vereniging 03 \cïOude Enghe\ Ver. Artishock stapt uit overleg over toekomst in De Borg Bij ons op Soest WOENSDAG 13 MAART 1985 SOESTER COURANT PAGINA 8 WOENSDAC 'Tijl Uilenspiegel' uit Soest Wieldoppen gestolen WEEKMENU voor 26,50 Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. Vereniging weigert onder juk van Stichting door te gaan De Kerkebuurt Nico Scheepmaker in 'close reading' 'Het woord is van langzame duur' Agenda 'De Borg' Hoe zeg je wat je denkt... Oproep aan oud-leden en -docenten van de Kunstenaarsvereniging Artishock Donderdag lh maart, 21.00 uur: Filmhuis'Een dagje naar het strand' van Theo van Gogh Italiaans filmweekend in Artishock Zaterdag 16 maart, 21,. 00 uur: Filmhuis'Deserto Rosso' Michelangelo Antonioni van Filmhuis'Liefde en Anarchie' van Lina Wertmüller Zaterdag 16 maart, 20.30 uur: Literaire Salon met Nico Scheepmaker Kwijtscl Afvalstc Kasteel Vera B( 'Bomen in 1 Expositie Kasteel G De Jeugdtheatergroep "Mirakel" uit Amersfoort brengt op 1 juni a.s. de premiere van, de nieuwe Nederlandse kindermusical "Tijl Uilenspiegel". Tientallen kinderen uit het Eemland- gebied hebben hiervoor auditie ge daan. De 13-jarige Jurgen Kuijpers uit Soest (rechts op de foto) is de gelukki ge. Hij krijgt de hoofdrol en is de eerste Nederlandse "Tijl Uilenspiegel". Zijn tegenspeelster Nele is de 11-jarige As- trid van Tubergen uit Amersfoort. De heer A. B. uit Soest meldde de politie vorige week dat een onbekende dader de vier sierdoppen van zijn Opel Rekord had weggehaald van de wielen. De wagen stond geparkeerd aan de Wijnand Toplaan. De schade bedraagt 324 gulden. BAR EETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 van 13 t/m 19 maart Meloen cocktail Kogelbiefstuk a la Vladimir Diverse groenten Diverse aardappelen Pêche melba Iedere woensdagavond LIVE MUSIC Fb staat voor Federatie belastingconsulent Een waarborg voor vakbekwaamheid, zorgvuldigheid en onafhankelijkheid bij fiscale advisering en verzorging van aangiften Voor Federatie-belastingconsulenten gelden bindende beroeps- en gedragsregels. Nederlandse Federatie van Belastingconsulenten Nieuwe Parklaan 11, 2597 LA Den Haag Teleloon 070 - 52 20 61 Omdat de Vereniging Artishock niet van plan is de eigen zelfstandigheid en identiteit op te geven bij een mogelijk vertrek naar de Borg, dat per l sep tember zou moeten plaatsvinden, is zij uit de overleggroep gestapt die zich met de "invulling" van het dorpshuis als cultureel centrum van Soest be zighoudt. Het bestuur heeft een inten tieverklaring geweigerd te onderteke nen, die was voorgelegd voor een mo gelijke samenwerking met de Stichting Kreatieve Vorming Artishock, die hoe wel dezelfde naam dragend scherp moet worden onderscheiden van de vereniging waaruit zij vijf jaar geleden is ontstaan. Het bestuur van de Vereniging Arti shock is van mening dat de intentie verklaring geen enkele opening biedt voor de gelijkwaardige inbreng van de vereniging in het nieuwe centrum (dat overigens de naam de Borg zal moeten afstaanDe intentieverklaring is zelfs een directe bedreiging voor het voort bestaan van de vereniging als zelf standige organisatie en voor de conti nuïteit van haar aktiviteiten. De in tentieverklaring houdt bovendien een totale ontkenning in van de aard van de vereniging, aangezien er volledig wordt voorbijgegaan aan de positie en de belangen van de leden/vrijwilligers Het bestuur acht het dan ook niet lan ger verantwoord door te gaan met het overleg met de Stichting, die volgens (door de gemeenteraad vastgestelde) model vrijwel volstrekte zeggenschap zal krijgen in het nieuwe centrum. Het standpunt van het bestuur, dat ge baseerd is op uitgangspunten die door de ledenvergadering in december werden geformuleerd voor deelname aan het overleg, wordt in een buitenge wone ledenvergadering op vrijdag 22 maart aan de leden voorgelegd. Dictaat In een toelichting op het besluit om uit het overleg te stappen wordt van de zijde van het bestuur opgemerkt dat het van mening is dat de deelname van de vereniging aan dat overleg Jongeren hebben weinig tijd en aandacht voor oude mensen en de dingen die voorbijgaan. Zelden vragen moderne lieden aan een bejaarde man of vrouw: wat deed U toen, wat gebeurde er precies in Soest, hoe zat dat eigenlijk? In Bij ons op Soestpubliceert de Soester Courant verhalen van echte Soesters die in deze gemeente zijn geboren of getogen. Jan Visser loopt hen tegen het lijf, luistert geïnteres seerd en schrijft hun relaas op. Vandaag: PietEkel (63). De acteur: "Mijn hele jeugd heb ik doorgebracht in de Kerkebuurt al ben ik geboren op de Nieuweweg 58. Op dat huis staat nu nog de naam '"t Punt dak". Alle huizen hadden een dam over de sloot en er stonden veel bomen langs de weg. Vlak voor onze deur botste een keer het koninklijke rijtuig op een bakkerskar. Daar werd dagen over gepraat hoe dat kon gebeuren. Naast ons woonde Luypen, een oerster ke kerel met zulke handen. Hij had een duif gevangen, liet hem zien, en op dat moment deed het kopje "knak" in zijn knuisten. Later is de Nieuweweg ont- boomd en geasfalteerd en verdween de romantiek. Vader werkte als mecanicien op Soes- terberg, de bakermat van de lucht vaart. Hij was 34 jaar lang beroeps militair maar anti-militaristisch. Hij las '"t Volk", was Vara-lid en secretaris van de Bond van Metaalbewerkers. Tussen de middag had hij anderhalf uur vrij en fietste naar Soest. Ik reed hem tegemoet alleen om een bepaald vriendinnetje in de Bartolottilaan te ontmoeten, 's Avonds zagen we hem in de verte aankomen met zijn wiebelen de fietslantaarn. Dan zongen we sche- merliedjes. In de crisistijd kreeg hij wachtgeld en begon een winkel in huishoudelijke apparaten aan de Torenstraat: maga zijn "De Toren". In dat winkelrijtje zat ook drogist Maris, sigarenwinkel Smit (de vader van Henk Smit), Kuyper en Middelman. Die panden heb ik zien bouwen en later weer zien afbreken. Als kinderen speelden wij met de bouwstenen en keken toe hoe Middel man zeil ontrolde op het brede trottoir om het uit te meten. Of we reden rond in een Vliegende Hollander naar de hoek waar een ijskarretje stond en waar Berliner bollen werden verkocht. In "De Toren" repareerde vader aller lei toestellen waar de klanten op kon den wachten. Als hij klaar was en ze vroegen hoeveel het kostte, zei hij: stop maar wat in de spaarpot van Piet. Daar heb ik leren luisteren naar de radio. Hij deed rustig de winkeldeur op slot wanneer een belangrijke, Italiaan se opera werd uitgezonden. Ik zat op school bij meester Veenstra, in de klas van juffrouw Kraaikamp. Kijk, beiden staan op deze foto. Dat jongetje met dat scheve hoofdje ben ik. We moesten naar het "vogeltje" kijken en dat geloofde ik, vandaar die hou ding. Naast de school stond café-res taurant "De Gouden Ploeg" waar ik "Pietje Bell" heb zien opvoeren door het gezelschap Corrie Vonk. Verder Top Naeff en Woutertje Pieterse. Veelading De onthulling van het Emma-monu- ment (een lelijk bouwsel) tegenover de Oude Kerk door burgemeester Deketh herinner ik me nog als de dag van gisteren. Op die plek stond een muziek tent en vóór die tijd de remise van de braakliggend stuk land waar we ver stoppertje speelden. Nu is het allemaal plantsoen. De kerk stond altijd open en izo klommen we in de toren waar je een klommen we in de toren waar je een prachtig uitzicht had. Vaak gingen we kijken bij station "Soest" waar bij de veelading de koeien werden uitgeladen achter de maalderij. Of we gingen kijken bij de garage van Charlotte Cher aan de Neerweg waar de koninklijke auto's, met die grote openslaande kappen, werden gerepa reerd. Bij café Kooij in de danszaal werd geturnd en heb ik mijn eerste bal- masqué van de voetbalvereniging ESVAC meegemaakt. Vader was me deoprichter en ik was de maskotte van de club. Soms speelden we in de holle boom achter de Oude Kerk naast de dorps pomp. Het verhaal ging dat in de voet van de boom, binnenin, een luik zat. Het was een levensgevaarlijk karwei. Op de hoek stond de pastorie van dominee van Schaik, een makkelijk prater, een aristocraat en een natuur liefhebber. Hij gaf godsdienstles op de openbare school. Verderop woonde jonkheer de Geer, de minister-president, om wie vreemde verhalen de ronde deden. Ik zag hem vaak deftig naar kapper Butzelaar wandelen. Grote takkenbossen bepaalden in de Kerkebuurt het dorpsbeeld. Vijf bak kers woonden daar die de takken in hun ovens stookten. Allereerst had je "De Gezonde Apotheek" van Kos waar we in de pauze zoute drop, zoethout en toverballen kochten. Naast de Kerk woonde bakker v.d. Flier waar moeder gist kocht voor het brood en op de hoek bakker van Brummelen. Bakker van Ee (Kobus, Aalt en Evert) was een specifiek banketbakker en bij Gijs "Broodje" kon je van dat dikke rogge brood krijgen. Toen vader weer op Soesterberg ging werken, verhuisden we naar de over kant op nummer 2C, het huis met de halve deuren. De Torenstraat was een gezellige straat, niet te druk, want het verkeer ging voor de helft achter de kerk om. 's Zomers zaten we in de tuin te kijken naar de motorrijders op weg naar de T.T.-races in Assen. We had den een hondje (Molly) die met de motorrijders meerende tot ze uit het gezicht verdwenen. We keken jarenlang tegen de markies aan. van een comestibleswinkel waar de schilder het woord COMESBLES op had geschilderd. Hij was een hele lettergreep vergeten. Later begon Quelle haar een boekhan del. We voetbalden op het weiland van Peter van de Breemer, raadslid, loco- burgemeester en boer. Hij vond alles goed. Een markante figuur. Net als Karei Lodezen, die op een fiets reed met houden banden, pijp in zijn mond en pijpekop naar beneden." (Wordt vervolgd.) JAN VISSER van meet af aan op een smalle basis heeft gerust. In tegenstelling tot de Stichting werd de Vereniging niet bij het voorbereidende onderzoek naar mogelijkheden betrokken. Ook werd de Vereniging uitgesloten van deelname aan de werkzaamheden in andere sub groepen, die zich o.m. met de finan ciële, de juridische, de bestuurlijke en de personele aspecten van de toekomst in de Borg bezighouden. In de in houdelijke subgroep, waarin de Ver ening wel vertegenwoordigd was, bleek de Stichting voortdurend te pro beren haar dictaat aan de Vereniging op te leggen. "Van bereidheid om de voorstellen van de Vereniging Artishock nader te on derzoeken was geen sprake. Voor de problematiek van de samenwerking tussen beroepskrachten en vrijwilli gers was geen begrip", aldus het be stuur. "De samenwerking met de Stichting is in feite al een half jaar volkomen zoek", aldus voorzitter Dick de Wit vorige week tijdens een persconferen tie. "De irritaties tussen Stichting en Vereniging bestaan trouwens al langer. Op de achtergrond van de problemen staat het feit dat Stichting en Ver eniging sinds de splitsing vijf jaar ge leden behoorlijk uit elkaar zijn ge groeid. Dat bleek vopral tijdens de dis cussies over het al dq.pi. niet verhuizen naar de Borg, waar de Stichting al snel mee akkoord ging, terwijl de Ver eniging daar niets voor bleek te voelen. Nadat de gemeenteraad vorig jaar be sloot dat de verhuizing moest doorgaan (om op die manier een belangrijk deel van de Welzijnsbezuinigingen te realiseren) verklaarde de Vereni ging dat zij een cultureel aanbod voor Soest wilde blijven verzorgen en dus meepraten en- denken in d£ werk groep "Toekomst de Borg", mits ze als vereniging haar karakter en zelfstan digheid kon behouden en een gelijk waardige partner in het overleg zou zijn, en dat de vereniging dus de moge lijkheid wenste te behouden haar akti viteiten onder eigen, verantwoordelijk heid gestalte te geven, met behoud van de daarvoor benodigde faciliteiten. Van tafel geveegd "Onze minimale eis was dat we er als Vereniging heen zouden gaan", aldus Het bestuur. "Maar men wil blijkbaar onze inbreng wel, maar niet als ver eniging. Op onze voorstellen voor een inhoudelijke programmering is nooit ingegaanze werden gewoon van tafel geveegd." Ter illustratie wordt ge wezen op het feit dat van een bijeen komst (van een sub-subgroep die zich met de indeling van de ruimte in de Borg bezighieldniet eens een verslag werd gemaakt. Bestuursleden van de Vereniging Artishock. V.l.n.r. Herman Joosten, Dick de WitIneke Smit, Robin Muyser. Foto: Goos van der Wilt Van gelijkwaardigheid in het overleg is geen sprake geweest. In de intentie verklaring wordt van de Vereniging in feite gevraagd mee te werken aan haar eigen opheffing: "Een volstrekte ontkenning van de eigen tradities, ver worvenheden en belangen", aldus voorzitter Dick de Wit. "Dat we een vrijwilligersorganisatie zijn maakt ons blijkbaar minder waard. Volgens het bestuur zou de Vereniging wel hebben willen meewerken aan de verhuizing naar de Borg, als de ver houding tussen Stichting en Vereni ging zoals die nu is zou blijven bestaan. "Te denken zou zijn aan een federatie bijvoorbeeld." In het door de gemeen teraad vastgestelde model zal daarvan geen sprake zijn. De vereniging voelt zich dan ook "verkocht" en "in haar hemd gezet", met name door de Stich ting. Een belangrijk breekpunt is ook dat het "soosgebeuren" (een centrale aktiviteit voor de Vereniging, die op die manier haar eigen aktiviteiten gro tendeels subsidieert, afgezien van de 9000 gulden die van gemeentewege beschikbaar wordt gesteldgeen ruim te in de Borg beschikbaar is. Van een vage toezegging over het onderzoeken van mogelijkheden om een derge lijke soos in de Kinderboerderij onder te brengen verwacht de Vereniging niet veel, omdat dan de loskoppeling tussen soos en aktiviteiten een voldon gen feit zal zijn. De Stichting heeft zich al enige tijd ge leden opgeworpen als organisator van de culturele aktiviteiten die tot dusver door de Vereniging op touw werden ge zet. "Als individuen mogen we kenne lijk daaraan wel medewerking verle nen, maar niet als zelfstandige or ganisatie. "Zij pikken onze aktiviteiten in, en wij mogen zelfs niet concurre ren", klinkt het. "En dan te bedenken dat de Stichting voor 400.000 gulden op de gemeentebegroting staat." Het bestuur van de vereniging spreekt uit de gang van zaken tebetreuren. "Die zal ertoe leiden4at; de-Vereniging Artishock haar eigen wegrol gaan bij? het verzorgen van een gevarieerd aan bod van culturele aktiviteiten in en voor Soest. De leden zijn bij elkaar geroepen voor een buitengewone vergadering op vrij dag 22 maart a.s., waar het standpunt van het bestuur wordt voorgelegd. Het bestuur rekent erop dat de leden zon der uitzondering achter die standpunt zullen staan. Nergens in de boekhandel zijn de poë zie bundels van Nico Scheepmaker (55 nog verkrijgbaar. Ook de Gemeente bibliotheek kent zijn poëzie niet, ter wijl elke documentatie ontbreekt. Om toch te voldoen aan de wens van de Literaire Salon om op zaterdag 16 maart a.s. vóór het optreden van de literator Scheepmaker met enkele belangstellenden zijn werk wat aan dachtiger te lezen, heb ik twee fraaie verzen van hem uitgezocht, die staan afgedrukt in Gerrit Komrij's "De Ne derlandse Poëzie van 19e en 20e Eeuw in 1000 en enige gedichten" (blz. 886 en 887 Het eerste, titelloze, gedicht "Het woord is van langzame duur" werd in 1957 opgenomen in zijn bundel "De kip van Egypte" en het tweede poëem, getiteld "Landschapsschoon" staat te lezen in zijn "Hopper's Holland" (1973). Het is niet de bedoeling precies van mij te horen wat beide verzen "betekenen" en "duiden", want de vorige keer bij Remco Campert is wel bewezen, dat je je daarmee een buil kunt vallen. De opzet van dit half uurtje is om ge zamenlijk door "close reading" je in de poëzie van de optredende kunste naar te verdiepen. Om acht uur in het voormalige textiel- lokaal van het Artishockgebouw. De voorstelling zelf begint om half negen in de Theaterzaal. JAN VISSER Maandag 18 maart 10.00 uur Senioren Bowlen 19.00 uur Bowlen S.B.B. 20.00 uur Bijeenkomst Duinkikkers Dinsdag 19 maart 14.00 uur Bridge Jf. 19.00 uur Bowlen S.B.B. Woensdag 20 maart: 9.00 uur Damesbowlen wijkver. 10.00 uur Bewegingsleer 14.00 uur Soos Veenbes 19.30 uur Bridge Wedstr. Bridgebond Donderdag 21 maart 10.00 uur Senioren Bowlen 20.00 uur Rijschool Ruijssenaars 20.00 uur Bridge 20.00 uur Bowlen wijkver. Vrijdag 22 maart: 10.00 uur Senioren bQwlen 20.00 uur Klaverjassen Mercurius 20.00 uur Jubileum K.L.M. flatver. Zondag 24 maart 12.30 uur Verg. motorcl. midden Ned. 14.30 uur Belcanto concert Maandag 25 maart 10.00 uur Senioren bowlen 19.00 uur Bowlen S.B.B. 20.00 uur Hum. Verb. Verg. Dinsdag 26 maart: 16.00 uur Tyoecursus Scheidegger 19.00 uur Bowlen S.B.B. 20.00 uur Literaire avond 't Nut Een cursus voor vrouwen. Werkgroep EVA (emancipatorische vrouwen aktiviteiten) organiseert een kursus "Hoe zeg je wat je denkt...", ook wel assertiviteitskursus genoemd. Het doel van de kursus is het geven van een aanzet om je bewust te worden van wat je zou willen zeggen; te leren er voor te kiezen of en waar je wel of niet zegt wat je denkt; te zien waar het mee te maken heeft dat je zo moeilijk kunt zeggen wat je denkt en voelt; te zien dat anderen er ook moeite mee hebben te zeggen wat ze denken en in te zien dat zeggen wat je denkt "aardig gevon den worden" soms uitsluit. Door te oefenen in praten, luisteren, je mening geven, wil deze kursus een aanzet zijn om beter te leren zeggen wat je denkt en je zelfvertrouwen te vergroten. We staan ook stil bij de rol die opvoeding en onderwijs spelen in ons leven en de plaats die vrouwen op grond daarvan hebben in de samenleving. De eerste keer maken we kennis met elkaar en met de manier van werken. Ook komt ter sprake wat je zélf wilt leren in de groep. De groep zal uit on geveer 12 deelneemsters bestaan en 2 begeleidsters. De kursus bestaat uit 8 dinsdagochten den van 9.15-11.15 uur; de eerste bijeen komst is op 26 maart in De Open Hof, Dalweg 1, Soest. Kosten 30,-. Informatie en aanmelding bij Toos Slagt, tel. 02155-17641 of Joke Beers, tel. 02155-10488. Kinderopvang aanwezig. Ë0H Vrijdag 5 april begint de feestmaand van de Vereniging Artishock. In het jaar 1965 is het idee geboren de Soester Kunstenaars Vereniging Artishock op te richten. Dat willen de leden van de Vereniging niet ongemerkt voorbij laten gaan en zij hebben besloten dit in vier weekenden te vieren. In deze vier weekenden willen de leden van de Vereniging laten zien dat de Vereniging bloeit als nooit ervoor. 20.000 Mensen bezoeken per jaar de kul- turele aktiviteiten die door de leden van de Vereniging georganiseerd worden. Vrijdag 5 april begint de feestmaand met een reünie voor (oud)-leden en -do centen van de Vereniging Artishock. Ieder (oud)-lid/docent heten wij op deze dag van harte welkom. A Wil je ook komen? Bel of tip 19037 of 19038 in Soest en doe dit voor 25 maart in verband met de voorbereidingen voor deze reünie op vrijdag 5 april. Gebaseerd op een boek van Heere Hee- resma heeft het enfant terrible van de Nederlandse filmwereld vorig jaar zijn tweede lange speelfilm doen verschijnen. Evenals zijn geruchtmakende debuut "Lüger" in 1981, heeft ook "Een dagje..." het extreme tot onderwerp. Het extreme van mensen die zich tegen alles en iedereen in als waanzinnig vastbijten in een waan die hun tochten het liefst ondernemen in een roes. Ondanks de zware inhoud valt er veel te lachen in deze film. Het verhaal is vrij simpel. Bernd, schitterend gespeeld door Cas Enklaar, is aan drank verslaafd en heeft een doch ter die vanaf haar geboorte invalide is. Bernd neemt zijn dochter Walijne vaak mee naar het strand. Op het strand gebeuren een aantal dingen die de hechte band tussen vader en dochter verduidelijken. Walijne is voor Bernd de enge baken in zee van alcohol. Op voet van gelijkheid nemen ze elkaar volledig serieus, ontzien elkaar niet en kunnen met niemand zo lachen als met elkaar. Maar de man is helaas geen kind meer... Een ontroerende film met een opmerke lijke rol van Cas Enklaar (Werktheater). Aanvang: 21.00 uur. Entree5,-/leden, cjp en 65 4,-. Agenda: donderdag 21 maart "Wuthering Heights" van Robert Fuest (GB. 1971). Donderdag 28 maart "The Hit" van Jeremy Thomas (GB. 1984). Door de landelijke aandacht voor de Itali aanse film de laatste maanden in de film huizen (denk onder meer aan het Antonioni-retrospectief eind januari- begin februari), willen de filmhuizen in het Gooi niet achterblijven. In samen-, werking met de filmhuizen in Bus- l sufn en Huizen organiseert filmhuis Arti- shpck op vrijdag 15 en zaterdag 16 maart een Italiaans Filmweekend. Zo is op vrijdag om 21.00 uur "Liefde en Anarchie" (D'Amore e D'Anarchie) van Lina Wertmüller te zien. Een film waar mee zij in 1973 internationaal de aan dacht trok, vanwege haar oneerbiedige studie over sex en politiek in het Italië van Mussolini. Op zaterdag wordt om 24.00 uur, na het optreden van Nico Scheepmaker in de Literaire Salon, "Deserto Rosso" vart Michelangelo Antonioni vertoond. ^ijn -eerstë kleurenfilm die net als veje andere films van zijn hand de vrouw tot onderwerp heeft. De vrouw die in een vervreemden de wereld haar naïviteit probeert terug te vinden. Zöals in veel films van Antonioni draait ook deze film om de problematiek van een vrouw. De vrouw die in een ver vreemdende, geïndustrialiseerde wereld haar naïviteit tracht terug te vinden. We zien hoe Guiliana (Monica Vitta) ondanks man, kind en materiële rijkdom, een geïsoleerd bestaan leidt. In de openingsbeelden zien we met teleopnamen de bizarre wereld van een industriëel landschap. De schoonheid van landschap als de moderne, ver vreemdende industrie. In deze moder ne woestenij dwaalt Guiliana op zoek naar haar man die ingenieur is. Samen vormen zij met hun zoontje een gezin, waarin Guiliana zich voortdurend ge weld aandoet om de schijn te wekker, dat ze in dit wereldje past. Haar man zoekt de oorzaak van haar neuroses in de gevolgen van een auto-ongeluk. Maar ze is gewoon geïsoleerd, mensen zeggen haar niets meer, alleen materiële dingen bieden haar nog hou vast. Ook een noodgreep biedt geen uit komst: ze blijft alleen, gevangen in haar angsten. Antonioni over "Deserto Rosso": 'Ik heb veel gebruik gemaakt van de tele lens om een sfeer van realisme op te roepen. Ik werd gefascineerd door het contact van de personen met allerlei zaken. Het zijn de dingen, de voorwer pen, de materialen die in deze tijd een belangrijke rol spelen." Net als zijn Europese collega's Resnais, Bresson en Bergman zijn zij meer geïnteresseerd in de observaties dan in het verhaal. Observaties van gevoelens die de ge brekkige communicatie en de ver vreemdeling van onze maatschappij uit drukken. Deze in 1964 gemaakte film was voor Antonioni na films als 'La Notte", "II Grido" en "L'Aventura", zijn eerste kleurenfilms. Aanvang24.00 uur. Entree5,-/leden, cjp en 65+4,-. Vrijdag 15 maart, 21.00 uur: "Liefde en Anarchie" is het verhaal van een adspirant politiek moordenaar, die twijfelt tussen zijn liefde voor een hoer en zijn politieke gedrevenheid. De sympa thieke idealist Tunin heeft het in zijn kop gezet om Mussolini te vermoorden en Italië zodoende van de ondergang te red den. De dagen voor de aanslag brengt hij door in een bordeel en raakt hij verliefd op een hoertje. Als hij op de bewuste dag niet op tijd door dit hoertje gewekt wordt, ervaart Tunin hoe onaangenaam de poli tiek. de liefde en het leven voor een mis lukte held kunnen zijn. Zoals een politieke hoer al voorspeld had"Alle ide alisten maken een rotzooitje van de wereld als het erop aankomt". Opzaterdagavond 16 maart a.s. zal de bekende journalist/dichter Nico Scheepmaker de hoofdpersoon zijn in de "Literaire Salon" van Artishock. Voor de muzikale afwisseling zorgen pianiste Jennifer Ferguson en hoboïst Simon Koeten. Zij zullen werken spelen van o.a. Nielsen, Poulenc en Ravel. Nico Scheepmaker studeerde Slavi sche talen aan de Universiteit van Amsterdam. Hij vertaalde o.a. Dokter Zjivago van de Russische schrijver Boris Pasternak. Als journalist kreeg hij grote bekendheid als expert op het gebied van voetbal, Russische dissi denten en televisie. Voor o.a. De Gooi en Eemlander verzorgt hij de rubriek Onlangs is de eind; fenheffing/rioolre Soester bevolking Ondanks de toezeg te, gedaan in 1984 lichtingsbeleid t kwijtscheldig belastingen c.q. zorgen, hebben w weinig konkreets ken. Vandaar dat wij a ren Overleg mens minimum inkome mogelijkheid, afs voor wat betreft fenheff ing/ rioolre Wie komen er nu nu niet in aanmei lijke afschrijving Het hangt h Mijne Here Hierbij ver naam: adres:....... woonplaats kwijtschelc en/of riooli De kracht van Wertmüller (ondanks haar achternaam is ze Italiaanse van ge boorte) ligt niet zozeer in het verhaal maar meer in de details. De details vol van sexuele eigenaardigheden, bombast en buitensporige ironie. Haar humor komt voort uit de tegenstelling tussen de hopeloosheid van de underdog en diens geweldige veerkracht. Lina Wertmüller geboren in 1928, begon haar filcarnère als regie-assistente van Fellini bij zijn film "8^" in 1963. In dat zelfde jaar maakte zij haar eerste film De Hagedissen". Ps met haar vijfde Pm 'Mefde en Anarchie" kreeg ze in ternationale bekendheid. Entree:/5,-/leden, cjp en 65+ ƒ4,-. Trijfels Onlangs kwam hij in de be langstelling door zijn initiatief om zijn prive-prijs Cestoda toe te kennen aan Hugo Brandt Corstius, die echter deze prijs weigerde. Ook als dichter is Nico Scheepmaker actief: bekend werd zijn bundel "Poëtisch fietsen". Hij zal zich in de Literaire Salon vooral bezighou den met de thema's televisie, voetbal en Rusland. De literair muzikale avond begint om 20.30 uur. 6 Produktie: Ton Luiting. Presentatie: Aad Post. Om 20.00 uur verzorgt Jan Visser een close reading' van werk van Nico Scheepmaker. Entre5,-/leden, cjp en 65 ƒ4,-. Goede voorin kwijtscheldingst Betere voorlicht) dings mogelij khe Namens het Pro) Op zaterdag 16 rr vindt in Kasteel weer een kaste dag plaats. Diti Beths (viool) e (piano). Ophetp - Ludwig van Be viool en piano in - Peter Tsjaikt lancholqe; -Cl voor viool en piai - Ferruccio Bus< viool en piano in Vera Beths ontv lessen van vad« deerde later bij I In hetzelfde jas Back concours Prix d'excellen< zij haar studie al in New York. Zi soliste bij symi hele wereld en dirigenten van g De structuur va uit de vorm var en hun rangscl het onderwerp 1 leen en Ronald positie is te zien Kasteel Groene' met 26 mei. De tekeningen v de Winckel (bc vaardigd in twe sen: in eeri Rijr Elzas, dat in 11 deeltelijk werd te Overijssel, bossen van Ne< een vaak 20 m« lang afgebakei het grotere bosi Samen bewerk de veldtekenin 'droge naald' van de ets is namelijk de vo ren wordt gehi het abstracte v het in meer c dringen van c bruik van stral Openingstijder vrijdag: 10.00 zondag: 12.00 donderdag ges

Soester Courant | 1985 | | pagina 8