I./Met het oog op Hartje-Zuid'I Lia Maas'Ik vind ook wel dat ik mezelf heb overtroffen' Nuttig gelijkspel van Shot tegen Tempo Team 'Je kunt hier als vrouw echt helemaal aangekleed worden' Evangelische peuterspeelzaal breidt uit AG1NA12 WOENSDAG 27 FEBRUARI 1985 SOESTER COURANT PAGINA 13 Soester groepsleidster reed Elfstedentocht uit Kei-skiteam met Andries Schotanus succesvol tijdens NK-langlauf- estafettewedstrijd in Ismy (BRD) Eemvogels 2 zet door. Over 2 weken kampioen? KORFBAL Vermenig- vuldigen vakwerk uitbesteden: vaak dé oplossing Ëkl/1/IEK c STRAKEN STRALEND P. Stalenhoef autoschade TAFELTENNIS Wijziging in VVD-bestuur op komst HARTJE-ZUID Joane Verhoeff van Boutique Uno: Geen parkeerterrein bij Mariaschool "Ik heb altijd gezegd: als er weer een elfstedentocht komt, dan doe ik mee. Maar de laatste jaren is er van trainen eigenlijk niet veel terecht gekomen. Een enkele keer heb ik nog wel wat gschaatst op de kunstijsbaan in U- trecht, maar nauwelijks op natuurijs, want dat is er de afgelopen jaren heel weinig geweest. Drie weken geleden heb ik wel een plassentocht gemaakt, maar dat was nog niet eens 10 kilo meter." Aldus Lia Maas, in het dagelijks leven groepsleidster bij het Van Arkel- instituut in Soest, en in haar vrije tijd een enthousiast liefhebster van de schaatssport. Zo'n twintig jaar geleden gold dat overigens veel sterker dan te genwoordig, blijkt uit haar relaas na haar terugkeer uit Friesland, waar ze als (enige?) vrouw uit Soest de Elfste dentocht helemaal heeft uitgereden. Met startnummer 15934 vertrok zij donderdagmorgen om 8.45 uur uit de hal in Leeuwarden, om pas 's avonds omhalf twaalf weer in de Friese hoofd stad te arriveren. Het Elfstedenkruisje - de officiële "onderscheiding" voor de deelnemers die de tocht hebben vol bracht - heeft ze nog niet in haar bezit. "Nee, dat duurt nog wel een paar we ken, want die dingen moeten eerst nog worden gemaakt. Marathon Lia schreef zich vorige week in Amsterdam in voor de toertocht. "Dat was al de eerste marathon van afzien," zegt ze. "Ik was er 's ochtends om 8 uur, maar het duurde tot 's middags 1 uur voordat ik daar naar binnen werd geperst." Zo'n twintig jaar geleden had ze zich aanmerkelijk beter op de tocht voorbe reid dan vorige week. "Toen heb ik twee jaar drooggetraind in de zomer en 's winters op de Jaap Edenbaan gere den." In de dagen voorafgaande aan de laatste Elfstedentocht gaf ze zichzelf drie dagen om alvast wat ritme in de benen te krijgen. "Zaterdag reed ik 50 kilometer, zondag 80 kilometer en maandag voorzichtig nog eens 40 kilopmeter, toen had ik af en toe al behoorlijk spierpijn. Na dinsdag heb ik absoluut niets meer ge daan, behalve dan vijf uur in de rij staan in Amsterdam. Ik zag het hele maal niet meer zitten en was al moe bij de gedachte aan de Elfstedentocht. Ik vind ook wel dat ik mezelf heb overtrof fen, al heb ik eigenlijk hoofdzakelijk op m'n vroegere techniek gereden." Schaatsen kan ze heel goed, geeft ze bescheiden toe. "Maar conditie en uit houdingsvermogen heb ik eigenlijk niet zoveel meer. Door m'n onregelma tige werk lukt het me niet om te trai nen, en als het wél kan is er dikwijls geen ijs." Dat ze tenslotte toch - in gezelschap van collega/vriendin Ineke Alma, die als verzorgster optrad - naar Friesland afreisde had vooral te maken met het feit dat ze, nu de mogelijkheid van meedoen aan de Elfstedentocht er was, de oude "droom" van vroeger niet wil de opgeven. "Ik wilde in elk geval kij ken hoever ik zou komen." In de trein onderweg naar Friesland - Lia en Ineke gingen woensdagmiddag om 2.45 uur de trein in op het Amers- foortse station - werd Lia nog geïnter viewd voor Hier en Nu, de actulati- teitenrubriek van de NCRV-radio. "Toen vroegen ze me hoeveel dagen ik had getraind. Ik zei vier, maar ik heb me vergist. Het waren er maar drie." Zwevend Wat haar moreel ontzettend heeft op gevijzeld was de enthousiaste reacties van het publiek. "In Franeker bijvoor beeld, daar kreeg ik een kick van. Als ik toen misschien de gedachte had om maar te stoppen, werd dat onmiddel lijk weggeveegd. Je ging bijna zwe vend over het ijs Het had overigens niet veel gescheeld of Lia had de stempelpost in Dokkum nog gemist. "Die sloot om tien uur, maar dat hoorden we pas later. Ik kwam om vijf voor tien aan. Dus het was daar maar op het nippertje. Ineke Alma, die haar in Workum en Franeker kon opvangen maar haar in Sneek - doordat ze de bus miste - misliep, heeft haar in Leeuwarden niet zien bin nenkomen. "Ik wist absoluut niet waar ze bus naar ons legeeradres zou terugke ren." Droge sokken Afgezien van de morele steun is Ine- ke's bijdrage vooral geconcretiseerd geweest in de verstrekking van droge sokken. "Ik had zelf wat gevulde koe ken en repen bij me, en onderweg kon je wel chocomel kopen, maar in feite had ik niet eens zoveel behoefte aan eten en drinken,aldus Lia. Op de vraag of ze eventueel volgend jaar weer meedoet antwoord ze: "Geen TRHAM g S- De Soester rolskiër/langlaufer Andries Schotanus maakte woensdag j.1. deel uit van het eerste Keiskiteam dat de tweede plaats veroverde op de estafet te van de Nederlandse Kampioen schappen langlaufen te Ismy BRD Het team bestond uit de 4 beste keiski lopers van de maandag gehouden 15 km individuele wedstrijd, t.w. Martin Willems, Kees Kuijk, Lud ter Horst en Adries Schotanus. Door materiaal- pech was het keiskiteam 2 minuten achterop geraakt en daardoor was het onmogelijk geworden de eerste plaats te behalen. Eerste werd het team van de nieuwe vereniging Ski-Cross-Holland, terwijl op de derde plaats het team van de Langlaufvereniging Rotterdam-West- land eindigde. De weers- en sneeuwomstandigheden waren optimaal; de temperatuur varieerde tussen de -12 en -4 graden. 1 Afgelopen zaterdag moest het 2e team van de Soester korfvereniging de Eem vogels in De Bilt hun hopelijk één na laatste wedstrijd spelen. Wilden de Eemvogels kampioen worden, dan mocht geen nederlaag worden gele den. Tenminste 3 punten uit 2 wedstrij den is voldoende. Zouden 2 punten uit 2 wedstrijden gespeeld worden dan volgt nog een beslissingswedstrijd, maar dat was natuurlijk niet de be doeling. De tegenstander afgelopen zaterdag was Kameo 8. Kameo begon met een voorsprong zodat de spanning te snij den was. Tot en met de rust liep het bij de Eemvogels allemaal niet zo gladjes. Er werden veel plaatsfouten gemaakt en er werd onvoldoende gecombineerd terwijl de verdediging de grootste moe- te had de boel dicht te houden. Menig maal was men de tegenstander kwijt. De coach Wim van Rheenen sprak dan ook een hartig woordje in de rust en maakte het de Soesters nogmaals dui delijk dat niet verloren mocht worden. De Eemvogels kwamen terug tot ge lijke stand en namen zelfs een voor sprong. De voorsprong werd weer ver speeld en de beurt was weer aan Ka meo. Weer kwamen de Soesters terug, weer twee punten voor, doch opnieuw kreeg Kameo vrij spel en zo werd de wedstrijd beëindigd met een gelijk spel 7-7. De doelpunten werden gescoord door Goos v.d. Peyl tweemaal, Wim Olde- warris, Ad van den Hoed en Netty Friebel driemaal. A.s. zaterdag is het 2e team vrij. De week daarop wordt de beslissende wed strijd gespeeld tegen Doorn. De rest van de wedstrijden afgelopen zaterdag werden allemaal verloren. Zo speelde het le team een slechte wedstrijd tegen S.V.M.M. Weliswaar wordt S.V.M.M. kampioen en zijn ze duidelijk beter op schot. De eindstand was bedroevend 6-16. De doelpunten werden gemaakt door Ton Kraaikamp driemaal, Claudia Touwslager, Simon Luyckx, Wim van Rheenen. Van de jeugd speelden de Ql tegen Tel star, ook hier was Telstar de meerde re. Het gelukte de Q niet om de bal in de korf te krijgen. Eindstand 0-3. De Al speelde tegen Altius Al en leed ook een nederlaag 3-6. De doelpunten werden gemaakt door Anissa van Bemmel en Kathja Rauch tweemaal. Het 4e team blijft het moeilijk hebben met hun tegenstanders met 2-14 werd er afgelopen zaterdag verloren van Vinken 10. Ria Krijnen wist de korf 2 x te vinden voor de Soesters. Eemvogels bestaan 10 jaar Dit jaar bestaan de Eemvogels 10 jaar, In het kader van dit lustrum worden er allerlei activiteiten georganiseerd. Zo zal er in april a.s. een rommel markt worden gehouden en op 1 juni wordt er een feestelijk toernooi geor ganiseerd. Op 31 mei zal de korfbalvereniging recipiëren, terwijl er op 8 juni een eindfeest zal worden gehouden en uiteraard wordt er weer een jeugd kamp georganiseerd rond Hemel- De korfbalvereniging doet veel voor haar leden, zo worden er re gelmatig jeugdavonden gehouden en ook voor de senioren worden er activi teiten georganiseerd. Onlangs heeft de Soester korfbalver eniging een recreanten afdeling opge zet. Zo langzamerhand zijn er al aardig wat recreanten maar nog steeds kunnen ze elke nieuwe aan winst goed gebruiken. De kosten zijn minimaal, n.1. 5,- per maand, terwijl de eerste 4 weken gratis zijn. Zodra de seniorenteams weer op het veld gaan trainen zal de trainingsavond, die nu op de woensdag is, veranderen in of dinsdag- of donderdagavond. Wilt u zich lekker ontspannen en aan lichaamsbeweging doen kom dan ge rust. Bel van tevoren even met Agnes Kraaikamp, Spinet 82, tel. 12743. Lia Maas (r.) en Ineke Alma. Foto: Herman van Ham. idee. Het eerste wat ik zei toen ik aan kwam was: dat is één keer, maar nooit weer. Alles deed me zeer, ik kon maar in één stand staan. Lopen kon nauwe lijks. Maar misschien komt het enthou siasme wel weer terug, als het volgend jaar weer zoveel zou zijn.' Als één van de weinige vrouwelijke deelnemers (in totaal iets meer dan 300 van de 16.000) heeft Lia ondervonden dat dat best een aantal voordelen had. "Dat kon je onderweg heel goed mer ken. Je kreeg veel reacties en compli mentjes, en dat is prettig. Je werd ook extra luid toegejuicht. "Goed zo, me vrouwtje, hou volhoorde je dan. Op welke plaats ze tenslotte is binnen gekomen weer ze niet. "Ik heb geen i- deeik weet ook niet of dat is bijgehou den, maar ik zou het graag nog eens willen horen." Kleding van balkon gestolen De heer H.B. van de Dalweg meldde de politie in het weekeinde dat een onbe kende dader twee truien met het op schrift "Nike" van het balkon van zijn woning had gestolen. De schade be draagt ca. 200 gulden. Kwiek maakt er van: typen, kopiëren, snel- druk, afwerking, rapport- vervaardiging centrum voor tekstverwerking bv v Bergstraat 10 Amersfoort 033 - 631824* Jongen (14) bekent bromfietsdiefstal Bij een routinecontrole op de Spoor straat hield de politie maandagavond twee jongemannen op bromfietsen aan. Een van hen ging er onmiddellijk lopend vandoor. Bij de tweede bleek alles in orde te zijn. Toen de weggelopen jon geman werd opgespoord en aan het bureau werd ondervraagd bekende hij dat hij de bromfiets had weggenomen bij het station Soestdijk. Het voertuig is inmiddels teruggebracht bij de eigenaar. Roest! Laat het zover niet komen. Wij helpen U daarmee! 1e Heeserlaantje 2 Tel. 18600-Soest bet kenmerk voor vakwerk Het afgelopen weekend was opnieuw bijzonder positief voor Shot, alle lande lijke seniorenteams kwamen tot goede verrichtingen. Het le herenteam speelde in Amsterdam knap gelijk te gen Tempo Team 2, het 2e herenteam bleef,door winst op Never Despair l aafï kjpplJn d^ 4e Divisie. Winst was er ook voor de dames van Shot die Litac 1 uit Lichtenvoorde met 6-4 de baas bleven. Bij de landelijke jeugd verloor iShot 1 met 6-4 van UTTC en versloeg Shot 2 medekoploper Shot Wageningen met 7-3. Heren Tempo Team 2-Shot 15-5 In Amsterdam behaalde Shot l een bij zonder ijuttig punt tegen het sterke Tempo Team, temeer daar ook de con currentie verrassend tot puntenwinst kwam. Bij de Shotspelers blijft het stuivertje wisselen wat de individuele prestaties betreft. Was het de vorige wedstrijd Berend Jonker die de show stal, nu legde René Daselaar met twee zeges eri een groot aandeel in de winst van het dubbel de basis voor het gelijke spel. Bart Lefel en Berend Jonker kwamen beiden niet verder dan winst op de zwakke derde man van de Am sterdammers. Jammer was het dat laatstgenoemde op 3-3 een 17-10 voor sprong in de 3e game uit handen gaf, anders was het resultaat voor Shot nog gunstiger uitgepakt. Shot 2-Never Despair 17-3. Het meest positieve aspekt aan deze wedstrijd was de overwinning voor Shot, waarmee de koppositie gehand haafd bleef. Als kijkspel was het een bijzonder saaie en sfeerloze wedstrijd, wat deels te wijten was aan de gladheid van de zaal. Bert van Velzen was de enige die zich via een ongeslagen optreden aan de malaise wist te ont trekken, al waren hier wel de nodige 3e games voor nodig. Zowel Gerhard Busch als Dirk Schuiling speelden bij zonder ongeïnspireerd, wat hen eerst het dubbelspel kostte en bij een 6-1 voorsprong ook nog ieder een enkel wedstrijd. Zeker voor hen geldt dat de komende uitwedstrijd tegen SVE uit een heel ander vaatje getapt zal moeten worden. Huizen 3-Shot 3 3-7. De wedstrijd tussen de beide koplopers in de 2e klasse is een groot sukses voor Shot geworden, waardoor het 3e nu een zeer reëel uitzicht heeft op promotie naar de le klasse. In Huizen lieten Eddy Gaytant en Arjan Schuiling zich noch in hun enkels, noch in het dubbel spel kloppen,.waarmee de 7 Shotpunten verklaard zijn. Wil Scheel speelde een wat ongelukkige wedstrijd met twee zeer krappe nederlagen. Dames Shot 1-Litac 16-4. Verwacht mocht worden dat de Shotda mes de tegenstandsters uit Lichtenvoorde i^et grote cijfers zou den oprollen, gt^li?n;het feit dat Litac nog geen punt h&d gehaald. Welnu, dat pakte wellicht door onderschatting iets anders uit.'Zelfs keken de Shotdames na drie wedstrijden tegen een 1-2 ach terstand aan, alvorens men uit wist te lopen naar een beslissende 5-2 voor sprong. De eindstand werd uiteindelijk 6-4, waarmee de twee punten in ieder geval in Soest bleven. Bij Shot wonnen José Daselaar en Wilke Schut ieder twee partijen, terwijl Wilma Geleijnse één keer tot winst kwam. Jeugd: UTTC-Shot 16-4 Hoewel het le jeugdteam van Shot kop loper UTTC in Utrecht goed partij gaf, bleef men opnieuw aan de negatieve kant van de score. Ronald Busch was aan Shotzijde het best op dreef met twee winstpartijen, Remi Balvers en Ronald Huigen bleven op één zege steken. Shot 2-Shot (Wageningen) 2 7-3. Shot Soest begon de wedstrijd met één punt achterstand op koploper Wageningen, maar na het fraaie re sultaat van afgelopen zaterdag werden de Soesters de nieuwe lijstaanvoerder. Aanvankelijk werd een 0-2 achterstand opgelopen, daarna zorgde met name Hugo Blom er met drie overwinningen voor dat de winst in Soest bleef. Tafeltennssen bij Shot: Wie belangstelling heeft voor de tafel- tennissport wordt uitgenodigd om eens langs te komen in de speelzaal van Shot, de gymzaal van de Van der Huchtmavo aan de Valeriaanstraat. Shot is daar 7 dagen per week aktief en heeft nog enige ruimte voor nieuwe le den. Beginnende tafeltennissers kunnen voor het volgen van trainingen terecht op de volgende tijden .senioren (18 jaar of ouder)woensdag 20.00-21.30 uur, jeugd (7-17 jaar): woensdag 17.00-18.30 uur, vrijdag 17.00- 18.30 uur. Voor alle inlichtingen over de ttv Shot kan men terecht bij Jan van Asch, Ve- delaarpad 14, tel. 19028 en Bart van der Wal, Dr. Schoonebeeklaan4, tel. 16261. Uitslagen inhaalprogramma senioren Huizen 3-Shot 3:3-7, Shot 6-ATC 6: 8-2, roter 1-Shot 6: 3-7,„de Furs 2-Shot 11:1- 9, Good Luck 10-Shot 12: 5-5, Shot 14- Metac 7: 5-5. Overige uitslagen jeugd: Shot 3-Buna 1: 8-2, Quick 3-Shot 5: 2-8, Shot 6-Huizen 5: 8-2, Tivu 1-Shot 7:6-4, Niké 3-Shot 8:9-1. Op ledenvergadering 5 maart Een uitgebreide agenda wacht de le den van de VVD-afdeling Soest/Soes- terberg op de ledenvergadering, welke wordt gehouden op dinsdag 5 maart in "Kings Home", Birkstraat 136 (en niet Soesterbergsestraat 136, zoals abusie velijk in de convocatie vermeld). De aanvang is bepaald op 20.00 uur. Behalve "routinepunten" vermeldt de agenda het jaarverslag van secretaris en penningmeester, aanpassing Huis houdelijk Reglement, benoeming van afgevaardigden naar diverse centrales en de Algemene Ledenvergadering en voorlopige kandidaatstelling 2e Ka merverkiezing 1986. Voorts zullen er enkele wijzigingen in de bestuurssamenstelling plaatsvin den. De heren J. W. Hilhorst Azn., J. L. W. Herten en S. G. M. de Koning zijn aftredend; alleen laatstgenoemde is herkiesbaar. Het bestuur stelt in de vacature-Hilhorst de heer M. Pellikaan voor en in de vacature-Herten de heer A. van Lidth de Jeude; tevens wordt het bestuurslid de heer J. P. Spijk kandidaat gesteld voor de functie van 2e voorzitter. Na de pauze (ca. 22.00 uur) is de ver gadering openbaar en wordt het woord gevoerd door een bestuurslid van de Organisatie Vrouwen in de VVD, als mede representanten uit de fractie en het college van B. en W. .(s)®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®® Na de feestelijke opening van het nieuwe winkelcentrum, eind vorig jaar, in Soest-Zuid is er aan de "zuidpool" van Soest een betrekkelijke rust in getreden. De winkeliers hebben zich intussen ingewerkt en ook de con sumenten hebben de tijd gehad om aan de nieuwe situatie te wennen. Dat is vanuit beider gezichtspunt naar grote tevredenheid verlopen, zoals uit de positieve verhalen kan worden opgemaakt. In wekelijkse afleveringen zal de Soester Courant de winkeliers van "Hartje- Zuid" - onder welke vlag zich zowel de "oude" ais de "nieuwe" winkeliers van Soest-Zuid gezamenlijk scharen - nader bij het lezerspubliek intro duceren. Dat gebeurt onder het motto: "Met het oog op Hartje-Zuid". De verschillende winkels passeren daarbij in een willekeurige volgorde de revue. Deze weekBoutique Uno van Joane Verhoeff, Zuidpromonade 5 "Je kunt rustig stellen dat wat we hier hebben voor zo'n 95 procent exclusief in Soest is. De hele boutique is trou wens uniek, op dit gebied is er geen tweede in Soest met dit concept. Vrouwen - van jong tot oud - kunrten hier terecht voor alles: bijoux, schoe nen, kleding, accessoires. En tegen aantrekkelijke prijzen. Je kunt hier als vrouw echt helemaal aangekleed wor den." Dat zegt Joane Verhoeff, de jonge 'on derneemster" achter boutique Uno aan de Zuidpromonade 5, één van de nieu we winkels in Hartje-Zuid en zeker niet dë minst opvallende. AI zo'n drie maanden is Joane in de weer in haar drukbeklante boutique. "Een gat in de markt, dat mag je rustig zeggen. Het is een enorm succes Afgezien van het feit dat de boutique met de Italiaanse naam vooral gericht is op een vrouwelijk publiek, verwel komt Joane van tijd tot tijd toch ook heel wat mannen. "Maar die komen dan duidelijk om een cadeautje te ko pen. Nou, dan zijn ze hier aan het goede adres." Joane vindt het heel leuk om nu een winkeltje van zichzelf te hebben, nadat ze al enige tijd in een bijou-winkel had gewerkt. "Ik had 't al jaren in m'n hoofd. Soest-Zuid is op modegebied be paald niet dicht bezaaid en een béétje modebewuste vrouw moest vroeger dan ook naar Laren of Hilversum, om wat leuks en exclusiefs te vinden. We krijgen ontzettend veel enthousiaste reacties, en zeker niet alleen uit Soest. Er komen ook heel veel mensen uit de omgeving, zoals uit Amersfoort, Zeist en het Gooi." Goede midden Dat de boutique zich in de korte tijd van zijn bestaan al mag verheugen in zo'n uitstekende reputatie is voor een be langrijk deel het gevolg van een uitste kende mond-op-mond-reclame. "De mensen horen van elkaar dat het hier zo'n gezellig zaakje is, waar je je als vrouw bijzonder prettig kunt voelen. We zoeken ook naar goede kwaliteit voor een groot publiek, dus duur is het niet. Zeg maar dat we wat onze prijzen betreft in het "goede midden" zitten." Het grote succes van haar winkeltje verklaart Joane uit het feit dat er in Soest duidelijk behoefte aan was. In zekere zin heeft ze haar "assortiment" al direct na de succesvolle start in ok tober uitgebreid. Zo is ze ook kousen en panties gaan verkopen, toen bleek dat daar grote vraag naar was. "In korte tijd hebben, we. ook naarn, gemaakt met pullovers. De kracht van1 dé boutique is dat we niet alleen een lamswollen pull over van 39,95 verkopen, maar ook een trui van zo'n 400 gulden." Dat het belangrijk is om snel op de heersende trends in te spelen blijkt uit alles. De voorraad van Boutique Uno wordt snel gewisseld, zodat er in feite nooit iets onverkoopbaars als "winkel dochter" achterblijft. Ook de exclusivi teit is een gewichtig punt. "Het mag niet voorkomen dat er in Soest vijf, zes of zeven vrouwen in hetzelfde rondlo pen. Elke week komen er nieuwe spul len binnen. De voorjaarscollectie is er inmiddels ook, althans voor 90 procent. En ondanks het slechte weer van de af gelopen weken hebben we al heel leuk kunnen verkopen." Achteraf bezien blijkt Joane in feite ruimte te kort te komen. "We hadden misschien beter een dubbele winkel unit in het winkelcentrum kunnen ne men. In feite zijn we al rijp voor uitbreiding." In Boutique Uno wordt de veeleisende klant uitstekend geholpen. Gerenom meerde merken zijn er op tal van gebieden, zoals de "Guillaume"-horlo ges, hangers, oorbellen en ringen, waarvan sommige met zirkonia zijn in gelegd. Schoenen zijn er van het be roemde Italiaanse merk Roberto d'Angelo, die niet alleen zeer modieus Het smaakvolle interieur van Bou tique Uno, waarin Joane Verhoeff de scepter zwaait. Foto: Herman van Dam. zijn maar ook bekend staan om hun uit stekende pasvorm. Op het terrein van panties en kousen klinkt de naam Yves Saint-Laurent als de spreekwoordelij ke klok en op het gebied van tassen de merknaam P.E. (van Piero Erbacci) niet minder. Eerste Franse en Italiaanse merken blijken op het gebied' van de mode toch altijd weer toonaangevend te zijn. Vandaar ook de Italiaans aandoende naam van de boutique: Uno, wat wil zeggen: de eerste. "Niet alleen mijn eerste win kel, maar ook de eerste in Soest," ver duidelijkt Joane. Op het gebied van de kleding heeft Boutique Uno ook het no dige van diverse beroemde merken te bieden, zoals Comma (rokken, blouses, etc.), Barrajupe, Frappe, Dibari, Kra- mik en Trendtex. Qok de afdeling leer neemt een voorname plaats in. "De spullen verkopen zo gemakke lijk," aldus Joane. "Het leuke is ook dat alle accessoires zijn aan te passen aan de kleur van de kleding of de schoenen." Boutique Uno richt zich op een veelzij dig publiek, legt ze verder uit. "We hebben al oorbelletjes voor meisjes van 12, maar ook voor vrouwen van om en nabij de zestig. Voor de kleding han teren we de kleinste damesmaat (36) als "ondergrens". Daarboven hebben we trouwens heel wat, ook in de grotere maten." Boutique Uno is behalve op maandag morgen alle dagen van de week geo pend, ook tussen de middag, van 9.00 tot 18.00 uur. Maandagmiddag opent de winkel om 13.00 uur haar deuren. Op vrijdagavond is de boutique eveneens open en zaterdags tot 17.00 uur. De peuterspeelzaal aan de Klein En- gendaalweg, die In de Ruimte vorig jaar oktober geopend heeft, biedt be halve de maandag- en de donderdag morgen nu ook de mogelijkheid van de vrijdagochtend. De peuterzaal is tot op heden twee ochtenden per week geopend geweest. Dit voorzag duidelijk in een behoefte. Er kwamen zowel 's maandags als donderdags gemiddeld tien kinderen. In en ruimte die aan alle eisen voldoet, geven Joanne Berend (bevoegd kleu terleidster) en Mirjam Visscher (af geronde opleiding K.V.J.V.) leiding aan de peuterspeelzaal. Zij staan er borg voor dat de peuters een gezellige en afwisselende ochtend hebben. Het programma draagt een evangelisch karakter. De onderdelen zijn: Een kort bijbelverhaal, een bijpassend een voudig werkje en muziek- en bewe gingsspelletjes. Maar natuurlijk ook vrij spelen, waarbij er een harmonisch evenwicht is tussen groepsactiviteiten en individuele aandacht voor elk kind. Bij de opening in oktober werd meege deeld, dat het aantal ochtenden naar behoefte uitgebreid zou worden. En dat is nu mogelijk. Zodra er voldoende aanmeldingen zijn, zal de speelzaal ook op vrijdagochtend geopend zijn. Het ligt zelfs in de bedoeling om m.i.v. januari 1986 elke morgen de deuren te openen. De kosten zijn zo laag mogelijk gehou den: Vijf gulden per ochtend. (Mensen met een minimum-inkomen kunnen korting krijgen). De kinderen kunnen gebracht worden tussen 8.00 en 9.00 uur. Tussen 12.00 uur en 12.30 uur worden ze weer afgehaald. U kunt uw peuter (leeftijd 2*4 tot 4 jaar) opgeven bij de Stichting In de Ruimte, Klein Engendaalweg 52, afdeling K&E, telefoon 18014, toestel 36. Er worden geen openbare parkeer plaatsen aangelegd op het terrein van de voormalige Mariaschool aan de Ma- riastraat. Burgemeester en Wethou ders hebben dit besloten naar aanlei ding van een verzoek daarom door de Winkelgroep 'tHart. Naar de mening van het college is reeds voldoende parkeergelegenheid beschik baar voor de winkels aan de Koningin- nelaan. Onderzoek ter plaatse heeft na melijk geleerd dat de openbare par keerplaatsen langs de Koninginnelaan zelden volledig bezet zijn. Bovendien ligt de tuin bij de Mariaschool te ver af van bedoelde winkels om als parkeer plaats te kunnen gebruiken. Man vernielt café-ruiten na ruzie Na een woordenwisseling in een café aan de Stadhouderslaan werd de 32-ja- rige C. van T. uit Soest het pand uitge werkt door een medebezoeker. De man, die onder invloed van drank ver keerde, ontstak daarop in grote woede en vernielde drie ruiten van het café. De gewaarschuwde politie nam hem mee naar het bureau, waar hij werd in gesloten in afwachting van zijn ont nuchtering. Toen het eenmaal zover was beloofde hij de schade te zullen vergoeden. Auto's vernield Onbekenden hebben vorige week een hele serie vernielingen aangericht aan een aantal auto's bij een garagebedrijf aan de Laanstraat. Niet alleen spie gels, koplampen, lakwerk en sierlijs ten moesten het ontgelden, ook werd een aantal auto-emblemen weggeno men. De totale schade bedraagt ca. 1500 a 2000 gulden. De heer H. van D. deed aangifte bij de politie.

Soester Courant | 1985 | | pagina 13