iel 9 9 m 69 99 99 15 >9* 9* 9* 8* 8* )5 r9 ïbiNNENhuis Kasteel Groeneveld en de Nationale Boomfeestdag Belcanto-concert in de Borg met Charles Gabriël Volmaakt clavecimbelconcert van Jan Jansen in de Oude Kerk TWEE- WIELERSHOW en WATERSPORT TENTOONSTELLING Z. J. VAN HOMOET. 1 Film van de week PAGINA 13 WOENSDAG 20 MAART 1985 SOESTER COURANT Comfort classique. Oudheidkamer Expositie 'Rondom de Petrus en Pauluskerk' Iedere bezoeker krijgt gratis boom Wie wordt keistadkampioen waterfietsen 1985? Historische Vereniging Soest viert eerste lustrum Blokkers tuinmeubelkollektie nu óók op video 'Van wetenschap tot beterschap 'De zeven kruiswoorden van Jezus' PAGINA 13 Bezoek onze op donderdag 28 en vrijdag 29 maart van 15.00-22.00 uur zaterdag 30 maart van 10.00-16.00 uur in de OPEN HOF PZV 'Eemland' onder nieuwe leiding Concert van C.O.V. Baarn SILVER STAR VIDEO fikbi Hotel New Hampshire (jsblaool •jfrrO klassiek: C* Mollerusstraat 7 3743 BW Baam tel. 02154-12797 Eén goeie stoel is uw vriend. Hij draagt uw vermoeide lichaam komfortabel en behaaglijk. Zijn solide konstruktie kan tegen uw stootje en zijn stijlvolle karakter geeft een vertrouwde sfeer aan uw interieur. Zo'n goeie vriend kies je toch heel zorgvuldig? k.deboer& zoon bv adviseurs voor interieur en birnenhuisarchitektuur svm De nieuwe expositie met de veie oude foto's en ook de eerste ontwerpen van het St. Josefklooster trekken weer de nodige belangstelling. Oude herinneringen worden weer opgehaald. Op de eerste oproep voor foto's, voor werpen, e.d. t.b.v. de expositie Soest in de oorlogsjaren 1940-1945 is door een aantal mensen spontaan gereageerd. Om echter een zo goed mogelijk beeld te geven van Soest in de periode, zoekt de Oudheidkamer nog meer foto's, krantenartikelen, aanplakbiljetten e.d., zoals van de eerste oorlogsdagen mei 1940, de mobilisatietijd daarvoor met de inkwartiering van de soldaten, de evacuering naar Noord-Holland, het neerstorten van een vliegtuig op de Talmalaan, de gasgeneratoren op de auto's. Ook voorwerpen en materialen, zoals noodkachels, carbidlantaarns, verduisteringsmaterialen voor de ramen, ondergrondse blaadjes, spot prenten, aanplakbiljetten, houten banden e.d. Uiteraard alles in bruikleen, na afloop van de expositie ontvangt u het weer retour. Opgave van beschikbaar materiaal aan één van de volgende adressen: A. J. v. d. Dijssel, Lange Parkweg 11, tel. 13901, P. J. v. d. Breemer, Vosseveld- laan 21, tel. 13910, P. J. v. d. Wansen, Nassaulaan 31, tel. 15306. Dit kan ook bij de Oudheidkamer, Fer- dinand Huycklaan 18, openingstijden zaterdag en zondag van 13.30 - 17.00 uur. De Nationale Boomfeestdag wordt dit jaar op woensdag 20 maart in meer dan 550 gemeenten gevierd. Al sinds 1957 worden op die dag door kinderen van de hoogste klassen van de basisscholen jaarlijks duizenden bomen geplant. Vorig jaar deden meer dan 120.000 kin deren mee. Doel van de Boomfeestdag is kinderen meer belangstelling bij de brengen voor alles wat leeft en bloeit, met op deze dag een extra accent op de Boom. Kasteel Groeneveld - Nationaal Cen trum voor bos, natuur en landschap van Staatsbosbeheer in Baarn - wil ook dit jaar op eigen wijze een bijdrage le veren aan deze speciale dag. Niet door het planten van bomen, maar door het uitreiken van een boom aan iedereen die op woensdag 20 maart de Boom feestdag^ een bezoek brengt aan het Centrum! Bij"iïet Döómpje wordt een beschrijving over de boom en welke verzorging hij nodig heeft meegege ven. Op deze dag is ook een in de dertiger jaren gemaakte bosbouwfilm te zien, die laat zien hoe het bos werd beheerd. 110 Schoolkinderen uit Eemnes, die niet op de gebruikelijke wijze met de Boomfeestdag kunnen meedoen, krij gen in kasteel Groeneveld een speciaal programma aangeboden. In kasteel Groeneveld zijn meerdere tentoonstellingen te zien, over het land goed Groeneveld, de Noordzee, de Slachte (een Friese dijk op zolder), de natuur vastgelegd in foto's en tekenin gen en een grote tentoonstelling over zure regen. Er zijn ook dia- en video programma's te zien over natuur en milieu. Een zeer bijzondere tentoon stelling is die van een groot aantal landschapsarchitecten die schetsen, ontwerpen, maquettes en foto's van Nederlandse landschapselementen to nen. Behalve het lge-eeuwse kasteel is ook het I9e-eeuwse park, voor een groot deel gerestaureerd in de Engelse land schapsstijl, de moeite van een bezoek waard. Het behoort tot de fraaiste par- -ïi¥>Mn4ï§ iflHVstHv1®1'13-?11- Voor scholierén zijn er aktieve educa tieve programma's ontwikkeld die, naar keuze, een hele of halve dag du ren. Kasteel Groeneveld is geopend op dins dag, woensdag en vrijdag van 10-17 uur. Op zaterdag en zondag van 12-17 uur. In het kasteel is ook een restau rant. Op maandag en donderdag is Groeneveld gesloten. De Keistad - zomerfeesten lijken nog ver weg, maar in feite is het nog slechts een kwestie van enkele maanden. De voorbe reidingen zijn in volle gang. Zeker ook voor het evenement "Keistad-Waterfiets- Kampioenschap". Dat wordt gehouden op zaterdag 1 juni bij de Koppel, tussen Bra bantsestraat en Spoorbrug. Nu reeds wordt de aandacht op dit festijn gevestigd, want de adspirant-deelne- (e)m(st)ers kunnen zich reeds nu opge ven. Wie er aan kunnen deelnemen? Iedereen uit Amersfoort en naaste of ver re omgeving, die minstens 16 jaar oud is. Nee, een waterfiets hoeft u niet zelf mee te nemen... die worden gratis beschikbaar Zoals gezegdde kampioenschappen worden gehouden op zaterdag 1 juni a.s. bij de Koppel van 13.30 tot ca. 17.00 uur. Wie wil meedoen kan zich vóór 15 mei - maar liefst natuurlijk op een aanzienlijk vroeger tijdstip - opgeven bij mevrouw I. Admiraal, Paladijnenweg 34, 3813 DK te Amersfoort. Op de maandag j.1. gehouden jaarver gadering vierde de Historische Vereni ging Soest haar 5-jarig bestaan. Dit memoreerde voorzitter P. J. van Doorn in zijn openingswoord. De agenda voor deze vergadering werd in vlot tempo afgewerkt. Alle "routine- punten" als jaarverslag 1984, verslag kascommissie, financiëel verslag 1984 en begroting 1985 werden zonder slag of stoot goedgekeurd. In de kascommissie voor 1985 werden (fier)- benoemd mevrouw Gommers en de heer Van der Putte; het overschot van het boekjaar 1984 werd toegevoegd aan de algemene reserve. De aftredende en herkiesbare bestuursleden P. J. van Doorn en G. Staalenhoef werden bij acclamatie herkozen. Bij de rondvraag attendeerde een van de leden, onder verwijzing naar de per 1 januari van kracht geworden wet "Dorps- en Stadsvernieuwing", er op dat het verheugend was dat de gemeente de vereniging had ingescha keld ten aanzien van het bij de gemeen te beschikbare historische materiaal van oud Soest; hij was van mening dat veel materiaal, dat nu op diverse zol ders bij de gemeente ligt, in de oud heidkamer thuis hoort, voorzoverre dit niet bij herbouw moet worden ge bruikt. Voorzitter Van Doorn deelde naar aanleiding van deze opmerking mede dat reeds contact was opgenomen met de desbetreffende wethouder en afdelinger zal zeker op worden aangedrongen historisch mate riaal ter beschikking te stellen, voor zoverre dit niet leidt tot financiële ver plichtingen. Zeer sympathiek deed het aan dat me vrouw Heuperen aan het bestuur drie historische boeken aanbood, die nog door wijlen haar echtgenoot, de heer E. Heuperen, waren geschreven; de voor zitter aanvaardde deze boekwerken dan ook met een welgemeend woord van dank. Archeologie Na de pauze werd net woora gevoeru door de heer M.C.M. van Adrichem, coördinator van de Streekhistorische Vereniging "Westland", daarbij met drie dia-projektoren geassisteerd door de heer P.A. van der Hout. Het onder werp "Streekhistorisch werk vijf jaren verder" was zo genoemd, omdat de heer Van Adrichem bij de oprichting van de Soester vereniging ook het woord had gevoerd. In een doorwrocht betoog ontleedde deze uit Honselers- dijk afkomstige "rot in het vak" aller eerst in grote trekken de organisatie van het Westlands Centrum voor Streekhistorie, waarin opgenomen het Genootschap Oud-Westland, de afdeling Den Haag en Omstreken van de Archeologische Werkgemeenschap voor Nederland, de Stichting Tuinbouwhistorie en de 11 in het West- land bestaande plaatseljke historische werkgroepen bijbehorende studie groepen. Daarbij gaf hij een overzicht van de jaarprogramma's 1976-1986 van het Genootschap Oud-Westland alsmede een overzicht van exposities over spe cifiek Westlandse onderwerpen in de jaren 1980 tot en met 1984. Aan de hand van een zeer groot aantal dia's behandelde hij vervolgens de vele archeologische vondsten, die in het Westland zijn gedaanvondsten die uit perioden van vele eeuwen hier voortko men; daarbij ging het niet alleen om oude gebouwen, doch ook om gebruiks voorwerpen, kerkraambeschilderin gen etc. Spreker vestigde er o.a de aan dacht op dat de raamschilderingen in de bekende Oude Kerk te Delft duide lijk aantonen dat hier verschillende glazeniers aan het werk zijn geweest, waardoor kennelijk een "ratjetoe" is ontstaan. Zijn betoog, dat af en toe terugging tot in de Romeinse tijd, kunnen wij uiter aard niet in extenso weergeven. Wel overtuigde zijn inleiding het gehoor er van dat archeologische vondsten veel meer aan de weet brengen dan men ge middeld vermoedt. Te 23.00 uur sloot de voorzitter met een dankwoord aan de heren Van Adri chem en Van der Hout deze jaar vergadering. De Soester tenor Charles Gabriël (49), die met verbluffend gemak de meest moeilijke zangstukken kan vertolken, is zondagmiddag 24 maart a.s. om half drie het middelpunt van een interes sant Belcanto-concert in dorpshuis De Borg aan de Willaertstraat. Hij zingt dan enkele Napolitaanse lie deren en opera-fragmenten. Samen met de sopraan Elize de Broekert vertolkt hij twee duetten, terwijl zij zelf soleert in drie liederen van Kurt Weil en een paar Italiaanse opera- aria's. Instrumentaal zal de Hongaarse klarinettist Ferry Szabo, eveneens uit Soest, een muzikale bijdrage leveren, terwijl alle kunstenaars op de piano worden begeleid door Huyb Doyer uit Baarn. Charles Gabriël draagt weliswaar een exotische naam, maar is een geboren Amsterdammer. Zijn moeder was een Belgische. Op vierjarige leeftijd kwam hij aan de Koninginnelaan wonen. Sinds dien heeft hij Soest niet meer verlaten. Gabriël heeft altijd gezongen. Eerst in een kerkkoor en toen hij de platen ontdekte van Mario Lanza zong hij in no time "Lolita" mee en kocht de par tituur in Utrecht. Al snel ontdekte hij dat het Italiaanse repertoire op zijn lijf geschreven is. Hij nam een paar jaar zangles in Amers foort en werd toen lid van een opera gezelschap in Bussum. Hij trouwde een Soesterse en sinds die tijd treedt hij overal in het land op. "Ik zou best beroeps willen worden, maar Jos vindt dat ik toch al zo weinig thuis ben. Trou wens het valt natuurlijk niet mee om alleen met zingen je brood te verdie nen. Nu heb ik het goed' Oorspronkelijk was hij twintig jaar lang orgelbouwer van beroep. Maar dat hield op en nu is hij pianostemmer van zijn vak. Bij sommige klanten komt hij niet weg voor hij ook wat ge zongen heeft. "Het is een gezonde bezigheid. Voor mij is het puur ontspanning." Van Marco Bakker ("hij zong van een par tituur, ik niet") kreeg hij veel lof toe gezwaaid: "Je hebt een geweldige stem en je gebruikt haar perfect." De kleine, lyrische tenor uit Overhees is gevoelig voor applaus en succes. Met Pasen zingt hij de "Crusifiction" V.l.n.r. Elize de Broekert, Huib Doyer, Ferry Szabo en Charles Gabriël, Foto: Goos van der Wilt in Hilversum met het Koor van de Ne derlandse Protestanten Bond en in mei is hij solist bij het Soester mannenkoor "Apollo". Gabriël rekent op een talrijk publiek zondag in De Borg. Kratje bier gestolen De heer L.K. van de Ereprijsstraat deed bij de politie aangifte van de diefstal van een kratje met vole flesjes bier, vanaf zijn balkon. De schade bedraagt ca. 25 gulden. Thuis tuinmeubelen kiezen Als eerste in Nederland brengt tuin meubelspecialist Blokker een komple- te tuinmeubelshow op videocassette op de markt. In een ruim 50 minuten durende show, die werd geproduceerd door John de Mol Communications, is nuttige informatie en het showelement samengevoegd. Zo is er veel nieuws te zien over de totale tuinmeubelkollektie 1985, zoals deze verkrijgbaar is in de vele Blokker winkels, ook in Soest. Maar ook de modeshow "lente en zo mer 1985" aangeboden door Peek Cloppenburg is in de tuinmeubelshow opgenomen. Handige tips voor de tuin worden in« dit programma gegeven door Cor Bruyne, tuinarchitekt bij Hoveniers bedrijf Buunke. Het totale program ma, dat werd opgenomen in de sfeer volle tuin van Holiday Inn te Leiden, wordt gepresenteerd door Leontien Ceulemans. Nico Haak treedt op als entertainer/kwismaster. Ook de kon- sument thuis kan gratis met de kwis meedoen en zo één van de vele prijzen winnen. Het videoprogramma is zeker de moeite waard om bekeken te wor den. Het is verkrijgbaar op alle syste men, doch uitslutend leverbaar via.de Blokker-winkels. Het totale showprogramma wordt gra tis aangeboden; voor de videoband betaalt de_konsument slechts de nor male prijs van een onbespeelde video band. SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 14152 Privé: A. C. Post JohPoststraat 352 telefoon 21297 Bromfiets gestolen Mevrouw S.I. uit Soest deed vorige week bij de politie aangifte van de dief stal van haar bromfiets. Het voertuig werd weggenomen bij haar woning aan Colenso. De schade bedraagt ca. 1300 gulden. Bromfietser slipt door gladheid Als gevolg van de in het weekeinde plotseling weer optredende gladheid kwam de 16-jarige Angélique van E. uit Soest te vallen toen zij met haar fiets over de spoorwegovergang bij Soest- Zuid reed. Met lichte verwondingen werd zij door de politie thuis afgele verd. Open huis geneeskunde Onder het niotto "Van wetenschap tot beterschap" wordt op zaterdag 23 maart 1985 van 10.00 tot 16.30 uur een Open Huis Geneeskunde gehouden ter gelegenheid van 349ste verjaardag van de Rijksuniversiteit te Utrecht. Op vier lokaties in Utrecht speelt dit open huis zich af: - Bij het Academisch Ziekenhuis Muzikale dienst in Wilhelminakerk met: Tijdens de dienst van 31 maart a.s. in de Wilhelminakerk te Soest, 's mid dags om 5 uur, zal het muziekstuk "Die sieben Worte des Erlösers am Kreuze" van Heinrich Schütz ten gehore worden gebracht, door de Cantorij van de Wilhelminakerk. Solisten zijnSophie Ouwenhand, sopraan; Liesbeth Sneep, alt Jan van der Stappen, eerste tenor; Peter Asberg, tweede tenor en Henk Mandersloot, bas. - Het Gamba-kwintet wordt gevormd door: Henk Waardenburg, Renske Nie- weg, Marti Velthuis, Sophie Gams-Luinge en Lenie v. d.. Woude. Het orgel wordt bespeeld door Wim Deelen. Het geheel wordt gedirigeerd door Sietze van der Vinne. Tijdens de dienst zal door Ds. H. van Heijst een korte meditatie worden uitgesproken. De dienst draagt een muzikaal-meditatief karakter. Utrecht aan de Catharijnesingel, waar praktisch alle specialismen van allergie tot zwangerschap acte de pré- sence geven. En waar ook de opleidin gen van studenten en verpleegkundi gen en de algemene geneeskundige diensten zich presenteren. (Hoofdin gang Pasteurstraat - Op het universiteitsterrein aan de Vondellaan (nrs. 24 en 24a), waar de laboratoria voor Fysiologie en Fysiolo gische Chemie voor het publiek open staan met onderwerpen als inspanning en sport- en hartfysiologie. - Bij het laboratorium voor Anatomie en Embryologie aan het Janskerkhof 3a, waar men u de embryologie van mens en dier laat zien, alsook het Ana tomisch Museum. - Op het adres Pasteurstraat 2, waar het Pathologisch Instituut de deuren open zet met onder andere geschiede nis van de diagnostiek en marcofagen en kanker. Op alle lokaties kunnen de bezoekers dia's, (video)films en demonstaties zien, terwijl op een aantal punten rond leidingen worden gegeven. Bij de hoofdingang van het AZU is een centrale informatiepost ingericht waar programma's, routebeschrijvingen en plattegronden verkrijgbaar zijn. Musica '85 De Soester cantor-organist Jan Jansen (39) heeft zondagmiddag een uur lang in de Oude Kerk een werkelijk vol maakt clavecimbelconcert verzorgd in het kader van het muziekjaar 1985. Feilloos en trefzeker bespeelde hij zijn huisinstrument door vier composities uit te voeren van G.F. Handel en D. Scarlatti. Beide muziekschrijvers zijn in hetzelfde jaar 1685 geboren, net als Johann Sebastian Bach. Een goede reden voor het Nederlands Bach En semble om dit jaar in de Oude Kerk vijf concerten te organiseren, die wor den gesponsord door het overheids duo Scholten-Kingma (niet aanwezig) Handel en Scarlatti werden niet alleen vakkundig en perfect vertolkt, maar ook zeer geïnspireerd en doordacht gebracht. Jan Jansen speelt Handel en het is Handel, hij speelt Scarlatti en je hoort Scarlatti. Het eerste "suite de pièce" dat uitge voerd werd, staat bekend als één van Handels beste stukken, in het begin van de 18e eeuw gecomponeerd in Lon den. Een suite in zes delen: na een aantrekkelijk voorwoord en een vlugge voortzetting beluisterden de niet tal rijke aanwezigen twee barokke dans jes, die overgingen in een meezing-aria en een snelle finale. Na dit Duits-Engelse salonstuk is de met Handel bevriende Scarlatti wel even wat anders. Deze Italiaan schreef ruim 550 klaviercomposities in Spaan se dienst en noemde ze eenvoudig "Sonate". Een vingervlugge samen spraak tussen rechter en linker hand waarin de castagnettes duidelijk her kenbaar zijn. Jan Jansen vroeg hierna de muzikale kerkgangers of ze het niet te koud hadden en wilden pauzeren. Maar waar moet je je in zo'n sacrale mu- ziektempel in godsnaam verpozen? Niemand reageerde en daarom ver volgde de maestro, die in 1971 de Prijs van Uitnemendheid verwierf, met Handels Suite in fis kleine terts. Grote ritmische stappen, die eindigen in een vrolijke springdans (gigue), die the matisch aanknoopt bij het slotmotief van de prélude. Tenslotte opnieuw vier sonates van Scarlatti waarin een voor die tijd nieuwe techniek wordt gedemonstreerd, die van de kruisende handen. Dansend bewogen die zich over het dubbelkla- vier in een zuideuropese, uitdagende Jan Jansen aan het clavecimbel in de Oude Kerk. Foto: Goos van der Wilt roffel met snelle gitaar klank en, ein digend in een triomfantelijke serena de, die de Madrileense kapelmeester schreef voor zijn koningin Maria Bar- bara. Schitterende, moderne muziek. Het volgende concert in de serie Musica '85 is op zondagmiddag 16 juni (drie uur). Dan is het in de zomerse kerk wellicht lekker koel. JAN VISSER k Winkelkring Van Weedestraat 70 Telefoon 16555 Nadat op de dezer dagen gehouden jaarvergadering van Postzegelvereniging "Eemland" de diverse jaarverslagen met algemene stemmen waren goedgekeurd kwam de "hoofdschotel" van de agenda, de bestuursverkiezing aan de beurt. De herverkiezing van secretaris J.A. Geleijn- se geschiedde met algemene stemmen. Meer tijd vergde de verkiezing van een nieuwe voorzitter; niet omdat men zich met het bestuursvoorstel niet accoord verklaarde (integendeel! maar omdat afscheid nemen van een voorzit ter die negen jaar lang de vereniging voortreffelijk had geleid nu eenmaal niet "tussen neus en lippen" wordt ge daan. Voorzitter A. J.Hensen zag zich wegens tijdgebrek genoodzaakt de voorzitters hamer over te dragen aan de heer H.- Duit. In zijn afscheidswoord memoreerde de heer Hensen dat hij de vereniging alle negen jaren met veel De C.O.V. onder leiding van Thijs Kramer geeft op woensdag 3 april a.s. om 20.00 uur een concert in de Kruis kerk aan de Oude Utrechtseweg in Baarn. Op het programma staat "The Crucifixion" van John Stainer. Voor de pauze worden enige "Geist- liche Lieder" en de Hymne "Hör mein Bitten, Herr" van Felix Mendelssohn- Bartholdy uitgevoerd. Solisten zijn: Marleen Brester, so praan; Annelies Nijhuis, alt; Jaap Smit, tenor; Henk van Heijnsbergen, bas; Jan Jansen, orgel. Entree; 7,50. Pas 65+ en CJP: ƒ6,-. De nieuwe voorzitter H. Duit (l.) overhandigt de bij het erelidmaat schap behorende oorkonde aan de afge treden voorzitter A. J. Hensen. Foto: Goos van der Wilt plezier had geleid: een bestuur valt en staat met de belangstelling van de le den en de van die kant ondervonden steun had het hem mogelijk gemaakt de vereniging naar beste vermogen te leiden. Ook het bestuur had zich als een fantastische eenheid ontwikkeld waardoor het voorzitterschap voor hem een genoegen was geweest, aldus de scheidende voorzitter. Namens de leden sprak de heer H. Gerth een woord van dank onder over handiging van een cadeau (2 prachtige stockboeken). Vice-voorzitter A. Groen bracht namens het bestuur de dank over voor het (ook in soms mindere tijden) getoon de managersschap van de heer Hen sen; hij liet zijn woorden vergezeld gaan van een bureaulamp om "de fou ten en misdrukken beter te kunnen ont dekken", terwijl mevrouw Hensen werd geëerd met een prachtig bloem stuk "voor de vele uren dat u uw man heeft moeten afstaan aan de vereni ging". De nieuwe voorzitter, de heer H. Duit, werd met applaus begroet. Zijn eerste daad was het uit de zaai zenden van de oud-voorzitter om hem enkele tellen later weer binnen te roepen en hem te vertellen dat de vergadering zojuist unaniem had besloten de heer Hensen te benoemen tot erelid; de daarbij be horende oorkonde werd aan de heer Hensen uitgereikt; tevens ontving de reeds erelid zijnde nestor in de vereni ging, de heer K. Meinecke, directeur van het rondzendverkeer, zijn oorkon de. Met een korte, maar duidelijke, uiteen zetting dankte de heer Hensen voor de hem gebrachte hulde. Pa en ma Berry zijn eigenaars van Ho tel New Hampshire. Zoon Frank is ho mo, dochter Franny wordt verkracht en trouwt met een neger en de drie kleinere kinderen staan stijf van de frustraties. Overdag wordt het hotel in Wenen bewoond door anarchisten, die de opera willen opblazen en 's nachts zijn de hoeren er met hun klanten. Me de-eigenaar van het hotel is de blinde jood Freud, die door Susie de Beer wordt geholpen. In dolkomische situaties weten pa Berry en Freud te verhinderen, dat de anar chisten de opera opblazen. HBS* JOÖEFOSKR BESIT KBDWBS. SOB J.0WE «i m&l&sm KH5IB «Ss Sre# Swr Silver Star Video Top 10 1. Police academy 2. The right stuff 3. Angel 4. The liquedator (Bronson) 5. Against all odds 6.1984 7. Apocalypse now 8. The ninja mission 9. Lone wolff McQuade 10. De schorpioen EEN FAMILIE HELEMAAL IN DE KNOOP GEKKER EN MAFFER NOG DAN SOAP V

Soester Courant | 1985 | | pagina 13