iahij (Smering occasions voor ;egarandeerd rijplezier 'jaaarenlang'! auto smeeing nsten! opnieuw ingrijpende modernisering bij fan Dam Super Videotheek Smitshof open Reumafonds collecte Tempo-amateur Dik Soek sleurt kopgroep naar ronde voorsprong 'Sterren". JENSDAG 6 MAART 1985 SOESTER COURANT PAGINA 19 c STRAKEN STRALEND P. Stalenhoef autoschade I Uitgebreid assortiment top-occasions met Koningsweg 14-Soest -TelOllSS-13227 Waar ga je heen voor zo'n 5-sterren bungalow van Sporthuis Centrum? Naar de Steenhoffstraat 15a in Soest HOIMNDINTERN4TIOM41 Ledenvergadering b'r Pijnenburgatleten in Nederlands kampioenschap veldloop 10-jarige korfbalvereniging De Eemvogels houdt 13 april rommelmarkt KORFBAL WIELRENNEN voor Donny Kippers van de Springbokken TURNEN Geslaagde Pijnenburgcross A.V.Pijnenburg vraagt spulletjes voor Rommelmarkt ATLETIEK van het be'kfndtté"^'! .deze snacks len k^l 'de hoogte, De kroX«f heel eigen karakter een milde, bereid volgens ikkeld in 6 n smaakvoiiel een paneerrner bijzondere naakt deze man i slijke pastei die ve- :iale kerriekruide, fijnproever. Mevr over wij weten, al- i een overeenkomst"'^! gesloten om het Ion™' •wende Innerlijk liermee te zalven bers van een cmw' De Smulderij". aire B moet natuurlijk In de eerste plaats |ijken dat je winkel niet aftands dt. Maar aan de nadere kant is het een kwestie van een gezonde be- Hsvoering. Je moet zorgen dat je ïjft, en dat vraagt voor een zaak als i natuurlijk de nodige investerin- Een I Booml rdient een gezonde nachtrust aed, niet te hard en niet te zacht idersteunend waar lichaam dat vraagt roefslapen' op zo'n ideaal bed. en u deskundig en noods fluisterend! :oonbv interieur en chitektuursvm tuur- en milieubesef, rmingseducatie IVN. x>rten. Een broedsel kan ieer het voedselaanbod root genoeg is. n van het IVN zullen e en andere lentever- ;ns de wandeling wij- rmatie kunt u bellen, 3 naar de Flevo- xcursies van het IVN ■nd, organiseert op irt a.s. een autobus- 'levopolder. De tocht llandse brug over de langs de vogelrijke ssen en het Marker bosgebied Hollandse •nthoud bij een vogel- 0 daarna in het polder 01 "De Driekap" een ien van 12.00-13.00 uur. van de toch gaat via station en een 40 ha. vooral voor trekvo- lijkheid van een wan- ng van een boswach- de autobustocht ver- elmeer en de Veluw- ?n interessante tocht rd poldergebied van n, hoogontwikkelde afgewisseld door 3n, moderne stede- r-re creatieterreinen. Iers, waartoe de Fle- zijn belangrijke fou- plaatsen van de vele cvogels die op hun het Hoge Noorden fe periode in de pol- Vele ook zeldzame grote verscheiden- ame zo spoedig mo- maandag li maart ng wordt geaccep- an een bedrag van sning 444055 t.n.v. !r de Hooghlaan 14, onder vermelding: ■t om 7.00 uur v.m. nersfoort. Verdere a. Amsterdamse- fcentrum "Birkho- t bij wooncentrum sporthal "Beuken- d. vóór postkan- f; e. voor verzor- •riënburg, Burg. art vanaf laatste ca 7.30 uur van het *n. Om circa 17.30 t gepland voor het o via de reeds ge- ongeveer om 18.00 te Amersfoort te Brinkweg o de Korte Brink- in het weekeinde woning. De dader neester gemaakt sdaalders en vier j kwam het huis te forceren. ioest deed bij de }de aangifte van jden na een aan- auto op de par- iorë geparkeerd "ugkomst dat het d was ingedeukt. wee blauwe stre- felijk afkomstig waarvan de be- ebleven. gasfles rschuwd dat een ct weekeinde be- gasfles op het 'ijverhof aan de adden een slang en het uiteinde oken. De politie ^gelukken door n mee te nemen. flus de heer W. van Dam, directeur Van Dam Super bij Honsbergen j de Wiardi Beckmanstraat, één van B zaken die men waarschijnlijk nog meeste recht doet met de titel er-supermarkt", omdat het irijf met zijn vele honderden vier- lite meters verkoopruimte al lang |t meer op één lijn kan worden ge lid met de meeste andere levensmid- flenbedrijven die onder die aandui- j werken. Dat geldt niet alleen voor 8vloeroppervlakte, maar ook voor de nze van bediening, die de klanten bij Dam het gevoel geeft dat ze er huis" zijn. nieuw ondergaat Van Dam Super ingrijpende verbouwing. Als hem (rdt gevraagd hoeveel keer er intus- ji al verbouwd en gereorganiseerd is, £ht de heer Van Dam: "Tot nu toe pben we zo ongeveer elke twee, drie Lr wel een flinke verbouwing uitge- jerd. Ook nu ondergaat de zaak weer a opvallende modernisering, tilstand is achteruitgang," is één i de credo's van de heer Van Dam. Indaar ook dat hij altijd op zoek is nieuwe verbeteringen, die niet ■een de bedrijfsvoering maar ook de enstverlening aan het uitgebreide antenbestand ten goede komen. Nog par nauwelijks op adem gekomen na invoering van de nieuwe elektro- feche kassa's die zijn ingericht op het ■rwerken van de streepjescode, staat 1 nu weer een grote verandering te ge luren. De invoering van de streepjes- 1de is overigens een kwestie geweest ■e niet helemaal onopgemerkt is g§- [even bij de bezoekers. "Er waren in begin nog wat kinderziekten te ■erwinnen, en daardoor is er in de af- llopen weken wel wat ongemak opge laden,aldus de heer Van Dam. "De kste klanten hebben dat wel gemerkt, laar ze hebben het gelukkig op de pop toegenomen. an en macht Jjlorgen opent de supermarkt opnieuw Ijn deuren, na een sluitingsperiode |an drie dagen. Daarin is werkelijk net man en macht gewerkt aan de uit voering van de nieuwe plannen, die overigens al enige tijd hun schaduw vooruit hebben geworpen. Voor een Beel zijn de aanzetten voor de jongste Verbouwing van de supermarkt al oerkbaar geweest, met name bij de af- jjelig vleeswaren. In de afgelopen tlagen is ook daaraan de laatste hand gelegd. Vat de klanten bij binnenkomst vanaf norgen (de zaak gaat om kwart voor Begen open, zonder officiële ceremo nies het eerste dat zal opvallen zijn de yeranderingen bij de slagerij-afdeling. staat een nieuwe toonbank en ook de betegeling is vernieuwd. Verder zijn de nachines ook wat efficiënter neerge- ftÉ100^U> i--i l "Öe 'slagerij is el¥ jaar'geledèrt ingë- •icht naar de toen geldende eisen," licht de heer Van Dam toe. "Maar ook op dat gebied is er het nodige in ont- L vikkeling; de eisen worden steeds Strenger, zeker op het gebied van hygiëne, etc. Met de nieuwe inrichting zijn we helemaal bij de tijd." De veranderingen bij de afdeling vlees waren zijn inmiddels al voor zo'n 50 procent gerealiseerd. De afdeling is iets meer naar achteren geplaatst, vaar nog ruimte was omdat er een gang bij de winkel is getrokken. Daar- fdoor zijn de vleeswaren min of meer 'in de hoek" gezet, waardoor er niet [alleen voor de klanten maar ook voor thet personeel zelf meer ruimte geko- nen is. "De omzet in de vleeswaren blijft enorm stijgen," aldus de heer /an Dam, "en dan zijn efficiënter t voorzieningen gewoon onvermijdelijk." De vleeswaren-afde- lling is niet alleen "dieper" geworden, maar beschikt nu ook over een eigen I koelcel. Koelafdeling zijn nog meer opvallende verande ringen. Waar tot vorige week de wijn- afdeling gevestigd was is nu een grote koelafdeling verrezen voor o.m. voor verpakte kaas (ook de buitenlandse), fzure haring, slaatjes, voorverpakte ■vleeswaren, etc. De wijnafdeling heeft een nieuwe plaats gevonden waar [tot dusver de kaasafdeling gevestigd Jwas. I Ook de broodafdeling heeft aanzienlij- Ike veranderingen ondergaan. Nieuw is 1 een zelfbedieningsafdeling voor voor- I verpakt brood, ongeveer op de plaats van de 'oude" brood-afdeling. Haaks - - rdat wil zeggen langs de lange I wand waar vorige week nog de koek en I biscuits werden verkocht, verrees een j compleet nieuwe afdeling, die on derdak gaat bieden aan kaas, brood en noten. Hier vindt vanaf morgen de "be diende verkoop" plaats. Het assorti ment buitenalandse uitsnijkazen is in één moeite door ook nog eens sterk uit gebreid. Ook voor de indeling van het achterste gedeelte van de supermarkt heeft de verbouwing de nodige consequenties. De grote rekken waarin o.m. de zout jes, vruchtensappen, snoep, chocola de, koek en beschuit zijn onderge bracht worden in hun geheel een kwartslag gedraaid, zodat de "loop richting" tussen de rekken door gaat van de vleeswaren-afdeling naar de nieuwebrood-kaas-noten-afdeling. Het geheel wint daarmee aan overzich- teljkheid en ruimtewerking. Woekeren Als geen ander heeft de heer Van Dam in de afgelopen jaren leren woekeren met de ruimte. Heeft hij nu helemaal geen uitbreidingsmogelijkheden meer?Aan de achterkant is er eigen lijk een stuk uit de zaak, van globaal zo'n 4 bij 20 meter. Die tachtig vierkan te meter zou ik er ooit nog eens graag bijtrekken, zodat we meer ruimte krijgen. Maar de gemeente geeft geen toestemming in verband met het be stemmingsplan. Hier achter ligt het parkje van Honsbergen, maar dat bewuste stukje bestaatalleenuit tegels, 't Is jammer. Je kunt verbouwen wat je wilt, maar op den duur moet de oplos sing natuurlijk komen van echte uit- Wij zijn verantwoordelijk voor Strak en Stralend Autospuitwerk en niet alleen dat 1e Heeserlaantje 2 Tel. 18600-Soest bet kenmerk voor vakwerk Soester aangehouden wegens valse aangifte De politie heeft vorige week de Soester W. D. aangehouden op verdenking van het doen van een valse aangifte van een aanrijding. De man meldde de politie in eerste instantie dat zijn auto door een andere onbekende wegge bruiker was aangereden, waarbij aan zienlijke schade was ontstaan. Volgens D. stond de auto voor zijn woning ge parkeerd, maar de technische recher che maakte uit de aard van de schade op dat dat niet het geval kon zijn. Nader aan de tand gevoeld herriep D. zijn verklaring en deelde nu mee dat hij een "black out" had gehad, zodat hij zich niet meer kon herinneren waar de aanrijding had plaatsgevonden. Telefonische informatie bij politie korpsen in omliggende plaatsen, of daar mogelijk een aanrijding had plaatsgevonden waarbij de Soester be trokken kon zijn geweest, leverde niets op. De man werd heengezonden in af wachting van verder onderzoek. BOVAG garantiebewijs 3-12 maanden extra zekerheid gunstige financieringS' mogelijkheden inruil alle merken mogelijk alle auto's warm en droog binnerï Openingstijden van 9.00-18.00 uur, vrijdag: koopavond van 19.00-21.00 uur MITSUBISHI - OCCASIONS - /A///A/r/ Een indruk van de werkzaamheden bij Van Dam Super; nu nog een chaos, straks weer helemaal op orde. Foto: Herman van Dam. breiding." Dat zit er vooralsnog niet in, maar door steeds alert in te spelen op de nieuwe ontwikkelingen slaagt de heer Van Dam er altijd weer in met doordachte reor ganisatie de klanten het ongemak van het ruimtegebrek te besparen. Wie zich daarvan wil overtuigen kan vanaf mor genochtend 8.45 uur weer terecht bij de supermarkt aan de Wiardi Beckman straat. jpmlirrth Dan hoeft u niet SS» ver te zoeken. Want bij ons reis'ouro bent u aan het goede adres voor alles wat de 8 parken van Sporthuis Centrum te bieden hebben. En dat is nogal wat: Riante bunga lows, plus winkels, restaurants, bar, bow ling, en natuurlijk het subtropisch zwem paradijs. En u weet nu waar u heen moet om 'n kort of lang verblijf aldaar te boeken. Reisburo Met het doorknippen van een speciaal voor die gelegenheid aangebracht lint heeft de heer W. Wildenburg vrijdag morgen j.I. de officiële opening ver richt van zijn nieuwe videotheek in Soest: de Videotheek Smitshof. De videotheek is gevestigd in het smalle winkelpand direct naast de snackbar "Walk In" aan de Smitshof, waar eer der o.m. een bloemenhalletje en een winkeltje in tweede-hands artikelen hun onderkomen hadden. De heer Wildenburg beschikt in de nieuwe videotheek over een kleine 1000 banden (VHS en Betamax), in alle mogelijke genres. Het assortiment be staat uit veel nieuwe maar ook beken de oude films, waaronder diverse "top pers". De heer Wildenburg richt zich op "het hele gezin"; ook de kinderen komen dus aan hun trekken, met tekenfilms en bijvoorbeeld ook "De Dikke en de Dunne". Verder zijn er heel wat wes terns en oorlogsfilms, en wie zijn zin nen heeft gezet op een paar ontspan nende uurtjes film van een wat "on deugender" kaliber kan bij Videotheek Smitshof ook uitstekend terecht. De heer W. Wildenburg verrichtte zelf de opening van zijn videotheek aan de Smitshof. Foto:(ioos van der Wilt. De prijzen die de nieuwe videotheek berekent liggen goed in de markt: 1 film 1 dag kost 5 gulden; 3 films 2 dagen 15 gulden; en 5 films 3 dagen 25 gulden. Afspeelapparatuur verhuurt de nieuwe videotheek niet. "Als er een redelijke vraag ontstaat naar een movie-box, dan wil ik er misschien nog wel eens aan beginnen", aldus de heer Wilden burg, die erop wijst dat alle banden in zijn zaak van legale herkomst zijn. De klanten worden bij hun eerste aan melding na legitimatie ingeschreven en krijgen een pasje uitgereikt met hun nummer. Bij elke uitleen vindt controle plaats aan de hand van de in het kaartsysteem opgeslagen gege vens, die om veiligheidsredenen nooit in de zaak achterblijven. Op die wijze hoopt de heer Wildenburg een effectie ve manier te hebben gevonden om dief stal van banden te voorkomen. De openingstijden van Videotheek Smitshof zijn: maandag t.e.m. zater dag van 11.00 tct 21.00 uur; zondag van 11.00 tot 16.00 uur. Het Nationaal Reumafonds is een ac tief fonds, dat in samenwerking met andere instellingen op het gebied van de gezondheidszorg wil komen tot bete re voorzieningen voor gehandicapten in het algemeen. Het Nationaal Reumafonds is in de eer ste plaats echter aktief wanneer het gaat om de reumabestrijding en de reumapatiënt. Initiatieven van het Na tionaal Reumafonds hebben er toe ge leid, dat in samenwerking met andere organisaties in bepaalde mate gecoör dineerde voorlichting wordt gegeven, onder andere via de (gratis) voorlich tingsfilms "Welke handicap heb jij?" en "Aangepast maar zelfstandig". Ook via brochures, zoals de geza menlijke vakantiefolder. Daarin pre senteert een twintigtal instellingen va kantiemogelijkheden voor gehandicap ten en langdurig zieken. Het Nationaal Reumafonds werkt na tuurlijk in de eerste plaats samen met reumapatiëntenverenigingen. Dat de belangen van de reumapatiënt voorop staan, blijkt wel uit de jaar lijkse begroting van het Nationaal Reu mafonds. Daarin worden grote bedragen ge noemd voor wetenschappelijk onder zoek, individuele hulp, aangepaste va kantiemogelijkheden en andere vormen van recreatie, voor de gehan dicapte reumapatiënt. Al die activiteiten van het Nationaal Reumafonds zijn alleen maar mogelijk dank zij u. Omdat u ieder jaar wat in de bus doet, als de collectant(e) bij u langs komt, net als dit jaar van 11-17 maart. Mist u de collectant, dan is het postgironummer 324, Nationaal Reumafonds Dan Haag. Of het bank nummer 707070848. Wilt u meer weten over reuma, de reu mabestrijding of het Nationaal Reu mafonds, schrijf of bel naar le Swee- linckstraat 62, 2517 GG Den Haag, tel. 070-469696. Gifvondst in Soesterberg De politie kreeg vorige week een tele foontje dat zich onder straatstenen van de Bloemheuvel irf Soesterberg een hoeveelheid gif zou bevinden. Na on derzoek bleek dat onbekenden er twee kilo "madendood" hadden gedepo neerd, ook bekend als trichloorfon. Het poeder lag los in de grond. De politie groef de grond weg en nam het gif mee in een ton. De vindplaats werd vervol gens ruim met water overgoten. I Partij van de Arbeid vergadert in Soesterberg Dinsdag 12 maart houdt de PvdA een ledenvergadering in het Dorpshuis in Soesterberg (Dorpsplein 17). De verga dering begint om 20.00 uur. en zal tot ongeveer 22.30 uur duren. Op het pro gramma staat onder meer een lezing van Leidje Thomassen over het Rwan- da-projekt. De lezing zal bestaan uit een korte inleiding en het vertonen van een dia-serie. Na de pauze komt de plaatselijke poli tiek aan de orde. Er zal een kommissie worden ingesteld om het gemeente raadsverkiezingprogram voor te bereiden. Hoewel de verkiezingen pas in maart 1986 zijn, is het goed nu al met de voorbereidingen te beginnen. Het afdelingsbestuur zal voorstellen de huidige Werkgroep Gemeentepolitiek met deze klus te belasten. Bij de PvdA is elke ledenvergadering een agendapunt "Vragen aan de frak- tie". Het ligt voor de hand dat de Soes- terbergse problemen de hoofdschotel zullen vormen. De vergadering is openbaar, dus ook niet-le^pfyajv^PydA zijn wëJkom< T' Mannenkoor 'Apollo' Het Soester Mannenkoor "Apollo" houdt morgenavond, donderdag 7 maart, de algemene ledenvergadering in "Credo" aan de Julianalaan. Aan vang 19.30 uur. Op de agenda staan o.m. jaarverslagen etc. en de verkiezing van nieuwe be stuursleden. Ook het programma 1985- 1986 komt aan de orde. Na de pauze is er gelegenheid tot vrije discussie. De vergadering wordt uiterlijk 23.00 uur beëindigd. Zondag kwamen alle snelle jongens van de vaderlandse atletiek in Schaes- b.erg aan de start voor het Nederlands kampioenschap veldloop over 12.200 meter. Start en finish waren op de plaatselijke draversbaan. Het was goed weer ondanks de stevige wind, terwijl de organisatoren een geva rieerd parkoers hadden uitgezet met diverse hindernissen en de nodige stukken Limburgse klei. De snelste Soester atleet op dit onder deel Gert de Ruygt deed wat hij ge pland had en behaalde éen fraaie 50e plaats in een tijd van 41 min. en 16 sec. Gert hoefde niet eens erg veel toe te geven op het winnende trio Lok, Rus man en de Brouwer. Joop van Leijen- horst was de tweede Soester deelnemer bij de senioren. Na een rustige start klom Joop in de loop van de wedstrijd op naar een 127e plaats in een tijd van 44 min. en 54 sec. Bij de jongens B kwamen ook twee Soester atleten aan de start, t.w. An- gelo van Leijenhorst en Leo van Thuyl, die een parkoers van 4.200 meter moes ten afleggen. Angelo deed het in 15 min. en 26 sec., waarmee hij zich als 38e klasseerde. Leo werd 46e in 16 min. en 24 sec. Ook bij de meisjes B was Soest ver tegenwoordigd door Angelique van Oostrum, die 24e werd op haar 4.200 meter. A.V. Pijnenburg aktief in Dortmund Een aantal A.V. Pijnenburg atleten heeft deelgenomen aan internationale wedstrijden indoor in Dortmund. Ze le verden daar goede prestaties. Nyree Ra demaker liep als meisje C de 100 meter in 13.7 en sprong 4.13 m. ver. Marion van de Broek kwam tot een verte- sprong van 5.05 m. bij de meisjes A en liep de 200 meter in 26.8. Angélique van Oostrum kwam tot een keurige 800 me- tertijd van 2.31.8 bij de meisjes B. De kogel kreeg zij naar 6.66 m. en de 100 meter volbracht zij in 13.9. Marleen van de Groep sprong bij de meisjes B 4.45 m. ver en Jiep de 100 m in 14.5. Pre- nella Rademaker sprong 4.24 ver en liep de 100 meter in 14.7. Van uitste kend gehalte was de 12.2 van Dik Ka merbeek op de 100 meter heren. Hij sprong 5.48 ver. Jan Willem Smit kwam ook tot een goede sprint 12.3, de 400 meter ging voor hem in 57.3. Rolf Olsen liep de 200 meter in 26.3 en de 400 meter in 55.9. Bij de jongens A liep Herman Bredewold de 200 meter in 24.3 en de 400 meter in 55.7. De vereniging: werd opgericht op 16 mei 1975. Er werd begonnen met een paar leden. Zodra er echter een team bij elkaar was werden de eerste wedstrijden gespeeld op de Eng in Soest, terwijl er getraind werd in de Soester duinen. Later kreeg de vereniging de accommodatie aan de Staringlaan in Soest toegewezen van de gemeente, al waar de vereniging nu nog steeds is gevestigd. Al spoedig_ na de oprichting werd gestart met een jeugdafdeling, adspi- ranten- en reko-afdeling. De vereni ging groeide tot 4 seniorenteams, 2 adspirantenteams en 1 pupillenteam. In de zaal wordt gespeeld met 4 senio renteams, 3 adspirantenteams, 1 ju nioren- en 1 pupillenteam. De rekre- antenafdeling liep op en gegeven mo ment wat af en anno 1985 is er op nieuw gestart met de rekreantentak vankorftial. Het bestuur van de vereniging is druk bezig te onderzoeken of be tere behuizing van de vereniging mogelijk is, want de huidige accom- madtie bestaat slechts uit 2 kleed kamers en een door de vereniging zelf uit 2 andere kleedkamers opge- trokken kantine. Alles wordt te klein. Naast beleidvoering en het probleem behuizing houdt het bestuur zich uiter aard met vele andere zaken bezig waarvan de belangrijkste zijn: leden werving en ledenbinding door het orga niseren van tal van aktiviteiten gedu rende het gehele jaar. Vooral dit jaar is heel belangrijk voor de korfbalvereniging. Het 2e lustrum, het 10-jarige bestaan, een hele mijlpaal in het bestaan van een vereniging en dat moet gevierd worden. 13 April a.s. houden De Eemvogels een rommelmarkt op hun veld aan de Sta ringlaan, van 9.00 uur tot ca. 13.00 uur. Daarna gaat op 15 mei de Eemvogel- jeugd weer op kamp. Op 31 mei wordt er een receptie gehouden en op 1 juni zal er op het eigen veld een groot toer nooi gehouden worden. Op 8 juni vindt middels een feest de afsluiting van het seizoen plaats. Tal van aktiviteiten dus. Vanaf nu zult u regelmatig het 'e'ei en ander lezen over de korfbalvereniging. Zij rekenen vooral op uw komst naar de rommel markt op 13 april a.s. Tijdens de 5e TAPA-voorjaarsrace in Amersfoort op een zwaar klinkerpar- cours, maar wel met een mild voor jaarszonnetje, streden de renners uit de omgeving vol overgave voor de ere plaatsen. Extra spannend door deelname van een aantal renners die zich hadden voorbereid in een trainingskamp in Spanje. Na diverse schermutselingen was het Temporenner Dik Soek,die een bijzonder sterke indruk maakte, en met 5 medevluchters het hazepad koos. Dat waren clubmakkers John Lieverts, Hans Voorn, aangevuld met de Adelaar coureurs Rik Rutgers, René Beuker (uit de Gazelle-ploeg, ook net terug uit Spanje) en Ben van Leyen (Amers foort Dik Soek van Tempo sleurde vol over gave aan kop en kreeg gelukkig steun van de anderen, zodat een ronde voor sprong op het peloton genomen kon worden. De leider in het TAPA-tussenklasse- ment, Theo Franken (Pedaalridders- Amersfoort) kwam in het peloton ten val en moest de strijd staken. In de eindspurt brachten de Temporen ners de snelle Dik Soek in stelling voor de zege. René Beuker slaagde er echter in om met zijn rappe benen toch de overwin ning te grijpen vóór Soek, die in de spurt niet zwaarder kon spurten dan kransje "14". "Geeft niks", waren Dik's woorden, "volgende keer pak ik hem gewoon te rug. Rest van de uitslag: 3. Rik Rutgers, 4. Ben van Leyen, 5. John Lieverts, 6. Hans Voorn, 7. Sinus van Leyen (Amersfoort), li. Hans Bakker (Tempo), 13. Jim van O ver- beek (Tempo). Uit de delnemende renners werd door Tempo een ploeg geformeerd die a.s. zaterdag 9 maart zullen deelnemen aan de Belgische voorjaarsklassieker "De Vlaamse Pijl" in Harelbeke. (145 km.die voor een groot gedeelte voert over het parcours van de Ronde van Vlaanderen voor profs. De ploeg bestaat uit Tempocoureurs Dik Soek, Ruud Lieverts, Jim van O- verbeek, Winnifred Theunisse en Mar cel Veenman, aangevuld met de Pe daalridder-cracks Dik van Dalen en Theo Franken (lid militaire selectie 1985). Belangrijk Daags daarna, zondag 10 maart, staan zij weer aan de start van de 6e TAPA- race op het Industrieparcours van Tempo. Start 11.00 uur, toegang gratis. I 'V Zaterdag 2 maart begonnen de eerste drie meisjes van de Springbokken aan de Provinciale Kampioenschappen in de sporthal H. v.d. Vlist te Utrecht. Acht meisjes (Sandra Walet, Donny Kippers, Angelique de Haard. Inge Brandes, Anja Westerveld, Els Slin gerland. Ingeborg Uyland en Fiona van Elk) hadden zich 12 januari we ten te plaatsen voor deze wedstrijd. Jammer genoeg moesten Fiona en Ingeborg deze wedstrijd door ziekte la ten vallen. Er werd begonnen met het onderdeel brug ongelijk. Daarna de balk, vrije oefening en als laatste de paardsprong. De drie meisjes namen voor de eerste maal deel aan deze wedstrijd, dus de verwachtingen waren niet al te hoog gespannen. Sandra Walet en Angelique de Haard hebben echter een prima wedstrijd geturnd. Donny Kippers deed het deze keer zelfs schitterend: ze wist de 9e plaats te ha len. Met 0.10 pnt. meer zou ze zich definitief geplaatst hebben bij de eer ste acht, die doorgaan naar de voor ronden van de Nederlandse kampioen schappen. Als eerste reserve is het, niet voor de andere deelneemsters, maar wel voor Donny te hopen dat er een uitvaller is, zodat zij toch aan deze belangrijke wedstrijd mee kan doen. Om 13.00 uur gingen de volgende drie meisjes van start. Anja Westerveld heeft zich al eens eerder weten te plaat sen voor de Provinciale kampioen schappen, maar voor Els Slingerland en Inge Brandes was dit de eerste maal. Ook zij begonnen met het onderdeel brug, dat prima verliep, daarna de balk, de vrije-oefening en als laatste de paardsprong. De meisjes hebben op alle vier de onderdelen een prima oefening laten zien, maar hebben zich niet kunnen plaatsen bij de eerste zeven meisjes die doorgaan naar de voorronden, voor de Nederlandse kampioenschappen. Door nog harder te gaan trainen heb ben de Springbokken volgend seizoen misschien meer succes. De uitslag was als volgt: Jeugdturnsters: 1. M. Lam, Vios 28.50 pnt. 2. S. Kater, DOO 28.40 pnt. 3. S. Mulder, Vios 27.80 pnt. 9. D. Kippers, Springbokken 26.85 pnt. 22. S. Walet, Springbokken 25.15 pnt. 24. A. de Haard Springbokken 25.00 pnt. Turnsters junioren 1. A. Hage, EGV 32.65 pnt. 2. S. Eenkhoorn, DOO 31.15 pnt. 3. N. Majoor, EGV 31.40 pnt. 11. A. Westerveld, Springbokken 28.55 pnt. 12.1. Brandes, Springbokken 27.95 pnt. 17. E. Slingerland, Springbokken 27.15 pnt. Voor de zestiende keer organiseerde de A.V. Pijnenburg de in heel het land bekende Pijnenburgcross. Tentallen atleten van heinde en ver waren zon dag weer in Soest aan de start voor de 2^,5,10 of 21 km. Ruim 100, voornamelijk jeugdige, lo pers startten op de 2% km. Die werd het snelst afgelegd door Rudy Wagenveld in 9.29 min. Tweede werd Frits van In- gen in 9.40 min. en derde Edwin Schaap in 10.05. Ruim 400 lopers vertrokken voor de 5 en 10 km. De 5 km werd het eerst vol bracht door J. Johnson in 18.00 min. Twede werd hier K. v. d. Ham in 18.15 min. en derde P. v. d. Brink in 18.23 min. J. v. d. Berg was het eerst terug op de 10 km in 32.06 min. Hier kwam M. Dijkman in 33.42 min. op de tweede stek gevolgd door E. Bos in 34.16 op de derde plaats. Zo'n 250 atleten deden aan de halve marathon mee. Na 21 km. was H. van Mil in 1 uur 14.13 min. het eerste terug. Tweede werd W. Omninga in 1.16.45, derde en vierde in 1.17.10 min. R. de Haas en H. van Brummelen. De Atletiekvereniging Pijnenburg kan nog veel spulletjes gebruiken voor haar op zaterdag 13 april te houden Rommelmarkt, waarvan de opbrengst gebruikt wordt voor de aanleg van de atletiekbaan. /Dagelijks zijn leden van de A.V.Pijnenburg in de weer om het aangeboden te sorteren en zaterdags tussen 11 en 12 uur wordt van de ver schillende inleveradressen de goede ren getransporteerd naar de opslag ruimte. Inmiddels is al veel "leuks" binnenge komen, zoals goede fietsen, koelkas ten, wasdrogers, meubels, aardewerk en huishoudelijke artikelen. Maar er kan nog veel meer bij. Alles kan de atletiekvereniging gebruiken. Want voor het in zelfwerkzaamheid aanleg gen van een atletiekbaan is echt veel geld nodig. Dus daarom kan de A.V. Pijnenburg ieders steun gebruiken. Het is inmiddels voorjaar geworden en dat betekent voor veel mensen weer "de grote schoonmaak". Wanneer u dan ook overtollige spulletjes hebt, bel de A.V.Pijnenburg en het wordt ge haald. U mag het ook zelf naar de vijf Inleveradressen brengen of zaterdag tussen 11 en 12 uur naar de loods op het terrein van de firma Smeeing aan de Wieksloterweg OZ 23. Elke dag na 7 uur 's avonds kunt u bellen naar René van Zee. De inlever adressen zijn: fam. Boissevain, F. C. Kuyperstraat 9 (Soestdijk), fam. van Os, Middelwijkstraat 20 (Soest Mid den), fam. Schlebaum, Eikenlaan 2 (Soest-Zuid) fam. van Zee, Ereprijs straat 209 (Soesterveen) en fam. Mol, W. Speelmanhof 43 (Soesterveen). Loopt u allen eens door uw huis en wat u aan overtollige artikelen vindt alsb boeken, aardewerk, huishoudelijke artikelen, verlichtingsartikelen, meu bels, radio's, speelgoed, grammo foonplaten en kleding; de A.V.Pijnen burg kan het allemaal heel goed ge bruiken en is u er zeer dankbaar voor.

Soester Courant | 1985 | | pagina 19