Smeeing occasions voor gegarandeerd rijplezier 'jaaarenlang'! auto smeeing Rommelmarkt maakte financiële actie van VVZ'49 #>en succes VVZ geeft SVVU zege cadeau via persoonlijke fouten 1-3 Soester Opel /equipe Marsé-Garssen valt uit in Amsterdam BP-rally id'Oude Enghe\ L. Red Stars organiseert internationaal basketbaltoernooi in Beukendal Tennispark 'De Harskamp' is nu al te klein 'De Eem vogels' bestaat 10 jaar Wedstrijdgroep 'Duinkikkers' in uitstekende vorm Revanche Jongens Junioren en kleine nederlaag voor Heren WOENSDAG 27 MAART 1985 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 25 ZATERDAG VOETBAI FIETSCROSS Stam uniek in Nederland: Twee jaar garantie op gebrukte auto's AUTOSPORT BAREETCAFE t Iedere woensdagavond LIVE MUSIC Met Pasen gasten uit Denemarken en Engeland BASKETBAL KORFBAL KETTING FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. ZWEMMEN BASKETBAL Uitgebreid assortiment top-occasions met Koningsweg 14 - Soest-Itel.02l55 -I3227 Het bestuur en de leden van de Soester voetbalvereniging WZ'49 kunnen od- gelucht ademhalen. Met een druk be zochte rommelmarkt werd zaterdag j.1. de financiële actie van de voetbal club afgesloten, die de schuld van ca 20.000 gulden moest wegwerken. Dat is zo goed als gelukt. Voordat de hekken van het WZ-terrein opengingen was trouwens al een be langrijk deel van het benodigde geld binnengebracht. De wijn-aktie die WZ in de laatste maanden van 1984 had georganiseerd was alleen al goed voor ongeveer 5500 gulden. Samen met an dere acties van beperkter omvang begon de dag dan ook met een totaal stand van om en nabij de 7000 gulden, die stond aangegeven op een levens grote thermometer bij het podium in de kantine aan ae Eemweg. De rommel markt zelf was goed voor nog eens 9000 gulden, zodat oud-voorzitter Henk Strietman zaterdagavond het verlos sende woord kon spreken. De totaal stand was toen vastgesteld op 16.775 gulden. In de verwachting dat de motorboot, die speciaal ten behoeve van de actie verkocht zal worden, ook nog de nodige duizendjes zal opbrengen - er zijn al serieuze biedingen binnengekomen bij VVZ - ziet het er dan ook naar uit dat de vereniging straks zeker aan haar opgelopen financiële verplichtingen kan voldoen. De rommelmarkt - wat eigenlijk een veel te beperkte benaming is voor het feest dat zich op het terrein aan de Eemweg afspeelde - kende verschil lende hoogtepunten. Vanaf 9 uur was er een constante drukte, die kort na de middag als gevolg van de regen wat terugliep, maar toch zorgde voor een uitstekende omzet van de diverse kraampjes met huishoude lijke artikelen, boeken, platen, posters, zonnebrillen, etc. Kleding was er in twee grote wagens en op het terrein zelf stond het nodige meubilair, dat tegen uiterst scherpe prijzen van de hand ging. Goede zaken deden ook de hamburger/braadworst/saté-stand van de mannen van slagerij Van Asch de wereld. Inplaats van het door de oefenmeester gepropageerde sobere spel, schakelde VVZ over op een laco niek aandoende aanpak. Zoals SVVU in de eerste helft onderging WZ eenzelf de lot. Onnodig veel risico in de laatste linie bracht SVVU al snel op gelijke hoogte. Een foutieve terugspelbal van Willem Pothoven stelde Mohammed Aloui in staat om voor 1-1 te zorgen. Dezelfde fout werd een kwartier later nog eens herhaald door Henk Vos, ditmaal profiteerde Willem Schouten en bracht zo SVVU op 1-2. WZ probeerde het nog wel, maar SVVU beging niet dezelfde fout als WZ. Wanneer er gevaar dreigde werd de bal simpel met een harde knal naar voren of buiten de lijnen gewerkt. Kort voor het einde werd het zelfs nog 1-3. Een corner bereikte in eerste instantie het hoofd van Henk Vos, die het leer echter ongelukkig raakte en zo Jan van Loo voor 1-3 kon laten zorgen. Een totaal onnodige nederlaag, die WZ opnieuw in grote problemen heeft gebracht. Stemmen binnen de selectie- groep van WZ beweren, dat degrada tie nooit over de Eemwegbewoners heen zal komen. De uitwedstrijd tegen Candia uit Rhenen a.s. zaterdag zal deze uitspraak kracht bij moeten zet ten. Hoe dit seizoen ook voor VVZ mag verlopen, de .ploeg zal ook volgende seizoen onder de technische leiding blijven van Peter van Boeyen. Hij bereikte afgelopen donderdag met het WZ-bestuur overeenstemming over een éénjarig contract. De wijze waarop tal van vrijwilligers een zeer succesvolle poging onder namen om VVZ in financieel opzicht weer op de rails te zetten, heeft het eerste team van de Eemwegbewoners niet kunnen inspireren tot een goede sportieve prestatie. Gedurende de eer ste 45 minuten zag het daar nog wel naar uit, toen WZ via een doelpunt van Olivier Noordam de leiding nam. De tweede periode gaf echter een heel ander beeld. SWU strafte het laconiek spelende WZ af. Drie persoonlijke fouten van Soester verdedigers lagen hieraan ten grondslag. Trainer Van Boeyen werd voor de aanvang van het duel geplaagd door tal van problemen. De Soester oefenmees ter moest het stellen zonder de gebles seerde Peter van Barneveld, de zieke Marcel de Graaf en de voor vier wedstrijden geschorste Pieter Bade. WZ begon daarom met Olivier Noor- dam, Marco Zevenboom en Wout Log- tenstein in de basis. Ondanks de vele blessures en omzet tingen die daarvan een gevolg waren begon VVZ sterk. Titelkandidaat SWU liet zich verrassen door de snelle en veelzijdige aanvallen, waarin met name Olivier Noordam en een hard werkende Hajo Groart een hoofdrol vervuld. De Utrechtenaren verzuim den om in een vroegtijdig stadium te storen en kregen al snel de rekening voor de op onderschatting lijkende spelwijze gepresenteerd. Hajo Groart stuurde de snelle Olivier Noordam via een uitstekende dieptepass weg. De jonge VVZ-aanvaller gaf doelman Abels geen schijn van kans en zorgde voor 1-0. WZ leek door te gaan. De ploeg liet een frisse aanpak van zaken zién en trakteerde de toeschouwers op een uitstekende eerste helft. De enige kant tekening die gesteld kon worden was het uitblijven van meer Soester doel punten. Kansen hiertoe waren er vol doende. Vooral Noordam en De Vries kregen de mogelijkheden om VVZ uit te laten lopen naar 2 of 3-0. De groen witten kwam niet veel verder dan een buitenspelgoal van Willem de Vries, welke terecht door een goed leidende scheidsrechter Van de Monde werd afgekeurd. De tweede helft gaf echter een heel ander VVZ te zien. Trainer Peter van .Boeyen wist dit heel duidelijk in een citaat samen te vatten; "Mijn elftal is met een 1-0 voorsprong net zo blij als een klein kind met een snoepje". En daarin had Van Boeyen alle gelijk van Zaterdag 23 maart j.1. ging de eerste clubwedstrijd van het seizoen voor de Kings Road Riders van start in Zeist. De weergoden waren hen niet gunstig ge zind want er was regen en wind, behoorlijk koud dus. Zo'n 20 rijders brachten het er goed af en kwamen in de open klasse 4 in de fi nale, waarvan Robin v. d. Wolk de 3e, Örjan Kers 2e, en Gabi Walet 23 wer den. Bij de Junioren kwamen er 9 rijders in de finale waarvan Gabi Walet de 2e prijs te pakken had. Bij de Powder Puffs werd Esther v. d. Bolt le. Voor de clubbokaal werd Örjan Kiers le. De volgende wedstrijd wordt volgende week gehouden in Leusden. Voor nade re informatie bellen naar 10347 of 19597. Autobedrijf Stam geeft op de a.s. Oc casions-Show in Baarn (hal Dorre- stijn) niet drie maanden, maar twee jaar uitgebreide garantie op alle occa sions boven de vijfduizend gulden. Waarom? Om de klant nog meer zeker heid te geven bij de aanschaf van een occasion. Veel adspirant kopers zijn bang voor de kosten in de toekomst, vooral bij auto's met hoge kilometer standen. Stam wil met deze garantie meer zekerheid bieden. De kopers kunnen ervan op aan dat ze de komende twee jaar zonder zorgen kunnen rijden; de motor, de versnel lingsbak en nog veel meer belangrijke delen van de auto, worden gegaran deerd voor twee jaar. Een unieke doorbraak in de autowereld. Wie hiervan wil profiteren, bezoeke de Occasionshow in Baarn in de hal van transportbedrijf Dorrestijn nabij Nij- hof (Hermesweg). De openingstijden zijn: woensdag 27 maart, donderdag 28 maart en vrijdag 29 maart van14.00 tot 22.00 uur. Zaterdag 30 maart van: 10.00 tot 17.00 uur. In het afgelopen weekend is het Inter nationale en Nationale Rallyseizoen 1985 van start gegaan met de Amster- dam-BP Rally. Deze rally, die voor de 6e maal van start ging had een totale lengte van 650 km. waarin opgenomen 33 klassementsproeven verdeeld over 225 km. Er werd vrijdagavond gestart bij het Amsterdamse Euromotel, waarna het richting Almere ging. Rond midder nacht kwam de rallykaravaan weer te rug in Amsterdam, waar op de Bosbaan en in het industrieterrein de laatste klassementsproeven van het nachttra- jekt plaatsvonden, 's Morgens ging de rally verder met proeven in Alkmaar, Heerhugowaard, Schagen en Sint Maar ten, daarna terug naar Amsterdam waar op het Leidscheplein de finish was. De rally werd gewonnen door de Hooglander Jan van der Marei in een Opel Manta 400. De tweede plaats was eveneens voor een Opel Manta 400, die bestuurd werd door Henk Vossen. De Soester Opel-equipe Frans Marsé- Henk Garssen, die met een door Nef- kens Soest BV geprepareerde en door Interleasing Nederland en Lunchroom 't Hoekje gesponsorde Opel Ascona 2000 I. aan de start kwam, moest na een bijzonder goede start, waarbij ze na klassementsproef 14 zelfs een der e plaats voor zich hadden opgeeist, een klassementsproef later opgegeven met een gebroken achteras. Zij zullen tijdens de AMAC-Tulpenrally, die op 13 april verreden wordt, hun uiterste best doen om weer in de voorste gelederen mee te strijden. Mocht men ïniormatie willen neoben over deze rally of de rallysport in het algemeen, dan kan men zaterdag 30 maart terecht bij de firma Nefkens Soest BV aan de Birkstraat, waar men tevens de rally Opel zal aantreffen, naar rallyfilms kan kijken en een receptie diagnose kan laten maken van de auto met de modernste apparatuur die er op dit gebied is. Tevens kan men er terecht om eens te kijken welke mogelijkheden er zijn op het gebied van sportieve accessoires. en het Rad van Avontuur, terwijl het publiek zich van tijd tot tijd kon ver warmen door een bezoekje aan de kantine, die op volle toeren draaide. De jeugd werd in de tussentijd aange naam beziggehouden op het veld en ook de wedstrijden zelf trokken uiteraard de nodige belangstelling. De enige "wanklank" was dat het eerste elftal van WZ op eigen veld met 3-1 verloor van tegenstander SVVU. Opmerkelijk was ook de belangstelling voor het bezoek van Ajax-speler Dick Schoenaker, die na de middag arri veerde, in het bezit van een bal die voorzien was van de handtekeningen van alle bekende Ajacieden. De bal werd "Amerikaans" verkocht en ging tenslotte van de hand voor het aardige bedrag van 210 gulden, meegenomen door een meisje dat later niet meer terug te vinden was maar er blijkbaar alles voor over had om in het bezit te komen van het "kostbare" kleinood Tijdens de feestavond die zaterdag volgde in de WZ-kantine toonde het comité onder leiding van Els Stolwijk zich dan ook uiterst tevreden over het verloop van de actie. Terecht werden de leden van het comité uitbundig ge huldigd en in het zonnetje gezet. Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 WEEKMENU voor 26,50 van 27 maart t/m 3 april Oxtail claire Gevulde kalfsborst met roomsaus Diverse aardappelen Diverse groenten Dame blanche Het Deense HBBK en Crystal Palace uit Engeland zorgen dit jaar voor het gebruikelijke internationale tintje aan het Red Stars basketbaltoernooi tijdens de Paasdagen. Crystal Palace komt met een jongens kadetten en ju- niorenploeg naar Soest, terwijl HBBK een meisjes kadettenteam naar de zes tiende editie van het driedaagse "bas ketbalgala" afvaardigt. Beide vereni gingen zijn overigens oude bekenden van Red Stars. In voorgande jaren namen ook al clubs uit onder meer Zweden, Oostenrijk en West-Duitsland deel aan het toernooi, dat in sporthal Beukendal aan de Beukenlaan wordt gehouden. Op vrijdag 5 april openen de meisjes en jongens kadetten de wedstrijdenreeks. Een dag later komen de junioren aan bod en Tweede Paasdag in ingeruimd voor de dames- en herensenioren. Met name het damestoernooi kent een sterk deelnemersveld. Maar liefst drie De belangstelling voor het nieuwste tennispark van Soest, "de Harskamp" aan de Dorresteinweg, dat op zondag 31 maart informeel wordt geopend, is zo overweldigend dat eigenaar John van Harskamp al plannen heeft om de 6 geplande banen uit te breiden tot 8. Daartoe wil hij gebruik maken van de optie die hij destijds bij de aankoop van de gTond heeft gekregen en die in eem uitbreiding voorziet van nog eens 3000 vierkante meter. In de afgelopen maanden hebben zich bij Van Harskamp al een kleine 500 gegadigden ingeschreven. De toe komstige leden hebben inmiddels alle maal een brief gehad met een uitnodi- ging om de nieuwe banen vanaf maan dag 1 april te komen bekijken. "Het complex is nog niet helemaal klaar", aldus John van Harskamp. "Maar de banen zijn intussen bespeelbaar." Vo rige week moesten deze nog worden gerold omvoldoende hardheid te krij gen De vorstperiode van de afgelopen winter zorgde wel voor een aantal uitvaldagen, waarop er dus weinig aan de vervolmaking van het tennis park gedaan kon worden, maar door met man en macht te werken is de voorbereidende fase toch goed verlo pen en op schema afgesloten. Overigens vinden in het komende weekeinde nog geen officiële openings plechtigheden plaats. Van Harskamp: "Dat komt van de zomer wel, als de mensen elkaar een beetje hebben leren kennen. Dan mag je verwachten dat ze een beetje zijn ingeburgerd en dat het ook wat aantrekkelijker weer is dan nu." Als Van Harskamp toestemming krijgt om de door hem gewenste uitbreiding met nog eens twee banen te realiseren, dan zullen er op de banen van "De Harskamp" zich nog eens 150 mensen kunnen wijden aan het tennisspel als recreatiesport. Wat John van Hars kamp betreft wil hij er alles aan doen om de nieuwe extra banen nog in dit seizoen in g^bruik^tc nemen. Al eerder kende Soest een aantal korf balverenigingen voordat de Eemvo- gels hun vleugels uitsloegen, maar op 16 mei 1975 werd de vereniging officieel opgericht. Helaas had zij op dat moment nog geen veld tot haar be schikking. Toch werd er doorgezet. Zo werd er getraind in de Soesterduinen, terwijl de wedstrijden werden ge speeld op de Eng in Soest. De senioren- afdeling breidde zich uit en de vereni ging kreeg de beschikking over een veld aan de Staringlaan. Voor de Eemvogels was het heel be langrijk een jeugdafdeling op te zetten en zo werd er net als in andere vereni gingen een jeugdcommissie opgericht. Na een zeer actief beleid was het resultaat daar. Er werd behoorlijk aan de weg getimmerd. Zo werden er de monstratiewedstrijden gehouden op verschillende velden in de woonwijken van Soest om daarmee aan het Soester publiek bekendheid te geven aan het korfbal in Soest. Zo'n 6 jaar geleden werd begonnen met het organiseren van een jaarlijks schoolkorfbaltoer- nooi. Vooral daarmee heeft de vereni ging in de roos geschoten. Het eerste toernooi was al een succes, het laatste nog veel groter. Het aantal deelnemers is ver boven de 200 uit gestegen. Bestaansrecht Na 10 jaar heeft de vereniging haar be staansrecht wel bewezen. Wisten de meeste Soesters een aantal jaren gele den niet wie "De Eemvogels" waren, nu is dat heel anders. Lijkt het alsof het de vereniging altijd voor de wind is gegaan, dit is bepaald niet waar. Ook de Eemvogels hebben hun moeilijke jaren gehad en ongetwij feld zullen er nog meer moeilijke jaren volgen. De korfballers hebben altijd enorm veel publiciteit aan hun vereniging moeten geven, en enorm hard voor hun bestaan moeten vechten. Dit alles heeft tot een goede sfeer in de vereni ging geleid. De grote betrokkenheid van leden, spelers en ouders getuigt daarvan. Het bestuur van de vereni ging heeft altijd getracht het beleid or de toekomst te richten, en na 10 jaar mag gezegd worden dat hun dat tot nu toe goed gelukt is. Ook nu denkt het bestuur vooruit. Behuizing Met de leden is het druk bezig met de lustrumactiviteiten en met het probleem "behuizing". Langzamerhand is de vereniging zo groot geworden dat de huidige accom modatie niet meer voldoet. In eerste instantie kreeg men de be schikking over vier kleedkamers. Al spoedig bleek de behoefte aan een kan tine/clubhuis groot. Men wilde de leden in eigen huis houden door activi teiten op het eigen veld en vooral in een eigen clubgebouw te organiseren, zoals jeugd- en klaverjasavonden. Dus werden er twee kleedkamers samenge voegd tot een kantine. In de andere kleedkamers werden douches aangelegd. Nu, anno 1985, vol doet het gebouwtje met een kantine en twee kleedkamers, beslist niet m^er, zodat het bestuur zich nu buigt over het probleem of een verbouwing, uitbrei ding of zelfs geheel nieuwe accommo datie een haalbare kaart is. De ver wachtingen zijn hoog gespannen en binnen het bestuur ziet men het wel zit ten. Nu de gemeente nog. Grote plannen dus bij de vereniging. Men hoopt dat de beslissing nog valt voor 16 mei, dat zou een mooi cadeau voor de jarige vereniging zijn en een pluim op het beleid en het harde wer ken van de afgelopen 10 jaar. De ver eniging heeft het verdiend. Zij voorziet duidelijk in een behoefte in Soest. Bovendienmocht uitbreiding of nieuwbouw doorgang vinden, dan is er ook een ledenuitbreiding te verwach ten. Even terug naar de activiteiten. De vereniging organiseert van alles voor haar ledendit jaar echter wordt er ook een en ander voor het Soester publiek georganiseerd. 13 april rommelmarkt Op 13 april a.s. zal de vereniging een rommelmarkt organiseren op het eigen veld aan de Staringlaan, van 9.00 tot 13.00 uur. Uiteraard zijn er vele mooie spullen te verkrijgen en is ieder een van harte welkom. Eveneens een mooie gelegenheid om eens wat jeugd te zien korfballen. Om het veld te bereiken rijdt u vanaf de Birkstraat de Bilderdijklaan in en daarna gelijk de le straat rechts: de Staringlaan. Aan het begin van de Staringlaan staat een bord verboden in te rijden na 30 meter. Het veld ligt echter al na ca. 10 meter aan uw rechterhand, grenzend aan de parkeerplaats, zodat u dus wel de Staringlan in mag rijden. In de komende weken volgen nadere berichten. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 De zwemmers van de wedstrijdgroep van de Soester zwemvereniging "De Duinkikkers" hebben op 16 maart j.1. weer aangetoond over de juiste menta liteit te beschikken. In de vierde en te vens laatste competitiewedstrijd van dit seizoen werd in Doorn alles op alles gezet, om de mogelijkheid van promo tie naar de E competitie te benutten. Door de goede bezetting van alle leef tijdscategorieën, met name bij de dames, kon in alle series optimaal worden gezwommen, wat tot onder staande resultaten leidde. Of door deze goede prestaties de zwemploeg promo veert naar de E competitie is nog niet te zeggen; dit hangt af van de lande lijke resultaten die zijn behaald. De tijden van de Soester zwemmers waren 100 meter schoolslag: Susan van de Hengel, 1.35.0, 3e; Sandra Uyland, 1.30.9, 2e; Sonja Fugers, 1.35.4; Marco Brons, 1.34.7; Steven Uyland, 1.25.5, le; Frits Wibbelink, 1.26.7 2e; Willy Rui tenbeek, 1.34.2; Adriana Jonkheim, 1.31.6, 3eAda Kievit, 1.27.0, leXander Bremer, 1.52.8; Evert Jan v. d. Hengel, 1.42.9; Antonio v. d. Hengel, 1.42.7. 100 meter vlinderslag: Karin Dorre- stein, 1.44.2, 3e; Mary Jane Beijer, 1.48.1; Anuska Spelbos, 2.04.8; Axel de Zoete, 1.14.6; Ronald Smits, 1.12.3, le; Ralph Hellebrand, 1.20.1; Frits Wibbe link, 1.21.1, le; René v. Walsum, 1.33.5; Marco Brons, 1.31.7. 200 meter wisselslag: Marcel Kieliger, 2.53.5; Ralph Hellebrand, 2.51.7; Axel de Zoete, 2.36.4,2e. 4 x 100 meter estafette vrij heren Frits Wibbelink, Axel de Zoete, Ralph Hellebrand en Ronald Smits, 4.26.5,2e. 100 meter vrije slag: Mary Jane Beijer, 1.27.8; Karin Dorrestein, 1.25.9; Anuska Spelbos, 1.26.0; Evert Jan v. d. Hengel, 1.26.9; Antonio v. d. Hengel, 1.20.3; Xander Bremer, 1.19.3, 3e; Lauret Uy land, 1.24.7; Janine v. d. Hengel, 1.23.2; Marja de Zoete, 1.16.2, 2e; Marcel Kie liger, 1.07.0; Ralph Hellebrand, 1.05.5; Axel de Zoete, 1.05.2; Sonja Fugers, 1.15.4; Sandra Uyland, 1.14.2,3e; Marco Brons, 1.08.0; René van Walsum,'1.08.2; Steven Üyland, 1.06.5, 3e. 100 mter rugslag: Xander Bremer, 1.31.4; Michael Terlouw, 1.27.0; Susan v. d. Hengel, 1.29.7; Lauret Uyland, 1.31.3, 2e; Willy Ruitenbeek, 1.24.3, Adriana Jonkheim, 1.24.9; Christine Buist, 1.18.6, le. 4 x 100 meter estafette vrij dames: Willy Ruitenbeek, Adriana Jonkheim, Ada Kievit en Christine Buist, 4.49.6, le. 'Niet alleen het veelvuldig behalen van de ereplaatsen onderstreept de grote inzet van de ploeg, de wetenschap dat er in deze wedstrijd 25 nieuwe per soonlijke records werden gezwommen, geeft aan dat alle zwemmers hun uiter ste best hebben gedaan, een optimale prestatie te leveren. ploegen uit de promotiedivisie (Cange- roes, Midland en Elementum) hebben de uitnodiging van organisator Hans de Rond aanvaard. Ook het jongens junio renteam van Red Stars moet aantre den tegen vertegenwoordigende teams van de top van Nederland. Het Bossche Flash (eerste divisie) zal een taaie te genstander voor de heren zijn, terwijl in deze afdeling ook een samengestelde ploeg van oud-eredivisiespelers zal aantreden. De meisjes junioren bereiden zich op het toernooi in alle rust voor op de Ne derlandse kampioenschappen eind mei. Deelname hieraan is weliswaar nog niet definitief, maar met een aan zekerheid grenzende waarschijnlijk heid mag worden verondersteld dat de Red Stars-meisjes zich voor de titel strijd kwalificeren. Hans de Rond (te vens trainer/coach van dit teamheeft daarom doelbewust gekozen voor "mindere" ploegen, ten einde niet bij voorbaat al te worden geconfronteerd met meededingers naar het nationale kampioenschap. De twee teams van Crystal Palace uit Londen mogen gerekend worden tot de grote kanshebbers voor de toernooi zege in hun afdelingen. Meer dan eens werden zij reeds kampioen van Enge- 'qnd Tn iQ«n pn 1981 wonnen zii ook mpt overmacht het Red Stars-toernooi. In ieder geval hebben de meisjes kadet ten minder tegenstand te duchten van het Scandinavische Holbaek. Voor de vijfde achtereenvolgende keer vindt dit jaar een uitwisseling met deze club plaats, waarbij het tot dusver niet zo zeer om de sportieve prestaties ging, maar om de sociale contacten. De Deense gasten arriveren op donderdag 4 april en vertrekken op maandag 8 april. De dertien Denen worden evenals de twintig Engelsen ondergebracht bij gastgezinen. Tijdens hun verblijf in Soest zullen zij bezoeken brengen aan Amsterdam en Volendam. Vast staat dat het meisjes kadettenteam van Red Stars met Pinksteren een tegenbezoek aflegt aan het stadje Holbaek, dat zes tig kilometer ten westen van de Deense hoofdstad Kopenhagen ligt. Ook worden mede in verband met het 20-jarig bestaan van Red Stars drie feesten georganiseerd. Programmavrijdag 5 april 10 tot 15.30 uur: meisjes kadetten; zaterdag 6 uur: jongens kadetten; zaterdag 6 april, 10.00 tot 15.30 uur: meisjes ju nioren; 15.30 tot 21.00 uur: jongens juni oren; maandag 8 april, 10.00 tot 15.30 uurdames15.30 tot 21.00 uurheren. Met zes spelers vertrok het herenteam om het Utrechtse Midland te ontmoeten. Alhoewel de Soester heren een sterker geheel vormden, bleek de smalle basis de oorzaak van de neder laag te worden, want met drie spelers werd de wedstrijd uitgespeeld. De ge voelige nederlaag van vorige week hebben de jongens junioren goed ver werkt, want Rabobank uit Gouda moest eraan geloven. Heren 1-Midland: 64-69 Vanaf het begin hadden de Red Stars heren het initiatief in handen, want via 3-2 in de vijfde minuut, werd in de tiende minuut 'een stand van 15-10 be reikt in Soester voordeel. Door con stant man-to-man te verdedigen konden de gastheren moeilijk naderbij komen, echter in de laatste drie minu ten van de eerste helft begon de ver moeidheid aan woordje mee te spre ken, want de Red Stars heren scoorden niet meer. In de vijftiende minuut nog een stand van 24-19 in Red Stars voordeel, en zelfs in de achttiende minuut nog een kleine voorsprong, 28-25. Maar de tegenstanders kregen meer de gelegenheid tot scoren. Een ruststand van 32-28 in Midlands voordeel was het resultaat. In de eerste drie minuten sprongen de gastheren" plotseling wég naar 39-31, maar dit liet het Soester team zich niet welgevallen en kwamen terug, in de vijfde minuut werd het 42-40, nog maar twee punten. Op dit moment moesten de Soester heren doordrukken, echter dit gebeurde niet, zodat de eerste stap pen naar de nederlaag aanwezig wa ren, want via 50-45 in de tiende minuut en 61-52 in de vijftiende minuut, werd in de zeventiende minuut een stand van 67-59 bereikt. Een kleine opleving aan Red Stars kant zorgde ervoor, dat de Midland heren drie minuten lang niet tot scoren konden komen en een stand van 67-62 op het scorebord kwam te staan met nog een minuut te spelen en met vier spelers in het veld. Nog een score aan Midland-zijde en twee vrije worpen voor Ardie Bouwmeester zor- den ervoor dat de eindstand 69-64 werd. Dames 1-Grasshoppers: 60-75 De wedstrijd werd verloren in de laat ste drie minuten van de eerste helft, want waren beide teams tegen elkaar opgewassen tot aan de achttiende mi nuut van de eerste helft (23-28): plot seling mislukte alles in de verdediging en lijstaanvoerder Grasshoppers sprong weg naar een negentien punten voorsprong, hetgeen een ruststand van 42-23 was voor Grasshoppers. De sco- ringsmachine van de tegenstander kwam goed op dreef, want via 50-29 in de vijfde minuut en 55-34 leek de wedstrijd gespeeld. Een grote ne derlaag zat eraan te komen, want in de vijftiende minuut stond 62-40 op het scorebord. Echter de Soester dames kregen meer grip op het spel en via een aantal scores op rij door Evelien van Essen had de nederlaag nog iets posi tiefs, want de eindstand werd 75-60 in het voordeel van Grasshoppers. Per helft bekeken hadden de Soester dames de tweede helft gewonnen met 37-33, maar het eindresultaat telt. Jongens junioren 1-Rabobank: 88-69 Na vorige week was de trainer/coach Wim Bolwerk zijn trainingen meer gaan richten op het verdedigingswerk en was na afloop nog niet tevreden, want hij vond: "matig aanvallend, re delijk verdedigd", hetgeen typerend voor de wedstrijd was, want de einduit slag kon velen malen hoger zijn. Dat de Soester jongens deze wedstrijd wilden winnen was duidelijk, want via een snelle start werd in de vijfde minuut een stand van 16-8 bereikt. Via 28-16 in de tiende minuut en 32-22 in de vijftiende minuut werd een ruststand van 44-31 bereikt. Een zege over de honderd punten moest erin zitte, ech ter in de eerste vijf minuten bleven de scores nagenoeg uit, want via 50-36 in de vijfde minuut werd in de tiende mi nuut een stand van 58-44 bereikt. Het spel was nu gespeeld en gestaag bleven de Red Stars jongens scoren. Echter de laatste drie minuten bleef de scorings- machine uit, want in de zeventiende minuut was de stand 82-60. Een drie punter in de negentiende minuut en een drie-punter in de laatste minuut van de wedstrijd gescoord door Harold Veen, deed de wedstrijd beëindigen in 88-69. Heren 5-Woudenberg 380-55 Op het spel stond de eerste plaats in de klasse, want bij een nederlaag kon het kampioenschap weieens aan dit heren team voorbij gaan. Trainer/coach Rinus Valk liet zijn spe lers starten met een pressing man-to- man, die het op bezoek zijnde Wouden berg direct uit zijn evenwicht haalde, want in de vijfde minuut was de stand 9-6 in Soester voordeel, via 20-13 in de tiende minuut werd een stand van 29-22 in de vijftiende minuut bereikt. De laatste drie minuten waren in handen van Red Stars want de ruststand werd bepaald op 41-28 voor het vijfde heren team. In de rust behandelde de coach alle zwakheden van de ploeg, werden de heren verzocht hun huid duur te ver kopen, hetgeen effect had, want heren 5 sprong weg van zijn tegenstander. Via 48-30 in de vijfde minuut, 57-36 in de tiende minuut en 65-43 in de vijftiende minuut, was de winnaar al duidelijk. Nogmaals instrueerde Rinus Valk zijn spelers tot het uiterste te gaan en op rij werd er gescoord, echter de honderd- puntengrens bleef buiten bereik. De eindstand werd bepaald op 80-55. Overige uitslagen Jongens JCl-Dunckers JCl54-76. Dames 2-Stoepie Shooters 3:36-48. Heren 2-Crackerjacks 2:83-66. Programma komend weekend In de voorlaatste competitie-wedstrijd spelen de heren tegen LUSV uit Leiden om 21.15 uur in Sporthal Beukendal. Een volledig herenteam zal zeer zeker de overwinning in huis halen. Om 19.30 uur spelen de meisjes junioren hun kampioenswedstrijd tegen de meisjes uit Voorburg. De jongens junioren spelen vrijdag- ayond tegen Charlois in Rotterdam. Het huidige spel doet verwachten dat er een ruime overwinning inzit. De dames gaan zondagavond naar Spijkenisse om aldaar Hurricanes te ontmoeten. Een regelrechte overwin- ning voor de dames, indien het' team volledig kan aantreden. BOVAG garantiebewijs 3-12 maanden extra zekerheid gunstige financierings mogelijkheden inruil alle merken mogelijk alle auto's warm en droog binnen1 Openingstijden van 9.00-18.00 uur, vrijdag: koopavond van 19.00-21.00 uur MITSUBISHI - OCCASIONS - /f/Z/A/T/

Soester Courant | 1985 | | pagina 25