Steun de collecte ^ricuniavooa ona'hoofcd'jw» aiw» 222111 Laatste DC-8 van KLM bracht .hommage' aan Soesterberg 6e Muider Bootaccessoire- markt april 1985 Als blijkt dat uw kind drugs gebruikt. %NS F0T0- STRIP- VER- HAAL WOENSDAG 20 MAART 1985~ SOESTER COURANT PAGINA 15 MM KETTING FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. ANWB organiseert cursus Pech Onderweg in Soest MUIDER BOOTACCESSOIREMARKT Hooijer ijzerwaren en gereedschappen op voorlichtingsmarkt van Woningbouw Vereniging Soest Karnavalsvereniging dankt haar sponsors AOW voor getrouwde vrouwen met jongere mannen Ouders helpen ouders NATIONAAL EPILEPSIE FONDS/ DE MACHT VAN HET KLEINE Achterweg 5,2103 SW Heemstede Ifefï- tvangt u 3 jaar lang mtant super- suto doen. Als u op basis van dat dersteuning voor 2n de klasse van iavolgbaar leder. 5ur. Met Novastil relligheid in huis. KiJ' - Henry Hudson Als een "hommage" aan de bakermat van de Nederlandse luchtvaart Soes terberg - heelt de laatste Douglas DC-8 van de Koninklijke Luchtvaartmaat schappij vorige week een bezoek ge bracht aan de vliegbasis. Dat gebeur de als tussenstop tijdens de allerlaatste vlucht van het toestel, de "Henry Hud- son", die de dag tevoren uit Paramari bo naar Amsterdam was gevlogen. Aan boord bevond zich een groot aan tal passagiers, die op een of andere wijze ooit iets te maken hebben gehad met de DC-8's van de KLM. ïn elk ge val ook gezagvoerder H. Dijkema, die met deze laatste trip zijn pilotencar- rière bij de KLM afsloot. De bezoekers werden op het Soester- bergse vliegveld verwelkomd door overste J. A. Boon, directeur van het Militaire Luchtvaartmuseum in Soes terberg, waar zich vervolgens ook een in elke samenstelling en uitvoering Onze specialiteit: Levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 -18747 De bemanning van de DC-8 'Henry Hudson'na de landing op Soesterberg. FotoHerman van Dam. speciaal programma afspeelde, zoals een lunch, een optreden door de Ko ninklijke Luchtmacht Kapel en de ver toning van een historische film over de KLM. Voor de landing op de vliegbasis maak te de "Henry Hudson" een soort ere rondje in het luchtruim, geflankeerd door twee F-16's van de Koninklijke Luchtmacht. Op het einde van de middag vertrok de laatste KLM-DC-8 tenslotte naar de nationale luchthaven Schiphol, waar hij voorgoed aan de grond werd gezet. Daarmee kwam een definitief einde aan het DC-8-tijdperk, althans voor zover het de Nederlandse burgerlucht vaart betreft. Gestolen bromfiets terecht De bromfiets die vorige week werd gestolen van P.W. aan Colenso is terecht. De moeder van de eigenaar had verno men dat het voertuig wel eens in de omge ving van het Pijperpad gevonden zou kun nen worden. Zij steide de politie op de hoogte en ging met haar zoon en de politie een kijkje nemen. Na enige tijd zagen ze de bewuste brommer inderdaad, bereden door een meisje, dat toen zij aan de tand werd gevoeld omtrent de herkomst van de brommer verwees naar een jongeman. Deze, de 16-jarige P.v.d.H. uit Soest, werd aangehouden en overgebracht naar het bureau. Daar bekende hij dat hij de brom mer had gestolen. Tevens biechtte hij de diefstal van een fiets jn Amersfoort op. Wieldoppen gestolen De heer P.D. van de Veenbesstraat deed bij de politie aangifte van de diefstal van vier wieldoppen van zijn auto. Het voer tuig stond geparkeerd bij zijn woning. De schade bedraagt ca. 150 gulden. Een groot aantal automobilisten wil meer weten over de techniek van de auto om zelf storingen te kunnen op sporen en verhelpen. Meer dan 150.000 mensen volgden daartoe in de afgelo pen 20 jaar de Cursus Pech Onderweg van de ANWB. De belangstelling is groeiend. Dat geldt met name voor het aantal vrouweljke cursistenonge veer 50% van het aantal cursisten be.- Staal riS Mt'^SiWeiï. -'rra9,s Gedurende vier achtereenvolgende weken kan men tijdens lesavonden van ca. 2uur deelnemen aan dit prac- tisch auto-onderricht. De ANWB heeft besloten ook dit sei zoen weer de cursus te organiseren en wel in ca. 50 plaatsen, waaronder ook in Soest. Er is nog een laatste mogelijkheid om gedurende dit cursusseizoen vóór de vakantieperiode een cursus Pech On derweg te volgen in Soest, op donder dag 4 en 25 april en 2 en 9 mei a.s. in de Technische School, Soesterengweg 15, .aanvang 19.30 uur. Het accent ligt op het zelf-doen, met als doel de automobilist een zekere mate van handigheid bij te brengen met het technisch gedeelte van de auto. Daar toe wordt tijdens het onderricht ge bruik gemaakt van een auto waaraan van tevoren storingen zijn aange bracht door de istrukteurs, ervaren Wegenwachten en Keurmeesters van de ANWB.Met behulp van duidelijke tekeningen en een aantal belangrijke onderdelen besteden wij aandacht aan jo.a. de ontsteking, carburatie, koeling en smerrïig, tehwijlóok het staKëh ón der alle weersomstandigheden wordt behandeld. Iedere cursist ontvangt een handig cur susboek dat ook na afloop van de lessen zijn nut heeft bewezen. Ervaring van de Wegenwacht heeft namelijk geleerd dat een groot aantal storingen door niet-autotechnisch geschoolden die de Cursus Pech Onderweg hadden ge volgd, zelf kon worden verholpen. Na aanmelding ontvangen de cursisten een bericht van inschrijving waarin nadere gegevens over de lessen wor den bekendgemaakt. De kosten voor deze cursus bedragen 90,- voor ANWB-leden en 110,- voor niet-leden. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij: ANWB-kantoor Amersfoort, Pr. Julianaplein 10. tel. 033-10245. Voor de 6e keer zal in april te Muiden Muider Bootaccessoire Markt ge houden worden, in navolging van de suksesvolle markt van oktober j.1. Ca. 25.000 bezoekers bezochten deze belangrijke markt, waar ongeveer 8000 artikelen van de meest uiteenlopende soort, zowel door partikulieren als door de handel, werden bijeengebracht. De Muider Bootaccessoire Markt is een begrip geworden voor booteigena ren. Veel booteigenaren hebben een aantal spullen die zij niet of weinig ge bruiken en die men best kwijt wil, als er maar een redelijke prijs voor te krijgen zou zijn en als het maar niet te veel moeite kost. Aan de andere kant zijn er ook veel bootbezitters die in deze tijd van be zuinigingen in de markt zijn voor rede lijk geprijsde accessoires. De Muider Bootaccessoiremarkt brengt beide groepen bijeen in een enorme hal (600m2) speciaal voor dit doel ingericht. De verkoop wordt door medewerkers van de Muider Bootaccessoiremarkt verzorgd, zodat de eigenaar er dus zelf niet meer bij behoeft te zijn. Muiden en de hal zijn goed bereikbaar en er is volop parkeergelegenheid. De prijzen van de artikelen liggen tus sen de 30 en 70% van de huidige nieuw- waarde. De artikelen moeten in een zeer goede staat zijn en een minumum- verkoopwaarde hebben van ca. 100,-. Dit ter beoordeling van de marktkom- missie. Alle artikelen zijn welkom, als deze maar aan bovengenoemde eisen voldoen. Dit jaar wordt de markt uitge breid met scheepsantiek en gereed schap, naast de gebruikelijke surfplan ken, kompassen, bijboten, rubberbo ten, zeilen (deze worden gemeten en gekeurd door de zeilmaker en voorzien van een garantie-certifikaat), stuur- automaten, winches, motoren, elektro- nika (radar, marifoons, diepte-snel heidsmeters) etc. Voor de registratie van het aangebo dene betaalt de eigenaar f 25.00 (inkl. btw) bij l artikel, bij 2 artikelen 20.00, bij 3 artikelen 15,00, bij 4 artikelen of meer 10.00 per artikel. Dit bedrag krijgt men terug als het artikel ver kocht is. In dat geval is de eigenaar een bemiddelingscourtage van 20% ver schuldigd, hetgeen een gebruikelijke kommissie is bij veilingen. Belangrijk is dat op de markt gekochte goederen altijd binnen 24 uur na aan koop geruild of teruggeven kunnen worden, e.e.a. in overleg met de markt- kommissie. De goederen kunnen worden ingebracht van 1 t/m 5 april. De verkoop geschiedt van 6 t/m 21 april. Terughalen goederen van 22 t/m 24 april. Openingstijden: dagelijks van 12.00 uur tot 19.00 uur weekends en feest dagen van 11.00 uur tot 16.00 uur. Plaats verkoop: Ton Kootsingel, ca. 200 meter vanaf Muiderslot. De organisatie is in handen van: Philip Hamers International Herengracht 37 - 1398 ZG Muiden, tel. 02942-3524. Zaterdag a.s. Zaterdag 23 maart a.s. zal de bekende ijzerwaren- en gereedschappenhandel Hooijer met een stand aanwezig zijn tijdens de voorlichtingsmarkt van de Woningbouw Vereniging Soest aan de Laanstraat. Er zal een uitgebreid programma hang- en sluitwerk te zien zijn. Vooral in de beveiligingssector zal er een voor velen interessant assortiment worden geboden. Via een duidelijke video-instruktie- band kan men ook zien hoe makkelijk het is om bijvoorbeeld een oud slot te vervangen, of een raam extra te beveiligen. Ook zal er een demonstratiebord staan met daarop een voorbeeld van een alarmsysteem. Bent u zelf niet zo handig maar toch geïnteresseerd, dan kan Hooijer een kostenplan voor u opmaken en het werk door een vakkundige laten uit voeren. De firma Hooijer ziet u graag op zater dag 23 maart a.s. in haar stand bij de W.B.V. Soest aan de Laanstraat. De Soester Karnavalsvereniging "De Narre Knollen" kan terugblikken op een hijzonder geslaagd Karnaval 1985. Dit is in de eerste plaats te danken aan de energieke inzet van veel min of meer direk.tJóij. de Karnavalsvereniging be trokken personen. Tevens danken de Narre Knollen na mens alls karnavalsvierders onder staande bedrijven voor hun financiële en/of materiele bijdrage. Davo Ijzerwaren, Procar Chemie b.v., Nic. van Dam schoenen-sport. V. d. Linden Slijterij-wijnhandel, Café-bar De Kuil, Fa. Binnen Buiten verlich ting, Aannemersbedr. E. v. d. Hengel, Bar-Eetcafé 'd Oude Enghe, Salomons Amersfoort b.v. bouwmat.. Bouwbe drijf Jan Smeeing, Henri Nefkens Soest, autobedr., W. Rademaker, ban ketbakker, Slagerij Van Asch, Schil- dersbedr. Fa. Wed. A.J.v.Asch Zn.. Glashandel van Ede, Aannemersbedr. A. A. v. Breukelen en Zn. b.v., Frans Bosman elektrotechnisch buro. Café- rest. Bos en Duin, Dé Ster, dames- en herenmode, 't Vishoekje, Gebr. Beijer, transportbedrijf, Frejo. machinefa briek, Aannemersbedr. H. v. Asch. Ben Becker Internat., transportbedr.. Drukkerij Smit, Groente- en fruithan del Daselaar, Bakkerij Rademaker b.v., Bottelmij. "t Gooi b.v., G. v. Buu- ren, verhuizingen b.v., Bar-eetcafé De Knollentuin. Tevens gaat er speciale dank uit naar de EHBO, B. en W., de politie, de brandweer, het Groot Gaasbeker Gild en alle adverteerders in de Knollen- krant. Per 1 april 1985 wordt de Algemene Ouderdomswef (AOW) ingrijpend gewijzigd. Vanaf dat moment krijgen man en vrouw elk afzonderlijk recht op een eigen AOW-pensioen bij het berei ken van de 65-jarige leeftijd. Tot nu toe moest een getrouwde vrouw, die eerder dan haar man 65 jaar werd, wachten totdat haar man 65 jaar werd en AOW-pensioen kreeg. Vrouwen die nü al 65 jaar zijn en ge trouwd zijn met een man die dat nog niet is, krijgen per 1 april recht op een eigen AOW-pensioen. Om alle aanvragen zo snel mogelijk te kunnen afwikkelen en ervoor te zorgen dat de pensioenbetalingen op tijd kun nen worden gedaan, is het belangrijk dat de vrouwen om wie het hier gaat - dus vrouwen die op dit moment al 65 jaar of ouder zijn en getrouwd zijn met een man die nog geen 65 jaar is - nu al een aanvraag indienen. De Sociale Verzekeringsbank, de in stantie die het pensioen uitbetaalt en de Raden van Arbeid kunnen dan al vast de nodige onderzoeken doen. De aanvraagformulieren zijn te krij gen op het postkantoor en bij de Raden van Arbeid. Het bovenstaande geldt ook voor (65 vrouwen die nooit een (betaalde) baan hebben gehad. Ook zij hebben recht op een eigen AOW-pensioen. Het is name lijk niet van belang of men premie heeft betaald. Belangrijk is alleen of men in Nederland woonde. De bedoeling is het recht op AOW- pensioen met terugwerkende kracht tot 1 januari te laten ingaan. Was een (getrouwdevrouw op i januari 1985 al 65 jaar maar haar man nog nietdan krijgt zij haar pensioen met terugwer kende kracht tot 1 jauari 1985. Ja. wat doét u dan? Misschien heeft u de mogelijkheid hier over eerst met uw huisarts te spreken maar bedenkt u wel, dat veel artsen zó druk bezet zijn, dat ze geen tijd heb ben zich intensief met dit probleem be zig te houden temeer daar drugver slaving niet eenvoudig met medicijnen te behandelen is. Als u raad en hulp nodig heeft van des kundigen, kunt u zich het beste zo snel mogelijk in verbinding stellen met het dichtsbijzijnde C.A.D. (Consultatie bureau voor alcohol en drugs), waar men u kan vertellen wat in uw geval de mogelijkheden zijn. Intussen zijn er de volgende punten waar u aan moet denken. - niet iedereen, die wel eens drugs ge bruikt of gebruikt heeft, is of raakt eraan verslaafd - soms kan het zelfs heel lang duren voordat iemand zóveel zó vaak gaat gebruiken, dat men van verslaving kan spreken of dat zijn of haar gedrag of uiterlijk zó verandert, dat dit anderen opvalt; - gaat het om een kind of jonge vol wassene, die nog thuis woont, dan ont staan vaak grote spanningen in het ge zin. Uit ervaring weten wij, dat het heel be langrijk is om de juiste houding te vin- Verkeerscontrole 12 bekeuringen Bij een verkeerscontrole op het kruispunt Ossendamweg/Soesterbergsestraat, door de politie dinsdagmorgen uitgevoerd tussen 8 en 9 uur, werden 11 automobi listen betrapt op het negeren van het rode verkeerslicht. Een automobilist hield zich niet aan de regels voor het voorsorteren. Alle overtreders werden bekeurd. Fietser gewond bij aanrijding De 28-jarige mevrouw E. v. d. P. uit A- mersfoort werd vorige week licht ge wond bij een aanrijding met een auto, bestuurd door de 2l-jarige B.L. uit Baarn. Het ongeluk vond plaats op het kruispunt Birkstraat/Van Lenneplaan. De automobilist verzuimde de fietser vrije doorgang te verlenen. Bekeuringen Van Weedestraat Bij een controle aan de Van Weede straat en Burgemeester Grothestraat deelde de politie vorige week woensdag zeven bekeuringen uit voor o.m. het par keren in de laad- en loshaven bij de Prijs-Slag, het rijden door rood licht en de afwezigheid van deel III van het kentekenbewijs. den, niet alleen voor de ouders, broers en zusters, maar ook in het belang van de verslaafde zelf. Wij weten hoe moeilijk het is voor ouders om hun "normale" houding op te ge ven, d.w.z. het kind te willen bescher men, verzorgen en behoeden voor scha de en schande. Zij moeten zich echter realiseren, dat ze juist hierdoor de verslaafde de mo gelijkheid bieden verder af te glijden in zijn verslaving. De raad, die wij u kunnen geven is het direkte gevolg van onze eigen pijn lijke confrontatie met het druggebruik van ónze kinderen. Wij weten wat er in u omgaat en dat hetgeen wij u vertel len misschien hard bij u overkomt. Maar verslaafd zijn is een harde on menselijke toestandvoor de verslaaf de zelf en voor zijn omgeving. 1. Niemand kan een verslaafde dwin gen "tot inzicht te komen", hij leeft in een andere, d.w.z. zijn eigen realiteit. Probeer hem niet van uw ideeën tè overtuigen, maar laat hem duidelijk .weten wat uw opvattingen zijn: "voor jou is het misschien zó, voor mijn is het anders". 2. Gedrag en normen van uw kind zijn veranderd door druggebruik; tracht daar niet in mee te gaan door dat ver anderde gedrag gewoon te gaan vinden. 3. Doe niets voor hem waartoe hij zelf in staat is, hij kan vaak veel meer dan u denkt. Tracht u te richten op uw eigen bezigheden en interessen en die van uw gezin. Dit is zeer belangrijk voor uw gezinsleven. 4. Zoek niet naar sporen of aanwij zingen van mogelijk drukgebruik. U verhindert dit hier niet door, maar u schept wél nieuwe spanningen en nóg meer wantrouwen. 5. Denk niet steeds aan de schuldvraag en aan de vermeende "schande" en pieker niet over moeilijkheden die mis schien nog kunnen komenhoudt u bij de dag van vandaag: wat kan ik nü doen, hoe houd ik me vandaag staande. Voor u zelf en voor uw kind is het beter, dat u nü beslissingen neemt dan dat u vertwijfeld nadenkt over vroeger gemaakte fouten. Wij weten hóe zwaar dit alles u zal val len en dat u er nauwelijks alleen toe in staat zult zijn. Daarom raden wij u aan kontakt te zoeken met andere ouders. Ais uw kind gemotiveerd is om van zijn of haar verslaving af te komen en een plaats vindt in een hulpverleningspro gramma, zal daar misschien voor u ook een mogelijkheid zijn andere ouders te ontmoeten. Zolang dat niet zo is wil len wij proberen of wij iets voor u kun nen doen. In verschillende plaatsen over het hele land verspreid zijn kontaktgroepen van ouders van drugverslaafden ont staan, die aangesloten zijn bij de lande lijke stichting Ouders van Drugver- slaafden (O.V.D.). Deze stichting is opgericht door ouders vóór ouders en heeft tot doel hen te organiseren, om zó in staat te zijn kon takten te onderhouden met Overheden, medische instanties en hulpverlenings instellingen en zodoende tot een hech tere samenwerking te komen. De kontaktgroepen zijn z.g. "zelfhulp groepen" d.w.z. dat mensen die in de zelfde situatie verkeren proberen door uitwisseling van ervaringen elkaar te steunen en te helpen de juiste houding te vinden ten aanzien van hun verslaaf de kind. Wij willen verhinderen, dat men in een isolement terecht komt door de (ver)- oordelende houding van familie, be kenden en collega's. "Ouders helpen ouders" Telefonische hulpdienst van de Lande lijke Stichting "Ouders van Drugver slaafden". Telefoonnummer 072-152244; Bereikbaar; maandag t/m vrijdag, van 17.00-01.00 uur; zaterdag, zondag en feestdagen van 09.00 - 01.00 uur. U wordt altijd door een ouder van een drugverslaafde te woord gestaan 4e ophaaldag 15e Rommelmarkt Jeugdzorg Als het zulk heerlijk weer is als de af gelopen dagen verlangen we'best wel weer naar het voorjaar, en krijgen sommigen onder ons een bepaalde drang om kasten schoon te gaan maken. Winterkleding aan de kant, voorjaarskleding er voor in de plaats. Denkt u dan ook even aan de rommel markt? Kleding is er nooit genoeg en wat er aan kleding niet verkocht wordt heeft een andere uitstekende bestem ming namelijk "mensen in nood". Wie van nostalgie houdt heeft op 20 april a.s. op de rommelmarkt aan de Nachtegaal weg weer keus genoeg, want er zijn al heel wat leuke dingen binnen gekomen uit grootmoeders tijd. Verwacht u binnenkort een babytje? Kijk dan ook even op de rommelmarkt voor de komplete baby-uitzet gaat kopen. Babybadjes, er mankeert nog niets aan. Er is ook heel leuk baby- Ook wie op kamers wil gaan wonen kan op de rommelmarkt wel slagen. Leuke bedden, mooie tafellakens, prulleman- den, broodtrommels, pannen en potten en noem maar op. En wat u weg wilt gooien, mevrouw, meneer, breng dat even naar zo'n inzameladres, herken baar aan het gele raambiljet, of bel 19871, 19803 of 18211. Maatschappelijk werk Stichting Centrum voor Maatschappe lijke Dienstverlening Soest - Baarn - Eemnes. Burg. Grothestraat 74, Soest, tel. 19004. Spreekuur Afdeling gezinsverzorging en bejaardenhulp In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen Win kelmanstraat 103, iedere donderdag, van 14.00-15.00uur, tel. 03463-2606. Afdeling maatschappelijk werk In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen Win kelmanstraat 103, iedere woensdag en vrijdag van 9.30 tot 10.30 uur, tel. 03463- 2606. ADRESSEN TE SOEST Gemeentelijke Sociale Dienst afdeling maatschappelijk werk Kantoor: Lange Brinkweg 79, tel 16744, toestel 322. Spreekuur maatschappelijke werken den, maandag t/m vrijdag 8.30 tot 10.00 uur. Prot. Sociaal Centrum Maatschappelijk werk, gezinsverzor ging en bejaardenhulp voor Amers foort en omgeving. Spreekuur dageljks van 9.00 -10.00 uur, Bergstraat 29 te Amersfoort. Telefoon 033-10441. Sociaal Pedagogische Dienst (Maatschappelijk werk t.b.v. verstan delijk gehandicapten) 't Zand 25, 3811 GB Amersfoort, telefonisch bereikbaar van 09.00 -17.00 uur. Tel. 033-720624. Fed. Ned. Vakbeweging afd. Soest/Soesterberg. Informatieadressen Soest: A. Brand, Beetzlaan 99, tel. 19053; K. Spiegel, Verl. Talmalaan 17, tel. 16195: C. v. d. Brul, Harperpad 13, tel. 16640. Soesterberg: K. Baars, Postweg 73, tel 3706; J. Poort, Gen Winkelman straat 66,tel. 2404. At over de manier om uw foto's diepte te geven /^\Eigenlijk is het eeri wonderlijk idee. U houdt een stukje krant in handen dat zo plat is als een dubbeltje. Toch ziet u op de foto hier boven die rietstengels binnen handbereik. Kijkt u uit over het water. Zeilen er in de verte een paar schepen en is er een strook land zichtbaar. De hoogte en breedte van het papier kregen er een dimensie bij: de diepte. Hoe bereik je dat? Het antwoord op deze vraag is simpel: door gebruik te maken van dieptescheppende elementen. Dat zijn; werken met een voorgrond of een doorkijk, motieven van dezelfde soort herha len, een hoog standpunt kiezen en gebruik maken van de wetten van het gezichtsbedrog. Van deze vier elememten vindt u een voorbeeld in de bovenstaande foto's. De eerste foto laat zien wat er te bereiken is als u een duidelijke voorgrond verwerkt in uw foto. Ook een doorkijkje tussen de takken van een boom of een om lijsting in de vorm van een poortje levert dit effect op. Herhaling van dezelfde motieven is toegepast in de strandfoto. Die steeds kleiner wordende mensen ge ven een dieptewerking die nog versterkt wordt door het hoge standpunt. Hier zijn dus eigenlijk twee "diep tescheppers" verwerkt in één foto en dat geeft een nog aardiger effect. De derde foto is eigenlijk de beste. Hier zijn namelijk drie elementen toegepast die een dieptewerking ge ven. Er is een voorgrondelement, dat bovendien wordt herhaald. En nu gaat ook het gezichtsbedrog meespelen: de lichte nevel maakt naar achteren toe alle vormen steeds waziger en ons oog herkent dat als een steeds groter wordende afstand. Zo kunnen ook regen en sneeuw als dieptescheppend element wor den toegepast. U ziet: als u er op let is het niet moeilijk om foto's te maken met diepte, 't Is vooral een kwestie van zien.

Soester Courant | 1985 | | pagina 15