videotheek r:> vereniging 'In al mijn schilderijen kun je op reis gaan' Artishock-reünie werd een groot feest Nederland boert een kwart eeuw met gas Bij ons op Soest Meningen van lezers WOENSDAG 3 APRIL 1985 SOESTER COURANT PAGINA 11 Jubileumprogramma 15 5 jaar vereniging Artishock Overloop Te gen wind Filmhuis: 'De Schorpioen' Open Podium Festival Muziekfilms van The Beatles en Yes Leo Buddenberg exposeert in 'Lambiek De symbolist Leo Buddenberg (40) uit Leusden exposeert gedurende de maanden april en mei 21 schitterende acryltekeningen op natuurkarton in eetcafé "Lambiek", Burg. Grothe- straat 16 in Soest. Hij noemt zijn werk zelf verhalend en lyrisch. Je kunt er van alles in beleven. "In al mijn schilderijen mag je op reis gaan. Zelf de symbolen ontdekken en je verhaal maken. Ik geef alleen een aanzet daartoe." Om dit resultaat te bereiken is Buddenberg afgedaald tot de diepste geheimen van zijn ziel en heeft hij de hoogste toppen van zijn fantasie be klommen. Eén van de gebieden die hem inspireren is de gevoelswereld. Ik wil dingen maken die niet bestaan. Ik bedenk ze en nu zijn ze er." Een andere inspiratiebron voor hem is de 'oto: Goos van der Wilt mythologie. Twee prachtige tableaus met "levende" veertjes vertellen ge voelsmatig en exact (da Vinei i het verhaal van Icarus. Paris en Leda be palen op andere panelen hun keus an ders, maar zijn met hetzelfde levens thema bezig. Twee kenmerkende motieven in zijn werk zijn de oervorm van de tafel en de megaliet, het stenen monument waar de magie en de mythe van uitstralen. Buddenberg componeert lijnen en kleuren zoals de musicus Szabo op kla rinet de regenboog speelt en die hem inspireerde tot één van zijn meest re cente schilderijen. Het bekijken van deze verkoopexpo sitie is een avontuur in "Lambiek" waarbij de hongerige bezoeker ook kunstzinnig geheel aan zijn trekken komt. De reünie die de Vereniging Artishock vrijdagavond j.1. organiseerde voor le den, oud-leden en docenten is uitgelo pen op een groot feest. Een groot aan tal Artishockers - uit heden en ver leden, sommigen kwanten van heinde en verre, - woonde de informele bijeen komst in de sociëteit bij waar heel wat nieuwe kennismakingen tot stand kwa nten en vooral veel oude bekenden met vreugde werden begroet. Aan de gezamenlijke feestmaaltijd werd door vele tientallen deelgenomen en toen daarna het feest pas echt op gang begon te komen waren de verengingslokaliteiten bijkans te klein. Het feest ging zelfs tot in de kleine uurtjes door. Van een sfeer van berusting in de door sommigen gewenste spoedige onder gang van de vereniging was niet het ge ringste teken te bemerken, integen deel. Er zullen misschien waarnemers zijn die de festiviteiten aan het begin van de jubileumviering, waarvoor zo'n beetje de hele maand april is uitgetrok ken, kenschetsen als "het opflakkeren van de vlam voordat zij dooft", maar de Artishockers zelf hebben laten zien dat de vereniging meer dan spring levend is. "De Schorpioen" van Ben Ver- Resterend programma: Donderdag 11 april 21.00 uur.Ftlmhuis: bong. Vrijdag 12april 21.00uur: Open Podium Festival: "Family Friends", "Switch" en "2233". Zaterdag 13april 14.00uur: Open Podium Festival: "Michiels X-tet" "Just a gift", "Combo Amerafoortse Mu ziekschool". "Doe of je thuis bent", "Pil grim", "Spoilt", "Bouncing Party", '"Five Inch'en Koyal Luxury Zondag 14 april 14.00 uur: Open Podium Festival muziekfilm. Donderdag 18 april 21.00 uur: Filmhuis: "Paris, Texas" van Wim Wenders. Zaterdag20 april 20.30 uur: Literaire Salon: Kijk de Gooyer en Eelke de Jong Muziek: Thomas Brugman. Zondag21 april 14.00uur: Arti-skoop: film "Speelmeters" en clown/ buikspreker "Hillie Billie". Donderdag 25 april 21.00 uur:Filmhuis: "The Spongers" van Roland Joffe. Vrijdag26april22.00uur: Muziek/Theater: Werkgroep Eigen Werk WEW Zaterdag 27 april 21.00 uur: Theater* Quast met 'Het Vluchtige is Eeuwig'. Dinsdag 30 april 10.00-17.00 uur: Kunstmarkt om het Artishockgebouw. Vijf en twintig jaar geleden werd bij de put Slochteren I tijdens een test op een diepte van ruim 2600 meter voor het eerst gas aangetoond. De ontdekking van wat de roemruchte 'Bel van Sloch teren' is geworden. De vondst die overigens dichter bij Hoogezand dan de gemeente Slochteren moet worden gelokaliseerd, is dit najaar herdacht met de nodige feestelijkheden, het ge schiedkundige boekwerk 'Gasaardig' en wat onschuldige demonstraties. Voor de eerste tekenden concessiehou der de NAM (Nederlandse Aardolie Maatschappijen de overheid, voor het laatste ontevreden Groningers die er al jaren op wijzen dat het Noorden zelf ei genlijk nooit heeft geprofiteerd van het vluchtige goud in de eigen bodem. Ter wijl er inmiddels wel na een kwart erw exploitatie 115 miljard harde guldens in de schatkist terecht zijn gekomen. Jongeren hebben weinig tijd en aandacht voor oude mensen en de dingen die voorbijgaan. Zelden vragen moderne lieden aan een bejaarde man of vrouw: wat deed U toen, wat gebeurde er precies in Soest, hoe zat dat eigenlijk In Bij ons op Soestpubliceert de Soester Courant verhalen van echte Soesters die in deze gemeente zijn geboren of getogen. Jan Visser loopt hen tegen het lijf, luistert geïnteres seerd en schrijft hun relaas op. Vandaag:de heerP. H. Versteijne (71). De forens: "Conservatief is geen on deugd. Om een voorbeeld te geven - als gemeenteraadslid van de KVP aan 't eind yan de vijftiger/begin zestiger jaren was ik een tegenstander van openbare commissievergaderingen. Een kleine verspreking is al voldoende om een heel ander beeld van iemand te krijgen. Er heerste discipline, kwam je chaotisch over, de privacy was gewaarborgd en denk eens aan de belastingschade van boeren bij de aan koop van hun grond. Nee, openbaar heid is geen winst. Eerst was ik gewoon ujstvuiiing, ik stond op de tiende plaats. Maar toen Hilhorst naar Australië emigreerde "viel ik naar boven". Het was bij de KVP zo geregeld, er moesten altijd twee boeren, twee arbeiders, twee mid denstanders en één uit het vrije beroep op de kieslijst staan. Van de zeven zetels die we hadden (er waren toen ne gentien raadszetels) was één altijd bestemd voor iemand uit Soesterberg. Viel er bijvoorbeeld een boer uit, dan moest er persé weer een boer in. Als democraat leg je je daarbij neer. Zo moest ik in 1962 wijken voor de Korte. Ik moet wel zeggen: je kreeg in die tijd minder vergoeding voor het raadswerk dan je er bij inschoot door verzuim op je werk. Vanaf 1945 werkte ik bij een drukke rij/uitgeverij in Hilversum, ik "heb altijd in het grafische vak gezeten. Lo pend ging ik naar Baarn of op een fiets met houten banden. Als het meezat nam je de goederenwagen naar Hilver sum of reed je mee met de postwagen die je op Nieuwerhoek afzette. Je kwam altijd doodop thuis, 's Zomers en 's winters op de fiets. Later met de bus* van Tenssen, maar dan alleen in de winter. Hier in Soest was voor mij geen werk te krijgen. In de crisistijd, in de dertiger jaren, ben ik nog ingevallen als broodbezorger in het Veen. Natuur historisch en belangrijk gebied, maar een verschrikking voor broodbezor gers. De oorlogsjaren meegerekend ben ik dertien jaar werkloos geweest, maar ik heb daardoor wel heef wat ge leerd. Als kind zat ik in Apeldoorn op de "klompenschool", samen met Pietje l de Jong, de minister-president van ja ren geleden. Als veertien-jarige was ik al hulpje van een boekbinder voor twee gulden in de week. Voorzichtig voeg ik of ik twee gulden vijftig kon krijgen. Drie weken later ging de zaak failliet en zei mijn vader: "Dat komt er nou van als je twee kwartjes opslag vraagt." En je geloofde dat. Toen ver huisden we naar Soest. Ik moet zeggen hier staat de boom, maar de wortels zitten daar. DIOS En nog steeds kijk ik in de maandag- ochtendkrant eerst naar de voetbaluit slagen in Apeldoorn en dan pas interes seert me het Soester sportgebeuren. In Soest was ik bestuurslid van DIOS en later voetbalde in bij Be Quick. Als lid van de elftalcommissie werd ik scheef aangekeken, omdat ik zelf meespeelde. Ik was lid van de parochie van pastoor Smit. Zo raakte ik door mijn werk in de katholieke grafische bond verzeild en werd penningmeester van de afdeling Baarn/Soest met veertig leden. Later werd ik daarvan voorzitter en be stuurslid van de KAB waardoor ik in het sociaal overleg met de gemeente kwam te zitten. Ik volgde actief de ver gaderingen van de KVP en nam deel aan de werkgroepen. Als raadslid (op de foto staand de zesde van rechts) zat ik in de commissies mtrj Sociale Zaken, Gas en het Natuurbad. Je hebt als buitenstaander toch een andere kijk op Soest. Heel veel dingen vallen je op, die de Soesters niet op vallen. Toen ik hier pas woonde was ik stomverbaasd, dat één lange weg door Soest wel zeven verschillende namen droeg. Voor Soesters is dat heel ge woon. De huisvesting van de politie is altijd een actueel onderwerp geweest zonder einde. Er zat 's nachts maar één agent in de wacht en dat mocht niet bekend worden. De verplaatsing van de sociale werk plaats in die oude ambachtsschool aan de Molenstraat naar Amersfoort was zo'n politiek discussiepunt. We moesten aan die centralisatie meedoen, anders verspeelden we de subsidie. Maar voor die invaliden uit Soest was dat reizen naar Amersfoort elke dag een hele handicap. En dan die grondaankopen. Door de "overloop" van de randstad naar Soest moest deze gemeente groeien naar 80.000 inwoners. Voor twintig miljoen hebben we grond aangekocht. Voor zoVer ik begreep van de wethouder waren we veel te laks. Er was wel geld genoeg in die tijd. Elk jaar hadden we een tekort op de begroting, maar de eindrekening vertoonde altijd winst. De Eem en de Eng zijn uniek. Die strekte zich uit van de Lazarusberg tot aan de kolonieweg. De bebouwing had nooit moeten doorgaan. De leuze was toenwat hebben we aan natuurschoon, huizen moeten we hebben. Ook het kooplek van Soest is nooit te dichten. Voor een kleinigheidje (ik zie het bij de mensen hier in Honsbergen) gaan we gezellig winkelen in Amers foort of in Hilversum. JAN VISSER De nuchtere Groningese boeren hebben nooit de kans gekregen de chique sjeiks van Europa te worden. Schatten, die zich enkele kilometers onder het aardoppervlak bevinden, zijn volgens de Nederlandse wetgeving nu eenmaal eigendom van de staat en niet van degene, die de grond bovenop in bezit heeft. Aanvankelijk zag het er ook niet naar uit dat het succes van Slochteren I uit zou groeien tot de (destijds) grootste aardgas vondst ter wereld. Shell en Es- so, de betrokken maatschappijen, sus ten alle verhalen over onpeilbare gasrijkdommen met koele, minieme cijfers. De eerste schattingen van allerlei deskundologen vermeldden voorraden van twee- tot driehonderd miljard kubieke meter, de NAM zelf hield het op maximaal zestig miljard kubieke meter. Nu werken de oliemaatschappijen we reldwijd met allerlei verschillende cij fers. Zij praten over 'bewezen', 'waar schijnlijke' en 'vermoedelijke' voorra den, al naar de bevindingen van booders en geologen. Wat de NAM publiek maakte waren alleen de kei hard bewezen voorraden en die waren (en ijn) altijd beduidend geringer dan wat waarschijnlijk of mogelijk bij ver dere boringen allemaal nog aange toond kan worden. Begin zestiger jaren baarde de Belgische senator Leemans in Nederland nogal opzien door rond te bazuinen dat ons land schatrijk was met meer dan duizen dmiljard kubieke meter gas in de eigen bodem. De NAM hield het op nauwelijks de helft en beide hadden als gevolg van de heer sende spraakverwarring het gelijk aan hun kant. Wat wel hard te maken viel was dat Nederland een eigen bruikbare energiebron had aangeboord. En tech nisch een heel aantrekkelijke: ver spreid over een verhoudingsgewijs klein en gemakkelijk te bewerken gebied. Inmiddels is de bewezen voorraad gegroeid tot 2425 miljard ku bieke meter. Het veertigvoudige van de oorspronkelijke schatting. Daarvan is, sinds de oprichting van de Gasunie in voorjaar 1963, zo'n duizend miljard kubieke meter verbruikt. Sommige Groningers mogen boos blijven, met z'n allen zijn we daar toch nia deelneming van de staat in zowel NAM als Gasunie en nog wat andere heffingen zo'n 115 miljard gulden beter van geworden. Niet zonder prroblemen overigens. Het eigen verbruik door industrie en huis houdens was in 1983 ruim 38 miljard kubieke meter, de uitvoer naar landen als België, Frankrijk, Duitsland, Italië en Zwitserland bleek met ruim 35 mil jard kubieke meter bijna even groot. Op grond van de verbruikscijfers over vorig jaar zou Nederland met de bel van SI ochteren, aangevuld met de t entallen kleinere velden, die elders in het land zijn gevonden, dus nog zo'n pakweg twee euwen vooruit kunnen. Nederland is echter niet het enige land dat in Europa graag de gasboer wil spelen. Met name Rusland ligt op deloer. W Daar hebben we in Soest abnormaal veel last van. Neem nou eens de pleit bezorgers voor De Oelte, die stonden me daar toch mét al onze briefkaarten bij de Staatssecretaris aan het verkeerde adres. Wat een domme pech. En het nieuwe zie kenhuis stond er al zowat. Zo ook het politiebureau. De ene keer heet het, dat Den Haag er al geld voor beschik baar heeft gesteld, vervolgens komt dat geld er misschien zeker pas over een paar jaar. Zelf geld voorschieten is me ook wat. Heel echt zeker Is het feit dat wij vol gend jaar een nieuwe regering krijgen, waarvan de naam best eens "Haas" zou kunnen zijn. Dan hebben we geen wind maar de complete orkaan tegen. Ook het gemeentehuis is lang niet meer van deze tijd. En dan te bedenken dat onze prima brandweer zonodig naar Amersfoort moest, zodat hun in goede staat verkerende kazerne niet meer opti maal gebruikt wordt. Zelfs ons gemeente bestuur heeft zich uit de brandweerkazer ne teruggetrokken. Nu zal een ieder die van mening is dat de stijlvolle entourage van het Griftland de kwaliteit van het be sturen verbeterd heeft, vrede hebben met de ruil van de vergaderruimten. Dat de zeer nodige voorzieningen niet van de grond komen, is gewoon een kwestie van de wind tegen hebben, denk ik. Dat er opbouwproblemen zijn is al erg genoeg. Afbraak van goede zaken is na tuurlijk nog veel erger, want hoe staat het b.v. met de scholen? De Margrietschool werd bij gebrek aan leerlingen omge bouwd tot bibliotheek. Dat zal wel geen goede zet geweest zijn, want bij gebrek aan boeken of aan leeshonger of aan geld wordt de school gesloopt om plaats te maken voor een woonwijkje. Leuk voor de mensen, die zich daar een huis kunnen veroorloven. Jammer voor de mensen die willen (blijven) lezen. Misschien is het lo nend om de rijdende bibliotheek door de wijk te laten komen? Verder ws een (voor een leek onbegrij pelijk) geharrewar over één- of twee hoofdige schoolleidingen. Het is niet te ho pen dat de kwaliteit van het onderwijs eronder te lijden zal hebben. Is men daar wel attent op? Er waren ook moeilijkheden over een te vestigen broodjeszaak. Waarom eigen lijk? Hoe mee winkels, hoe meer vreugd, voor de consument tenminste. Een natuurlijke selectie zal het gevolg zijn. De eerste supermarkt is al ter ziele. De over- bewinkeling (er staan zelfs nog steeds panden leeg) zorgt er voor, dcat de win keliers ook steeds meer wind tegen krijgen. En daarbij dan nog alle deining over de standplaats van de kaasboer aan de Van Weedestraat! Op de gekste plaatsen (meestal in de buurt van een su permarkt) staan ineens kaas-, vis-, kip- en eieren- en groente- en fruitkraampjes, waar totaal geen drukte over wordt ge maakt. Nou ja, winkelleegstand is er toch al! Een overdekt zwembad blijft ook tot de u- topieën behoren. Met de woningbouw gaat het zo goed, dat er vanzelfsprekend ge vreesd wordt voor flatleegstand. Het op peil houden van kwaliteit, de service en huurverlaging zouden de flatbewoning aantrekkelijker kunnen maken. Een stap in de goede richting was het symposium over bejaardenhuisvesting. Zal er dan toch nog nota genomen worden van de woonwensen van de veteranen? De wethouder merkte op, dat het best ple zierig zou zijn als oude remensen hun te groot geworden huis zouden verlaten ten gerieve van groeiende gezinnen. Nu zijn er nogal wat leeftijdplussers, die daartoe best bereid zijn en dan niet eens op de eerste plaats omdat zij zo sociaal voelend zijn, maar gewoon uit praktische over wegingen. Helaas hebben ook zij last van tegenwind, omdat er weinig of geen goede vervangende woonruimte voor hen is. Toevallig heb ik juist ergens gelezen, dat bejaarden net als kippen zijn. Zij hebben scharrelruimte nodig. Tot nu toe is er nog te veel gedacht aan mummelbatterijen. Dat jonge (re) mensen zich niet zo goed kunnen verplaatsen in de situatie van de oudjes, is best te verbeteren door veel vragen en goed luisteren. Dat bejaarden- bestuurders elkaar op een vreselijke ma nier in de haren zitten is toch niet te gelo ven. In wiens belang doen zij dat eigen lijk? Wat de deur helemaal dicht zou doen, zou de kinderboerderij zijn met de Artishock- soos in plaats van lammetjes. Hoe kom je erop? 'persoonlijk hoop ik dat de gevel van het Artishock-gebouw in takt blijft en dat wij alsjeblieft maar wat wind mee zullen krijgen. E. G. Timmer Geerlings Portemonne gestolen Mevrouw C. de R. uit Huis ter Heide meldde de politie vorige week de dief stal van haar portemonnee uit de ten- nishal aan de Schrikslaan. De inhoud bestond uit twintig gulden alsmede enig kleingeld, een rijbewijs en een bankpasje. Inbraakpoging Soesterberg De heer A. S. van de Christiaan Huy- genslaan in Soesterberg stelde de poli tie vorige week op de hoogte van het feit dat een onbekende dader zijn wo ning had willen binnendringen. Met een schroevedraaier werd getracht twee deuren aan de achterzijde van'het huis te forceren, maar dat mislukte. 1.The Lady in Red met Pamela Sue Martin Polly (Pamela Sue Martin) besluit als jong meisje het plattelandsleven te ver ruilen voor de "Glamour" van de grote stad. Daarbij belandt ze in de gevangenis en aansluitend daarop in de wereld van prostitutie, misdaad en geweld Door verraad van haar vriendin Anna (Louise Fletcher), die als informante voor een misdaadorganisatie fungeert, wordt haar geliefde John Dillinger (Ro- 'bert Don rad) vermoord, en wordt Polly door dezelfde organisatie achtervolgd. Hierop besluit ze zelf het pad van de misdaad te kiezen en berooft met be hulp van haar familie een bank, wat weer met het nodige geweld gepaard Een sensationele film vol aktie, telijk gebaseerd op het ware verhaal van John Dillenger. 2. JUNGLE BOOK 3. DUNDER KLUMPEN Tekenfilm voor de kinderen. ME Donderdag 11 april, 21.00 uur: De schorpioen is de tweede lange speel film van Ben Verbong, die met "Het Meisje met het Rode Haar" in ons land een flink succes boekte. De film toont de lotgevallen van Loe Wolff (Peter Tuinman) die, enigszins ontheemd ge raakt, door zijn baas wordt betrokken in een onsmakelijke affaire, welke zijn wortels blijkt te hebben in Indië. Samen met Loe ontdekt de toeschou wer stukje bij beetje, wat er aan de hand is. Loe geeft zich niet gewonnen, als blijkt dat men hem probeert te inti mideren. Ook Anna (Monique van de Ven), een animeermeisje waarmee Loe bevriend raakt, kan hem er niet van weerhouden om de zaak uit te zoe ken. De Schorpioen is geinspireerd rond de affaire Aernout, die zich ten tijde van het Nederlandse koloniale bewind in In donesië afspeelde. Deze nog steeds niet opgehelderde affaire rond de vermoor de vaandrig Aernout, behelst de infor matie die Aernout had over het verko pen van wapens door Nederlandse offi cieren aan Indonesische vrijheidsstrij ders. Deze politieke kwestie naast het psychologisch conflict tussen Loe en Anna geeft de film een thrillerachtige allure. Met een sterke rol van Monique van de Ven en het prachtige camera werk van meester-cameraman Theo van de Sande, maakt de Schorpioen tot een bijzondere, interessante en boei ende film. Aanvang: 21.00 uur. Entree5,-/leden, cjp en 65 4,-. De werkgroepen Muziek, Sjok en Film huis organiseren op vrijdag 12, zater dag 13 en zondag 14 april het Open Podium festival 1985. Een festival met veel levende muziek en muziekfilms. Tijdens dit festival is ook werk te bewonderen van een zestal studenten van de Akademie voor Beel dende Kunsten "Artibus" in Utrecht. Een energiek festival van een tiental jonge bands uit Soest en omstreken. Verschillende bands waren al eerder op het Open Podium te zien, die maan- delijk op de zaterdag plaatsvindt. Net als op het Open Podium treden de bands gratis op en heeft het publiek Vrijdag 12 april, 21.00 uur: 21.00 uur: Michiels X-tet Een ter gelegenheid van de Kees Boekeherdenking opgerichte jazz-band afkomstig uit Soest en omstreken. Zij zoeken hun inspiratie bij klassiekers als Basin Street Blues en All of me, en waren al eens te bewonderen op het Open'Podium van oktober 1984. 22.00 uur :Swich Popgroep uit Amersfoort en wijde om geving. Deze groep bestaat nog niet Zo lang en bestaat o.a. uit leden van de ter' ziele gegane formatie Design. Speelplezier wordt boven het bestormen van de top gesteld. Dat deze instelling aanslaat bleek al op het Open Podium van maart. vrij entree. De jonge kunstenaars die dit festival "aankleden" zijn: Svenja Hehner, Ton Rietveld* Linda Cheval- lerau, Djinn Djafia Kwekkeboom, Barbaara van Ittersum-Castens en Margot Huybregts. Hun werk is alleen tijdens dit Open Podium Festival te zien. Op zondag 15 april om 14.oo uur, zijn twee muziekfilms te zien van The Beatles "The Magical Mystery Tour" uit 1967 en een film waar David Bowie centraal staa. In deze laatste film zijn een aantal live opnames en videoclips van hem te bewonderen. Voor deze middag wordt wel een entree ge vraagd. 23.30 uur: ZZ 33 ZZ 33 bestaat sinds een half jaar en is ontstaan uit de Sinassprilletjes. Behalve Paula en Roberto zijn de overige leden ex-prilletjes. De muziek kan het best worden ingedeeld bij de roek-wave". Het repertoire bestaat voornamelijk uit eigen nummers. De naam is voortgekomen uit het fanclub-adres in Soest. Deze band speelt ook op het Phase-festival in de Boemerang te Baarn. De bezetting is: Ricardo Mono, zang, Paula v. d. Veen. bas, Ilco Nijstad, sologitaar, Edwin Sluyter, drums, Roberto F. leadgitaar, conga's en tweede stem. Aanvang21.00 uur. Entree: vrij. Zaterdag 13 april, Ij.00 uur: 14.00 uur: Spoilt Een jonge Soester post-punkgroep. Vorig seizoen te gast op een van de Sjok-avonden. Aanstekelijk, elektrifi- cerende dansmuziek is hun motto. Een jonge Soester post-punkgroep. Vo rig seizoen te gast op een van de Sjok- avonden. Aanstekelijke elektrificerende dans muziek is hun motto. 15.30 uur: Just a gift Een groep uit Soest en Amersfoort, die in de huidige samenstelling voor het eerst optreedt. We zijn benieuwd. 17.00 uurDoe of je thuis band Een Utrechtse formatie met Neder landstalig repertoire. Voor het eerst in Artishock te beluisteren. 21.00 uur: Pilgrim Een Amersfoortse formatie met een repertoire van melodieuze rock en swingende pop. Vorig seizoen waren zij al eens te gast op een Open Podium. 22.30 uueBouncing Party De voortzetting van de wijd en zijd ver maarde Bolly Bastaard Bende. Zelf zeggen zij: wij heten The Bouncing Party, wij maken muziek en we zijn leuk! 23.30 uur: Five Inch Symfonische rock band onder leiding van zanger René Neuburger. Zij waren verantwoordelijk voor de -diermate gezellige en swingende jaar.wisseling '84-'85 in het Artishock-gebouw (ook een Sjok-productie, trouwens 01.00 uur: Royal Luxury Een formatie waarover we helaas bitter weinig informatie hebben. Ze waren al eens op de t.v. te bewonderen en schijnen een uitermate hecht door timmerd geluid te produceren. Onze verwachtingen zijn hoog gespannen. Aanvang: 14.00uur. Entree: vrij. Zondag lj april, lj.00 uur: Ter afsluiting van het Artishock-festi- val zal op zondagmiddag 14 april een tweetal muziekfilms vertoond worden. Ten eerste de "Magical Mystery Tour", een 60 minuten durende Beatle- film uit 1967. Deze film, gemaakt voor de BBC toont enige voor die tijd nieuwe trucages, die in de jaren '70 door vele andere cineasten gebruikt zouden worden. Een doorlopend verhaal is er niet. Het is een magisch en mysterieus gebeuren op, in en om een dubbeldek-bus. Bekende songs in deze film: "The Fooi on the Hill", "Blue Jay Way" en "I Am the Walrus". Na de pauze volgt "Yes-songs" van de populaire groep Yes, met verschillende nummers uit de laatst verschenen driedubbele live-LP. Voor de fans smullen geblazen dus. Aanvang14.00 uur. Entree: (voor beide films): 5,-/leden, cjp en 65+ 4,-. Jongetje (10) ernstig gewond bij aanrijding Op de Ossendamweg deed zich vorige week woensdagmiddag een ernstig on geval voor, waarbij de 10-jarige Alex A. uit Soest zodanig gewond raakte dat hij eerst met spoed moest worden over gebracht naar dè Lichtenberg in A- mersfoort en vandaar naar het Acade misch Ziekenhuis in Utrecht. De jongen reed met zijn fiets in de richting van de Birkstraat. Toen hij zijn schou dertas recht wilde hangen raakte hij uit balans en schoot van het fietspad de rijbaan op, juist toen daar een zware met zand geladen vrachtwagen passeer de, bestuurd door de 45-jarige G.B. uit Scherpenzeel. De jongen kwam voor de vrachtwagen ten val en werd door het rechtervoorwiel overreden. Daarbij werd zijn onderlichaam verbrijzeld. In kritieke toestand werd hij per ambu lance naar het ziekenhuis vervoerd. Het levensgevaar is inmiddels ge weken. Ruiten bouwkraan vernield Van een aan de Pieter de Hooghlaan geparkeerde bouwkraan hebben onbe kenden vorige week twee ruiten ver nield. De heer J.A. uit Hengevelde deed van een en ander aangifte bij de politie. De schade bedraagt ca. 400 gul den. ♦i

Soester Courant | 1985 | | pagina 11