I I 1 Administratief medewerkster k Musica '85 in de Oude Kerk Beide maanden gaven een pittige vorstperiode Reehorst Meermarkt CASSIÈRE 18-20 jaar ACTIEVE PERSONEN UrtJN/INDS HOON/MODE „SOLO" VERKOOPSTER CASSIÈRE of Van Dam Super Bar-grill ,,'t Luykje" 'ExaktÉ markt i t- jfc b Tweede concert op 17 maart Kosmologische waarnemingen op Het Baarnsch Lyceum Weerpraatje Studiebijdragen Provincie Utrecht Paasbeste (tafel-)schikkingen Video reportages Foto-Video Herman van Dam R. WESTRA Nieuwe zaak UBO VERZEKERINGEN, ADMINISTRATIEF MEDEWERKER (m/v) Rein Tupker SIERSMEEDWERK SOESTDIJK SERVICEFLAT Wilt u echt zuiver Indonesisch eten? LEERLING CASSIÈRE De Waakvlam Soest J. CORNELISSE b.v. Getankt zc Bromfiets Specia voor li WOENSDAG 13 MAART 1985 SOESTER COURANT PAGINA 14 WOENSDAG >r 16 8 W* fffl' Met het concert dat Jan Jansen 27 ja nuari jl. heeft gegeven in de Oude Kerk, heeft het Nederlands Bach-Ensemble het muziek jaar 1985 geopend. Het Europarlement heeft dit jaar uit geroepen tot het Europees jaar van de muziek. Driehonderd jaar geleden werd J. S. Bach, G. F. Handel en D. Scarlatti geboren. J. S. Bach is één van de grootste componisten uit de muziek geschiedenis. Hij schiep een oeuvre waaruit later veel musici inspiratie hebben geput. Met Handel en Scarlatti vertegenwoordigt hij een stuk Europees muziekcultuur: resp. Duits, Duits- Engels en Italiaans-Spaans. In hun werken bereikte de laat-Barok haar hoogtepunt. Concert-serie Dat de drie 'groten' als belangrijkste Barok-componisten ruim vertegen woordigd zijn in de serie die het N.B.E. te bieden heeft, behoeft verder nauwe lijks betoog. Met een prachtige ruimte als de Oude Kerk met haar goede akoestiek, een groot aantal musici, verschillende koren en een orkest, schept Soest een unieke kans voor een muzikaal herdenkingsprogramma. Krijn Koetsveld, dirigent van het N.B. E. en het Nederlands Motet- en Madri gaalkoor, initieerde het plan voor een concertserie te Soest, bestaande uit een vijftal concerten. Inmiddels is het idee werkelijkheid geworden: Jan Jansen, de cantororganist van de Oude Kerk en vaste N.B.E.-organist, werd bereid gevonden de eerste twee con certen te geven: op 27 januari speelde hij orgel- en clavecimbelwerken van J. S. Bach, en met succes! Op 17 maart a.s. speelt hij clavecimbelwerken van G. F. Handel en D. Scarlatti. Andere musici zegden hun medewer king toe: Peter Kooy (ook uit Soest afkomstig), Mayke Suurmond, Simon Schouten en Robert Coupe zijn de vo cale solisten voor de andere concerten. Het Nederlands Motet- en Madrigaal koor verzorgt een concert en natuurlijk het N.B.E. zelf, met in juni '85 werken van J. S. Bach voor solisten, koor en orkest: het motet 'Komm, Jesu, Komm' (koor a capella), cantate 50 (dubbel- korig) openingskoor, met orkest, het 5e Brandenburgs Concert (clavecimbel- solo Jan Jansen), het Magnificat (so listen, Jan Jansen, 5-stemmig koor en orkest In september komt het Nederlands Repetitie van het Bach-ensenible. Motet- en Madrigaalkoor aan de beurt, samen met het orkest van het N.B.E., met op hun programma een orgelcon cert van G. F. Handel (solo Jan Jan sen), een dubbelconcert voor 2 clave- cimbels van J. S. Bach (solisten: Jan Jansen en Krijn Koetsveld) en cantate 39 van Bach solisten, koor en orkest) Het muziekjaar 1985 wordt op 22 de cember besloten met cantates uit het Weihnachtsoratorium van J. S. Bach: nummer 1, 2, 5 en 6. Solisten, koor en orkest staan onder leiding van Krijn Koetsveld. Het N.B.E. In september 1983 werd op initiatief van dirigent Krijn Koetsveld het N.B.E. in het leven geroepen. Een aantal en thousiaste Bach-zangers vormden een bestuur en op 22 december 1983 werden delen uit het Weihnachtsoratorium van J. S. Bach uitgevoerd. Het eerste con cert was een enorm succes. Zó'n suc ces, dat besloten werd een volgend concert te organiseren: 30 september 1984, met de beroemde Hohe Messe van Bach. Een volle kerk, een glans rijke uitvoering met lovende resencies. Het bestuur van het N.B.E. voelde zich genoeg gesterkt om een definitie ve status aan te nemen. Het N.B.E. is nu geworden: de 'Stichting het Ne derlands Bach-Ensemble' en stelt zich het volgende ten doel: het (doen) uit voeren van grote barokke werken voor koor en orkest tot ongeveer 1800. Het geen betekent dat grote barokke ora toria van Bach, Handel en Scarlatti e.a. uitgevoerd zullen worden, maar ook werken van Mozart, Haydn en Beethoven kunnen binnen deze doel stelling ten gehore gebracht worden. Geld De plannen waren er, de musici ook, maar nu het geld nog! Bij vorige con certen waren er sponsors, een aantal middenstanders uit Soest en omgeving, die door middel van hun bijdragen het begrotingstekort aanvulden. Voor een serie van vijf concerten is veel meer geld nodig. Hoe komt het N.B.E. aan een slordige 20.000? De gemeente Soest stemde toe het N.B.E. een subsidie toe te kennen. Burgemeester Scholten en Wethouder Kingma waren aanwezig bij de uitvoe ring van de Hohe Messe en voelden voor een blijvende plaats van het N.B.E. in hun gemeente, gezien de goe de, professionele muzikale prestaties van het ensemble. De vierde lezing op Het Baarnsch Lyceum in de serie Moderne Kosmolo gie werd afgelopen donderdagavond 7 maart niet gegeven door dr. P. Kat- gert. Door ziekte verhinderd moest hij het overlaten aan dr. V. Icke, die voor de derde maal in successie de aanwezi gen (weer plm. 120!mocht en kon boeien. In vervolg op zijn vorige twee lezingen sprak dr. Icke over "Kosmolo gische waarnemingen". Hoewel de spreker slechts een dag van tevoren gevraagd kon worden om in te vallen en zijn lezing toen nog voorbe reid moest worden, werd het opnieuw een zeer interessante avond. Het was ook nu weer een genoegen om deze wetenschapper over zijn vakgebied te horen praten. De rode draad door deze lezing was de vraag: hoe komen we aan onze kennis over de kosmologische eigenschappen van het heelal? Of: hoe moeten de waarnemingen geïnterpreteerd wor den om te komen tot het beeld dat we van het heelal hebben? Stap voor stap voerde dr. Icke zijn gehoor langs de verschillende eigen schappen van het heelal. De donkere nachthemel gebruikte hij als startpunt voor de conclusie dat het heelal uitdijt. De metingen van de snelheid van sterrenstelsels m.b.v. het Doppler- effekt en de meting van de afstand tot de stelsels leidden tot de aard van de uitdijing. Hierbij kwam de zgn. Hub- ble-constante tevoorschijn, waaruit volgt dat het heelal per miljoen licht jaar afstand tot de aarde met ongeveer 20 km/s uitdijt. Via twee bepalingen van de dichtheid van materie in het heelal werd nog maals het bestaan van de zogenaamde donkere materie aangetoond. Opnieuw bleek dat de zichtbare massa in het heelal'totaal niet toereikend Is om de grote snelheden van sterrenstelsels te verklaren. Bovendien bleek de beste bepaling van de massadichtheid in het heelal in de richting te wij2en van een eeuwige uitdijing van het heelal. De vorm van het heelal was in de theorie tot twee dimensies vereenvoudigd, al een moeilijk probleem, dat niet zonder de derde dimensie opgelost kon wor den. Tevens bleek dat de waarnemin gen voor bepaling van de vorm van het heelal betrekking moeten hebben op zeer veraf gelegen sterrenstelsels. De ze stelsels zien wij miljarden jaren in de tijd terug, hetgeen, gezien hun mo gelijke evolutie in de tijd tot nu toe, niet als representatief voor de huidige toe stand gebruikt kan worden. Dus over de vorm van het heelal kunnen de waarnemingen nauwelijks uitsluitsel geven. De waarneming over de achtergrond straling en over de verhouding van waterstof en helium waren beter toe pasbaar. Zelfs zo dat de waargenomen achtergrondstraling, overeenkomend met een temperatuur van 2,7 Keivin (ruim-270°C!ons informatie geeft over het heelal toen het een paar miljoen jaar oud was. De waargeno men verhouding tussen waterstof en helium in het heelal is in overeenstem ming met het kernfusieproces in het vroege heelal, waarbij uit waterstof helium gevormd werd. Tegen 22.00 uur werd de avond beslo ten, doch niet voordat dr. V. Icke door drs. Ch. Wolf, namens Het Baarnsch Lyceum èn alle aanwezigen, zeer be dankt werd voor zijn drievoudige bij drage aan deze, nu reeds zeer geslaag de lezingenserie over Moderne Kosmo logie. Aan alles komt een einde, zo ook aan deze serie lezingen. De laatste lezing wordt woensdag 13 maart gegeven do(ordr. G. Bauerle van de Universiteit van Amsterdam. Zijn onderwerp is "Oerknal en elementaire deeltjes". Ook deze laatste lezing wordt gehouden in de kantine van Het Baarnsch Ly ceum, de aanvang is 20.00 uur en de toegang is gratis. Het was niet genoeg. Gelukkig werd de Makelaardij Butzelaar en Majoor be reid gevonden. Wat brengt een make laar ertoe een muziekgezelschap te gaan steunen? Directeur Majoor, is zelf een muziekliefhebber. Hij vindt het N.B.E. bijzondere prestaties le veren. Nieuwe initiatieven wordt vaak geen ruimte gegeven. Het feit dat het N.B.E. deze wel durft te nemen wil hij honoreren. Het sluit nauw aan bij de instelling en werkwijze van de make laardij. De Gouden Snaar, een oude bekende voor de Soesters, heeft zich zeer ge ïnteresseerd getoond. Niet te verwon deren, als men even gaat kijken in de winkel aan de Steenhoffstraat. Naast een ruime sortering van audio- en vi- deo-apparatuur een grote keus in klas sieke platen. De heer Meeder geniet zelf graag van mooie muziek in een fij ne ruimte en gelooft dat het N.B.E. hier zeker voor zal zorgen. Echter, hij kan zorgen voor het thuis nagenieten. In elk programmaboekje zullen platen vermeld worden die hij van de gespeel de werken in huis heeft. De kleine sponsors, de donateurs, ma ken de zaak helemaal rond. Het zijn K. P. B. Allard Registeraccountant, Van Dam Supermarkt, Deelen Make laardij B.V., Foxboro B.V., Restaurant 't Hoogje, Kavé Doe het Zelf, Lood- gietersbedrijf G. v.d. Pol, Prefab Beton B.v., Procar Verkoop B.V., Renault Stam, Bij het opstellen van dit overzicht gaf februari de indruk weinig voor januari te willen onderdoen, wat de kou be treft. Het leek op dat moment al vrijwel ze ker dat er na 23 jaar weer een Elfste dentocht zou worden gehouden Bij zo'n koudegolf met 's nachts stren ge vorst kun je van de ouderen vaak herinneringen horen aan de winter van 1929. Die gaf zelfs twee Elfstedentoch ten, ook nog een op 28 februari. De vorst duurde toen tot in maart, zoals voor het laatst ook aan het einde van de lange winter van 1963 het geval was. Het is mogelijk dat deze februari bij het groepje van 5 a 6 koudste komt van deze eeuw. Wat het aantal ijsdagen betreft, dat zijn dagen waarop gedurende het hele etmaal het kwik onder nul blijft, staat februari1947 op kop in deze eeuw met 24,1956:23,1942:18,1929:13 ijsdagen. Wat betreft nachten met strenge vorst (meer dan tien graden) staat 1956 bo venaan met 17, 1929: 11, 1917 met S streng, in welke buurt ook deze februa ri terecht kan komen. Taalwerk Textperts B.V. en De Vijf Kronen alle te Soest, en R. Veerman Muziek en Willemsen Muziek, beide te Amersfoort. Vignet Na een succesvolle start en met nog veel toekomst-muziek in het vooruit zicht, leek een eigen kenmerk, in stijl aangepast aan het unieke karakter van het N.B.E., een goed idee. Dirigent Krijn Koetsveld. Het inmiddels al bekende vignet is ont worpen door de Soester kunstenaar Ivan Dilrosun. De sierlijk barokke let ters worden omgeven door twee noten balken. Daarnaast ontwierp hij een eigen lettertype voor de gehele vermel- dig en de dirigent. Een smaakvol ge heel. Vrienden N.B.E. Vorig jaar werd de club 'Vrienden van het N.B.E. opgericht. Leden zijn parti culieren die de doelstelling van de Stichting het Nederlands Bach. En semble onderschrijven en op de hoog te willen blijven van haar activiteiten. Voor 100,- per jaar kan iedereen zich hierbij aansluiten. In ruil daarvoor worden per concert twee gratis toe gangskaarten ontvangen, alsmede de toezending van het periodiek over de activiteiten van het N.B.E. Men kan zich opgeven bij de heer H. Radema ker, Lange Brinkweg 62, Soest, tel. 10466. Toegangsprijzenabonnement De prijzen voor de resterende concer ten zijn: voor het eerstvolgende con cert 7,50; voor de overige concerten 12,50. Een aangepast abonnement is te koop bij De Gouden Snaar, Steenhoffstraat 13a, en bij de heer H. Rademaker, tel. 10466. Toekomst- muziek Na 1985 zijn er meer concerten te ver wachten. Voor 1986 zijn vergevorderde plannen betreffende een tournee in Frankrijk (Parijs, Dijon, Reims, Tours), met de Matthaus-Passion op het programma. Geen geringe presta tie voor een ensemble dat twee jaar ge leden zijn eerste concert gaf! Met de zo bevredigende start op 27 januari jl. hoopt het N.J3.E. de concert serie in het muziekjaar 1985 in de Oude Kerk een groot succes ?al worden! Tweede concert1 I Zondag 17 maart a.s. geeft Jan Jansen het tweede concert in de serie. Hij speelt clavecimbelwerken van G. F. Handel en D. Scarlatti. Plaats: Oude Kerk, Soest. Aanvang: 15.00 uur. Kaarten zijn te koop bij De Gouden Snaar, Steenhoffstraat 13a. Telefo nisch: de heer H. Rademaker, tel. 10466. Ook voor het studiejaar 1985/1986 be staat de mogeljkheid om een studiebij- drage te krijgen van de provincie Utrecht. Een provinciale studiebijdrage wordt door gedeputeerde staten van Utrecht toegekend in de vorm van een rente loos voorschot waarvan de helft na de opleiding moet worden terugbetaald. Wie komt in aanmerking? - Inwoners van de provincie Utrecht, die niet meer leerplichtig zijn. Van Minderjarigen moeten de ouder(s) of verzorger(s) in de provincie Utrecht wonen. - Het bruto inkomen mag, afhankelijk van de gezinssamenstelling niet meer bedragen dan een bepaald maximum. Om welke opleidingen gaat het? -Algemeen vormend en beroepsgericht onderwijs - Tweede kans onderwijs, bijvoorbeeld een dagschool voor volwassenen. - (Schriftelijke) cursussen en part-time opleidingen. - Opleidingen in het speciaal (buitenge woon) onderwijs komen niet in aanmerking. Wat zijn de studiekosten? - School-, cursus- en inschrijfgeld. - Studieboeken, leermiddelen, materia len en beroepskleding. - Reiskosten. Hoe groot is de studiebijdrage? - De bijdrage is nooit hoger dan 25% van de genormeerde studiekosten. - Voor nascholing kan de bijdrage 50% van de studiekosten bedragen. Waar en wanneer aanvragen? - Bij de gemeente waar u woont vóór 1 april a.s.: de formulieren zijn aldaar verkrijgbaar. - Indien voor de opleiding een studiebij drage van het Rijk kan worden verkre gen, moet u eerst bij de rijksoverheid een aanvraag indienen. - Voor nascholing moet u in eerste in stantie bij het arbeidsbureau aanvra gen. Wilt u nadere informatie? - Bel met de gemeente. - Of met bureau studtiebijdragen van de provincie Utrecht, telefoon 030-321632, toestel 244 of 247. KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ TUINBOUW EN PLANTKUNDE Het Paasfeest met zijn tradities en symbolen is het feest van het nieuwe leven, het nieuwe voorjaar. Van ouds her vormen de kleuren geel en groen, aangevuld met eieren, noten en paas- brood, de basis voor een vrolijke Paas- tafelversiering. Op dinsdag 2 april a.s. kunt u onder lei ding van twee leden van de bloem schikkring uw eigen schikking maken. Aan de hand van diverse voorbeelden, die op vier a vijf gedekte tafels wor den getoond, kunt u ideeën ontlenen voor het maken van twee bloemstukjes. Het materialenpakket dat voor u wordt samengesteld is daarop afgestemd en bevat o.a. diverse soorten verse lente bloemen, steekgroen, oasis, draad en mos. Welke bloemen precies bullen worden gebruikt is nu nog niet te zeg gen, maar de kleuren zijn op Pasen afgestemd: geel, wit en misschien wat blauw. Het is niet zo belangrijk of u "begin ner" of "gevorderd" bloemschikker bent; de nodige begeleiding wordt ver zorgd door twee ervaren bloemschik- sters. Mocht u, enthousiast geworden thuis zelf alvast aan de slag willen dan volgen hier twee tips: Eieren en walnoten vormen (al dan niet beschilderd) een leuke aanvulling op een schikking. Bij voorzichtig ge bruik kunnen eieren een aantal jaren mee: u moet ze dan wel uitblazen. Aan onder- en bovenzijde maakt u een gaatje, waarna de inhoud er voorzich tig wordt uitgeblazen. Om de schaal schoon te maken en te verstevigen legt u hem een uurtje in een azijnoplossing. Een satéprikker in één van de gaatjes maakt het ei geschikt om in een bloem stuk te verwerken. Walnoten hebben in het brede deel, precies in het midden een zachte plek waar gemakkelijk een metalen draad of satépen ingestoken kan worden. Net als bij het ei verge makkelijkt dit de verwerking in een bloemstuk of boeket. De kosten van deze avond, inclusief het materialenpakket, bedragen voor leden van Groei en Bloei 15,-. Voor niet-Ieden zijn de kosten 22,50. Wat u zelf mee moet nemen is: een scherp mesje, een draadtangetje en een schaal of mandje waarin u wilt schikken. De aanvang op dinsdag avond 2 april is om 20.00 uur in het Medisch Centrum aan de Nieuweweg (hoek Smitsweg). Tot 25 maart a.s. kunt u zich aanmel den bij mevr. A. Mees, tel. 03463-3279. Stomerij „IA" b.v. TELEFOON 02154-13954' VOOR GOED EN SNEL CHEMISCH REINIGEN Praamgracht 5 Soestdijk Tel. 02155-17552 Nieuweweg 59 - Soest Telefoon 1 3288 koopt LOMPEN, IJZER, PAPIER en METALEN Zaterdags na 12 uur GESLOTEN. KPMNP WAlRrOSMETICS 62 jaar fabrikant van hoogwaardige haar- KEUNE WAIRCObMfcl Frankrijk uraagt een kosmetica, met vestigingen in iNeaeri Leeftijd i 20 jaar, HAVO/MAVO niveau. Enige kantoorervaring strekt tot aanbeveling. Het juiste meisje voor deze job bieden wij naast een goed salaris en secundaire voorzieningen de mogelijkheid om promotie te maken. prima Sollitaties.. voorzien van pasfoto, te richten aan ons hoofdkantoor te Soest, t.a. v. de heer de Vos. BIRKSTRAAT 101 - 3768 HD SOEST vraagt: voor hele dagen. Telefoon 14071 instelling van het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten en het CNV, wil graag in con tact komen met die in hun vrije tijd werkzaam willen zijn als vrij tussenpersoon. Inschrijving in één van de SER-registers vindt plaats. Voor opleiding en begeleiding wordt gezorgd. Indien u tenminste twee avonden per week beschikbaar bent en belangstelling hebt, belt of schrijft u dan eens naar onze inspec teur, de heer J. Engelhart, Acaciastraat 56, Nieuwegein, tel. 03402-63221, die u na dere informatie zal verstrekken. STICHTING MAARSCHALKSBOS-ZONNEGLOREN Voor onze afdeling financiële administratie gevestigd in het ziekenhuis Zonnegloren te Soest, zoeken wij op korte termijn een; De administratie is sinds januari 1985 volledig geautomatiseerd. Betrokkene zal in aanvang werkzaam zijn op zowel de afdeling patiëntenadministratie en de boekhouding waar verwacht wordt dat hij/zij te zijner tijd o.a. de gehele debiteurenadministratie voor zijn/haar rekening gaat nemen. Voor deze funktie gaan onze gedachten uit naar iemand die: een opleiding op Mavo/Havo nivo heeft. tussen 19 en 25 jaar is. enige ervaring in een administratieve funktie heeft opgedaan en goede kontaktuele eigenschappen bezit. Arbeidsvoorwaarden overeenkomstig de CAO-ziekenhuiswezen. Nadere informatie over de funktie kunt u inwinnen bij de heer B. Verheij, hoofd administratieve dienst, tel. 02155-19144, toestel 115. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u richten aan de afdeling: Personeelszaken, postbus 2025, 3760 CA Soest. de smid van Soest Voor al uw tot en met reparaties VELDWEG 6 A 3763 LL SOEST Telefoon 02155-21552, b.g.g. 23848 In het riant opgezette appartementencomplex ORANJE PARKFLAT is te koop een uitermate fraaie met hall, ruime woonkamer met groot balkon, luxe complete keuken, slaapkamer, complete badkamer. De ligging op de 3e etage met uitzicht op een park met vijverpartijen is als bijzonder aantrekkelijk aan te merken. De scherpe vraagprijs bedraagt inclusief garage en berging 1238.000,- k.k. Inlichtingen: MAKELAARSKANTOOR D. BOON Julianalaan 26 - Bilthoven Telefoon 030 - 78 26 28 7813 47 Voor uw kado's Grote keuze in badlakens - glaswerk - kop schotels - bekers - servetten - schorten - ovenwanten Soeslerbergseslraat 37, Soest, lel. 130.97 Dat kan bij Indonesisch restaurant Langestraat 67 Amersfoort telefoon 033-18202 Voor lunch-, diner- en partyservice (ook bezorging), afh aalservice. Openingstijden.- dinsdag 1 lm zaterdag 12.00-20.00 uur, donderdag 12.00-21.00 uur, zondag 14.00-20.00 uur, maandag gesloten. Wij vragen voor de afdeling FIJNE VLEESWAREN een voor 5 dagen per week. (Niet voor 't weekend) Tevens vragen wij een voor 3 tot 5 dagen per week. (kjiet voor 't weekend) Gegadigden die belangstelling hebben voor deze banen kunnen een sollicitatieformulier afhalen bij onze supermarkt. Wiardi Beckmanstraat 491 - Soest Telefoon 02155-10264 Voor totaal onderhoud in en om uw woning: daken, goten, riolering, c.v., schoorsteenvegen enz. CV SERVICEBEDRIJF TEL. 02155-166SS MAART - UW VOORDEELMAAND!! Van maandag t/m vrijdag uitsluitend tussen 16.30 en 19.30 uur serveren wij onderstaande gerechten met frites en gemengde salade tegen een zéér speciale prijs!! KalfsT-boneen Spies ,,'t Luykje"20.00 Entrecóte, tournedos, spareribs, varkenshaas, cordon bleu 15.00 Verse mosselen, saté-super, kipschnitzel, slibtong, shoarma-super 10.00 Steenhoffstraat 47 - Soest - Tel. 02155-18252 Reserveren aanbevolen, la carte elke dag geopend. H INSTALLATIE BEDRIJF SOEST - STEENHOFFSTRAAT 15A TELEFOON 02155-1 2577 -1 3014 Voor: ONDERHOUDSABONNEMENT GASAPPARATEN GAS-, WATER- EN SANITAIR- INSTALLATIES VERWARMINGSINSTALLATIES LICHT- EN KRACHTINSTAL LATIES GOTEN EN DAKBEDEKKINGEN A.s. vrijdagmiddag, 1.' uur opent de Soester u nanciën, drs. J. L. M< zaak aan de Soestei het pand dat zijn be dankt aan het feit dat firma Hooijer IJzeru schappen er gevestigd De nieuwe zaak, die c naam "Exakta-Utrec is inmiddels zevend Exakta Benelux B.V een uitgebreid assoi kozijnen, maar ook v ken, schuifwanden, e Soest zal voornameli en verkoopkantoor gi der leiding van de c van der Wissel en H. In de afgelopen wek werkt om het pand aa sestraat 28-30, op de ii laan, geschikt te mal we bedrijf, dat hiei dicht die door het r trum in Soest-Zuid stand aan "het Pl> bovenste deel van straat in Soest nog noemd. Alleen ai oj Soest blij zijn met "Exakta" maar ook aanleiding genoeg vc Er is in Nederland e belangstelling te co toepassen van kuns gebeurt dan in na\ land, waar intusser van de huizen met k uitgevoerd. Al enig» op de Nederlandse baar, maar volgens en Visser is er mor een echte doorbraa) Ongeëvenaarde "De ervaringen die land met kunststof 5 gaans van Belgisch maar kwalitatief ni de Nederlanders maakt. "Het systee van Duitse orgine, in het Nederland: echter van ongeë1 Met name in Duits jaren grote vorder! gebied, en de ver Nederlandse mark gespannen. "Er is eigenlijk rr ons produkt," aldu; en Visser. "Het Kunststof verrot n te vernieuwen en vrij." In het algemeen g dat er bij het toe; nogal conventione 'De aannemer is i geïnteresseerd in dat ligt wel enigsz dat daar voor hen re verdienste ligt. l de interesse te we architecten, aann professioneel bij trokken zijn, maa Twee inwoners rige week door nadat gebleken hun auto's had der daarvoor pomphouder. 1 zich voor bij e Beukenlaan. I (19) voor een Het tweede ge pompstation a trachtte J. v.d aan benzine te de rekening alt Op de Konings ge week de 2 aan, toen hij kilometer per verdween de t van een aan industrie, ma toch in hem De brommer t en V. 1 In haar strev lijk te inform naamde "La Deze informi ciale prijsa kortingen v< voornamelijl tiegangers ii tarieven zijr te verkrijger Om de infori ven, is een met de Feni verschillend fabrikant v Robijn, woi Lijn" midd* geïntroduce lep, de ster lander te ra woorden, m een reis vt naar Malag In totaal zi De aktie loi Tijdens dez er via deze worden ge lage prijze Bel en Win ciaal voor

Soester Courant | 1985 | | pagina 14