vereniging CQJB Fotogroep Soest exposeert in Amsterdam OPENBARE VERKOPING OOSTERSE TAPIJTEN Bij ons op Soest 2.57.38 Laatste koffieconcert in De Borg op 3 maart Dansmanifestatie Kreatief Centrum in De Borg Vrijwilligers Vakature Bank WOENSDAG 27 FEBRUARI 1985 SOESTER COURANT PAGINA 9 CENTRO PORTIMAO LISBOA HOOGST BELANGRIJKE WEGENS FAILLISSEMENT URGENTE TOTALE LIQUIDATIE CHINEZEN en BERBERS RESTAURANT DARTHUIZEN PRINS HENDRIKLAAN 1 - SOEST Podium/ Jamsessie een succes Waar gaje heen als je met Gulliver Fly tours op vakantie wilt? Koffie-ochtend op Internationale Vrouwendag (8 maart) Donderdag 28 februari, 21.00 uur: Filmhuis: 'Wie zingt daar zo?' Vrijdag 1 maart, 20.00 uur: Tentoonstelling: Jean-Marie van Staveren en Paul van Nieuwenburg Muziek: 'Het Werken Trio' met Wolter Wierbos Voorbereiding rommelmarkt Stichting Jeugdzorg begonnen In de Amsterdamse Canon Photo Gal- lery aan de Leidsestraat is tijdens de maand maart een expositie te zien van s Fotogroep Soest, het amateur-foto- rrafencollectief bestaande uit Scabby halter, Ton van den Oord en Huib Lim- berg. De Fotogroep werd opgericht in juli 1984 en heeft al een aantal exposi ties achter de rug, ook in Soest. De ten toonstelling in Amsterdam maakt deel uit van een serie van vier, die voor 1985 staan gepland. pij landelijke wedstrijden scoorde de groep doorgaans uitstekend. Ook inter- nationaal gezien werden al heel wat in- ïzendingen geaccepteerd en gehono- De expositie in de Amsterdamse Galle- ry toont niet zozeer een breed overzicht van het werk van de groepwel wordt de eigen stijl van werk en keuze van on derwerp duidelijk gedemonstreerd. De Fotogroep Soest is zeer ingenomen met de expositie, omdat bij de Canon Photo Gallery een zware ballotage ♦plaatsvindt en er bovendien een flinke ,!V'wachtlijst" is. Adspirant-exposanten uit vele landen van Europa, maar ook L uit andere werelddelen, moeten gela den hun beurt afwachten. De expositie os tot stand gekomen in samenwerking met de BNAFV, de Bond van Neder- andse Amateurfotografenvereniging. ("de Fotobond"). ~cabby Walter exposeert met een aan- al foto's, gemaakt in Portugal, met rijke schakering in de grijstinten. Ton ~an den Oord levert een serie auto-re- lecties in kleur, abstracten. Huib Lim- erg tenslotte exposeert een aantal "romantisch getinte muurlandschap pen". Over het werk van Huib Limberg is overigens een groot artikel versche nen in het maandblad Foto van januari/februari 1985. Daarbij zijn ook foto's afgedrukt die in Amsterdam ge toond zullen worden. De expositie in de Canon Photo Galle ry, Leidsstraat 79, Amsterdam is geo pend van 1 t/m 31 maart, van dinsdag t/m zaterdag 12.00 tot 18.00 uur. 0 Eén van de foto's die de Fotogroep Soest in Amsterdam exposeert: Sym metrie II van Scabby Walter. OFFICIËLE BEKENDMAKING t.o.v. Gerechtsdeurwaarderskantoor Van Dijk Scherpenzeel te Amersfoort in opdracht van de Weled. gestr. heer D.H. Gilbert CURATOR IN HET FAILLISSEMENT van langbestaande, gerenommeerde Oosterse Tapijtgroothandel, Importeur, Exporteur. De gehele voorraad van uitzonderlijke kwaliteit waaronder vele zijden en ongekend waardevolle antieke, oude en hedendaagse wollen exemplaren wordt nu met de meeste spoed stuksgewijs openbaar verkocht BIJ OPBOD AAN DE HOOGSTE BIEDER ZATERDAG 2 MAART 14.00 UUR in Bezichtiging vanaf 13.00 uur. Belast met de liquidatie: ADS CONSULTING Evenals de voorgaande keren was Ar- tishocks Open Podium/Jamsessie van afgelopen zaterdagavond een publieks trekker van de eerste orde. Ruim 100 enthousiaste muziekliefhebbers zorg den voor bomvolle verenigingsruim ten. De opening van de avond was voor het kwartet "Pas begonnen", bestaande uit de drie broers Prinsen op Drums, piano en Saxofoons en pianist/drum mer Martin. Na hun stevige Jazz was het de beurt aan de Soester popgroep ZZ33. Een jong groep met een eigen repertoire van aanstekelijke new wa ve. Vooral na de pauze trilde de vloer en steeg de temperatuur tot zomerse waarden. Tussen de twee sets van ZZ 33 zorg de het duo d'accord voor een opmerke lijk contrast. Dit duo bestaande uit een pianiste en een zangeres/ gitariste bracht vurige Franse chansons van ei?pn hand. Als uitsmijter stond het afscheid van de Open Podium groep P.U.V.V. op het programma. Met het oog op het late uur en de wens om nog even te jammen werd het een tamelijk kort afscheid. Maar hoewel geplaagd door een tegen- spartelende zanginstallatie slaagde de groep er met z'n aanstekelijke rithm'n blues in er een gezellige uitsmijter van te maken. Vooral het geïnspireer de saxofoonspel van Semmy Prinsen (luidkeels aangemoedigd door het publiek) mag niet onvermeld blijven. Na enkele nummers kwam er ver sterking uit de zaal waarmee de naad loze overgang naar de Jamsessie een feit was. Kortom een geslaagde avond die ver langend doet uitzien naar de Open Podium/Jamsessie van volgende maand. In april organiseert de ver eniging Artishock een tweedaags Open Podium Festival waarover wij u nog nader zullen berichten. De marathonloper: "Als ik loop denk ik niet aan lopen. Je bent niet met lopen bezig. Die benen gaan vanzelf en als je je dan bewust bent van blessures of vermoeidheid, dan voel je het ook." Tijdens het lopen doe ik van alles. Ik denk aan vroeger of aan mijn werk, hoe je iets moet aanpakken, een prijs berekenen of een bestek doornemen. Dan reken ik de maten nog eens na in mijn hoofd of overweeg hoe ik mijn werk morgen zal indelen. Soms ben ik met mijn gedachten op een andere plaats. Verder. Bij de volgende stoplichten bijvoorbeeld, of ik merk op eens: hé ik ben de spoorwegovergang al lang gepasseerd. Pas achttien jaar geleden ben ik ermee begonnen. Sinds die tijd heb ik honderdennegen marathóhs gelopen. Ik ben de eerste nederlander die aan honderd marathons beeft meegedaan. Ik stop er nooit meer mee. Hardïójïen is fantastisch. Het is niet uit te drukken wat je voelt. Je leest er wel eens over, maar ik kan het niet beschrijven. Een geluksgevoel (ik durf hét niet te zeg gen) dat totaal ontspannend èn bevrij dend is. Wat je anders in je leven hooit meemaakt en voelt. Ik kan het nie mand vertellen want het is niet in woorden te vaten. Als ik tegenslagen heb in mijn werk, ik noem maAr wat, dan ga ik een paar uur lopen en ik ben alles weer kwijt. Ik zou geen manier weten om anders in die toestand te ge raken, dat gevoel te krijgen. Ik ben niet in Soest geboren. Wél geto gen. En als je het woord "tijgen" let terlijk opvat in de betekenis van "lo pen" dan ken ik hier in Soest elke bocht van de weg, de berm, de paden, in de bossen alle takken van de bomen. Ik weet precies hoever iets is, hoe lang je erover doet. De eerste keer dat ik hard liep was van de Heideweg naar de Soesterbergse- straat. Terug wandelde ik, want ik kon niet meer. Een andere keer naar Soest- duinen en terug. De eerste drie maanden is het een verschrikking. Alles doet je zeer, je hebt spierpijn, je bent gebroken. Daarna ga je steeds verder en breid je je mogelijkheden uit. Ik loop nu onbeperkt en ik houd er nooit meer mee op. Vragenderwijs Toen ik in 1947 in Soest kwam wonen had je hier niets. Mijn werk had ik ook 9 4 Jongeren hebben weinig tijd en aandacht voor oude mensen en de dingen die voorbijgaan. Zelden vragen moderne lieden aan een bejaarde man of vrouw: wat deed U toen, wat gebeurde er precies in Soest, hoe zat dat eigenlijk? In Bij ons op Soest" publiceert de Soester Courant verhalen van echte Soesters die in deze gemeente zijn geboren of getogen. Jan Visser loopt hen tegen het lijf, luistert geïnteres seerd en schrijft hun relaas op. Vandaag:CorKoster (67). keer in Hongarije, maar alleen in de vakantie. Op 24 maart in Schoorl en op 12 mei een marathon in Amsterdam. De eerste marathon die ik liep in 1968 in Baarn deed ik in 4 uur 42 minuten en 37 secon den. Een marathon is precies 42 kilo- meteren 195 meter. Drieënhalf uur is het gemiddelde. Je streeft naar drie uur. In 1979 liep ik in Amersfoort de af stand in 2.57.38. In de regel ben ik na afloop nog zo fris als een hoentje. Ze zeggen wel eens: je hebt zeker niet hard genoeg gelopen. Maar geloof me dat zo'n wedstrijd ver moeiend is. Ontspanning is inspanning. Ik heb soms een onderhoudsklus op de tennisbaan en dan zie ik de dames en heren een kwartier tennissen en drie kwartier op het terras zitten. Dat is geen sportprestatie. Waarom ik hardloop? Laat ik het zo zeggenik snap niet, dat er mensen zijn die het niet doen Sponsors Nooit zal ik mij lenen voor sponsoring. Ik weiger voor wie dan ook reclame te lopen, of het moet voor mijn eigen zaak zijn. Zelfs als ik een trainingspak of een sporttas koop, let ik erop dat er geen merknaam op staat. Als het merk maar enkele centimeters groot is of zichtbaar, dan neem ik het niet. De atletiekvereniging Pijnenburg organiseert op 6 juli de eerste mara thon in Soest. Natuurlijk doe ik mee. Ze verwachten duizend deelnemers. Toen ik begon mocht je blij zijn dat er zestig of tachtig lopers aan de start verschenen. Dat worden er steeds meer en beter. In Apeldoorn stonden er veertienhonderd klaar voor het start schot. Mijn vrouw fietst vaak mee. Als dan zo'n twintigjarige aan mij vastklampt en weigert "kop" te nemen wordt ze boos. En het doet mij plezier als ik zo'n jongen kwijt raak. Dan ben ik toch wel een beetje trots. Vier keer heb ik de honderd kilometer gelopen, 't Liefst loop ik tegen de wind in. Met de wind mee krijg je van die klappen tegen je benen. Dat was de reden dat ik in Haarlemmermeer uit de race stapte. Het ging niet meer. Ik hoef niet persé te winnen. Wat heb ik nog te Wensen? Misschien als ik tachtig ben de marathon in vijf uur. Dat zou wat zijn. Komt u over dertien jaar nog eens langs, dan heb ik wat te vertel len!" JAN VISSER buiten de gemeente. Ik heb nog een beetje gevoetbald, maar er was niets te beleven op Soest. Dat is nu anders. Ik was jurylid van de KNAU bij jeugd wedstrijden. In die hoedanigheid was ik baancommissaris bij een lane af standsloop in Baarn en ik dach.: dat zou ik ook wel willen. Vragenderwijs heb ik geleerd hoe dat ging, wat ik moest doen. Ik liep wei twaalf wed strijden per jaar. Dit jaar nog een stuk of zes. Sommige in het buitenland. Drie: Dan hoefl u niet ver te zoeken. nytOUTS want bij. ons reisburo bent u ook aan het goede adres voor de vliegvakan ties van Guliiver Flytours naar Griekenland, Spanje, Joegoslavië, Italië, Tunesië, Marokko en Barbados. Bij sommige bestemmingen krijgt u in voor- en naseizoen zelfs gratis een derde week vakantie. Overigens is Gulliver Flytours J een aktiviteit van De Jong Intra Vakanties, een vertrouwde naam in ons land. En u weet nu waar u heen moet voor zo'n goede vakantie. Naar de Steenhoffstraat 1 Sa in Soest INTERN4TIOHJ HOMNPINTERN4TIOM4L Reisburo Op bijzondere wijze wordt de serie kof fieconcerten van dit seizoen besloten. Het echtpaar Nancy Braithwaite eni Oane Wierdsma komt met een zeer uit zonderlijk programma voor piano en klarinet naar Soest met muziek van Nederlandse componisten. Daartoe behoren o.a. Jurriaan An- driessen, Henk Badings, Léon Ortel, Marius Flothuis en Hendrik Andries- sen. Een concert dat u niet mag missen. Nancy Braithwaite werd geboren in Winsted, Cennecticut in de V.S. Zij stu deerde aan de Eastman School of Music in Rochester, New York bij Stanley Hasty. Verder volgde zij lessen bij Robert Marcellus, soloklarinettist van het Cleveland Orchestre en bij Larry Combs, soloklarinettiste van het Chicago Orchestra. Zij was zeven jaar verbonden aan het Symphony Orches tre als soloklarinettiste. Verder speelde zij drie zomers in het Spoleto Festival orkest in'Italië en één zomer 4h het Berkshire Muèic.Center Orches tre in Tanglewood ih de V.S. Momen teel studeert zij aan het Utrechts Con servatorium bij Herman Brauna (klarinet) en Eli Goren (kamermu ziek). Oane Wierdsma werd geboren in Frane- ker. Hij studeerde piano, schoolmuziek en koordirektie aan de Muziek Peda gogische Academie in Leeuwarden. Vervolgens specialiseerde hij zich in koor- en orkestdirektie bij Jan Eelke- ma, David Porcelijn en Charles de Wolff. Tijdens zij studiejaren nam hij deel aan cursussen orkestdirektie in bin nen- en buitenland, o.a. Tanglewood (V.S.), Salzburg en Hilversum. Naast zijn studie orkestdirektie en zijn werk .als dirigent in Delft, Den Haag en U-. trecht, houdt hij zich bezig met kamer muziek in diverse formaties, o.a. met zijn echtgenote Nancy Braithwaite. Aanvang van het concert is 12.00 ur, in de Vijverzaal van De Borg. De entree is 6.50, voor 65 ers en C.J.P. 5,-, inclusief koffie. Oane Wierdsma. Op zaterdagmiddag 2 maart a.s., orga niseert het kreatief centrum Artishock een dansmanifestatie onder het motto: "Het is belangrijker te leren dansen, dan een dans te leren". Omdat het aantal deelnemende groe pen en de belangstelling voor deze ma nifestatie groot is zal de dansuitvoe- ring in De Borg plaats vinden. Het programma biedt een gevarieerd dansaanbod: Volksdansen, beatballet, klassiek ballet en kleuterdans. De nieuwe Turkse- volksdansgroep, waarbij veel in Soest wonende Turkse deelnemers dansen, is een uniek voor beeld van een interculturele cursus; een samengaan van Turkse en Neder landse cultuur en deelnemers. Feitelijk is het kreativiteitscentrum een beetje trots op deze groep, omdat er maar weinig geïntegreerde groepen in Nederland te vinden zijn. De sfeer en het enthousiasme in deze groep maken dat de belangstelling groeit. Datzelfde enthousiasme maakte dat de Turkse groep tijdens de manifestatie een eetlokaal inricht waar belangstel lenden en fijnproevers typisch Turkse hapjes kunnen bestellen. En er leven nog meer ideeën, zoals een Turkse dag en zelfs het idee van de kunstreizen, die Artishock in samen werking met de Hof en de muziek school organiseert, inspireerde de do cent om te denken aan een kultuurreis naar de west-kust van Turkije. Aan enthousiasme geen gebrek. Programma dansmanifestatie De hal van De Borg zal ingericht wor den voor vertoning van videobanden van internationaal volksdansen en van theateroptredens van gespecialiseerde groepen als Bulgaars, Roemeens, Grieks, Jougoslavisch en Turks volks dansen. Deze banden zijn afkomstig van het landelijk centrum voor volks dansen. Er zijn voortdurend dia-vertoningen van alle dansactiviteiten van het cen trum en een totaal programma-over zicht van alle cursussen die in het krea tief centrum gegeven worden. De dansgroepen zullen zoveel als dat mogelijk is in klederdracht zijn en er zullen folkloristische kostuums ten toon gesteld worden. Het dansprogramma bevat vanzelf sprekend méér dans dan alleen het volksdansen. Er zullen demonstraties zijn van de balletgroep, van het beat ballet en van de kleuterdans. Het programma is globaal te verdelen in een introduktie-gedeelte, waarin alle groepen zich manifesteren en een uit voeringsgedeelte. Het thema voor deze dag geeft aan dat het niet de bedoeling kan zijn om te laten zien hoe goed of hoe vergevorderd de dansgroepen van het kreativiteitscentrum zijn. De dans manifestatie is georganiseerd om te laten zien dat dansen plezier en vreug de uitstraalt. Iedereen is vanaf 13.30 uur welkom in 't gebouw De Borg. De entree is gratis. Belangstellenden die zelf willen mee dansen met de groepen zullen daarvoor ruimschoots de gelegenheid krijgen. Vanaf 16.00 uur zal daarvoor op diverse plaatsen in het gebouw de gelegenheid bestaan. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot het kreativiteitscentrum Artishock, Steenhoffstraat 46, 3764 BM Soest, Tel. 02155-18456. Helaas, helaas, wegens bezuiniging kan de werkgroep EVA geen grote ma nifestatie organiseren op 8 maart. Maar er zijn genoeg aktieve vrouwen in Soest en omgeving. Daarom orga niseert EVA, samen met de vereni ging Artishock, een gezellige koffie ochtend in de soos-ruimte van de ver eniging. Alle vrouwen zijn van harte welkom: aktieve vrouwen en vrouwen die mis schien nog eens heel aktief willen wor den. Er is informatie over kursussen van EVA en informatie over de akti- viteiten van andere vrouwengroepen. In Baarn, Utrecht, Amersfoort en Nieuwegein worden veel aktiviteiten georganiseerd. Alle programma's zijn op 8 maart ter inzage. Neem je vrien din mee en bekijk waar je naar toe wilt. Er zijn vast nog wel meer vrou wen die 's avonds ergens naar toe gaan. Misschien worden er ook nog dia's ver toond, maar dat lees je volgende week wel. Kortom, het is de moeite waard om op 8 maart een kopje koffie te komen drin ken. Kleine kinderen kun je gerust meenemen. We zijn open van 9.15 tot 11.15 uur in het Artishockgebouw aan de Steenhoffstraat. HE Of er ook gewoon leuke films in het filmhuis vertoond worden? Jazeker! Vanwege zijn "luchtige" aantrekkelijkheid wordt de Joegoslavische film "Wie Zingt daar Zo?" voor de tweede maal in het film huis vertoond. De vorm van de film is j die van een ballade. De toon wordt gezet door twee zigeuners, die steeds hetzelfde - aanstekelijke - refrein uit volle borst zingen. En de filmische cou pletten tenslotte, verhalen de lotgeval len van een groep reizigers die in een krakkemikkige autobus over Servische sporen naar de hoofdstad Belgrado rei zen. Het is 1941 en in de autobus zit een zooi tje ongeregeld. Types die je overal tegen kunt komen. De reis naar Bel grado gaat niet over rozen. Onderweg krijgt de bus het te doen met allerlei "vertragingen". Zoals een opengebroken brug, een omgeploegde weg, een begrafenis, ruzie en verzeilen ze in een luchtaanval van de Duitsers op Belgrado. Met zeer eenvoudige mid delen heeft de Joegoslavische regis seur Slobodan Sijan deze film in 1980 gemaakt. Een kostelijke film, die door zijn bescheidenheid een meesterwerk is. Gaan kijken! De film duurt 90 minu ten. Aanvang21.00 uur. Entreeƒ5,-/leden, cjp en 65 4,-. zagenda: in het kader van de interna tionale dag van de Vrouw op vrijdag 8 maart a.s. wordt op donderdag 7 maart de Nederlandse film "Desiree" van Felix de Rooy uit 1984 vertoond. Don derdag 14 maart wederom een recente Nederlandse film: "Een Dagje naar het Strand" van Theo van Gogh uit 1984. Op vrijdag 15 en zaterdag 16 maart een Italiaans weekend met de films "Liefde en Anarchie" van Lina Wertmüller en "Deserto Rosso" van Michelangelo Antonioni. Zoals twee weken geleden al gemeld, zal vrijdagavond a.s. om 20.00 uur de expositie van Jean-Marie van Staveren en Paul van Nieuwenburg in het Artis hockgebouw worden geopend. Toen was echter de datum nog niet helemaal zeker, nu wel. Jean-Marie van Staveren en Paul van Nieuwenburg maken grote acryl- schilderijen, waaraan ze de afgelopen maand in de expositieruimte zelf heb ben gewerkt. Beiden hebben op Artibus gezeten en zijn momenteel woonachtig in Soesterberg. Aanvang: 20.00 uur. Entree: vrij. Zaterdag 2 maart, 21.00 uur: Nog onlangs op de televisie in een pro gramma over jazz in Tilburg, nu in Artishock: Sjoerd Rolsma, saxefoons, Jan Wirken, drums, Bert Palinckx, bas, met als gast trombonist Wol ter Wierbos, die een Italiaanse tournee liet schieten om in Soest te kunnen spelen. "Het Werken Trio" verwierf bekend heid door optredens op het Meervaart Jazzfestival en op het Internationaal Jazz Festival Amsterdam. Al weer eni ge jaren bereizen ze de voornaamste jazz-podia in en buiten Nederland en hebben daarbij een indrukwekkende reputatie opgebouwd. Het trio spreidt een vakmanschap en een beheersing ten toon die vrij uniek is in de Neder landse geïmproviseerde muziek. Naast eigen werken staan ook compo sities van Ornette Coleman en Charlie Haden op het programma. Dit geeft al aan dat de musici zich bewegen in het idioom van de beginnende free-bop uit de eerste helft van de jaren zestig. Het is geen imitatie, maar een stijlopvatting die door het drietal zeer volwassen is uitgewerkt. Ook in het ver leden heeft "Het Werken Trio" regel matig met gastsolisten gewerkt. Deze keer is het Wolter Wierbos die voor wat extra vuurwerk zal moeten zorgen. Men hoeft er niet aan te twijfelen, dat deze taak hem wel is toevertrouwd. Aanvang: 21.00 uur. Entree7,50/leden, cjp en 65 6,-. Ongetwijfeld zullen veel lezers hebben gehoord van het zgn. Gilde-gids- projekt dat kortgeleden in Amsterdam van de grond is gekomen. Het gat hier om een gids waarin 55-plussers zijn op genomen die iets van hun kennis en er varing willen overdragen aan jonge ren. Ouderen laten dus zelf van zich ho ren. Ouderen worden steeds vroeger buiten de "arbeidsmaatschappij" gezet en verliezen hun zelfstandigheid, terwijl ze nog over genoeg energie, kennis en ervaring beschikken. Dit Gilde-gids-projekt is één van de ve le initiatieven die de laatste tijd ontstaan rond de maatschappelijke po sitie van de ouderen. Een aantal essen ties komt daarbij telkens terug, initia tieven waarbij jongere mensen meer kon takt willen krijgen met ouderen, (via projekten op scholen, studentenor ganisaties, adoptie-projekten enz. Ook hier is dus duidelijk sprake van vrijwilligerswerk waarbij met name be taalde krachten niet voor hun werkge legenheid hoeven te vrezen. Zo kan er in het ouderenwerk ook nog op een heel andere wijze gebruik worden gemaakt van vrijwilligers. Niet als middel om te bezuinigen, maar om de positie en de zorg voor ouderen te verbeteren. Ouderen en jongeren met belangstel ling voor bovengenoemd projekt voor Soest en omgeving kunnen kontakt op nemen met de Vrijwilligers-Vakature- Bank, Steenhopffstraat 46 op maandag, dinsdag en donderdag van 10.00-12.30 en 13.30-15.30 uur. Ook tele- fonisch kunnen inlichtingen, suggesties e.d. worden gevraagd c.q. doorgege ven. Tel. 12630. Ook voor informatie over onderstaande vakatures kan men de Vakaturebank bezoeken of bellen. 0 Wereldwinkel zoekt een aantal medewerkers om zich te orienteren, te discussiëren en voorlichting te geven aan het publiek t.a.v. de problematiek van de derde wereld, alsmede de ver koop van produkten en het geven van voorlichting op scholen. 0 Vrijwilligersorganisatie heeft plaats voor enkele medewerkers voor algemeen maatschappelijk werk (zie kenbezoek e.d.). 9 Om mee te helpen bij de dagelijkse gang van zaken in het huis waar 10 mensen wonen, mee het huis schoon te houden en meedraaien in taakgroepjes kan stichting in Amersfoort een aantal vrijwilligers plaatsen. 0 Dagverblijf voor geestelijk gehandi- kapte kinderen die van en naar dagver blijf worden begeleid zoekt daarvoor enkele vrijwilligers. 0 Voor het onderhouden van clubhuis, kleine karweitjes en het trekken van lijnen op de velden voor de wedstrijden zoekt hockeyvereniging een grounds- man. 0 Sociale instelling in Amersfoort zoekt vrijwilliger m/v voor onderhoud van de tuin. Een zeer uitgebreid vakature-bestand ligt ter inzage en we raden geïnte resseerden aan zo spoedig mogelijk een kijkje te komen nemen. De rommelmarktkommissie is reeds bezig met de plannen voor een 15e rom melmarkt. Een groot aantal vrijwilligers is bereid uw spullen in ontvangst te nemen en u herkent de inleveradressen aan de be kende gele raambiljetten. Wat u allemaal kunt geven is eigenlijk te veel om op te noemen: fornuizen, koelkasten (al of niet defekt), kleding, schoeisel, huish. art., fietsen, speel goed, bedden, bankstellen eet. etc. Kortom alles wat tijdens de grote schoonmaak voor niet meer bruik baar is, brengt voor Stichting Jeugdzorg weer geld in het laatje, want ook zij moet bezuinigen. Bel daarom nu 19871 of 199803 of 18211. Houdt 20 april vrij. Want weer of geen weer de rommelmarkt gaat door. Vanaf zaterdag 2 maart a.s. rijden er zes weken lang iedere zaterdag een aantal auto's door Soest die, na telefo nische melding, de spullen bij u opha len.

Soester Courant | 1985 | | pagina 9