeke Kalshoven Klas 3-jongens: 1. Stefan Neyenhuis 2. Reinoud Hom 3. Mark Baltus Klas 4-meisjes: 1. Karin Roest 2. Nelleke v. d. Salm Foto: Herman van Dam. Op maandag 25 februari 1985 zal in café- restaurant Bos en Duin, Bosstraat 80 te Soest, de atletiekvereniging Pijnenburg duidelijk maken waarom de groep wil deel nemen aan de leefbaarheidswedstrijd "Een kern waar pit in at"; niet alleen het waarom, maar ook het wat en het hoe, toe gelicht met de plannen en bezoek aan het terrein. In september 1984 besloot de vereniging Koninklijke Nederlandsche Heidemaat schappij (KNHM) voor de derde maal een leefbaarheidswedstrijd uit te schrijven. De naam hiervoor luidt'Een kern waar pit in zit". Bewonersgroepen worden door de ver eniging uitgenodigd naar eigen, inzicht en op eigen kracht de eigen woonomgeving te verbeteren. In Soest gaat de atletiekvereni ging Pijnenburg op deze uitnodiging in. Namens dè jury zal pröf. dr. C. D. Saai de inschrijving in ontvangst nemen, in het bij zijn van mr. W. J. Geertsema, voorzitter van de organiserende vereniging Konink lijke Nederlandse Heidemaatschappij, en mr. P. Scholten, burgemeester van de ge meente Soest. Tijdens deze bijeenkomsten komen alle punten concreet aan de orde: het doel, de middelen en de argumenten voor de keuze. Het gewenste doel zal zijn af te lezen van ontwerptekeningen, terwijl de uitgangssi tuatie in het terrein te bezichtigen is. Iedere groep die tussen april 1985 en augus tus 1986 het aan zichzelf gestelde doel weet te bereiken en zo de woonomgeving blij vend verbetert, ontvangt het predikaat "Een kern waar pit in zit" met het daarbij behorende bedrag van 1000,-. Li Soest probeert men dit predikaat te ver dienen met de aanleg van de atletiek- accommodatie, In Berkenwoude wil men onder meer een ooievaarsnest plaatsen. In Overschie heeft men plannen voor hangen de tuinen langs Rijksweg 13. In Handel zullen wegkapellen worden gerestaureerd. Het zwembadbestuur in Waarland, in de kop van Noord-Holland f denkt aan röetiwë speelwerktuigen. Een dorpshuis heeft de belangstelling van Pieterzijl (Gr.). Zodra de inschrijving gesloten is, op 1 april, zal het beeld volledig zijn voor de nieuwe ronde. Een kern waar pit in zit. De officiële bijeenkomst in café Bos en Duin begint om 13.30 uur. Na de opening en de toespraken zullen de aanwezigen het terrein van de atletiekvereniging bezichti gen. Dat de Atletiekvereniging Pijnenburg over een flink aantal goede jeugdatle- ten beschikt blijkt wel uit de resultaten van de drie wedstrijden die gehouden zijn in de crosscompetitie. Een groot aantal Pijnenburgers staat namelijk na die drie wedstrijden bij de eerste twintig van het totaalklasse ment hetgeen deelname betekent aan de finale op zaterdag 9 maart in Heiloo. Voor de trainers Ard Vermeulen en Ton Duits een prachtig resultaat. De wedstrijden van de crosscompetitie werden gehouden in Huizen. Bussum en Soest. De cijfers tussen haakjes geven de plaatsen in het eindklasse ment aan. Aan de finale nemen bij de jongens D deel Egbert Jan Schutte (3) en Brit Gij- tenbeek (7); jongens C Erik Jan Rans- dorp (13); jongens B Angelo van Leijenhorst (6), Arnold Vonk (10); Leo van Thuyl (13) en Raymond Foekens (18) en jongens A Bas van Os (2). Bij de meisjes D is dat Milou Scholte (9); meisjes C Nyree Rademaker (9) en Edskea Verhoef (14); en meisjes B Angelique van Oostrum (8), Ester v. d. 'Bolt (15), Pauline Bossema (16), Petra Burger (17) en Prenella Rademaker (18). Bij de jongens pupillen A zijn dat Ivar Smits (3), Mark Haarsma (8), Onno Foekens (10), Justin Wuring (11) en Frans v. d. Berg (18) en jongens-pupil len B Christiaan Smits (2), Christiaan Gijtenbeek (4) enBartKarelse (li). Bij de meisjes-pupillen A is dat Selma Simonis (9) en bij de meisjes-pupillen B Daphne van Hal (4), Monique van Leek (5) en Chantal Opmeer (10). Ook als ploegen presenteerden de Soes- ter-atleten zich op uitstekende wijze. De jongens pupillen A behaalden de eerste plaats; de jongens-pupillen B de tweede plaats, de meisjes B de tweede plaats, de jongens D de vierde plaats en de jongens B de tweede plaats. In de finale op 9 maart zullen de Pijnenburgatleten uitkomen tegen de beste atleten uit de provincies Noord holland, Utrecht en de Flevopolder. De Pijnenburgcross op zondag 3 maart zal dan ook voor hen een goede training zijn. Die cross is namelijk vrij vlak en dat kan ook gezegd worden van het parkoers in Heiloo dat een grasonder grond heeft en rondom een vijver loopt. Meisjesvoetbal in Soest. Eindelijk is het dan zover, want was het niet zo dat voor iedereen in Soest het spelen van voetbal mogelijk was, behalve dan voor de jongere dames onder ons. Het Jeugdbestuur van de voetbalver eniging S.O. "Soest" vindt dat daar wat aan gedaan moet worden, en heeft daarom besloten met ingang van het volgende seizoen te starten met het meisjesvoetbal. Het initiatief hiervoor werd vorig jaar oktober al genomen. De activiteiten commissie van S.O.Soest had name lijk een schoolvoetbaldag georgani seerd waar ook meisjes aan mee kon den doen. Het enthousiasme was toen groot. Verschillende meisjes voelden er wel wat voor om in competitiever band te voetballen. Die mogelijkheid wordt ze nu dus geboden. Het jeugdbestuur van S.O. "Soest" wil voor het seizoen '85/'86 in ieder geval een zevental bij de bond inschrijven. Meisjes van 6 t/m 12 jaar mogen na melijk ook in een aangepaste competi tie met zeventallen meedoen. De meis jes van 12 tot 15 jaar spelen in een juniorencompetitie, voor deze leef tijdsgroep zijn minimaal 11 personen nodig voordat met competitievoetbal begonnen kan worden. De mogelijkheid bestaat dat er reeds in dit lopende seizoen'gevoetbald kan worden, er is altijd ruimte voor het or ganiseren van vriendschappelijke wedstrijden. De meisjes die zich nu als lid opgeven kunnen in ieder geval altijd met de E- of D-pupillen meetrainen, maar wanneer er nu reeds voldoende aanmeldingen binnenkomen dan zal er apart getraind worden onder leiding van een trainster die nu in Dames I zelf haar partijtje speelt. Zij zal ook fungeren als leidster. Sportieve meisjes tussen de 6 en 15 jaar die er wat voor voelen om te voetballen bij een gezellige, sportieve club, kun nen zich nu al opgeven bij mevrouw Corry van Veenendaal; Hannie Schaft- hof 13. telefoon 17453. Mochten er vragen bij u gerezen zijn omtrent het meisjesvoetbal, dan kunt U contact opnemen met de wedstrijd secretaris van het damesvoetbal, de heer Wim Dijkman, tel. 23171, of met damestrainer Jos van Let, die te be reiken is onder telefoonnummer 21218. Redaktie-adres: Van Weedestraat'227 telefoon 14152 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 21297 3. Margret v. Arkel Klas 4-jongens 1. Mark Dorrstein 2. Hans v. d. Zuid wind 3. Arnoud Banda F. C. Kuiperstraat 26 Het straatje naast A.H. Tel. 24827 Afgelopen week lag de landelijke com petitie stil vanwege het carnaval, dé afdelingsteams van Shot kwamen ecto ter met veel succes in aktie. Shot 3 blijft meedoen voor het kampioen schap na de 6-4 overwinning op Good Luck 3. Shot 4 versloeg Quick 5 met liefst 8-2, terwijl Shot 5 Quick met 6-4 de baas bleef. Good Luck 3-Shot 3 4-6 Shot 3 heeft opnieuw een zeer belang rijke hindernis op weg naar een moge lijk kampioenschap genomen door in Bussum het zeer geroutineerde Good Luck te verslaan. Eddy Gaytant en Arjan Schuiling lieten zich alleen kloppen door Wil Vrakking, Wil Scheel wist één partij op zijn naam te schrij ven. Het deze competitie nog ongesla gen dubbel van de Soesters zorgde voor het 6e punt. De komende twee weken speelt Shot 3 twee keer tegen medekop loper Huizen 3, wedstrijden die moge lijk beslissend zullen zijn voor het kam pioenschap. Shot 4-Quick 5 8-2 Shot 4 blijft het als debutant in de 2e klasse verrassend goed doen. Door de overwinning op Quick heeft men zich in ieder geval vast in de kopgroep genes teld. Tegen de Hilversummers bleven Edo Fransen en Frans Mark Schut on geslagen, terwijl Jan Fransen door materiaalpech twee partijen uit handen Amsterdam tegen Tempo Team 2 en met het nodige geloof in eigen kunnen lijkt het mogelijk de sterke Amster dammers een punt' te ontfutselen. Zowel het 2e herenteam als het le da mesteam spelen ,een thuiswedstrijd, die ook zaterdag 23 februari weer om 15.30 uur begint. Het 2e herenteam speelt tegen Ne ver Despair l uit Den Bosch, de damesryatpShot tegen Litac 1 uit Lichtenvoorde. Beide teams moe ten worden geacht-dè punten in Soest te kunnen houden. Uitslagen senioren; Shot 7-Good Luck 6: 3-7, Shot 8-Bun- schot 6; 10-0, Metac 3-Shot 9:4-6, Niké 8- Shot 13: 5-5, Shot 14-Tovo 11: 4-6, Shot 15-VEV 10:2-8. Uitslagen jeugd: Buna 1-Shot 3:2-8, Shot 4-Victoria 15-5, Shot 5-Quick 3:8-2, fluizen 5-Shot 6:1-9, Shot 7-Tivu 1: 6-4, Shot 8-Niké 3r2-8, Quick 8-Shot 9:0-löJ Quick 7-Shot 5 4-6 Na een zeer zwakke competitiestart lijkt Shot 5 nu weer op de goede weg te zijn. Door de overwinning in Hilver sum kreeg men weer aansluiting met de middenmoot. Tegen Quick zorgden Wilfred Busch en Joop Kok ieder voor twee overwinningen, terwijl Jan Bes sels en het dubbelspel punt 5 en 6 veilig stelden. Tafeltennis aanstaand weekend Aanstaand weekend komen ook alle landelijke teams van Shot weer in aktie. Het le herenteam speelt dan in RESTAURANT 21 /li/jlfg BtiRG.GROTHESTRAATIö* SOEST. 02155-17249 2k? Zaterdag 16 februari j.I. werden de ver enigingskampioenschappen gehoudén in de sporthal H. v. d. Vlist te utrecht. De Springbokken uit Soest namen deel met twee ploegen, die bestonden uit: Anja Westerveld, Els Slingerland, As- trid Calis en Corina Fonteijn (ploeg 1) en Donny Kippers, Inge Brandes, Angélique de Haard en Sandra Walet. (ploeg 2). De wedstrijd was verdeeld over drie poules. De le ploeg begon om 10.00 uur in poule l met het onderdeel paard- sprong. De meisjes sprongen een pri ma overslag, alleen bij Anja Wester veld mislukte de sprong, doordat ze vreselijk nerveus was. Dat kostte haar toch veel punten. Het onderdeel brug ongelijk is een sterk onderdeel van de Springbokken en er werden dan ook keurige oefenin gen gedraaid.. Daarna was het onder deel balk aan de beurt. De zenuwen waren ondertussen behoorlijk onder controle, wat ook duidelijk te zien was aan de oefeningen. Anja Westerveld sprong dan ook voor de le maal de flic- flac op de balk. Het laatste onderdeel, vrije oefening, ging ook redelijk goed. Gezien het hoge niveau waarop in deze wedstrijd geturnd werd, hebben de vier meisjes uitstekend meegedraaid. De andere meisjes waren ingedeeld in poule III, wat eigenlijk jammer was, omdat de ploegen die in deze poule za ten wel tot de beste gerekend mogen worden. Bovendien waren de meeste meisjes een stuk ouder dan de 12-jarige Springbokken. Er werd begonnen met het onderdeel vrije oefening. Deze verliep niet bij alle vier even soepel, wat natuurlijk punten scheelde. Daarna volgde de paardsprong. Dit on derdeel verliep prima, want hier haal-' den de meisjes twee hele punten meer. dan bij de vrije oefeningen. Bij de brug-ongelijk lieten de meisjes ondanks wat kleine foutjes, toch alle vier een prima oefening zien. Het laatste onderdeel was de even- wichtsbalk. Hoewel de oefeningen keurig geturnd werden zullen de meis jes in de toekomst toch op zwaardere onderdelen moeten gaan trainen, zodat ze ook op dit onderdeel de volgende keer meer punténkunnen gaan halen. Om kwart voor negen volgde de prijs uitreiking. Geen prijs voor de Spring bokken, maar ze hebben zich prima ge weerd in deze wedstrijd en weer veel gezien en geleerd. Ze kunnen dan ook weer vol vertrouwen de volgende wed strijd tegemoet zien. De uitslag luidde 1 D.OO 1 Utrecht 105.40 punten 1 D.OO II Utrecht 100,55 punten 3 H.G. V. l Hilversum 97,75 punten Springbokken I haalde 79.60 punten Springbokken II haalde 82.35 punten. Uitslag diplomazwemmen in De Turf Een aantal Soesters heeft onlangs met sukses de proeven afgelegd voor ver schillende zwemdiploma's. Voor het di ploma A slaagden Annemarieke Kemp, M. M. van Luytelaar-Muis, Ab- deslam Mousavi, Osman Tekin en Manin Sert. Voor het diploma B slaag de T. B. Luthmann. Voor het zwemvaardigheidsdiploma I slaagden P. van Hengstum-Emond, Esther Jorna, A. W: F. E. A. Jorritsma, Guido Kisner, W. Koch-van Beek, Jarno Kuyper, Slmone van Nieuwburg, Bekir Sönmez, Cafer Tuncay en Eric Boon. Voor het zwemvaardigheidsdiploma II slaagden A. A. E. M. Beeskow, M. J. Friele, Miranda van den Hengel, P. A. van den Hengel, Soewhaschandre Ja- groep en Marcel Spijker. Recreatief zwemmen in De Turf tijdens voorjaarsvakantie Tijdens de voorjaarsvakantie (18 tot en met 24 februari) kan men op de volgen de uren nog recreatief zwemmen in De Turf: j< woensdag van 14 tot 16.30 en 19 tot 22 uur. donderdag van 10 tot 12 uur, 13.15 tot 15.15 uur, 19 tot 20 uur en 21 tot 22 uur. zaterdag van 13 tot 15.45 uur. zondag van 10 tot 14 uur. Gedurende de recreatieve zwemuren overdag kan men gratis gebruik maken van allerlei spelmateriaal. De avonduren zijn meer ingesteld voor die zwemmers die baantjes willen trek ken. De zonneweide in De Turf heeft zijn bestaan reeds bewezen. Steeds meer mensen maken van de gelegenheid ge bruik. De kosten bedragen één gulden voor een kwartier. Sinds 1 oktober van het vorig jaar is Soest een gloednieuwe sportclub rijker. Het is K.S.S., welke afkorting staat voor Krachtsport Soest. De jonge ver eniging werd op die datum opgericht en meldde zich aan bij de Sportstich ting in Soest. De vereniging is inmid dels ingeschreven bij de Kamer van Koophandel en aangesloten bij de overkoepelende Nederlandse Kracht sport Bond, zodat het lidmaatschp van de Sportstichting per l januari een feit is geworden. "Onze doelstelling is met behulp van krachttoestellen, zoals halters maar ook de gewone gymnastiektoestellen, de conditie van de deelnemers te ver beteren. Dat is niet alleen een doel op zichzelf, maar komt ook ten goede bij andere sporten, zoals atletiek, turnen en voetballen", aldus Piet van Gerven en Randolph Wijnmalen, die beiden tot de initiatiefnemers van de nieuwe club behoren. De vereniging bestaat op dit moment nog uit 13 ledennegen mannen en vier vrouwen. "De indruk mag niet ontstaan dat krachtsport alleen be doeld is voor mannen", aldus Piet van Gerven. "Vrouwen breken de laat ste jaren overal door in de traditionele mannensporten Ofschoon onder de koepel van de Ned. Krachtsportbond' ook "takken" als boby-building en een deel van de vecht sporten zijn ondergebracht, richt K.S.S. zich toch met name op het verbeteren van de conditie van de sporters. "Body building is eigenlijk geen sport, maar een methode van krachttraining, die meer uit esthetisch oogpunt wordt be oefend. Onze krachtsporttraining is zuiver functioneel en gericht op de ver- beterimj»ahetkc0^tniy|Bau.'' {//I^.-veWnirfïakkt bij haar' trainingen gebruik van töestellen die de natuurlijke bewegingen van het menselijk lichaam volgen", licht Randolph Wijnmaalen toe. Zo zijn er twee drukbanken, een beenapparaat en uiteraard een complete serie halters voor het "voorslaan", "trekken" en "stoten", maar ook kleiner materiaal. Verder wordt gebruik gemaakt van de normale inventaris van de gymzaal. Niet duur "In principe kan alles wat in een com mercieel fitnesscentrum gebeurt ook bij ons", aldus Piet van Gerven. "Al leen betalen de mensen bij ons een aan zienlijk lager bedrag." Krachtsport is dan ook geen dure sport. Randolph: "Waar vind je nog een sportclub waar je minder dan 200 gulden per jaar aan contributie betaalt? Onze maximum contributie is 75 gulden, en bij een sport school moet je toch al gauw rekenen op zo'n vier a vijf tientjes per maand." Dat de krachtsport niet alleen om die reden een sport met toekomst is, maar ook op grond van andere overwegin gen legt Piet van Gerven uit. "Met de toenemende vrije tijd zal de sportbe oefening ook steeds meer toenemen. Veel mensen zoeken iets om hun tijd goed te besteden, en ze vinden dat in de sport. Ik denk dat er echt een hausse zal komen, en dan zitten we als kracht sportvereniging in de goede hoek, al leen al door de betaalbaarheid." De vereniging richt zich in de eerste plaats op de verbetering van de licha melijke prestaties van de sporters. "Het gaat ons niet zozeer om het ge zondheidsaspect; we zijn eigenlijk geen club voor veertigers die hun buikje moeten wegwerken. Die kunnen waarschijnlijk beter terecht bij een trimclub." De zaken worden bij K.S.S. serieus aangepakt. Elke deelnemer ondergaat een soort "intake", waarbij wordt vastgesteld waarop de oefeningen vooral gericht moeten zijn. Piet van Gerven, die als trainer aan de club verbonden is, maakt dan voor elk een individeel schema, waarop de presta ties die in de loop van een trainings periode gehaald "moeten" worden staan uitgewerkt. Op gezette tijden vindt er een test plaats, waarbij de resultaten worden vastgelegd ten be hoeve van een nieuw schema. Individueel Eem competitie-element is voorlopig afwezig bij de activiteiten van de nieuwe sportvereniging. "Het is een puur individuele sport. Iedereen is im mers weer anders en streeft andere doelen na. En de motivatie verschilt ook van persoon tot persoon. Aan krachtsportbeoefening kleven niet meer risico's dan aan andere sporten. "Skiën is gevaarlijker", aldus Piet van Gerven. "Maar ook deze sport staat of valt met de juiste begeleiding. Als je onverantwoord bezig bent, en niemand zegt dat tegen je, dan loop je natuurlijk bepaalde risico's. Maar onze begeleiding is gegarandeerd in dividueel." Vooral beoefenaars van andere takken van sport kunnen hun voordeel doen met de krachttraining. "Voetballers schieten harder, basketballers sprin gen hoger.. In principe is er geen li miet aan het menselijk presteren, dat wil zeggen dat alle sporters hun prestaties kunnen verbeteren. Krachttraining kan nog een ander be langrijk voordeel hebben, aldus Ran dolph. "De deelnemers worden niet al- leensterker, maar ze raken ook veel minder gauw geblesseerd. Als vorm van blessure-preventie is het daarom heel belangrijk. Vies woord? Jammer vinden de beide krachtsporters het wel dat deze tak van sport nog al tijd in een wat verkeerd daglicht staat. "Het klinkt voor sommige mensen als een vies woord. Er bestaat een ver keerd beeld. De mensen moeten maar Leden van 'Krachtsport Soestaan het werk met de halters, de drukbank en de rekstok. eens komen kijken. Het hoeft heus niet te leiden tot die wanstaltigheid die je soms bij worstelaars op de televisie ziet. En we doen geen 'vreemde' din gen." Als oorzaak van de enigszins "kwade reuk" waarin de krachtsport in Neder land tot nu toe heeft gestaan, als is zij in de loop van de jaren zestig vooral gepropageerd door zwemmers en atle ten, wijst Piet van Gerven op het feit dat Nederland in het algemeen nogal wars is van "lichaamscultuur". "Alles wat met het lichaam te maken heeft is in dit calvinistische land verdacht. Je mag best zoveel leren tot je er gek van wordt, waarom zou je dan ook niet zoveel mogen trainen tot je er goed van wordt?" De trainingen van K.S.S. worden ge houden in de gymnastiekzaal aan de Smitsweg, op zondagmiddag van 14.00 tot ca. 16.30 uur en op woensdagavond van 22.00 tot 23.00 uur, (binnenkort vanaf 21.00 uur). De vereniging kan inmiddels zo'n 20 a 25 "man" aan, zodat er ruimte is voor nieuwe (adspirant)krachtspor- ters. Wie belangstelling heeft kan zich in verbinding stellen met Randolph Wijn- maaien, tel. 16104, of met Piet van Ger ven, Ereprijsstraat 207, tel. 17846. "Het is een geweldig geschenk". Een spontane reactie van Gerrit Stavast, nadat hij vorige week in het Amster damse Apollo-hotel officieel vernam dat hij in het. kader van het Leo van der Karfonds dit jaar van 3 tot 11 augus tus een trainingsstage krijgt in Tsjecho slowakije. De vaste 18-jarige doelman van eerste divisieclub BDC uit Soest is één van de 41 jeugdige sporters die dit jaar profi teert van het Van der Karfonds. Te midden van vele bekenden uit de sport wereld onderging Stavast de uitnodi ging voor een reis naar het Oostblok land is een verrassing.. Tweeënenhalve week geleden wist hij al dat hij uitver kozen was om een stage te gaan lopen. Alleen naar welk land was voor de Soester nog een vraag. Stavast: "Het is iets schitterends. Het mekka van het handbal. Ze hebben er in Tsjechoslowakijke zelfs een studie van gemaakt aan de universiteit. Je kunt daar beter en specifieker trainen, met de top van de wereld". Stavast werd voor het Van der Karfonds (dat jonge, veelbelovende sporters finan cieel tegemoet treedt om meer uit hun sportieve loopbaan te halen) voorge dragen door Ton van Linder. De coach van Jong Oranje, waarvan Stavast al enige maanden deel uitmaakt, ziet toe komst in één van zijn selectieleden, waarmee het momenteel lekker draait. Stavast: "Ze proberen met mij een goede keeper te krijgen. Ze zeggen dat ze geen keepers van wereldniveau meer hebben. Of een en ander lukt, valt te betwijfelen. Er zitten keepers in Jong Oranje die een paar jaar ouder zijn, zelfs meer ervaring hebben, maar ik ben bijna even ver. In april en mei zijn de kwalificatiewedstrijden voor het WK in Italië, dat in december wordt gehouden. Als hét lukt, hoop ik bij die kwalificatiewedstrijden mijn eerste Interland te spelen." Vooralsnog heeft BDC zijn aandacht. "Het gaat mij erom dat BDC zich Vrijdagavond jl. zijn de interclubwed- strijden afgesloten met een 3000 meter wedstrijd. D-junior Edwin Groeneveld van S.V. Eemland reed een nieuw baanrekord in een tijd van 5.15.2 min. De senioren streden ook fel om hun persoonlijke rekords te verbeteren, wat ook prima lukte. Rob Admiraal reed op de 3000 m. een snelste seizoentijd van 5.41.4 min. Fred v. Tol noteerde een pers. rekord van 4.57.0 min. Voor Gerald v. Huiten ook een pers. rekord van 6.12.6 min. Bert v.d. Weerd wist zijn rekord ook te verbeteren, door in 4.36.6 min. te finishen. Jolanda Los kwam tot een tijd van 5.41.1 min. Arnoud Donker kwam ten val en eindigde de rit in 6.00.3 min. Axgeiopen zondagavond was er een B- A-junioren en seniorenwedstrijd over 500 en 1500 m. Fred v. Tol reed de 500 m. in 45.8 sec. en de 1500 m. in 2.22.4 min. Erik Walgreen noteerde 47.1 sec. op de 500 m. en reed een snel ste seizoentijd op de 1500 m. van 2.34.7 min. Rob Admiraal noteerde resp. 48.3 sec. en 2.34. 3 min. Voor Henk Hagen eindigden beide af standen in een pers. rekord, nl. de 500 m. in 48.7 sec. en de 1500 m. in 2.35.1 min. André Bosboom reed de 500 m. in 47.4 sec. en noteerde op de 1500 m. een tijd van 2.31.2 min. Voor Edwin v.d. Heij den eindigde de 500 m. in 47.7 sec., de 1500 m. ging in een tijd van 2.37.1 min. hananaaft. De laatste drie wedstrijden ging het weer prima. Beter dan in een mindere periode, vorig jaar. Als de competitie is afgelopen komt Jong Oranje weer ter sprake. Maar gaat het bij BDC goed, dan gaat de rest verder ook wel", aldus Stavast, die in verband met de deelname van de Nederlandse heren A-ploeg aan het WK in Noorwe gen tot begin maart geen competitie verplichtingen kent voor BDC. Uitslagen BDC-handbal Meisjes adspiranten 2 BDC 2 - Voice 11-15 Jongens adspiranten 2 BDC 2 - Voice 2 20-7 Meisjespupilien 2 LVH-BDC2 3-6 Welpen BDC - Baarn 6-2 Heren-junioren BDC - Amersfoort 12-18 Dames senioren 4 BDC4-EMM4 2-6 Dames-junioren 2 Nederhorst - BDC 2 19-9 Jongens-pupillen UD - BDC 9-8 Dames-junioren 3 UD 2 - BDC 3 10-16 Meisjes adspiranten 1 DWSM - BDC 1 3-4 Dames senioren 3 Limvio 2 - BDC 3 5-13 Dames-senioren 2 Fidelitas - BDC 2 11-8 Heren-senioren 3 LHV 2 - BDC 3 14-21 O Handbal vereniging Wedstrijdprogramma zondag 34 febr. Thuiswedstrijden 10.00 uur Jongenspup. BDC-Amersfoort 10.45 uur Jongensadsp. 1 BDC 1-AAV 11.30 uur Damessen. 2 BDC-Laren Uitwedstrijden 11.00 uur Damesjun. 2 EMM-BDC2 11.45 uur Damesjun. 3 Shot-BDC 3 13.00 uur Damessen. l Animo-BDC 13.30 uur Meisjesadsp. 2 Fortissimo-BDC 2 15.15 uur Damesjun. 1 Sport Vereent-BDC 1 Vrij zijn: H.S. l, 2 en 3. H.J., J.A. 2, D.S. 3 en 4, M.A. 1, M.P. 1 en 2 en Welpen.

Soester Courant | 1985 | | pagina 15