Dauers vereniging n &^,,a:cs=ïs,™*r,s'rs:!rï 'Kernwapens zijn het antwoord, maar wat is de vraag?' Amnesty Soest start opnieuw aktie tegen de doodstraf in Florida Bij ons op Soest SILVER STAR VIDEO Film van de week tv Restaurant 'Uit de Grond van mijn Hart' WOENSDAG 20 FEBRUAR11985 SOESTER COURANT PAGINA 8 WOE Avond over alternatieve defensie' op 25 februari Aap-noot-Mies Angel STRAK EN STRALEND P. Stalenhoef autoschade Onze specialiteiten gedurende de maand februari 9.50 7.50 MENU è39.50 Koffiedrinken met de boswachter van Kasteel Groeneveld Katholieke Bond van en voor Ouderen Volksdansen in Amersfoort Filmhuis 'La Commare Secca' Open Podium/Jazz Sessie Arti-skooppoppentheater en de film 'Remi' (4-12 jaar) Werkvereniging oplossing voor jeugdwerkloosheid? Vrouwen voor Vrede en het Interkerke lijk vredesberaad in Soest organiseren op maandag 25 februari a.s. een avond over "alternatieve defensie" in het 'medisch Centrum aan de Nieuweweg. Aanvang 20.00 uur. De heer Jogn Grin zal spreken over het onderwerp, aan de hand van het plan dat door prof. dr. Frank Barnaby en prof. dr. E. Boeker van de Vrije Universiteit is beschreven voor een "defensie zonder provocatie". Over dit plan is al veel discussie ge voerd met mensen uit de politiek, de vredesbeweging, de vakbonden en militaire kringen. Overal in onze samenleving heerst be zorgdheid over de wapenontwikkelin gen. Wat vragen wij van ons militaire apparaat, van onze defensie? Vragen wij om een bewapening die tot gevolg heeft dat bewoners van hele continenten in Oost en West gijzelaar worden? Burgers, gegijzeld door rege ringen die proberen met miljarden ver slindende wapensystemen hun tegen stander ervan te overtuigen dat het hun menens is? Vragen wij er om dat, in geval van oor log, het grootste gedeelte van ons land, ons continent, met de grond gelijk ge maakt wordt, waarna geen menselijk leven meer mogelijk is? Vragen wij om een defensiesysteem dat zich ontwikkeld tot een grote slokop van schaarse grondstofen, zodat er niet of nauwelijks ruimte is om de noden van de Derde Wereld aan te pakken? Vragen wij om een defensiesysteem dat maar door kan groeien en waarop niet wordt bezuinigd, wat ten koste gaat van onze sociale zekerheid? Vragen wij om een defensiesysteem dat zelfs de ruimte wil gaan militairi- seren? Het antwoord op deze vragen kan kort zijn: nee. Dat was niet de bedoeling. Dat is niet wat we van onze defensie verwachten. Maar wat dan wel? Het woord defensie suggereert een streven naar veiligheid: bescherming van burgers, van hun geestelijke en culturele verworvenheden. Maar hebben de vele miljarden die aan kern wapens worden uitgegeven ons veiliger gemaakt? Sommigen stellen dat juist dankzij de kernwapens de vrede in ons deel van de wereld jarenlang heeft kunnen stand houden. Maar hoe lang zal dat nog duren, en tegen welke prijs? De kwalitatieve "verbetering" van de wapensystemen (kruisraketten, Per- shingswaardoor de precisie waarmee de wapens hun doel kunnen treffen steeds wordt vergroot, betekent dat het militair aantrekkelijker wordt die wa pens ook in te zetten, in geval van een treffen met de tegenpartij. En wie kijkt niet met huiver en groeiende bezorgd heid naar de televisie wanneer weer eens uit de doeken gedaan wordt wat de "Star Wars"-plannen van Reagan zijn? Noopt het bovenstaande ons niet om een andere defensiepolitiek te ontwik kelen? Niet alleen de vredebeweging is bezig met het terugdringen van de rol van kernwapens. Ook in Brussel, bij de NAVO, besteedt men daar aandacht aan. Toen in 1979 de verontwaardiging losbarstte over de mogeljkheid dat Eu ropa het slagveld voor een beperkte kernoorlog zou kunnen worden, vroeg NAVO-bevelhebber Rogers om een andere gevechtstaktiek voor Europa. De conventionele bewapening moet worden gemoderniseerd. Wordt de vei ligheid echter vergroot door de ver mindering van de rol van kernwapens en een versterking van conventionele bewapening? Wordt het niet tijd voor de opbouw van een defensie, die wel geschikt is voor verdediging, maar niet voor de aanval? Het is goed kennis te nemen van ande re wegen en mogeljkheden voor een de fensiepolitiek. Vrouwen voor Vrede en het Interkerkelijk Vredesberaad nodi gen iedereen die belangstelling heeft uit om op 25 februari, om 20.00 uur, in het medisch Centrum te komen denken over "Alternatieve Defensie". Dinsdagavond 26 februari a.s. vindt in het Amnestycentrum aan de Duinweg 21 te Soest een voor iedereen toeganke lijke bijeenkomst plaats, aanvangende 20.00 uur, met als doel informatie te geven over de doodstraf en plannen te ontwerpen om de autoriteiten in Flori da ertoe te brengen de doodstraf al daar af te schaffen. Amnesty International vindt dat de doodstraf in Florida willekeurig en discriminerend wordt toegepast en dringt er bij de Amerikaanse overheid op aan de levens te sparen van de bijna duizend gevangenen die op exe cutie wachten. In de staat Florida wachten de meeste gevangenen op hun terechtstelling. Tegen het einde van 1984 zaten er in de Verenigde Staten zeker 904 gevan genen in de dodencellen. Vorig jaar werden gemiddeld 4 per sonen per week ter dood veroordeeld. Amnesty International wijst erop dat de meesten van hen arm en werkeloos waren. Veertig procent van de 904 ter dood veroordeelden is zwart, terwijl de zwarte bevolking van Amerika slechts 10 procent uitmaakt. De Soester afdeling roept allen, die zich willen inzetten voor de afschaffing van de doodstraf in Florida, op om deze avond, die onder leiding staat van de Landelijke Koördinatiegroep van Amnesty International dinsdag 26 fe bruari bij te wonen. De bijeenkomst duurt ongeveer anderhalf uur. Opgevoerde brommer in beslag genomen De politie hield in het weekeinde de 17- jarige W.V. uit Den Dolder aan, die met zijn bromfiets veel te hard reed. Het voertuig werd voor een technisch onderzoek in beslag genomen. Jongeren hebben weinig tijd en aandacht voor oude mensen en de dingen die voorbijgaan. Zelden vragen moderne lieden aan een bejaarde man of vrouw: wat deed U toenwat gebeurde er precies in Soest, hoe zat dat eigenlijk In Bij ons op Soest" publiceert de Soester Courant verhalen vayi echte Soesters die in deze gemeente zijn geboren of getogen. Jan Visser loopt hen tegen het lijf, luistert geïnteres seerd en schrijft hun relaas op. Vandaag nog een keer: mevrouw J. de Ruiter-Kraai- kamp (85) De onderwijzeres: "Het gebouw van de allereerste openbare school (1845) op Soest staat nog steeds langs de Eem- straat, achter de Oude Kerk. In 1914 werd een school gebouwd in de Kerkebuurt. Die is afgebroken en er kwam een nieuwe school naast de Gou den Ploeg. Ook dat gebouw bestaat niet meer. Nog in mijn jeugd werd een school gebouwd op Hees, later één aan de Beetzlaan, een school op de Drie- hoeksweg en één in Soest-Zuid. Toen ik vijf jaar was, mocht ik naar school. Op mijn zevende liepen we naar de Emmaschool, een naai- en breischool aan de Burgemeester Grothestraat, waar we kleren maakten voor de ar men van de "commissie". Soms kwam met kerstmis Koningin Emma zelf kijken. Je zat in die tijd van half vier tot zeven uur kousen te breien. En als je het vlug deed, mocht je als beloning aan je eigen "merklap" borduren. Omdat ik zo knap was, mocht ik door leren. Dat was een hele gunst voor een boerendochter. Het betekende wel dat ik tot mijn veertiende op school moest blijven. Als kind stak ik boven iedereen uit op 't laatst en noemden ze mij in de negende klas "lange lijs". Meester Veenstra was een zeer goede onderwijzer. Na schooltijd fietste hij naar Amersfoort en gaf les op de Nor maalschool. Daar heb ik het vak geleerd. Voor mijn eerste baan als achttien jarige schooljuffrouw in Wilnis kreeg ik vierenvijftig gulden in de maand. Daar ging veertig gulden kostgeld af, zodat ik veertien gulden overhield. Elk weekend fietste ik naar huis, naar Soest. Daarna kreeg ik een wachtgeld tot ik in 1920 benoemd werd in Soest bij mijnheer Veenstra. De meesters en juffrouws waarbij ik in de klas had gezeten, werden mijn collega's. Dat was wel even wennen. Ik stond voor klassen van vierenveertig leerlingen. Eén keer heb ik zelfs een eerste klas gehad van vijfenvijftig leerlingen! En ik had maar plaats voor vieren vijftig. In zo'n klas zat alles, rijk en arm, goed en slecht, zelfs debielen. Kinderen die niet konden leren, zaten soms drie jaar in de eerste klas. Vaak zei ik: wat je later wordt, komt er niet op aan, als je wat je doet, maar goeddoet. Tafels Tussen de middag bleven de kinderen over. Ik weet nog dat ik als kind dat uurtje tussen de middag heerlijk vond. We speelden op het schoolplein, dat in de Eng was uitgegraven. Als er sneeuw lag, gleden van 't hoogt de helling af. Ik had altijd de eerste klas, soms ging je mee naar de tweede. Aan de meisjes van de zesde klas gaf ik "nuttig" hand werken. Haken was "fraaie" handwer ken. Dat mocht niet. Je leerde onder goed maken, verstellen, stoppen, en mazen. Bij de gymles stonden de kinderen in rijen door de hele zaal. Dan moesten ze een vuist maken en weer strekken. Armen bewegen en dan de benen. Je telde tot zestien, precies in de maat. Van de Duitsers hebben we echt gym men geleerd. Na de oorlog ging het heel anders. We hielden ons nauwkeurig aan het lesrooster. Kijk, voor het lezen gebrui- ten we dit leesplankje van Hoogeveen: aap, noot, mies, wim, zus, jet, teun, vuur, gijs, lam, kees, bok, weide, does. Foto: Herman van Dam. hok, duif, scha-pen. Op een ezel stond een groot model van dit bord met letters aan haken. De leerlingen hadden een doosje met losse letters voor zich. Klassikaal werd er hardop gedreund. Later kwam het "globaal" lezen. Dat was minder suc cesvol. Met Hoogeveen bouwde je de klanken en letters van de grond af op. Met rekenen leerde je de "tafels" uit 't hoofd. In klas één en twee de tafels tot tien, in de derde klas van elf tot twintig. Ze leren niet meer tegenwoor dig. De hersens gaan achteruit, omdat ze niet meer geoefend worden. Alles wat je niet oefent, gaat achteruit. Straffen Aardrijkskunde was vroeger kaart kennis, topografie. Nu weten ze niet meer waar Meppel ligt. Ik heb me wel altijd verbaasd, dat we nooit wegen leerden. Met schoolreisjes gingen we ieder jaar naar Artis of naar het Czaar Peterhuisje in Zaandam of naar de zeekant. Twee keer in de week zongen we een half uurtje uit "Kun je nog zingen, zing dan mee." Het fijnste was "vertellen" het laatste half uur van de dag. Sprookjes uit 't hoofd met mimiek en gebaren. Dat is spannender dan voorlezen. Zo hoorde de Schoolopziener mij een keer aan, ik bracht het er goed af. Straffen? Ja wel, naast het tafeltje staan. Ik zette de strafklanten niet in de hoek. Op de Normaalschool had ik geleerd de kin deren nooit op de gang te zetten. Eén keer heeft een kind zich opgehangen en dq^rom mocht je ze niet isoleren. Toen ik op school zat, moest je je han den netjes op de rug houden. Als juf liet ik ze met de armen over elkaar zitten: monden dicht en luisteren! Soms moesten de gestraften een kwar tiertje school blijven. Zelf heb ik als kind nog strafwerk gemaakt op een lei. Vijfentwintig regels, maar de meester telde het niet na. Schoonschrijven deed je naar voorbeelden. Zelf schreef je dan in veertig schriften de eerste regel voor.Stapels schriften nam je mee naar huis om te corrigeren. Tekenen was het natekenen van figu ren cirkels, vierkanten en schaduwen. Later ontstond pas het "vrije" tekenen. Met een clubje leerkrachten in Soest van de katholieke scholen en met van de Hucht organiseerden we in ons gebouw een handenarbeidles met een leraar uit Amersfoort. In Amsterdam heb ik handenarbeid-examen gedaan. Alleen de protestantse onderwijzers deden niet mee. Als er met een Oranjefeest een draai molen kwam, haakten ze ook af. Maar ik heb één van hen wel eens tijdens een schoolreisje ergens in Nederland in een draaimolen zien zitten. Een gehuwde onderwijzeres in de cri sistijd was wel een uitzondering. In de gemeenteraad is daar wel over ge sproken. Maar ze hadden niets te ver tellen, want de inspecteur vond het goed. In 1961 kreeg ik een wachtgeld tot aan mijn pensionering vier jaar later. Hon derden leerlingen heb ik les gegeven en ik laat ze bij deze heel hartelijk groe ten. Allemaal. Wilt U dat niet vergeten te vermelden?" JAN VISSER P Silver Star Video Top 10 1. Police Academy 2. Lone Wolf McQuade 3.Porky's deel II 4. The right Stuff 5. De Schorpioen 6. Angel 7. Gandhi 8. Apocalypse Now 9. Cannonball Run II 10. The Ninja Mission Overdag is de 15-jarige Molly een ijverige studente aan een vooraan staande high-school. Ze is erg terug houdend en wil van de jongens niets weten, 's Nachts echter tippelt ze als Angel op de beruchte Hollywood Bou levard. Haar vrienden en beschermers zijn prostituées, gokkers en ex-toneel- spelers. Op een nacht wordt haar beste vriendin, die ook tippelt, door een psy- chopatische moordenaar op gruwelijke wijze omgebracht. Angel heeft als eni ge de moordenaar gezien en probeert hem op eigen houtje te grijpen. De moordenaar daarentegen weet dat zij de enige getuige is. De kras van vandaag is de roest van morgen. Wij hebben de oplossing. 1e Heeserlaantje 2 fel. 18600 - Soest het kenmerk root vakwerk TERRINE DE VOLAILLE Eigengemaakte kippeleverpaté CHAMPIGNONS AUX CRUSTACES Met crab en garnalen gevulde champignons 4 M tn in witte wijnsaus l4nüU BOMBAY BISQUE Gebonden kerriesoep met ananas en garnalen SUPRÈME DE VOLAILLE „NORMANDE" Kipfilet in een saus met appel en nn Calvados lH.UU FILET DE PORC „WELLINGTON" Varkenshaasjein cf| bladerdeeg LI .üll DERBY-APPLE Warme appel met rozijnen en kaneel in vanillesaus OaUU CRÊPE „DIANA" Flensje gevuld met ijs en geserveerd met geflambeerde 7R framboosjes O f O KEUZEMENUa62.50 Zie ook onze hernieuwde menukaart. BURG GROTHESTRAAT 55 SOEST Reserveringen: 02155-12516 DAGELIJKS GEOPEND Nu het voorjaar alweer enigszins in zicht komt, houdt boswachter André Wiersma zijn maandelijk koffiedrin ken in het teken van de nestkast. In onze moderne bossen, parken en tui nen is een dode, rotte of door spechten bewerkte boom bijna een bezienswaar digheid geworden. Met deze voor de "argeloze" bezoeker wellicht gunstig lijkende gang van zaken ontnemen wij echter een deel van onze vogelsoorten hun natuurlijke broedgelegenheid. Het feit dat de holenbroeders hoofdzakelijk insecten etende vogels zijn, maakt dat deze vogels een uiterst belangrijke rol spelen bij het op peil houden van de to tale insectenfauna. Om de stand van de holenbroeders toch op peil te houden worden er al tientallen jaren pogingen gedaan om via nestkasten voldoende broedgelegenheid te creëren. In vele van onze bossen werd op deze wijze be reikt dat de zangvogelstand zich in lutte le jaren wist te vervijfvoudigen. On danks dit feit is het ophangen van nest kasten in natuurgebieden steeds meer bloot komen te staan aan kritiek. Verschillende "vakmensen" beginnen zich namelijk af te vragen hoe zinvol het is om in ons land grote nestkasten- projekten op te zetten, voordat de vraag beantwoord is of wij ons hierbij niet gedragen als een tovenaarsleer ling die de gevolgen van zijn daden niet meer kan overzien. Dankzij deze nieuwe inzichten proberen de natuurbeheerders deze vogels niet al leen te helpen met nestkasten, maar la ten zij ook steeds meer oude bomen staan of proberen ze speciale vogelbos jes aan te leggen. Over deze zaken en de verschillende typen nestkasten, materiaalkeuzes en hangplaatsen zal boswachter André Wiersma u informe ren. De bijeenkomst is op 24 februari 1985 om 10.30 uur in Kasteel Groeneveld te Baarn. De kosten bedragen 2,50 per persoon, waarvoor u bovendien twee heerlijke kopjes koffie krijgt. Oud worden en bij de tijd blijvenDat is het motto van de K.B.O. in de Provincie Utrecht, aangesloten bij de Unie van Katholieke Bonden van Oude ren in Nederland met ruim 200.000 le den. In meer dan 25 gemeenten in de Pro vincie Utrecht zijn er thans afdelingen van de K.B.O. Echter nog niet in Soest en Soesterberg met zijn groot aantal katholieke ouderen. Daar is het nog toe niet gelukt tot formatie van een afde ling te komen. Als er wel een algemene en een prot. christelijke bond tot stand gekomen is, moet het met medewer king van de Katholieke ouderen toch ook mogelijk zijn dat er een Katholieke afdeling tot stand komt. Vandaar dat men gezamenlijk wil trachten de ka tholieke ouderen te bewegen tot een ei gen verband te komen. Als grondslag voor het werk is welbe wust gekozen voor de katholieke levensbeschouwing, omdat deze levensbeschouwing van grote invloed is op het denken en handelen van de mens. Als organisatie moet men niet alleen nationaal en provinciaal, maar ook plaatselijk invloed uitoefenen op tal van zaken waarmee ouderen te maken hebben, zoals gezondheidszorg, gezinszorg, pastorale zorg, huisves ting, veiligheid, openbaar vervoer, maaltijdverzorging, vrijetijdsbeste ding, recreatie en het bevorderen van een juiste beeldvorming van ouderen in de maatschappij. Deze invloed kan groter worden naar mate de groep ouderen vanaf 50 jaar zich aansluit bij de K.B.O. Hiervan kunt u zich maandelijks overtuigen in het maandblad Levensvenster. De con tributie bedraagt voor alleenstaanden 12,-en voor gehuwden 18,-per jaar. Indien u mede van oordeel bent dat er ook in Soest en in Soesterberg een afde ling van de K.B.O. dient te komen, meldt u dan even schriftelijk bij het se cretariaat zodat het provinciaal bestuur tot het oprichten van een afde ling, kan komen. Schrijf ons even. Bij een aantal meldingen zal het provinciaal bestuur van de K.B.O. de afdeling Soest van de K.B.O. oprichten. Secr. Lingestraat 28, 3522 TM Utrecht. Op donderdag 21 februari a.s. organi seert volksdansvereniging Terpsichore in Amersfoort een avond Zuid-Ameri kaans. De bekende dansleidster Anina Margiono introduceert die avond een danssoort die nog niet zoveel beoefend wordt en laat de deelnemers proeven van de aparte sfeer die deze dansen met zich meebrengen. De avond wordt gehouden in wijkcen trum de Drietand, Neptunusplein 1, Amersfoort. (Vanaf het N.S.-station bereikbaar met bus 5, 6, 10 of 11). Tijden: van 19.30 tot 21.00 uur voor be ginners: van 21.00 tot 22.30 uur voor ge vorderden. Kosten per avond-deel: Terpsichore-leden 4,-, niet-leden 4,50. Gevorderde dansers kunnen voor het dubbele bedrag de gehele avond mee doen. Het verdient aanbeveling stroef dansschoeisel mee te nemen. Informatie: Marijke Bekema, tel. 033- 752853. Donderdag 21 februari, 21.00 uur. "La Commare Secca" is de debuutfilm van de bekende Italiaanse regisseur Bernardo Bertolucci. Deze zwart/wit film uit 1962 gaat het zozeer over de moord die gepleegd is, maar over de mensen die ongewild met deze moord te maken krijgen. Wat deden deze mensen ophet late tijdstip in het park waar de moord gepleegd werd? Wat moesten ze daar? Wat hebben ze ge zien? De verschillende ervaringen van de getuigen met de werkelijkheid vormt het centrale thema van deze film. En één van hen is de dader... Nabij de rivier de Tiber in een park in Rome is een prostituée vermoord. De politie komt via een paar jeugdige ge tuigen op het spoor van een aantal mensen die ten tijde vn de moord in het park waren. Ze worden aangehouden en ondervraagd. De shots van het ver moorde meisje, de onweersbui en de stem van de ondervragende politieman herinneren in de film af en toe aan de misdaad. Op de voorgrond staan de ge tuigen. Met hun aarzelingen, hun twij fels en hun angstigheid. Aanvang21.00 uur Entree: 5.-/leden, cjpen65+ 4.-. Agenda: donderdag 28 februari "Wie Zingt daar Zo?" van Slobodan Syan (Joegoslavië 1980). Donderdag 7 maart "Desiree" van Felix de Rooy (Neder land 1984). Donderdag 14 maart "Een Dagje naar het Strand" van Theo van Gogh (Nederland 1984). Zaterdag 23 februari, 20.00 uur: Zaterdag 23 februari is het weer zover: muziek in Artishock op de inmiddels bekende, enigszins vrijblijvende wijze. In totaal drie groepen zullen hun op wachting maken. Het programma wordt geopend door het WWW-trio, waarover wij weliswaar geen verdere informatie hebben, maar dat nietemin van harte welkom is. ZZ-33 zal voor de trouwe bezoekers van de afgelopen podia geen echte onbe kende meer zijn. De leden van deze band speelden in de jazz-sessies al re gelmatig hun partijtje mee. Liefheb bers van simpele maar effectieve new- wave muziek kunnen hieraan hun hart ophalen. Het programma wordt afgerond door PUVV. Deze formatie was onder een andere naam de laatste maanden min of meer een vaste gast op het Open Podium. De vorige keren beten zij steeds het spit af. Deze keer gaat dat wat anders, ook omdat het voorlopig de laatste keer is dat de band speelt. Semmy, Eric en Oscar Prinsen (resp. saxofoon, saxofoon en drums en pia no), Nelleke v. d. Eijk (piano), Jan van Vlierden (gitaar, banjo en zang) en Ben van Vlierden (gitaar, banjo en zang) komen a.s. zaterdag als laatsten het podium op. Tevens proberen zij een naadloze overgang naar de afsluitende jazz-sessie te bewerkstelligen. Het re pertoire van jazz- en bluesklassiekers leent zich daar stellig voor. Aanvang: 21.00 uur. Entreevrij 16 jaar en ouder Zondag 2ifebruari, Hf. 00 uur: "Alleen op de Wereld" is de film die zondag 24 februari vertoond wordt door Arti-Skoop. Deze animatiefilm gaat over een jongen (Remi), die verkocht wordt aan een muzikant die niet al te vriendelijk is. Darom besluit Remi weg te lopen, en neemt de hond en het aapje van de muziekant mee. Remi ontdekt dan "de wereld". Bij deze ont dekkingsreis beleeft hij een aantal spannende avonturen. De film is gete kend door de Japanner Akio Sugino. De Nederlands ingesproken stemmen worden verzorgd door een aantal be kende akteurs. Voor we deze film gaan vertonen, wordt eerst een poppentheaterstuk op gevoerd door de poppen-theatergroep van de Vereniging Artishock. Het vro lijke poppen-theaterstuk heet "Loge ren". Jan Klaassen en Katrijn gaan lo geren. Tenminste, dat willen ze, maar voordat dat gebeurt... Dat belooft heel wat. Dit poppenthea ter-gebeuren is het begin van het mid- dagvullende programma dat door de leden van Arti-Skoop verzorgd wordt. De sociëteit is vanaf 16.00 uur geopend. Aanvang: 14.00 uur. Entree: 4.-. Reserveringen: tel. 19507/19577. Vele jonge werklozen komen na een tijdje solliciteren tot de ontdekking dat ze eigenlijk liever een eigen bedrijfje willen opzetten. Maar ja, hoe doe je dat? Welke bedrijfsvorm kies je? Naar welke instantie moet je toe stappen? Allemaal vragen waar eerst een ant woord op gekregen moet worden. Een bedrijfsvorm die steeds meer op gang gaat vinden onder deze jongeren is de zogenaamde werkvereniging. Een werkvereniging is een kleinscha lig bedrijfje in iedere mogeiijke bran che. Het doel is in de eerste plaats het scheppen en in stand houden van ar beidsplaatsen, daarna komt de winst pas tuu ue noek kijken. Deze werkverenigingen worden in een samenwerkingsverband tussen Wer kende Jongeren-CNV in Utrecht en de Stichting Fonds Bedrijvigheid in Den Haag, met, voor en door jongeren opgezet. Op 1 en 2 april 1985 organiseert WJ- CNV, distrikt Utrecht, een gratis jon geren-tweedaagse over deze werkver enigingen (dit is geen l april-grap. Deze tweedaaagse worden in Drieber gen gehouden. Wil je hierover meer weten of jezelf opgeven, dan kun je»je wenden tot Rob Ruarus, WJ—CNV—U- trecht, tel. 030-941041, toestel 241. Opgeven vóór 20 maart 1985. Leerhuis van Raad van Kerken-Soest Familie aan de Willebrordusstraat in Soest-Zuid Heilige Dit leerhuis uitgaande van Raad van Kerken-Soest, is gebaseerd op de ge lijknamige t v.-sene die de KRO sedert oktober brengt en waaïn ouderen en jongeren tn gesprek zijn over hun geloofsbeleving Zoals eerder aangekondigt zal Jan Nieuwenhuis, theoloog en verbonden Telden6" scholengemeellschaP ln Amstelveen, deze avonden (drie in getal) Jan Nieuwenhuis heeft eveneens een groot aandeel in de opzet en realisatie van genoemd t.v -programma en de na elke uitzending volgend! radiopro gramma s, waarin reakties op de t.v.-uitzending worden behaTdTld Als bijdrage in de kosten van deze avonden zal per persoon avond f 5 worden gevraagd. Alle avonden beginnen om 8 uur nAÏL f HVFammf °P maar'' de Past°™ vLfctïK

Soester Courant | 1985 | | pagina 8