Ui Winst en verlies bij rayonteams Red Stars Standenbord voor jeugdhockeyers SPLINTER EEMLAND B.V. SEC mist te veel kansen tegen de hekkesluiter Duinkikkers 'zwemmen spelen' Dames Olympia verliezen van SVV 3 Overwinning voor dames 1 SVV/Stam B.D.C. WOENSDAG 6 MAART 1985 SPORT SPORT PAGINA 23 SOESTER COURANT basketbal Al 51 JAAR official dealer BAARN-SOEST TAFELTENNIS O S 30 SS w m £30 ItZ GO i a ro po ro o cji o ZONDAGVOETBAL Scholieren Ski-kampioenschappen te Soesterberg Shot 3 dicht bij kampioenschap Autowassen - 6 min. avia] ZWEMMEN VOLLEYBAL VOLLEYBAL HANDBAL Nipt verliest van dames BDC Zaalprogramma Handbal vereniging SOEST - TEL 02155-12643 BAARN - TEL. 02154-15555 BEUKENLAAN 80 EEMNESSERWEG16-22 2owel de heren als de dames speelden „p vrijdagavond hun competitie wed strijd- De dames in Zwijndrecht en even verderop in Ridderkerk speelden ie heren. Tegen Devil Devels speelden je dames een goede wedstrijd, die hen nog steviger op de tweede plaats laat staan. Een verzwakt herenteam gaf zeer goed partij tegen het met lengte spelend Dragons. Hem 1-Dragons 65-77 geide teams waren gelijkwaardig aan elkaar, want al hadden de gastheren een ruim lengte-voordeel, zij konden i itiier niet van profiteren. In de tiende minuut was de stand 17-16 in het voor deel van Dragons. Een zeer grote inzet 3an Red Stars kant deed de tegenstan der niet uitlopen. Het arbitrale duo floot zeer strak. Gevolg was dat in de jestlende minuut van de eerste helft ons enige lange man, Marcel Hil- 10rst, naar de kant moest. Echter de ;eamspirit ging niet verloren en men focht terug en vooral Paul Römer en Arnold Klarenbeek speelden een fantas tische wedstrijd. Een ruststand van 36- 34 werd bereikt in het voordeel van Dragons. iMa de rust was er een kleine opleving z 'aan Soester zijde, want in de vierde minuut stonden de Red Stars heren weer op voorsprong (40-38). Echter de vreugde was van korte duur, want via iVde inzet van hun twee lange spelers konden Dragons wederom een voor sprong nemen. Via 48-44 in de zevende minuut, 54-48 in de tiende minuut en 65- ',59 in de vijftiende minuut namen de gastheren een voorsprong, die ze gin gen uitbouwen. Het moegestreden Red Stars ging nu ten onder. Een eindstand (j) van 77-65 werd bereikt. GO CD l -J"0 O O 3 O va va Dames 1-Devil Devils 73-o» Hoewel de eindstand zou vermoeden, dat het een makkelijke wedstrijd is ge weest, is het tegendeel waar,_ Want di rect aan het begin namen de dames van Devil Devils het initiatief, via een zeer goede schutter konden zij een voorsprong opbouwen van tien punten. De man-to-man verdediging was niet voldoende en trainer/coach Dick van der Hammen instrueerde zijn dames oyer te gaan tot een box and one verde diging. Hiermee gingen de tegenstan ders het schip in, want de verkregen voorsprong werd omgebogen naar een achterstand, oftewel een voorsprong voor de Soester dames. Tot aan het eind van de wedstrijd kon de genomen voorsprong worden uitgebouwd. Eind stand 73-59. Heren 5-Quick Runners 3 37-24 Geplaagd door blessures en de afwe zigheid van een aantal basisspelers, moest heren 5 het opnemen tegen het Blaricumse Quick Runners. Heren 5 kon maar niet in het spel komen, want een ruststand van 11-12 in het voordeel van de gastheren snreekt boekdelen. De donderspeech in de rust van trai ner/coach Rinus Valk schudde de he ren wakker. Het spel bleef het aanzien niet waard, maar de winstpunten wer den meegenomen naar Soest. Eind stand 37-24. Oefenwedstrijden Ter voorbereiding van het Nederlands kampioenschap voor junioren oefende het meisjes juniorenteam tegen het Amstelveense Wiets Computing. In dit team komen een aantal oud Red Stars leden uit: o.m. Anneke Romer, Claire Embricqs en Carolien van Elfteren, allen oud-speelsters van dames 1. De meisjes junioren konden niet volledig aantreden, daar tegelijk de dames hun uitwedstrijd hadden. Een drietal meis jes junioren spelen ook bij dames 1. De tegenstand van dit meisjes junio, renteam was frappant. Alhoewel de wedstrijd verloren werd, waren de te genstanders duidelijk onder de indruk van dit meisjes juniorenteam. Ook het komende weekend spelen de meisjes junioren tegen de dames van Wiets Computing, om zodoende enige hardheid te kweken, hetgeen keihard nodig is volgens trainer/coach Hans de Rond. Vooral tegenstander Doppel- douche uit Den Helder wordt gevreesd om zijn hardheid. Programma komend weekend De heren en de meisjes junioren hebben geen competitieverplichtingen, Maar de meisjes junioren zullen we derom een oefenwedstrijd spelen tegen het Amstelveense Wiets Computing. De dames spelen zondagavond om 20.15 uur in sporthal Beukendal tegen het reserve-team van ere-divisionist Voorburg. Een overwinning zit erin, gezien de vorige prestatie tegen dit team. Vóóraf aan deze wedstrijd spelen de jongens junioren tegen het Delftse DAS. Als de jongens hun spelpeil heb ben behouden dan is een overwinning niet uitgesloten. Qua voetbal was het verschil duidelijk waarneembaar, maar het soms grove en agressieve aanvallen van 's Graven land en het lankmoedig optreden van scheidsrechter B. Richter leidde ertoe dat SEC het toch nog moeilijk heeft ge had in 's Gravenland. Voor Joop Abbel werd het grove spel te veel, hij moest een kwartier voor het einde het veld uit. Omdat hij weer ten onrechte werd aangevallen, schopte hij zijn tegen stander onder zijn achterwerk, waarop de rode kaart volgde. SEC speelde de laatste minuten toen verdedigend uit met tien man. Het begon allemaal zo hoopgevend voor SEC Reeds na zes minuten was het raak. Een vrije trap door Robbie Embricqs genomen even buiten het strafschopgebied werd op Arie Postema doorgespeeld, die in een reflex uithaalde en voor een formida bel doelpunt zorgde, 0-1. De bedoelingen van 's Graveland wa- ren duidelijk. Alhoewel SEC het spel bepaalde waren de groen witten te leif. Een goede combinatie leverde geen re sultaat op, terwijl Robbie Embricqs op zijn beurt een goed schot lostte dat ge stopt werd. Arie Postema had ook geen ffeluk na een goed aangegeven bal van Jan van Rees. Na een half uur spelen moest Wim v. d. Deyssel zich door Hans Berkhof laten vervangen vanwege een blessure. SEC stond verdiend op voorsprong maar de enorme kansen die volgden werden toch min of meer verprutst, doordat het aan scherpte ontbrak. Vooral de beide voorwaartsen Bert Holwarda en Arie Postema hadden met een beetje geluk de stand een an der aanzien kunnen geven. De paniek in de defensie van 's Graveland was vaak groot. Een voor zet van Johny Derksen werd door de 's Graveland-goaly niet goed verwerkt en de kans die hieruit voortkwam was niet te missen. De 's Gravelandse grensrechter had, evenals scheidsrechter Richter, zijn dag niet. Er werd te veel getolereerd door de scheidsrechter. Na de rust omspeelde Theo Altenaar vijf spelers en kwam net iets te kort om te scoren. Zijn schot ging net naast. Hans Berkhof, Theo Altenaar en Tim Torsing speelden een goede partij. Het was jammer voor SEC dat er geen doelpunten vielen om de steeds harder wordende akties van 's Graveland af te straffen. Peter Heemskerk werd aan het hoofd getroffen, waarop er opnieuw tumult ontstond, maar scheidsrechter Richter vond het nog steeds niet nodig te schrij ven. SEC kreeg het steeds moeilijker, maar bleef kansen krijgen en bleef deze ver spelen. 's Graveland deed verwoed pogingen om op gelijke hoogte te ko men. Doordat Joop Abbel een kwartier voor tijd in de fout ging na onbehoorlijk be tast te zijn, kreeg SEC het met tien man helemaal moeilijk. Toch bleven de Soesters overeind en hielden het hoofd koel. Met nog zeven wedstrijden voor de boeg, waarvan vijf stuks thuis, is er een kans om tot het eind vn de compe titie mee te draaien. A.s. zondag speelt SEC thuis tegen *t Gooi. Afgelopen zaterdag werd op de skibaan van Otto Zoetelief te Soesterberg de voorronde van de Nationale scholieren ski - kampioenschappen georganiseerd Aan deze wedstrijd, een onderdeel van twee voorronden, deden 89 deelnemers •hee afkomstig uit het hele land. Naast een individuele wedstrijd was er °ok een teamwedstrijd, waaraan mini maal drie deelnemers per school deel namen. De winnende teams gaan over naar de finalewedstrijd welke op 24 maart in Schaesberg wordt gehouden. De uiteindelijke winnaars per leeftijds categorie ontvangen een uitnodiging om deel te nemen aan de Internationa- !e Scholieren Ski-kampioenschappen welke dit jaar in Zweden worden gehouden. Uitslagen: Meisjes: Femke Wanningen uit Steen- wijk. Jongens: Maarten Veltkamp uit Nijme gen. Teamwedstrijd Lager onderwijs, meisjes: 1. Juliana school, Bussum 21.96 2. De Grote Lier, Heumen 23,38 Lager onderwijs, jongens 1. De Grote lier, Heumen 12,77 2. De Grote Lier, Heumen 19,10 Voortgezet onderwijs, t/m 15 jaar: 1. S.S. Gemeenschap Nijmegen 19,09 2. idem (2e team) 19,41 jongens: 1. S.S. Gemeenschap Nijme gen 12,39 2. Dr. De Bruynelyceum, Utrecht 17,88 16 jaar en ouder meisjes 1. Gemeentelijk Gymnasium Hilver sum 12,79 2. Rijks Scholengemeenschap Tromp- Meesters, Steenwijk 13,04 jongens: 1. St. Pauluslyceum. Tilburg 12,44 2. MEAO College Hazenkamp. Nijmegen 12,73 De overige delnemers waren o.a. af komstig van Scholengemeenschap Le lystad, 't Startblok uit Achterveld en Scholengemeenschap Willem de Zwij ger uit Papendrecht. Vanwege de Nederlandse tafeltennis kampioenschappen lag het landelijk programma stil, in de afdeling kwa men de Shotteams echter met zeer veel sukses in aktie. Van de 12 seniorenwed strijden won Shot er 8, eindigden 4 wed strijden in een gelijkspel en hoefde geen enkele maal een nederlaag geïn casseerd te worden. Shot 3-Huizen 37-3 Voor de 2e keer in één week troffen de beide kampioenskandidaten in de 2e klasse elkaar en voor de 2e keer ook trok Shot 3 aan het langste eind. Dit hield tevens in dat de deur naar promo tie nu wel erg wijd openstaat. Kwam de overwinning in Huizen nog tot stand na een zeer spannende strijd, in Soest liet Shot minder twijfel over de krachtsverhoudingen bestaan. Met name Arjan Schuiling was goed op dreef en won moeiteloos zijn drie par tijen. Eddy Gaytant won twee keer, terwijl Wil Scheel één keer gefelici teerd kon worden. Het dubbel van de Soesters bleef voor de 6e keer op rij on geslagen. Bunshot l-Shot4:5-5 Jammer was het dat Shot 4 niet kon be schikken over Jan Fransen, anders was er zeker een ruime overwinning behaald. Nu betekende het in feite onnodige puntverlies dat Shot 4 weer een puntje achterop raakte bij koplo per Good Luck. Aan Edo Fransen heeft dat zeker niet gelegen, hij bleef in Spa kenburg opnieuw ongeslagen. ShotS-Poker 3:5-5 Het in ernstige degradatiegevaar verke rende Shot 5 heeft koploper Poker Face het eerste puntverlies bezorgd en dat mag een knappe prestatie heten. Bo vendien gaf het vertoonde spel zeker reden tot optimisme over het vervolg van de competitie. Beste speler aan Shotzijde was Wilfred Bush met twee overwinningen, Joop Kok en Jan Bessels wonnen ieder één keer. Het dubbelspel leverde het 5e punt op. Tafeltennis aanstaand weekend Aanstaande zaterdag 9 maart brengt weer een volledig competitieprograma met enkele zeer belangrijke wedstrijden voor de landelijke Shotteams. Het le herenteam ontvangt het Leidse Docos dat met routinier Ed Fallaux in de gelederen een minder makkelijke prooi zal worden dan in Leiden het geval was. De wed strijd begint om 15.30 uur en toeschou wers zijn weer van narte welkom in de Shotzaal aan de Valeriaanstraat. Het 2e herenteam gaat in Utrecht een zeer zware wedstrijd tegemoet tegen een op revanche belust SVE, terwijl de Shot dames in Almelo moeten kunnen win nen van de Trefhoek. Overige uitslagen senioren Elan 5-Shot 6: 1-9. Shot 7-Vitus 3: 9-1, Hoogerheide 4-Shot 8: 1-9, Shot 9-Hoo- gerheide 5: 9-1, Shot 10-de Hilt 5: 7-3, Shot 12-Victoria 10: 5-5, Shot 13-Huizen 14:6-4, Victoria 16-Shot 14:3-7, Foxboro 2-Shot 15:5-5. Uitslagen inhaalwedstrijden jeugd Victoria 1-Shot 4: 6-4, Shot 9-Quick 8: 8- 2. Het clubhuis van de Mixed Hockey Club Soest is weer een aanwinst rijker. Tijdens de winterstop is er door Maja Voüte hard gewerkt aan een standenbord voor de jeugd- competitie. Materiële steun hierbij werd verleend door de heer Volkrijk en de f irma Brandsma. Foto: Goos van der Wilt. Op zaterdag 2 maart werd het bord feestelijk onthuld en zagen aan het bord. De club hoopt er jarenlang plezier van te hebben. en zagen aan het bord. De club hoopt nog jarenlang plezier te hebben van dit mooie bord. (ook van binnen gereinigd) MOET U ECHT EENS DOEN Openingstijden wassalon ma t/m za 07.00-20.00 uur AVIA DIENSTENCENTRUM DE KORTE DUINEN BIRKSTRAAT108 SOEST TELEFOON 02155-1 7224 Onder dit motto Werd afgelopen zondagmiddag een spelletjes-middag georganiseerd voor kinderen tot 14 jaar die zich bezighouden met het re creatieve zwemmen. De mens heeft van nature behoefte aan spelen De hobby's van de volwasse nen bewijzen deze stelling; u hoeft maar te denken aan de vele kaart-, dam-, schaak- en tafeltennisverenigin gen in ons land. Bovendien zijn er vele clubs van volwassenen die zich bezig houden met speelgoedtreintjes, old-ti- mers enz. Vooral in de huidige prestatie-maat schappij komt deze spel-behoefte zeer sterk naar voren. Kinderen vertonen deze behoefte spontaan. Zij hoeven zich niet te organiseren om te kunnen spelen. Ze zijn bovendien erg creatief. De zwemvereniging "De Duinkikkers" had deze behoefte reeds lang vastge steld. Zij organiseerde derhalve een spellencircuit, bestaande uit 9 elementen. De 50 deelnemende kinderen waren verdeeld in 8 groepen van ongeveer gelijke sterkte. De vol gende opdrachten moesten in het water worden uitgevoerd: aangekleed (ver kleed) zwemmen; zwemmen met een ping-pong balletje op een lepel; ballonblazenwoordenspelkorfwer- pen; blikken werpen; emmers vullen met water en een dobbelsteenspel. In een hoog tempo werden de opdrach ten ten uitvoer gebracht. Vooral het teamwork bleek uitermate belangrijk. De kinderen dienden erg goed samen te werken om tot een goed resultaat te kunnen komen. De evenementen-commissie van de Duinkikkers, die voor de organisatie zorgdroeg, had zich niet alleen tot doel gesteld de kinderen dichter bij elkaar te brengen: zij wilde bovendien de ou ders nader betrekken bij het wel en wee van de zwem sport van hun kinde ren. Als afsluiting van dit zwemfestijn was daarom een fam'ilie-koppelrace gepland. Een wedstrijd voor teams van 2ouderen (boven 18 jaar) en 2 jongeren (onder 15 jaarDe teams, bij voorkeur bestaande uit ouders met hun eigen kinderen, dienden in 10 minuten een zo groot mogelijke afstand te zwemmen. Alle kinderen kregen na afloop als her innering een drijfkaars in de vorm van een (duin-)kikker. Een plezierige, goed georganiseerde sportmiddag voor jong en oud, met als kenmerken: enthousiasme van deel nemers en toeschouwers; creativiteit van de organisatie en reclame voor de Fofn:Gnos van der Wilt. zwemsport. Als u of uw kinderen eens willen zien hoe het er op een zwemvereniging toe gaat dan bent u van harte welkom op de "open dag", van de Duinkikkers. Deze wordt gehouden op zaterdag 9 maart a.s. van 9 tot 11 uur in De Turf. De kinderen kunnen, als ze zwemkle- ding meebrengen, direct actief mee doen. Misschien komen ook zij tot de ontdekking dat zwemmen een prima sport is zowel voor de geest als voor het lichaam. Olympia - SVV 31-3 Het eerste damesteam speelde tegen plaatsgenoot SVV, dat er op gebrand was te winnen omdat ze de vorige wedstrijd hadden verloren. De eerste set nam Olympia een ruime voor sprong, maar SVV kwam goed terug. Olympia dat in deze fase van de wed strijd slecht speelde, liet de setwinst liggen. De tweede set gaf hetzelfde beeld^een beter Olympia en een SVV dat iets meer geluk had en deze set won. De derde set was het Olympia dat het initiatief overnam. Er werd rede lijk gespeeld en er was een gelijkop- gaande strijd tezien. Olympis was de gelukkige winnaar. De vierde set wa ren deOlympianen moegestreden en SW had conditioneel nog wat over. Deze set en de wedstrijd werd dan ook terecht door SVV gewonnen. Olympia 2 - Spokers 1 2-2 Na een ruime achterstand in de eerste set begonnen de Olympiadames pas te spelen (10-3). Deze achterstand werd ingelopen tot 11-11, maar de set werd uiteindelijk nipt verloren. De tweede set speelden de Olympiadames hun eigen spel en deze set werd gewon nen. De derde en vierde set gingen ge lijk op. Achterstanden werden opge haald en voorsprongen werden uit han den gegeven. De derde set werd door Spokers gewonnen de vierde weer door Olympia, elk met 15-11. Toch een te rechte 2-2 eindstand. Jeugd jongens Olympia Al - SVV Al 2-1 Deze wedstrijd tussen de twee jeugd- teams werd in het voordeel van Olym pia beslist. Alleen de tweede set moes ten de jongens van Olympia aan SVV afstaan: te wijten aan eigen ongecon centreerd spel. De andere twee sets was Olympia beter in de aanval en toen werd er dan ook korte metten gemaakt met SVV. Heren: SDS- Olympia 2 3-1 Olympia begon deze wedstrijd met maar twee eigen basisspelers. On danks dat ze met vijf invallers speel den, wisten ze vrij gemakkelijk de eer ste set te winnen. SDS wist zich in de tweede set, aangeslagen door de eerste set, in het begin geen houding te geven. Olympia liep uit, maar SDS werd wak ker geschud en begon een met succes bekroonde inhaalrace. Bij deze gelijke stand wilde SDS er toch een einde aan maken. Na aanvankelijk uit te lopen was het nu Olympia dat terug begon te kruipen. De moeite bleek voor niets. SDS bleef constant scoren met een zeer diagonale aanval waar Olympia geen raad mee wist. Olympia dat toch wel een puntje uit Voorthuizen mee wil de nemen, begon de derde set als her boren. Alles liep weer zoals de eerste set en Olympia liep uit tot 14-8 en dacht nu de vijfde set wel bereikt te hebben maar begon ongeconcentreerd te spe len. SDS maakte hier handig gebruik van door terug te komen tot 14-14. Olympia, toch wel onder de indruk hiervan, was niet in staat om deze trein tegen te houden. Het werd uiteindelijk een 3-1 overwinning voor SDS. Olympia 5 - BG&SV 3-0 Dit was dan de belangrijke wedstrijd voor Olympia dat voor de wedstrijd 1 punt achter BG&SV op de tweede plaats stond. BG&SV dat haar kop positie graag verstevigd wilde zien, wist zich tegenover Olympia 5 dat de koppositie wilde overnemen, geen houding te geven. Weliswaar speelde Olympia deze avond ontzet- U tend sterk, maar BG&SV kon ook nog heel wat verwacht worden. BG&SV kon het echter echter niet waarma ken en speelden ongeconcentreerd. Niets liep bij BG&SV. Met een jeugdspelverde ler werd er goed gescoord, er werd goed verdedigd en BG&SV bleek niet in staat hier wat tegen te doen. Olympia liep makkelijk uit naar een 2-0 voor sprong. BG&SV, toch wel geschrokken, wilde er een gelijk spel uithalen. In die belangrijke set, toen Olympia dacht dat het al gewonnen had, begon BG&SV toch nog te draaien. Het was echter al te laat om nog wat aan de uiteindelijke 3-0 overwinning van Olympia te doen. Olympia staat met 1 punt verschil op de nummer twee aan de kop van de 3e klasse. Programma: Heren 9 maart, de Bunt 17.00 uur Olympia 1 - Vollkei 6 maart, Baarn, De Trits dsb 20.15 uur Limvio 2 - Olympia S 3 7 maart Soest, Beukendal d3c 20.15 uur De vu - Olympia S6 d4d 21.30 uur Olympia S7 - Surf 5 d3d 20.15 uur Olympia S5 - Vollkei 9 jaa 19.00 uur Olympia S Al - Leos Al hlb 20.15 uur Olympia S3 - Renswouw 8 maart Nederh.d. Berg De Blijk maa 20.15 uur Nederhorst Al - Olympia S Al 8 maart Hilversum, Sporthal Oost d2a 20.15 uur GVC/Paloma 3 - Olympia S4 8 maart Huizen, De Bun dia 20.15 uur Huizen - Olympia S2 8 maart Leusden, De Korf mcc 19.15 uur Leos Cl - Olympia S Cl h3d 21.30 uur Leos 5 - Olympia S5 8 maart Bunschoten, De Kuil h2b 21.15 uur Unicornus 2 - Olympia S4 9 maart Soest, De Bunt dd 15.00 uur Olympia S - Vollkei 2 hd 19.00 uur Olympia S2 - Set Up 9 maart Leusden, Groenhouten mbd 10.00 uur Leos B3 - Olympia S B2 Dames 1 van SVV/Stam heeft in de thuiswedstrijd tegen Shot vrij gemak kelijk met 3-0 gewonnen. Dames 2 en Heren 1 moesten de eer aan de tegen stander laten. Dames 2e divisie SVV 1-Shot 3-0 In een vrij regelmatige wedstrijd wis ten de dames van SVV/Stam 1 mak kelijk met 3-0 tegenstander te ver slaan. SVV is geen moment echt in gevaar geweest en heeft konstant voor gestaan. Af en toe lieten de dames van SVV de tegenstander nog wel even terugkomen, maar verder dan dat kwam Shot ook niet. SVV was de sterkste en won met de setstanden 15-10; 15-11 en 15-5. De inhaalset tegen Thornax is even eens door de dames van SW gewon nen, hetgeen betekent dat zij nu op een gedeelde 3 plaats staan. Dames 3e divisie SW 2 - Harderwijk 1-3 Hoewel SVV 2 er alles aan gedaan heeft om te winnen, moest het in Har derwijk toch de meerdere erkennen. Na de eerste set met 12-15 verloren te hebben, begon SVV 2 in de tweede set Harderwijk met goed aanvallend spel onder druk te zetten. Harderwijk kwam nog wel terug, maar de setzege ging naar SVV 15-12. In de derde set heeft SVV steeds voor gestaan tot 11-8, daarna liet het Harderwijk terugko men en tenslotte ging deze set dan ook naar de tegenstander 12-15. In de vier de set was SW wat aangeslagen en hier profiteerde Harderwijk van met een zeer harde en goede geplaatste aanval 5-15. Dames distriktsklasse SW 3 - Olympia 3-1 In de eerste set stond SVV aanvanke lijk met 1-7 achter, maar wist goed terug te komen. Door hard werken en een goede aanval was het SVV 3 dat met 17-15 won. Ook de tweede set ging naar SVV, omdat het Olympia niet in het spel liet komen; 15-12. In de derde set even wat concentratieverlies bij SW en het lukt niet om er bij te ko men: 10-15 voor Olympia. In de vierde set gingen de dames van SVV 3 ech ter weer strijdlustig van start. Steeds voorsprong voor SW en met zelfver zekerd spel werd ook deze set gewon nen met 15-7. Drie belangrijke punten voor SVV 3 tegen een hoger geklas seerd Olympia. Dames 4e klasse SW 9 - Spirit 7 2-2 Wat de laatste tijd al meer merkbaar was, namelijk spelen onder druk, bleek ook in deze wedstrijd tegen koploper Spirit 7 het struikelblok voor SW 9. Strak gespannen van de zenuwen ging alles verkeerd in de le set. Voordat de dames het zich realiseerden was het al 2-15. De tweede set begon als de eerste. Tot 4-14 werd er meer tegen zichzelf gespeeld. Daarna brak de spanning en kwam SVV langzamerhand weer in het gewone spel. Toch setverlies 9-15. De derde en vierde set werden de ba kens verlegd. Met de vertrouwde durf en lef werd Spirit 7 verslagen met 15-4 en 15-6. Al met al een juiste uit slag. SVV 9 blijft met 1 punt achter stand op de 2e plaats. Heren le klasse SSS 3 - SVV 1 3-1 Gezien de vorige wedstrijd tegen de Barnevelders beloofde ook deze wed strijd weer spannend te worden. In de eerste set werd door beide teams snel en fanatiek gespeeld. Een achterstand inspireerde SW tot een gevarieerde aanval en een vaste verdediging, waar door SVV de set overtuigend won. 12-15. Ook in het begin van de tweede set keek SW tegen een achterstand aan. Er werd van 11-2 teruggevochten naar 11-9, maar SSS won toch door een tempoverhoging. De derde set toonde eenzelfde beeld: 15-7. In de vierde set was SW het zelfvertrouwen even kwijt en zo keken ze snel tegen een flinke achterstand aan. Hoewel er nog van al les geprobeerd is, was de voorsprong dermate hoog dat SSS ook deze set winnend afsloot 15-5. Overige uitslagen: Dames SW4-VIF: 2-2 SW5-BG&SV2: 3-0 SW( - Limvio: 1-3 Leos 7 - SW 8: afgebroken i.v.m. sluiten zaak bij 1-1 stand. Jongens SW Al - Olympia: 1-1 Heren Salvo-SW 2: 2-2 Programma voor de komende week: Woensdag 6 maart: Dames 20.15 uur BG&SV - SW 6, De Trits-Baarn 19.00 uur Limvio 3 - SW 9, De Trits- Baarn Donderdag 7 maart Beukendal Dames 19.00 uur SVV 8 - Vollkei 7 Heren 20.15 uur SVV 1 - Wilhelmina 21.30 uur SVV 2 - Oberon 2 21.30 uur SVV 4 - Salvo 3 19.00 uur SVV 5 - Surf 4 Dames 21.30 uur V&S - SVV 4, Bussum Vrijdag 8 maart: Dames 21.15 uur Unicornus - SVV 5, Bunschoten Jongens 20.15 uur Spokers Al - SVV Al, Hil- versum/Kerkelanden Dames 21.00 uur Harderwijk 2 - SVV 3, Harder wijk Zaterdag 9 maart: Dames 17.15 uur Isala - SVV 1, Deventer 15.45 uur SOS/DPC - SVV 2, Utrecht Heren 14.30 uur Servio 2 - SVV 3. H'sum/De Meent Na de gevoelige nederlaag van vori ge week tegen Animo stond deze week voor de dames van BDC de moeilijke wedstrijd tegen het op de derde plaats "'staande Tornado uit Breda op het pro gramma. In een redelijk gevulde sporthal was het vooraf duidelijk dat de gasten uit Breda favoriet zouden zijn maar alles bleek anders uit te pakken. De eerste minuten waren beide teams afwachtend doorgekomen. De ope ningstreffer werd gemaakt door Tornado maar BDC maakte dit snel on gedaan (1-1). Het tempo was intussen aardig opgevoerd en Tornado leek hieruit het meeste profijt te trekken en nam door schoten vanaf de 9 meter- lijn een voorsprong van 1-3. Nadat het tempo bij de gasten was ge zakt bleef BDC doorgaan, wat resul teerde in een zeer spannende gelijkop- gaande strijd met teveel gemiste kan sen door de thuisspelende ploeg. De rust werd ingegaan met een 5-6 voorsprong voor Tornado maar ook met de wetenschap dat er nog niets verloren was voor BDC. Door direct in de tweede helft 6-6 op het scorebord te brengen probeerde BDC de wedstrijd naar eigen hand te zetten, maar wederom liet de afwerking te wensen over. Ondanks het feit dat men tot twee maal toe tegen een achter stand van twee punten aankeek, bleven de Soester dames terugkomen en alles leek erop dat dit zou lukken. Met een stand van 11-10 nam men voor het eerst in de wedstrijd een voorsprong maar Tornado, dat vanaf de 9 meterlijn domineerde maakte snel een einde aan alle illusies en met een voorsprong 12- 11 sloten zij de wedstrijd winnend af. Door deze nederlaag begint het er som ber uit te zien voor BDC, maar zolang er nog wedstrijden te spelen zijn is er nog niets beslist. O Uitslagen van zondag 3 maart. Jongensadsp. 2 BDC2-Shot 10-16 Herensen. 2 BDC2-RHC 27-9. Herensen. 3 BDC3-Baarn 2 31-9. Damessen. 1 BDCl-Servadin/Tornado 12-13 Damessen. 3 BDC3-AAV 9-9. Welpen Eendracht BDC 1-4. Damesjun. 3 Sporting.-BDC311-7. Jongenspup. BHC-BDC 4-9. Meisjesadsp.1 Amersfoort-BDCl 3-12. Meisjespup. 1 Fortissimo-BDCl 2-8. Herenjun. Neyenrodes-BDC 10-9. Wedstrijdprogram ma Uitwedstrijden zaterdag 9 maart. 19.15 uur, Herensen.2 HVBS-BDC2 Thuiswedstrijden zondag 10 maart: 14.25 uur, Jongensadsp.2 BDC2-RHC 15.10 uur, Damessen.4 BDC4-BHC4 16.15 uur, Herensen.3 BDC3-Laren 6 Uitwedstrijden zondag 10 maart: 10.00 uur Meisjespup. 1 LHV-BDCl 10.45 uur, Meisjesadsp. 2 BAT/Seyst- BDC2 12.15 uur, Herenjun. Neyenrodes 2BDC 13.30 uur, Meisjespup. 2 Fortissimo- BDC2 14.15 uur. Jongenspup. Break-out-BDC

Soester Courant | 1985 | | pagina 23