w 99?° 109?° Soest 50 jaar geleden Bumeoieester mi methouders Her Gemeente Soest jyflipifflmBronmwiiBnr lbrilmodef vraagt: uw aandacht Id'Oude Enghe\ Bouw nieuw politiebureau kan in september starten jyiyuyyumuuuiii W. W. DEELEN b.v. Meningen van lezers W-. WOENSDAG 27 MAART 1985 SOESTER COURANT PAGINA 5 GEMEENTE Bouwzaken Hinderwet ontwerp beschikking Openbare commissievergaderingen De gemeente Soest biedt bij inschrijving te koop aan: Commissie voor de Beroepschriften Koffiedrinken met de boswachter óp zondag 31 maart Op zoek naar vroege vogels Controle deel III "ïiflHnt .«Ml L Door ingeslepen g gkunnen ook onndrtvaar ïg 1m worden. Dl',de '-lLrp 00k de verte rienn00ê°ena^s daar tussen. Uiteraard. Bumperstrippen gestolen Het Bremeentje voor Baarn? Oh, oh, oh, PVO! I Denim- broeken Love vri jeti jdskleding 29 Maart 1935 vragen prijsopgaaf voor de leve ring van 10.000 Liter Benzine. De burgemeester maakt békend dat Burgemeester en Wethouders voor nemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van het be paalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of art. 50, lid 8 van de Woningwet vergunning te verlenen aan: 1. W. Steringa, Rademakerstraat 10 te Soesterberg, ten behoeve van het verbouwen en uitbreiden van het woonhuis en het bouwen van een gara ge/berging met onderkeldering op het perceel Koppenlaan 17-17a te Soesterberg; 2. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten te Amersfoort, ten behoeve van het bouwen van 45 woningen op een perceel aan de Oude Tempellaan te Soesterberg; 3. J. G van Rouwendaal, Stadhouderslaan 39 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van het woonhuis op het perceel Stadhouderslaan 39 te Soest; 4. J. W. Wolff, Valeriaanstraat 189 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een woonhuis op het perceel Waldeck Pyrmontlaan 37a te Soest; 5. P. H. F. Lankreijer, Anijsgaarde 7 te Nieuwegein, ten behoeve van het bouwen van een woonhuis op een perceel, gelegen aan de Turfstreek te Soest; 6. M. A. Sanad-Salim, Koningshoef 145 te Amsterdam, ten behoeve van de vestiging van een shoarmazaak aan de Birkstraat 2 te Soest. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf 28 maart 1985, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecreta rie, afdeling 1, ter inzage, en voor wat betreft de onder 1 en 2 vermelde verzoeken tevens op dinsdag- en donderdagmiddag van 13.30 - 15.30 uur op de hulpsecretarie te Soesterberg. Op de gemeentesecretarie (afd. I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyp- laan liggen ter inzage de ontwerpen van de beschikkingen van Super Cleaner B.V., Koningsweg 14a te Soest, i.v.m. de uitbreiding van een chemische wasserij voor het reinigen van kledingstukken op het per ceel Koningsweg 14a -16 te Soest P. A. en A. P. M. Hartman, Birkstraat 109 te Soest, voor een vee houderij op het perceel Birkstraat 109 te Soest D. Buijtenhuis, Dorresteinweg 121 te Soest, voor een veehouderij op het perceel Dorresteinweg 121 te Soest R. W. v.d. Bremer, Birkstraat 135 te Soest, voor een rundveehouderij op het perceel Birkstraat 135 te Soest Gebr. van Roomen, Grote Melmweg 2 te Soest, i.v.m. de uitbreiding van een agrarisch bedrijf op het perceel Grote Melmweg 2 te Soest. De strekkingen van de ontwerpen van de beschikkingen luiden: 'positieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe' Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikkingen kunnen schrifte lijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schrifte lijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergun ning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebestuur worden ingediend vóór 12 april 1985. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, bij het gemeentebestuur worden ingediend. woensdag 27 maart: donderdag 28 maart: maandag 1 april: dinsdag 2 april donderdag 4 april: commissie Onderwijs commissie Welzijn commissie Algemene Bestuurszaken commissie Ruimtelijke Ordening commissie Financiën De openbare vergaderingen worden gehouden in de commissiekamers van het gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg en beginnen om 19.30 uur. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum kan men de agenda's en de stuk ken inzien. Men kan ook telefonisch informeren (tel. 22555) welke agenda punten aan de orde komen. Verder kan men alle informaties krijgen over de mogelijkheid om van het spreekrecht gebruik te maken tijdens de ver gaderingen. De vrijstaande semi-bungalow met berging, Weegbreestraat 217, kada straal bekend gemeente Soest, sectie G, nr. 7388 ged., groot circa 610 m2. Het perceel is leeg te aanvaarden. j De woning is te bezichtigen op donderdag 4 april 1985 van 16.00 tot 17.00 uur. De inschrijving staat open van maandag 1 april tot en met vrijdag 12 april 1985. Bekendmaking van de inschrijving is op dinsdag 16 april 1985 om 16.30 uur. Plaats: Gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg 77 te Soest. Inzage van stukken, nadere inlichtingen, alsmede inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar bij de afdeling grondzaken van de dienst gemeentewer ken, dagelijks van maandag tot en met vrijdag van 9.30 tot 12.00 uur. De voorzitter van de commissie voor de Beroepschriften maakt, ter uit voering van artikel 9 van de Verordening op de commissie voor de Beroep schriften, bekend, dat op donderdag 11 april 1985 om 14.30 uur in de com missiekamer van het gemeentehuis, Steenhoffstraat 2-4 een openbare ver gadering van de commissie zal worden gehouden, waarin de volgende za ken aan de orde komen: 1. Beroepschrift van de heer G. Duêrmeijer, namens de heer K. Wester- veld, tegen de beslissing van Burgemeester en Wethouders d.d. 11 december 1984, houdende weigering vergunning te verlenen voor het uitbreiden van een woonhuis op het perceel, gelegen aan het Pijperpad 25 te Soest. 2. Beroepschrift van de heer H. A. Kraypoel, namens de heer J. M. Plek- kepoel, tegen de beslissing van Burgemeester en Wethouders d.d. 10 december 1984, houdende weigering vergunning te verlenen voor de bouw van een berging/garage op het perceel Nieuweweg 64 te Soest. 3. Beroepschrift van de heer G. van Oest tegen de beslissing van Burge meester en Wethouders d.d. 18 december 1984, houdende weigering vergunning te verlenen voor het vernieuwen van een berging met car- port op het perceel Bosstraat 68 te Soest. 4. Beroepschrift van de Exploitatie Maatschappij Eemnes B.V. tegen de beslissing van Burgemeester en Wethouders d.d. 13 november 1984, houdende weigering vergunning te verlenen voor het verbouwen van een werkplaats tot woning op het perceel Nieuwerhoekplein 7 te Soest. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur v,;-;. Iedere laatste zondag van de maand organiseert Kasteel Groeneveld in Baarn "Koffiedrinken met de boswachter". Zondag 31 maart is dat een wel heel bijzondere bijeenkomst. Om zes uur in de morgen verwacht boswachter Wiersma u dan bij de ingang van Kas teel Groeneveld. Met hem en een aantal leden van de Vogelwacht 't Gooi en Vechtstreek gaat u dan op pad. Luis teren naar het wakker worden van de vogels. Eind maart is daarvoor het meest geschikt omdat nog niet alle vo gels van hun wintervakantie zijn terug gekeerd. Zodoende kunt u de "thuis blijvers" en de pas aangekomen vogels heel goed herkennen. Er zal in kleine groepjes worden ge wandeld en de begeleiders staan borg voor goede informatie over wat u hoort en ziet. Na afloop van de wandeling van lVè uur, staat de koffie voor u klaar in het Kasteel. En wilt u ook deelnemen aan ons Vroe ge Vogels Ontbijt dan kan dat ook. De kosten daarvan zijn 10.- (inklusief de koffie) voor volwassenen en 5,- voor kinderen tot zes jaar. In verband met de beperkte ruimte graag even reser veren 02154-21192. En denk er om, vroeg uit de veren, om zes uur vertrekt de boswachter vanaf Kasteel Groeneveld. Bij een controle op de aanwezigheid van het kentekenbewijs deel III heeft de politie vorige week 19 maal een proces-verbaal opgemaakt tegen auto bezitters in het Smitsveen en Overhees. BAR EETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 DAGMENU voor ƒ11,50 Tussen 17.00 en 20.00 uur Donderdag 28 maart Groentesoep Kalfslever met spek en uien Appelmoes Gebakken aardappelen Vrijdag 29 maart Lekkerbek met ravigottesaus Tomatensla Gek. of geb. aardappelen Maandag 1 april Varkens cordonbleu Sperzieboontjes Gebakken aardappelen Dinsdag 2 april Tomatensoep Kipschnitsel Doperwten Gek. of geb. aardappelen Woensdag 3 april Duitse karbonade Andijvie Gek. of geb. aardappelen Het nieuwe politiebureau, zoals het te zien zal zijn vanaf de Dalweg. iiii'i»1. ,L>' De werkzaamheden voor het bouwrijp- maken van de grond aan de Dalweg waar het nieuwe politiebureau moet komen, kunnen naar verwachting in september beginnen. Dit is afhankelijk' van het besluit dat de gemeenteraad op donderdag 18 april neemt over.4iet zoveelste voorstel van Burgemeester en Wethouders over de bouw van het poli tiebureau. Het college vraagt de raad de bouw van het bureau met de daar bij behorende jaarlast op te nemen op de investeringslijst en daarvan de kos ten van de meldtafel af te voeren en te besluiten tot de bouw van het bureau, en een krediet van 8.094.000 gulden be schikbaar te stellen. Daarmee loopt Soest vooruit op de rijksbijdrage die het ministerie van Binnenlandse Zaken in 1988 en volgende jaren in het vooruitzicht heeft gesteld. In het krediet is het bedrag inbegre pen dat de voorfinanciering vergt, de kosten die voor de gemeente ontstaan doordat ze eerder met de bouw begint dan dat er geld voor beschikbaar is. Een begin maken met het in bouw rijpe staat brengen van de grond aan de Dalweg nabij de Soester Engweg in september betekent dat het grond werk en de fundring vóór de winter periode gereed zijn. Dan kan met het bouwkundige deel worden begonnen, zodat het gebouw voor de daaropvol gende winterperiode onder de kap en glasdicht kan zijn, aldus B. en W. in hun voorstel. Aangepast Het oorspronkelijke bouwplan is op nieuw aangepast, nadat het aan de actualiteit was getoetst. Het nu aange boden plan voldoet volgens burge meester en wethouders aan de eisen. Vanwege de doorgevoerde bezuinigin genis het bouwplan op een aantal punten gewijzigd. Ook de inrichting van het terrein rond het nieuwe politiebureau is veranderd. De aannemer en de archi- techt hebben verklaard dat het plan binnen de nu peldende raming kan wor den gerealiseerd. Niet veranderd is wat Burgemeester en Wethouders betreft de keus van de aannemer, Heijligers B.'V. te Amersfoort. Dit bedrijf voldoet aan alle eisen, is regionaal werkzaam, groot genoeg om een dergelijk project aan te kunnen, en heeft know-how in de utiliteitsbouw. Heijligers heeft schrifte lijk toegezegd om zoveel mogelijk be- \J kJ ZUIDPROMENADE TELEFOON 12874 SOEST-ZUID HSnnHH AAGJE DEKENLAAN Rustig gelegen half-vrljstaande woning met garage, plantenkasje en grote vrije tuin. Totaal oppervlakte 518-m2. Ind.: ruime hal, toilet, gemo derniseerde keuken, woonkamer (9 x 3.60/3.40) met hardhouten schuif pui; verd.- 3 slaapkamers, badkamer (ligbad), 2e toilet), vaste trap naar zol der met kamer. Voorzien van c.v. (moederhaard-systeem). Parterre voor zien van dubbele beglazing. Gevraagde koopsom f225.000,- k.k. HEIDEWEG Nabij bos en duinen gelegen halt- vrijstaande woning (ca. 1960) met garage en fraai aangelegde tuin. To taal oppervlakte 552 m2 Ind.: ruime hal, toilet, kelder, gezellige zonnige woonkamer (ca. 30 m2) met (gas) open haard en overdekt terras, keuken (ca. 10 m2); verd.: overloop, 3 slaapkamer, douche met 2e toilet, vaste trap naar zolder met hobby-hoek en grote kamer. Voorzien van gas-c.v. Het pand ver keert in uitstekende staat. Gevraagde koopsom f248.000,- k.k. APPARTEMENTEN SOEST ALBERT CUYPLAAN Goed onderhouden drie-kamer hoekflat op de 2e woonlaag met berging in de onderbouw. Ind.: entree, toilet, hal, gemoderniseerde keuken, bijkeuken, woonkamer (5.88 x 3.66) met balkon, 2 slaapkamers, douche. Voorzien van dubbele beglazing in woonkamer en keuken. Service-kosten f230,- p. mnd. (incl. voorschot verwar ming). Gevraagde koopsom f48.000,- k.k. VAN GOYENLAAN Op de 4e en tevens bovenste woonlaag gelegen 3-kamerflal (v.h. 4) met af zonderlijke berging in het souterrain. Ind.: entree, toilet, hal, woonkamer, keuken, 2 slaapkamers, douche. Ser vicekosten f275,- p.m. (incl. voorschot c.v.) Gevraagde koopsom f48.000,- k.k. MAKELAARSKANTOOR MGallerikamp Pelsweg 11 Soest TeL 02155-15360* b.g.g. 10262, 17251 of 21752 De heer T. J. uit Zeist meldde maandag j.1. de diefstal van twee rubber bumper- strippen van zijn auto. Het voertuig stond geparkeerd bij het zwembad de Turf aan de Waldeck Pyrmontlaan. Met belangstelling heb ik de discussies over het extra-fietspad voor Baarn over het Bremeentje gevolgd. Alle lof voor de Soester Courant voor de uit voerige rapportage en voor het publi ceren van de notitie van drs. L. J. van 't Holt, zodat iedereen nu kan weten, waarover het werkelijk gaat. Duidelijk is, dat hier de belangen van boer en na tuur, en dus van de gemeenschap, weer eens samengaan. Onduidelijk voor mij is, waaom de Baarnse wethouder in dit verband Soester boeren moest beledi gen. Onbegrijpelijk echter, wat wethouder Plomp over het bestemmingsplan zei, n.1. dat een gemeentebestuur de plicht zou hebben, een vastgesteld bestem mingsplan uit te voeren. Een bestem mingsplan zegt alleen wat mag en niet mag, en eventueel onder welke voor waarden. Het is geen plan van uitvoe ring. Dat is maar goed ook. Stel je voor, dat het moest. Momenteel liggen in ons land ca. 17.000 ha. grond, aangekocht en bestemd voor industrielandjaarlijkse kosten ca. 2 miljard aan renteverliés, omdat er onvoldoende vraag is. Ongeveer even groot is het verlies voor de gemeente van grond die is aange kocht voor de woningbouw en (nog) niet bebouwd wordt. Maar als de ge meente deze (bestemmingsplannen nu moesten uitvoeren, dan zouden de ver liezen nog veel groter zijn, om niet te zeggen een financiële ramp zijn. Ik neem aan, dat wethouder Plomp zelf ook wel beter weet, maar zich tegen over Baarn moreel verplicht voelt de aanleg te verdedigen. Dat zou te prijzen zijn, ware het niet, dat de be zwaren tegen het fietspad zo zwaarwe gend zijn, dat het belang van de aanleg daar bij lange na niet tegen opweegt. Het ware te wensen, dat het Soester college van B. en W. de wijsheid op brengt, zijn voorstel tot aanleg terug te nemen. Dat zou een stukje rust in de Soester raad en gemeenschap terug brengen, en de rust in dit unieke stukje Eempolders behouden doen blijven. De mening in de raad is duidelijk, daarom behoeft wethouder Plomp en het college zijn gezicht ook niet te verlie zen. Gezien alle gegevens zullen de meeste Baarnaars er ook vrede mee hebben; er zijn al goede fietspaden genoeg en de Eempolders zijn al genoeg aangetast. Op het Baarnse college en wethouder Telling heb ik een beroep gedaan, wijs heid te betrachten en de morele druk op het Soester college weg te nemen door, in loyaliteit ten opzichte van de Soester boeren en natuur en landschap van dit unieke stukje Eemland, in wijs beleid het besluit te nemen, af te zien van de aanleg van dit veelomstreden fietspad op een plaats, waar het van nature niet thuis hoort. Een dergelijke handelwijze van het Baarnse en het Soester gemeentebe stuur zal bij de grote meerderheid van de bevolking meer respect afdwingen dan het doorzetten van een oud, omstreden plan, om enerzijds z.g. het politieke gezicht te redden, terwijl het anderzijds toch verloren zou gaan. Baarn Ing. J. Tolner PVO wat doe je Soest aan, laat je de Fam. Jaarsveld in hun hemdje staan. Het is om te grienen, is dit wat ze verdienen. Na 40 jaar het lief en leed te delen met PVO. Vernieuwing okee, maar dan niet zo. Ik wist niet wat me overkwam. Toen ik dit slechte nieuws vernam. De mening is niet verdeeld, Wij vonden dat door jullie optreden de kans op verdere bloei is verspeeld. En we zeggen keer op keer. Zo'n fijne familie vinden jullie nooit meer. W.T. Verweij -Stroombergen drijven en leveranciers uit Soest in te schakelen. Op grond van de tot nu toe gevolgde werkwijze en de regelingen die in de bouwwereld bestaan, kan het volgens Burgemeester en Wethouders niet meer ter discussie staan of het werk ook aan een andere aannemer zou kun nen worden gegund. Nog afgezien hier van, zou dit veel extra kosten met zich meebrengen. Koopverplichting De aannemer van het politiebureau heeft zich gebonden het bestaande bu reau aan de Van Weedestraat 3, een voormalige dokterswoning, met een deel van het erachter liggende terrein over te nemen. In het huidige bestem mingsplan is de grond bestemd voor kantoren in twee lagen. Vóór de bouwstrook is langs de Van Weede straat een strook grond bestemd voor voetpad en/of plem, terwijl achter de bouwstrook een terrein is bestemd voor parkeergelegenheid. De gedachten van B. en W. gaan in eerste instantie uit naar een kantoor- en/of woonbestem ming. Ze zijn verder van plan ook de dependance van het hoofdbureau aan de Steenhoffstraat 5 te verkopen zo dra het nieuwe politiebureau klaar is. Dit terrein heeft in het nu geldende bestemmingsplan Rijksweg een woon bestemming. In het ontwerpbestem- mingsplan Soest-Midden was een woon bestemming opgenomen, waarbij kan toren zouden zijn toegestan. In het nieuwe bestemmingsplan lijkt ook voor dit terrein een woon- en/of kantoor bestemming voor de hand te liggen, aldus B. en W. r Nieuwe modellen van v.Weedestr.59 tel.12424 Soest De gemeenteraadsverkiezingen We vernemen, dat de heer Busch zich weder in de politiek zal begeven. Hij zal, als de mededeelingen juist zijn, als No. 1 komen op de lijst van een nieuwe democratische partij. Verder zal een lijst worden ingediend door Algemeen Belang, terwijl de Kath. Dem. Partij en de Christel. Arbeidersgroep zeer waarschijn lijk ook een lijst zullen indienen. Mocht ook nu weer een Soesterberg- sche lijst worden samengesteld en de Communistische groep een po ging willen wagen, dan kunnen we met de politieke partijen, te weten R.K., V.B., C.H., A.R., S.D.A.P. en V.D., thans reeds rekenen op een 12-tal lijsten voord e 15 zetels. Het belooft dus wel wat te worden. Algemeen Belang Voor de vergadering van „Algemeen Belang" was, trots het regen achtige weer, nog al belangstelling, al was dan ook de Eemlandzaal bij lange na niet gevuld. De voorzitter, de heer G. H. Veenstra, heette allen welkom en zette nogmaals het doel van „Algemeen Belang" uiteen. Dat de heer v.d. Plas dezen avond het woord zal voeren is eensdeels toe gestaan, omdat daardoor publiek zou worden getrokken, anderdeels omdat hij geen raadszetel ambieert. Verder zegt de heer Veenstra, dat de heer Van der Plas voor zich zelf zal spreken en dus niet namens het bestuur of de vereniging. Daarna geeft de voorzitter het woord aan den heer Van der Plas, die begint met de mededeeling, dat het doel van zijn betoog is een plan, om de werkloosheid te beteugelen, waar tot nu toe in den raad iedereen tegen op heeft gezien. Wanneer wij, aldus de "heer v.d. Plas, de statistieken nagaan, blijkt, dat er tegenwoordig 5 pCt. van de bevolking van Nederland werkloos is. In sommige gemeenten b.v. Rotterdam, is dit percentage veel hooger, n.1. 10 pCt. In Soest verkeert men evenwel in een zeer bijzonder gunstige omstandigheid. De statis tieken nagaande, blijkt, dat in centra waar veel industrie is, ook veel werkloosheid is, Zoo b.v. in Twente, Rotterdam enz. In die gemeenten de werkloosheid beteugelen is zeer moeilijk, omdat bestaande indus trieën, die met moeilijkheden te kampen hebben, moeilijk weer op peil kunnen worden gebracht. Anders ziet spr. dit met nieuw op te richten Industrieën. Hier past men zich direct bij de tegenwoordige gesteldheid aan. Vandaar, dat hij het niet verkeerd zou vinden, wanneer in Soest industrie werd gevestigd. Soest is evenwel een mooie gemeente, met veel natuurschoon. Zeer omzichtig dient dus het industrieterrein te worden uitgezocht en daar bij zal allereerst moeten worden gelet op de heerschende windrichting. Een dergelijk terrein zal moeten liggen van de windzijde af, dus aan de N.O.-zijde van de gemeente. En dan komt spreker aan de Eemstraat, de richting van de Kleine Melm. Daar onteigene de gemeente een 30 H.A. grond volgens reèele waarde. Die grond zal dan kosten een 60.000. Die grond dient ingericht voor industrieterrein, waarvoor noodig is 110.000 M2 grondverzet. Met" dit grondverzet is gemoeid een bedrag van 45.000. Dat bedrag kan worden verdiend door werkloozen. Dan komt de wegenaanleg enz. Alles geeft werk. Omtrent 't fabrieksterrein :zegt de heer Van der Plas nog, dat de door hem aangewezen plaats ver schillende voordeelen biedt. Het is gelegen aan de lijn Amersfoort- Amsterdam en bovendien aan de Eem. Mocht het Grebbekanaal er nog eens komen, dan profiteert men ook daar van. Met een teekening werd een en ander verduidelijkt. De heer Busch, oud-raadslid, voert aan, dat op de getallen, die de in leider heeft genoemd, niemand controle heeft. De industrie-gemeenten zitten in moeilijkheden en nu wil de inleider hier industrie brengen. Ook wijst de heer Busch op het boerenbedrijf. De grond, door inleider voor industrieterrein aangewezen, kan niet gemist worden voor het boerenbedrijf. Spreker wil thans niet dieper op de zaak ingaan, maar stelt voor een openbare debat-avond vast te stellen, om een en ander nader te bezien. De heer Grootewal, raadslid, wijst er op, dat de industrieelen zeker niet zitten te wachten op Soest voor een terrein. Allerwege zijn geschik te terreinen en gebouwen te vinden. De heer Bossert, ambtenaar ter secretarie en agent der Arbeidsbemid deling, merkt op, dat we geen 2 maar 4 pCt. werkloozen hebben. De Voorzitter komt tot de conclusie, dat het optimisme van den heer Van der Plas niet door allen wordt gedeeld. Het lijkt hem een zaak, die uiteindelijk toch door den raad moet worden bezien. Na dank te hebben gebracht aan den inleider, wenscht spreker thans in huishoudelijke vergadering over te gaan voor het samenstellen van een reglement en statuten. Nader vernemen wij, dat de heer Veenstra heeft bedankt als voorzitter. De heer V. kon bij nader inzicht zijn positie als hoofd der school niet vereenigbaar achten met het voorzitterschap van een, zij het dan ook neutrale, kiesvereniging. Reflectoren bij Hotel Trier Naar aanleiding van een verzoek van de besturen van de A.N.W.B. en de K.N.A.C. heeft de hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat medege deeld, dat ter beveiliging van het verkeer bij het ontmoetingspunt van den Rijksweg met den provincialen weg Soestdijk-De Bilt een seinplank met reflectoren zal worden aangebracht tegen 't hek van hotel Trier. Centrale voor werkloozenzorg In onze gemeente werd een Comité van Actie gevormd, dat zich speciaal wil bezighouden met de moreele zorg van de werklooze jeugd. Dit Co mité is een plaatselijke afdeeling van de Centrale voor Werkloozen zorg, gevestigd te Utrecht, die voor enkele jaren werd opgericht met de bedoeling aan christelijke groepen, die zich bezighouden met werk loozenzorg, de noodige voorlichting en steun te geven. Bij de inrichting van ontspanningslokalen, cursussen, werkkampen e.d. voor jeugdige werkloozen geeft de „Centrale" raad. Ook steunt zij financieel dit prach tig werk, in den vorm van subsidies aan Christelijke groepen, die tot de oprichting van werkkampen voor jeugdige werkloozen overgaan. De Centrale werkt stimuleerendzij spoort Christelijk Nederland aan tot groote activiteit bij de moreele verzorging van werkloozen. Daar naast richt zij werkkampen in, waar onze jonge menschen eenigen tijd kunnen werken. Teneinde dit werk op groote schaal te doen en de ar beid der christelijke jeugd-organisaties voor de werkkampen te steu nen, wordt begin Mei een inzameling gehouden. Een halve ton is voor deze werkkampen noodig. Het moderamen van het Comité, dat hier ter plaatse als onderdeel van de Centrale is gevormd, bestaat uit de heeren: Ds. J. I. v. Schaick, voorzitter, J. van Schaik, penningmeester, P. C. Zonneveld, secretaris, die nadere inlichtingen kunnen geven. Bekroond Bij de door de R. Kath. en Chr. Bonden voor Voedings- en Genotmid delen gehouden wedstrijd voor cursisten, te Utrecht gehouden, behaal de onze plaatsgenoot A. van Tol, jongste bediende bij den heer Vonk, v. Weedestraat, den 2en prijs in de afdeeling luxe brood. Inschrijving ten Raadhuize op VRIJDAG 29 MAART v.m. 11 oor. uitsluitend door Soester ingezetenen. Voorwaarden verkrijgbaar vanaf Maandag 25 Maart a.s. san het gebouw Openbare Werken Lange Brinkweg 49b, Soest.

Soester Courant | 1985 | | pagina 5