L95 5?5 Yehudi Menuhin treedt regelmatig live op tussen de schuif deuren aan de Stadhouderslaan te Soest. 95 95 Film van de week Meningen van lezers \d'Oude Enghe\ 'Duitse Week' bij Reehorst Meermarkt TRIER PAGINA^ WOENSDAG 6 MAART 1985 SOESTER COURANT PAGINA 13 SILVER STAR VIDEO Uw RADIO of TV defect? KUNSTGEBIT-)-, PROBLEMEN??' R. WESTRA SECA HAL PORT iCÖTES DU -RON TÊTE UVÉE In de hoofdrollen o.a.: MELODY ANDERSON en ED MARINARO. $3 k|eur f^C Van de Oelte terug naar af Voor een briefkaart op de voorste rang Steenhoffstraat 13a -15, Soest, telefoon 12132 Ouderenbond Soest pleit bij Staatssecretaris voor 'De Oelte' Tot en met volgende week dinsdag: ■üss Dick Arnold nieuw VVD-raadslid geeft 30 Itr Polyurethaan m°ntageschuim Hecht, vult, dicht dempt en isoleert fantastisch snel en goed. deaal voor de., e het zelver.^ SPECIAL KERKSTRAAT3-SOEST Maak eens vrijblijvend een afspraak. Tandprothetische praktijk L. F. Mertens Ook reparaties. Cantonlaan 9a Baarn - Tel. 02154- tame Nieuweweg 59 - Soest Telefoon 1 3288 koopt LOMPEN, IJZER, PAPIER en METALEN Zaterdags na 12 uur GESLOTEN. ny, ruby een mooie te Kleur Hij is heel zuiver, en aangename "•eid en is uit de eerste van een erlijk gewas, de naam 3 Cuvée". alen - 5 tietalen Lrfe-story van Reza Badiyi. Mag een politieagente „sexy" zijn? Sterker nog, mag zij zich „sexy" laten fotograferen voor een mannenblad? Dat is de vraag die eind 1984 in Nederland voor grote opschudding zorgde. De politieagente die bloot in Playboy stond verrichte taboedoorbrekend werk. „Policewoman Centerfold" is géén politiefilm, maar de boeiende geschiedenis van Jennifer Oaks. Ook zij is politieagente en liet zich „erotisch" fotograferen voor een mannenblad „Centerfold". Nog voor publicatie begon de ellende.Van hoger hand daalde hevige protesten op haar neer. Norse chefs bulderden dat plaatsing van de foto's Jennifer haar baan zouden gaan kosten! Dat was het moment dat de affaire voor de zelfbewuste politieagente veran derde in een prestige-kwestie. Moest zij door de knieën gaan voor haar superieuren? En wat is het standpunt van haar aanstaande bruidegom? Policewoman Centerfold is niet zomaar een film, het is een bezienswaardigheid. Een heftig conflict met als inzet: naaktfoto's nederlandse ondertitels 96 minuten I Stopverbod bij Prijs-Slag I Van Weedestraat Sinds vorige week geldt voor de laad- en losplaats aan de Van Wee- I destraat (voor de winkelpanden in het gebouw Van Weedestaete, 1 waarin o.m. de vestiging van Jac. I Hermans Prijs-Slag is onderge- I bracht) een stopverbod. De borden wijzen erop dat er op de betreffen de plaats niet mag worden gepar- I keerd tussen 8.00 uur 's morgens tot 19.00 uur 's avonds, van maan- l tot en met vrijdag. De raadsvergadering van donderdag j.1 heeft me zeer teleurgesteld. De a- vond begon veelbelovend. De politieke partijen en de raden uit Soest en Baarn hadden eenstemmigheid bereikt over het punt dat er een streekziekenhuis moet komen. Met veel lof werd door beide burgemeesters deze samenwer king geprezen. Alle argumenten en aanbevelingen worden naar Den Haag gestuurd en het wachten is nu op het vonnis van Van der Reyden. Ik hoop niet dat deze staatssecretaris de gemeente Soest en Baarn met de- I zelfde kortzichtige argumenten in de kou laat staan als het gemeentebestuur j Soest doet in de diskussie over (g)één f hoofdige schoolleiding op de basisscho- I len in Soest. Argumenten tegen twee hoofden op een school waren: - er moet één kapitein zijn op het schip j - het is voor kinderen zo verwarrend - ouders moeten duidelijk weten wie de baas is: - men moet weten wie de eindverant- J woordelijkheid heeft; in het verleden zijn bij de Margriet- school ook fouten gemaakt. Op de publieke tribune zat ik met kromme tenen. De hele discussie miste een visie gericht op veranderingen in de toekomst. Jan Visser (Progressief Soest) kwam met een motie waarin gevraagd werd op dit moment nog geen besluit te ne men over het aanstellen van één hoofd per school. De meeste scholen hadden eerder al één hoofd gekozen, omdat de richtlijnen van minister Deetman geen ruimte boden voor twee hoofden. Later heeft Deetman onder politieke druk zijn standpunt herzien. (De heer Men- ne noemde tijdens de raadsvergade ring iemand die van mening verandert een draaitol.In principe staat de weg voor twee hoofden open. Er kan toch niets op tegen zijn om scholen in deze gewijzigde situatie de tijd te geven om de gesprekken over de schoolleiding opnieuw te voeren? De motie legt geen enkele dwang op, maar vraagt om de mogelijkheid als die wens er is. Slechts 7 raadsleden stem den voor het voorstel. De gemeente Soest past het niet als een betuttelende vader het vermanende vingertje te heffen en al bij voorbaat vol wantrouwen elk voorstel tot veran dering in de bestaande structuur te dwarsbomen met ontoereikende argu menten. De belangrijkste voorwaarde is de positieve instelling van de meest be langhebbenden, zoals het schoolteam, de ouders en de leerlingen. Zij zullen met elkaar vorm moeten geven aan wat ze willen. De gemeente en andere instanties zou in hun beleid dit initiatief moeten ondersteunen. Unaniem tegen het voorstel was het CDA. De partij die toch een grote geloofstraditie heeft, mist in deze problematiek alle vertrou wen in mensen en fantasie voor de toe komst. Er is lef voor nodig en vertrou wen om oude dingen los te laten en de weg naar groei en verandering in te slaan. Het raadsbesluit heeft ogenschijnlijk een weg afgesloten, maar mensen die durven geloven en fantaseren gaan on danks tegenwerking door. Joke Beers SILVER STAR VIDEO TOP 10 1. The right stuff 2. Scarface 3. Cannonball run II 4. De schorpioen 5. The dead zone 6. Terms of endearment 7. Angel 8. Lucky Luke en de Daltons 9. Apocalypse now 10. The pack BAREETCAFE Middel wijkstraat 2 6 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 8 WEEKMENU f voor ƒ26,50 8 van 6 t/m 12 maart i Kipsalade cocktail r met mierikswortel 9, I Kalfsmedaillons i i met roomsaus j Diverse groenten Diverse aardappelen IJs met peren Iedere woensdagavond l LIVEMUSIC Lmmsmmmmmmmss Trainingspak gestolen De heer G.C. uit De Meern deed in het weekeinde bij de politie aangifte van de diefstal van een trainingspak. Het kledingstuk was weggenomen uit een sporttas in het kleedlokaal van de voet balvereniging SEC aan de Bosstraat. Mensen die een kind willen, proberen dat meestal eerst op stapel te zetten voordat er een naam voor gekozen wordt. Met het door de Soester (en Baarnse?) bevolking gewenste zieken huis werkte dat anderseerst de naam en de plaats van de kraamkamer, daarna pas de zwangerschap, die maar niet wil lukken. In tegenstelling tot het niet toekennen van de F.C. Hooftprijs, werd de prijs voor de naam van het misschien toe komstige fusie-ziekenhuis wél toege kend. De protesten tegen de bekroonde naam "De Oelte" kwamen trouwens veel te laat, om daar nog verandering in te brengen. Omdat ik de betekenis van de naam niet weet, komt de klank ervan bij mij wat oenig over, maar origineel is die wel en als er nu ook nog een ziekenhuis aan vast komt te zitten zijn wij daar waar wij wezen willen. Alle waarde ring voor de inzet van de ziekenhuis-ac tivisten. Misschien kunnen wij met ons allen de Baarnsnood beëindigen door massaal een kaart te versturen naar de staats secretaris van W.V.C. Zelf zal ik dat zeker doen, maar dan wel met mijn eigen tekst, want "Ne derlands liefste ziekenhuisje" hoort volgens mij in Madurodam thuis. Als die zinsnede van de voorgedrukte kaart, op de heer v. d. Reyden net zo in fantiel overkomt als op mij, dan kunnen wij het wel schudden, vrees ik. Nou ja, toch maar allemaal een kaart je sturen, dat is het minste wat wij kun nen doen, en wie weet of wij daarmee niet tóch nog op de voorste rang komen. E.G.Timmer-Geerlings aSGITAL AUDIO Dat klinkt ongelofelijk. En dat is het ook. Luister: daar aan de Stadhouderslaan heb ben ze zo'n Compact Disc gekocht. De toverdoos uit de jaren tachtig. Daaruit klinkt alle muziek "live". Zo live dat ze aan de Stadhouderslaan de neiging hebben om te vragen: "Eh meneer Menuhin blieft u suiker in de koffie?". Hoe dat mogelijk is leggen we even uit. In de Compact Disc gaat een zg. CD. Een metalen plaatje, iets groter dan een bierviltje. In de Compact Disc wordt dit plaatje afgelezen door een laserstraal. Dat is alles om die natuurgetrouwe CD- sound in de kamer te krijgen. Zonder spetters, krasjes of vuiltjes. En zonder dat de CD zelf slijt. Is zo'n Compact Disc moeilijk te bedienen? Nee! Een microcomputer neemt u al het werk uit handen. Tippen op de toetsen is voldoende. (Er zijn ook Compact Disc met afstandbediening). Vele malen achter elkaar een bepaald fragment horen? Eén tipje is voldoende. En om alle misverstanden te voorkomen: een Compact Disc kan op elke moderne installatie worden aangesloten. Wilt u ook wel eens een live-concert van de heer Menuhin op een Compact Disc beluisteren. Ga dan niet naar de Stadhouderslaan maar naar De Gouden Snaar. Immers, bij De Gouden Snaar hét audio- en videocentrum van Soest en omstreken staan Compact Disc's van Technics, Yamaha, Sony, Kenwood, Philips en Mitsubishi demonstratieklaar v.a. f. 995.—. Daar kunt u kiezen uit maar liefst 1000 verschillende CD's. Van Bach tot Bowie. En u kunt kiezen wat u in uw koffie blieft. De afdeling Soest van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) heeft staatssecretaris Van der Heijden de volgende brief geschre ven: Het kan u niet vreemd voorkomen dat met name de oudere inwoners van Soest zeer verontrust zijn bij de gedachte dat mogelijk binnen afzienbare tijd de ziekenhuisvoorziening in Soest zal worden gesloten en niet door nieuwbouw zal worden vervangen. In Soest wonen in verhouding meer ouderen dan in enige andere gemeente in Nederland. Het percentage werd enkele jaren geleden al geschat op circa 20%. Juist het feit dat er een ziekenhuisvoorziening aanwezig is, maakt Soest tot een zeer gewilde vestigingsplaats voor ouderen. Weliswaar ligt Soest centraal in Nederland, maar de openbaarvervoeraansluitingen met de omringende grote steden zijn aboninabel slecht. Men is daar wel op aangewezen. De mobiliteit van ouderen gaat nu eenmaal achteruit en het is voor hen ondoenlijk, gezien ook al de uitgestrektheid van de gemeente, van dit ver voer gebruik te maken. Zij hebben immers te maken met grote loopafstan den tot de halteplaatsen, dikwijls lange tot zeer lange wachttijden en hoge reiskosten. Het moet u duidelijk zijn dat een en ander juist voor ouderen in de meest letterlijke zin onoverkomelijke bezwaren opleveren frequent gebruik te maken van het openbaar vervoer. Wij hebben er uiteraard begrip voor dat het, gezien de krappe financiële middelen van het rijk, niet nodig is in een woongebied van 60.000 mensen, twee ziekenhuizen (Soest en Baarn) ïn stand te houden. Maar rekening houdend met de bedden)norm, die uw Ministerie hanteert, is handhaving van één ziekenhuis zeer verantwoord. Wij hebben er ook begrip voor dat het ziekenhuis Zonnegloren te Soest, door de uitgestrektheid van de gebouwen, niet optimaal efficiënt in het gebruik is. Daarnaast staat in het "Voorontwerpplan Verpleeghuizen Gezondheidregio Amersfoort" van januari 1985, het advies het Baarnse ziekenhuis Maarschalksbos om te vormen tot een verpleeghuis van 120 bedden. Het is een voorziening die juist in deze regio dringend noodzakelijk is. Op het moment worden immers verpleging behoevende ouderen verwezen naar verpleeghuizen in de wijde omgeving tot Harderwijk en Nijkerk toe en de eerder genoemde vevoersbezwaren gelden daar uiteraard eveneens voor. U kunt zich toch indenken wat het zeggen wil de huwelijkspartner, waar men tientallen jaren lief en leef mee gedeeld heeft, dan ondergebracht te zien in een inrichting die voor dagelijks bezoek praktisch onbereikbaar is. Het zal u bekend zijn, dat de Commissie Gezondheidszorg uit provinciale staten van Utrecht zich unaniem heeft uitgesproken voor zowel de fusie- nieuwbouw van een ziekenhuis voor de gemeenten Baarn en Soest, als voor de omvorming van het Baarns ziekenhuis Maarschalksbos tot een verpleeghuis. Het komt ons hoogst onwaarschijnlijk voor dat u een advies van een dergelijk hoog gezagsorgaan, zo maar naast u neerlegt. Volledigheidshalve wijzen ook wij u op het verlies van 600 werkplaatsen als u de aanzet geeft tot uiteindelijke sluiting van de beide eerder genoemde ziekenhuizen. Het gaat osn daarbij niet om "top"zorg, maar om de "basis"zorg waaraan bij ouderen zoveelbehoeftebestaat. Het behoeft natuurlijk ook verder geen betoog dat de aanwezigheid van een ziekenhuisvoorziening voor jonge ge zinnen een bijzonder veilig gevoel is. Het gaat om een van de dichtst bevolkte gebieden van ons land waar beide categorieën (jong en oud) in ruime mate wonen. Het is in dit geval verantwoord, maar ook noodzakelijk, dat er per vierkante kilometer méér gezondheidsvoorzieningen zijn dan in minder dicht bevolkte streken. Gezondheidszorg mag, óók in deze financiëel krappe tijd, niet zo maar met getallen verabsoluteerd worden. Het gaat om mensen en dan om zieke, hulpbehoevende en veelal oudere mensen. Zij mogen niet weggestopt worden in verafgelegen, voor zeer velen haast onbereikbare gezondheids- "fabrieken", omdat dat 's lands financiën beter uitkomt. U bent doende met mensen die hun beste krachten hebben ingezet om ons land te maken wat het u is. Zij mogen niet de dupe worden van koele cijfe raars, die door het stellen van foute prioriteiten in het verleden, nu orde op zaken gaan stellen. Juist ouderen weten beter dan wie ook, hoe noodzakelijk en ingrijpend dergelijke financiële operaties kunnen zijn. Maar nogmaals, u mag niet voorbijgaan aan uw eigen normen "omdat u dat beter uitkomt". Waar tot heden twee ziekenhuizen noodzakelijk en verantwoord geacht werden, is het onmogelijk en ook onmenselijk nu de gehele voorziening te schrappen. U kunt de adviezen van officiële instanties en deze brief naast u neerleggen omdat u uitsluitend rekenig wilt houden met "getallen", maar u zult uw handen niet als Pilatus in onschuld kunnen wassen omdat u allemaal niet geweten heeft en niet heeft kunnen voorzien wat u de oudere mensen gaat aandoen als u besluit dat er in onze woonplaats geen zieken huis meer hoeft te zijn en u ons verwijst naar de veelal onbereikbare omgeving. Wij wensen u veel wijsheid toe en hopen dat u zich zult realiseren dat ook u eens tot de, mogelijk hulpbehoevende, ouderen zult behoren. Vanaf vandaag is het een beetje feest bij Reehorst Meermarkt, de bekende supermarkt aan de Soesterbergse- straat in Soest-Zuid. En dat duurt de hele week, tot en met volgende week dinsdag. De firma Reehorst heeft deze periode uitgeroepen tot "Duitse Week", hetgeen wil zeggen dat de artikelen uit het grote assortiment die van Duitse oorsprong zijn extra onder de aandacht worden gebracht, tegen bijzondere prijzen. Niet alleen aan de buitenkant, vooral ook binnen in de gezellige supermarkt zal dat goed te merken zijn. De winkelpui wordt op passende wijze opgesierd en binnen wordt het geheel ook in Duitse sfeer gebracht, met behulp van affiches en allerlei andere zaken die de klant een beetje het gevoel zullen geven dat hij bij de "Ooster buren" te gast is. Uiteraard geldt dat ook voor de etalage. Elke afdeling doet meeniet alleen de wijnafdeling, waar tegen extra voorde lige prijzen uitstekende Duitse wijnen te koop zijn (zoals Liebfraumilch, Pies- porter, Bereich Nierstein en Bereich Berkastel, allemaal bekende namen op wijngebied). Een bijzonderheid is dat de Duitse wijnen extra voordelig wor den aangeboden ondanks het feit dat er onlangs in Duitsland een prijsverho ging heeft plaatsgehad. Ook de kaas-afdeling besteedt speciale aandacht aan Duitsland. Dat is te mer ken in aanbiedingen van diverse soor ten Duitse kaas, maar ook de bekende Biogarde Speisequark en andere kaas specialiteiten van Duitse origine, zoals Hüttenkase en Grünland Pikandor, etc. Gratis proeven Vermelding verdient ook de grote hoe veelheid Lindavia vruchtensappen (zoals Traubensaft, Johannisbeere, A- prikose, Sauerkirsch, Brombeere, Ma- racuja, Birnen, etc. etc.), waarvan de klanten kratis mogen proeven. Dat geldt trouwens ook voor de kaas, én voor de vleeswaren, waarvan directeur Ad Reehorst en de chef van de afdeling levensmiddelen, Marcel ten Kortenaar, er voor de Duitse Week heel wat uitgelezen soorten in huis heb ben géhaald: Aalrauchschinken, diver se soorten ham en salami en natuurlijk ook verschillende worstsoorten. De vleeswaren kunnen, zoals in Duits land niet ongebruikelijk is, als "Auf- schnitt" worden gekocht, dat wil zeg gen dat de klant de verschillende soor ten per pakje kan kiezen tot hij of zij bijvoorbeeld 100 gram (of meer) bij elkaar heeft. Ook het brood speelt in de Duitse Week een belangrijke rol bij Reehorst Meer markt. Er zullen diverse typisch Duit se broodsoorten verkrijgbaar zijn, zoals het bekende Eifelbröt, Oberlriderbrot, Duits tijgerbrood en natuurlijk de bekende harde Duitse bolletjes. De slagerij-afdeling staat ook in het teken van de Duitse week met aantrek kelijke aanbiedingen van o.m. Duitse biefstuk. Hamburgers en Bratwurst, zowel in curry- als naturel-uitvoering. Daarnaast zijn er diverse Duitse sau zen in de aanbieding en beschikt de groente-afdeling óver leuke Duitse re cepten. Vleugje Duitsland Voeg daarbij dat er in de muzikale sfeer ook een vleugje Duitsland door de Foto: Goos van der Wilt winkel zal waaien en de Duitse sfeer is min of meer compleet. Het initiatief voor de Duitse Week is geboren na de ervaringen die de heren Reehorst en Ten Kortenaar vorig jaar hebben opge daan met een Indische Week, die een leuk succes was. Zij spelen nu al een beetje met de gedachte in de toekomst ook andere weken te organiseren, zoals een Franse, of een Italiaanse. "We gaan daarbij natuurlijk ook af op de wensen van de klanten." aldus de heer Reehorst. De bedoeling van al deze activiteiten is de klanten kennis te laten maken met het niet alleen kwalitatief uitstekende assortiment van de Meermarkt, maar ook te laten zien dat het breed (veel verschillende artikelen) én diep (veel verschillende soorten/merken van één artikel) assortiment is. Na de Duitse Week komt bij Reehorst Meermarkt trouwens de volgende acti viteit al weer in het zichtde spaaractie voor Moederdag, die inhoudt dat de klanten bij elk besteed bedrag van 25 gulden een zegel krijgen. Die zegel hoort geplakt te worden op een speciale kaart die als hij vol is (20 zegels) recht geeft op een forse slagroomtaart met Moederdag voor het uiterst "zachte prijsje" van ƒ2,95. Een bezoek aan Reehorst Meermarkt is in de komende dagen beslist de moei te waard. De zaak geniet trouwens al jaren bekendheid als zeer goed gespe cialiseerd op elke afdeling; "We hebben heel wat dingen die je in een ge wone supermarkt zomaar niet aan treft," aldus de heer Reehorst. Ree horst staat bovendien niet ten onrechte bekend als een sfeervolle zaak: "Een echt vriendelijke supermarkt," zoals de heer Reehorst opmerkt, "die boven dien interessant is door zijn prijzen. De heer Dick Arnolds is in de raadsver gadering van vorige week beëdigd tot raadslid, als opvolger van Jan Jacob, die het lidmaatschap van de gemeen teraad onlangs beëindigde wegens tijd gebrek. Arnold zal namens de VVD- fraktie zitting nemen in de commissies Bedrijven en Personeel (ln plaats van Ebbers die Blaauw opvolgt in de com missie Ruimtelijke Ordening), 'en in het bestuur van de Sportstichting. De plaats van Jacobs in de commissie Financiën wordt voortaan bekleed door Blaauw.

Soester Courant | 1985 | | pagina 13