U zit helemaal goed bij 't binnenhuis.., auto smeeing CD-nieuws van de compact disc-specialist in Soest. SEP3 Smeeing occasions voor gegarandeerd rijplezier 'jaaarenlang'! ^SÊT aarn kan doortrekken Bremeentje wel vergeten Voorlichtingsbijeenkomst over landinrichting Eemland Flora en fauna Eempolders ernstig bedreigd bij doortrekking Bremeentje ^24.95 WOENSDAG 13 MAART 1985 SOESTER COURANT PAGINA 7 Bestemmingsplan moet gewijzigd worden Uitgebreid assortiment top-occasions met iÊ Ëi fthliü: o 1 'Wrakken' van de weg gehaald De politie hield vorige week op de Dal- weg twee automobilisten aan, van wie het voertuig in zo'n slechte staat ver keerde dat ze voor technisch onderzoek aan het bureau werden geplaatst. De eerste autobezitter, de 3l-jarige L. H. uit Baarn. kon bovendien geen geldig kentekenbewijs deel III laten zien. Hij deed overigens al vrijwillig afstand van zijn voertuig voordat het onderzoek had plaatsgevonden. Aan de auto van mevrouw M. A.-S. uit Soest mankeerde ook het nodige. Zij reed met drie gladde banden, een ;defect remlicht en zonder claxon. Bo vendien bleek de achteras van het voer tuig te zijn gebroken. Beide autobezitters kregen een pro ces-verbaal. SHOWROOM KLASSIEK: MOLLERUSSTRAAT 7 - BAARN - TEL 02154-1 27 97 Volop woonideeën voor 't klas sieke en 't modeme interieur, ingevuld door topdesigners van Hülsta, Leolux, Gelderland, Koekoek, Cor, BW en vele andere grote meubelhuizen. k.de boer zoon bv adviseurs voor interieur en brrtenhutsarchrtektuur SHOWROOM MODERN: LAANSTRAAT 22 - BAARN - TEL 02154-1 2797 Het Bremeentje zal niet worden door trokken ten behoeve van het (brom)- etsverkeer tussen Baarn en Amers foort. Dat is de conclusie die getrokken ïoet worden na de breedvoerige dis- ussie in de commissie Ruimtelijke Or- ening, vorige week, waar een "noti tie" over deze kwestie werd behandeld. Geen van de commissieleden bleek de gedachte van het College van B. en W. te ondersteunen dat deze verbinding, .vaarover al sinds 1973 wordt gespro ken en waartoe in het verleden ook be sloten is, alsnog moet worden aange legd. Dit ondanks het feit dat het be- temmingsplan in 1975 al werd vastge steld en in 1979 bij Koninklijk Besluit Ile rechtskracht kreeg. 'eer dan twintig personen - veelal a- rariërs uit het Eempolder-gebied ~ndom het Bremeentje - bevolkten de tribune tijdens de discussie. Namens de boerenorganisaties ABTB en CBTB maakte de heer J. van Hofslot gebuik van het spreekrecht om zijn bezwaren tegen doortrekking kenbaar te maken. Hij twijfelde aan de juistheid van de aantallen fietsers die van de nieuwe verbinding gebruik zouden maken en wees erop dat er nauwelijks sprake is van een kortere afstand tussen Baarn en Amersfoort via het Bremeentje dan thans. Een wegbreedte van 2.50 meter noemde hij "ten enen male onvoldoen de" voor het huidige agrarische ver keer en hij vreesde voor overlast, als het gebied vanuit de Baarnse woonwijk toegankelijk zou zijn, zoals vandalis me. Hij wees er op dat de Landinrich- tingscommissie juist bezig is met het opstellen van een overlevingsplan voor het Eemlandgebied en meende dat er, vooruitlopend daarop, geen ingrepen moeten plaatsvinden zonder deskundi ge afweging van alle belangen. Loslopend vee Ook de heer J. van Roomen voerde het woord. Hij wees op de problemen voor rust en veiligheid, niet alleen voor de mensen maar ook voor het wel eens loslopende vee. Omdat de verbinding niet toegankelijk wordt voor auto's kan de Baarnse politie er ook niet komen, -als de jeugd zich a^n het Bremeentje komL"uitleven", stelde hij. Behalve de komst van de jeugd vreesde hij ook de verschijning van loslopende honden, terwijl hij grote twijfels had over de ar gumenten met betrekking tot de ver keersveiligheid. Hij deed een dringend beroep op de commissie het College ne gatief te adviseren, "zodat we voor eens en voor altijd van dit plan af zijn". Chris Uiterwijk bracht vooral de na tuurwetenschappelijke waarde van het gebied naar voren. Hij merkte op dat het bij het (brom (fietsverkeer tussen Baarn en Amersfoort niet zomaar om kinderen gaat, maar om jongelui die het voortgezet onderwijs volgen, zodat •de afstand niet zo'n punt kan zijn. Hij verklaarde het eens te zijn met de be zwaren van de boeren. "Waar zijn we eigenlijk mee bezig?", aldus Uiterwijk, die vervolgens een op somming gaf van alle aanslagen op het landelijk gebied in Soest, al waren die dan ook in het algemeen belang be schouwd: het Griftland College, moge lijk ook de Oelte, de atletiekbaan, het Natuurbad. "Het Soesterveen is opge offerd, in Soesterberg staat Defensie klaar om nog eens 1000 hectare weg te nemen, en in onze bossen moeten de campings weer zo nodig worden uitge breid. En moet dan nu het polderge bied, dat tot dusver intact gebleven is, óók weer naar de knoppen? Hij wees erop dat er geen veiliger route van Baarn naar Amersfoort is dan door Soest, beschermd met verkeerslichten en oversteekplaatsen. Uiterwijk had onder de aanwezigen ook een notitie verspreid van drs. L. J. van 't Holt, con troleur vogel- en natuurbeschermings wet, waarin uitgebreid wordt gewezen op de grote natuurwetenschappelijke waarden van het Eemlandgebied. Uit de lucht Ries van Logtenstein (CDA) sloot zich bij de insprekers aan en wees erop dat het bedrag dat met de doortrekking is gemoeid (een kleine twee ton) "zo maar uit de lucht kwam vallen". Hij liet weten persoonlijk, evenals het o- vergrote deel van zijn fractie, niet te zullen meewerken aan de aanleg. "De aspecten van landschap en milieu tel len heel zwaar mee Gert Beijen VVDbracht naar voren dat alle procedures in feite al achter de rug waren, maar dat hij desondanks grote moeite had om zich voor de aan leg uit te spreken. Wel wees hij op de gevaarlijke spoorwegovergang aan de Torenlaan in Baarn, en hij vond dat Soest Baarn moet steunen in de onder handelingen met de Spoorwegen om die overgang veiliger te maken. Joop v. d. Brakel (PvdA) meldde dat een voorstel voor de aanleg momenteel financieel al niet haalbaar zou zijn en verklaarde zich namens de hele fractie tegen zo'n plan. Adriaan Pothuizen (D'66) wees erop dat het College niet met een officieel voorstel was gekomen. "U hebt welbe wust gekozen voor een notitie, met het verzoek om een advies. Ik denk dus: u weet het nog niet." De aanleg leek hem allerminst aantrekkelijk: "Dat lokt dingen uit die we hier liever niet zien." Wel merkte hij op te hopen dat het mededogen met de weidevogels, dat nu door de boeren werd getoond, ook on der andere omstandigheden zou blij ken. Majesteitsschennis Jan Visser (Progressief Soest) deelde alle genoemde bezwaren maar vroeg zich bovendien af waar het geld van daan zou moeten komen. "We hebben net een bezuinigingsronde achter de rug, en dan trekken we tonnen uit voor een paar bromfietsers?" Dat kon het College niet maken na de afschaffing van het cervix-onderzoek, de verho ging van de onkostenvergoeding voor de wethouders en de verlaging van de vergoeding voor de raadsleden, vond hij. "Maar ik vermoed wel wat de kern van de zaak is," hield hij wethouder Plomp voor. "U hebt de koningin be loofd dat op de grond die van haar is gekocht een fietspad zou komen, en dat moet u nu waarmaken. U bent natuur lijk bang voor majesteitsschënnis, maar ik zit daar niet mee." J. Ebbers (VVD) bracht naar voren dat het krediet voor de aanleg bepaald niet uit de lucht was komen vallen, maar al in 1974 vastgelegd, zij het dat het bij de bezuinigingen van 1982 weer was geschrapt. Hij onderstreepte dat de aanleg bij Koninklijk Besluit was goedgekeurd in 1979 en vroeg zich af wat er sindsdien was gebeurd. "Dacht men misschien: nu gaan we onze han den branden, en is daarom iedereen plat gaan liggen?" Hij wilde een lijstje zien van alle activiteiten rondom het voorstel sinds 1979. Hans Blom (CDAsloot zich bij alle be zwaren aan en J. van Garderen (SGP/GPV/RPF) deed dat ook, al vroeg hij zich af of Baarn geen terechte eisen kon stellen. Wethouder Plomp wees er in zijn be antwoording op dat het gemeentebe stuur de plicht heeft een door de Kroon vastgesteld bestemmingsplan uit te voeren. "Daar mag een College van B. en W. op worden vastgepind, ook al orpdat de rechtszekerheid van de bur ger daarmee in het geding is. Moreel De gemeente Baarn mag volgens de wethouders stelling bepaalde conclu sies trekken uit de tot dusver afgehan delde procedure, al kan zij geen rech ten doen gelden. "Maar moreel ben ik van mening dat het Bremeentje moet worden doorgetrokken," aldus de heer Plomp. Hij merkte verder op dat er in het verleden uitgebreide inspraak is geweest en dat alle belangen waren meegewogen. Alle bezwaren zijn aan gehoord, zij het niet gehonoreerd. Hij bracht naar voren dat het beter zou zijn geweest als het plan direct na het Koninklijk Besluit zou zijn uitgevperd, omdat dan ook niet tot gedwongen ont eigening van de benodigde gronden o- vergegaan had behoeven te worden. Wethouder Plomp sprak zijn respect BOVAG garantiebewijs 3-12 maanden extra zekerheid gunstige financierings mogelijkheden inruil alle merken mogelijk alle auto's warm en droog binnen" Openingstijden van 9.00-18.00 uur, vrijdag: koopavond van 19.00-21.00 uur MITSUBISHI - OCCASIONS - /F///A/7/ Koningsweg 14 - Soest -Tel.021 SS-132 27 uit aan het adres van de heer Ebbers, die als enige leek vast te houden aan de afspraken uit het verleden, al stelde deze later zelf dat hij zich nog niet voor of tegen het plan had uitgesproken. Hij constateerde dat er geen andere conclusie mogeljk was dan dat het be stemmingsplan op zo kort mogelijke termijn gewijzigd moet worden, zodat doortrekking van het Bremeentje ook officieel van de baan zou zijn. Teru gfluiten Van Logtenstein merkte, verbaasd over de onomwonden keuze van de wet houder, op dat hij nu snapte waarom de Baarnse wethouder Teeling niet zelf, zoals deze eerder had laten weten, was komen pleiten voor de doortrekking. "U doet het voor hem." Hij ergerde zich aan Plomps betuiging van respect. "Ik moet u terugfluiten. Onze argu menten zijn volledig te respecteren." V. d. Brakel bleef tegen en Pothuizen merkte op wel begrip te hebben voor de reactie van de wethouder. "Maar de gemeente heeft nu eenmaal de vrijheid om op haar schreden terug te keren." Wethouder Plomp: "Ja, als het ver standig is wel, maar dat is in het verle den wel eens gekenmerkt als een ge brek aan heldhaftigheid. Visser verweet \de wethouder een "beetje demagogisch" bezig te zijn en vroeg zich af waarom de heer Plomp zich toch zo druk maakte. "U neemt alle tegenargumenten voor zoete koek aan. Een wethouder hoeft niet alleen de wet te houden, hij kan hem ook naar zijn hand zetten." Hans Blom verweet de wethouder het bedrijven van polarisatie. "U moet er niet zo'n drama van maken. Waaruit blijkt trouwens dat u er direct na het Koninklijk Besluit zo druk mee in de weer bent geweest?" Van Garderen stelde nog voor dat de raadsleden kontakt zouden zoeken met hun politieke geestverwanten in de Baarnse raad om hun de situatie uit te leggen. "Dan verliezen we in elk geval veel minder ons gezicht. Wethouder Plomp merkte op dat dat ie der raadslid vrij stond, maar dat de ge- De in het Eemland-gebied werkzame natuurbeschermings- en milieuorgani saties houden binnenkort een voorlich tingsbijeenkomst in Soest over de re cente ontwikkelingen op het gebied van de landinrichting van Eemland. Dat gebeurt tijdens de jaarvergadering van het IVN-Eemland, die wordt ge houden op donderdag 21 maart in de Minister de Visserschool, Oude Utrecht- seweg. Met het oog op de onderbre king over de landinrichting begint de vergadering van het IVN om 19.30 uur. De lezing zal omstreeks 20.30 uur be ginnen. De centrale cultuurtechnische com missie heeft zoals bekend voor de ruil verkaveling in Eemland een aantal uitgangspunten en randvoorwaarden ten aanzien van het aantal te verplaatsen bedrijven en het zoveel mogelijk behouden en waar mogelijk herstellen van de natuurwetenschap pelijke en landschappelijke waarden van het gebied. Na uitvoerig beraad is de Landinrich tingscommissie in grote lijnen akkoord gegaan met deze uitgangspunten. Het aantal te verplaatsen boerderijen werd echter van de voorgestelde 40 op 49 gebracht en de oppervlakte te ver werven grond van 700 op 800 hectare. De omvang van het natuurgebied bleef gehandhaafd op 350 hectare. Deze wijziging is door alle betrokken instan ties geaccepteerd. Momenteel wordt hard gewerkt aan het opstellen van een voorontwerp voor de ruilverkaveling, dat later dit jaar in de inspraak zal worden gebracht. Een afvaardiging van de Landinrich tingscommissie is tijdens de bijeen komst aanwezig om de stand van za ken uiteen te zetten en zoveel als moge lijk is vragen te beantwoorden. Daar bij kunnen zowel inhoudelijke als pro cedurele kwesties aan de orde worden gesteld. meente Baarn zeker ook officieel zou mogen reageren op een wijziging van het bestemmingsplan. "En ik weet nog niet hoe de Baarnse reactie zal zijn." De controleur Vogel - en Natuurbe schermingswet, drs. L. J. van 't Holt uit Soesterberg, heeft onlangs een rap port opgesteld over de problemen die zullen ontstaan wanneer het Bremeentje, zoals de gemeente Baarn dat wil, zou worden doorgetrokken ten behoeve van het (brom)fietsverkeer tussen Baarn en Amersfoort. De heer Van 't Holt liet zijn opmerkingen vorige week ver spreiden tijdens de vergadering van de commissie Ruimtelijke Ordening, waar het Baarnsche verzoek aan de or de kwam. Het rapport van de heer Van 't Holt laten wij hier onverkort volgen Enkele opmerkingen, over de waarde vdn dé Soester Eempolders als Natuur- gebied n.a.v. de plannen tot aanleg van een fietspad over het Bremeentje. 1. Beschrijving gebied Met de Soester Eempolders wordt be doeld het gebied dat ruwweg wordt be grensd door de Eem, de gemeente grens met Baarn, de bebouwde kom van Soest, de Birkstraat en de gemeen tegrens met Amersfoort. Veeteelt be paalt grotendeels het aanzien van de Soester Eempolders: veel grasland, hier en daar afgewisseld met snijmaïs. Opmerkelijk zijn de grote hoogtever schillen. Het hele gebied loopt onlaag in de richting van de Eem. Zo bedraagt het hoogteverschil tussen Birkstraat en Eem plm. 4 meter. De bodem is overwegend zandig met enig veen langs de Peter v.d. Breemerweg en met zeeklei langs de Eem. Veel sloten en slootjes doorsnijden de Soester Eempolders richting Eem. riet bijzon dere van dit slotenstelsel is, dat het hoofdzakelijk gevoed wordt door hel der kwelwater, dat opwelt uit de noord- oostfrank van de Utrechtse Heuvelrug. Van belang is verder het voorkomen van lijnvormige begroeiingen, zoals de struwelen op de spoordijkeh en de hout wallen langs o.a. Hooiweg, Peter v.d. Breemerweg en Melksteeg. Ruimtelijk ligt het gebied enigszins geïsoleerd door het ontbreken van bruggen over Eem en Praamgracht. De specifieke waarde van de zone tus sen de spoorlijn en de Eem is ook vast gelegd in het bestemmingsplan 'lande lijk gebied' van de gemeente Soest, waarin deze zone de bestemming heeft 'agrarisch gebied met landschappe lijke waarde'. In het ontwerp-streek- plan Utrecht wordt de zone tussen Soest en Amersfoort als een belangrijk ge bied voor het slootmilieu aangemerkt. Het slotenpatroon zou, volgens dit plan, moeten worden gehandhaafd. 2. Flora en fauna Bodemgebruik, hoogteverschillen, grondsoorten, ontwatering, begroeiing en rust bepalen samen de natuurlijke rijkdom van de Soester Eempolders. Behalve als landbouwgebiéd hebben de polders, met hun zeer karakteristiek!e) landschap, flora en fauna, duidelijk waarde als natuurgebied. Hieronder worden enige aspekten kort toege licht, t.w. plantengroei, weidevogels, zangvogels en wintergasten. Welis waar zijn deze toelichtingen kort en daardoor onvolledig, maar hopelijk toch voldoende om een indruk te geven van de grote natuurwetenschappelijke waarde van de Soester Eempolders. 2.1. Plantengroei Weiden en akkers worden tegenwoor dig zwaar bemest, waardoor zich daar maar enkele plantesoorten kunnen handhaven, zoals Paardebloem en Witte klaver. De meeste soorten tref fen we daarom aan in sloten en ber men. Nu verkeren we in Soest en ber- gelukkige omstandigheid dat de pol dersloten gevoed worden door voedsel- arm en zuiver kwelwater. Mede daar door heeft zich in diverse slootjes een unieke vegetatie ontwikkeld. Zo vor men deze slootjes een unieke groei plaatsen van de Klimopwaterranonkel in Nederland en de enige kwelslootjes in Nederland en de enige in de hele provincie Utrecht. Vlakbij het Bre meentje vinden we in het kwelslootjes o.a. nog de prachtige Waterviolier en enige kranswieren, waaronder de vrij zeldzame soort Nitolla flexilis. Laatstgenoemde waterplant groeit slechts in water van zeer goede kwali teit. De bermen van de polderweggetjes en de spoordijken herbergen een aan zienlijk aantal plantesoorten, waarbij beslist niet alledaagse. Voorbeelden hiervan zijn Lancetbladig kruiskruid. Liggend hertshooi en Hemelsleutel. De Hemelsleutel is een vetplant met grote roserode bloeischermen. Groeiplaat sen bevinden zich ondermeer in de berm van Bremeentje en A.P. Hilhorst- weg. 2.2. Weidevogels Weidevogels hebben het de laatste tien tallen jaren zwaar te verduren in Ne derland. Niet voor niets was 1984 uitge roepen tot 'jaar van de weidevogels'. Landbouwintensivering, polderpeil- veriaging en biotoopverlies door nieuw- .nleg dienen zware klappen toe aan de weidevogelstand. Onderzoek heeft bijvoorbeeld aange toond dat de Grutto storingsgevoelig is voor verkeer tot een afstand van maar liefst 2 km. Ook in de Eempol ders zijn de aantallen weidevogels te ruggelopen. Een reden te meer om uiterst behoedzaam om te springen met dé weidevogels, die we nog over hebben. In vergelijking met de ons om ringende landen gaat het nog steeds om grote aantallen. De volgende wei devogelsoorten kwamen in 1984 in de Soester Eempolders tot broeden: Kie vit, Grutto, Veldleeuwerik, Scholek ster, tureluur. Graspieper, Slo beend en Watersnip. Deze opsomming in in volgorde van talrijkheid, van vele tientallen broedparen Kievit tot enkele broedparen watersnip. Alle op genoemde soorten zijn eveneens waar genomen in de buurt van het Bre meentje. 2.3. Zangvogels Zangvogels als Veldleeuwerik en Gras pieper worden tot de weidevogels ge rekend, omdat ze weilanden als broed- biotoop hebben. Hier worden alleen zangvogels aan de órde gesteld, die gebonden zijn aan lijnvormige begroei ingen. De, in dit opzicht, meest waar devolle lijnvormige begroeiing van de Soester Eempolders is ongetwijfeld te vinden op de spoordijk Amersfoort- Baarn. Dichte struwelen van vooral braamstruiken bieden broedgelegen- heid aan talloze zangvogels. Vreemd genoeg reageren deze vogels nauwe lijks op voorbijdenderende treinen. Daar, waar de A.P. Hilhorstweg vlak langs de spoorlijn loopt, is duidelijke wel sprake van verstoring. De beste stukken liggen derhalve tussen Peter v.d. Breemerweg en Hooiweg en tussen Grote Melmweg en de gemeentegrens van Baarn. Het is één van de zeer wei nige plekken in onze omgeving, waar soorten als Bosrietzanger, Grasmus, Braamsluiper en Roodborsttapuit jaarlijks voorkomen. Naar schatting gaat het bij deze drie vogelsoorten om 5 tot 10 broedparen per soort. 2.4. Wintergasten De afgelopen strenge winter geeft een goed beeld van het belang van de Soes ter Eempolders als overwinterings- gebied voor verschillende vogelsoor ten. Zo blijkt het gebied steeds meer in de smaak te vallen bij de Kleine zwaan, een zeldzame zwanesoort uit het hoge noorden. Zelfs tijdens de strengste kou verbleven er plm. 60 exemplaren in de Soester polder Mid- delwijk. Des te opmerkelijker omdat de Kleine zwaan toen uit de rest van Eemland en Arkemheen was wegge trokken. Tevens verbleven er tiental len Kol- en Rietganzen. Voor sommige vogelsoorten vervullen de kwelsloten een belangrijke funktie, omdat ze door het stromende water nooit helemaal dichtvriezen. Wintertaling, Watersnip, Grote gele kwikstaart, Witgatje en Waterral zoeken in deze kwelsloten naar voedsel. Beide laatstgenoemde soorten zijn zeer schaarse wintergas ten in Nederland en werden uitslui tend aangetroffen bij het Bremeentje. 3. Invloed fietspad over Bre meentje De invloed van een fietspad over het Bremeentje op de flora en de fauna van de Soester Eempolders zal twee ledig zijn. Invloed op de direkte omge ving van het Bremeentje en invloed op de polder als geheel. Vooral het laatste moet niet worden onderschat. Te vaak worden randen van natuurgebieden op geofferd, omdat ze zogenaamd minder waardevol zouden zijn. Hierdoor gaat de bufferende werking van deze rand gebieden verloren en takelt het natuur gebied als geheel af. Aanleg van een fietspad over het Bre meentje zal natuurlijk in de eerste plaats gevolgen hebben voor de direk te omgeving. Verharden van het weg getje, afdammen van enkele kwelslo ten en graven van nieuwe parallel- sloten betekenen aantasting van berm en slootvegetatie ter plaatse. Veel ernstiger zullen de gevolgen zijn van inloop vanuit de Baarnse nieuwbouw. De ideale bescherming, die de Praam gracht daartegen nu nog biedt, valt wég door'het riiemv aan te léggen brug getje.' Bromfietsen, spelepde kinderen, wandelaars, honden, etc, zullen de rust in het gebied totaal verstoren. Vooral weidevogels en wintergasten zullen daar ernstig door te lijden krijgen. Niet onwaarschijnlijk is tevens een ne gatieve invloed op de zangvogelbe volking van de spoordijk. De invloed op de Soester Eempolders als geheel zal niet gering zijn. Hierbij moeten we denken aan rustverstoring door toename van het doorgaande en rekreatieve fiets- en bromfietsverkeer. De gemeente Baarn wordt praktisch aan alle kanten omsloten door uitge strekte bossen en polders, die groten deels toegankelijk zijn voor het publiek. Waarom dan de rust verstoord in de re latief kleine Soester Eempolders. De omvang van de Eempolders onder Soest is in 't verleden reeds sterk afgenomen door industrievestiging in Amersfoort. Des te meer dringt de noodzaak' zich pp om het resterende deel zo ongestoord mogelijk te behouden. Pianoconcert nr.2 Chicago Symphonie Orch Ivo Pogorelich- piano Eine kleine Nachtmusik Wiener Philharmoniker o l.v. James Levine Vioolconcerten Isabelle van Keulen Pianoconcerten 25 en 26 Vladimir Ashkenazy - piano Sound track Amadeus Requiem Staatskapelle Dresden o.l v Peter Schreier F. Chopin W.A.Mozart/ J. Haydn W.A. Mozart W.A. Mozart W.A. Mozart L van Beethoven 5de symfonie Los Angeles Philharmonic Orch ol.v.C.M.GjulininepsboviedS 1/V3CJ3H Bolero Berliner Philharmoniker oiv. HeibertvonKaiajan 6 SchüdJer Koralen Daniël Chorzempa 4 jaargetijden The Academy of St. Martin- in-the-fields M.' Ravel A.Vivaldi Waar? Natuurlijk bij de Steenhoffstraat 13a -15, Soest, telefoon 12132 O super stip ook op 12 no. 1 trofee alarmschijt nationaal product Auteursrecht uitdrukkelijk voorbehouden. Gehele ol ge- schriftelijke deeiteiuke overname de Stichting Ned. Top 40, lel. 035-231647. postbus 706. 1200 stemming 21e jaargang nr 11 16maart 1985 r.'/fjf/f/tê 2 Sc&iïèAem iw- i fex Cmetf&Jpet 60 ROCK R0LL SUCCESSEN DB NEDERLANDSE TOP 40 IS SAMENGESTELD DOOR DE STICHTING NEDERLANDSE TOP 40 UIT GEGEVENS VAN HANDEL EN INDUSTRIE I aantal weken deze Ivorige week |week Titel - Artist - (Producer) - Componist Label bestelnummer - Distributiemij deze Ivorige I Titel - Artist - (Producer) - Componist week |week Label béstelnummer - Distributiemij O 2 0 4 O 6 0 3 O 5 0 10 0 20 0 19 0 13 0 15 30 0 26 0 9 0 18 14 THIS IS NOT AMERICA - david bowie. rTirf] 6 (bowie/metheny/mays) 006 20 0482 7 - emi bovema l^r»l\lri\ SHOUT-tearsforfears HST] 10 (chrlshughes)orzabal/stanleymerc.8802947-phonogram \lr\\ IK MEEN'T -andrehazes FT] 5 (hollday/reeves/bazes)griek - eml 00612 7208 7 - emi bov. |M^| JUSTANOTHER NIGHT-mick jagger 6 (Jagger) jagger/laswell cbs 4722 cbs SUSSUDIO - phil collins IXI 8 (phil collins) phll collins - wea 2591817 - wea 1<#b| NIGHTSHIFT-commodores 4 (dennis lambert) w. orange/d. lambert/f. golde - motown zb 64357 - rca LOVE&PRIDE-king 3 (richard james burgess) p. king/m. roberts - cbs 4988 - cbs LOVERBOY-billyocean ral 10 (keith diamond)/ocean/lange - jive 145140- cnr |^a| SHARP DRESSED MAN-zz top XI 5 (bilt ham) Glbbons/hlll/baard wamor bros 92 9576 7 - wea l^s| EASY LOVER-philipbailey/philcollins HSn 11 (phll collins) bailey/colllns/east cbs 4915 cbs DOWHAT YOU DO-jermaine jackson 9 (jackson) dlno/dl tomaso - arista 107 052 - artola MATERIALGIRL-madonna [Jfl 3 (nlle rodgers) poter brown/robert rans - sire 929 083 7 - wea YOU'REMYHEART-moderntalking 4 (steve benson) Idem hansa 106 884 ariola WATCHINGYOU-shakatak 6 (nlgel wright) sharpe/odell - polydor 881 369 7 polydor TREAT HER LIKEA LADY-temptations 5 (wllliams/woodson) mckay/randolph - motown zb 64350 rca JUSTCAN'TGETENOUGH-dep.mode XI 2 (depeche mode/mi lier) clarke mute roe. 585003- vip ree. I4S»I SLIPPERYPEOPLE-talking heads 3 (d. byme/chr. (rantz/harrison/weymouth) idem - 20 0486 7 - emi bov. I WANTTOKNOWwhatloveis-foreigner XI 14 (alex sadkin/mick jonas) jonas - at1.789 596 7 wea LET'S GO CRAZY -prince& the revolution I fl 4 (prince and the revolution) idem wamer bros 929 058 7 wea LET IT ALL BLOW-dazz band 7 (andrews/harris) harrison/harris - motown 64348 rca 23 SAVE APRAYER -duran duran 4 (c. thurston) duran duran - parlophone| 006 64953 emi bovema ©12 ONENIGHTIN BANGKOK-irlurrayhead 11 (andersson/rice/ulvaeus) Idem - chess pd 66240 rca (23) 33 LOVE LIKEBLOOD -killing joke 2 (chris klmsey) kllling joke - polydor 881618 7 - polydor 24 YAKITAKIOOWAH -gigantjes FT] 4 (rodgers) klaasse/visser - Idlot 249154 7 - wea 1*31 31 STEEN, STOAL EN SENTIMENT-normaal FT] 2 (sonneveld/normaal)jolink/mlchgelbrink-pk2491247-wea l ©28 IKNOWHIMSOWELL-elainepaige/XI 7 barbara dickson - (anderson/ulvaeus) Idem - pb 68257 rca 17 SOLID - ashford simpson 11 (nlckolas ashtord/valerie simpson)- cap. 20 0424 7 emi bovema 35 LOVE IS...-anny schilder FT] 2 (r. beltman)-h.v. hamert-phillps 880 640 7-phonogram I 25 THIS IS MY NIGHT-chakakhan 6 (mardin) murphy/frank - wamer bros 929097 7 - wea ©27 AM I LOSING YOU FOREVER - mai tai FT] 5 (e. van tijn/j. Iluitsma) Idem - Injectlon 134 675 - cnr l vl 34 LET'S TALK ABOUT ME- alanparsons project 3 (woolfson/parson) alan parson - arista 107 062 - ariola 0 37 GIVEMEYOURLOVE-funfun 2 (a. plgnagnoll/g. spagna/i. spagna) Idem - high fashion 4972 - dureco - WHEREWEREYOU-dollydots FjTI 1 (richard de bols/peter van asten) Idem - ariola 107181 - ariola IM^| 0 39 THEOLDMANDOWNTHEROAD johnfogerty 2 (fogerty) idem wamer brothers 929100 7 - wea 0 1 WON'T LET YOU GO - agnetha faltskog 1 (eric stewart) agnetha faltskog/stewarl - pol. 881805 7 - polydor 0 38 YOU'RETHE INSPIRATION- chicago 3 (cetera/f oster) toster - wamer brothers 929126 7 - wea - LET'S DANCETONIGHT-piazadora 1 (jack white) j. whlte/m. spiro curb records 880 567 7 - phonogram 18 JOZEFIEN-john spencer 1 (peters/v. broekhoven) scott/goodman - ph. 818 657 7 phon. 36 SINCE YESTERDAY - strawberry switchblade e 3 (david motion) bryson/mcdowall - korova 249249 7 - wea SOMELIKEIT HOT -the power station XI 1 (odwards)palmer/j. a. taylor pari. 200519 7eml bov. I^s|

Soester Courant | 1985 | | pagina 7