Q//QH videotheek dJ LjMet het oog op Hartie-Zuid'. i VIDEO TOP 3 I aas-pandemonium barst los Nieuwe verordening winkelsluiting uitgesteld Prijzen in de grote 'Hartje-Zuid'-Paasactie Prijzen in de grote 'Hartje-Zuid'- Kleuren wedstrijd 'Ik weet precies hoe een koe in elkaar zit! Schneider CPC 464 1099.- 1699.- Hartje-Zuid" in de ban van "Hip de Haas" NIEUW Joystick 49.- Speciaal Schneider computer meubel 299.- foto-film-uideo computer/ Hip de haas op Paasloten Hip de Haas in multi-colour HARTJE-ZUID Eigenaresse van Snackbar Dam: PAGINA 20 WOENSDAG 27 MAART 1985 SOESTER COURANT PAGINA 21 De promotie-commissie "Hartje-Zuid' is gedurende de afgelopen dagen druk doende geweest om de door actieleider ••Hip de Haas" gegeven instructies nauwkeurig op te volgen. Hip heeft zich zelf inmiddels, overeenkomstig Zijn eerder afgegeven verklaring, in de Korte Duinen teruggetrokken. Hij volgt het Paasgebeuren in "Hartje-Zuid" verder uitsluitend nog in de Soester Courant waarop hij een jaarabonne ment heeft genomen. Hij wil absoluut niet gestoord worden. Met een van commercieel inzicht getuigend raffine ment heeft hij er echter voor weten te zorgen dat zijn beeltenis aanstonds niet alleen achter alle "Hartje-Zuid"-win- keldeuren en ruiten zal prijken, doch ook op alle loten die de in Paas- stemming winkelende mensen bij aan koop van hun boodschappen en de 55 (en méér) voordeeltjes zullen ont vangen. Kleurwedstrijd en jury De jongens en meisjes van 6 t/m 12 jaar hebben inmiddels al kennis kunnen maken met Hip de Haas. In volle Paas- glorie staat hij afgebeeld op de vrolijke kleurplaat die in vele duizendtallen aan de scholen en de HZ-winkeliers werd uitgedeeld. Kinderen die nog geen plaat van hun onderwijzer (es) hebben ont vangen, kunnen hiervoor bij elke "Hartje-Zuid"-winkelier terecht. Ook de RABO-bank aan de Soestebergse- straat heeft nog een "ijzeren voorraad" En nu maar kleuren. Hip heeft zich al afgevraagd welke jas de kinderen van Soest en omgeving hem zullen aan trekken. Tot en met vrijdag 29 maart kunnen de platen ingeleverd worden bij alle RABO-banken in Soest. Ieder kind ontvangt bij afgifte van zijn plaat een chocolade-ei en een sticker (zolang de voorraad strekt). Onmiddellijk daarna worden ze bij onze plaatsgenoot, de illustere illustrator Carol Voges, die de jury voorzit, afgeleverd. Met assistentie van zijn creatieve en kleurgevoelige hofdames" Lies Zon en Ar.j - Heerde (van Phildar Anja's Wolspe ciaalzaak) gaat Carol zich dan over de caleidoscopische creaties van de Soes ter jeugd buigen. De jurering geschiedt per leeftijdsklasse, zodat de vergelij king van de werkstukken niet mank kan gaan en de prijzen op een recht vaardige wijze worden toegekend. Prijswinnaars naar Eltheto De jury zal haar werk op maandag 1 april voltooien, opdat iedereen die een prijs gewonnen heeft op tijd hier van in kennis kan worden gesteld. Let u dus goed op, moeders en vaders van meedoende kinderen! Op 2 april tussen 08.00 uur 's morgens en 23.00 uur 's avonds kan het rinkelen van uw telefoon de inleiding betekenen tot de goede tijding dat uw kind tot de prijs winnaars behoort en, samen met u, uit genodigd wordt om zijn of haar prijs op woensdagmiddag 3 april 's middags om 15.00 uur te komen afhalen in Eltheto (achter het nieuwe winkelcentrum). Daar wachten de 3 juryleden op hen. Gesterkt naar lichaam en geest, dankzij een hun door de heer en mevrouw Ott van Restaurant van den Brink aange boden lunch, zullen Carol, Anja en Lies, hierbij geassisteerd door de welbekende kindervriend Renè Grendel, de prijzen uitreiken. Er is gratis koffie en limona de en ook nu weer biedt meesterbakker Boumans van "Hartje-Zuid" iedereen een Paasversnapering aan, waarin de scherpe beschouwer zonder enige twij fel een wereldse haas uit de Korte Duinen zal herkennen. 55-plus voordeeltjes Hip de Haas heeft het vorige week be volen en de "Hartje-Zuid" winkeliers hebben zijn order uitgevoerd. Over een volle pagina treft de lezer in deze krant 55 "Hartje-Zuid"-voordeelbonnen aan, die in totaal meer dan 60 koopjes te bieden hebben. Er is alle tijd om van een, meerdere of wellicht zelfs alle voordelen te profiteren, want de actie loopt maar liefst vanaf 28 maart tot en met 6 april! Dat zal me een komen en gaan worden in "Hartje-Zuid' Grote Paasloterij Voor iedere vijf bij een "Hartje-Zuid"- winkelier bestede guldens ontvangt de winkelende klant een lotnummer, waar op "Hip de Haas", onbevangen en guitig vanachter hetHZ-vignet de wijde wereld inkijkend, prijkt. Vele lotnummers zul len aanstonds waardevol zijn, want de prijzen liegen er niet om. Inkopen doen tot een bedrag van fl. 250.00, fl. 150,00, of fl. 100,00 is toch wel een leuke bezig heid. Deze en vele andere prijzen zijn te winnen. De actie loopt van 1 tot en met 6 april. Op 10 april zal notaris H.H. Elferink van het Soester Notaris kantoor van Veeren en Elferink de De gemeenteraad heeft het voorstel voor een nieuwe verordening voor de winkelsluiting vorige week uitgesteld. Aan dat uitstel bleek behoefte, omdat er bij verschillende fracties onduide lijkheid was bij en bestaan over de mate waarin de winkels in Soest rui mere mogelijkheden tot openstelling kunnen krijgen op zon- en feestdagen. Adriaan Pothuizen (D'66) vroeg zich af of het voorstel wel in voldoende mate steunde op de plaatselijke midden stand, omdat hij nogal wat onvrede en onwetendheid had geconstateerd bij de winkeliers. Hij wilde de besluitvor ming graag uitstellen en gezamenlijk zoeken naar een formulering die meer helderheid zou verschaffen. Hij kreeg de steun van Kees Verheus CDA Wethouder Plomp had er geen bezwaar tegen het voorstel weer tot zijn oor spronkelijke formulering terug te brengen. Volgens hem kon dat met een kleine redactionele wijziging, waar door de openstelling op zondag -finnen' de mogelijkheden van de regels voor'- de zondagsrust, aldus de wethouder - alsnog een feit zou zijn. Verheus wees hem er echter op dat het vooral ging om een ruimere mogelijk heid voor het organiseren op zondag van manifestaties en beurzen, niet zo zeer om de openstelling van de gewone winkels. "Dat ligt toch wel iets genuan ceerder." aldus Verheus. Pothuizen liet weten wel met het voorstel van de wethouder te kunnen leven en Bert Krijger (VVD) had er ook geen moeite mee. Raymond van Gelder (PvdA) sloot zich aan bij de voorstanders van uit stel. "Dat is sowieso beter. We moeten hier in de raadsvergadering geen voor stellen gaan wijzigen, omdat er net voor de vergadering nog een telefoon tje binnenkomt van mensen die het graag anders zouden zien. Wethouder Plomp liet de beslissing tenslotte aan de raad over en die vond in meerderheid dat het voorstel moest worden aangehouden. De verordening ItOEnt.dus nog een k§er terug in de corfl- missie Ruimtelijke Órdening. 64 K COMPUTER incl. beeldscherm monochroom Incl. kleurmonitor - ingebouwde datarecorder - apart numeriek toetsenbord - zéér uitgebreide basic - geheugen uit te breiden tot 240 k - voorzien van genormalliseerde aan sluitingen voor printer, diskdrives, joy sticks enz. - zeer uitgebreide Nederlandse hand leiding - 2 jaar garantie (eerste 3 maanden om- ruilgarantie) Schneider printer 999. Disc-drive I incl. cp/m en logo 1099.- Disc-drive II849.- VRAAG INFORMATIE EN DEMONSTRATIE Winkelcentrum "Hartje Zuid" Carol Voges. tè genieten van een welverdiende rust. Hij houdt het dit jaar voor gezien. De laatste door hem gestelde voorwaar de waaraan de promotie-commissie "Hartje-Zuid" nog moet voldoen, is de ëfflcïaè trekkingVerkchterë*Deü'itsl£g samenstelling van een uitgebreid rap- a nnrr Want Min la aan nrnfaceinnn r zal in de Soester Courant van 17 april en door middel van op dezelfde dag bij alle "Hartje-Zuid"-winkeliers opge hangen trekkingslij sten bekend worden gemaakt. Een lijst waarin alle prijzen vermeld zijn staat afgedrukt op deze pagina. Hip en de weergoden En terwijl zich dit alles in "Hartje- Zuid" gaat afspelen ligt Hip, lui uit gestrekt op zijn leger in de Korte Duinen port. Want Hip is een professionele actievoerder, die de resultaten van he den gebruikt voor de acties van mor gen. Het enige waarvoor zelfs Hip de Haas niet kan zorgen is het Paas- weer. Voor dat onderdeel van het Paasprogramma wendt ae promotie commissie zich beleefd aanbevelend tot de weergoden, die ook bij vorige "Hartje-zuid"-evenementen hebben ge toond, dat zij voor een dergelijk ver zoek niet ongevoelig zijn. Aankopen tot een bedrag v. f .250,-- bij "Hartje-Zuid"-winkelier(s) naar uw eigen keuze idem f. 150,-- idem f. 100,-- Spaarrekening naar keuze f .50,- 2 Waardebonnen van f.50,- Nina Ricci cadeauset f .37,50 Spaarrekening naar keuze f.50,-- 2 lampensets f .11,25 2 Jerrycans f1155 5 Autopakketten f8,75 Electrische deken f.49,95 Spaarrekening naar keuze f.50,- 2 flesopeners 2 kaartspelen 2 buitenthermometerg Cadeaubon f.50,- 2 waardebonnen f.25,- Luxe decoratieve wandspiegel f.150,- 3 blikken fruit f. 9,25 Promotie-Commissie "Hartje-Zuid" Promotie-commissie "Hartje-Zuid" Promotie-commissie "Hartje-Zuid" A.B.N. Adama Mode Parfumerie v/h van Amerongen AMRO Bank AVIA Nederland C.V. AVIA Nederland C.V. AVIA Nederland C.V. Blokker B.V. Bondsspaarbank Bondsspaarbank Bondsspaarbank Bondsspaarbank Maison Borgts Bakkerij Boumans Brandsma Behang en Verf B.V. ten Brinke Groente en Fruit Jac. de Bruin Broodje Dam Fietspomp waardebon f.25,-- 3 taarten naar keuze mocca/slagroom/hazelnoot Banketbakkerij Dogterom Weerstation 2 Waardebonnen 50,- 2 College herensjaals Damespullover naar keuze Cadeaubon ƒ50,- Zeepbakje 2 Handdouches Roemerset (karaf, 6 roemerglazen in tuten standaard) f.55,- Taart 2 Zakaanstekers Spaarrekening naar keuze f.50,-- Zwarte damestrui Gegrilde kip Waldorfsalade voor 4 personen Doos luxe postpapier f.275,- Spaarrekening naar Keuze 1.50,- Opgemaakte kaasplank f.25,- Wassen, knippen, föhnen 4 paar zolen en hakken 2 Dr.Oetker kookboeken Herenhorloge f.118,-- 2 Mechanische mini-mixers Car-shaver Philips koffiezetapparaat f.59,-- Autoplaid in tas Set Leerdam borrelglazen Moulinex supehmixer f.65,95 Waardebon f.50,-, te besteden in kadoshop van EssenFoto/Optiek Frank Mode Jasper Mode Jolanda Mode Eb Kareisen Sporthuis KAVE, Doe het zelf KAVE, Doe het zelf Slijterij/Wijnh. v.d. Linden Banketbakkerij de Meij Meijering, rookartikelen N.M.B. Phildar Anja's Wol speciaalzaak Eethuisje 't Pleintje Eethuisje 't Pleintje Drukkerij Practicum RABO-Bank Kaasspecialist Robberse Syllie Hair Sjoe, hakkenbar v.d. Ven's Boekhandel v.d. Weerd, juwelier J.K. Westerhof J.K.Westerhof J.K.Westerhof J.K.Westerhof J.K.Westerhof J.K.Westerhof Wijnands Woonmode Totaal74 prijzen Voor iedere vijf bij een "Hartje-Zuid"-winkelier bestede guldens ontvangt de winkelende klant 1 "Hip de Haas"-lot. De actie loopt van maandag 1 tot en met zaterdag 6 april. Officiële trekking door notaris H.H. Elferink op 10 april 1985 om 16.00 uur. Uitslag in Soester Courant van 17 april en d.m.v. trekkingslijsten bij alle "Hartje-Zuid"-winkeliers. Vergunning K.v.K onder nr. 165/85. Meer informatie? bel 15417. Kodak Disc camera f. 100,- Kcdak Disc camera f. 100,-- Slothuis (bouwdoos) f. 39,75 Modewijzer f. 38,95 Ice cream doll f3750 Ice cream doll f. 37,50 Doktor Bibber f. 32,95 Autowasserette f. 29,95 Bestuurbare vrachtauto f. 27,50 Let op Beet f. 27,50 Jeugd Spaarrekening naar keuze f. 25,- RABO-tiener-~. van Oosten Fotografie van Oosten Fotografie Promotie-commissie Promotie-commissie Blokker B.V. Blokker B.V. Promotie-commissie Promotie-comïpissie Promotie-commissie Promotie-commissie map f. 25,-- RABO-Bank Air Rallye f. 19,95 Blokker B.V. Gipsgieten f. 19,95 Promotie-commissie Computerspel f. 19,95 Promotie-commissie Schilder op nummer f. 19,50 Promotie-commissie Lotto Bingomolen f. 18,95 Promotie-commissie Kleien met mal f. 13,95 Promotie-commissie Fleur doll f. 11,95 Promotie-commissie Knuffelbeest f. 7,50 Bondsspaarbank Legpuzel (8 stuks) f. 4,-- Centra C1000 Voordeel markt Totaal27 prijzen Kleurplaat verkrijgbaar bij alle "Hartje-Zuid"-winkeliers en bij de RABO- Bank Soesterbergsestraat. Inlevering van de gekleurde plaat bij alle RABO-Banken in Soest. Bij afgifte ontvangt elk kind een chocolade-ei en een sticker (zolang de voorraad strekt). Sluitdatum vrijdag 29 maart 1985. Jury leden: Carol Voges (voorz.), Lies Zon en Anja van Heerde. Prijswinnaars worden op dinsdag 2 april tussen 08.00 uur en 23.00 uur telefonisch in kennis gesteld. Prijsuitreiking op woensdagmiddag 3 april om 15.00 uur in Eltheto (achter het nieuwe winkelcentrum) door de voltallige jury met assistentie van René Grendel. In Eltheto gratis koffie en limonade en een Paasversnapering van Bakker Boumans. Meer informatie? bel 15417 •O®®®®®®®®®®®®®®©®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®®® Na de feestelijke opening van het nieuwe winkelcentrum, eind vorig jaar, in Soest-Zuid is er aan de "zuidpool" van Soest een betrekkelijke rust in getreden. De winkeliers hebben zich intussen ingewerkt en ook de con sumenten hebben de tijd gehad om aan de nieuwe situatie te wennen. Dat is vanuit beider gezichtspunt naar grote tevredenheid verlopen, zoals uit de positieve verhalen kan worden opgemaakt. In wekelijkse afleveringen zal de Soester Courant de winkeliers van "Hartje- Zuid" - onder welke vlag zich zowel de "oude" als de "nieuwe" winkeliers van Soest-Zuid gezamenlijk scharen - nader bij het lezerspubliek intro duceren. Dat gebeurt onder het motto: "Met het oog op Hartje-Zuid". De verschillende winkels passeren daarbij in een willekeurige volgorde de revue. Aflevering acht: Snackbar Dam, Korte Ossendamweg Met deze karakteristieke uitspraak pre senteert zich de in een hagelwitte jas gestoken Lia van Dam, terwijl ze met een geroutineerd gebaar enige kopjes versgezette en heerlijk geurende koffie serveert. Deze woorden blijken niet zo bevreemdend te zijn als zij in eerste instantie klinken. De vader van Lia, de heer Vincent van Dam, die zicht baar tevreden van zijn koffie nipt, legt uit dat hij jarenlang in hetzelfde pand het beroep van slager heeft uitgeoe fend. "Er zijn wel mensen", zegt hij, "die weten dat een koe vier magen heeft, maar als je hun vraagt om ze op te noemen, blijven ze meestal bij dé tweede of dèrdè steken. En probeer maar niet om iemand die een kogelbief stuk hoger aanslaat dan een biefstuk van de haas van het tegendeel te over tuigen." Met een vader die alles van vlees af weet, kon Lia tijdens haar studie voor de vakdiploma's "cafébedrijf" en "restaurant" nog al eens op hem terug vallen, want je moest toch wel weten "hoe een koe in elkaar zit". Atheneum, bibliotheek en snackbar Ze vertelt dat ze haar leertijd op het Atheneum met een diploma heeft be kroond. Op de vraag waarom zij daarna aan een opleiding voor het café- en res taurantbedrijf de voorkeur gaf boven bijvoorbeeld een universitaire studie blijft het antwoord niet lang uit. "Ik denk dat het bloed kruipt waar het niet gaan kan. Erfelijk belast dus met andere woorden. Maar het heeft toch ongeveer vijf jaar geduurd voordat het zover was. Na mijn schooltijd ben ik opnieuw met mijn neus in de boeken gedoken. Niet om meer wijsheid op te Inbraak Soesterbergse straat Bij een inbraak in de woning van me vrouw K.R. aan de Soesterbergsestraat heeft de dader een aantal gouden en zilveren sieraden buitgemaakt. Hij kwam de woning binnen door het force ren van de toegangsdeur. Kratje bier gestolen De heer J.T. van de Valeriaanstraat deed bij de politie aangifte van de dief stal van een kratje gevuld met volle flesjes bier. Een en ander werd wegge nomen van het balkon van zijn woning. De schade bedraagt 22 gulden. Diefstal uit auto Mevrouw I.K. uit Amersfoort deed begin deze week bij de politie aangifte van de diefstal van een aantal eigendom men uit haar auto, die ze had gepar keerd aan de De Beaufortlaan in Soest- duinen. Ze miste o.m. een giropas, een bankpasje, een paspoort, een rijbewijs, een agenda en een pocket-calculator. doen, hoewel ik er spelenderwijs toch een hoop van heb opgestoken, doch om andere mensen te helpen bij het zoeken naar en vinden van de boeken en de schrijvers hunner keuze. Dat was in de Openbare Bibliotheek, die toen nog in een noodgebouw aan de Schoutenkamp weg was gevestigd. Ik vond 't leuk werk, maar na drie jaar gingen mijn gedachten toch naar iets anders uit." Ze kijkt naar haar vader die glimlacht en bevestigend knikt. "Dat andere was dus kennelijk .toch datgene waar ik als kind altijd tegenaan heb gekeken, want toen vader genoeg had van uitbenen en'zijn zaakjes anders ging regelen, kwam er in dit gedeelte van het pand een snackbar en de naam DAM bleef aan de gevel. Ik zocht en vond werk in een cateringbedrijf en terwijl ik over dag allerlei hapjes en snacks maakte en in slagorde op plateaus plaatste, leerde ik 's avonds hoe men uit gerst bier en uit druiven wijn maakt en dat kalfslever verfijnder smaakt dan var kenslever. Zo nu en dan werkte ik in de weekends ook nog in een restaurant in Blaricum, zodat ik knapjes bezig was om de kneepjes van het vak onder de knie te krijgen." Was dat niet erg vermoeiend? "O jawel, af en toe was 't echt wel een beetje te veel van het goede, maar als je je zinnen ergens op hebt gezet, moet je gewoon doorgaan. Bovendien had ik nog een ander voor uitzicht. Mijn vader was weer eens aan het regelen geweest en toen ik mijn vakdiploma's had, was hij net klaar met zijn laatste "DAM"-spelletje. Dat betekende dat ik kort daarna, om pre cies te zijn vanaf 4 februari 1983, alles wat ik geleerd had als "eigen bazin" en voor eigen rekening en verant woording in toepassing moest gaan brengen. Ondanks alle voorafgaande praktijkervaring voelde ik mij in het begin toch wel wat onwennig. Maar dat gevoel ging snel voorbij 60 uur per week niet genoeg Aangezien vader en dochter de achter elkaar binnenkomende klanten afwisse lend voorzien van kroketten, frikadel len, frites en was dies mee zij, kan het gesprek ongestoord voortgang vinden. En opeens is er ook weer verse koffie. "Vaste stelregel", merkt Lia met grote beslistheid op. "Warm gehouden koffie is er hier niet bij!" Hoe is de week ingedeeld? "Wel iets anders dan anders, dat is duidelijk. Ik heb me na drukkelijk ingesteld op "pieken".' Dat houdt in dat ik van 12.00 uur 's middags tot 10.00 uur 's avonds open en op de been ben. De "eerste klap" vang ik dus tijdens het lunchuurtje op.Vanaf 5 uur 's middags moeten de handen opnieuw extra goed uit de mouwen gestoken worden. Dan komen vooral ook de moeders die hun zinnen gezet hebben op een gemakkelijk dagje. De kinderen hebben het daar evenmin moeilijk mee, want die zijn dol op frites met kroket, saté"of een half kippetje, waaraan thuis 1. JUNGLE BOOK De originele speelfilm Goecie, boeiende films waar de hele fa milie met genoegen naar kijkt, zijn - helaas - schaars. De originele verfilming in kleur van het beroemde epos JUNGLE BOOK, ge schreven door Nobelprijs-winnaar RUDYARD KIPLING, is een absoluut juweeltje waar zowel ouders als kinde ren even enthousiast op zullen reageren. Hoewel JUNGLE BOOK reeds meer dan een kwart eeuw geleden werd vervaar digd, heeft de film niets aan zeggings kracht en meeslependheid verloren. Ontroerende, avontuurlijke en specta culaire scènes volgen elkaar snel op, waardoor de film geen moment verveelt. 2. DE AVONTUREN VAN HONINGBIJTJE "HUTCH" Nederlands gesproken tekenfilm. 3. BLOODY MAMA Shelly Winters en Robert de Niro. dan meestal nog wat appelmoes wordt toegevoegd. Smullen geblazen, jongens! Al met al ben ik wel 10 uur per dag bezig." En dat vijf dagen per week? "Welnee, maak er maar zes van, ofte wel van dinsdag tot en met zondag, het- geen neerkomt op een 60-urige werk week. Zomers, bij mooi weer, komen er nog aardig wat uurtjes bij. Inkoop en administratie vergen ook nog de nodige tijd en aandacht, zodat ik het zo druk heb "als een klein baasje in schaft tijd". De "muur" en 4.000 oliebollen Heb je ria de opening van hrêt nieuwe winkelcentrum een grotere toeloop ge kregen? "Om heel eerlijk te zijn, nee! En toch ben ik uiterst tevreden, want de ongunstige invloeden die ik van de komst van een collega en van de bouw van de "muur" tegenover mijn winkel deur eigenlijk wel een beetje had ver wacht, hebben zich niet voorgedaan. Dit betekent dat mijn klanten mij trouw zijn gebleven en dat sterkt mij in het vertrouwen dat ik kennelijk toch wel op de goede manier bezig ben. 't Was natuurlijk erg leuk om tijdens de ope ningsfestiviteiten maar liefst 4.000 (vierduizend) oliebollen uit onze open lucht-bakkerij te zien vliegen. Dat zijn aardige opstekertjes, die je meeneemt. „Om dan relativerend af te ronden met: "maar ik moet het toch hebben van mijn vaste klanten en die zal ik dus heel goed in ere houden!" Jeugdige bezoekers, mini- snacks en zomer Een paar appetijtelijk ogende karbona des verlaten de grill en verhuizen, aangevuld met goudgele frites en een knoflooksaus je naar een tafeltje waar aan enige jeugdige bezoekers verlan gend zitten te wachten. Doen zich wel eens moeilijkheden voor? "Bij mij niet hoor. Naast een gezonde eetlust is ge zonde pret toegestaan. Ik kan trouwens goed meelachen", om dan te vervolgen met "en zonodig mijn tanden laten zien!" Terwijl enige eieren hun wor dingsproces tot omelet sputterend en heerlijk geurend ondergaan, wijst Lia met haar pannekoekmes naar een bord boven de grill waarop onder het eigen tijdse opschrift "mini-snacks" een aan tal op aanlokkelijke wijze benoemde hapjes wordt aangeboden. De "party balletjes", "bitterballen", "kip-dips" en "hot-shots" zijn in aantallen van 5 stuks van slechts fl. 2,00 tot fl. 2,75 verkrijgbaar. "Een groot succes", zegt Lia, terwijl ze zich aandachtig wijdt aan de voltooiing van haar omelet. "Ze zijn ook "assorti" erg populair bij de mensen." En terwijl de omelet als eindproduct wordt geserveerd, be sluit ze dit onderwerp met: "erg ge makkelijk voor bij de borrel en uiter aard erg lekker! Ze hoopt op een betere zomer dan die van het voorafgaande jaar. Want in een warme zomer heeft de mens, van (voor al) jong tot oud, veel meer behoefte aan verkoeling en het zijn in het bijzonder de ijsproducten die hierin, en dan nog op een smakelijke wijze, voorzien. Met een uit zes verschillende smaken bestaand "Caraco-assortiment, dat bij warmer weer onmiddellijk wordt uitgebreid, verwacht zij iedere aanval op haar voorraden te kunnen weerstaan. Terras, muurschildering en toekomst Een mooie zomer betekent ook gezellig heid buiten: tafeltjes, stoelen, parasols, bloemetjes, kleurtjes. En daaraan, daarop, daartussen, er omheen, veel mensen. "We gaan er iets gezelligs van maken", zegt Lia en haar stem klinkt veelbelovend. "Want het is bij ons goed toeven bij warm weer. 't Zou trouwens niet gek zijn wanneer ze op de "muur" een leuke schildering zouden aanbren gen, een fleurig terrasje bijvoorbeeld." Toekomstplannen? "Wie heeft die niet" zegt ze, terwijl ze met een blik waarin verstandhouding schijnt te schemeren naar haar vader oogt, die zijn gedachten achter een sfinxachtige glimlach ver bergt. Spelen Lia en vader Vincent weer een "DAM"'-spelletje"? De tijd zal het ons wel leren. Wie de jeugd heeft, zoals Lia(26), heeft de toe komst. Laat het bloed maar kruipen. En een diploma Atheneum is nooit weg.

Soester Courant | 1985 | | pagina 21