Exakta richt zich op snel groeiende markt voor kunststof kozijnen Een grazige toekomst voor het uitgestorven oerpaard Nut organiseert Boekenfestival in de Borg voor lage prijzen Speciale KLM telefoonlijn Prot. Chr. gezinsvervangend tehuis voor regio in Leusden kantoor- hulpmiddelen KWIEK INKEL Getankt zonder betalen Twee inwoners van Soest werden vo rige week door de politie aangehouden nadat gebleken was dat zij de tank van hun auto's hadden laten vollopen zon der daarvoor af te rekenen met de pomphouder. Het eerste geval deed zich voor bij een pompstation aan de Beukenlaan. Hier tankte W. v.d. B. (19) voor een bedrag van 25 gulden. Het tweede geval vond plaats bij een pompstation aan de Smitsweg. Daar trachtte J. v.d. H. op voordelige wijze aan benzine te komen, maar hij kreeg de rekening alsnog gepresenteerd. Bromfietser reed te hard Op de Koningsweg hield de politie vori ge week de 20-jarige P. V. uit Soest aan, toen hij met een snelheid van 75 kilometer per uur reed. Aanvankelijk verdween de bromfietser op het terrein van een aan de Koningsweg gelegen industrie, maar de politie slaagde er toch in hem in de kraag te grijpen. De brommer werd aan het bureau ge plaatst en Vkreeg een proces-verbaal. In haar streven de klant zo goed moge lijk te informeren, heeft KLM een zoge naamde "Lage Prijzen Lijn" geopend. Deze informatielijn richt zich met spe ciale prijsaanbiedingen, waaronder kortingen voor jongeren en 60 ers, voornamelijk op de grote groep vakan tiegangers in ons land. Deze speciale tarieven zijn gewoon bij de reisburo's te verkrijgen. Om de informatielijn bekendheid te ge ven, is een samenwerking aangegaan met de Fenix. Op de verpakkingen van verschillende produkten van de fabrikant van o.a. Dubro, Glorix en Robijn, wordt KLM's "Lage Prijzen Lijn" middels de "Bel en Win" aktie geïntroduceerd. Door deze lijn te bel len, de stem van een bekende Neder lander te raden en een vraag te beant woorden, maakt de deelnemer kans op een reis voor 2 personen zakgeld naar Malaga. In totaal zij er 80 tickets beschikbaar. De aktie loopt tot en met 24 maart a.s. Tijdens deze aktie maar ook daarna zal er via deze lijn uitgebreide informatie worden gegeven over KLM's extra lage prijzen. Iedere deelnemer aan de Bel en Win aktie kan overigens de spe ciaal voor deze aktie ontwikkelde KLM Hondje schrikt: fietster licht gewond Op de Dorresteinweg kwam mevrouw C. J. v.d. B. (42) vorige week met haar fiets ten val, toen zij daar met haar hondje aan de lijn voorbij een huis reed, waaruit plotseling twee bouviers opdo ken die het hondje van mevrouw V. d. B. danig aan het schrikken maakten. De fietster moest zich onder dokters behandeling stellen. Haar tas werd flink beschadigd. De politie onderzoekt de herkomst van de bouviers. Knapen bekennen vernielingen aan auto's Twee knapen, W. van 't H. en J. D., hebben vorige week een aantal auto antennes vernield. Zij biechtten dat op aan een van de leiders van het tehuis "in Soest, waarin zij verbleven. Aan de Van Weedestraat moesten drie auto's het ontgelden; aan de Schrikslaan één. Overigens was van deze vernie lingen nog geen aangifte bij de politie gedaan door de autobezitters. worldwide poster krijgen. Een unieke en informatieve wereldkaart (formaat 100x65 cm). KLM wil met de introduktie van deze telefoonlijn nog eens laten zien van alle markten thuis te zijn. ook in die van de lage prijzen. KLM's "Lage Prijzen Lijn" voor voor-1 delige vliegreizen. Tot en met 24 maart a.s. met bel en Win aktie 020-653777, daarna 020-437671. Vorige week werd het hoogste punt be reikt van het in Leusden in aanbouw zijnde gezinsvervangend tehuis voor geestelijk gehandicapte volwasse nen. Het huis, waarvan het adres; Stijgbeugel 32 is, bestaat uit zes aan eengeschakelde eengezinswoningen en is het enige gezinsvervangende tehuis met een protestants-christelijke sig natuur in de regio. In totaal zullen er 24 bewoners komen - de eersten er van hopen in juni a.s. al hun intrek in hun huis te nemen. Cheques uit auto gestolen De heer E.B. van de Korte Brink weg deed vorige week bij de politie aangifte van de diefstal van elf betaalchques. Ze waren uit zijn auto, die achter zijn huis geparkeerd stond, gestolen. De dader bleek de auto te hebben openge broken. 'Dikke van Daie' gestolen Op Eerste Kerstdag werd een van de winkelruiten van een boekhandel aan de Zuidpromenade vernield. De schade daarvan bedroeg al 2000 gulden, maar naar onlangs bleek moet de dader zich bij die gelegenheid ook hebben schul dig gemaakt aan de diefstal van een "Dikke van Dale", het bekende Neder landse woordenboek met een waarde van 250 gulden. Een leergierige dief, kennelijk. Inbraak Kerkpad Bij een inbraak in de woning van de heer R.K. aan het Kerkpad heeft de dader niet alleen een tot dusver onbe kende hoeveelheid geld, maar ook een postzegelverzameling en een verrekij ker meegenomen. Om binnen te komen bleek hij met een paaltje een ruit aan de achterzijde van de woning te hebben ingeslagen. Inbraak Gallenkamp Pelsweg De heer L.G. uit Soest deed vorige week bij de politie aangifte van in braak in een handelskantoor aan de Gallenkamp Pelsweg. De dader drong het pand binnen door het forceren van een wc-raampje aan de voorkant. Bij het eerste onderzoek werd niets ver- jBiai. Het tehuis gaai un van ue m uueciit gevestigde "Dokter Willem de Jong- stichting", een stichting die op dit mo ment zeven van deze tehuizen in de provincie Utrecht in beheer heeft. Inlichtingen over het eventueel kun nen gaan wonen in het tehuis in Leus den worden verstrekt door de Sociaal Pedagogische Dienst, 't Zand 25 te Amersfoort (tel. 033-770624); nadere in formatie over de stichting is verkrijg baar bij het centraal bureau Stadhou derslaan 43 te Utrecht (tel. 030-514264 of 517460). Nieuwe zaak in voormalig Hooijer-pand, aan Soesterbergsestraat A.s. vrijdagmiddag, 15 maart, om 16.30 uur opent de Soester wethouder van Fi nanciën, drs. J. L. Menne, een nieuwe zaak aan de Soesterbergsestraat, in het pand dat zijn bekendheid vooral dankt aan het feit dat tot voor kort de firma Hooijer Ijzerwaren en Gereed schappen er gevestigd was. De nieuwe zaak, die opereert onder de naam "Exakta-Utrecht Kozijn" B.V. is inmiddels zevende vestiging van Exakta Benelux B.V., fabrikant van een uitgebreid assortiment kunststof kozijnen, maar ook van deuren, rollui ken, schuifwanden, etc. Het bedrijf in Soest zal voornamelijk als showroom en verkoopkantoor gaan fungeren, on der leiding van de directeuren V. E. van der Wissel en H. G. Visser. In de afgelopen weken is er hard ge- werkt om het pand aan de Soesterberg sestraat 28-30, op de hoek van de Eiken laan, geschikt te maken voor het nieu we bedrijf, dat hiermee de "gaten" dicht die door het nieuwe winkelcen trum in Soest-Zuid in het winkelbe stand aan "het Pleintje" zoals het bovenste deel van de Soesterbergse straat in Soest nog vaak wordt ge noemd. Alleen al om die reden mag Soest blij zijn met de vestiging van "Exakta" maar ook anderszins is daar aanleiding genoeg voor. Er is in Nederland een sterk groeiende belangstelling te constateren voor het toepassen van kunststof kozijnen. Dat gebeurt dan in navolging van Duits land, waar intussen al meer dan 70% van de huizen met kunststof kozijnen is uitgevoerd. Al enige jaren is kunststof op de Nederlandse markt aanwend baar, maar volgens de heren V.d.Wissel en Visser is er momenteel sprake van een echte doorbraak. Ongeëvenaarde kwaliteit "De ervaringen die tot dusver in Neder land met kunststof zijn opgedaan, door gaans van Belgisch of Duits fabrikaat, maar kwalitatief niet al te best, hebben de Nederlanders wat aarzelend ge maakt. "Het systeem van Exakta -ook van Duitse orgine, maar gefabriceerd in het Nederlandse Winterswijk- is echter van ongeëvenaarde kwaliteit. Met name in Duitsland zijn de laatste jaren grote vorderingen gemaakt op dit gebied, en de verwachtingen voor de Nederlandse markt zijn dan ook hoog gespannen. "Er is eigenlijk maar één nadeel aai. ons produkt," aldus de heren v.d.Wissel en Visser. "Het is in feite té goed. Kunststof verrot niet, je hoeft het nooit te vernieuwen en het is onderhouds vrij." In het algemeen geldt voor Nederland dat er bij het toepassen van kozijnen nogal conventioneel wordt gehandeld. "De aannemer is in het algemeen meer geïnteresseerd in houten kozijnen, en dat ligt wel enigszins voor de hand, om dat daar voor hem een bron van grote re verdienste ligt. We proberen uiteraard de interesse te wekken van makelaars, architecten, aannemers en anderen die professioneel bij de woningbouw be trokken zijn, maar richten ons voorlo pig vooral op de particulier. Is die voor het idee van kunststof gewonnen, dan zullen de bouwkundigenin hun voet spoor wel volgen," is de verwachting. Het materiaal dat voor Exakta-kunst- stofkozijnen wordt gebruikt is kleur echt, krasvast en slagvast PVC. Boven dien beschikt het standaard kozijn over een stalen verstevigingsprofiel rondom, waarbij het systeem bovendien voldoet aan de strengste normen voor isolatie en ventilatie. Zo houdt een Exakta-ko- zijn niet minder dan 70% van de warmte binnen die bij een normaal raam van enkel glas naar buiten gaat. Het raam wordt met kit aan verschillende zijden luchtdicht "opgesloten" tussen de muur Het dubbele glas bevat een tussenruim te van 16 millimeter (bij normaal dub bel glas is dat meestal l2mm), is storm vrij tot 100 meter hoogte en het hang en sluitwerk is rondom het raam aange bracht, met het beslag in het raam. Verder is het Exakta-kozijn bijzonder inbraakveilig, omdat de glaslatten altijd aan de binnenkant bevestigd zijn. De scharnieren bevinden zich eveneens aan de binnenzijde, zodat het Exakte-raam naar binnen opengaat, en niet, zoals bij de meeste Nederlandse woningen, naar buiten. Draai-val-systeem Belangrijk is verder dat Extakte-ramen zijn ontworpen volgens het draai-val- systeem, zodat het raam zowel kan draaien als "kiepen'"In Nederland zie je meestal een raam dat met een uitzetijzer wordt vastgezet, met als na deel dat het bij een beetje wind al staat te klapperen. De kiepstand waarin het Exakta-raam gezet kan worden geeft trouwens veel meer en betere ventilatie dan het kleine klapraampje waarmee de Nederlandse woningen zijn uitgerust. Andere voordelen: het spaart de plan ten in de vensterbank, en bovendien zijn de ramen veel gemakkelijker te wassen". Exakta-ramen scoren bovendien zeer hoog bij wetenschappelijk onderzoek naar A-waarde (luchtdoorlatendheid), namelijk 0.1 in teeenstelline tot "nor- Binnen is een spectaculair staaltje bouwkunst te zien: een complete ge vel met alle soorten kozijnen. male" ramen, waarbij dat getal door gaans 20 maal zo hoog is. Voor alle Exakta-ramen geldt dat zij minstens 35 decibel geluid tegenhouden, wat zelfs kan oplopen tot 50 decibel met speciaal glas. Ook op het gebied van de warmte- doorlatendheid (de zgn. K-waarde) haalt het Exakta-raam uitstekende cij fers: 2,6 standaard, afnemend tot zelfs 1,2. Voor normale ramen geldt een cij fer van gemiddeld 5,8 De nieuwe zaak in Soest krijgt een regi onale functie en vormt het middelpunt van het gebied dat in grote lijnen als "midden-Nederland" kan worden om schreven. Dat de fabriek in Winters wijk staat betekent ook dat er met snelle levertijden kan worden gewerkt. Bovendien is het Exakta-produkt ge heel en al afgestemd op de Nederland se woonstijl. Levering en montage geschieden door de fabriek. In de zaak in Soest wordt voornamelijk verkocht en "geshowd". Dat gebeurt zelfs op spectaculaire wij ze: In de zaak wordt een complete huisgevel neergezet, waar de bezoekers de verschillende toepassingen met eigen ogen kunnen aanschouwen. De heren V.d. Wissel en Visser worden in de zaak geassisteerd door zes verkopers, die echter doorgaans "onderweg" zullen zijn. De zaak zal op maandag gesloten zijn, maar de gehele zaterdag geopend. A.s. vrijdag en zaterdag wordt er 'open huis' gehouden bij Exakta. Dan kan de Soester bevolking een kijkje komen nemen en zich breed oriënteren op de mogelijkheden van kunststof in de wo ningbouw. Het open huis duurt op vrij dag van 16.00 tot 22.00 uur; op zater dag van 10.00 tot 17.00 uur. Het exterieur van de nieuwe zaak aan de Soesterberasestraat. van marker tot planningsysteem van ringband tot data-suppUes van kaartenbak tot naamplaat opmerkelijk kompleet voor kantoor en particulier. Donderdag koopavond. Eigen parkeerterreinen. Julianaplein/Leusderweg Amersfoort. 033 - 631824' Kabelhaspel gestolen In het weekeinde werd bij het PUEM- schakelstation aan de Peter v.d. Bree- merweg een haspel met 400 meter kabel weggenomen. De dader knipte daartoe een deel van de omheining en het slot door. Namens de PUEM deed P.G. uit Soest bij de politie aangifte. Inbraak Nijverheidsweg Bij een inbraak in het pand van een kraanbedrijf aan de Nijverheidsweg heeft de dader een geldbedrag van ca. 400 gulden buitgemaakt. Hij kwam door het uitnemen van een raam in de werk ruimte terecht en vandaar, nadat hij een raampje van een roldeur had vernield, in het kantoor. Vernieling aan auto Mevrouw H.V. uit Soest deed vorige week bij de politie aangifte van de op zettelijke beschadiging van haar auto. Onbekenden hadden de lak aan de rechterkant van de auto met een scherp voorwerp diep bekrast. De wagen stond geparkeerd bij de woning van de eige nares aan de Troelstrastraat. Naafdoppen gestolen Mevrouw W.de B. uit Soest meldde de politie in het weekeinde de diefstal van twee naafd'oppen van haar auto. De schade bedraagt 27 gulden. De auto stond op de parkeerplaats van de Willem Speelmanhof. Bromfiets van de weg gehaald In het weekeinde hield de politie de 16-jarige H.H. uit Soest staande, toen hij met te hoge snelheid over het fiets pad van de Birkstraat reed. De brom fiets werd voor technisch onderzoek aan het bureau geplaatst. Pan met melk oorzaak vn aanrijding Doordat de 29-jarige I.B. uit Soest vrij dagavond, rijdend over de Obrecht- straat, wat al te veel aandacht schonk aan een pan met melk die naast hem op de voorbank stond en.geen aandacht schonk aan 'de verkeerssituatie, ont stond een gecompliceerde aanrijding. De wagei) botste met een in de parkeer haven staande auto, eigendom van de heer K.v.d.M. Deze auto schoof daar door tegen de auto van zijn echtgenote aan, die op zijn beurt tegen de wagen van de heer H.D. botste. Alle vier de wagen liepen nogal wat schade op. De bestuurder van de eerste auto schrok zo van de aanrijding dat hij in paniek wegreed, ook al omdat hij, naar hij later verklaarde, geen rijbewijs bij zich had. Omstanders wisten echter een nauwkeurige beschrijving van de wagen te geven, en de politie wist vervolgens waar ze de betrokken bestuurder moest vinden. Hij werd gehoord en kreeg een proces-verbaal wegens het doorrij den na een aanrijding. Bromfietser ten val Op de Middelwijkstraat zag de politie in het weekeinde in de verte een brom fietser naderen, die op een afstand van 100 meter van dé plaats waar de politie een controle uitvoerde ten val kwam. Daarbij werden zijn bromfiets en zijn kleding behoorlijk beschadigd. De be stuurder, de 16-jarige R.V. uit Hilver sum, liep geen noemenswaardig letsel op. Omdat de jongeman al genoeg ge straft leek liet de politie hem zonder proces-verbaal gaan. Boekenweek: 'Van boeken krijg je nooit genoeg' Volgens de boekjes was het oerpaard, dat ooit in deze streken heeft rondgelo pen, al lang en breed uitgestorven. Tot een Poolse kolonel met de onuitspreke lijke naam Przewal9ki in Centraal-A- zië een huid en een schedel aantrof van een mysterieus dier... Grasduinen bericht in het maartnum mer over het verleden, het heden en de toekomst van het oerpaard. Wat is een oerpaard? Het oerpaard van nu is hetzelfde beest, dat onze voorouders in de ijstijd inten sief bejaagden. Het kwam destijds voor in heel Eurazië ten zuiden van het landijs. Later werd het, net als de oer os, uitgeroeid. Tenminste dat dacht men tot eind vori ge eeuw. Toen zorgde Kolonel Prze- walski voor een sensatie. Hij ont dekte een laatste restant van een popu latie in Mongolië. Naar hem worden deze dieren vaak aangeduid met de on uitsprekelijke naam Przewalski-paar- den. Het oerpaard heeft een schouderhoogte van ongeveer 130 cm en een gewicht van zo'n 360 kilo. Hun kleur varieert van geelbeige tot lichtbruin en op de rug loopt een donkere aalstreep. Aan de benen hebben ze zebrastrepen, en ook net als bij de zebra, zijn de ma nen kort en staan rechtovereind. Het Przewalski-paard heeft een woest karakter, dat door tachtig jaar houde- rij in hokken behoorlijk is gekalmeerd. Van nature zijn oerpaarden zwervers Van natuur zwerft dit dier groeps gewijs rond in een gebied van honderd vierkante kilometer of meer. Deze groepen worden gevormd door heng sten van verschillende leeftijden ener zijds en haremgroepen van één hengst met enkele merries en hun veulens an derzijds. Als de nakomelingen geslachtsrijp zijn dan vertrekken ze. De jonge hengsten Tot eind maart is het nog mogelijk om tegen het zogenaamde wintertarief het paspoort aan te vragen of te vernieu wen. Vanaf l april is men 16 gulden duurder uit voor het aanvragen van de ze reisbescheiden. Elke werkdag tus sen 8.30 en 12.00 uur kan men terecht bij de afdeling bevolking, Van Wee destraat 35. Nieuw in INFOcentrum In het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum hangen de tekeningen van de nieuwe herinrichting van het Industrie terrein en ook de tekeningen van de wijzigingen van de kruisingen Di Las- sostraat/Clemensstraat en Sweelinck- straat/Di Lassostraat. Vanaf 20 maart kan men tevens kennis nemen van de tekeningen van de 45 koopwoningen die in Soesterberg, lo- katie Wostok, gebouwd gaan worden. Wat men moet weten en doen als men een huur of koopwoning zoekt, staat in de brochure "Woonruimteverdeling en woonruimte vergunning". Deze is gra tis te verkrijgen. Dat geldt eveneens voor de brochure "Vrouw en Rijk", met daarin een over zicht van het emancipatiebeleid van de Rijksoverheid. 'Plassers' als schoonmakers De politie werd in de nacht van zater dag op zondag gewaarschuwd dat zich drie jongemannen ophielden in een steegje naast een discotheek aan de Burgemeester Grothestraat, waar zij tegen de muur stonden te urineren. De politie zorgde ervoor dat de onver laten de boel zelf weer schoonmaakten. te zien: nazaten van de paarden van Przewaiski. Zoals in Burger's Dieren park in Arnhem, de Diergaarde Blij- dorp in Rotterdam, Safaripark De Beekse Bergen bij Hilvarenbeek en in het Natuurpark Lelystad, waar een groep oerpaarden in harmonie samen leeft dankzij het gezag van de hengst Apoll, die geen ruzie toestaat. JAN FILLEKERS, van de Farce Ma- jeure-groep, die eerder schreef "Show room" terwijl hij nu zijn nieuwe boek "Hè ik kun gaan" zal presenteren. Boekhandel v.d. Ven geeft iedere be zoeker een boekenbon van 2,50, die echter uitsluitend tijdens de avond kan worden ingewisseld bij aankoop van één boek van één der auteurs. Volgens de geldende voorschriften van de boekenweek zal ook het boeken weekgeschenk worden uitgereikt. Geslaagden zwemdiploma Voor het zwemdiploma 1 slaagden on-. langs in het zwembad De Turf 26 per sonen. Voor het zwemdiploma B vol deden 14 mensen aan de eisen. De geslaagden voor het A-diploma zijn: Michel van Amerom, Miranda van Beek, H. E. Boer-Jansen, Michael Blom, Angelina van Daatselaar, Jeroen Dor- restein, Warron French, Roberto Ga- briël, Marjolein Henze, Lammie Hin- driks, Deborah Huisman, Natascha de Jager, Geoffrey van Leyenhorst, Roderik Loeber, Dennis On wezen, Dirk Ooijevaar, Remco Pureveen, Mark Reinders, Thijs de Ruiter, Mark Se- sink, Marcel Westemijer, Stijn van Wijk, Liane Wijnbergh, Juha van 't Zelfde, Patricia van Boeijen, Wendy Lelieveld... Voor het B-diploma zijn dat: Jeanine Alberts, Christiaan Andries- sen, Edwin Bikker, Richard van den Breemer, Patrick Breeschoten, Bart van de Bunt, Wendy van Empelen, Tessa Kempen, Daniël Leertouwer, Osman Tekin, Haydar Tuncay, Robbie de Winter, Abdeslam Maousavi, Me- lati van Paddenburg. CNV afd. Soest biedt hulp aan leden bij belastingaangifte Voor leden die dat wensen, is het mo gelijk om hulp te verkrijgen, bij het invullen van de belastingaangifte 1984. Op donderdag 28 maart is hiervoor gelegenheid, 's avonds vanaf 7 uur in één van de zalen van de Julianakerk, Julianalaan 19. Op 23 april a.s. is er een ledenverga dering van het Sub-District Eemland voor alle CNV leden. Reserveert u de ze avond Nog tot eind maart wintertarief paspoorten Illegale zender opgerold De politie heeft zondagmiddag aan de Generaal Winkelmanstraat in Soester berg een illegale zender in beslag ge nomen. De presentator, de 39-jarige K.J. van 't H., was juist bezig met een verzoekplatenprogramma van de zen der, die optrad onder de naam "Radio Buitenzorg". Tegen hem werd proces verbaal opgemaakt. De zender, twee platenspelers, een mengpaneel, twee microfoons en een voedingsapparaat werden in beslag genomen. Diefstal uit auto Uit een auto die zondagmiddag stond geparkeerd in het bos bij het kruispunt Wieksloterweg/Insingerstraat werd een leren handtas gestolen, waarin zich een portemonnee met 25 gulden, een bank- pasje, een zilveren armband, een gou den en twee zilveren halskettingen en een toilettas met voor een bedrag van ca. 20 gulden aan make-up artikelen be vonden. De totale schade wordt geschat op ca. 300 gulden. De wagen werd open gebroken. De eigenaar, een inwoner van Metsla wier, deed aangifte bij de politie. ANS WORTEL, bekend schilderes, die vier delen ontroerende mémoires schreef, waarvan het laatste deel "On derweg in Amsterdam" heet. Voorjaarsvergadering ANBO De afdeling Soest van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) houdt op. dinsdag 26 maart haar voor jaarsvergadering in het dienstencen trum Honsbergen, Wiardi Beekman- straat. Aanvang 14.00 uur. Behalve de gebruikelijke agendapun ten zal de werkgroep personen-alar meringssysteem uitleg komen geven over dit systeem. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen. Verder staat ook het beleidsplan van het afdelings bestuur voor 1985 op de agenda. Vlaggen vernield In de nacht van zaterdag op zondag hield de politie twee mannen uit Baarn aan, die drie vlaggen met hun stokken hadden afgebroken bij het kantoor van een reisbureau aan de Van Weede straat. De mannen, T.de G.(25) en A.K. (26) zullen de schade moeten vergoe den. In het wild is het oerpaard uitgestorven Oerpaarden die in het wild leefden zijn nu uitgestorven. Verwilderde tamme paarden komen daarentegen in ver- sciuueiiüe landen nog wel voor. Zo Oerpaarden in Nederland Ook in ons land zijn er nog; oerpaarden HERMAN KUIPHOF, de bekende sportjournalist uit Soest. Hij publiceer de reeds een boek met verhalen over het voetbalspel "Twee seconden ge luk" en enkele weken geleden ver scheen een bo^koyer tennissterren, tennisgeluk en teSnisverdriet'Die bal is in". naar een hengstengroep, de jonge mer ries naar een andere haremgroep. heeft Noord-Amerika zijn mustangs, Zuid-Amerika zijn criollo's en Austra lië zijn brumbies. Aan hun vaak bonte uiterlijk en altijd hangende manen zijn ze direct herkenbaar als nazaten van tamme voorouders. Op dinsdag 26 maart a.s. organiseert het departement Soest van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen ter gelegenheid van de 50e boekenweek een Boekenfestival in de Borg. Aanvang: 20.15 uur. Zaal open: 19.45 uur. Toegangsprijs: 5,- per persoon. Het boekenfestival wordt georgani seerd in samenwerking met boekhan del v.d. Ven en de uitgeverijen Fontein en de Prom te Baarn. De presentatie is in handen van: Wim Hazeu. Medewerking wordt verleend door de volgende auteurs, die geïnterviewd worden en zullen voorlezen uit eigen werk. THERA COPPENS; zij schreef in het afgelopen jaar de biografische roman "Prins Maurits" en de dichtbundel "De glazen kist". JAN DE ROOY, de jonge schrijver die debuteerde met de roman "Nachtvlin ders" (1983) en vorig jaar de verhalen bundel "Brandzalf" uitgaf. Een echte verteller LITA VUERHARD, "lieve Lita", die 16 jaar lang de gelijknamige rubriek in Libelle verzorgde en nu voor het eerst haar bundel met levensliederen zal presenteren: "Op doorreis". Zij trok ook de aandacht na haar optreden in "RUR".

Soester Courant | 1985 | | pagina 15