HQ3 T AROS gaat 12y2-jarig bestaan vieren Vrijwilligers Vakature Bank Film van de week WOENSDAG 27 MAART 1985 SOESTER COURANT PAGINA 15 'SOES'V Lente Koperen ziekenomroep goud waard voor Soest! HET WITTE HUIS Bromfietsuitlaat gestolen VOOR DAMES EN HEREN Breimode op z'n best bij Pingouin 1I1 s SILVER STAR VIDEO "BRING ME THE HEAD OF ALFREDO GARCIA" \AARNER HOME VIDEO kantoor effkiemv v: .ti; .V/ia) Controle zwaar vervoer TUIN-ADVIESCENTRUM tvaardêfhoogt voor doe-het-zelvers Wat kronkelt daar? door Arie Wandelaar Zo Arie U in dit "Rondje Soest" op gedachten brengt waar het Wetboek van Strafrecht een passend antwoord op heeft, dan ligt de schuld daarvan bij de media. Zowel het NOS-journaal als de dag bladpers maakten hem erop attent, dat het ontvangen van bekeuringen in bepaalde gevallen een even merkwaar dige als aantrekkelijke bijsmaak heeft. In de stad Groningen, zo werd gemeld, vond deze opmerkelijke constatering plaats. Ene mevrouw Groeneveld, 19 jaar oud en reeds vroeg in het ver- keerskwaad bedreven, ontving een be keuring wegens het rijden door rood licht (art. 8 jo. 110 RVV). Bij de uitge schreven bon werd als premie tevens een fraaie taart uitgereikt, dit vanwe ge het feit dat haar bekeuring de 300.000e was die de Groningse politie had genoteerd. Reeds eerder had de Groningse politie het plan opgevat de plaatselijke banketbakker Bakema op dracht te geven een inmens grote taart te vervaardigen, teneinde de 100.000e bekeuring die in december 1983 op komst was niet geheel onopgemerkt voorbij te laten gaan. Helaas heeft deze zoete premie de be keurde consument nimmer bereikt. De bekeurde, onwetend wat voor lekkers hem te wachten stond, gaf er de voor keur aan een valse naam op te geven. Banketbakker Bakema stond er op dat de gedane bestelling werd afgenomen, waardoor het voor het Groningse poli- tie-corps, dat met Kerstmis '83 over stad en burgers waakte, toch nog een smakelijke Kerst werd. De geleverde taart moet van bijzon dere kwaliteit zijn geweest. Reeds.vijf- tien maanden later kwam Bakema voor de 200.000e bekeuring slagroom met alles er op en er aan afleveren. Tijdens de besnijding van de taart schijnt een Groningse commissaris met enige jubel in zijn stem te hebben uitgeroepen: "Wij in Groningen zullen bewijzen dat in het Noorden van het land de kost nog altijd voor de baat uitgaat." Beste vriendinnen en vrienden van "Rondje Soest" wat heeft dit ongebrui kelijke voorval met Soest te maken? Alles!!! Aangezien ook Arie nog een bekeuring voor het rijden door rood licht op zak heeft, en daarover op 4 april a.s. gaat redetwisten met de kantonrechter te A- mersfoort en een Soester verbalisant, veronderstelde hij dat ook in Soest ver dachten buitenkansjes staan te wachten. Van een eenstemmig politie beleid is in Nederland immers reeds vele jaren sprake. Op weg dus naar zijn beste vrinden. Het beeld dat hij van het politiebureau had bleek die ochtend allerminst met de werkelijkheid in overeenstemming te zijn. Om te beginnen: de ontvangst was verrassend hartelijk. Boven de in gang van het politiebureau, of wat daar in Soest voor door moet gaan, een opvallend bord met daarop in feeste lijke schrijfstijl de tekst: "Welkom aan de 350e verdachte". Ook binnen had het er alles van weg dat er die dag iets bij zonders te vieren moest zijn. In de gan gen gekleurde slingers, achter het lo ket een agent met een fopneus. Guitig. Om zich aan de sfeer aan te passen •informeerde Arie vriendelijk maar voorzichtig of er wellicht een Herman dad jarig was. Dit bleek niet het geval te zijn. "Alles draait daarom", vertelde de fopneus. Zijn vinger wees in de rich ting van een levensgroot telraam. Na enig rekenwerk telde Arie 249 rondjes. De dienstdoende agent wilde terzake komen en informeerde wat hij voor Arie zou kunnen betekenen. Arie toonde zijn gele dagvaarding. Voor hij daarop toelichting gegeven had storm den uit een aangrenzend klein kamer tje vier jeugdige agenten, die hem zonder enige uitleg op de schouders namen. "Wij hebben 'm, wij hebben 'm" schal de het onder de feestelijke slingers. Muizen kunnen niet sneller op een stuk kaas afkomen als agenten op een taart. Een volgens Arie zeer hooggeplaatst persoon bracht de aanwezigheid van "Oudwater trots" in verband met de aanwezigheid van de 250e verdachte in de jaargang 1985. De man trok vervol gens zijn sasbel en slachtte de taart. Arie, intussen weer op de begane grond geplaatst, trachtte met de mededeling dat hij nog niet veroordeeld was, de schranspartij uit te stellen. "Niets mee te maken", bracht de hooggeplaatste er met volle mond uit, daarbij zijn sabel aan een zakdoek schoon vegend, "Verdachte is verdachte." Nadat de tractatie werkelijk tot de laatste kruimel was genuttigd, nam de hoge persoon Arie in een klein kamer tje apart. Hij bood een stoel aan en plaatste het bordje "Geheim" duide lijk zichtbaar voor Arie's brilleglazen. "Er zijn", sprak hij op fluisterende toon, "nog meer acties in aantocht. Wij loeren al weken op de 50e autokrasser in '85. Natuurlijk krijgt de jongeman een waarschuwing, maar dit hoort er ook bij." Hij wees naar twee fraaie Volvo's die buiten voor zijn dienstraam geparkeerd stonden. "Een voor de ver balisant, een voor de verdachte", luid de zijn toezegging. "Voor winkeldief stallen dit jaar ook een speciale actie", vervolgde hij. "De agent die de 100e pakt mag met de verdachte een uur lang gratis winkelen. En omdat wij in Soest voor alles een open oog hebben en voor letterlijk niets de neus in het zand steken, heeft ook de afdeling zedenpoli tie iets in de aanbieding. Iedere 10e streaker, laat ik in goed Nederlands naaktloper zeggen, die wordt opgepakt, ontvangt een gratis knip- kaart voor huize Schorpioen (Ellen en haar girls)." Arie die het na deze mededeling warm begon te krijgen informeerde in zijn ze nuwen in hoeverre de attente poli tieman daar wijzer van werd. De "hoge" wees veelbetekenend naar het bordje waarop GEHEIM te lezen stond. "Maar", zo liet hij ongevraagd weten, "het meest verwachten wij van de actie tegen de glaasje-op-rijders. Natuurlijk een proces-verbaal, want Op 16 april a.s. bestaat de Algemene Radio Omroep Soest (AROS) 12Va jaar. Het bestuur en de leden zijn de me ning toegedaan, dat zij niet achteloos aan deze mijlpaal mogen voorbijgaan. Deze gedachte is geenszins gegroeid uit de drang om zelf in het feestzonne- tje gezet te worden, doch dient veeleer te worden toegeschreven aan een alle AROS-medewerkers van nature aan klevende behoefte om juist over ande ren een zonnetje te laten schijnen. En bij de viering van een 12%-jarig bestaan mag dat best eens een extra zonnetje zijn. En dan niet alleen voor de zieken en de bejaarden, doch ook eens voor hen die het werk van de AROS door de jaren heen op enigerlei wijze hebben gesteund met hun dona ties en giften. Dank zij al die goede gevers is de AROS "in de lucht" ge bleven en konden de technische voor zieningen op een zodanig peil worden gehandhaafd, dat de geluidskwaliteit van de programma's immer van een goed gehalte is geweest. Feestviering De viering van het "koperen bestaan" zal meerdere officiële en feestelijke bijeenkomsten omvatten, die alle rond- orrij de 16e april zijn gegroepeerd. Voor de AROS-vrienden, of dit nu de zieken van het moment, de donateurs, de vele goede gevers dan wel de of ficiële genodigden, waaronder het College van B.&W. zijn, brengt de AROS op donderdag 11 april a.s. (aan vang 20.15 uur) een avondvullend Feestprogramma in de door de Direc tie van het Ziekenhuis Zonnegloren welwillend ter beschikking gestelde kerkzaal. Vanaf zijn oprichtingsdatum (16 oktober 1972) onderhoudt de AROS nauwe en aangename betrekkingen met de directie, de stafleden en het (verplegend) personeel van het Zieken huis Zonnegloren. De AROS rekent op het bezoek van velen onder hen. Ook ex-medewerkers van de AROS, die van het secretariaat om welke reden dan ook geen afzonderlijke uitnodiging heb ben ontvangen, zijn van harte welkom. De toegang is voor allen gratis Organisatie en artiesten Bij de organisatie van deze feestavond ontvangt de AROS bijzonder veel steun van zijn "huisbaas", Ziekenhuis Zon negloren. De Directie, de hoofden van dienst en het (verplegend) personeel, allen verlenen zij in enige vorm hun medewerking. De creatieve Janet van Drumpt, lid van de activiteitencom missie van het ziekenhuis, heeft zich volijverig belast met het ontwerpen van een affiche, die het komende feest binnenkort vanaf talloze muren in het ziekenhuiscomplex in beeld en woord zal verkonden. Dankzij al deze hulp troepen, die het legertje van AROS- feestcommissarissen komt versterken, kan het organisatieplan terdege voor bereid worden en zal het feest-draai- boek op tijd gereedkomen. Als de voortekenen niet bedriegen zal de grote AROS-familie een gevarieer de en oergezellige feestavond, waar aan zowel professionele artisten van naam en faam als oprechte en goede amateurs hun medewerking hebben toegezegd, te wachten staan. Wie zijn dat dan wel allemaal?' Op de eer ste plaats, hoe kan het haast anders, is daar onze eigen Conny Vink, die na raadpleging van haar immer over volle agenda op spontane wijze het nog kleine witte plekje van de lle april vulde met de letters AROS, daar bij uitroepende: "Zo dat is geregeld!" Dat Conny de AROS een warm hart toedraagt is erg fijn en dat zij dat op 11 april metterdaad gaat tonen en laten horen is nog fijner. Er behoeft niet de minste twijfel over te bestaan, dat zij met haar charme, vreugde en bravour uitstralende zang- en show- nummers op die avond ook het overige wel even zal "regelen". Tom Meijer zal er ook zijn, niet alleen als presentator doch tevens als uit voerend artiest in een optreden samen met Hein Boele. Beide namen staan voor een geen krans behoevende repu tatie op radio-, en televisie- en toneel gebied. Bij de Wereldomroep werkend, presenteert Tom in het Spaans en En gels onder meer het oudste kortegolf- programma ter wereld, "Happy Sta tions", dat op elke zondagmorgen rond de aardbol gaat. Hein Boele, de getalenteerde acteur zanger-cabaretier-tekstdichter die al- tijd_ wel ergens te beluisteren valt of te bezien is, komt op 30 maart a.s. (20.30 uur) in een hoofdrol op het beeld scherm in de VARA-productie "Het bloed kruipt...", samen met Tom Meijer, die in die aflevering getiteld "De proef Welkom in Hotel, Café, Restaurant, Motel in Soest -sStex- -.-••x Ook gelegenheid voor bruiloften en partijen Birkstraat 138 3768 HN Soest Telefoon (033) 17147* -14140 Telex 79479 nl alcohol bij snelverkeer is al gauw een misdaad. "Echter", en hij schraapte, zoals veld wachters dat vroeger in jongensboeken deden, de keel, "iedere 50e bloedproef geeft, nadat ontnuchtering is vastge steld, recht op een avond gratis con sumpties in een Soester café naar keuze." Met de hardnekkigheid die Arie eigen is informeerde hij: "En wat wordt die agent daar wijzer van?" "Eruit, en wel onmiddellijk", brieste de hoge persoon. "Arie wakker worden. De stoep moet geveegd worden. Het sneeuwt. Marie aan het woord. Arie in sluimertoestand veronderstel de: "Woensdag 20 maart. Begin van de lente, en dan sneeuw f Bestaat niet. "De commissaris kan mij nog meer vertellen", liet hij weten, en draaide zich voor luttele minuten nog eens om. ARIE WANDELAAR op de som", de rol van een presentator zal spelen. Op het AROS-feest vertolken zij in zang, woord en spel gedeelten uit hun inter nationale repertoire, dat weliswaar elementen van allerlei artistieke uitings vormen in zich heeft, doch dat op grond van zijn geheel eigen karakter niet onder één bepaalde noemer kan wor den gebracht. Kijkt en luistert U zelf maar! Onze plaatsgenoot, de bekende acteur Guus Verstraete Sr. zal op zijn eigen karakteristieke en onnavolgende wijze voordragen uit het werk van de Vlaam se schrijver Felix Timmermans. Solisten van de Gooise Operette, de sopraan Tiny Koopmanschap en de bei de tenoren Henk van de Hesseweg en Dick Koblens zullen, met piano-bege- lediing van dirigent en muziekleraar Hans C. Janssen enige bekende operet te-melodieën ten gehore brengen. AROS-medewerkers openen het pro gramma met een gezongen "levens verhaal" van de jubilerende ziekenom roep, terwijl de welbekende Soester ac cordeon vereniging "Animato" de avond eveneens met haar welluidende klanken zal komen opluisteren. Dan zal nog genoten kunnen worden van het virtuoze mondaccordeonspel van Jaques Koopmanschap, die niet zijn "Toots"-achtige variaties onlangs nog de bewondering en de lof van Pim Jacobs alsmede enige spontane kussen van Rita Reys oogstte. En dan is daar nog "last but not least" het professionele kwartet van Ronny Buhre, een uit rasmusici samengestel de en in radio- en televisieland bekend heid genietende combo, die met zijn swingende muziekzinnen uit basgi taar, gitaar, piano en slagwerk niet alleen voor de begeleiding zorgt, doch eveneens de danslustigen onder de be zoekers aan hun trekken zal laten komen. Het Rad van Avontuur zal die avond eveneens draaien voor hen die zich de kans op het winnen van een der vele, door Soester winkeliers en onderne mers beschikbaar gestelde prijzen, niet willen laten ontnemen. Dit veelomvattende programma liegt er niet om. Terecht vestigen bestuur en leden van de AROS dan ook hun hoop op een grote toeloop van vrienden en begunstigers. Receptie in studio, Gooise Operette in Molenschot Op zaterdag 13 april recipiëert de AROS van 16.00 tot 18.00 uur in zijn studio, het gebouwtje pal rechts naast de hoofdingang van het Ziekenhuis Zonne gloren. Belangstellenden die wel eens een kijkje willen nemen in een "om- roepkeuken", kunnen deze ontvangst benutten om zich, onder het genot van een (bescheiden) drankje en snackje, gelijktijdig door een van de mede werk (st)ers te doen rondleiden en te la ten inlichten over het hele AROS-ge- beuren in plaats van bloemen. Ook de bewoners van de Bejaardente huizen Molenschot en Groot Engen- daal, waarmee de AROS-mensen niet alleen via de kabel, doch ook in per soonlijk opzicht vriendschapsbanden hebben aangeknoopt, zullen niet verge ten worden. Op donderdagavond 18 april biedt de AROS hun in Molenschot een zang- en showavond aan, die ge heel verzorgd zal worden door de Gooi se Operette, een gezelschap dat zich door haar vele concerten op grote podia (Singer, Gooiland) en haar jaar lijkse operette-productie in 't Spant in Bussum regionale bekendheid heeft verworven. Heeft de AROS geld? Velen zullen zich misschien afvragen of de AROS wel geld bezit om al die festiviteiten te bekostigen. Het ant- Foto: Goos van der Wilt Het AROS-bestuur. Zittend v.l.n.r. Joke Uittenbogaard (secr.) en Aly Pluim (programmaleidster); staand Dick Koblens (penn.), Louis Castein (voorz.) en Henk Duns (technisch lei der). woord hierop luidt simpelweg: Neen! Dat de viering van het 12%-jarig be staan niettemin op deze feestelijke wij ze kan plaatsvinden, is te danken aan de pro Deo medewerking van tallozen. Dat stemt de AROS en de penning meester in het bijzonder tot grote dankbaarheid. Want de laatstgenoemde bestuurder heeft nogal wat wensen van de tech nische staf in zijn kladboekje voor het jaar 1984 moeten opschrijven. De tech nische renovatie van studio 2 moet in dit jaar voltooid worden, doch bovenal heeft de AROS ten gerieve van de kwa litatieve verbetering van zijn program ma's dringend een nieuw mengpaneel nodig. De aan de aanschaf hiervan verbonden kosten belopen een bedrag van 14.000,- (veertienduizend gulden). De aanstaande feestelijkheden zouden uiteraard een nóg feestelijker karakter krijgen indien de penningmeester op 11 april a.s. zou kunnen mededelen, dat de geldelijke middelen voor deze investering voorhanden zijn. Steun van Soester bedrijfsleven De AROS heeft een schriftelijk verzoek tot de Soester bedrijven gericht om door middel van een eenmalige gift of een jaarlijks terugkerende donatie de "koperpoets" te leveren, die tijdens de aanstaande feestviering nog meer glans aan de "koperen jubilaris" zou kunnen verlenen. Met mooie giften van elk 500,- (Procar enT.B.S.), van elk 250,- (Apotheek Soestdijk en Carros serie- Tankwagenbedrijf v.d. Dijssel), van elk 100,- (Dubbers Bouw en Em- ployment Services) en 50,- (Koks- Gesto) werd de penningmeester reeds verblijd. Zijn hoop is er op gevestigd dat dit goede voorbeeld door velen zal worden gevolgd, waarbij hij laat aan tekenen dat de dank voor elke steun, hoe groot of klein ook, dezelfde blijft. Kranteknipsels, Kastelein en Koestering Uit de talloze kranteknipsels die in de privé-archieven van vele AROS-leden zorgvuldig bewaard worden, blijkt dat er in de loop van 12% jaar al veel over de AROS werd geschreven. In de mees te gevallen werd de publiciteit gezocht, omdat de kaspositie van de vereniging zulks vereiste dan wel om, bijvoor beeld, mededeling te doen van het heuglijke feit dat het Adviesbureau voor Reclame en Communicatie Kaste lein een chèque van maar liefst 2.500,- aan de AROS heeft overgedragen. Steeds werd met deze publiciteit der halve een grofstoffelijk doel gediend. Hiermede wil gezegd zijn, dat de AROS geen publiciteit zoekt tot vermeerde ring van eigen glorie, voor zover hier van überhaupt sprake mag zijn. De "Arossers" verrichten hun werk met veel liefde en toewijding en de pen ningmeester zoekt maar uit hoe zij hun werk kunnen voortzetten. Voor hen be staat er slechts één beloning en dat is de steeds voelbare band tussen hen en hun luistervrienden. Voorlopig willen zij dat fijne gevoel nog Wel even koesteren. Laten we zeg gen: de eerstkomende 12% jaar. Nadere informatie: Bel 15417 (penning meester Dick Koblens) of lees de AKOS- advertentie elders in dit blad G.M.S. uit Soest deed bij de politie aan gifte van de diefstal van de uitlaat van zijn bromfiets. Het voertuig stond geparkeerd voor een flatgebouw aan de Smitsweg. De schade bedraagt ca. 60 gulden. Evenals voorgaande jaren zal de Vrij willigers Vakature Bank tijdens de Paasvakantie gesloten zijn van 5 t/m 14 april. In deze periode zullen geen vakatures worden gepubliceerd. Mensen met be langstelling voor vrijwilligerswerk zijn na 14 april weer van harte welkom op maandag, dinsdag en donderdag van 10.00-12.30 uur en 13.30-15.30 uur. Tij dens kantooruren is de Vrijwilligers Vakaturebank aan de Steenhoffstraat 46 bereikbaar onder nummer 12630. Onderstaande vakatures willen wij deze week onder uw aandacht brengen 3/629 Kontakt der Kontinenten heeft plaats voor nachtreceptionisten m. Werkzaamheden vanaf 19.00 uur op de receptie of in de televisiezaal de zaak in de gaten houden. Binnenkomende groepen de zalen/bar/slaapkamer wij zen. Het is van belang dat eventuele kan didaten studereqd zijn, teneinde hier 's avonds hun vrije tijd te vullen. 1/101 Voor het uitvoeren van "tech nische" klusjes voor de bewoners die dit niet betaald kunnen laten doen zoekt bejaardenhuis een handige vrij williger m. 1/110 In buurt- en clubhuis in Amersfoort zoekt men enkele dames op maandag en donderdagavonden voor het verzorgen van koffie. 1/112 Welke vrijwilliger m/v wil in bio- logisch-dynamische tuinderij helpen bij de groentenverkoop en het geven van informatie. 6/2 Stichting voor audiovisuele journa listiek vraagt enkele vrijwilligers m/v met journalistieke ervaring en/of au diovisuele vormgeving, met veel en thousiasme en in teamverband kunnen werken. Uitvoerige informatie bij de Vrijwillige Vakature Bank. 6/13 Stichting Baanlozenkrant te Amersfoort vraagt vrijwilliger m/v voor het maken van foto's t.b.v. de Baanl. krant. Bij voorkeur iemand die het leuk vindt om met anderen samen te werken. 10/615 Voor degene die liever thuis ad ministratieve werkzaamheden ver richt is er de mogelijkheid bij stichting in Soest. HAARMODE BEETZLAAN 74 TEL. 02155-13990 "Glans en fantasie vormen de richtlij nen voor de zomer '85", zei Alain Der- da, de Parijse mode-ontwerper van al le Pingouin-breigarens en samenstel ler van de Pingouin-breiboeken. "De mode blijft nog steeds gericht op ge breide truien met dikke naalden. Dikke katoen blijft gevraagd. Katoen wordt veredeld door een toevoeging van glans- of fantasiegarens. De vraag zal zich richten naar garens, kleuren en stijlen, die weer heel anders zijn dan vorige zomers." De vormen Eeh deel van de modellen wordt ge kenmerkt door een "terugkeer" naar 1920 naar het vrouwelijke: lange slan ke lijnen, vlotte doorzichtige steken, glans- en mat-glanseffecten. De tweede groep modellen wordt aan gegeven als "ligne Grace Kelly": de stijl van de 55-er jaren: wijde elegan tie, vlakke structuren, matte katoen, Amerikaanse mouwinzet en klokrok- ken. Een derde stijl die we kunnen onder kennen is de "ligne junior", bijvoor beeld korte truien zonder boorden, ge dragen op wijde broeken, lange rechte nauwe jurken met gestreepte vesten. In het algemeen is er een verfijning in de vormen te constateren. Kleure Welke kleuren vinden we dit komende voorjaar en zomer? We onderscheiden drie groepen: in de eerste plaats zijn er de doorschijnende kleuren, vooral voor de glanzende en doorzichtige thema's: wit, rosée, de nieuwe kleuren Aurore zacht perzik Anis en Opaline (twee lichtgroene tinten Dan is er een tweede groep van de zgn. glaspasteltinten: krijtachtige pastels, vooral gebruikt voor natuurlijke vezels (linnenen bourrette zijde) De derde groep wordt gevormd door de plastic-kleuren: felle zomertinten, o.a. Azalé (felrose), Atoll (felblauw), Safran enCorail. En dan natuurlijk het belangrijkste: de verschillende nieuwe modedraden die uw nieuwe trui, vest, rok, topje of spencer dat speciale cachet geven, dat vleugje extra, waardoor het zich onder scheidt en waardoor kenners het her kennen. Bij Pingouin zijn de mooiste draden in de nieuwste kleuren te zien. Zoals Ritournelle voor het mat/glanseffect: een onregelmatige kantoen (mat), ge- Een geraffineerd steekje: Trui in fan tasiestock met rechte mouwinzet. Coton 8 fils of Corrida 4. sponnen met een bouclé van viscose (glans) in prachtige pastels, o.a. Auro re (perzik) Rosée. Opaline groen, Ce- leste bleu. In alle modekleuren is aan wezig Viscosa: "de topmaterie voor 't glanzend effect", een zijdeachtige draad, om alleen te breien, of als ef fect-draad te gebruiken samen met b.v. effen of bobbeltjes katoen. Beeldschoon, maar niet goedkoop, is 'Impressions', een samengaan van glanzende bobbeltjes met een niet-ge- weven lint in de prachtige kleuren van de Franse impressionisten (Monet, Renoir, Degas Het is teveel om het allemaal op te sommen. Naast alle normale gladde garens in wol, katoen en acryl, vindt u alle harige draden en speciaal voor voorjaar en zomer onregelmatige katoen, bobbeltjes en bandjes-katoen, glansgarens, etc. Alle nieuwe kwaliteiten en kleuren vindt u gepresenteerd in het nieuwe voorjaarsbreiboek van Pingouin, waarin Alain Derda u zijn nieuwste creaties toont: toonaangevende brei mode op z'n best, te zien bij Pingouin, Van Weedestraat 147. A MARTIN BAUM- SAM PECKINPAH PRODUCTION WARREN OATES ISELA VEGA jfc» MARTIN BAUM &«^vcP'oauc«K HELMUT DANTINE «ipia» brGORDON T. DAWSON «m SAM PECKINPAH SV.-r, sy FRANK KOWALSKI arj SAM PECKINPAH CwnpnKMantfAlrangM fcy JERRY FIELDING IMMI. SAM PECKINPAH Sam Peckinpah, de man met lef, bracht ons al films zoals 'The Wild Bunch' en 'Strawdogs'. Nu slaat hij opnieuw toe met de pittige en explosieve thriller 'Bring Me The Head Of Alfredo Garcia'. Een rijke mexicaanse grondeigenaar looft een beloning van 1 miljoen dollar uit voor het hoofd van de man die zijn dochter heeft verleid. Het resultaat is een kettingreaktie van gewelddadige, felle aktie, wat typisch voor Peckinpah is. Warren Oates is de verlopen barman wiens obsessieve jacht op Garcia uitloopt op een ware orgie van dood en vernieling over het mexicaanse land. Silver Star top 10 1. Police academy 2. Against all odds 3. Terms of endearment 4. Angel 5. "1984" 6. The Liquedator (Bronson) 7. Exterminator II 8. Golden seal 9. French Connection II 10. Death Hunt Ongderlest waas ik in un supermaart en toeng kon'k niet vingde waa'k veur de vrouw mos hoale. Toeng 'k ut an un juffer vrog woar of daattut sting, zee ze: "Aan 't eind van deze rij om de hoek!" en ze wees aargus in de mum- te. Ik weer an 't zeuke, moar ik zaag ut toch niet legge. Weer noar die zelluf- de juffer en 'ezeid daa'k ut nog niet zaag. Weet je waazze toeng zee? - "Dan zou ik maar eens goed kijke, meneer!" Daat dee ik dus mooi niet, waant ik sting aal bute te kieke. Daan hoeft ik aal niet meer, ak zukke aangt- woorde kriegt. Vrogger waas in de gewone winkels de klaant koning en de laastigste klaant wier ut beste 'eholpe. Ak in zo'n grote zoak komt, hek voak ut geveul of daa'k un nummer ben. Moar ik denk ouwder- wets, waant ik wil nog baar groag oardig ontvaange worre. Heulemoal niet anstellerig, moar gewoon helpe. Doar mos ik an denke toeng' 'k in de Soesder laas daar un roadslid vongd daawwe zo laastig woare veur de Hoag. We haadde zo'n 'ezeid brieve 'eschreve die te hoog vaan de tore blieze. Daat waas meneer Krieger, op ze Soesders. Die zee daat ongze baarregemeester mettut greuje vaan ze snor aalsmoar "kwoajer" wier. Zie je wel, daan het Hannes 't toch goed 'ehaad mettut ongtdekke vaan de an- waas! Moar of daajje doar noeng daap- perder deur wordt, doar hek geejn ver staan gd vaan. Die meneer Krieger het zelluf nog wel un board. Vaan hoeveul doage daattie is kaan'k niet bekieke, moar je zouw d'r wel uut op kenne moake daat de baabbels in ut hoar zitte. Hoe meer hoar, hoe kwoajer sprekert, zaa'k moar zeige. As ter nog meer boarde in de road goan greuje, daan kuwwe nog waat beleve. Moar niet te voak over de N'eng goan waandele, waant die ben ze weer laiaap an 't ophoge met de gier en daat waarkt greujzoam. Alleen as de road met daat heule bos- plaan nog us op de Hoag angoat, motte ze wel zien bie de goeje boswaachter an te kloppe. Un poar weke 'eleje stin- ge ze met ze alle bie 't verkeerde huus op de stoep om un ziekenhuus te schoje. Zuk laacheZe wiere zo vaan 't kaassie noar de muur 'estuurd. De Hoag is ut kaassie en daa's haarstikke leeg. Ge deputeerde Stoate is de muur, moar daat ben denk' meer gedupeerde Stoa te, waant doar is ok niks te hoale. We hebbe ok zoveul note op ongze zaang. 't Is omtrent un heule kaantoate. In drie dele: Un nieuw gemeengtehuus, un groot pliesiebero, un ziekehuus. Toe moar jonges, of ut moar niks is! Moar as ze hiero,kaallum blieve aaf- waachte of daatter nog waat vaan komp, daan kaan Hannes je wel zeige daat ter niks vaan komp. Ajje 't ming vroagt, daan mok zeige: Paappe en naathouwe. Daat mojje doeng. Veur ming paart goan we met de heule braandweer noar ut Binnehof. De nevelspute vol geloaje met paap. De vrouw zeit daa'k aalweer begin deur te droave. Loa'k daan moar ho hou we, aal mok daan toch nog effe kwiet daat de anhouwer wint. En ik het geejn snor en geejn board, moar ak' d'r un ziekehuus meej bie mekoar ■zouw kenne kriege gong ik doaluk op me noam waandele. Hannes van de Neng Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155-101 15 COMPUTERSUPPLIES Discettes Discette opbergsystemen Opbergbanden Kasten Vorige week hield de politie een con trole onder het zware vervoer in Soes- terberg. Dat gebeurde op de Far Est. Twintig vrachtwagencombinaties wer den aan een onderzoek onderworpen. J£r werden drie processen-verbaal opge maakt, wegens overbelasting, het niet beschikken over de juiste papieren en het niet beremd zijn van een aanhang wagen. Erik van Dorresteyn medewerker t Vaarderhoo gt Geen verhaal over wormen deze week, of een beschrijving van ander kruipend gedierte maar een bespreking van kronkelend geboomte. Op het eerste gezicht wellicht een wat vreemd onderwerp, maar bij nader inzien valt dit wel mee, als we weten dat er in meerdere plantenfamilies kronkelig groeiende gewassen voorkomen. Bovendien merk ik in de praktijk dikwijls dat deze planten verward worden met elkander. Daar proberen we deze week dan eens wat meer duidelijkheid in te brengen. We vinden de grillige groeiwijze het meest opval lend in de wilgen, Acacia en hazelaarfamilie. De kronkelwilg is een grote struik of kleine boom met schilderachtig gevormde takken. De plant groei erg gemakkelijk op iedere grond, mits deze niet al te droog is. Zowel zon als half-schaduw wordt verdra gen. De volledige latijnse naam luidt Salix matsu- dana 'Tortuosa' en de plant wordt ook vaak kurke- trekkerwilg genoemd. De merkwaardige slingers en draaingen die we 's winters in het silhouet van de. boom zien vinden we gedurende het groeiseizoen ook in het blad terug. De boom krijgt op latere leeftijd een behoorlijk dikke stam en een ronde kroon. Het is een fraaie solitair om af te laten steken tegen de hemel of bijvoorbeeld tegen een strak, bij voorkeur wit gebouw. De boom krijgt op den duur katjes; deze zijn echter minder mooi dan bij andere wilgen. De kronkelacacia is de tweede op onze lijst van kronkelaars. Het is een erg fraaie solitairboom of struik met een langzamer groei dan bovengenoemde wilg. De latijnse naam is 'Robinia pseudoacacia 'Tortuosa'. Hoofdsierwaarde is weer het wintersil- houet, maar ook 's zomers is de boom zeker niet onaantrekkelijk. Het samengestelde blad is opge bouwd uit kleine afgeronde blaadjes ter grootte van een dubbeltje, die aan weerszijde van de bladsteel zitten. Het blad vertoont op zich een spiraalvormige groeiwijze. De kronkelacacia is breukgevoelig zodat we jonge exemplaren voorzien van een tonkinstok ter ondersteuning; verder is het verstandig de boom niet op erg winderige plaatsen aan te planten of in de nabij omgeving van kinderspeelgelegenheden. Qua grondsoort stelt de boom geen hoge eisen: zon en halfschaduw is het meest ideaal. De derde en bekendste kronkelvorm is de kurketrekker- of kronkelhazelaar. Een heel aantrekkelijke verschij ning vooral in winter en voorjaar, luisterend naar de naam Corylus avellana "Contorto'. Deze struik is bijzonder sterk, verdraagt zowel zon als schaduw en gedijt in vrijwel iedere grond. De plant ontwikkelt rond zijn sterk gedraaide hoofdstam een haast on doordringbare warwinkel van supergekronkelde takken. In het vroege voorjaar, rond deze tijd dus, verschijnen er volop gele katjes en minuscule, maar wel prachtige rode vrouwelijke bloempjes. Deze gekrulde vorm van de hazelaar is afkomstig van een bij toeval in Engeland aangetroffen hazelaar met afwijkende takken. De struik die op den lange duur wel 3-4 m. hoog kan worden (snoeien is echter heel goed mogelijk) komt ook weer het beste tot zijn recht als een vrijstaand exemplaar.

Soester Courant | 1985 | | pagina 15