vereniging BH 'Kerncentrales' bij Vrouwen voor Vrede Soest Bij ons op Soest Bruiloften Uitstekende literaire avond met Nico Scheepmaker WOENSDAG 20 MAART 1985 SOESTER COURANT PAGINA 9 Woensdag 27 maart in De Borg Geslaagd concert 'Cantate Domino' mm Amnesty organiseert Marokko-avond Paaseieren-tentoonstelling van Baarnse kunstenaars in 'De Bereklauw' Noordhollands Filmfestival Filmhuis met Wuthering Heights Open Podium met Rare Design en Switch Artiskoop met 'Asterix en Cleopetra' en clown Benno VV V-Nieuws Op woensdag 27 maart a.s. organiseren Vrouwen voor Vrede in Soest een avond over het thema "Kerncentrales in vredes- en oorlogstijd". Dat ge beurt in de Borg, aanvang 20.00 uur. Als spreker is uitgenodigd de Tilburg- se huisarts W. J. E. Verheggen, die Voorzitter is van de Nederlandse Ver eniging voor Medische Polemologie. De avond in de Borg past in de opzet van de landelijke "Nee-dagen" tegen de kernwapens die - vooral met het bog op de eventuele plaatsing van (truisraketten in Nederland - worden georganiseerd door de vredesgroepen Vrouwen Voor Vrede en Vrouwen te gen Kernwapens. Op 29 januari werden vier landelijke Needagen uitgeroepen. Waarop de actiegroepen schriftelijk 'ivragen stellen aan de verschillende specialisten in de Tweede Kamer. De thema's van de landelijke Nee- (dagen zijn: "Bewapening-Ontwikkeling (in januari al gehouden), "Kerncen- rales-Kernproeven" (26 maart); 'Wapenhandel-Conversie" (op 18 juni) "Verenigde Naties-Nieuwe econo- nische verhoudingen" op 22 oktober) ^Er wordt de laatste tijd opnieuw veel ediscussieerd over de zeer omstreden erncentrales als energieverschaffers. Terwijl in de Verenigde Staten de ver dere bouw van kerncentrales is stop gezet (onder meer door het opzienba rende ongeluk met de centrale op 'Three Miles Island) heeft de Neder landse regering onlangs plannen be kend gemaakt om nog twee nieuwe kerncentrales neer te zetten. Veel mensen zien kerncentrales als een directe of indirecte bedreiging, vanwege de kans op radio-actieve besmetting van de omgeving (radio activiteit heeft iets geheimzinnigs: je ruikt het niet, ziet het niet, hoort het niet en vormt toch een immense bedreiging voor de gezondheid), maar ook zónder dat er een ramp plaatsvindt zijn er al grote problemen. Te denken valt bijvoorbeeld aan de effecten van de "lage straling", besmetting van het milieu, de kettingreactie van radio actieve neerslag met alle gevolgen voor water en voedsel, en het tot dus ver nog altijd onoplosbare probleem van het radio-actieve afval. Militaire aanval Bij - de risico-analyses van kerncen trales wordt een factor tot nu toe vrij wel volstrekt over het hoofd gezienhet scenario van een militaire aanval. Be gin januari heeft de Nederlandse Ver eniging voor Medische Polemologie premier Lubbers erop gewezen dat kerncentrales potentiële militaire aan valsdoelen zijn. In oorlogstijd zijn de consequenties van een aanval op een kerncentrale nauwelijks te overzien, maar wél staat vast dat deze grote con sequenties kan hebben voor onze gene ratie en nog vele' generaties daarna. Zolang daarom noch .voor de naaste, noch voor de verre toekomst een oorlog uit te sluiten is - ook als die niet met atoomwapens wordt uitgevochten - is de vraag gerechtvaardigd of energie voorziening door middel van kerncen trales wel verantwoord is. Tenslotte spelen kerncentrales ook een uiterst belangrijke rol bij de vervaar diging van plutonium voor de aanmaak van kernwapens. Nog afgezien van alle gevaren die de kerntechnologie met zich meebrengt voor een democrati sche samenleving (in verband met allerlei veiligheidsaspecten) is de verspreiding van deze wetenschap ook een bedreiging voor de naleving van het zgn. Non-Proliferatie Verdrag, waarbij werd afgesproken tot wapen- vermindering te komen, de versprei ding van kernwapens door middel van civiele atoomtechnologie te voorko men en in de energiebehoefte van de Derde Wereld te voorzien. Twijfelachtig De waarde van het verdrag is twijfel achtig, hoewel meer dan 120 landen het hebben ondertekend. Drie van de zes landen die over kernwapens beschik ken (ïr-bter nipt- uvanVriik, India en W. J. E. Verheggen. China, evenmin als landen waarvan bekend is dat ze atoomwapens kunnen produceren: Zuid-Afrika, Israël, Paki stan, Brazilië en Chili. De zgn. Toet singsconferentie van het Non-Prolife ratie Verdrag wordt dit jaar in septem ber in Geneve gehouden. De vrouwenvredesbeweging is zeer verontrust over het voorstel van het kabinet-Lubbers voor de bouw van twee nieuwe kerncentrales, terwijl de Brede Maatschappelijke Discussie on omstotelijk heeft aangetoond dat een meerderheid van de bevolking daar niets voor voelt. De avond in de Borg begint om 20.00 uur. Belangstellenden zijn van harte welkom. Zondagmiddag j.1. gaf het kerkkoor Cantate Domino zijn jaarljkse zondag- middagconcert in de kerk van de H. Fa milie te Soest-Zuid. De ten gehore gebrachte werken van J.S. Bach, A. Caldara, C. Fauré en Cesar Franck werden op sublieme wijze uitge voerd. Gastorganist Theo Visser uit Utrecht be geleidde het koor niet alleen op het kleine koororgel, maar ook op het grote kerk orgel op uitstekende wijze. Hij speelde op beide instrumenten ook nog solistisch werken van J. S. Bach en Léon Boël- mann. Het gastblazersensemble van de Soester Orkestvereniging begeleidde het koor bij enkele werken en speelde eveneens het Divertimento van J. Stamitz. Algehele leiding van dit concert lag in handen van de bezielende, zeer vakbekwame diri gentGert Muts. In het slotwoord dankte pastor W. Mali alle medewerkenden voor dit uitstekende concert en sprak mede namens alle toe hoorders, die in groot aantal aanwezig waren de wens uit dat het kerkkoor Cantate Domino ook volgend jaar weer, bijna traditioneel, wederom zo'n fijne zondagmiddag voor muziekliefhebbers zal geven. Fb staat voor Federatie belastingconsulent Een waarborg voor vakbekwaamheid, zorgvuldigheid en onafhankelijkheid bij fiscale advisering en verzorging van aangiften. Voor Federatie-belastingconsulenten gelden bindende beroeps- en gedragsregels. Nederlandse Federatie van Belastingconsulenten Nieuwe Parklaan 11, 2597 LA Oen Haag Teleloon 070-522061 Jongeren hebben weinig tijd en aandacht voor oude mensen en de dingen die voorbijgaan. Zelden vragen moderne lieden aan een bejaarde man of vróuw: wat deed tóen, wat gebeurde er precies in Soest, hoe zat dat eigenlijk In "Bij ons op Soest" publiceert de Soester Courant verhalen van echte Soesters die in deze gemeente zijn geboren of getogen. Jan Visser loopt hen tegen het lijf, luistert geïnteres seerd en schrijft hun relaas op. Vandaag nog een keer: Piet Ekel (63) De acteur: "Wij waren altijd geïmpo neerd door bijnamen. "Karei I" was een man, die we zo noemden om zijn sik en zijn cape. Hij woonde ergens in de buurt van 't Vaarderhoogt en leek zo uit een schilderij te zijn gestapt. Een kerel met allure, maar ik weet niet waarvan hij leefde. "Zwarte Anna" woonde in een verval len huisje waar nu de Zuidpromenade is gevestigd. Een zielig mensje, ze waste zich nooit en had van die zwarte groeven in haar gezicht. Teun "de Kat" woonde onderaan de Molenstraat met nog iemand samen in een ingegraven tramstel. We debat teerden altijd met hem. Een opmerkelijke figuur was Wolfsen, die in zijn rolstoel, beplakt met af fiches, als een soort dorpsomroeper optrad. Alleen het woord "return match" snapte hij niet en riep dan: na afloop van de wedstrijd is er turnen! Een agent werd uitgemaakt voor "tuut" en we waarschuwden elkaar met: wat zit er aan de koffiekan? Een tuut! Een tuut! Een markante veldwachter was Van Leeuwen. Een grote besnorde man op de fiets. Een weerbarstige arrestant op de Birkstraat bracht hij in de houd greep al ruziënd en scheldend te voet helemaal naar het politiebureau. Wij als jongens eerbiedig op een afstand er achter aan. Een opvallend persoon was "Kaatje" Beyer. Als ze langs fietste, zongen we: Kaatje Beyer, maak je broek wat wijer maak hem niet te wijd zcdat-ie van je gat af glijdt. Vader Ekel noemden ze "penaltyekei". Als aanvoerder van ESVAC scoorde hij een keer de winnende strafschop tegen de autochtone voetballers van Soest op een terrein aan de Soesterbergse- straat. Dat was een keet langs de lijn. Er werd nog weken over gepraat. Zo kende ook iedereen de "bestede lingen". Mensen met psychische stoor nissen, die hier op Soest door een or ganisatie van meester Veenstra wer den ondergebracht. Veel Soesters heb ben wel zo'n man of vrouw in huis of in dienst gehad. Trouwens het wemelde hier ook van de pensions met vakantie gangers. Vooral in Soestduinen. Een fraaie figuur was de balletjes maker van Rossum. Hij draaide van die speciale stroopballetjes en huisde in een merkwaardige kamer vol rot zooi. Zijn vrouw was een stuk jonger en hij zei: dat bevalt me best, als ze dood gaat, neem ik weer zo'n jonge. Het kwam niet in hem op, dat hij mis schien eerder zou overlijden. Een begrafenis was een hele ceremo nie met een lange rouwstoet van rijtui gen en paarden. Van begin tot het eind van de ter aarde bestelling hoorde je de doodsklokken die wij als jongens mochten luiden in de kerktoren. Die paarden en rijtuigen kon men huren bij de stalhoudersfirma Haks op Soest- dijk. Later verschenen de autobussen in het straatbeeld. De "dunne" bussen met veel deuren van garage Geeren- stein en daarna de "dikke", bolle bus sen van Tensen. Iedereen stak zijn hand op naar de chauffeurs (Piet Tens- sen en Piet Stalenhoef) en bekende conducteurs (Koppen bijvoorbeeld). Ze wisten precies welke passagiers in stapten, waar ze naar toe moesten, wat ze gingen doen en wie ze waren. Dat gold ook voor de melkboeren, de groenteboeren, de scharenslijpers, de kruideniers en wie er allemaal langs de deuren liepen. Minder goed kende je de venters en marskramers die in hun hondekarren hun waren aan de man brachten. Of de Spanjaarden, die met aardewerk beladen ezeltjes op de hoek van de straat hun potten en pan nen verkochten. Wij fietsten achter hen aan op die Japanse rijwielen met blok ken aan de pedalen. Het was een sport op die fietsen onze coryfeeën Piet van Kempen en Jan Pijnenburg na te doen. Eén keer viel ik en dat kostte me een halve tand, maar dat vond ik heel interessant. Andere spelletjes waren: tollen, siga renbandjes sparen, plaatjes ruilen, zandhappen, boompje verwisselen en bokspringen tegen de muur. Een aan tal stond gebukt en de rest sprong er boven op. Trossen jongens, die de blits maakten tegenover de meiden. Bij onze school was de enige gymzaal in Soest bijgebouwd. Meester Colijn was zelf een atleet van "Vlug Lenig" uit Den Haag en hij inspireerde ons tot het oprichten van een atletiekclubje KULOC. Dat staat voor de Kleine Ulo Cracks. In '14-'18 diende die gymzaal nog als opslagplaats voor graan van daar die tralies voor de ramen tegen het stelen. Vechtpartijen spraken we af in de Soester duinen of in de bossen bij de Zevenspar tegen de katholieke school. Zwemmen deden we in 't Kolkje, een uit z'n krachten gegroeide sloot, een plas waar de koeien uit dronken, ach ter een boerderij in de polder. Een uitje voor ons en de familie uit de Zaanstreek was het kijken naar de vliegmachines op Soesterberg: het nachtvliegen. Vader wist als vliegtuig- mécaniciën (rechts op de foto) precies wanneer er 's nachts gevlogen werd in de zoeklichten. We gingen ook wel kijken naar de schietoefeningen bij "Ons Belang" (nu Darthuizen) waar de Bond van Onder officieren zijn onderkomen had. Verdwenen zijn ook de vetpotjes voor de ramen, die als illuminatie dienden. Ook de banken vóór de huizen waarop de mensen 's avonds zaten te kijken naar het verkeer op straat, zie je niet meer. In die tijd was er nog geen riolering. Elk huis had een eigen beerput. Het schoonmaken van zo'n put was een vies karwei dat we aanduiden met het werk woord "bruiloften". We schepten de troep met een puts in een gat achter in de tuin. We dachten dat hel vermengd met tuinafval goeie mest was. Henkie van Kooy, mijn vriendje, "moest" zo nodig. Hij durfde bij ons niet naar de w.c. en dook even tussen de bosjes ach ter in de tuin en viel prompt in het strontgat. We moesten hem er uit trek ken en naar huis brengen waar hij met ijskoud water werd afgespoeld tot op z'n blote huid. Wat ging dat jong tekeer. Huizen ver kon je hem horen schreeu wen op de Torenlaan. Het was het ge sprek van de dag. Nog maanden later zeiden ze tegen hem: Henk, denk je om de verfpot!" JAN VISSER Amnesty International organiseert op 27 maart a.s. in de Borg een Marokko- avond. Het programma zal bestaan uit een optreden van een Amnesty-theater- groep uit Deventer met het stuk "Verdwenen maar niet vergeten". In de pauze is er gelegenheid te kijken naar een videofilm over de verdwijning en vermoedelijke verblijfplaats van Houcine El Manouzi, de Marokkaanse gewe tensgevangene die geadopteerd is door de Soester Amnestygroep. Voor uitvoeri ge informatie over Houcine El Manouzi, zie de Soester Courant dd 6-3-85. Naaste familie van Houcine zal in de pauze graag met belangstellenden van gedachten wisselen over de situatie in Marokko. Na de pauze treedt de Marokkaanse Berbermuziekgroep 'Anouill" op. Iedereen is van harte welkom op de Marokko-avond 27 maart in de Borg, aanvang 20.00 uur. Toegang gratis. De columnist-dichter-vertaler-voetbal- journalist en televisie-recensent was zaterdagavond te gast in Artishocks Literaire Salon. Voor een gehoor van enkele tientallen literatuurliefhebbers las hij voor uit zijn gedichten, waarvan de eerste al in 1955 verschenen, en uit zijn "Trijfels", de column waarmee hij dagelijks present is in de dagbladen die zijn aangesloten bij de Gemeenschap pelijke Persdienst (o.a. de Gooi- en Eemlander), die volgens Scheepmaker in totaal zo'n 900.000 lezers bedient. "Altijd nog meer dan de Telegraaf," aldus de columnist. Voor de pauze las hij een groot aantal van zijn gedichten, die bij het publiek uitstekend in de smaak vielen. Met een van zijn bundels ("De kip van Egypte") won hij destijds de Anne Frankprijs. Scheepmaker daarover: "Van de schrik heb ik daarna twaalf jaar lang geen gedicht durven schrij ven, omdat ik bang was dat men uit sluitend nog meesterwerken van mij zou verwachten." Ook met zijn keuze uit de "Trijfels" oogstte Scheepmaker veel succes. Gevraagd naar zijn meest favoriete schrijvers noemde Scheepmaker de verzamelde werken van Multatuli en van Nabokov. In zijn inleiding ging hij o.m. in op zijn vertalingen uit het Rus sisch en Servo-Krq^tisch. zijn grote liefde voor het voetbal - met name dat vanhetAjax uit de gloriedagen - en van het alcoholgebruik. Dit laatste naar aanleiding van de verschijning binnen kort van zijn nieuwe bundel "Ach(t) vader, niet meer" over de geschiedenis van de drankbestrijding in Nederland. Scheepmaker ontkende desgevraagd dat deze nieuwe uitgave te maken had met een drankprobleem in zijn familie "Ik heb nog nooit een sigaret gerookt en nauwelijks een borrel gedronken. Ik Nico Scheepmaker: Foto: Goos van der Wilt ben zelfs nooit tipsy geweest, zoals dat heet." Voor de officiële aanvang van de avond besprak Jan Visser een tweetal ge dichten van Scheepmaker met een aan tal bezoekers. Het aardige daarvan was dat Nico Scheepmaker zelf ook aanwezig was en dus alle uitleg kon verschaffen die nog nodig was. De avond werd muzikaal omlijst door het duo Jennifer Ferguson (piano) en Wim Koeten (hobo), die de bezoekers onthaalden op een paar fraaie stukjes klassieke muziek. Decoraties van Liesbeth Veldhuyzen Grada van Wessel en Mia van den Abbeele Voor de derde maal wordt in het kunst winkeltje "De Bereklauw", Steenhoff- straat 63 in Soest, een expositie gehou den van versierde,paaseieren. Op vrij dagavond 22 maart om 20.00 uur wordt deze bijna traditionele .tentoonstelling geopend. Het jaarlijkse terugkerende gevecht met het ei, wordt naast de reeds eerdere exposanten Grada van Wessel en Liesbeth Veldhuyzen uit Baarn en nog twee Baarnse dames, ook geleverd door de Baarnse kunstenares Mia van den Abbeele. Het is is een van de oudste religieuze zinnebeelden. Het is het symbool van de geboorte, de oorsprong van de we reld, de vruchtbaarheid van het leven. De Germanen gaven het de doden mee in het graf als een kiem van de hoop op nieuw leven. Tot op de dag van van daag gebeurt dat in Griekenland ook nog dikwijls. Tot ver na de Middeleeuwen was rood de dominerende kleur voor het paasei. Op Paaszondag tikken, de mensen in Griekenland hun roodgeverfde eieren tegen elkaar, waarbij de één zegt: 'Christus is opgestaan' en de ander ant woordt: 'Hij is waarlijk opgestaan'. Volgens de gebruiken worden op witte donderdag de paaseieren gekleurd. In Perzië heet het Nieuwjaarsfeest dat in de lente gevierd wordt 'Het feest van het rode ei'. Rode eieren zijn over de hele wereld het teken van vreugde, geluk en liefde. Dat beschilderde eieren een kenmer kend gebruik zijn voor het Paasfeest of als symbool voor de lente is niet strikt noodzakelijk. Eieren moet men niet alleen met Pasen cadeau geven. Pallets gestolen Bij een supermarkt aan de Zuidpro menade werden vorige week twee hou ten en een ijzeren pallet gestolen. De heer I.G. uit Amsterdam deed aangifte bij de politie. Jenaplanschool in Soest start met 'meedenk-avonden' Een lesje in meedenken: dat willen de ouders van de openbare Jenaplan school De Regentuuter krijgen voordat de nieuwe basisschool officieel van start gaat. Daarom organiseren zij een drietal avonden, waarop informatie wordt gegeven inzake het onderwijs op school. Op de eerste avond, dinsdag 26 maart a.s., zal er o.a. een film over de basisschool worden vertoond, terwijl er ook nog een discussie over het schoolwerkplan op het programma staat. Voor de ouders van deze enige Jena planschool in Soest verandert er in we zen niet zo erg veel met de invoering van de nieuwe basisschool. Een Jena planschool verwacht van de ouders grote betrokkenheid bij het schoolge beuren, omdat niet alleen gelet wordt op leerresultaten maar ook op het leven in een gemeenschap. Nu de Wet op het basisonderwijs van elke school een schoolwerkplan eist wordt het accent meer dan ooit op het meepraten en meedenken gelegd. Zo'n schoolwerkplan is immers niet minder dan een draaiboek voor de opvoeding. Leerkrachten en ouders zullen dan ook van het begin af aah met elkaar moe ten afspreken hoe dat draaiboek eruit ziet. De ouders van de Regentuuter-kinde- ren zullen zeker 26 maart in hun agenda noteren, evenals de twee ande re "meepraat-avonden", t.w. 16 april en l mei. De avoriden beginnen om 20.00 uur in ht schoolgebouw aan de Weegbreestraat. Liefde en geluk heeft iedereen het hele jaar door nodig en een ei dat met liefde is versierd kan de basis worden voor een nieuwe hobby. De tentoonstelling in "De Bereklauw" laat een rijk voorziene oogst van nieuwe ideeën zien, die het bezoeken ervan alleszins de moeite waard maakt. Er zijn prachtige exemplaren, de één nog mooier en origineler dan de ander. Maanden zijn ze er mee bezig geweest, ragfijne kunstwerkjes met aquarelverf of met knipwerk beplakt. Zo zijn de eieren van Grada beschil derd met landschapjes, bloemen en dieren in tal van variëteiten. De ge decoreerde eieren van Liesbeth zijn weer anders. Niet beschilderd, maar beplakt met uit heel dun papier geknip te tafereeltjes. Een vorm van volks kunst met traditionele patronen. Le vensbomen, landschapjes als silhouet weergeven, elfjes en bloemen geknipt in in elkaar overlopende kleuren. Er zit een hele traditie achter van het versieren van eieren. Het symbool van de vruchtbaarheid in de lente. Voor Grada en Liesbeth betekent het meer dan een hobby. Grada: "Er ?it wel degelijk een ont wikkeling in. Mensen denken zo gauw dat het versieren is, iets dat je met kinderen doet tijdens Pasen. Als ze dan zien wat je maakt dan gaan ze er heel anders over denken. Twee andere dames uit Baarn hebben vanuit de volksschilderkunst een zeer persoonlijke stijl ontwikkeld, waarin vooral natuurmotieven een belangrijke plaats innemen. De Paaseieren-tentoonstelling brengt het kunstwinkeltje van Willemijn Hak- voort in een heel fijne lente-achtige sfeer. Er zijn weer tal van nieuwe creaties op het gebied van zelfgemaak te kleding en andere kunstzinnige pro- dukten te bezichtigen. De tentoonstelling duurt tot vrijdag 12 april en is dagelijks te bezichtigen van dinsdag t/m vrijdag van 10.00 - 12.00 uur en 14.00 - 18.00 uur en zater dags van 10.00 -17.00 uur. Engenbergje wordt opgeknapt Het is de bedoeling dat in september de Rijksdienst Oudheidkundig Bodem onderzoek zal beginnen met het op knappen van de grafheuvel Engen bergje. De gemeentelijke afdeling Groen en Recreatie gaat dit voorjaar al beginnen met de voorbereidende werkzaamheden die bestaan uit het omleggen van het wandelpad. Op die manier wordt de grafheuvel veilig ge steld. Bij de grafheuvel komt een bord met uitleg en ook een zitbank Mm. Ook dit jaar doet Filmhuis Artishock mee aan het Noordhollands Filmfesti val. Na het Italiaans weekend op 15 en 16 maart j.1. is dit festival de twee de belangrijke activiteit in de maand maart. Dit inmiddels alweer achtste filmfesti val, is een jaarlijks gebeuren in de maand maart, waar filmhuizen in Noord Holland en het Gooi aan deel nemen. Een gezamenlijke activiteit van 21 filmhuizenom het filmkli maat in Nederland nader vorm te ge ven. Zoals ieder jaar zijn de films van het festival rond één thema geko zen. Dit jaar draait het allemaal om de "Weemoed". Natuurlijk zal daarbij de ene film, als we het over weemoe digheid hebben, meer tot de verbeel ding spreken dan de andere. Maar van de ruim 30 films die het totale aanbod uitmaken, zullen er zeker films bij zit ten die iets van dat onbestemde gevoel, de weemoed overbrengen. Van het aanbod van 30 films zijn er 6 in Artishock te zien. Mocht dit nog niet voldoende zijn, dan moet je zeker de festival krant op naslaan waar de andere films te bewonderen zijn. Naast het overzicht en een uitgebreide in houdsbeschrijving van de te vertonen films, geeft de festivalkrant ook nog enige achtergrond informatie over het begrip weemoed en dit m.n. in relatie tot de film. De festivalkrant is gratis te verkrijgen in het filmhuis, de hal van het Artishockgebouw, in de biblio theken en het Gemeentelijk Informa tiecentrum c.q. VVV. Het programma in Artishock is als volgt: - Donderdag 21 maart (21.00 uur); WUTHERING HEIGHTS - Robert Fuest (GB. 1971); -Donderdag28maart (21.00uur): THE HIT - Stephan Frears (GB. 1984 - Zaterdag 30 maart (20.00 uur)HIRO- SHEMA MON AMOUR - Alain Resnais (Fr. 1959); - Zaterdag 30 maart (23.00 uur): DI- MENTICARE VENETIA - Franco Brusati (It. 1979); - Zondag 31 maart (20.00 uur): LES DEMOISELLES DE WILKO - Andrzej Wajda( Polen 1978); - Zondag 31 maart (23.00 uur): AAN EEN ONBEKENDE GOD - Jaime Cha- varri (Spanje 1977). Let in het weekend van 30 en 31 maart op de andere 'aanvangstijden. Tevens geldt in dit weekend bij bezoek van twee films op één avond een reduktie van één gulden. Donderdag 21 maart, 21.00 uur: Een film die met twee redenen donder dagavond op het programma staat. In dé eerste plaats vanwege het Noord hollands Filmfestival en ten tweede vanwege "De Gouden Boekenweek" die van 20 tot en met 30 maart loopt. "Wuthering Heights" is gebaseerd op het gelijknamige en wereldberoemde boek van de schrijfster Emily Brontë uit 1874. Het verhaalt de zeden in het Engelse Yorkshire, het graafschap waar ook de familie Brontë woonde. Heathcliff (Timothy Dalton) is een vondeling, die opgenomen is door een vooraanstaande familie. Hij wordt ver liefd op de dochter, Catherine Earn- shaw (Anna Calder-Marshall). Maar Heathcliff moet zich eerst een hoge maatschappelijke positie verwerven, voordat hij Catherine ten huwelijk mag vragen. Is het eenmaal zover dan Zaterdag 23 maart, 21.00 uur: blijkt dat Catherine door de familie al voor iemand anders bestemd' is. Voor de beide geliefden begint nuleen lange lijdensweg. "Wuthering Heights" (Woeste Hoog ten) is inmiddels al verschillende ma len verfilmd. Naast enkele stomme filmversies, maakte William Wyler in 1939 zijn bekende versie met in de hoofdrollen Laurence Olivier en Merle Oberon. Ook Luis Bunuel verfilmde het verhaal in 1950 in Mexico onder de titel "Abismos de Pasion". De versie van Robert Fuest, die donderdagavond in het filmhuis te zien is, is de meest recente. Het verhaal behoort tot een van de meest tragische liefdesgeschie denissen, die ooit geschreven zijn. Neem je zakdoek dus mee! Verder is er na de film opvang in de sociëteit. Aanvang: 21.00 uur. Entree: 5,-/leden, cjpen65/4,-. Onverminderd gaat de werkgroep Mu ziek door met het organiseren van "Open Podia". Op zaterdag 23 maart is het weer zover. Ditmaal bestaat het programma uit het optreden van twee groepen. De opening is voor Rare Design, een popgroep onder meer bekend van de Amersfoortse BAM. Deze jonge band staat ongetwijfeld garant voor een swingend optreden. Na Rare Design sluit de formatie Switch de avond af. Er is deze keer geen Jam-sessie om dat de organisatie besloten heeft voor dit programma-onderdeel een steviger grondslag te gaan zoeken in de vorm van een basisband. Dat wil zeggen een aantal goed op elkar ingespeelde mu zikanten die het "jammen" in het rech te spoor kunnen houden. Muzikanten die zich geroepen voelen kunnen zich aanmelden bij Nelleke van der Eijk tel. 02155-22731. Ook mensen of groepen die eens iets op het Open Podium wil len doen (en dat hoeft niet persé mu zikaal te zijn) kunnen op dit nummer terecht. De avond is alleen toegankelijk voor personen van 16 jaar en ouder. Aanvang: 21.00uur. Entree: vrij. Zondag 31 maart, 14.00 uur: Jullie hebben vast wel eens van Asterix en Obelix gehoord. Deze bekende strip figuren zijn zondag 31 maart in de film 'Asterix en Cleopetra" te zien. Deze film is Nederlands ondertiteld. Na de pauze treedt de bekende Soester clown Benno op. Velen zullen Benno al kennen. Hij was al twee keer eerder in Artishock en zal op deze middag weer de nodige kunstjes vertonen. Ook voor deze middag is het om teleur stelling te voorkomen beter je plaatsen van tevoren bespreken. Je kunt reserveren onder de nummers 19037 en 19577 in Soest. Voor kinderen van 4-12 jaar. Aanvang: 14.00 uur. Entree; 4,-. Theater: Raymond van 't Groenwoud in de "Vereniging" te Nijmegen op 25 april 1985. Prijs 15.-. In theater Carré van donderdag 11 april t/m zondag 12 mei. Freek de Jon ge met "de Bedevaart". Prijzen 25,-, 20.-, 17,50 en 12.50. Evenementenhal te Groningen op maandag 22 april "Tears for fears". Prijs 25.-. In 't Spant te Bussum op vrijdag 29 maart "Hoe versier ik een stuk" de doldwaze klucht van John Lanting's Theater van de Lach. Prijzen ƒ20,-, 24,-en ƒ28.-. Eveneens in 't Spant te Bussum zater dag 30 en zondag 31 maart de nieuwste musical van Annie M. G. Schmidt, "Ping Ping". Prijzen 24,-, 28.- en 32,-. Paastochten Gooilander le Paasdag: Zuid-Limburgtoer verzorgd met koffie en gebak, koffietafel en diner 65,- p.p. Phantasialand (pretpark) incl. entree. Volw. 45,- en kinderen 40,-. Kris-Kras door Brabant verzorgd met koffie, gebak, koffietafel en diner 59,50 p.p. 2e Paasdag: Varen op de Waddenzee incl. koffie, ge bak, boottocht, koffietafel aan boord en diner 75,-p.p. Drente-toer incl. koffie, gebak, koffie tafel en diner 62,50 p.p. U kunt deze tochten en nog vele andere boeken aan ons kantoor. De Landelijke Kadobon hebben wij voor u in waarden van 10,- tot 50,-. Het VVV-kantoor aan de Steenhoff- straat 9a is geopend elke werkdag van 11.00 tot 15.00 uur. Ons telefoonnum mer is 12075.

Soester Courant | 1985 | | pagina 9