o, ING5- IN? J2?°. m rsu 9.7Vm?: Soester Dansmariekes succesvol in 'Europa Cup' Hees naar nederlaag gespeeld Stam en Renault #leen >egrip PAGINA20 I WOENSDAG 13MAART 1985" STRAK EN STRALEND R Stalenhoef autoschade HM OORDEIIG IVREIi reinigen lykêJ^perm2! •mm ITEI5 reinigen perm2! WK AFLEVERING EEL f 700,- )E :-EL f 720- EL f 770,- /BESTEL EL f 790,- X4 l f 745- wtmm. V>N- Sensationele overwinning Red Stars BASKETBAL KETTING FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Prijswinnaars Red Stars-loterij Voorbereidingen Rommelmarkt VVZ '49 in eindstadium Jury-blunder berooft Tempo-Lundbeckrenner Dik Soek I van ereplaats in klassieker WIELRENNEN SSportkopij J VOOR DAMES EN HEREN Twee kampioenen en een 3e plaats voor Eemlandrijders SCHAATSEN SCHAKEN Soest 2-Nijkerk 2: V/2-W2 PAGINA 21 Landelijke Shotteams weer op winst TAFELTENNIS Rood-Wit - Hees:3-1 ZATERDAG VOETBAI voor nieuw en gebruikt Stam Soestdijk Nieuwerhoekplein 1 telefoon 02155 -18850 Uw auto beschadigd? Wij lossen dit probleemloos op! 1e Heeserlaantje 2 Tel. 18600-Soest m denker ncorlidit Automobielbedrijf GEBR. VANDER POUW KRAAN b.y. toest - Tel. 02155-14289 AUTOMOBILES inkl. BTW mkl BTW 'I VOORDEEL 695- inkl BTW lkl BTW W. BTW ikl BTW :l- BTW kl. BTW 0 Van Benzine. Lada Zastava Daihatsu Tej. 16410 maakten de jongens-ju nioren van ited Stars wederom hun re putatie waar dat zij tot het sterkste I teams in hun klasse behoren. Het Delft- se DAS ging een illusie armer naar huis. De dames zetten hun overwinnin- I genreeks voort; het zwakkere Voorburg moest eraan geloven. Dames 1 BV Voorburg 2:90-40 Startend met een man-to-man verdedi- 1 gmg namen de dames snel een voorsprong, die met een goed schieten de Linda van Rouwendaal werd uitge- bouwd naar 21-6 in de tiende minuut. Ook Sandra Embricqs had haar deel in het scoren. Zij vertrekt binnenkort met het Nederlands kadettenteam naar Frankrijk om deel te nemen aan de kwalificatie-ronden voor de Europese Kampioenschappen. Via 31-10 in de vijftiende minuut werd een ruststand van 39-16 bereikt. De tweede helft was identiek aan de eer ste helft: een hulpeloos strijdend Voor burg tegen een energiek spelend Soes- ter team. In de vijfde minuut stond een stand van 47-20 op het scorebord. Via 59-26 in de tiende minuut, 67-31 in de I vijftiende minuut, werd een eindstand i van 90-40 bereikt. Jongens-junioren 1-DAS 1:88-76 I Met in het achterhoofd dat de uitwed strijd met minimaal verschil was verloren wilden de jongens nu revanche nemen. Echter in de eerste tien minuten hadden de Delfse tegen standers het heft in handen. In de tien de minuut keken de Soester jongens tegen een achterstand aan (26-18). Trainer/coach Wim Bolwerk zag toen winstmogelijkheden en instrueerde zijn discipelen tot beter aanvallend I basketball, hetgeen effect had. In de laatste twee minuten van de eerste helft werd de achterstand omgebogen in een voorsprong van zeven punten. De ruststand was 47-40 in 'Soester voor deel. Met een goed scorende Bob van den Heuvel, die in deze wedstrijd drie drie-punters op zijn naam liet schrij ven, werd de voorsprong in de tweede helft niet meer uit handen gegeven. Via 57-50 in de vijfde minuut, 65-58- in de tiende minuut en 78-64 in de vijftiende minuut kon de overwinning niet meer uit handen worden gegeven. In de laat ste vijf minuten scoorden de DAS-jon- gens nog een aantal malen, maar ze waren moegestreden en moesten toe zien dat nu de Soester-jongens met bijdschap het veld konden verlaten. Eindstand: 88-76. Red Stars MB 1-Dunckers MB 1:23-28 De uitzichten op een kampioenschap zijn nu geheel verkeken, want deze ui terst belangrijke wedstrijd moest worden gewonnen. Vanaf het eerste fluitsignaal namen de Hilversumse meisjes de touwtjes in handen en de Soester meisjes moesten te.gen een achterstand aan kijken 10-2). Trainer/coach Johan van Beek pro beerde zijn team tot rust te manen en niet te zenuwachtig in het veld te staan, hetgeen direct sukses had, want de RedStar-meisjes kwamen dichterbij. Ruststand 16-18 in Soester nadeel. De tweede helft zag er in eerste instantie slécht' uit voor de Hilversumse meisjes, want de Soester meisjes namen een voorsprong van vierpunten (22-18), maar ze konden zich toch weer herstellen en trokken de wedstrijd naar zich toe. Eindstand23-28. Overige uitslagen Jongens JBl-Keizer Otto JBl74-29 Meisjes MA2-BZ '72 MAl56-47. Programma Zaterdagavond speelt heren 1 om 21.15 tegen ASV uit Vianen. Beide teams zijn geljkwaardig aan elkaar, de winst kansen aan Soester zijde worden hoger ingeschat. Heren 2 reist af naar Wijk bij Duur stede om daat tegen de lijstaanvoerder Bourgondië aan te treden. Bourgondië, dat dit seizoen kampioen wenst te wor- in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 den, zal er alles aan doen om deze wed strijd te winnen, derhalve zullen de winstkansen voor heren 2 zeer miniem zijn. Dames l heeft vrij, de meisjes-ju- rïnu i?"1?1 Ult tegen het zeer zwakke CAB Holland uit Gorinchem. Om 16.15 uur spelen zij hun wedstrijd in Sporthal Beukendal. Vooraf aan de heren spelen de jongens junioren tegen Voorburg JA1. Wanneer de prestaties op hetzelfde peil blijven, dan zal ook deze wedstrijd in winst worden omgezet. Prijsuitreiking loterij Red Stars Zondagavond om 20.00 uur was de prijsuitreiking een feit. Bijna alle prijswinnaars waren aanwezig: vijftig man in totaal. Na een korte openings speech van voorzitter Ruud Blok werd het woord gegeven aan oprichter pn Uitreiking van de hoofdprijs in de loterij van Red Stars. FotorGoos van der Wilt. oud-voorzitter van Red Stars, Rlnus Valk, die zich belastte met de prijsuit reiking, bijgestaan door een charman te assistente, Hanneke la Rose. Deze loterij leverde een geldsom op die besteed gaat worden aan allerlei acti viteiten, die binnenkort actueel zullen zijn. Eén van die activiteiten is dat op woensdagavond 29 mei'het Nederlands herenteam een wedstrijd speelt tegen het zeer sterke Arizona University uit de Verenigde Staten. Ter voorberei ding van de kwalificatie-ronde van de Europese Kampioenschappen speelt het Nederlands team een viertal wed strijden tegen Arizona University. In Soest komt de tweede wedstrijd. Hoofdprijs: Videorecorder, G. v. Ooijen; Sportieve fiets (R. Valkrst. BeukendalJ. v. Campen Etentje voor 2 pers. (D' Oude EngheFam. Meijer; Etentje voor 2 pers. (d' Oude EngheMar jon Geurts Luxe doppendoos (IJzerwarenhandel Hooijer) John Coret; Etentje voor 2 pers. (La Grande Bouffe) H. Koenders; Doos wijn (Slijterij v. d. Linden) D. Kamerbeek; Bon voor droogstukje (Boutique des FleursFam Out; Barometer (Foto Van Essen) G. Spijker; Stropdas (Herenmode R. Borgts) H. Wildeman; Bon voor taart VerkleyA. Tak Kadobon TiffanyAv. dDijssel Reistas (ReisburoF. Gerth) Wilco Beijer; Reistas (Reisburo F. Gerth) Ardi Bouwmeester; Reistas (ReisburoF. Gerth) T. Kundakci; Lamp met doe-het-zelf kralenset 't LoddereintjeFam. Weber; Anti-ijsdek voor auto (Garage de Soester) Martin Vonno; Paraplu Adama HerenmodeFam. v. d. Rest Boek over Amsterdam (Bladenman J. Trapp) Fam. Wildeman; Boek over Amsterdam (Bladenman J. Trapp) Berthy Sneijder; Boek over Amsterdam (Bladenman J. TrappEllen Schute Set glazen (Woninginrichting WijnandsM. Giothe-Kopf Boek over Olympische Spelen (Fa. Schoemaker) Mw. A. J. van Otichem; Naaidoos (Fa. v. HuisstedenMw, J. Hoppenbrouwers Twee boekjes (Boekhandel De Stadhouder) G. Broek-De Jong; Sporttas (Nic. van DamH. v. d. Heuvel; Kilometerteller voor in de auto (Garage De Soester) Fam. Overhof Winterset voor auto (Garage De Soester) W. Spijker; Kadobon (BakkerBoumans) Fam. Vos; Borduurset (Bonneterie) Fam. De Jonge; Doos zakdoeken Adema HerenmodeR. La Rose Doos zakdoeken (Adema Herenmode) H. J. de Boer; Doos zakdoeken (Adema Herenmode) L. Drijver; Flashing lamp voor de auto (Garage De Soester) L. Hulskamp; Stanleymes (Fa. Gielen) Fam. A. J. v. Breukeleri; Zilveren cent (Chatoux) L. Schuijt; Gouden cent (Chatoux) Fam. S. Abrahams; Spporttas (SporthuisKareisen) Mw. Minneur; Sporitas (SporthuisKareisen) Fam.Thomassen; Katerglas (Blokker) J. v. d. Heide; Katerglas (Blokker) Hans de Rond; Mok (Blokker) Fam. Huynink; Mok (Blokker) Fam. v. Empel; Ceintuur (Fa. v. Huissteden) Peter Broek; Karaf wijn (CurioCave) Fam. v. Amersfoort; Luxe zeepdoos (Etos) T. Sirigu; Plantenbon Aalsmeers BloemenhuisH. Sanders Plantenbon (Scholten) D. Tuijtjens; Plantenbon (Geytenbeek) Fam. Wildeman; Pot kersen (Fa. Reehorst v. Weedestraat) W. Huibers. De Jubileumcommissie dankt alle gulle gevers voor hun medewerking aan de succesvolle loterij. Natuurlijk ook alle leden bedankt, die de loten voor hun vereniging hebben verkocht in het bijzonder Martijn Scheele die liefst 231 loten wist te verkopen en daarvoor de draagbare televisie in ontvangst mocht nemen. Nog 10 dagen en dan is het zover Bij VVZ is men momenteel druk doen de om de laatste hand te leggen aan de voorbereidingen voor de rommelmarkt van volgende week zaterdag. Een laadbak van 18 meter, enkele kleedkamers en het podium in het club huis staan vol met allerlei tweede hands goederen, klaar om verkocht te worden. Omlijst door allerlei attracties hoopt men bij VVZ zo de "klapper" te maken en de totaal opbrengst van dit aktie-seizoen of 20.000,- te brengen. De organisatie van het gebeuren, on der leiding van mevr. Stolwijk, is opti mistisch over de goede afloop: "We hebben de afgelopen maanden keihard Op zaterdag 9 maart j.1. stond er een gecombineerde Tempo-Lundbeck/Pe- daalridders-wielerploeg aan de start van de Belgische voorjaarsklassieker; de Vlaamse Pijl met de start in Harel- beke (150km). De koers startte in een hoog tempo, waardoor de smalle boerenweggetjes in de eerste 50 km lastige obstakels waren. Op enkele uitvallers na bereik te een gesloten groep de beruchte kas- seienstrook in Wervik tegen de Franse grens (vlakbij Roubaix). In dit stukje Hel van het Noorden reed de Midden- Nederlandploeg zeer attent en ontstond er een vluchtgroep van vier man, waar naast twee brabanders ook Temporen ner Dik Soek en Pedaalridder Dik van Dalen plaats hadden genomen. Gedu rende 80 km slaagden deze vier erin hun voorsprong op te bouwen tot 1 min. 30 sec. Na de steile Kluisberg, die vlot geno men werd, dook de Kwaremonthelling op waarna de organisatie een onge looflijke blunder beging door de kop groep de verkeerde weg in te sturen. Enige kilometers later zat het peloton opeens weer achter de 4 koplopers en na afloop fluisterden insiders dat er van boos opzet sprake was, omdat er geen Belgische favorieten in de kop veriegeiiwoorcuga waren. Dik Soek hield aan zijn ontspanning wel de tweede prijs in het bergklassement over, maar dat was toch wel een schrale troost met nog krap 30 km te gaan. Er werd een massale aankomst ver wacht in Harelbeke, de leider in het Ta- pa-klassement Theo Franken dacht daar anders over. De pedaalridder stormde samen met ploegmaat Dik yan Dalen met lichte voorsprong naar de meet, maar zij werden in het zicht van de haven overstoken door het voluit spurtende peloton. Van de 189 gestarte renners werd Theo Alders 31e en Dik van Dalen 40e. De rest van de Tempo-Lundbeck mannen finishten in het peloton wat nog uit plm 90 renners bestond. Bijzonder jammer van de organisatori sche blunder, anders had er voor een rappe Dik Soet of Dik van Dalen wel eens een heel mooi succes in kunnen zitten. Volgende week start Tempo-Lundbeck in de semi-klassieker te Oreye nabij Luik, en dat alles in voorbereiding op de komende etappekoersen in april. gewerkt, om die 20 mille binnen te krij gen. De thermometer in ons clubhuis staat hu op 7.000,-. Via de verkoop van de boot en de opbrengst van de rommelmarkt, moet de resterende 13.000,- er zeker komen. Er is slechts één onberekenbare factor in het spel en dat is het weer". Mocht het echter niet mogelijk zijn de zaak buiten te laten plaatsvinden, dan zal het hele gebeuren verplaatst worden naar de kleedaccommodaties en het clubhuis. Zeker is ook, dat een bekende speler van het Amsterdamse Ajax naar Soest zal komen, om een en ander te promo ten. Wie het wordt, weet men bij VVZ nog niet, maar dat zal in de loop van deze week bekend worden. In de Soester Courant van volgende week leest u er meer over. Ondanks het feit dat er al heel veel han delswaar opgeslagen ligt kan de voet balvereniging natuurlijk nog veel meer gebruiken. Mocht er iemand zijn die nog iets kwijt wil, dan kan hij of zij contact opnemen met VVZ via één van de hieronder vermelde nummers. Het geeft niet wat voor een zaken het zijn, bij VVZ zijn ze met alles blij. Mevr. E. Stolwijk, Kruisweg 2, tel. 17113. W. van Bennekom, Steenhoffstraat 43, tel. 11208. S. Wijma, Hartmanlaan 42, tel. 16277. B. Morren, Staringlaan 26, tel. 18750. A.J. Smink, Lange Brinkweg 35d, tel. 19940. A. W. Brouwer, Soesterbergsestraat 9a, tel. 13151. A.s. zaterdag kunt u ook op het VVZ- complex aan de Eemweg nog spullen afgeven. Tussen 10.00 en 12.00 uur is de ingang aan de Eemweg hiertoe speci aal geopend. U kunt vragen naar de heer W. van Bennekom. Het telefoon nummer van het VVZ-clubhuis luidt: 18612. J Sportverslagen en -berichten uiterlijk Jj maandagochtend inleveren aan onze J redaktie, Van Weedestraat 227. Indien tijdig ingeleverd volgt opname in de- zelfde week. Goed leesbare kopij heefl J daarbij de voorkeur. Redaktie Soester Courant HAARMODE BEETZLAAN 74 TEL. 02155-13990' Net een heertje beter r— Afgelopen week zijn onder beslist niet ideale weersomstandigheden de baankampioenschappen van Utrecht gehouden. Bij de B-C-D-junioren werd er dinsdag avond een 500 en 1000 meter verreden, de 3e afstand, de 1500 meter, werd zon dagavond verreden. Bij de senioren werd vrijdagavond een 500 en 1500 me ter verreden, de 3e afstand, een 3000 meter, werd eveneens zondagavond verreden. Bij de dames-B reed Jolanda Los een prima toernooieen 3e plaats op de 500 meter in 48.6 sec. De 1000 meter ging in een nieuw persoonlijk rekord van 1.37.9 min. Ook hier werd zij 3e. De 1500 meter eindigde voor haar in 2.37.4 min. Een 3e plaats. In hét totaalklassement behaalde zij een mooie 3e plaats. Voor Eemland kwamen bij de senioren Hans Kaats en Bert v. d.' Weerd in de baan. Hans Kaats, die kan terugzien op een prima seizoen, moest zijn baantitel van vorig jaar verdedigen. Ook Bert v. d. Weerd wilde zijn goede seizoen nog meer glans geven. De 500 meter, verreden met mist en op zacht ijs, ging toch redelijk snel. Hans Kaats won de 500 meter in 41.2 sec. (2e werd de sprinter Jan Nieuwenhuis in 41.5 sec.Bert v, d. Weerd eindigde op een goede 5e plaats in 43.5 sec. Daar de weersomstandigheden niet veranderden werd de 1500 meter een zwaar karwei. Hans liet zien wie de sterkste was, want na ook deze afstand gewonnen te hebben in 2.09.0 min. kon de titel hem ook dit jaar niet ontgaan. Bert, bijzonder goed gestart, eindigde in 2.14.6 min. en werd op deze afstand 6e. Na twee afstanden staat Hans Kaats le en Bert v. d. Weerd 6e. De 3e afstand, de 3000 meter, legde Hans Kaats af in 4.59.1 min. Hiermee hield hij de baantitel in eigen beheer. Bij de C-D-junioren kwamen Marcel v. d. Dijssel, Edwin Groene veld en Linda v. d. Berg aan de start. Linda v. d. Berg reed een 500 meter in 52.5 sec. en een 1000 meter in 1.45.1 min., wat een persoonlijk rekord bete kende. Marcel v. d. Dijssel noteerde 53.2 sec. op de 500 meter, de 1000 meter eindigde in een nieuw persoonlijk rekord van 1.48.9 min. De 1500 meter reed hij in 2.55.5 min. Edwin Groene veld reed de 500 meter in 46.4 sec. Op de 1000 meter kwam hij ten val en finishte in 1.46.5 min. De 1500 meter eindigde in een tijd van 2.31.3 min. Door een le plaats te behalen op de 500 meter en 1500 meter werd hij, ondanks de val op de 1000 meter, toch le in het algemeen klassement. Een goede prestatie. Afgelopen zaterdagavond hebben Edwin Groeneveld en Walter te Kloese meegedaan aan Nationale Wedstrijden voor D-junioren om de IJAC-bokaal. Een wedstrijd voor de beste rijders van Nederland. Walter te Kloese reed een 500 meter in 54.2 sec. en een 1Ö00 meter in 1.55.0 min. Edwin Groeneveld wist weer een nieuw persoonlijk rekord en clubre- kord te realiseren op de 500 meter en op de 1000 meter. De 500 meter werd in 45.3 sec. gereden. De 1000 meter in 1.31.1 min. Dit leverde hem een mooie 3e plaats op. Degene di^i op het Ned. Kampioenschap vóór hem eindigde, liet hij nu achter zich. Vorige week zondag is in Alkmaar een landelijke wedstrijd voor banen van heel Nederland om de Hoge Huis-Bo kaal verreden. Eemlandschaatser Ed win Groeneveld kwam hier aan de start. Er was veel wind en regen. De 500 meter reed hij in 47.1 sec. De 1500 meter ging in 2.28.7 min. Edwin ein digde op een prima 2e plaats. In Utrecht reden vorige week zondag enkele junioren een 500 en een 1000 meter. Bij de D-junioren reed Peter v. Marle de 500 meter in 60.7 sec. De 1000 meter eindigde na een val in 2.11.7 min Michel Bosboom reed een persoonlijk rekord op de 500 meter in 62.5 sec. De 1000 meter ging in 2.09.6 min., wat ook een persoonlijk rekord betekende. Bij de C-junioren reed Sandra Los op beide afstanden ook een persoonlijk re kord, n.I. de 500 meter in 54.5 sec. en de 1000 meter in 1.56.3 min. Walter te Kloese reed een persoonlijk rekord op de 500 meter in 54.1 sec. Hij reed ook een persoonlijk rekord op de 1500 meter in 2.58.9 min. Bij de B-junioren wist Edwin v. d. Heij den ook 2 persoonlijke rekords te reali seren n.1. de 500 meter in 46.5 sec. en de 1000 meter in 1.38.7 min. Op vrijdagavond 15 maart vinden in U- trecht de baankampioenschappen sprint plaats. Hans Kaats en Bert v. d. Weerd zijn hiervoor uitgenodigd. Er wordt 2x een 500 meter en lx een 1000 meter gereden. De snelste 500 metertijd en de 1000 metertijd tellen voor de totaalstand. Het schaatsseizoen '84/'85 wordt zon dagavond 17 maart afgesloten met een marathon. Soest 2 eindelijk op toeren De opgaande lijn in de prestaties van het tweede tiental van de Soester Schaakclub werd vrijdag 8 maart in de thuiswedstrijd tegen Nijkerk krachtig voortgezet. Nadat precies een maand geleden En Passant (Bunscho ten) in eigen huis tegen een 6V2-3V2 ne derlaag aanliep, moest nu Nijkerk 2 er aan geloven. De Soester overwinning was geen mo ment in gevaar, en had zelfs nog forser kunnen uitpakken. Ais Rob Wolzak zijn betere stelling niet (in tijdnood) gron dig had verknoeid, hadden de Nijker- kers zelfs niet op één overwinning kun nen bogen. Vermeldenswaard is de overwinning van Rob v. Aurich, die erin slaagde zijn tegenstandèr middert op liet bord mat te zetten. De drie ingezette spelers van de Al (jeugd tot 20 jaar) maakten hun uitverkiezing volledig waar: Jan de Gier behaalde een gedegen re mise, Erik Swinkels en Rob Gerrits wonnen beide. Soest 2 is thans met 6 punten uit 6 wed strijden vrijwel buiten degradatiege vaar. Als in de huidige trant wordt doorgespeeld is zelfs een plaats in de bovenste helft van de groep nog denk baar. De gedetailleerde uitslag: Soest 2-Nijkerk 2 1. B. v. Vlierden-A. Loos: 1-0 2. C. v. Dijk-J. Zwart: 1-0 3. R. v. Aurich-M. Vos: 1-0 4. R. Wolzak-R.Flohr: 0-1 5. J. de Gier-D. Flohr: 6. G. Suyk-A.R. ten Bokkel-Huinink: 7. J. v.d. Berg-R. H. Schmidt: 8. H. Schipper-G. Bakker: 1-0 9. E. Swinkels-M. Flohr: 1-0 10. R. Gerrits-A. Prins: 1-0. De Dansmariekes van de Soester Kamavalsvereniging "De Narre Knollen" heben op 10 maart deelgenomen aan het "Europa Cup Dansmariekes Toernooi", dat in het Bussumse Spant werd gehouden onder auspiciën van de Europese Federatie van Danssport Organisaties. De Soester Dansmariekes deden voor het eerst mee en kwamen uit in de Twee Divisie Dansgarde Senioren. Ze haalden de tweede prijs (met 31/3 punten), na de Dansgarde "De Erwtenlady's(31/6 punten)maar vóór de Dansgarde van "De Vestingnarren" (211 punten). Het succes van Harre Knollen-Dans garde is vooral te danken aan trainer Arie Meijer en de leidsters Thea van Buren en Lenie Verhoeve. De Dansgarde bestaat uit Annemiek de Ruygt, Brenda Manten, Mascha van Hoorn, Esther van Buuren, Marie Claire Steusel en Renata van de Velde. Een groot aantal Shotteams weet de laatste weken nauwelijks meer wat verliezen is. Winst was er ook deze keer voor de vijf hoogste herenteams alsme de voor het landeljke damesteam. Het le herenteam behaalde thuis een nipte 6-4 overwinning op het Leidse Docos, terwijl het 2e herenteam in Utrecht heel knap van SVE 1 won. Ook Shot 3, 4 en 5 wonhen, waarbij vooral de hoge 8-2 zege van Shot 4 op de koploper opzien barend was. Het landelijk damesteam van Shot behaalde in Almelo een regel matige overwinning op de Tref hoek 1 HerenShot 1-Docos 16-4 Het le herenteam van Shot heeft weer een flinke stap richting handhaving gezet door de thuiswedstrijd tegen het Leidse Docos in winst om te zetten. Evenals in de uitwedstrijd was het weer René Daselaar die met een hat trick de basis legde voor de uiteinde lijke overwinning. Ook Bart Lefel kwam tot eenzelfde score als destijds door opnieuw twee tegenstanders te verschalken. Berend Jonker daarente gen kon de opgaande lijn van de afgelo pen weken niet vasthouden. Na de le wedstrijd direkt al in het stof te hebben gebeten tegen een invaller aan Leidse kant, kon hij in de laatste wedstrijd zes matchpoints niet benutten (26-28 verlies). Door dit resultaat is Docos zo goed als zeker gedegradeerd, terwijl Shot aanstaande zaterdag in Hilversum zal moeten proberen niet te verliezen van Poker Face. 1. SVE 1 -Shot 2:3-7 Zelden zal het een Shotteam zo hebben meegezeten als afgelopen zaterdag bij Shot 2 het geval was. Nadat tegen het sterke SVE een 0-1 achterstand opgelo pen was, won Shot 4 partijen op rij op laatste nippertjewaarbij de éne score nog bizarrer was dan de andere. Het dubbel werd bijvoorbeeld met 27-25 in de 3e game gewonnen, terwijl in de en kels eerst Dirk Schuiling drie match points teniet deed en daarna Gerhard Busch een 16-6 achterstand wegwerkte. Na de aldus verkregen 4-1 voorsprong kon Shot de wedstrijd rustig uitspelen, wat uiteindelijk dus een lichtelijk ge flatteerde 7-3 overwinning opleverde. De voor het eerst deze competitie echt sterk spelende Dirk Schuiling won drie partijen, Gerhard Busch twee, terwijl Bert van Velzen één keer gefeliciteerd kon worden. Elan l-Shot 3:4-6 Terwijl de concurrentie elkaar af slacht, blijft Shot 3 gewoon zijn wed strijden winnen. Verwacht mag dan ook worden dat het kampioenschap en de daarmee gepaard gaande promotie naar de le klas reeds volgende week in de wacht gesleept kan worden. In Baarn bleek Eddy Gaytant voor de E- lanspelers niet te verslaan, terwijl Ar jan Schuiling slechts één partij ver- 0 René Daselaar bleef tegen het Leid se Docos opnieuw ongeslagen. Foto: Goos van der Wilt. loor. Het nog steeds ongeslagen dubbel zorgde voor het 6e punt. Shot 4-Good Luck 2:8-2 In de andere 2e klas poule doet Shot 4 haar best de prestatie van Shot 3 te eve naren. Door een opzienbarende 8-2 o- verwinning op koploper Good Luck werd de achterstand van 3 punten te ruggebracht tot één puntje. Zeer goed op dreef was Frans Mark Schut, die te gen de Bussummers ongeslagen bleef. Jan en Edo Fransen wonnen ieder twee keer, terwijl ook het dubbel naar de Soesters ging. Nederhorst l-Shot 5:3-7 Met de terugkeer van het geloof in ei gen kunnen worden ook de punten weer regelmatig binnengehaald. De winst op Nederhorst bracht Shot 5 het 5e punt in 3 wedstrijden en bovendien boven de rode streep. Een prima prestatie lever de Wilfred Busch met drie overwinnin gen, maar ook Joop Kok en Jan Bessels met ieder twee keer winst waren goed op dreef. DamesDe Trefhoek l-Shot 13-7 Door de winst in Almelo hebben de Shotdames zo goed als zeker hun plaats in de 3e divisie zeker gesteld, waardoor ze nu ontspannen de competitie uit kun nen spelen. De overwinning kwam op een zeer regelmatige wijze tot stand, want alle drie de Shotdames wonnen twee partijen en bovendien het dubbel spel. Wilma Geleijnse moest vanwege een rugblessure haar 3e partij zondër te spelen gewonnen geven. Aanstaande zaterdag 16 maart staat o.a. in Hilversum de wedstrijd van Po ker Face tegen het le herenteam van Shot op het programma. In de thuis wedstrijd lieten de Soesters zich op alle mogelijke manieren afbluffen, nu zal men zeker revanche proberen te ne men. Thuiswedstrijden zijn er voor het 2e he renteam en voor het le damesteam. Het 2e herenteam ontmoet thuis Vrien denschaar l uit Gouda, een wedstrijd die zeker niet onderschat mag worden. De Shotdames spelen tegen de Brug uit Apeldoorn om de 3e plaats. Beide wed strijden beginnen om 15.30 uur en toe schouwers zijn weer van harte welkom in de Shotzaal aan de Valeriaanstraat. Overige uitslagen senioren Shot 6-Niké 5: 5-5, Hogerheide 2-Shot 7: 5-5, Shot 8-Victoria 12: 10-0, Shot 11- Poker Face 7 9-1, ATC 10-Shot 12:10-0, Shot 14-Niké 10:3-7, Shot 15-Tovo 8:1-9. Uitslagen jeugd Shot 1-de Trefhoek 1:4-6, Shot 3-Elan 1: 5-5, Shot 4-Quick 2: 9-1, Shot 5-Good Luck 2: 6-4, Bunshot 3-Shot 6: 3-7, Shot 7Good luck 5: 6-4, Elan 6-Shot 8: 5-5, Good Luck 10-Shot 9:1-9. Na weken van gedwongen rust moest Hees het afgelopen zaterdag opnemen tegen Rood-Wit in Putten. De eerste tien minuten van de wedstrijd was het een gelijkopgaande lijn. Na deze perio de werden de gastheren sterker. Met goed gegroepeerd voetbal werd het voor Hees moeilijk gemaakt. In de 15e minuut was het raakuit een goed op gezette aanval door het centrum van de Hees-defensie was het C. Meiling die 1-0 maakte. Rood-Wit bleef na deze treffer de beter voetballende ploeg. Hees probeerde het veelal met lange ballen, maar de voorhoede-spelers waren moeilijk te be reiken. In de 23ste minuut was het weer raak voor Rood-Wit. Nu was het Jan Loede- man, de beste man bij Rood-Wit, die voor 2-0 zorgde. Hees ging na deze treffer agressiever te werk en had vier minuten later al succes. Uit een corner van R. Ribbe- rink was het Rob Jansen die 2-1 kopte. Hees bleef drukken en vooral met vrije trappen zorgde R. Ribberink voor han den vol werk voor de thuisdefensie. Vijf minuten voor rust moest doelman Hans uit den Boogaard van Hees nog een keer naar het net want uit een slim me voorzet was het weer Jan Loede- man die voor 3-1 zorgde. Na rust was het voornamelijk Hees dat het spel maakte, maar het wist zich de gehele tweede helft geen uitgespeelde kans te creëren. Rood-wit, dat via enkele uitvallen nog wel een paar kan sen had, vond de zeker deze tweede helft goed keepende Hees-doelman op zijn weg. Na weken van afwezigheid werd Piet van Schalkwijk ingezet voor Dave Leijenhorst, maar dit leverde ook geen doelpunt meer op voor Hees. dat er na deze nederlaag (doordat de naaste con current wel punten pikte) wel heel erg beroerd voor staat. Wil men nog enigs zins kans hebben op behoud in deze afdeling dan zal Hees a.s. zaterdag tegen Griftboys op eigen terrein zeker moeten winnen. Hees 2 boekt belangrijke overwinning Na een periode van 2% maand waarin niet gevoetbald werd kon het 2e elftal van Hees afgelopen zaterdag weer aan de slag. Gelijke stond er de moeilijke uitwedstrjd tegen Eemdijk 2 op het programma. Het elftal was op enkele plaatsen gewijzigd. Zo bestond het ver dedigingsduo ditmaal uit Gerard Loo- man en Gerard van de Brink. Het eerste kwartier van de wedstrijd werd er van beide kanten voorzichtig gespaald met over en weer een paar kleine kansjes. In de 25e minuut was het Erwin Vogel die vanaf links een bal het strafschopgebied in schoot die door iedereen werd gemist., behalve door de op de punt van het strafschopgebied vrijstaande Ben de Wilde. Deze be dacht zich geen moment en schoot de bal in één keer keihard in de kruising. Met deze schitterende goal kwam Hees op een verdiende 1-0 voorsprong, welke tot aan de rust ongewijzigd bleef. In de 5e minuut van de tweede helft was het opnieuw Ben de Wilde die op avontuur ging. Hij kwam vrij voor de keeper en schoof de bal beheerst onder hem door2-0. Hees speelde een gewon nen wedstrijd, totdat er in de 70e minuut een cornerbal voor Eemdijk kwam. Deze werd hard voor het doel geschoten en steenhard door de laatste man van Eemdijk ingekopt:2-1. In de laatste fase kwam de achter hoede nog goed onder druk te staan. Vooral door de sterke verdediging van Hees en het goede keeperswerk van Hans Uit den Boogaard ging de ver diende overwinning echter mee naar Soest.

Soester Courant | 1985 | | pagina 21