1B. .JfoUin A AgHr' I Ut de e[fsl«W^er ye Karnaval 1985 in Soest 'groots', 'geweldig', 'grandioos'! r Knollendam-bord vermist WOENSDAG 20 FEBRUARI 1985 PAGINA 9 >- j?S| j 'p ~k Hoge onderscheidingen voor 'Narre Knollen' Burgemeester P. Scholten droeg het gezag voor Soest vrijdagavond tijde- lijk over aan Prins Jan II. Vrijdagavond: Drukiverk' zorgde voor een bal sfeer tijdens het openings De Prinsenwagen, waarmee Prins Jan II, zijn Raad van Elf en de Dansma riekes deelnamen aan de grote optocht. Het is niet voor de eerste kleer dat de "Narre Knollen" in de Karnavals- dagen tot de ontdekking moesten komen dat het bord "Knollendam", dat bij de invalswegen de binnenkomende bezoekers van Soest duidelijk maakt dat Soest in de Karnavalsdagen een metamorfose ondergaat, door onverlaten is weggenomen. Dat gebeurde dit jaar opnieuw aan de Soesterbergsestraat. De Kamavalsvereniging verzoekt de "eerlijke vinder" van het bord, waaraan toch de nodige moeite is besteed, terug te bezorgen op het adres Eikenlaan 83. Bij voorbaat dank! KA.RREKKÖIÜK MITTin I Nu we weten dat de Elfstedentocht tóch doorgaat blijkt,de diepwrieskist van Erik Huizinga in de optocht wat voorbarig. Soest of liever gezegd: Knollendam, want in de Karnavalsdagen vertonen niet alleen de inwoners zelf zich in een opvallend andere gedaante heeft een Karnavalsfeest achter de rug dat klonk als de spreekwoordelijke klok. In alle opzichten is het feest, dat nu alweer enige jaren geleden kwam "over waaien" uit het Zuiden des lands en zich inmiddels vaste voet heeft ver worven aan de boorden van de Eem - geslaagd te noemen. De reacties (voor al uiteraard van de deelnemers) va riëren van "groots" tot "geweldig" en "grandioos". al uiteraard tot "geweldig" en "gran dioos". Vrijdagavond begonnen de festivitei ten, die tot en met gisteravond een niet onaanzienlijk deel van de Soester bevolking in hun ban zouden houden. Feestvieren, dat was het parool voor de afgelopen dagen, en de deelnemers hebben zich daar uitbundig aan gehou den, voorgegaan door Prins Jan II en zijn Raad van Elf, en allen die op enigerlei wijze hebben meegewerkt aan het welslagen van het feest dat enige dagen lang honderden Soesters in de Knollenburcht, de grote feest tent bij de fa. Van Asch op het Industrie terrein, heeft vermaakt. Vrijdagavond dus vormde meteen al het uitbundige startpunt van de feeste lijkheden. Burgemeester P. Scholten 'maakte zijn opwachting in de Knollen- burcht om Prins Jan II de sleutels van Soest plechtig af te staan, wat hij overi gens zonder hartzeer deed. Burge meester Scholten zou burgemeester Scholten niet zijn als hij van deze unieke gelegenheid geen gebruik had gemaakt om een zo groot deel van de Soesters toe te spreken en hen te wijzen op de actie voor het ziekenhuis De Oelte, waarvoor de medewerking van de ge hele bevolking wordt gevraagd. "Over al waar meer dan één Soester is moet over de actie gepraat worden", aldus de burgemeester. Prins Jan II riep in zijn proclamatie op tot een uitbundig feest, dat echter niet verstoord moest worden door on geregeldheden. De Amigo's en de Eemlander Blaaskapel zorgden al vast voor een toepasselijke muzikale omlijsting, in afwachting van de komst van niemand minder dan de populaire popgroep "Drukwerk", die tot ver na- middernacht speelde en de aanwezige feestvierders een prima avond bezorg de. De muzikale voortreffelijkheden van Drukwerk vielen dan ook uitste kend in de smaak. Optocht Zaterdagmiddag beleefde het Karna valsfeest het traditionele hoogtepunt in de grote optocht, die weer grote aan tallen medeburgers langs de route had gelokt. Zij bewonderden de creaties van niet minder dan 18 groepen of in dividuele deelnemers, die in het alge meen op een enthousiast onthaal moch ten rekenen. Veel bekijks was er aan de Beukenlhan.^a.^r^Prins Jan II mej j -een deel van zijn gevolg en zijn schare i bekoorlijke Dansmariekes per hef truck aan boord van de prinsenwagen werd gehesen. Dat de zon scheen en de temperatuur alleszins draaglijk was voor dit buiten- gebeuren droeg het nodige bij tot de feestvreugde, al gold dat ook wel een beetje voor het geestrijke vocht, dat heel wat deelnemers aan de optocht (met uitzondering van de chauffeurs) in een bij het Karnaval passende stem ming bracht. Enige uren later vond in de Knollen- burcht de prijsuitreiking plaats. Die kwam er als volgt uit te zien In de categorie in dividuele deelnemers ging de eerste prijs naar de "fles- opener" (in wie ingewijden wethou ders Plomp konden herkennen), ge bracht door Wout van 't Klooster. De tweede prijs was voor de "Elf stedentocht" van Erik Huizinga. In de categorie kleine groepen ging de eerste prijs naar de "Tweeverdieners" van Ada de Wit en haar vriendin. De tweede prijs was voor Rietje en Jeanet- te Beijer, die als "twee vieze oude wijven" deelnamen. De derde prijs was voor het kwartet Jeanette, Bren- da en Diana Beijer en Hetty Hooft, voor hun parodie op de reclame- werende activiteiten van minister Brinkman. In de categorie grote groepen legden de seniorengroep van de Bunt met hun "Die-Eet-Team" beslag op de eerste prijs, en bovendien op de wisselbeker van de Soester Courant, omdat zij in totaal de meeste punten in de wacht sleepten. De tweede prijs was voor de Varkensmest/Exportslachterij van minister Braks", voor het voetlicht gebracht door de Brink-senioren o.l.v. Rijk van Doorn. De derde prijs voor de jeugd van de Bunt met "'t Zieke bos", de vierde voor de senioren van de Birkt met "Eelco's Piep-Show", de vijfde voor "Donald Duck" van de families Van Delden en Grift, de zesde voor de "raket" van de families Vis en Verhoeven en de zevende prijs ten slotte was voor de junioren van de Brink, met hun "Heinekèn bier". Een aanmoedigingsprijs was er voor de Molensoos en ook eentje voor de Raad van Elf, vanwege de fraaie prinsenwa gen. De prijsuitreiking werd omgeven door uiteraard opnieuw 'veel feestelijk vertoon. Zaterdagavond beleefde de Knollen- burcht het traditionele Bal der Zotten, dat tot in de kleine uurtjes werd voort gezet. Playback-festival Zondag volgde het Kinderkarnaval, waarnaar heel wat jeugdige Knollen- dammers al reikhalzend hadden uitgekeken. Niet alleen was er een wedstrijd om de vraag wie er het best verkleed waren, waarvoor de jury leuke prijsjes toekende (aan ooie varen, robots, donald ducks, pierrots en nog een handvol andere creaties), maar vooral het playback-festival trok aller belangstelling. De jury bestond hier uit een aantal vooraanstaande Soesters en de dansmariekes. Winnaars waren er in drie categorieën: Solisten: le. Matthieu Engberink als "Corry van Gorp"; 2e. Barbara v.d. Berg met "Rock 'n Roll-ducks" en 3e. Margo Kerkvliet als "Wim Sonneveld". Bij de tweede categorie (duo's) scoor den achtereenvolgens met hun part ners: le. Rebecca Pelupessy met "Luv", 2e Natasja den Braber als "Youp van 't Hek" en 3e Manon Smee- ing met haar vriendinnen als "Phil Collins en Phil Bailey". Dolle pret was het telkens weer in de Knollenburcht, zoals van de gezichten van deze "knolletjes" valt af te lezen. Bij de groepen, de 3e categorie, ging de prijs naar Bart Kooij en de zijnen voor zijn verpersoonlijking van "Ro- berto Jacketti and the Scooters". Zondagavond was het opnieuw hossen en feestvieren in de Knollenburcht, nu voor het Knollenbal, waarvan be halve de Amigo's en de Eemlander Blaaskapel ook 'n Beetje Band zijn medewerking verleende. Opnieuw gin gen de beentjes van de vloer en werd er luidkeels meegezongen, hoewel heel wat Knollendammers toen al nauwe lijks meer een geluid konden uitbren gen. Catootje Maandagmiddag werd het Karnavals feest als vanouds voortgezet met de inmiddels "op leeftijd gekomen" in woners van Soest, die een ongeloof lijk fijne middag beleefden. Dat was vooral te danken aan het optreden van de Dames (van JRaa,d van Elf en Be- stpur der Narre Kh oliën C-die een per- - fecte, zijnet ^^Ybaokfe- show op- voerden, waarin Catootje van de boter markt weer van alles maakte; matroos, wafelvrouw, toverheks, kastelein, barones, lichtmatroos, dikke meid en ouwe heer kwamen tot hilariteit van alle aanwezigen op uiterst overtuigen de wijze op het podium. De Raad van| Elf oogstte zelf niet minder geest driftige bijval van het publiek door hun voorstelling van de "Tiroler Holz- hackerbuben" met bijbehorende liedjes. In het gezelschap vielen zeker de uiterst charmante "dirndls" op, al trok "Heidi" Steussel ongetwijfeld de meeste aandacht omdat zij zó weggelo pen leek uit een niet al te keurige Tiroler rolprent. Loco-burgemeester Plomp, die even een kijkje kwam nemen, sprak woor den van lof aan het adres van de Kar- navalsvereniging en de Raad van Elf, en sprak de hoop uit dat er misschien ook eens wat anders gekeken wordt naar de Raad van Zevenentwintig. "U kunt nu al terugzien op een fan tastisch geslaagd Karnaval", aldus de heer Plomp, die zijn complimenten aan alle betrokkenen ondersteund kreeg met luid applaus en talrijke "Alaafs". Maandagavond vond in de feesttent - ook al traditioneel, maar daarom niet minder geslaagd - Veronica's Drive- In Show weer een plekje, waar de Soes ter jeugd zich opnieuw kon uitleven op de klanken van eigentijdse muziek. Met dë slüitihgsavónd, waarbij een ronde werd gemaakt langs verschil lende Soester horeca-gelegenheden en tenslotte de sleutels van Soest weer aan loco-burgemeester Plomp werden teruggegeven, werd Karnaval 1985 in Knollendam afgesloten. Een zinde rend feest, dat in feite zonder wank- klanken kon worden gevierd en daar om alleen al een groot compliment verdient. Felicitaties van Prins Jan II voor Matthieu Engberink, die als Corry van Gorp"de playbackwedstrijd won. Tijdens de karnavalsmiddag voor de oudere inwoners van Soest, maan dagmiddag in de Knollenburcht, maakte de heer Bert Kreugel van de Federatie Europese Narren (de overkoepelende organisatie van alle karnavalsverenigingen in Europa) zijn opwachting. Hij had twee onder scheidingen bij zichéén voor Narre Knollenvoorzitter Hans van Breu- kelen, één voor Jan van Ede, voorzitter van de commissie die zich met de bouw van de Prinsenwagen heeft beziggehouden. Onder luide toe juichingen en talrijke "Alaafs" hing de heer Kreugel hen de bijbeho rende versierselen om de hals. 'Met kunst en vliegwerk': zo werd Prins Jan II aan boord van de Prinsen wagen gebracht. Zondag bezochten Prins Jan II en de Dansmariekes de jongste inwoner van Soest in Zonnegloren: Tan ja Hoffmann, toen 3 dagen oud. De winnende wagen: Die-Eet-Teamvan de Bunt-seniorengroep. Goed voor de wisselbeker en de eerste prijs. De foto's van deze pagina zijn gemaakt door Goos van der Wilt. Tijdens de Karnavalsmiddag voor ouderen zorgde de Raad van Elf zelf voor een wervelende show als de "Tiroler Holz- hackerbuben" in de "Knollen-Express".

Soester Courant | 1985 | | pagina 9