rnuers 50 7,90 'Le Gourmand'gezellig trefpunt aan de Van Weedestraat 'Het perfecte zien' bij Brilcentrum Zienswijze B. en W. aangaande gang van zaken werkgroep Toekomst De Borg Kijk op kleur -d Restaurant PAGINA 8 WOENSDAG 27 MAART 1985 SOESTER COURANT PAGINA 9 o/ata- 2372 PARTAGA'S est QUINTERO De Winkelkring op de versiertoer Oudheidkamer Expositie Paulus' 'Rondom de Petrus en Nieuwe technieken en moderne materialen Rijwielshow Van Homoet r/ 1.12426 Het komende paasgebeuren staat in de Winkelkring in het teken van versierde paaseieren. Bijna iedere tafel zal met de paasdagen weer opgesierd worden door kleurrijke geverfde en versierde eitjes. Dat is reden geweest voor de Winkelkring van Weedestraat om paaszaterdag uit te roepen ,tot de Soester-eier-versierdag, en het belooft een kleurrijk voorjaarsdagje te worden! De Winkelkring roept ieder op om deel te nemen aan het versieren van kippe-eieren. Van jong tot oud gaat de Winkelkring de adspirant-kunste- naars een kans geven om als beste versierder uit de bus te komen. Leef tijdsindeling: tot 10 jaar, van 10 tot 16 jaar, en 16 jaar en ouder. Prijzen zijn grote kleurpotlooddozen voor de kleinsten, spaarbankboekjes voor de jeugdigen en een drietal lenteboeketten, speciaal gearrangeerd door de Winkelkring-bloemisten voor dit paasgebeuren. Versier een kippe-ei en lever dat zaterdag 6 april in bij de Algemene Bank Nederland in de Van Weedestraat. Uitsluitend in te leveren paaszaterdag 's morgens tussen 10 en 12 uur. Jurering en bekendmaking volgt diezelfde zaterdag. Op een steenworp afstand van de Pe tras en Pauluskerk staat het Raad huis, dat bij diverse festiviteiten een centrale plaats is met carnaval wordt hier de sleutel van de Gemeente overhandigd,. St. Nicolaas wordt er verwelkomd, het startsein voor de viering van de Koninginnedag wordt er gegeven. Adn de overzijde van het Raadhuis was vroeger het rosarium met de muziek tent, ook een centrum van festiviteiten zoals de zomeravond uitvoeringen van P.V.O. Dit is echter voor een groot gedeelte geschiedenis. Misschien is het mogelijk dit te doen herleven. Er zijn genoeg groepen aanwezig, die uitvoe ringen kunnen geven. Liefst op niet- commerciële basis, zoals dit vroeger gebeurde. Ook het VW gebouw, dat er met veel moeite is gekomen, is een centrum, waar veel aktiviteiten beginnen, zoals de VW-agenda aangeeft. Gedurende een aantal jaren was de markt erachter. De Gemeente is ech ter groter gegroeid en er zijn andere centra voor in de plaats gekomen. Geleidelijk is het oude centrum aan de rand van de woonwijken komen te liggen. Ook de Oudheidkamer ligt nu aan de rand van de Gemeente; In vroeger jaren echter tegen het oude centrum, de Kerkebuurt. Doormiddel van exposities brengt de Oudheidka mer, het leven van vroeger in beeld. Gedurende de maanden maart en april is er een foto-expositie over het gebied "Rondom de Petrus en Paulus". De Oudheidkamer, Ferdinand Huyck- laan 18, is geopend zaterdags en zon dags van 13.30 - 17.00 uur. Vaststellen dat Soest een gemeente is met een relatief hoog horeca-aanbod - van de simpelste snackbar tot het meest exclusieve restaurant - is eigen lijk een open deur intrappen. Er zijn waarschijnlijk heel wat gemeenten die het met aanzienlijk minder voorzienin gen moeten doen. In Soest kan iedereen als hij "buiten de deur een hapje wiï eten" te kust en te keur gaan, en in de meeste gevallen verschilt de ene zaak niet eens zo heel veel van de andere. Toch is er een "gelegenheid", zoals men dat officieel noemt, die in de Soes- ter-horeca-wereld wel een heel bijzondere plaats inneemt. Dat ligt niet alleen aan de opmerkelijke lokatie, maar ook aan de sfeer en uiteraard de "lijst": de opsomming van al die dran ken en gerechten waarvan elke zichzelf respecterende horecaman of -vrouw zal zorgen dat die zoveel mogelijk aan trekkelijks biedt voor degene die het heil voor de "inwendige mens" buiten zijn eigen keuken zoekt. Al die factoren gelden zeker voor "Le Gourmand", de gezellige koffie- shop/petit restaurant aan de Van Weedestraat 46A. "Le Gourmand" - de naam is een verbastering van het Franse "gourmet", wat zoveel wil zeggen als "smulpaap" (vandaar ook het dikke mannetje dat op de etalageruit gestyleerd onder de naam is weergege ven) - doet zijn naam er aan; het is inderdaad een plaats waar gesmuld kan worden. IOp 1 juli 1984 - al gauw een jaar geleden dus - namen Adri en Linda van Rou- t; wendaal de zaak over, die tot dan toe I als Crêpe Lisette door het leven ging. Ze hebben er in de tussentijd heel wat van weten te maken, en dat was ook de bedoeling. Adri, die voordat hij zich aan de Van Weedestraat vestigde een paar jaar lang werkte in het bekende Brugrestaurant over de achtbaans autoweg bij Hoofddorp (in de buurt van Schiphol), vertelt in elk geval dat hij altijd graag voor zichzelf wilde beginnen. "Vorig jaar hoorden we toevallig dat dit te koop was. 's Morgens kreeg ik dat berichtje, en 's avonds was de koop gesloten." Hij is altijd aanwezig in de zaak, 's avonds meestal geassisteerd door echtgenote Linda, die overdag als secretaresse werkt bij de afdeling Luchtvaartgeneeskunde en Bedrijfs geneeskunde van de Vliegbasis Soes- terberg. Doordeweeks wordt Adri ge holpen door Debora Lasschen, op za terdag door Uona Majoor (dochter van de bekende veteraan-hardloper Piet Majoor uit Soest). "We zien de vaste klantenkring waar mee we begonnen langzaam maar zeker toenemen", aldus Adri. "Veel mensen zie je vaak terugkomen, dat zijn bekende gezichten geworden." Winkelen "Le Gourmand" richt zich vooral, maar niet uitsluitend op het winkelen de publiek dat de Van Weedestraat aandoet. "Winkelen is het eigenlijk niet", vindt Adri. "Soesters hebben meer de neiging om boodschappen te doen, dat wil zeggen: gauw even naar de winkel en halen wat je nodig hebt, en dan snel weer naar huis." Wat hem betreft doen al die mensen het fout, legt hij uit. "Bij gezellig winkelen, wat hier aan de Van Weedestraat ook heel goed kan, hoort toch dat je even uit- V.l.n.r. Linda en Adiri van Rouwen daal. blaast en gezellig een kopje koffie drinkt. Daar moet je gewoon even de tijd voor nemen." "Le Gourmand" biedt voor elk wat wils, en dat is nu eens niet zomaar een kreet. Van een belegd broodje tot een uitstekend verzorgde schotel, en alles tegen zeer betaalbare prijzen. "We hebben heel wat meer in huis dan alleen maar de verplichte biefstuk, en er is keus voor jong en oud." Een zo groot mogelijk assortiment, dat was de bedoeling van "Le Gourmand", en dat is het ook geworden. Een blik op de uitgebreide menukaart leert dat er inderdaad een enorme keus is aan dranken en drankjes, happen en hap jes. Uitschieters zijn bijvoorbeeld de spaghetti-schotel, de uitgebreide va riaties toastgerechten - "warme crea ties" genoemd, een titel die ze ten volle verdienen - maar ook de uitsmijters, waarvan men zelf het aantal eieren mag bepalen en niet te vergeten het Zwitserse roomijs in zo'n 20 verschil lende variaties, waarmee "Le Gour mand" bij de kenners al een goede naam heeft opgebouwd. Uiteraard kunnen de mensen er ook uitstekend terecht voor een "gewoon" of "meer dan gewoon" kopje koffie. "De mensen zijn nog wel eens verrast als ze hier voor het eerst binnenkomen en ontdekken dat ze hier toch redelijk uit gebreid kunnen eten", aldus Adri. Plannen Plannen zijn er genoeg. Zoals de spe ciale ijsactie, die voor de periode mei tot augustus op het programma staat, waarbij het ijs met een korting van zo'n 25 tot 30 procent wordt verkocht. In de zomermaanden staat ook een drie-gangenmenu voor rond de 14 gul den en wordt met ingang van 1 juni op zaterdagavond een speciale buffet avond gehouden, waarbij men voor een bedrag van ongeveer 20 gulden, kan genieten van diverse salades, vis- en vleesschotels, inclusief een flesje wijn. Ook op ander gebied geniet "Le Gour mand" intussen een uitstekende repu tatie. Veel mensen weten niet dat men er ook terecht kan voor een prima belegd broodje om mee te nemen. Bovendien verzorgt Adri van Rouwen daal ook de leveranties aan diverse be drijven, die dan worden gehaald en ge bracht. In dat verband moet ook ge noemd worden dat "Le Gourmand" koude buffetten aan huis verzorgt. Voor de jeugd in het bijzonder is het wetenswaard dat er elke woensdag middag na drie uur voor 7,50 zoveel pannekoeken gegeten mogen worden als men opkan. Le Gourmand" staat dezer dagen vooral in de aandacht van het winke lend publiek in de Van Weedestraat door het aardige aanbod van een gratis kopje koffie (dat normaal 1,85 kost), tegen inlevering van de bon die in deze krant staat afgedrukt. Maar ook afgezien daarvan is het zeker aan te bevelen eens bij "Le Gour mand" binnen te gaan. Dat kan be halve op zondag op alle dagen van de week) maandag vanaf 12.00 uur). Deze week is de zaak 's avonds na 18.00 uur nog gesloten, maar met ingang van 1 april is het sluitingsuur weer vast gesteld op 20.00 uur. "Negentig procent van alle indrukken doen we op via het oog. 'Het perfecte zien' moeten we dan ook honderd pro cent serieus nemen. Het oog is zó geconstrueerd dat het de lichthoeveel- heid kan regelen en zich op verschillen de afstanden kan instellen. Het kan zo wel korte indrukken registreren als lange ervaringen. Daarom moet het oog worden behandeld als een kostbaar en kwetsbaar zintuig. En uiteraard is het belangrijk dat het gezichtsvermogen regelmatig wordt gecontroleerd." Aan het woord is de bekende Soester opticiën J.S. Nota, eigenaar van het Brilcentrum aan de Van Weedestraat 87 Een gesprek met de heer Nota is niet alleen leerzaam, maar ook aangenaam, omdat hij niet alleen uitermate deskun dig is, maar ook duidelijk van zijn vak houdt. Hij weet werkelijk alles van bril len en glazen en beschikt over een ken nis van één van de voornaamste men selijke zintuigen als weinig anderen. "Als blijkt dat het gezichtsvermogen op een of andere manier afnee'mt, zodat je kunt zeggen dat 'het perfecte zien' niet bereikt wordt, dan is het nuttig om te weten dat tegenwoordig vrijwel iedere oogafwijking kan worden gecorrigeerd met behulp van de moderne oog-optiek. Maar niet elk brilleglas is zomaar een brüleglas. Er zijn ontelbare uitvoe ringen, sterktes, combinatiemogelijk heden en kwaliteitsverschillen," legt hij uit. "Die kwaliteit komt al aan de orde bij de fabricage van het glas. Het komt daarbij aan op een exacte samenstelling van grondstoffen en een nauwkeurig, geprogrammeerd afkoelingsproces na het smelten, zodat er een hoogwaardig, spanningsvrij glasmateriaal ontstaat. Dat wordt door de vakman/opticiën verwerkt. "Het Brilcentrum voert uitsluitend brilleglazen van gerenommeerde fabri kanten (bijv. Carl Zeiss, al tientallen ja ren toonaangevend in de wereld, zowel bij brilleglasoptiek als bij geavanceerde optische/medische instrumenten. Bril leglazen zijn er dan ook voor ieder pro bleem op visueel gebied; ze worden als het ware op maat vervaardigd en ver werkt in een persoonlijk montuur. Ook daarbij komt de kennis van zaken en de jarenlange ervaring van de opticiën om de hoek kijken. "We garanderen de klant niet alleen dat hij of zij goed ziet, maar er ook goed uit-ziet." Ook belangrijk is, dat de zorg van de opticiën zich uitstrekt tot de "totale" bril, zodat die ook goed "zit" en een lange periode met plezier gedra gen kan worden. Nieuwe techniek Het Brilcentrum beschikt -zonder voor bij te gaan aan het onderzoek door een oogarts- over de modernste midde len voor het onderzoek van het gezichts vermogen: de oogmeetcomputer, Autorefraktor) die een juiste indicatie geeft over de kwaliteit van de benodigde glazen. "Een op de vijf mensen ziet niet goed, dat is bekend. Maar tevens weten we dat lang niet iedere vijfde een bril draagt, en zelfs van de mensen die dat wel doen is het bekend dat ze geen 'actuele' bril dragen, waarin de laatste oogcorrectie is verwerkt," aldus de heer Nota. "Ook voor wie geen 'kijkpro- blemen heeft is een regelmatige contro le aan te raden. Een ogen test met de Autorefraktor geeft de klant en ons snel zekerheid over de conditie van het oog." Brilleglazen zijn er natuurlijk in de eer ste plaats om scherp te kunnen zien, vervolgt hij. Maar er is natuurlijk meer. Er zijn eigenschappen die het comfort kunnen verhogen, zoals ont- spiegeling, wat vooral van belang kan zijn in het verkeer, omdat storende re flexen worden gereduceerd, met name zoals ze zich 's nachts voordoen. Dat verhoogt de veiligheid, maar boven dien genieten ontspiegelde glazen ook om kosmetische redenen de voorkeur: de ogen van de brildrager zijn duidelijk zichtbaar omdat er geert irritante spie gelingen meer optreden. Ontspiegeling wordt bereikt doordat op het glas een serie afwisselend hoog- en laagbrekende substanties van verschil lende dikte wordt opgedampt. Daardoor wordt de rest-reflactie teruggebracht tot ca. 1,5% van het invallende licht, dus praktisch opgeheven. Goed zien In veel beroepen wordt van de ogen een extra-inspanning gevraagd, zoals bij het werken met een beeldscherm of bij kunstlicht. Soms leidt dat tot klachten over brandende ogen, hoofdpijn en ver moeidheid. Daar helpen filterglazen uitstekend tegen, die met hun kosme- tisch aantrekkelijke tint een eerste klas kijk-comfort bieden. Bovendien speelt ook de leeftijd een rol: het jeugdige oog "accommodeert". Vanaf de leeftijd van midden veertig wordt het meestal moei lijker om dichtbij scherp te zienhet le zen gaat moeizamer en inspanning kan leiden tot hoofdpijn en vermoeidheid. Op dat moment wordt voor veel mensen een leesbril noodzakelijk, die echter als nadeel heeft dat men hem steeds moet afzetten om in de verte te kijken. De ideale oplossing daarvoor is de halve leesbril of de "dubbel-focusbril", waar bij het glas voor het kijken in de verte is voorzien van een bijna onzichtbaar ingesmolten lensje speciaal voor het le zen. Zo'n bril hoeft men niet steeds af te zetten of te verwisselen, omdat men er zowel dichtbij als veraf goed mee kan zien. Een nieuwe ontwikkeling op dit gebied zijn de zgn. Varilux- glazen, die ten opzichte van de dubbel focus-glazen het voordeel hebben dat er geen (zij het geringe) "beeldsprong" plaatsvindt. Varilux-glazen zorgen voor een vloeiende overgang tussen lees- en "verte-deel": men kan op elke afstand scherp zien en de lensjes zijn niet zicht baar. Kijkcomfort en draagplezier Er meldt zich intussen, naast het gewo ne brilleglas "kroonglas"en het extra dun geslepen glas ("flintglas") een nieuwe generatie glazen aan, waarbij het "zitcomfort" van de bril een belang rijke rol speelt. Door hun lage soorte lijk gewicht zijn organische materialen -thermoplaste plexiglas, polycarbonaat en duroplast CR 39- uitermate geschikt voor verwerking tot brilleglas. Met d§ze, nieuwe materialen wordt een nieuw tijdperk ingeluid: beter zien en meer draagcomfort! Met behulp van geavanceerde technie ken worden de oppervlakten ontspiegeld en voorzien van hardingslagen, waar mee een hoge krasbestendigheid wordt bereikt. Kunststofglazen zijn overigens in allerlei kleuren te ver krijgen, aldus de heer Nota. "De nieuwe trend is die waarbij de glazen zelf in feite het montuur vor men", vervolgt hij. De mogelijkheden van 'Brilliantfacet' zijn onbeperkt en boven dien uitermate geschikt voor de hoge glassterktes, wat vroeger vaak juist een beperking was. De glazen kunnen in elke gewenste vorm geslepen worden, zodat er iets 'aparts' voor de klant wordt gemaakt, wat hem of haar zeker zal flatteren. Maatkleding zo kun je 'Brilliantfacet' noemen, om dat de opticiën er zonder enige beper king juist die bril mee kan maken die bij iemand past. Er zijn legio uit voeringen in evenzovele kleurcombina ties, van degrade tot bicolour, en mon tuurframes in geel en wit doublés, of andere modieuze metaalkleuren. En natuurlijk ook de sierschroefjes in di verse combinties." De afmetingen van het glas zijn niet heel groot, hoewel de enigszins rondere schijfmaat de wenkbrauwlijn zichtbaar houdt. Nieuwe mode De kenmerken van de frisse, nieuwe mode op brilgebied zijn enerzijds het bijna onopvallende montuur, anderzijds de wat fellere kleuren - rood en wit bijvoorbeeld. Maar in metaal wordt ook veel rose en eigeel gezien, variërend tot allerlei tinten, zoals pastelblauw. Ver der zijn er in kunststof-uitvoering brillen met heel dunne randen die veel lijken op de montuur-modellen uit grootmoeders tijd, veelal voorzien van dunne metaalveren en uitgevoerd in kleurrijke pasteltinten. Maar ook zoiets als de "Harold Lloyd-bril", met een ronde vorm en in gevlamd bruin is niet weg te denken bij de brilmode '85. De mode-makers combineren voor de dames pasteltinten met goud- en zilver kleur, voor versiering zirkonia en merktekens, maar ook voor de heren is er een stijlvolle lijn. Daarbij worden nieuwe materialen gebruikt -bijvoor beeld titanium- en wordt er dikwijls gecombineerd met een exclusieve merknaam, zoals Jaguar, John Player Special of Bogner, etc., die de nieuwe ontwerpen een duidelijke stijl meege ven. Voor "gezicht 85" zijn er talrijke metaalkleuren naast zilver- en doubl/e in de monturen terug te vinden. Dat ook voor de zonnebrillen de nieuwe lijn op de voet wordt gevolgd blijkt zeker uit de vele nieuwe modellen van Ray Ban. Daarin ontbreken naast de bekende groen kleur ook rose en blauw niet. Verder zijn ook Wings en Way- farer bekende namen op dit gebied. J. S. Nota van 'Brilcentrum''Een bril is nog altijd een zaak van vertrou wen'. Begeleiding en service "Een bril is nog altijd een zaak van vertrouwen," merkt de heer Nota ten slotte op. "Het Brilcentrum levert competent vakmanschap voor elk per soonlijk kijk-probleem. We zorgen voor een in alle opzichten perfect passende bril, exact volgens individueel recept en natuurlijk met alle eerbied voor welke persoonlijke wensen dan ook." Wie belangstelling heeft kan zich vrij blijvend komen oriënteren bij het Bril centrum en zich laten informeren. Het is beslist de moeite waard om van deze uiterst persoonlijke service gebruik te maken. Dat kan bij het Brilcentrum, vakman/opticiën aan de Van Weede straat 87. In het artikel over de grote rijwielshow die de firma Van Homoet (Van Wee destraat) in de komende dagen organiseert, dat stond afgedrukt in de Soester Courant van vorige week, zijn de openingstijden niet juist vermeld. De show in de Open Hof aan de Veenbesstraat is geopend - op donderdag 28 maart: van 15.00 tot 22.00 uur; - op vrijdag 29 maart: van 15.00 tot 22.00 uur; - op zaterdag 30 maart: van 10.00 tot 16.00 uur. Let op! Bij de Soester Courant van vandaag is een uitnodigingsenvelop gevoegd met alle gegevens over de show én een puzzel, waarmee u kans maakt op een van de twee Gazellefietsen. In de afgelopen weken heeft de vereni ging Artishock haar ongenoegen laten blijken ten aanzien van de gang van zaken binnen de werkgroep Toekomst De Borg. De zienswijze van Burge meester en Wethouders is de volgende: "In december 1984 besloot de raad de zogenaamde inhoudelijke variant van het door de werkgroep Toekomst de Borg uitgebrachte advies als uitgangs punt te hanteren voor het toekomstige beleid terzake. Voor de raadsvergade ring hadden wij een tweetal gesprek ken met het bestuur van de vereniging Artishock over de materie gevoerd. Uit de gesprekken bleek onder meer dat de vereniging positief over de uitwerking van de inhoudelijke variant wilde mee denken. Vervolgens trad de vereniging tot de werkgroep toe. Uitwerking van genoemde variant betekent dat de Borg een cultureel/creatief centrum zal worden, waarin actieve en recep tieve kunstzinnige vorming in onder linge relatie het gezicht van dit cen trum zullen bepalen. Tijdens de vergaderingen van de in houdelijke subgroep van de werkgroep Toekomst de Borg werden afspraken gemaakt over een aantal punten welke op de nieuwe basis per l september 1985 in het nieuwe centrum zouden kun nen worden ontwikkeld. Op basis van deze afspraken werd op 13 februari 1985 een concept intentie voor samenwerking opgesteld. Op 27 februari 1985 heeft de vereniging bericht dat de intentieverklaring in deze vorm wordt verworden. Door de vereniging werd onder meer gesteld dat zij, door deze intentie te onder schrijven, zou moeten ophouden te bestaan. Inbraak Braamweg Mevrouw V.d.M. van de Braamweg meldde de politie vorige week dat haar woning bezoek had gehad van een in breker. De dader forceerde de achter deur en doorzocht de gehele woning. Hij verdween tenslotte met een aantal sieraden. Aanranding Een 49-jarige inwoonster van Soest werd vorige week het slachtoffer van een aanranding. Dat gebeurde in het trappenhuis van een flatgebouw aan de Dalweg, waar zij werd aangevallen door een jongeman van naar schatting 20 a 25 jaar. Bij de worsteling die ont stond rolden de dader en zijn slacht offer een deel van de trap af, waarna de jongeman zich uit de voeten wist te maken. De politie zet het onderzoek voort. Deze titel was gekozen als thema voor de voorjaars-mode-show van boutiek De Bedstee uit Soesterberg en Bril- Centrum uit Soest op 25 maart j.I. in restaurant De Soesterduinen. De bonte schakering kleuren die de mode deze zomer biedt gaf aan deze zeer druk bezochte show en fris, vrolijk en kleurrijk aanzien. Negen mannequins en twee dressmen lieten de aanwezigen in een vlot tempo kennis maken met de nieuwe vormgevingen, o.a. brede schouderlijn, langere rokken, soms tot 85 cm., vaak met plooien of ge- plisseerd, lange overhemden, losjes en nonchalant gedragen, blouses weer vaak met kragen, grote bonte bloemen en vooral een zeer vrouwelijke mode van katoen, linnen, rayon en viscose. Bij de brilmode valt als nieuw op de dunne lijn in pastelgekleurd metaal waarbij het voorstuk en de veren andere tinten hebben. Stijlvol bewerkt met merk-em- blemen en technisch een staaltje vernuft door steeds lichtere materialen te verwerken. Naast de schitterend geshowde model len monturen viel de Ray Ban kollektie zeker op. Ook de jeugdigen kunnen bij de Bestee kiezen uit een leuke en exclusieve kol lektie. De jongste mannequins showden turqoise, hardrose, abrikoos, geel, smaragd en nog veel meer leuke kleuren T-shirts, overalls, ski-panta lons, blazers, zonnejurkjes en jacks. Het publiek applaudiseerde enthousiast voor de mannequins en dressmen in uit- gaanskleding als slotnummer en van velen hoorde lady-speakster Ria van Eijden bij vertrek dat zij hadden geno ten van de gezellige en sfeervolle mode presentatie. Bloemen tot slot van Bouti- que des Fleurs uit Soest en de kompli- menten aan het adres van de Soester Duinen voor de gastvrijheid. Wij zijn van mening dat deze conclusie is getrokken zonder dat hiervoor aan leiding bestaat. Noch in de werkgroep, noch door ons is ooit gesteld dat de vereniging Artishock zou moeten op houden te bestaan. Uiteraard is dit een zaak welke uitsluitend de algemene ledenvergadering van de vereniging aangaat. Wij zijn van oordeel dat niet alleen de vereniging Artishock de identiteit van het nieuwe centrum kan en mag bepa len. Wij onderschrijven de opvatting dat de tot stand te brengen activiteiten ge zichtsbepalend voor het centrum moe ten zijn. Wij betreuren het Standpunt van de vereniging om zich terug te trekken uit het overleg. Temeer omdat geen we zenlijk verschil van inzicht tussen de vereniging en de overige partners in het overleg bestaat ten aanzien van de te ontwikkelen activiteiten. Door de vereniging Artishock is onder meer gesteld dat zij niet als gelijk waardige partner in het overleg is be trokken. Deze stelling achten wij on juist. De partners in het overleg, stichting de Borg, stichting Artishock en de vereni ging, hebben voor wat betreft de totale problematiek verschillende achter gronden en belangen. Zo zijn de stich ting de Borg en de stichting Artishock werkgever. DCit in tegenstelling tot de vereniging. Ook voor wat betreft het financiële gedeelte zijn er grote verschillen. Met name op deze punten liggen bij de overige partners andere verantwoor delijkheden dan bij de vereniging Ar tishock. Om deze redenen was het niet wenselijk dat ook de vereniging als partner in de subgroepen, voor perso neel en financieel-juridische vraag stukken, van de werkgroep een rol zou moeten spelen. Overigens wordt het advies aan Burgemeester en Wethou ders niet door de subgroepen, doch door de werkgroep Toekomst de Borg uitgebracht. Wij zijn van mening dat aan de vereni ging Artishock alle ruimte is geboden mee te werken aan het nieuwe cultu reel/creatief centrum, dat op 1 septem ber 1985 in de Borg van start moet gaan. Het niet meer deelnemen van de vereniging Artishock aan het overleg is dan ook voor eigen verantwoorde lijkheid van de vereniging. Artishock... De Borg... Burijn Vorige week is tijdens een be stuursvergadering van de Stich ting Artishock een naam geko zen voor het "nieuwe" culturele centrum dat in de Borg zal ontstaan nadat de stichting er [in september a.s.] haar intrek zal hebben genomen. Gekozen is, na enige discussie, voor de naam "Burijn". Ter verduidelijking: Een burijn is een "graveerijzer met een ruitvormige punt", zoals ge bruikt wordt bij het etsen. ONZE SPECIALITEITEN GEDURENDE DE MAAND MAART f 9,75 Bouchée au Salpicon de veau Pasteitje met kalfsvlees-ragout. Scampi's l'lndienne f 14,50 Grote garnalen in kerriesaus. Consommé Minestrone f 6,75 Italiaanse tomaten-groentesoep. LadyCurzon f7,75 Gegratineerde schildpadsoep. Lotte de mer etuvé en sauce moutarde f 29,50 Zeeduivel met zachte mosterd-dillesaus. Brochette de Viande f26,50 Spies met verschillende soorten gegrilled vlees en sausjes. Fondue au chocolat f8,50 Vruchtjes en koekjes in warme chocoladesaus met een bolletje ijs. Fruits frais au sabayonne f 12,50 Verse vruchten met een luchtige saus. Menuf 39,50 Keuzemenuf 62,50 Zie ook onze hernieuwde menukaart. BURG. GROTHESTRAAT 55 SOEST Reserveringen: 02155-12516 DAGELIJKS GEOPEND

Soester Courant | 1985 | | pagina 9