'Met het oog op Hartje-Zuid'„.J Schoemaker speelt met vakmanschap in op nieuwste ontwikkelingen Sylvia van Welzenis: 'Haar is andermans goed, en ik heb het voorrecht eraan te mogen zitten' Mannen-aktiegroep protesteert tegen toneelstuk in De Flint SOESTER COURANT PAGINA 15 Nieuwe Quick-service-afdeling en videotheek HARTJE-ZUID wm Wm l - 'Theater van de lach is om te huilen' Postzegelautomaat opengebroken aüuorisiufl ratis exemplaar ing? oezenden. Met SOCIALE n 385 k of stuur 'm 'nd, antwoord- Een nieuwe fase in een toch al rijke ge schiedenis. Zo kan men de ontwikke lingen kenschetsen die bij de in Soest en ver daarbuiten zeer gerenommeer de firma Schoemaker, gevestigd in het meer dan dertig meter lange winkel pand aan de Van Weedestraat, op han den zijn. Veertig jaar al is de naam Schoema ker op een bijzondere wijze aan Soest inden. Het bedrijf heeft een grote lekendheid, waarop andere irnemers ongetwijfeld wel eens ja loers zullen zijn, en dat zeker niet ten onrechte. "Schoemaker, voor alle ze kerheid" is in Soest en wijde omgeving méér dan zomaar een gevleugeld woord geworden. De naam staat dan ook borg voor vakkundigheid, betrouw baarheid en een oprechte manier van zaken doen, die het bedrijf in al die veertig jaar zeker geen windeieren ge legd zal hebben. De historie van Schoemaker in Soest is er inderdaad een met nogal wat fgtepunten. In de zomer van 1945 gde de heer H. C. Schoemaker Sr. - die overigens nog altijd een actieve rol in de zaak speelt, zij het wat meer op de achtergrond - een radiozaak in het pandje aan de Van Weedestraat 72, •waar nu nog de antiekzaak naast de groente- en fruithandel Van Djusselaar is gevestigd. Op de niet meer dan 15 vierkante meter die hem daar ter beschikking stond startte hij met de reparatie van radio's, voor zo ver die er althans waren, want de ;Mrlogsjaren hadden ook op dat gebied behoorlijk hun tol geëist. "De kunst was niet zozeer om een radio te kopen, want ze waren er gewoon niet", weet ■huidige directeur, de heer H. C. toemaker Jr., te vertellen, leiaeiijk aan groeide de zaak, tot zij jkans uit haar voegen barstte. In «•ste instantie werd een werk- its aan het bedrijf toegevoegd, ge- jen aan de Korte Brinkweg. Enige tijd later werd er een nieuwe werk- .ts gebouwd achter het pand aan de [j£an Weedestraat en moest de oude •kplaats ruimte maken voor een inhuis. De firma sloeg alras haar [peugels ook uit naar Soesterberg, waar eerst aan het Dorpsplein en la- ter aan de Rademakerstraat een fili aal werd gevestigd, waarin de heer Bchoemaker Jr. ae scepter zwaaide ®x>rdat hij zich geheel ging toeleggen op de leiding van het bedrijf aan de Van Weedestraat. iponerend front ,t viel min of meer samen met de .tste en meest spectaculaire uit- iding van de zaak, nu tien jaar ge en, toen onderdak werd gevonden in de panden aan de Van Weedestraat voordien werden ingenomen door de meubelzaak van de heer Veenen en het modehuis van de heer [oppenbrouwers. Daarmee beschik- Schoemaker over een bedrijfs- en elruimte zonder weerga, met een ik nu nog altijd imponerend front igs een flink deel van de belang- ijkste winkelstraat van Soest. In de aaneengesmede'panden vonden iigenlijk verschillende winkels onder- .k: niet alleen de afdeling "witgoed", tetgeen men kan vertalen met de huishoudelijke apparatuur,- zo— :s wasmachines en koelkasten, maar k kleinere apparaten, televisie, dio, video, stereo-installaties: de iele scala dat zich kort laat samen- 'atten met de woorden "Beeld en luid". Dat gold overigens niet al leen voor de afspeelapparatuur, want gedurende een reeks van jaren speelde Ichoemaker ook een vooraanstaan de rol op het gebied van grammofoon- ilaten. Eén van de belangrijkste on- lerdelen werd en wordt echter nog al- ijd gevormd door de eigen technische enst van Schoemaker die, zij het .chter de schermen, toch als een "pa- depaardje" kan worden beschouwd, i*'Wij bestaan bij de gratie van onze lervice", drukt de heer Schoemaker iet kernachtig uit. "Kijk, je kunt zowat >veral wel spulletjes kopen, maar dan :un je als het op repareren aankomt :och nog wel eens raar staan te kijken, "'ij zijn de enige in de zeer wijde om- ;eving die er een eigen technische lienst op nahouden, waar momenteel ;es hoog gekwalificeerde mensen werk lebben, die in staat zijn alles te repa reren. Dat geldt niet alleen voor een lenvoudig apparaat, maar ook voor de lieuwste en ingewikkeldste snufjes van [de technologie. We repareren echt heel Tg veel, ook voor een groot aantal col lega's in de omgeving van Soest, die dat werk maar al te graag aan ons overlaten. Het is ook onze kracht." Specialisten in vakmanschap De firma dankt haar reputatie overi gens aan twee dingen, vertelt de heer Schoemaker. "We zijn goed in het repareren én in het verkopen. Kort sa mengevat: we zijn specialisten in vak manschap, zoals ook al blijkt uit de beproefde slogan die we al jaren han teren: Schoemaker, voor alle zeker heid." Er zijn weinig gebieden waarop de itechniek zo sterk is voortgeschreden als dat van de huishoudelijke "elek tronica", zou men kunnen zeggen. Dat brengt met zich mee dat er een snelle opeenvolging van ontwikkelin gen is, die door de gemiddelde leek nauwelijks zijn bij te houden. Wat dat betreft is het maar goed dat hij kan terugvallen op hst vakmanschap dat de firma Schoemaker op alle ge bieden kan aanbieden. "Een video- De Technische Dienst van Schoe- maker: een 'paradepaard achter de schermen'. Foto: Herman van Dam. recorder bijvoorbeeld, of een compact disc, dat zijn geen zaken waar een doe-het-zelver aan zou moeten be ginnen", aldus de heer Schoemaker. "Wij hebben een hoge deskundigheid ontwikkeld, en daar zijn we trots op." Toch is er ook sprake van een andere ontwikkeling, die ongetwijfeld te ma ken heeft met het feit dat de economi sche recessie zich in de portemonnee van de gemiddelde consument be hoorlijk doet gevoelen. 'De tijd van de wegwerpcultuur is langzamerhand echt wel voorbij", heeft de heer Schoe maker geconstateerd. "En veel men sen hebben vandaag de dag ook wat meer tijd ter beschikking om zelf kleine reparaties aan niet al te in gewikkelde apparaten uit te voeren. Op die ontwikkeling willen we graag inspelen." Quick-service Dat gebeurt met de opening van de Quick-service-afdeling, die gevestigd wordt in wat nu nog algemeen wordt aangeduid als de "onderdelenwinkél" van Schoemaker. "Omdat de service steeds belangrijker wordt willen we in de nieuwe afdeling vooral de mensen tegemoet komen die met reparatieproblemen zitten, zonder dat ze onmiddelllijk een beroep doen op de technische dienst. Het gaat om kleine reparaties ter plekke, die bin nen 24 uur kunnen worden verricht, .met name aan deitleine huishoudelijke apparatuur. De mensen kunnen de re paratie laten uitvoeren door ons, of ze krijgen een advies hoe ze het probleem zelf moeten aanpakken, waarvoor de onderdelen dan gemakkelijk bij de hand zijn. Dat scheelt de mensen na tuurlijk enorm in de portemonnee. Denk alleen maar eens aan het ar beidsloon, dat loopt soms op tot 90 pro cent van de reparatiekosten." De nieuwe service-afdeling, die per 1 april van start moet gaan, wordt dagelijks bemand door de heer John van Dorresteijn, een bekende Soester, die jarenlang werkzaam is geweest bij het electrotechnisch installatiebureau Frans Bosman in Soest en dus zeker aanspraak mag maken op vakkundig heid. "De mensen kunnen bij hem te recht voor een goed en betrouwbaar advies", aldus de heer Schoemaker. "Hij is constant aanwezig en aan spreekbaar, als een ware vraagbaak." In de Quick-service-afdeling worden uiteraard ook de onderdelen verkocht voor allerlei apparaten. Grote merken De heer Schoemaker benadruk overi gens dat de storingsgevoeligheid van de geavanceerde apparatuur bepaald niet groot is. "Er zitten tegenwoordig veel microprocessors in; aan mecha nica een stuk minder. Maar als er een storing optreedt, dan vergt de behan deling daarvan ook hoog gekwalifi ceerde vakmensen." Mede door deze ontwikkelingen is er sprake van een duidelijke verschuiving naar de grote, bekende merken, waarvan Schoema ker er trouwens de nodige "in huis heeft": Bang Olufsen, Philips (als enige in Soest), maar ook Sony, Pana sonic, Technics, Blaupunkt, Grundig, etc. "We verkopen geen onbekende B-mer ken. Het moeilijke punt daarbij is na melijk de onderdelenvoorziening, en dat is bij een bedrijf als het onze, waar in de eigen technische dienst zo'n be langrijke rol speelt, natuurlijk een knelpunt. De grote merken zorgen ervoor dat je steeds zeker bent van een stuk continuïteit." Niet alleen veel collega's in de omge ving, ook heel wat grote verkoopor ganisaties besteden hun reparatie en service uit. "De meesten vallen dan terug op de fabrieken, maar wij kun nen hier met trots zeggen dat we al les zelf doen. De monteurs blijven met speciale cursussen volstrekt 'bij' op hun vakgebied. Daarvoor zijn ze soms weken per jaar aan het studeren. Ik denk ook niet dat we in de techniek al een eindpunt hebben bereikt; we staan eerlijk gezegd nog maar aan het begin. Wij spelen daarop in door een zo eigentijds mogelijke organisatie van het bedrijf." Behalve de opzet van de nieuwe ser vice-afdeling is er sprake van nóg een nieuwe ontwikkeling bij de firma Schoe maker. Heel wat klanten en voorbij gangers hebben zich de laatste weken al afgevraagd wat er toch te gebeuren stond met de platen-afdeling, die on langs werd beëindigd. 'Videowereld' De heer Schoemaker benadrukt overi- heim: "Daar wordt een videotheek ge vestigd, onder de naam 'Videowereld'. Het wordt een aparte afdeling, die ook afzonderlijk toegankelijk zal zijn voor het publiek." "Videowereld" gaat zich intensief be zighouden met de plaatselijke video markt, die nog altijd een spectaculaire groei vertoont. De "winkel" komt on der leiding te staan van alweer een nieuwe medewerker van de firma, de heer Hans Alblas, die op videogebied kan bogen op een uiterst rijke, jaren lange ervaring. De heer H. C. Schoemaker Jr. bij de afdeling televisie en video. Foto: Herman van Dam. "Als je zoiets opzet, dan moet je het ook goed doen", aldus de heer Schoe maker. "Hans Alblas heeft ervaring en weet er alles van. Er komt een groot aanbod van kwaliteitsfilms in allerlei genres tegen aantrekkelijke prijzen", laat hij verder weten. "Er is nu een maal een enorme vraag. Het pand is er, de ruimte hebben we, dus we kun nen de zaak goed op poten zetten." Als alles goed gaat wordt de video theek op 22 maart a.s. geopend, nadat in het interieur de nodige aanpassingen zijn gerealiseerd, maar vóórdat de nieuwe service-afdeling start. Schoemaker slaat nieuwe wegen in. Op dat gebied heeft het bedrijf een uitstekende reputatie. Er behoeft dan ook niet aan te worden getwijfeld of de heer Schoemaker en zijn twaalf medewerkers zullen erin slagen van deze nieuwe fase in het bedrijf een suc ces te maken. De consumentenbevol king van Soest volgt de ontwikkelingen met aandacht. Een beeld van het begin: Schoe- maker zo'n veertig jaar geleden. Foto: Herman van Dam. i®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®<8>®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®® Na de feestelijke opening van het nieuwe winkelcentrum, eind vorig jaar, in Soest-Zuid is er aan de "zuidpool" van Soest een betrekkelijke rust in getreden. De winkeliers hebben zich intussen ingewerkt en ook de con sumenten hebben de tijd gehad om aan de nieuwe situatie te wennen. Dat is vanuit beider gezichtspunt naar grote tevredenheid verlopen, zoals uit de positieve verhalen kan worden opgemaakt. In wekelijkse afleveringen zal de Soester Courant de winkeliers van "Hartje- Zuid" - onder welke vlag zich zowel de "oude" als de "nieuwe" winkeliers van Soest-Zuid gezamenlijk scharen - nader bij het lezerspubliek intro duceren. Dat gebeurt onder het motto: "Met het oog op Hartje-Zuid". De verschillende winkels passeren daarbij in een willekeurige volgorde de revue. Vijfde aflevering: Kapsalon Syllie Hair, Soesterbergsestraat 70. "Een jeugddroom? Nee hoor, al heb ik altijd wel iets creatiefs geambieerd, bijvoorbeeld in de mode. Ik heb ook 4ÈéÈÊÊS£: jarenlang op klassiek ballet gezeten. j Dan deed ik de haren van de groep als Jr mm, r we moesten optreden en dat was leuk, ~J^&. Él daar heb ik later m'n vak van gemaakt" W jt, JH| Sylvia van Welzenis-de Goede, door jMT wie haar wat van nabij kennen meestal JBr aangeduid als Syl (vandaar ook: Syllie v ijr Hair), zit intussen al zo'n 16 jaar in dat jÊ ,..&y vak, in Soest sinds 1976. "We kwamen j|i $|P JRi uit Amsterdam; daar heb ik ook de JÊfBBT* :-|Bh» dagopleiding gevolgd, aan de Kappers- |f w I dagschool. Toen ik van school kwam s§ jhHK :Jjf wilde ik echt hoogstaand vakwerk le- «pMH ren, en ik heb dan ook bij verschillen- V Y**f! de bekende Amsterdamse kappers ge- - werkt, zoals Loek Limburg, Jean-Paul en niet te vergeten Jan Kuyper, dat :M waren in Amsterdam echte beroemd- l Dat is onmiskenbaar van grote invloed w*. WÊÈ geweest op de manier waarop zij zelf v in haar vak aan het werk is gegaan, f JM ^ÜH| al heeft ze uiteraard een eigen "lijn" t gekozen. "Ik ben nu eenmaal een -.y eigenwijze en ik heb m'n eigen de mode Ze vond destijds niet een ramp om Amsterdam te verlaten en het Gooi neer te strijken. "Amsterdam werd NMBS9f pk. Wel gezellig, maar toch niet om te wo- Sfch nen. Ik kom er nog wel dikwijls, maar ,i|? 1 dan vanwege de mode." Alleen knippen De verhuizing naar - |j9H nog meer dan nu toch een beetje 21 platteland - was min of meer een uit- Y daging voor "Er langza- de stad ren er -< modern werk leverden. Hier wilden de mensen alleen maar knippen, maar ik heb er vanaf het begir. op gestaan dat f jS het haar ook gewassen en geföhnd werd. Dat hebben ze gelukkig wel van 'ijfc Jr'^NbiiL. me geaccepteerd. Het is niet alleen een kwestie van hygiëne, vooral voor ons- f- zelf, maar ook van een veel beter re- sultaat. Je brengt toch ook geen deeg i V bij de bakker en zegt dan: maak er maar wat van. Je creëert iets, waarop je trots moet kunnen zijn. Sylvia heeft leuke ervaringen opge daan met een cursus föhnen, die ze in haar kapsalon aan de klanten gaf. "Be halve het omgaan met de föhn kwam daarbij ook de kunst van het hanteren van de borstel en het aanbrengen van een versteviging bij kijken." Ze speelt met de gedachte zoiets in het voorjaar nog eens te herhalen. Al diverse keren heeft de kapsalon op de hoek van de Soesterbergestraat en de Korte Ossendam een inwendige ge daanteverandering ondergaan. "Twee jaar geleden was het hier allemaal blauw en wit, maar toen hebben we gekozen voor helemaal wit, met hier en daar wat roze." Dat "we" slaat op haar zusje Jenniger, die Sylvia de laat ste tweeëneenhalf jaar assisteert in de drukke kapsalon, en op Annemiek v.d. Berg, die part-time werkt. Ook Sylvia's jongste zusje, Cindy, komt over enige tijd vast bij haar wer ken, als ze van de zomer haar oplei ding heeft voltooid. Ze springt nu een enkele keer aal bij in de drukte voor het weekend. "De bedoeling is dat we straks met z'n drieën een compagnon schap gaan vormen"legt Sylvia uit. Modelijnen "Mijn opzet is dat we in de kapsalon altijd de laatste mode brengen", merkt ze op. "Daar doe ik veel moeite voor. Eenmaal per jaar gaan we naar Parijs voor een cursus van drie dagen, en natuurlijk kijken we ook in Neder land goed rond, in het voor- en najaar, als de nieuwe modelijnen worden ge- introduceerd.Voor het voorjaar 1985 is een nieuwe lijn gekozen die luistert naar de fraaie naam "Deauville". "Daarbij worden de haren meer in het gezicht gedragen, een stijl die een klein beetje is geleid van de punkstijl, maar dan wel helemaal afgevlakt." Zo'n lijn wordt uitgedacht door een groep vooraanstaande kappers. Ook de nieuwe modetrends in de kleding spe len daarbij een rol. Wat momenteel in het kappersvak mo de is omschrijft Sylvia als "veel kleur, in verschillende schakeringen, en na tuurlijk permanent." Ze wijst in dat verband op Majimode van 1'Oréal: "Het is niet compact, maar wordt ge mengd met het eigen haar. Denk maar aan de bekende 'coupe soleil'". Permanent aanbrengen gebeurt vol gens de klassieke methode maar ook met behulp van Easi-Meche, een methode waarbij gebruik wordt ge maakt van kleine velletjes plastic waarin telkens een lok haar wordt ver pakt. "Er wordt nog altijd veel met perma nent gewerkt", aldus Sylvia. "De ech te kruis er overigens wel uit; het gaat nu meer om 'beweging' en 'volume' in het haar, zelfs een beetje 'noncha lant' of 'woest'." En verder wordt er ook heel veel met gel gewerkt: de zgn. "wet look", wat als voordeel heeft dat de piekjes gemakkelijk te "be werken zijn." Sociale functie Een kapsalon heeft naast al het andere ook een heel belangrijke sociale functie, aldus Sylvia. "Als de klant zegt: ik ga naar de kapper, dan bedoelt ze dik wijls meer dan dat ze alleen maar haar haar gaat laten behandelen. De men sen ondergaan het als een uitje, een stukje gezelligheid, en dat is het ook. Er is voor een vrouw toch niets leukers dan zich mooi te laten maken. Iedereen wil er leuk en verzorgd uitzien. Sylvia komt overigens niet altijd aan de wensen van de klant tegemoet. "Ik ben eigenwijs, maar ik geef de mensen wel een oprecht advies. Als het onnodig of onverantwoord is, dan zeg ik gewoon dat ik het niet doe. Er wordt in dit vak al te vaak gedaan wat de klant vraagt, maar het is niet goed Cindy, Jennifer en Sylvia van 'Syllie Hair'; drie zusjes in het kap persvak. Foto: Goos van der Wilt. om dat maar klakkeloos te volgen." Een klant heeft recht op een goed ad vies, is haar overtuiging. "Tenslotte doe ik dit werk voor minstens de helft voor m'n plezier, al is het natuurlijk leuk dat ik er ook wat aan verdien. De klanten waarderen het als je objectief en deskundig bent. Haar is nu eenmaal ontzettend belangrijk voor de mensen. Als een jurk je niet bevalt dan trek je 'm uit; met haar kan dat niet. En het is heel belangrijk voor het zelfver trouwen van de mensen. Ze zeggen niet voor nietsAls je haar maar goed zit. Gevoelig De kleine kapsalon kenmerkt zich door een huiselijke sfeer, en dat wil Sylvia graag zo houden. "Het is geen massa zaak. Persoonlijke aandacht is heel belangrijk. Je hebt nu eenmaal altijd met mensen te maken en het uiterlijk is een heel gevoelige zaak. En je laat je toch niet zomaar door een ander aanraken. Haar is andermans goed, en ik heb het voorrecht eraan te mogen zitten. Dan moet je dat ook zorgvuldig doen, vind ik." Als een stukje persoonlijke service stelt Sylvia haar klanten in de gelegen heid om ponies gratis bij te komen laten knippen. "Maar dan wel in het begin van de week. Ook geeft ze make-up adviezen en ze maakt natuurlijk ook bruidjes op. Ze staat haar klantén graag met raad en daad terzijde, ook op het gebied van andere zaken dan kapsels. "Laatst kwam hier een mevrouw met een hele reeks brillen, om te vragen wat ik er van vond. Zoiets beschouw ik als een groot compliment. Het is eigenlijk ook een verlengstuk van ons vak; het ligt wei in onze lijn." Een mannen-aktiegroep onder de naam "Theater van de Lach is om te huilen" heeft in een open brief aan het bestuur van het cultureel centrum "De Flint" in Amersfoort geprotesteerd tegen de vertoning van het toneelstuk "Hoe versier ik een stuk", dat op 12 en 13 maart in de Flint wordt opgevoerd door John Lantings "Theater van de Lach". De aktiegroep, met als woordvoerders Erik Janssen uit Soest en Ronald Steekstra uit Amersfoort, schrijft "met afgrijzen kennis te hebben ge nomen" van het stuk, waarin vol gens hen een aantal walgelijke om gangsvormen worden gepropageerd. "Deze zijn een bevestiging van de be staande misvattingen ten aanzien van de manier van omgang van mannen en vrouwen: de man moet doortastend zijn ten opzichte van vrouwen, des noods met geweld; een afwijzing van een avance is voor de "echte" man slechts een teken dat hij nog niet krachtig genoeg is opgetreden. "Door deze rol te bevestigen," aldus de open-briefschrijvers, "houdt u, misschien onbewust, de huidige maat schappelijke en emotionele verhoudin gen tussen mannen en vrouwen in stand. Wij wijzen er nadrukkelijk op dat niet de aard van vrouw en man, maar juist dit rolpatroon gezien wordt als de oorzaak van seksueel geweld in deze maatschappij". De brief vervolgt: "Het verbaast ons, dat het voor u, anno 1985, nog steeds onbekend schijnt te zijn dat - Mensen het niet leuk vinden om met geweld tot seksueel kontakt gedwon gen te worden. - Mannen beslist niet aantrekkelijker worden als ze gewelddadig zijn tegen de andere sexe. - "Man zijn" iets anders inhoudt dan "agressief zijn". - Lachen om mishandeling, onderdruk king en misbruik van medemensen ge tuigt van een wel heel dubieus gevoel voor humor. Daar de overheid een beleid voert om de bestaande machtsongelijkheid, ook ten aanzien van seksualiteit, tussen mannen en vrouwen op te heffen, ver wachten wij dat dit beleid, zeker door Dinsdag 12 maart, "Hoe verzier ik een stuk" John Lanting's Theater van de lach. Op een kwaaié dat - mischien ook wel een goeie - wordt boekhouder Bloem verdacht van poging tot "aanranding". Dat betekent con sternatie in het bedrijf. Maar niet de consternatie die men zou ver wachten. In plaats dat nu iedereen zich in afgrijzen van deze boosdoe ner afwendt, beginnen vooral de dames zich in ongewone mate voor hem te onteresseren. Gaandeweg zullen we zien, dat dit sullige niets betekenende mannetje een echte vent wordt. Zo één die links en rechts iedereen kan versieren... ook het stuk. De tekst waarmee het omstreden toneelstuk werd aangekondigd in de Theatergids "Uit in Amersfoort". dan ook om nu en in de toekomst een zorgvuldiger afweging te maken bij het contracteren van theaterstukken." Ontoelaatbaar De eveneens vanuit Soest opererende groep "Mannen tegen seksueel ge weld", waarvan H. L. Janssen als woordvoerder optreedt, heeft zich eveneens met een brief gericht tot de culturele commissie van de gemeente Amersfoort, naar aanleiding van het feit dat deze commissie zich op 5 maart zou buigen over de omstreden theater voorstelling. "Wij willen u er met nadruk op wijzen dat zowel aankondiging als inhoud van het stuk pijnlijk kwetsend is voor een groot deel van de bevolking. Wij stellen de vrijheden in onze maatschappij bij zonder hoog op prijs. Er zijn echter meningsuitingen, welke de perken van het fatsoen te buiten gaan", aldus de brief. Verder wordt erop gewezen dat een ge meente een aktief beleid moet voeren, zodat mensen op voet van gelijkwaar digheid kunnen samenleven, en dat het consequent zou zijn om stilzwijgend aan de kant te blijven staan nu er eën theatervoorstelling wordt gebracht, waarin seksueel geweld en machtsmis bruik openlijk verheerlijkt worden. De aktiegroep dringt erop aan dat de com missie uitspreekt dat de voorstelling "ontoelaatbaar" is en dat de Flint er voortaan op gewezen moet worden dat er een zorgvuldiger afweging moet worden gemaakt bij het contracteren van voorstellingen. "Er zijn grenzen. Waar liggen de uwe?aldus de aktiegroep. Auto in brand Toen de heer H. B. uit Soest zondag middag op de kruising Dalweg/Beu- kenlaan reed merkte hij dat er iets mis was met zijn auto. Hij stopte en ont dekte dat er vlammen onder de motor kap uitlekten. De brandweer wist in samenwerking met een passerende automobilist het vuur te doven. Onbekenden hebben in het weekeinde de postzegelautomaat aan de Smits- weg opengebroken en geheel leegge haald. Het is" niet bekend hoeveel post zegels en geld er nog in het apparaat aanwezig waren.

Soester Courant | 1985 | | pagina 15