KORTE Drastische huurverlaging moet leegstand in flatbouw voorkomen De Soester Duinen Winter richt aanzienlijke schade aan wegen in Soest aan Heeft u BACCHUS al ontmoet? Commissie R.O.grote bedenkingen tegen cafetaria Steenhoffstraat Scouting-Jeugd Soest ontvangt opdracht van prins Claus Informatiemiddag voor startende ondernemers schociiuiker Elly Joosten verlaat Spullenhulp Tegenhouden bouwplan Lange Brinkweg is nu niet meer mogelijk De Suzuki Alto E i WOENSDAG 20 FEBRUAR11985 SOESTER COURANT PAGINA 3 RESTAURANT DE Het fijne komt van Banketbakkerij VERKLEY Bavaroise stuk gebak voor Eerst onderzoek naar geschiktheid 7 Automobilist gewond na botsing Bij Kamer van Koophandel: Schoemaker onderdelen- winkel J Olympische kampioenen op het witte doek Bazar-rommelmarkt Van Arkel-Instituut Laatste sleutels 'splitsflats' Haverweerd uitgereikt Y Ik vind dat je het verdiend hebt. We kunnen ook gaan gourmetten..., of zullen we gaan barbecuen? 'Maakt mij niet uit..., als ik maar niet hoef af te wassen, f24.50 p.p. SOESTERBERGSESTRAAT 188 02155-12739 S0ESTDUINEN Wethouder Plomp wil wel 'uiterste poging' doen Nieuw hij Autobedrijf Bosboom De schade die de vorst deze winter aan de Soester wegen heeft aangericht is zeer aanzienlijk. Met name de Dalweg en de Stadhouderslaan ondervinden de last van bevriezing en dooi die de laat ste weken zijn opgetreden. "We houden ons hart vast", aldus de Ir. S. H. Brunekreef, directeur van Ge meentewerken, vorige week in de com missievergadering "Bedrijven Per soneel" waar Henk Strietman (CDA) informeerde naar de toestand van de Soester wegen in deze vorstmaand. Wanneer het 's nachts vriest en overdag dooit is dat funest voor het wegdek. De tegels komen omhoog en in het asfalt vallen gaten. Vooral de fietspaden leveren proble men op. Klinkerwegen komen er nog 't beste van af, maar de asfaltwegen heb ben veel te lijden. Het water dringt in de gaten, bevriest en als de toplaag ontdooit, ontstaan er scheuren en putten. Aanvankelijk heeft Gemeentewerken de ernstigste ongemakken gerepa reerd, maar bij de nieuwe vorstperiode wacht men met Spanning af wat er nu weer gebeurt. Stortgaten Wethouder Frans Kingma (PvdA) die zijn collega Oudemans (vakantie) ver ving, deelde mee dat het stortgat van Tammer in Soesterberg drie keer in de week wordt gecontroleerd op naleving van de vergunningseisen door provin ciale medewerkers. Ook het stortgat van Cirkel levert wei nig ongemakken op, omdat deze vuilnisstortplaats regelmatig wordt af gedekt. De opmerkingen werden ge maakt naar aanleiding van vragen die de heer Ebbers (VVD) daarover had gesteld. "De overlast valt best mee. In het verleden was dat een stuk erger. Het gaat nu veel beter", aldus de heer Brunekreef De gehele maand februari kunt u met hem kennismaken. Dan kunt u vleesfondueën in witte wijn met als extra verrassing ijsfondue. Vleesfondue 22,50 p.p. Verder meldde Kingma dat sinds 1 ja nuari 1985 de Vleeskeuringsdienst in Soest overgegaan is in handen van het Rijk. De beide keurmeesters in ge meentedienst zijn nu rijksambtenaar geworden en binnenkort zal het ge meentebestuur de gemeenschappelijke regeling met Baarn intrekken. Moch ten er voor beide personeelsleden dan nog problemen ontstaan voor hun rechtspositie, dan zullen deze alsnog worden gladgestreken. 9 smaken van 9.50 Uw adres voor bruidstaarten VAN WEEDESTRAAT 76 Birkstraat 108 Soest 02155-13720 De commissie Ruimtelijke Ordening heeft zoveel bedenkingen tegen de vestiging van een cafetaria in het voor malige winkelpand Steenhoffstraat 45, dat ze vorige week besloot dat eerst be keken moet worden of er wel voldaan kan worden aan de hinderwetvoor- waarden. Die zouden wel eens zo streng kunnen zijn, dat aan het daar aan voldoen zoveel kosten zijn verbon den dat van vestiging van de cafetaria wordt afgezien. In afwachting van onder meer een on derzoek door bouw- en woningtoezicht naar de1 geschiktheid van het dubbele pand, waarvan de andere helft woon huis is, besloot de commissie geen posi tief afdvies te geven over het verlenen van ontheffing van de zoneverordening hinderwet. Deze verordening beoogt het vestigen van bedrijven in goede ba nen te leiden. De bedoeling ervan is vooral het voorkomen van bedrijfsves tigingen op plaatsen waar die op grond van de bestemmingsplanvoorschriften niet of slechts beperkt is toegestaan. Winkel? Namens de omwonenden sprak de heer R. Hermsen de vrees uit voor overlast door stank en vuil en parkeerproble men omdat de ruimte rond het pand be perkt is. Overigens was hij het niet eens met B. en W. dat een cafetaria geen winkel is: er vindt immers toon bankverkoop plaats. Hij wees vooral op de bouwkundige constructie van het pand. De woning en de winkel zijn slechts door een halfsteens muurtje ge scheiden, wat onherroepelijk tot stank en geluidoverlast voor de buren van de cafetaria leidt. De buurman is overi gens gehandicapt, zodat er ook uit me disch oogpunt bezwaren bestaan tegen de vestiging van een cafetaria onder hetzelfde dak. De heer D. Wareman wees nog op de overbewinkeling in be paalde branches in deze omgeving. Omgeving Joop van den Brakel (PvdAzei dat het pand zich bouwtechnisch niet leent voor inrichting als cafetaria. Hij voor ziet zoveel problemen, dat vestiging voorkomen moet worden, desnoods door het stellen van voorwaarden in de hinderwetvergunning. Ries van Logtenstein (CDA) zei dat de omge ving zich niet leent voor een publiek- trékkende cafetariavestiging. Hij vond dat destijds, toen de winkel werd opgeheven, deze bestemming direct veranderd had moeten worden in een woonbestemming. Onderzoek Get Beijen (VVD) ondersteunde het voorstel van Van Logtyenstein om eerst de hinderwetprocedure af te wer ken. Hij drong verder aan op een onderzoek door bouw- en woningtoe zicht en toetsing van de vestiging aan de bouwverordening. Adriaan Pothuizen (D'66) ondersteunde dit, e- venals Willem Blaauw (VVD) en Hans Blom (CDA) en J. van Garderen (SGP/GPV/RPF). Alleen Jan Visser (Progressief Soest) toonde zich direct al een tegenstander van vestiging van de cafetaria. Daarom is hij op voor hand tegen het verlenen van een ont heffing van de zoneverordening hin derwet. Namens alle scouting-groepen uit de regio Eemland heeft Floor van Apel- Drn (9) van de Fakkeldraagsters uit Soest persoonlijk van Prins Claus een opdracht in ontvangst genomen. Dit gebeurde tijdens de officiële opening van het jubileumjaar van Scouting Ne derland op 8 februari j.1. in het Omniversum te Den Haag. In zijn op de scouting-jeugd gerichte toespraak riep de prins hen op veel aandacht te besteden aan de dienst baarheid voor anderen. Hij spoorde de scouts aan projecten van mede-scouts in ontwikkelingslanden te helpen tot stand te brengen. De officiële opening werd bijgewoond door scouting-leden uit alle hoeken van het land. Aan honderd scouts overhan digde Prins Claus persoonlijk zijn op een oorkonde geschreven opdracht. Floor van Apeldoorn reisde vrijdag morgen in alle vroegte met Karolien Diks als begeleidster richting Den Haag. Tijdens de officiële opening 0 Floor van Apeldoorn werd door Prins Claus op padvinderswijze (met de linkerhand) begroet. werd er voor de aanwezigen een felici tatieprogramma getoond, waarin kin deren uit alle delen van de wereld hun mede-scouts in Nederland feliciteer den met hun 75-jarig jubileum. De voorzitter van de vereniging, de heer R. E. Oudshoor, riep bestuur ders in Nederland op om meer ruimte te creëren voor het vrijwillig jeugd- en jongerenwerk. Scouting is een spel voor de jeugd van vandaag en verdient dan ook meer aandacht en ruimte. Ruimte voor kinderen om bijeen te komen, ruimte voor de meer dan 25.000 vrijwilligers die de scouts wekelijks begeleiden en nog meer ruimte binnen de financiële begrotin gen. Scouting Nederland is momenteel verreweg de grootste georganiseerde jeugdbeweging in ons land en telt 125.000 leden. Op de Birkstraat deed zich vorige week een aanrijding voor toen de 56-jarige A. S. als bestuurder van een auto tegen -de voor henx. rijdende P. E. (52) qit Amersfoort bofsté. De \vagen van E», wilde linksaf de Zandlaan inrijden, en minderde vaart, hetgeen te laat werd opgemerkt door de achter hem rijdende S. De Amersfoorter moest met klachten over pijn in de nek naar Zonnegloren worden overgebracht. TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Inl. 033-729097 EFFEKTIEVE TALENSTUDIE De Kamer van Koophandel in Amers foort wordt in de laatste tijd in toene mende mate bezocht door adspirant ondernemers. Meer en meer willen zij die in loon dienst zijn of een loondienstverhouding niet meer denken te realiseren, zich te oriënteren op het zelfstandig onderne merschap. Hét aantal nieuwe inschrij vingen bedraagt momenteel zo'n 1000 per jaar. Door deze grote toeloop is het organisa torisch niet langer mogelijk individue le voorlichting aan ondernemers in spé te geven. De Kamer van Koophandel heeft dan ook besloten voortaan een maal per 14 dagen een voorlichtings middag te houden, waarvan de eerste plaatsvindt op dinsdag 26 februari a.s. van 16.00 tot ca. 17.30 uur. De voorlichting wordt gegeven in het gebouw van de Kamer van Koophan del, Stationsplein, Amersfoort. Behalve door medewerkers van de Kamer van Koophandel zelf wordt medewerking verleend door vertegen woordigers van het Regionaal Dienst- Schoemaker heeft een speciale winkel voor technische onderdelen voor wasautomaat en koelkast, motoren en onderdelen voor stofzuigers, stopkontakten en gasslangen, kortom de doe-het-zdlver kijkt eerst bij VAN WEEDESTRAAT 78 SOEST - TEL. 10344* verleningscentrum Kleinbedrijf en het project "Job Creation". De onderwerpen die behandeld zullen worden beslaan het totale ondernemersplan met de financiële on derbouwing. Geïnteresseerden kunnen zich voor deelname aanmelden bij de Kamer van Koophandel: mevrouw E. Fischer, tel. 033-12964, toestel 36. Op zaterdag 23 februari, vanaf 20.00 uur, is iedereen van harte welkom in koffiebar "De Loofhut", waar de film "Chariots of Fire" wordt gedraaid. De film is gebaseerd op het waargebeurde verhaal van twee hardlopers, die bei den een olympische legende zijn geworden. Deze film behoort tot de Oscarwinnaars uit 1982. Twee mannen, Harold Abrahams en Eric Liddell, hebben als belangrijkste doel in hun leven de beste hardloper ter wereld te worden. Door te winnen willen zij iets bewijzen aan de wereld. Het verhaal speelt zich af in 1924 in Parijseen sportief gevecht om de uit- eindeljke triomf. Met in de hoofdriollen Ben Cross als Harold Abrahams en Ian Charleston als Eric Liddell. Toegang 2,50. Zaterdag 15 juni a.s. wordt op het Van Arkel Instituut aan de Hellingweg 1 te Soest, weer de jaarlijkse bazar-Rom- melmarkt gehouden. Alles wat nog enigszins bruikbaar is, kunnen ze gebruiken, zoals: huishoudelijke en elektrische artike len, boeken en platen, wandversierin gen, glas en aardewerk, speelgoed en curiosa, grote- en kleine meubelen en andere artikelen. U kunt de spullen brengen naar het Van Arkel Instituut, Hellingweg 1, te Soest. Indien u zelf niet kunt brengen, belt u dan 17444, de spullen worden dan volgens afspraak afgehaald. Voor al uw info kunt u bellen metHenk Phirtix, activiteitenleider, tel. 17444, toestel 31. 'Het splitsen van flats kan niet almaar blijven doorgaan. Het is niet meer dan een noodmiddel en de vraag is dan ook gerechtvaardigd of we als volkshuis- vesters wel op de juiste manier bezig zijn. Door de bouw van eengezins woningen met een huurprijs die vrij wel gelijk is aan de grote flats lijken de laatste meer en meer overbodig te worden. Het zou dan ook verstandiger zijn de huurprijs van deze flats dras tisch te verlagen, zodat we weer 'con currerend" zijn op de woonmarkt." Met deze woorden onderstreepte voor zitter H. Snel van de woningbouwver eniging Sint Joseph de noodzaak van een snelle en intensieve bezinning op de problemen rondom de flatwoningen, waarvoor in de toekomst ook in Soest het gevaar van leegstand niet denk beeldig is. Behalve voor huurverlaging pleitte hij eveneens voor verbetering van het woonklimaat en de leefomge ving. "Het geld daarvoor moet komen van de instanties die nu ook moeten opdraaien voor de leegstand." Hij sprak weliswaar zijn tevredenheid uit over het nu afgeronde splitsings project van elf 5-kamerflats aan de Ha- verweerd, waarvan de twee laatste be woners vrijdagmiddag de sleutels kre gen uitgereikt door ir. C. E. C: de Reus, hoofdingenieur-directeur Volkshuis vesting in de provincie Utrecht. De beide bewoners, de heer R. v.d. Broek en mevrouw E. J. Kooiman, betrokken de beide tweekamer-appartementen die zijn ontstaan na het splitsen van een 5-kamerflat. Geen eenpersoons-getto Voorzitter Snel wees er met nadruk op dat van de grotere flats in Soest, die al lang niet meer zo gewild zijn bij de woningzoekenden, geen "eenper soons-getto" gemaakt moest worden. Hij hield verder een warm pleidooi voor het opnieuw in het leven roepen van een Commissie Woonruimtebeleid, waarin raadsleden en particulieren zitting zouden moeten nemen. "Zo'n commissie was er vroeger ook, maar werd later als overbodig opgeheven. Maar in die club moeten we kunnen brainstormen over de vraag hoe het nu verder moet." Snel realiseerde zich wel dat er niet on middellijk gestopt kan worden met de nieuwbouw van eengezinswoningen. "Dat heeft alles te maken met de grond aankopen van de gemeente, die ook hun geld moeten opbrengen. Maar het is een zaak van geven en nemen. Met het splitsingsproject is 800.000 gul den gemoeid geweest. De flats staan er intussen al 15 jaar, en de bedoeling was ooit dat ze 50 jaar lang zouden kunnen blijven bestaan. "Ze moeten nog 35 jaar mee, en ik hoop, dat we over 15 jaar niet weer voor een verrassing komen te staan, aldus de heer Snel. "Voor de 800 alleenstaande woningzoe kenden in Soest zijn contingenten no dig, "erkende hij" en dat is dan ook de inzet van het gevecht tussen het ge meentebestuur en de provinciale direc tie." Laatstgenoemden deden het woord in de persoon van wethouder drs. G. Plomp en hoofdingenieur-directeur C. E. C. de Reus. De heer Plomp feliciteerde de nieuwe bewoners in een humoris tische toespraak, maar ging niet in op de opmerkingen van de heer Snel. De heer De Reus ging uitvoerig in op het verschijnsel flatsplitsing. Hij wees erop dat de behoefte daaraan zich aan het eind van de jaren zeventig duidelijk Vvas gaan manifesteren, door de stij gende behoefte aan kleine woningen en de teruglopende belangstelling voor flats, waardoor als het ware twee vlie gen in een klap geslagen werden: "Je biedt vooral jongeren de mogelijk heid om voor een betaalbare huur goe de woonruimte te bewonen én je voor komt leegstand van grotere en daar door duurdere flats. Stagnatie Inmiddels valt echter een duidelijke stagnatie in het splitsen van flats waar te nemen, enerzijds veroorzaakt door De heer De Reus overhandigde me vrouw Kooiman en de heer V.d. Broek de sleutels. Foto: Herman van Dam. een verzadiging van de markt en an derzijds door de economische recessie, waardoor veel jongeren noodgedwon gen langer bij "noeders pappot" blij ven. "Daarnaast rest de veel ernstiger vraag of splitsing wel de oplossing is tegen de leegstand in flats." In veel gemeenten geldt wat vroeger alleen voor de Bijlmermeer gold. Daar is nu een leegstand van 20% en een verhuis- beweging van maar liefst 30% waar te nemen. De problemen doen zich vooral voelen bij na-oorlogse, in concentratie ge bouwde flats, met name in regio's waar ruimte ontstaat op de woning markt. Daarbij spelend ook proble men mee als de hoogte van de huren in vergelijking met de laagbouw, de onaantrekkelijkheid van de woonom geving en de technologische aspecten (betonrot) en sociale problemen (ver paupering en gettovorming) "Door het langzaam terugdringen van de woning nood worden de problemen alleen maar groter", aldus de heer De Reus, die eveneens opriep tot diepgaande bezinning. Overigens deelde hij mee dat het ministerie een werkgroep heeft ingesteld die de hoogbouwproblema- tiek gaat bestuderen. Inspraak Hij richtte verder lovende woorden aan het adres van de woningbouwvereni ging Sint Joseph, maar wees ook op een onderzoek van de consumentenbond, waaruit blijkt dat het met de inspraak van bewoners niet al te best gesteld is. Hij pleitte ervoor de wensen en verlan gens van de bewoners heel serieus te nemen en er terdege rekening mee te houden. "Hoe je daarmee moet om gaan verschilt van plaats tot plaats. Dat bemoeilijkt het op centrale wijze reguleren van het democratiserings proces." Hij wenste Sint Joseph toe dat RESTAURANT Elly Joosten, coördinator en "centrale figuur" van het bekende Soester Kringloopcentrum Spullenhulp aan de Veldweg, heeft besloten zich uit de organisaties terug te trekken. Op zaterdag 9 maart a.s. vindt de speciale Spullenhulpmarkt voor het Rwanda-project van de Derde Wereldgroep Soest het afscheid plaats, om 14.00 uur. Wethouder drs. G. Plomp (VVD) heeft de commissie Ruimtelijke Ordening vorige week dinsdag toegezegd een ui terste poging te doen als aanpassing van een woningbouwplan aan de Lange Brinkweg ter beperking van de aantas ting van de omgeving. De commissie had het liefst gezien dat het plan niet doorgaat, maar tegenhouden is, zeker in het stadium waarin de uitvoering in middels verkeert, niet mogelijk. Het moderne huis wordt gebouwd tussen twee oude boerderijen. De meerderheid van de commissie kri tiseerde in dit verband het advies van de welstandscommissie. Op aandrang van Ries van Logtenstein (CDA) zegde de wethouder toe de welstandscommis= sie uit te nodigen voor eengesprek met de commissie ruimtelijke ordening. Mogelijk dat hierdoor in de toekomst voorkomen kan worden, "dat Soest nog verder naar de knoppen gaat", zoals Jan Visser (Progressief Soestzei. Mevrouw H. Rademaker, die een actie is begonnen tegen het nieuw- bouwplan, zei dat vooral het boerderij tje Lange Brinkweg 64 bepalend is voor het gëzióht van-de weg. Dit 200 iaar ou- ;de huis, enig is z'n soort en ligging, zou een monument moeten' worden. Zij pleitte ervoor, de nieuwe woning die er naast gebouwd wordt, minstens twee meter achter de rooilijn te realiseren. Miskleun Chris Uiterwijk uitte eveneens kritiek op de welstandcommissie, "die land schappelijk gezien de boel verkracht". Hij gaf hiervan enkele voorbeelden, aan de Korte Middelwijkstraat en de Lange Brinkweg. Ook dit nieuwbouw- plan noemde hij "een miskleun". Het vloekt met de omgeving. Van Logtenstein (CDA) stelde vast dat Soest op een aantal plaatsen onherstel bare en bijna dagelijks storende aan slagen op karakteristieke plekjes te verwerken heeft gehad. Het bouwplan harmonieert absoluut niet met de om geving. "Ik hoop dat de bouw niet door gaat, maar ik zie bijna geen mogelijk heid om die te stoppen", zei hij. Adriaan Pothuizen (D'66) vond de posi tieve beoordeling van het plan dóór de welstandscommissie 'onbegrijpelijk op die plek". Ook Jan Visser (PS) was het er niet mee eens. De heer J. van Garderen (SGP/GPV/RPF) zag graag dat er verder achter de rooilijn wordt gebouwd. Gezichtsverlies Willem Blauw (VVD) vond dat de com missie te laat was ingeschakeld. Hans Blom (CDA) vond dat er zoveel bezwa ren aan het bouwplan kleven dat het alsnog zou moeten worden afgewezen, "waarbij het college niet bang moet zijn voor gezichtsverleis". De PvdA'er Joop van den Brakel stond "niet te juichen" over het plan. Hij voelde zich bovendien buitenspel gezet omdat andere instanties al positief op het plan hebben gereageerd. Hij vindt dat er alsnog alles aan gedaan moet worden om het plan zoveel mogelijk in overeenstemming met de wensen van de bezwaarden te brengen. Aan de 150 handtekeningen tegen het plan die door mevrouw Rademaker zijn verzameld, "want de mensen tekenen nogal gauw". Nuance-verschil Gert Beijen (VVD) kwam tot de con clusie, zoals eerder ook gedeputeerde staten en de Raad van State hadden ge daan, dat aan alle wettelijke voorwaar den was voldaan om het bouwplan goed te keuren. Ook wethouder Plomp legde hier de nadruk op. Pothuizen legde af wijzing van de bezwaren door hogere instanties niet uit als zou het gemeente bestuur alles goed hebben gedaan, maar als constatering dat het niets fout heeft gedaan. Hij vindt dat een belang rijk nuanceverschil. Wethouder Plomp zal nu trachten het bouwplan aangepast te krijgen. Als dat lukt ("bij wijziging van het plan zou den we een procedure aan de broek krijgen") en hij liet bij voorbaat we ten niet optimistisch te zijn, zullen B. en W. een brief sturen aan mevrouw Rademaker. Daarin zal staan, dat de commissie graag had gezien dat het plan niet was doorgegaan, maar dat B. en W. geen andere mogelijkheden zien dan dat het kan worden uitgevoerd. Sinds zijn introduktie in 1981 mag Su- zuki's raóazend knappe karretje, de Alto, zich terecht verheugen in een gro te schare aanhangers. Immers de wa gen biedt alles wat een klein gezin of jong stel zich kan wensen. Voldoende binnenruimte, pittige prestaties en tel kens weer blij verbaasde gezichten bij het afrekenen aan de benzinepomp. Atobedrijf Bosboom aan de Birkstraat in Soest levert de Alto in een drie- en vierdeursuitvoering. Tevens kan de ad- spirant-koper kiezen uit een handge- schakelde bak of een volautomatische transmissie. Overigens is de laatste uitvoering verreweg de goedkoopste de woningbouwvereniging en de bewo ners samen de methode zouden vinden waarbij beide het hoogste rendement krijgen. De heer J. Stassen van het Ned. Chr. Instituut Volkshuisvesting NCIV zette overigens vraagtekens bij de ongerust heid van de heren Snel en De Reus. "Er is van de nood een deugd gemaakt. Flatsplitsing voorziet op uitstekende wijze in de behoefte van 'starters' op de woningmarkt. Van een leegstand van 2 a 2% procent landelijk hoeft men echter niet wakker te liggen", al dus de heer Stassen. Ook hij wees op de financiële problemen en het sociaal verval dat zich bij flats voordoet: een zichzelf versterkend proces, het geen het vermijden of opheffen van leegstand van groot belang maakt. automaat op de markt. Op de Personenauto RAI voegde Suzuki een bijzonder scherp geprijsde Altoversie toe aan de serie, de Alto E. De E staat voor Economy. Technisch gezien ontbreekt het deze E- uitvoering aan niets. Onder de motor kap vindt men dwarsgeplaatst de drie- cilinder-in-lijn motor, die genoegen neemt met normale benzine. Goed voor een maximum vermogen van 29.4 kW (40 pk) bij 5500 tpm. Het maximum koppel bedraagt 59 Nm bij 3000 tpm. De wagen accelereert in krap 19 seconden van 0-100 km/u en bereikt een maxi mum snelheid van 125 km/u. De net 600 kg wegende (voordelig in de motorrijtuigenbelastingvoorwileaan- gedreven Alto bezit vóór onafhanke lijke wielophanging volgens het Mc- Phersonsysteem en een stabilisator stang, achter een starre as met enkele bladveer. Rondom vangen telescopi- sche schokdempers de oneffenheden in het wegdek op. De Suzuki Alto E vormt nu het basis model van de Altoserie. Door het weglaten van diverse accessoires, voor sommige automobilisten onoverkome lijk, anderen maakt het echter niets uit, kan Autobedrijf Bosboom deze Alto E aanbieden voor 9999,-, inclusief B.T.W. Een leuke prijs voor een aan trekkelijke auto. Aangezien de Suzuki Alto E beperkt le verbaar is; moet men eventueel wel re kening houden met een langere lever tijd.

Soester Courant | 1985 | | pagina 3