u Soest 50 jaar geleden 79®° vraagt uw aandacht voor: Opel Ascona Cabriolet bij Nefkens Soest id'Oude Enghei i. Werkloosheid in Soest iets gestegen: 1586 (12,1%) ZONWERING [aard obby Elly Joosten: 't Is een hard gelag; ik heb er 12V2 jaar met hart en ziel gewerkt' 1 maart 1935 PAGINA 4 WOENSDAG 27 FEBRUARI 1985 SOESTER COURANT PAGINA 5 b.v. GEMEENTE Beschikking Hinderwet Openbare commissievergaderingen Verleende bouwvergunningen Bouwzaken 'Grijs circuit' baart Arbeidsbureau zorgen Horren Rolhorren y^Rolhc 'Moeder van Spullenhulp'neemt noodgedwongen afscheid ld Zojuist ontvangen! SWEATERS (fantasie) in de voorjaars- kleuren vrijetijdskleding k.k. ■k.k. Soest 10262, Bij besluit van 19 februari 1985 heeft het College van B. en W. een beslis- sling genomen op verzoeken om een oprichtings- cq. revisie- cq. uitbrei dingsvergunning van Auto van Doorn, Laanstraat 84 te Soest, voor een autoherstelinrichting annex showroom op het perceel Laanstraat 84 te Soest Esso Nederland B.V., Zuidhollandlaan 7 te Den Haag, voor de opslag en aflevering van autogasolie en benzine annex wasserette op het per ceel Beukenlaan 27 te Soest B.V. v/h Fa. H. van Asch, Industrieweg 37 te Soest, voor een aannemers bedrijf van grond- en wegenbouwwerken op het perceel Industrieweg 37 te Soest; Stam Carrosserie B.V. i.o., Nieuwerhoekplein 1 te Soest, voor een auto herstelinrichting (plaatwerk en spuitinrichtingop het perceel Energie weg 8 te Soest Ministerie van Defensie, directie Utrecht, Postbus 3009 te Amersfoort, voor een magazijn voor de opslag van B.O.S.-produkten, t.w. benzine, dieselolie, kerosine en smeerolie op het perceel Zeisterspoor te Soester- berg (kad. gem. Soest, sectie E, nr. 3991 (ligt ook ter inzage in hulp secretarie) De strekking van de beschikkingen luidt: 'positieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe'. Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 27 februari a.s. ter inzage op de gemeentesecretarie van 09.00 - 12.00 uur en in de centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan a. de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne bezwaren heb ben ingebracht d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden ingediend binnen een maand na ter inzage legging van de beschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Raad van State, Afdeling voor de Geschillen van Bestuur, Binnenhof 1, 's-Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. woensdag 27 februari woensdag 27 februari maandag 4 maart dinsdag 5 maart woensdag 6 maart donderdag 7 maart commissie Onderwijs commissie Welzijn commissie Algemene Bestuurszaken commissie Ruimtelijke Ordening commissie Bedrijven commissie Financiën De openbare vergaderingen worden gehouden in de commissiekamers van het gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg en beginnen om 19.30 uur. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum kan men de agenda's en de stuk ken inzien. Men kan ook telefonisch informeren (tel. 22555) welke agendapunten aan de orde komen. Verder kan men alle informatie krijgen over de mogelijk heid om van het spreekrecht gebruik te maken tijdens de vergaderingen. N iet gebonden besluiten Wijzigen gevels en aanbrengen luifels winkelpand, Soesterbergsestraat >7751; *"*~J lm* I plaatsen schuur, Wieksloterweg WZ 27 oprichten berging, Di Lassostraat 118 en 116 bouwen garage/berging, Kerkstraat 115 oprichten schuurKlarinet 8 plaatsen berging, Klarinet 10 en 12 bouwen woonhuis, Kamerlingh Onneslaan 49 plaatsen volière, Hommel 9; bouwen magazijn en plaatsen dakkapel, Veldm. Montgomeryweg 53 wijzigen voorgevel woonhuis, Birkstraat 6 plaatsen dakkapel, Talmalaan 23. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagtekening van de publicatie bij het College van B. en W. een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van het be paalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan. 1. F. Sicking, Amersfoortsestraat 120 te Soesterberg, ten behoeve van het plaatsen van een carport op het perceel Amersfoortsestraat 120 2. Firma de Groot, Ferd. Huycklaan 22 te Soest, ten behoeve van het plaat sen van een overkapping op het perceel Ferd. Huycklaan 22; 3. O. van der Wey, Turfstreek 251 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een tuinhuisje op het perceel Turfstreek 251. Tevens zijn Burgemeester en Wethouders van de gemeente Soest voorne mens op een daartoe strekkend verzoek met toepassing van het bepaalde in artikel 19 en artikel 46 lid 8 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, ver gunning te verlenen aan: Tennispark de Toss, Bosstraat 102 te Soest, ten behoeve van het aanleggen van een tennisbaan op het perceel Bosstraat 102. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 28 februari 1985 eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wet houders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecreta rie, afdeling I, (kamer 23) ter inzage. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur Tijdens de RAI-show in Amsterdam zijn op de Opel stand de cabriolet versies van de Ascona en Monza in Nederland geïntroduceerd. Een achttal cabrioletversies van de Ascona, in verschillende uitvoeringen, is reeds besteld en vanaf maart/april zullen de Ascona cabriolets volop le verbaar zijn. In eerste instanties is alleen de cabriolet van Hammond Thiede uit Duitsland leverbaar, ter wijl ook wordt overwogen de Keinath- versie van de Ascona en de Keinath Monza cabrio vanuit Duitsland te im porteren. De Ascona cabriolet is leverbaar vanaf 40.872 incl. BTW. Verder zijn alle op ties van de "dichte" Ascona, in alle uitvoeringen, te verkrijgen, zoals de 16 S of 18 i motor en de GT versie. De Ascona cabriolet kan bij ook Opel Nefkens aan de Birkstraat 30 in Soest worden besteld. S BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 DAGMENU voor ƒ11,50 Woensdag 27 februari Runderstooflap Andijvie Gekookte of geb. aardappelen Donderdag 28 februari Tomatensoep Slavink Bloemkool met saus Gek. of geb. aardappelen Vrijdag 1 maart Lekkerbek met ravigotte saus Tomatensla Gebakken aardappelen Vla-vlip Maandag 4 maart Warme fricandeau met stroganoffsaus Sperziebonen Gek. of geb. aardappelen Dinsdag 5 maart Halve kip a la bonne femme Gemengde groenten Geb. aardappelen Woensdag 6 maart Biefstuk Sla Frites De werkloosheidscijfers in de gemeen te Soest hebben in de maand januari een lichte stijging te zien gegeven. In december waren nog 947 mannen zon der werk, in januari was dat aantal gegroeid tot 984 37). Het aantal werkloze vrouwen daalde daarente gen van 619 naar 602 (-17), zodat per saldo 20 inwoners van Soest méér in de registers van het GAB werden ingeschreven. In totaal nu dus 1586. Een soortgelijke beweging deed zich in het gehele rayon Amersfoort voor, waardoor de werkloosheid "fractio- neel" is toegenomen, aldus een woord voerder van het GAB. De stijging bij de mannen moet vooral gezocht wor den in de bouw en de algemene dienst; bij het onderwijs deed zich zowel bij de mannen als bij de vrouwen een da ling voor en hetzelfde gold eveneens voor het winkelpersoneel. Het werkloosheidspercenage in Soest bedraagt thans 12,1%. Voor het rayon geldt een percentage van 12,3, voor de provincie Utrecht 12,9 en voor het hele land 16,5. Soest onderscheidt zich dus redelijk gunstig. Opmerkelijk is wel dat de inschrijvings duur bij het GAB aan het "uitdijen" is. De inschrijvingen tot 3 maanden nemen toe, terwijl de langdurige in schrijvingen constant blijven. De "uitdunning" vindt dan ook vooral in de middengroep (3 tot 12 maanden) plaats. In een toelichting merkte GAB-di- recteur V.d. Bunt op het "onbegrijpe lijk" te vinden dat ondanks de algeme ne daling van de werkloosheid het aan tal nieuwe inschrijvingen zo hoog blijft. "We zitten wat dat betreft duidelijk boven de 1000 van vorig jaar; het aan tal is nu 1430." Volgens de heer V.d. Bunt is dat onder meer te danken aan het feit dat het uitstotingsproces blijft doorgaan, zij het dat er in enkele sectoren wel een compensatie optreedt. De Oelte De directeur merkte bovendien op de ontwikkelingen bij Howson Algraphy in Soest zij het van afstand maar nauw keurig te volgen, al is daarover mo menteel geen nieuws te melden. De heer V.d. Bunt is eveneens betrokken geweest bij de totstandkoming van de brief van de Regionale Raad voor de Arbeidsmarkt in de provincie Utrecht aan minister de Koning van Sociale Zaken, waarin tot deze het verzoek wordt gericht er bij staatssecretaris Van der Reijden op aan te dringen een gunstige beslissing te nemen in de kwestie "De Oelte" (zie het artikel elders in deze krant). "Wij mengen ons uiteraard niet in de discussie voor zo ver die betrekking heeft op vraagstuk ken van de gezondheidszorg, maar wel in zoverre er een werkgelegen heidsaspect betrokken is", aldus de heer V.d. Bunt, die uit dat oogpunt opmerkte dat de plannen voor het nieuwe ziekenhuis er bijzonder interes sant uit zien. "Wij zijn zuinig op de werkgelegenheid aldus de GAB- directeur. 'Vervuiling' Zorgen maakt de leiding van het Ar beidsbureau zich over wat wordt ge noemd de "vervuiling" van het aan bod. In toenemende mate wordt bij het GAB geconstateerd dat veel inge- Alle soorten gratis geplaatst Koninginnelaan 48 So Soest 1 2245 i Zaterdag 9 maart a.s. wordt een his torische datum in de inmiddels al veel bewogen geschiedenis van het Soester Kringloopcentrum "Spullenhulp" aan de Veldweg. Niet alleen omdat dan een speciale Spullenmarkt wordt gehou den, waarvan de opbrengst bestemd is voor het Rwanda-project van de Derde Wereldgroep Soest, maar vooral door het in onze krant van vorige week al aangekondigde afscheid van Elly Joos ten: coördinator, centale figuur en in zekere zin "moeder" van Spullenhulp, die al vanaf de oprichting, nu zo'n 12 jaar geleden, ten allernauwste bij het wel en het wee van Spullenhulp betrokken is geweest. Het is dan ook niet "zomaar" een af scheid. Elly verlaat Spullenhulp omdat zij, naar haar zeggen, op een punt in haar leven is gekomen waarop een be paalde keuze moet worden gedaan. Op de achtergrond van die keuze staat het feit dat zij van de gemeente te horen heeft gekregen dat zij in de ge legenheid is haar huis aan de Veldweg 14 - op slechts luttele meters van Spul lenhulp - te kopen. De gemeente wil het onroerend-goedbezit immers kwijt, in het kader van de sanering van het grondbedrijf. Destijds was het huis eigendom van Elly en haar gewezen echtgenoot. Het werd aan de gemeente verkocht en weer van de gemeente gehuurd, zodat bewoning door Elly en haar kinderen gegarandeerd leek. Elly heeft de laat ste maanden nogal wat problemen ge had met de gemeente Soest, mede in verband met een mogelijke huuropzeg- ging wegens achterstallige betaling, hetgeen volgens haar te wijten is aan de onwelwillende houding van het ge meentebestuur van Soest. Een en an der speelt volgens haar zeker ook een rol in het haar nu gedane aanbod. Vaste baan "Iedereen weet wat ik doe. Ik leef van een uitkering en al mijn pogingen om in vaste dienst van Spullenhulp te worden aangesteld zijn op niets uitge lopen. Nu ik het huis alleen maar kan blijven bewonen door het zelf te kopen moet ik toch een vaste baan hebben. Met een uitkering krijg je immers geen hypotheek." Elly is onlangs aangenomen als part time bejaardenhelpster bij het Cen trum voor Maatschappelijke Dienst verlening en zoekt nu driftig verder naar een andere "aanvullende" job. In die poging is ze tot dusver niet ge slaagd. Wel is het haar duidelijk geworden dat ze in deze situatie niet meer beschik baar zal kunnen zijn voor Spullenhulp, dat een niet gering deel van haar tijd, aandacht en energie heeft gevergd, al die jaren door. "Het is jammer. Ik heb nog even gedacht dat een vaste baan bij Spullenhulp er toch wel inzat, vooral nu het kantoortje er is en de zaak lekker loopt. Mijn grootste wens was altijd om onder het juk van die uitkering uit te komen; dat heb ik ook tegen het bestuur gezegd, en dat heeft er alle begrip voor. Op 26 maart begint Elly als bejaarden helpster, voorlopig voor drie ochtenden per week. "Dan krijg ik een gewoon salaris, en dan kan ik het huis wel kopen, op voorwaarde dat ik er nog iets anders bij vind, in een winkel bij voorbeeld." Hard gelag Over haar afscheid merkt ze op: "Ik hoop dat er zo min mogelijk officieels gebeurt. Ik ga tenslotte noodgedwon gen weg, omdat ik niet een vaste baan kan zoeken en bij Spullenhulp blijven werken, 't Is een hard gelag; ik heb er 12% jaar met hart en ziel gewerkt, en er heel veel tijd en energie in ge ïnvesteerd. Voor Spullenhulp is het echt hard nodig dat er een vaste kracht komt. Er is een geweldig team van vrijwilligers, maar het is bepaald niet eenvoudig om die bij elkaar te houden. Dat is een verantwoordelijke job, en mentaal ook een zware taak. Elly benadrukt dat Spullenhulp de laat ste jaren nog meer dan vroeger een noodzakelijke instelling is. "Het is allang niet meer een kwestie van van de verspilling tegengaan; veel mensen zijn in deze tijd gewoon op Spullenhulp aangewezen om op een betaalbare manier aan kleding, huis raad en andere dingen te komen. Denk alleen maar eens aan de gastarbei ders. Als Spullenhulp in de toekomst toch plat zou gaan, dan komt dat vol gens mij omdat men er nooit een be taalde baan van heeft willen maken. Het wordt niet een echt vrolijk afscheid, zo is uit Elly's woorden wel op te ma ken. "Nee, eigenlijk is het triest. Ik ben in de loop der jaren ontzettend gehecht geraakt aan de mensen. On danks alle problemen ben ik altijd maar doorgegaan. Maar nu heb ik er voor gekozen om in m'n huis te blijven wonen." In het bejaardenwerk kan ze ook veel van haar inzet en energie kwijt, daar van is ze overtuigd. "Ik wil altijd iets met mensen doen. Het werk bij het CMD lijkt me heel leuk, en misschien groeit het nog uit naar een fulltime baan." Over het afscheid is goed doorgepraat Elly Joosten, omringd door een aantal trouwe Spullenhulp-fans. Foto: Herman van Dam. met de 11 medewerkers van Spullen hulp. "Die blijven gewoon doorgaan, en het bestuur heeft al iemand gepolst om mijn taak als coördinator over te nemen. Ik heb er beslist niet de balen van; ik hou van al die mensen. Maar ik kan niet langer op een andere op lossing wachten. De gemeente wil im mers een antwoord." Geen risico Het afscheid heeft voor Elly een dui delijke schaduwkant: "We hebben in het verleden altijd heel goed samenge werkt met de gemeente, maar dat is me later behoorlijk tegengevallen. Ik vind het nog altijd vreemd dat ze me niet als vaste kracht voor Spullen hulp hebben willen aanstellen, op part time basis. Een uitkering kost toch ook geld? Dat ik op deze manier afscheid neem, alleen vanwege de financien, is heel lullig. Maar ik wil niet het risico lopen dat ze me over drie jaar m'n huis uitzetten. De gemeente heeft blijk baar een koper, en ze kunnen het dus kwijt. Misschien hadden ze gehoopt dat ze dan meteen van Spullenhulp af zou den zijn..." Behalve met een vaste baan hoopt Elly in de toekomst haar vrije tijd ook te kunnen vullen met haar "hobby's", waaraan ze nu nauwelijks toekomt. "Ik ben manager van de muziekgroep WAZO, daar kom ik nu misschien wat meer aan toe. Ik speel wel eens met de gedachte om een eigen bureautje op te zetten, maar met een uitkering krijg je immers helemaal niets van de grond? En verder ben ik van plan ook wat actiever te worden in de PSP. Dat heb ik nogal verwaarloosd, vooral sinds Hans van de Wetering is over leden, die een goeie vriend van me was. Ik wil er meer tijd aan besteden, zeker met het oog op de gemeente raadsverkiezingen. Dus ik zit al weer vol, kun je zeggen." Dat ze Spullenhulp gaat verlaten vindt ze ontzettend jammer. "Vooral voor het team, dat is gewoon té gek. Zo iemand als Coby Kramer bijvoorbeeld, met haar heb ik toch zo'n tien jaar lief en leed gedeeld. Aan de andere kant denkt ze dat haar vertrek voor Spullenhulp niet onover komelijk hoeft te zijn. "Misschien is het zelfs wel goed. Dan komen er nieu we impulsen. Ik heb in al die jaren misschien toch wel erg m'n stempel op het geheel gedrukt. Een ander komt misschien met nieuwe ideeën, en wie weet zijn die veel leuker. schrevenen als werkzoekende op het moment dat er mogelijk een baan voor hen gevonden kan worden niet be schikbaar zijn. "We kunnen niet meer helemaal rekenen op onze inschrij vingen. Er is blijkbaar een soort 'grijs circuit' ontstaan, van mensen die in middels als oproep- of uitzendkrachten werkzaam zijn, of thuiswerk verrich ten, of als zgn. 'vakkenvullers' werken. Bij de selectie uit ons aanbod voor be paalde vacatures is het een groeiend verschijnsel, dat ons enige zorgen baart. In dit verband wijst de heer V.d. Bunt erop dat er onder werklozen wél be hoefte aan werk bestaat ("men ac cepteert bijna alle soorten werk"), maar dat men zich voor vacatures niet meldt, mogelijk uit vrees de kans op een "normale" baan te verliezen. Een vrees die ongerechtvaardigd is, aldus de heer V.d. Bunt. Voor het Arbeids bureau betekent deze ontwikkeling veel extra en onnodig werk. De om vang van het grijze circuit wordt voor zichtig geschat op 15 a 20 procent. Bij het Arbeidsbureau vreest men ech ter dat het nog in omvang zal toene men, ook al omdat het bedrijfsleven, dat nog zeer behoedzaam omgaat met het aantrekken van nieuw personeel, gretig gebruik maakt van dit grijze circuit. w k v.Weedestr.59 tel.12424 Soest De verkiezingen naderen Wikt en weegt de candidaten, want meer dan ooit vraagt thans de tijd: constructieven arbeid. Lid te zijn van een of anderen gemeenteraad wordt over het algemeen een hondebaantje genoemd. Het groote leger van menschen, die nooit kans op het raadslidmaatschap zullen bekomen, verzekert zelfs met heel veel na druk, dat ze we niet aan dénken om zich "voor zóó-iets" beschikbaar te stel len, maar de overigen zijn gewoonlijk al een beetje minder positief in hun uitlatingen. Ze voelen er natuurlijk niets voor - naar ze zeggen -, maar tja, indien het nóódig zou wezen en er werd een beroep op hun persoon gedaan, dan zouden ze natuurlijk in het besef van hun gemeenschapsplicht bereid zijn om... een offer te brengen. Pas op dezulken! hoe meer de verkiezingen naderen, hoe sterker zij de aan dacht gaan vestigen op hun persoon. Per ingezonden stuk in de krant, op de vergadering, in het café en waar dat verder ook maar te pas komt. Niets wordt openlijk meer gesmaad dan het ambt van volksvertegenwoordiger, maar de eerzucht, waarmee de meeste menschen bezield zijn, drijft talloo- zen er toe om toch in stilte te verlangen naar hetgeen met 't woord wordt verguisd. We willen niet ontkennen, dat er ook een geoorloofde en gezonde eerzucht in den mensch kan schuilen, maar in 't algemeen zijn de lieden, die er naar hunkeren om in eenig vertegenwoordigend lichaam te zetelen, de slechtste candidaten. Indien uitsluitend eerzucht drijfveer is, zullen deze candidaten later als gekozenen ook alles doen om de populaire figuur in het vertegen woordigend lichaam te worden, naar welke het kiezerscorps met open monden van bewonderende verbazing opziet. Ze zullen niet op de eerste plaats letten op hetgeen kan of moet maar op hetgeen door de massa wordt begeerd. Gedreven door hun ijdelheid betreden ze den weg der demagogie, - soms onbewust. Demagogen krijgen in onzen moeilijken tijd schitterend kansen om zich populair te maken. In perioden van hoogconjunctuur hebben zij niet veel te beteekenen. Als het de massa goed gaat, dan oordeelt ze billijk en nuchter. Wanneer dan een volksvertegenwoordiger met dwaze voorstellen aankomt, lacht het publiek. Zóó iets kan niet! verklaart het dan. Thans echter, nu honderdduizenden in nood en ellende verkeeren, is 't ge zonde oordeel vaak ver zoek. Hetgeen overigens begrijpelijk is; het begee- ren maakt lichtgeloovig. Een vólksvertegenwoordiger, die in onzen tijd sléchts weloverwogen plicht doet, constructieven bestuursarbeid ondersteunt, die zal dikwijls moeten meewerken aan het nemen van drastische, bezwarende, weinig populaire maatregelen. Hij moge kunnen rekenen op de waar deer ing van het verstandigste en onbevangen oordeelende deel van de burgerij, - de ge tapte figuur voor de massa zal hij niet kunnen zijn. De man in eenig vertegenwoordigend college is hij, die den eenen dag steunverhooging bepleit en uitvoering van grootsche werken en den ande ren dag op een dolzinnig doorgevoerde bezuinigingsactie aandringt, omdat de burgerij niet in staat is om hoogere belastingen op te brengen. In den uiterst moeilijken tijd, welken we thans beleven, hebben we meer dan ooit behoefte aan vertegenwoordigers, die constructie ven arbeid willen verrichten. Zij, die uit een soort politieke wellust het lidmaatschap van Sta ten of Raad begeeren, zullen over het algemeen niet de constructieve wer kers blijken te zijn. Zij streven naar populairiteit, naar de adhaesie van de masse, welke in haar nood nog slechts waardeering kent voor de vervulling van wat ze wenscht. En toch is die massa uiteindelijk slechts waarlijk gebaat bij constructie ven bestuursarbeid. Laat ze daarom - hoe ze politiek ook moge zijn ingedeeld - er op letten, dat den opdringenden amateurs en liefhebbers voor een zeteltje, hun kans niet bekomen. Iedere groep of partij behoort de geschikte afgevaardigden, de ernstige werkers, de onafhankelijke geesten, welke we voor het gemeenschapsbestuur behoeven, te zoekenwant degenen, die geschikt geschikt zijn om als volksvertegenwoordiger op te treden, begeeren het ambt over het algemeen niet. Omdat ze 't een ondankbaar werk weten! Ge schikte candidaten moet men overhalen om iets te doen, wat voor hen inderdaad het brengen van een offer beteekent. Inbraak In den nacht van Maandag op Dinsdag is ingebroken in de tijdelijk onbe woonde villa van Mevr. Wed. v. B. aan de Bosstraat. Door verbreking van een deur is men in de woning gekomen, waarna alles werd omvergehaald. Waar het noodig was werden sloten verbroken en houtwerk vernield. Door de politie wordt een uitgebreid onderzoek ingesteld. Waar de huisge- nooten echter tijdelijk afwezig zijn, kon nog niet worden vastgesteld welke goederen worden vermist. IJs-ongeval Zaterdagmiddag is een'dochtertje van W., wonende aan de Wald. Pyrmont- laan, in de nabijheid van de villa van den heer Insinger aan den straatweg naar Bilthoven, door het ijs gezakt. Gelukkig werd het ongeval opgemerkt en kon zij, hoewel in bewusteloozen toestand, op het droge worden ge bracht. Op last van Dr. Heijbroek te Baarn, die haar voorloopig behandel de, werd zij naar het ziekenhuis te Utrecht overgebracht, alwaar zij zonder tot het bewustzijn te zijn teruggekeerd is overleden. Op straat dood gebleven Toen de 74-jarige Hilhorst, wonende aan het le Weteringpad, Zondag de hoogmis in de Kath. Kerk op Nieuwerhoek bijwoonde, gevoelde deze zich plotseling onwel, waarom hij de kerk verliet en zich naar huis begaf. Op de Nieuwstraat, voor de woning van den heer Van 't Net, was de toestand zoo verergerd, dat H. aldaar in de heg viel en eenigen oogenblikken daarna overleed. Door de gladheid Zondagnacht kwam een groote Pullmanautobus, thuis behoorende in Am sterdam, met vele reizigers uit de richting Amersfoort. Bij Nieuwerhoek is, door de gladheid der straat, de zware bus uitgegleden en terecht gekomen in den tuin van het huis van den heer Sukkel. Het hek werd geheel vernield en de wagen zoodanig beschadigd, dat de reizigers niet verder konden wor den gebracht. Gelukkig kwam nog een 2e Pullmanwagen achteraan, die de passagiers heeft medegenomen. De Soester Turnclub Dinsdagavond gaf "De Soester Turnclub" in de zaal van hotel "Eemland" haar derde uitvoering, welke nog moest worden gegeven op aandrang van de velen, die tijdens de twee eerste avonden geen plaats konden bekomen. Ook ditmaal was de zaal wederom geheel gevuld. Na een inleidend woord van den directeur-voorzitter werd evenals tijdens de eerste avonden het groote en met zooveel zorg gekozen programma op vlotte wijze afgewerkt. Het daverende applaus na elk nummer, dat meermalen overweldigend was, bewees ook nu weer, dat het gebodene op hoogens prijs werd gesteld. Hoewel aan het werk van "De Soester Turnclub" steeds hooge eischen kunnen worden gesteld, moeten wij toch erkennen, dat de club ons ditmaal wel op oijzonaere wijze neeit voiaaan.

Soester Courant | 1985 | | pagina 5