r i Soest 50 jaar geleden DeSoester Duinen Oosten^ Elske ter Veld in Soesterberg over 'Aantasting van onze sociale zekerheid' Soester Ph. J. Buijtenhuis start eigen elektrotechnisch bedrijf vraagt: uw voor: WOENSDAG 20 FEBRUAR11985 SOESTER COURANT PAGINA 5 GEMEENTE Bouwzaken Beschikking Hinderwet Verleende bouwvergunningen Aanvang Raadsvergadering gewijzigd Openbare commissievergadering Uitkeringsgerechtigden Soest en Amersfoort bundelen krachten 'Ik kan voor 100 procent achter m'n werk staan' Veel belangstelling voor lezingenserie op Het Baarnsch Lyceum vrijetijdskleding 22 februari 1935 T, De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voor nemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van het be paalde in artikel 10 van de voorschriften bestemmingsplan 2e herziening bestemmingsplan Overhees, vergunning te verlenen aan: 1. Hermans Groep b.v., Laanstraat 2 te Soest, ten behoeve van het wijzi- 1 gen van de ingangspartij van het perceel Tamboerijn 11 te Soest 2. Woningbouwvereniging Soest, Laanstraat 84 te Soest, ten behoeve van het plaatsen van diverse dakkapellen op woningen aan dé Draailier en Gemshoorn te Soest. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 21 februari 1985, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeente secretarie, afdeling I, (kamer 23) ter inzage. Bij besluit van 12 februari 1985 heeft het College van B. en W. een beslis sing genomen op verzoeken om een oprichtings- cq. revisie- cq. uitbrei dingsvergunning van L. A. Cavazzana, Nieuweweg 5 te Soest, voor een inrichting t.b.v. regen wormenculturen op het perceel Dorresteinweg te Soest (kad. gem. Soest sectie G, nr. 5593 ged. E. G. Kerkhof B.V., Korte Brinkweg 37a te Soest, voor de opslag van propaangasflessen tot een totale inhoud van max. 1500 1. op het per ceel Korte Brinkweg 37a te Soest. De strekking van de beschikkingen luidt: 'positieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe'. Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 20 februari a.s. ter inzage op de gemeentesecretarie van 09.00 - 12.00 uur en in de centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan a. de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden ingediend binnen een maand na ter inzage legging van de beschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Raad van State, Afdeling voor de Geschillen van Bestuur, Binnenhof 1, 's-Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. (Niet gebonden besluiten) bouwen dubbel woonhuis, Parklaan, sectie G, nr. 7704 ged. uitbreiden woonhuis en bouwen berging, Lange Brinkweg 21 plaatsen voedersiloKorte Brinkwe g 61 wijzigen ingangsportaalRademakerstraat 2 inwendig vergroten woonruimte bestaande boerderijBirkstraat 114 uitbreiden woonhuis en plaatsen dakkapelPlas weg 6 verbouwen winkel tot cafétaria, Steenhoffstraat 45 aanleggen atletiekvooziening, hoek Wieksloterweg O.Z., Dolderseweg, de Zoom inwendig veranderen bar/caféruimte, Soesterbergsestraat 20. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. Het aanvangstijdstip van de gemeenteraadsvergadering op donderdag 28 februari wordt gewijzigd. Om 20.00 uur wordt eerst een gemeenschappelijke vergadering van de ge meenteraden van Baarn en Soest over het nieuwe ziekenhuis gehouden. Daarna zal vanaf 20.30 uur de februari-gemeenteraadsvergadering van Soest worden gehouden (Deze laatste vergadering stond gepland om 19.30 uur) De plaats van de vergadering is: Griftlandcollege, Noorderweg. Woensdag 27 februari, 19.30 uur commissiekamer gebouw Gemeentewer ken, Lange Brinkweg: StichtingL.O. en Sport De agenda en de stukken liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOrma- tiecentrum. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 -22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur. Excursies Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen Op 27 maart rijden de deelnemers naar de RAI, naar "Stichting goed hand werk". De tentoonstelling is gericht op nieuwe vormen en mogelijkheden voor textiel en het toepassen van oeroude technieken. Er is Hongaars borduurwerk te zien en Indiaans patchwork. Op 25 april gaan ze naar Friesland. Er wordt koffie gedronken in Urk en de deelneemsters rijden ver der naar Sneek, waar ze de stad bekij ken alvorens zich in te schepen aan boord van de verwarmde rondvaart boot "Redbad" voor een vaartocht over de Friese meren. Lunchen gebeurt aan boord en ergens in Fries land staat de bus dan weer gereed om de deelneemsters naar huis te brengen. Op 29 mei wordt "De kleine aarde" bezocht. Dit is een boerderij met rond om grond waar op alternatieve manier geëxperimenteerd wordt met land bouw, voedingswijze en energiebron nen. De deelneemsters bekijken de kruidentuin en de ecologische groente tuin, en er wordt alternatief geluncht. Daarna volgt een bezoek aan Den Bosch, waar o.a. de gerestaureerde St. Janskathedraal wordt bewonderd. Contactadres voor Soest: mevr. L. van Beek-Eekhart, tel. 22597. Even telefoneren: radio-cassetterecorder weg De heer C.W. van de Noorderweg meldde de politie in het afgelopen weekeinde dat een onbekende de radio cassetterecorder uit zijn auto had ge stolen. De eigenaar was de wagen aan het uitladen en liep even zijn huis bin nen om te telefoneren. Nog geen tien minuten later bleek dé apparatuur uit de wagen te zijn weggehaald. De schade bedraagt zo'n 1950 gulden. Gezellig dansen, een gemoedelijk glas wijn en ontspannen genieten van de onvolprezen Oostenrijkse keuken. Om het geheel op te luisteren treden voor u op de Egerlander kapel 'de Joseph Maler Musikanten' een muzikale show met tal van attrakties waarbij u niet vergeten wordt. Iedere zaterdagavond in januari, februari en maart vanaf 19.00 uur. Mogelijkheden van een Oostenrijks 4-gangen menu of een fondue buffet. Prijzen vanaf f 32,50 p.p. RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 SOESTDUINEN TEL. 02155-12739 Op maandagmiddag 25 februari orga niseert de Werkgroep Uitkeringsge rechtigden Soest/Amersfoort een bij eenkomst in het dorpshuis in Soester berg, waar het tweede Kamerlid van de Partij van de Arbeid, Elske ter Veld, een inleiding zal houden over het on derwerp: "Aantasting van onze so ciale zekerheid". Aanvang 14.00 uur. Deze bijeenkomst is de eerste grote activiteit die de werkgroep onder voor zitterschap van Albert Brand uit Soest sinds het samengaan met de werk groep uit Amersfoort op touw zet. Dat programma werd vorige week woens dag tijdens een bijeenkomst in de Borg gepresenteerd. Door de samenwerking tussen Soest en Amersfoort hoopt men te bewerkstelligen dat er doelmatiger wordt gewerkt en dat er meer mensen worden bereikt dan tot dusver het ge val was. Als Elske ter Veld op 25 februari in Soesterberg komt spreken heeft zij haar informatie "heet van de naald", omdat in de periode daaraan vooraf gaande de Tweede Kamer zich heeft gebogen over de voorstellen van het kabinet om de uitkeringen te korten. Bestuurslid L. M. Rijnen vestigde er in dit verband de aandacht op dat deze korting, nog afgezien van het achter wege laten van de prijscompensatie in de afgelopen jaren, uitkomt op 12% procent, vergeleken met december 1983. Na de inleiding door Elske ter Veld wordt verder gesproken over o.m. de bestrijding van de jeugdwerkloosheid door de belegging van de gelden van de bedrijfspensioenfondsen en de onzeke re positie van alle uitkeringsgerechtig den voor en na de invoering van de stel selwijziging. Ook komen vragen aan de orde alswelke kansen hebben werk zoekenden op betaald werk en waar staat de Partij van de Arbeid voor, nu en na de verkiezing van 1986? Controle-artsen Op een nog nader te bepalen datum organiseert de werkgroep ook een bij eenkomst met vertegenwoordigers van de GMD en het GAK, resp. de Ge meenschappelijke Medische Dienst en het Gemeenschappelijk Administratie Kantoor. Op deze bijeenkomst komt met name de positie en het optreden van controlerend geneesheren aan de orde, waarover bij.^de uitkeringsge rechtigden heel wat onvrede bestaat. Als schrijnend voorbeeld voor de hou ding van de controle-arts noemde voor zitter A. Brand zonder in details te willen treden de opmerking van een arts aan het adres van een zwaar over spannen patiënt: "Ach, je bent toch geen arm of been kwijt?" De uitke ringsgerechtigden willen hun klachten tijdens de bijeenkomst naar voren brengen, vooral ook omdat de controle arts in een vrijwel onaantastbare posi tie verkeert, waartegen men als patiënt nauwelijks in verweer kan gaan. In dit verband werd overigens gewe zen op het feit dat de GMD ook in de regio een dagelijks spreekuur heeft in het GAK-kantoor in Hilversumdage lijks van 8.30 tot 16.30 uur, waar men Het bestuur van de werkgroep v.l.n.r. L. M. Rijnen, A. Brand, M. v.d. Spek en M. Vermeulen. terecht kan met vragen. Ook bij de GMD's van Utrecht, Heerlen en Leeu warden bestaat die mogelijkheid. Ziekenfonds De werkgroep besteedt in de komende tijd ook aandacht aan de veranderin gen met betrekking tot de ziektekosten verzekering. Onder uitkeringsgerech tigden leeft grote ongerustheid over de voorgenomen reorganisatie, waarbij de vrijwillige verzekering mogelijk komt te vervallen, met als. gevolg dat velen zich particulier zullen moeten gaan verzekeren, tegen hogere pre mies. De uitkeringsgerechtigden zien zichzelf als een kwestbare groep en vrezen dat de particuliere ziektekos tenverzekeraars hen liever niet zullen opnemen, of in elk geval tegen een veel hogere premie, omdat de "kwaal" waaraan men lijdt niet mee-verzekerd zal worden. Op 25 maart zal Wiebeke Domela Nieuwenhuis van de FNV over de Ziekenfondswet komen spreken. Voor deze bijeenkomst worden mogelijk ook de voorzitter van de ledenraad (waar voor momenteel zowel Herman Bode van het FNV als J. de Vries kandi daat staan) uitgenodigd, alsmede de voorzitter van het ziekenfonds Amers foort en Omstreken. De bijeenkomst vindt plaats in "De Eemhoorn" aan het Stationsplein in Amersfoort en be gint om 14.00 uur. Foto: van der Wilt. Nadat hij een periode van twaalf jaar als installatie-inspecteur bij een elek triciteitsbedrijf had gewerkt, nam de heer Ph. J. Buijtenhuis van de Maria- straat onlangs een belangrijke beslis sing: hij begon voor zichzelf, op die manier gebruik makend van de enor me know-how die hij in de achterlig gende jaren heeft opgebouwd. "Ik heb 't idee om zelfstandig instal lateur te worden altijd in m'n achter hoofd gehad", aldus de heer Buijten huis. "En nu kan het." Vol trots heeft hij de cliënten die hij tot dusver via mond-op-mond-reclame heeft gewor ven laten weten dat hij sinds kort offi cieel van start is gegaan. Ofschoon het starten van een eigen bedrijf in deze tijd bepaald geen sinecure is, heeft de heer Buijtenhuis het volste vertrou wen in de toekomst. "Ik heb een tijd lang geaarzeld, maar nu de economie weer aantrekt durf ik het aan. Er is weer optimisme Het elektrotechnisch bedrijf van de heer Buijtenhuis, dat voor een groot deel in ondergebracht in de werkplaats achter zijn woning, biedt een scala van mogelijkheden, zoals de aanleg van al le soorten huishoudelijke en industriële installaties (o.a. het vernieuwen van oude bedrading of de uitbreiding daar van), de aanleg van speciale installa ties in medische centra, zoals tand artspraktijken, fysiotherapieën, etc.), en de verkoop van allerlei elektrische apparatuur. Daarnaast voert de heer Buijtenhuis ook de inspectie uit van installaties, speciaal bij aan- of verkoop van on roerend goed of voor preventief onder houd, en adviseert hij over energie verbruik en subsidies. Uiteraard kan men bij hem ook terecht voor het ont werpen, tekenen en begroten van alle soorten installaties en voor de bege leiding van de aanleg, in alle stadia. Persoonlijke benadering De heer Buijtenhuis legt zich in zijn nieuwe bedrijf vooral toe op een per soonlijke benadering, omdat hij vindt dat een opdrachtgever daar het volste recht op heeft. "We hebben niet de in tentie om uit te groeien tot een grootse onderneming", heeft hij zijn klanten laten weten. "Ach", merkt hij daar over op in het korte vraaggesprek voor deze krant, "ik heb in de loop der jaren wel ervaren dat je met méér mensen ook méér problemen in huis kunt ha len. Ik werk alleen, en kom op die ma nier goed aan de kost. En wat nog be langrijker is: ik kan voor 100 procent achter m'n werk staan. Wat ik zelf maak, daarvan ben ik volstrekt over tuigd dat het goed is. Dat zo'n uitspraak van een beginnende ondernemer niet gestoeld is op groot spraak, maar op vakmanschap en de werkelijke wil om een "goed produkt" te leveren spreekt vanzelf. Jongetje (4) gewond bij aanrijding Doordat hij plotseling de straat over stak werd de 4-jarige G. B. uit de Betje Wolf f laan vorige week aangereden door een passerende automobilist, de 26-jarige W. L. uit Soest. Het knaapje moest met lichte verwondingen naar Zonnegloren worden overgebracht. In de afgelopen periode heeft hij zich goed kunnen "warmlopen". Dat hij met zijn uiterst vakkundige achter grond inderdaad op het gehele zeer brede terrein van de installatietech niek ervaring heeft opgedaan komt hem in zijn nieuwe situatie zeker ten goede. Het bedrijf is overigens uiteraard ook landelijk erkend. Inbraak-preventie Behalve de genoemde mogelijkheden brengt de heer Buijtenhuis ook een flink stuk know-how mee op het gebied van verlichting. Met name wijst hij in dit verband op de toepassing van spe ciale installaties voor inbraakpre ventie, gebaseerd op de moderne PL- verlichting met een uiterst laag stroom verbruik. Energiezuinige lampen vor men dan ook een onderdeel van zijn aanbod. Vooral bij de aan- en verkoop van hui zen, aldus de heer Buijtenhuis, wordt, de staat waarin zich de elektrische in stallatie bevindt nogal eens over het hoofd gezien. "De meter wordt ge woon overgeschreven op naam van de nieuwe bewoner, en dat is het dan meestal. Als de installatie dan wordt gekeurd, en nogal eens afgekeurd, dan komt er direct een flinke kosten post bij waarop de mensen doorgaans niet hebben gerekend. Als de mensen twijfelen wil ik graag een keuring uit voeren. Ik heb daar tenslotte grote er varing mee." Voor zo'n inspectie berekent de heer Buijtenhuis het niet bepaald onover komelijke bedrag van 50 gulden, ex clusief BTW. "Het kost je gemiddeld toch wel een uur of anderhalf, maar het bedrag wordt verrekend met de kosten van een eventuele reparatie." De heer en mevrouw Buijtenhuis. Doolhof Als weinig anderen weet de heer Buij tenhuis ook de weg in de doolhof van subsidieregelingen, die met de aanleg van een installatie om de hoek komen kijken. "Ik weet de weg bij de gemeen te, dus ook dat regel ik graag voor de mensen." Verder is het volgens de heer Buijten huis zeker aan te bevelen om periodiek preventief onderhoud aan de instal latie uit te voeren. "Dat voorkomt al tijd problemen, die meestal de neiging hebben om op te duiken als je ze 't minste kunt gebruiken." Behalve de heer Buijtenhuis zelf speelt ook zijn echtgenote een belangrijke rol in de nieuwe zaak. Weliswaar min of meer "achter de schermen", maar daarom niet minder intensief. Zij be handelt de telefoon en beheert de com plete administratie, plus natuurlijk allerlei andere werkzaamheden die bij een bedrijf als dit dagelijks om de hoek komen kijken. Ook service-verlening maakt de heer Buijtenhuis een belangrijk onder deel van zijn "pakket". "In principe zijn we dag en nacht bereikbaar, onder nummer 19082. "Vakmanschap leveren wij naar eer en geweten", aldus de heer Buijten huis. "Dat zeggen er weliswaar meer, maar van ons krijgen de klanten het zwart op wit. En in de praktijk is dat voor iedereen aantoonbaar. Wij laten ons graag op de proef stellen." Het elektrotechnisch bedrijf van de heer Buijtenhuis is gevestigd aan de Mariastraat 16, tel. 19082. Vorige week woensdag, 13 februari j.L, vond de tweede lezing uit de 9erie Moderne Kosmologie plaats op Het Baarnsch Lyceum. Dr. V.Icke van de Sterrenwacht te Leiden hield een lezing over het onderwerp "De invloed van sterren op het heelal" Na twee lezingen, uit de serie van vijf, kan reeds geconstateerd worden dat het een goede gedachte is geweest deze lezingenserie naar Het Baarnsch Ly ceum te halen. Ook op de tweede avond was er een grote belangstelling voor de lezing en terecht. Want de spreker van deze avond, dr. V. Icke, wist zijn ge hoor zeer te boeien met een goed opge bouwde inleiding, waarin de moeilijke passages met suggestieve voorbeelden uit het dagelijks leven werden verdui delijkt. Hier was een deskundige aan het woord, die de aanwezigen een in druk van de vele interessante theorie- en en wetenswaardigheden in de Ster renkunde kon geven en dat op een zeer duidelijke en overzichtelijke wijze ook deed. Als uitgangspunt van deze lezing diende de stelling "Het heelal is gemid deld altijd zo geweest, zoals we het nu aanschouwen". Uitgaande hiervan werd getracht, door naar de invloed van de sterren te kijken, met de nu merkbare processen de tegenwoordige toestand van het heelal te verklaren. Hierbij optredende verschijnselen als gravitatie, straling en kernfusie pas seerden de revue. Opmerkelijk was ook, dat de moderne sterrenkundige veelvuldig de hulp inroept van de ele mentaire deeltjes-fysica, gezien de up- en down-quarks, de neutrino's, de posi tronen en elektronen en andere deeltjes die ter verklaring werden aan gedragen. Aan het einde van de lezing bleek dat er onvermijdelijk een tweede lezing over dit onderwerp moet volgen, daar de conclusie was dat de invloed van de sterren op het heelal niet zo bijster groot is. Vandaar dan ook dat dezelfde spreker, dr. V. Icke, woensdag 27 fe bruari a.s. weer terugkomt voor het Zojuist ontvangen de nieuwe kollekties van EMANUELLA en MOUSTACHE SHIRTS, SWEATERS, BROEKEN, JACKS in de nieuwe voorjaars- kleuren v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Diefstal uit auto De heer L.R. uit Soest deed vorige week bij de politie aangifte van de dief stal van zijn radio-cassetterecorder. De apparatuur was weggehaald uit zijn auto, die aan de Braam weg stond ge parkeerd. De wagen was opengebro ken. vervolg: "Ontstaan van structuren in het uitdijende heelal". Deze lezing vindt dan weer plaats in de kantine van Het Baarnsch Lyceum en begint om 20.00 uur. De avond is weer vrij toegankelijk voor een ieder met belangstelling voor de moderne Ster renkunde. Feestavond Crisis Comité In de grote zaal van "Religie en Kunst" werd een gezellige avond gehouden ten bate van het Crisis-Comité. Dien avond trad wederom op de gevierde en welbekende goochelaar Laret- te. Larette's tweede optreden te Soest mag wel een groot succes genoemd worden. Onder de vele aanwezigen merkten wij o.a. op den heer Burge meester met diens echtgenoote. Om even 8 uur betrad de heer Larette het podium en gaf ter inleiding een reeks vingervlugge kunstjes, waarin b.v. een cigaret plotseling een sigaar werd en daarna een buitenmodel af ter dinner! Met grote snelheid volgden de goocheltoeren elkaar op. Menigeen voelde zich een beetje benauwd, wanneer hem of haar plotseling een geldstuk uit zijn of haar neus gegrepen werd - of voorwerpen op verrassende wijze uit onschuldige zakken getooverd werden. Na een korte pauze, waarin men thee kon gebruiken, begon de heer Larette weer onvermoeid. Vooral de geheimzinnige kaartentrucs bleken een over weldigend succes te zijn. Tot slot wierp de goochelaar een regen van kaar ten door de zaal, waarop zijn portret, naam en adres voorkwam. Hierna werd de verloting ten bate van het Crisisfonds gehouden, hetgeen een geanimeerd verloop had. Aan het einde van dezen welgeslaagden avond sprak de Burgemeester wel gemeende woorden van dank tot hen, die tijdens de dagen der gehouden bazar zoo onvermoeid hebben medegewerkt tot het welslagen daarvan. Namens het dames-comité sprak Mevr. Landweer-De Visser woorden van dank tot Mevr. Deketh, de bezielende leidster tijdens de gehouden bazar. Als stoffelijk blijk van waardeering werd Mevr. Deketh daarom een fraaie bloemenmand overhandigd. Mevr. Deketh dankte tenslotte allen, die deze bazar hebben mogelijk gemaakt, alsmede Mevr. Landweer-De Visser voor de sympathieke woor den. Proces-verbaal Proces-verbaal is opgemaakt tegen zekere W.G. alhier, terzake het berij den van het Kerkpad met een met een paard bespannen wagen. Opbrengst bazar Voor zover reeds thans kan worden medegedeeld, heeft de bazar ten bate van het Crisis-comité pl.m 2000,- opgebracht. Benoemd De ZeerEerw. Heer M. A. Batenburg, broeder van den gemeente secretaris. tot heden professor aan het Klein-Semenarie te Culemborg, is door den Aartsbisschop van Utrecht benoemd tot pastoor te Drempt, gem. Hummelo. 12% jarig bestaan R.K. School te Soesterberg Voor de herdenking van het 12% jarig bestaan der R.K.School te Soester berg op l Maart a.s., is een Eere-comité gevormd, waarin de volgende hee- ren zitting hebben gevonden: Past. H. Mocking, Pater Rector, Missiehuis St. Jan; de Burgemeester; Wethouders en Secretaris van de gemeente Soest; C. J. van Dam, lid van den GemeenteraadD. Pichot en H. C. M. van Beers. Winkeldievegge Maandagmiddag omstreeks 1 uur werd de politie gewaarschuwd door een winkelier aan de Van Weedestraat, dat hij in zijn winkel een vrouw had, die door hem op heeterdaad was betrapt bij het stelen van winkelwaar. De politie, die onmiddellijk derwaarts ging, hield toen zekere mej. v. D. aan en maakte tegen haar proces-verbaal op. Na verhoor en bekentenis is zij heen- p-pznndp.n. Dodelijk ongeval Dinsdagmorgen te omstreeks half twee heeft in onze gemeente, op de Mid delwijkstraat, wederom een aanrijding met doodelijken afloop plaats ge had. De 19-jarige melkbezorger Geard Groenesteijn, wonende aan den Lange Brinkweg en in dienst bij den heer v.d. Bremer, Kerkpad, stak aldaar, vermoedelijk zonder richting aan te geven, den weg over', toen eveneens uit de richting Amersfoort een taxi van de onderneming "Econoom" naderde, waarin 4 personen waren gezeten, welke van een be grafenis kwamen. Volgens verklaringen was, door de twijfelende houding van G., een aanrijding niet te voorkomen. Met groote hevigheid werd G. tegen den grond geworpen, alwaar hij hevig bloedend en met een schedel breuk bleef liggen. Uit het direct ingestelde onderzoek bleek, dat de onge lukkige op slag is gedood. Door het op het laatste oogenblik nog zeer ver uit wijken van de auto, reed deze tegen een boom, waardoor de wagen nage noeg geheel werd vernield. De inzittenden bekwamen geen letsel. Aangehouden In den nacht van Maandag op Dinsdag werd door de politie een zwerver aangehouden, die nog iets met de justitie te vereffenen had, waartoe hij in de gelegenheid werd gesteld. Collecte ten bate van het Lustrumfonds der Afd. Soest van 'Zonnegloren' Het dames-comité, dat alhier is opgericht tot het bijeenbrengen van gelden voor bovenstaand doel, verzoekt ons mede te deelen, dat de collecte zal worden gehouden op 11 Februari tot 1 Maart 1935. De collectie heeft plaats door verkoop van kwitanties aan de huizen, groot 0.25. (Men kan vanzelf meedere kwitanties koopen. De Soester turnclub Belangstellenden wordt medegedeeld, dat op veelvuldig verzoek van de ve len, aan wien wegens de groote opkomst, op de twee met zooveel succes gegeven uitvoeringen, geen plaats kon worden verleend, a.s. Dinsdag een derde populaire uitvoering zal worden gegeven in hotel "Eemland". De aanvang is ook nu bepaald op 7.30 uur.

Soester Courant | 1985 | | pagina 5