0//0H \J ca UW MOOISTE DIA NU OOK UW MOOISTE FOTO Borg-personeel ernstig ongerust over toekomst en werkgelegenheid sclioemnkcr Info 85informatiedag van patiëntenverenigingen en Kruisvereniging Gemeentebestuur gaat weer overleggen met Strumpel over hinderwet-ontheffing TUMLUKEAKTIE lbrilmodef WOENSDAG 10 APRIL 1985 SOESTER COURANT PAGINA 3 'Wij zijn overal buitengelaten' Bang&OlufsenfÉj van Schoemaker kantoor- hulpmiddelen KI/I/IEK INKEL CDA-soos in Soesterberg Minister Smit-Kroes in Soest 10x15cm. [BU WWW W Speciale middag voor wie oorlog in Soest hebben meegemaakt Commissie fluit College terug "We hebben de indruk dat de gemeen teraad eerst de bezuinigingen heeft rondgemaakt, voordat men zich reali seerde wat de consequenties zijn. Arti- shock en de Borg zijn nu eenmaal de grootste subsidie-ontvangers. Daar is op papier in gestreept om de gemeente begroting rond te krijgen, en de uitweer- king moet nu onder grote druk haar beslag krijgen. Wij krijgen daarbij als personeel van de Borg het wrange gevoel dat het hele plan op papier is gezet zonder dat menselijke gevoelens een rol hebben gespeeld." Het personeel van De Borg - 7 mensen, verdeeld over 4,5 formatieplaatsen - maakt zich ernstig ongerust over de manier waarop de bezuinigingen in de sector Welzijn, waartoe het gemeente bestuur vorig jaar heeft besloten, wor den gerealiseerd. Zoals bekend leiden die bezuinigingen ertoe dat Artishock - met name de stichting, want de vereni ging met dezelfde naam heeft intussen laten weten er niets meer voor te voelen - in het komende najaar (1 september, is de bedoeling) intrek neemt in het ooit als dorpshuis opgezet te gebouw in Overhees. De kranten hebben al bol gestaan over deze ingrijpende ontwikkelingen en vooral de commotie over de wrijvingen tussen vereniging en stichting Arti shock heeft daarbij veel aandacht ge kregen. Onbekend bleef tot dusver welke positie werd ingenomen door het personeel van De Borg, dat toch in hoge mate betrokken is bij de ontwik kelingen. Een verklaring daarvoor ligt in het feit dat het Borgpersoneel niet zélf recht streeks in verbinding staat met het gemeentebestuur, maar vertegen woordigd is door het eigen Borg-be- stuur. Drie van de vijf leden daarvan zijn benoemd door de gemeenteraad en het zou in de rede liggen te veronder stellen dat de kontakten tussen Borg- bestuur en gemeente zo intensief zijn dat er sprake is van een goede commu nicatie. Het Borgpersoneel heeft die overtuiging niet, althans niet meer. Betere entree "We geven geen oordeel over het bestuur, maar we hebben wel eens het gevoel dat het zelf ook niet goed geïnformeerd wordt. We twijfelen ook niet aan de goede wil van het bestuur. We merken wél dat Artishock kenne lijk beter en veel eerder op de hoogte is. Misschien heeft dat met persoon lijke relaties te maken... Het lijkt er wel eens op dat de stichting Artishock een veel betere entree heeft bij de gemeente dan De Borg." Een voorbeeld: de mensen van de Borg hoorden vorig jaar voor het eerst van de - later gewijzigde - plannen uit de krant, naar aanleiding van de begro ting van de gemeenteraad. "Toen werd al de mogelijkheid geopperd dat Arti shock zijn intrek zou nemen in De Borg. Al die opwinding over de finan ciële gang van zaken bij De Borg... wij werden de dupe van de bezuinigin gen bij andere instellingen en partici- panteri, zoals de Sportstichting, U( shock zelf, de CMD (Centrum Maat schappelijk dienstverlening). Terwijl het toch vreemd is dat de CMB wegens bezuinigingen hier weggaat, en sinds een paar maanden wél ruimte heeft in het Medisch Centrum Overhees. Dat komt omdat er geen doelsubsidies werden verstrekt, zodat iedereen zelf mocht weten hoe hij de bezuinigingen invulde. De Sportstichting heeft ook op allerlei manieren geprobeerd aan haar verplichtingen te ontkomen." Was er in het begin nog sprake van een soort fusie, nu is de ontwikkeling duidelijk uitgedraaid op een overname van De Borg door Artishock. Dat geeft de personeelsleden van De Borg een onaangenaam gevoel. "Je hoort van alle kanten kritiek op het beleid van wethouder Frans Kingma, maar er is niemand geweest die hem heeft terug gefloten. Je krijgt langzamerhand het gevoel dat de gemeenteraad het maar laat aansudderen, maar intussen wordt er van alles uitgedacht en ten slotte wordt iedereen - vooral wijzelf - door de besluiten overrompeld." Buitenspel In dat verband wijzen De Borg-mensen (het noemen van hun namen vinden ze voor dit vraaggesprek niet opportuun) op de verbouwingsplannen voor De Borg, die zo'n 200.000 gulden moeten gaan kosten om het gebouw aan te passen aan de wensen van Artishock. "Het moet nog wel door de raad worden goedgekeurd - tenminste, dat geloven wij - maar het is op voorhand al rond. De schilder loopt al op te meten. Dat zal er wel bij horen, maar gevoelsmatig staan wij buitenspel. De plannen zijn kennelijk al in een veel concreter stadium dan wij hier we ten." Frappant vinden De Borg-mensen het dat er met hen nooit overleg heeft plaatsgehad. "Wij zijn overal buiten gelaten. Kingma is op óns verzoek hier in januari een keer geweest, en beloof de toen dat er half februari vervolg overleg zou zijn om te praten hoe het verder zou gaan- met het personeels- plaatje, maar we hebben hem nog niet gezien. De programmering is intussen kennelijk wel rond. Het Borg-bestuur weet niet meer dan wij weten." Bij het gesprek in januari heeft Joop van Tol (Chef bureau Welzijn van de gemeente Soest) laten doorschemeren dat er uiteindelijk 5formatieplaat sen bij De Borg/Artishock zouden ko men. Nu zitten beide instellingen met 7% formatieplaatsen. "Dat betekent dat er dus twee uit moeten, maar we hebben nog geen idee wie dat zullen zijn. Die onzekerheid is frustrerend. De datum waarop er een definitieve uit spraak zou komen wordt steeds ver schoven. De activiteiten worden al lang voorbereid en gepland, maar wat er precies met het personeel gaat gebeuren is nog volstrekt onbekend." Ongerust Het personeel van De Borg is zeer ongerust over de nu ontstane situatie. "Men had ons wel eens bij elkaar mogen roepen. Hoe worden de mensen in de nieuwe opzet ingepast, wie gaat wat doen, welke taken blijven er over? Stel dat er van ons maar vier of vijf mogen blijven. Hoe kunnen we dan zo blijven werken? Wie voelt zich daar nu gelukkig bij?" Eén van de dames merkt in dit ver band op'Het is toch idioot dat je naar de dokter moet om zenuwtabletten! Je maakt ons niet wijs dat het allemaal zo moet zoals het nu gaat, en dat het niet anders kan." "Het is geen faire manier van met mensen omgaan", vinden ook de ande ren. "Straks ga je op vakantie, en dan kom je terug en dan ligt er een briefje in de bus dat je bedankt bent. Daar zijn we wel eens bang voor." Voor de mensen van Dé Borg speelt bovendien nog een ander element een grote rol. "Door al die verhalen over de tekorten van De Borg hebben buiten staanders de indruk gekregen dat wij hier maar wat aanrommelen. Maar we hebben er hier alles aan gedaan om er van te maken wat ervan te maken is, •Jihefchèel veel inzet. En daarom verdie nen we deze behandeling «iet. Wij hebben de zaken niet laten sloffen of er met de pet naar gegooid!" De personeelsleden van De Borg willen nu eindelijk wel eens horen waar ze aan toe zijn. En dat willen we horen van diegenen die echt de dienst uitma ken. Nu wordt het zo lang mogelijk vooruitgeschoven, lijkt het wel. Dan moet er weer gewacht worden op een advies of een uitspraak van steeds weer een andere commissie..." Zeuren Sommige personeelsleden hebben nog al wat moeite met een bepaalde poli tieke partij in Soest, met name de Partij van Arbeid. "Mede door hun inzet is De Borg tot stand gekomen, en mede door hun inzet wordt De Borg ook weer opgeheven. Zo komt het tenmin ste wel op ons over. Ze stonden vijfjaar geleden allemaal zo achter de opzet van het dorpshuis, maar nu wordt het zonder veel boe-of-bah weer teniet gedaan, en zonder rekening te houden met de mensen die er werken. Milly van Stiphout zei bij de opening: als er Se De Deense vormgevers van beeld en geluid 'n klasse apparaat bij 'n topdealer B&O VHS met 3 jaar garantie' 2095 Schoemaker is dealer van B&O voor Soest. Kleuren TV,N video en stereo apparatuur van topklasse met drie jaar garantie. Voor mensen die anders denken, kom en kijk bij: Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 van Tipp-Ex tot letterbord van globe tot attaché-koffer van vulpen tot opbergwand opmerkelijk kompleet voor kantoor en particulier. Donderdag koopavond. Eigen parkeerterreinen. Julianaplein/Leusderweg Amersfoort. 033 - 631824* Man gewond bij vechtpartij tussen honden Toen de heer G. B. vorige week op de Laanstraat zijn beide honden uitliet ontmoette hij een bekende, de heer S., die eveneens in het gezelschap van een hond was. De beide heren raakten in gesprek, evenals de honden, zij het dat de dieren elkaar veel minder vriende lijk bejegenden dan hun eigenaars. Er ontstond een flinke vechtpartij tussen de dieren, waarbij de B. onfor tuinlijk ten val kwam, waardoor hij aan zijn knie werd gewond. Een toe vallig passerende arts kon echter eer ste hulp verlenen en de heer B. door sturen naar het ziekenhuis. Op donderdag 11 april a.s. wordt weder om de bekende CDA-soös gehouden in De Hoeksteen te Soesterberg. Aanvang 20.00 uur. Deze soos is bedoeld om de Soester bevol king en verenigingen in staat te stellen hun problemen met het gemeentebeleid ter kennis van de CDA-fraetie te brengen en daarover te discussiëren. geld bij moet, dan moet de gemeente niet zeuren, maar je ziet wat er ge beurt. Er wordt nu wél gezeurd, en hoe!" De onzekerheid waarin het personeel verkeert heeft ertoe geleid clat inmid dels één van hen besloten heeft een andere baan aan te nemen. Voor de overigen ligt dat anders. "Waar kun je naar toe? En je loopt ook het risico dat je straks maar een baantje aanneemt, omdat je denkt dat je maar beter weg kunt zijn voordat je ontslagen wordt, en dat je dan later hoort dat je toch kunt blijven. Wat moet je dan doen?" Alles wordt anders in De Borg, dat is wel duidelijk. Er zijn grootse planden voor allerlei aanpassingen, voor een bedrag van twee ton, alleen de bow lingbaan blijft daarbuiten. "De omzet van de bar moet daar nu eenmaal grotendeels vandaan komen. Maar als alleen de baan plus een stukje van de bar en wat tafeltjes en stoelen blijven bestaan, dan kunnen de grotere gezelschappen hier ook niet meer te recht. Dat zou wel eens zo'n 100.000 gul den kunnen schelen." Met hun ervaring en kijk op de zaak hebben de personeelsleden van De Borg toch heel wat bedenkingen. "Er is genoeg aanleiding om te twijfe len aan het succes van de hele operatie die het gemeentebestuur voor ogen staat. Waar komt het nu op neer? Dat ze straks een gebouw kwijt zijn, het Artishockgebouw, en dat scheelt dan 100.000 gulden per jaar. Maar ze zijn veel meer geld kwijt aan de aanpas sing van De Borg, en dat gaat dan bovendien nog eens ten koste van een aantal arbeidsplaatsen." Aflopende zaak Met grote ongerustheid hebben de mensen van De Borg de laatste maan den geconstateerd dat veel instellingen die van het gebouw gebruik maakten besloten hebben weg te gaan. "Het is een aflopende zaak. Na de zomer kunnen we niets meer verhuren. Maar ook nu de bowlingbaan blijft bestaan werkt dat door. De Soester Bowling Bond, die hier elke maandag- en dins dagavond is, en De Borg toch een beetje als hun "thuis" beschouwt, heeft veel moeite met de nieuwe con- Onder auspiciën van de Ondercentrale Eemland en de afdeling Soest/Soester- berg van de VVD zal de minister van Verkeer en Waterstaat, mevrouw N. Smit-Kroes, op maandag 15 dezer een spreekbeurt vervullen in restaurant De Soester Duinen, Soesterbergsestraat 188 te Soest, aanvang 20.00 uur. Zij zal spreken over het onderwerp "Verkeer in de regio/actuele politiek". Hiermede komt de minister haar belof te na die zij deed in verband met het plotseling moeten annuleren van haar spreekbeurt op 18 december j.1. in ver band met een begrotingsdebat betref fende haar departement. Aangezien in de gemeente Soest nogal wat verkeersproblemen heersen wordt een grote opkomst verwacht. stellatie. Ze vragen zich af of ze zich hier nog wel thuis zullen kunnen voe len." Het is een vraag die kennelijk niet alleen voor de SBB geldt, maar in verhevigde mate voor de zeven man nen en yrouwen die de laatste jaren met al hun inzet in De Borg hebben gewerkt en zich met de nieuwe ontwik kelingen allerminst gelukkig voelen. Ze verdienen in elk geval op de kortst mogelijk termijn volstrekte duidelijk heid te krijgen over hun toekomstige positie, is de afrondende conclusie. Omdat het ook hier weer niet alleen om de kille cijfers gaat, maar vooral om de mensen. En die zijn daar tot nu toe vrijwel achter verscholen gebleven. Op zaterdag 20 april a.s. gaat in het Medisch Centrum, Nieuweweg 14 te Soest, om 10.00 uur een informatie markt van start, waarop een groot aan tal patiëntenverenigingen en de kruis vereniging vertegenwoordigd zullen zijn. De officiële opening wordt om 11.00 uur verricht door burgemeester rar. P. Scholten. Het geheel is een gezamenlijk initiatief van de werkgroep Soest van de Diabe tes Vereniging Nederland en de Kruis vereniging. De werkgroep wilde een andere benadering zoeken om wat meer mensen van het bestaan van de diverse patiëntenverenigingen op de hoogte te stellen. Heel veel mensen (patiënten, familie leden en/of kennissenweten vaak niet eens, dat er ook voor hen een patiënten vereniging bestaat, die hun belangen kan behartigen en informatie geeft. Naast die taken moet een patiëntenver eniging ook de integratie van patiënten in de maatschappij bevorderen, zodat ze als volwaardige leden worden be schouwd. De organisatoren hopen dat niet alleen patiënten, maar vooral ook andere ge- interesseerden de markt zullen bezoe ken. De volgende patiëntenverenigingen hopen deel te nemen aan Info '85: 9 Diabetes Vereniging Nederland, 0 Migraine-patiëntenvereniging, 0 Multiple Sclerose patiëntenvereni ging, 0 Epilepsievereniging Nederland, 0 Nederlandse Leverstichting, 0 Parkinsonspatiëntenvereniging, 0 Nederlandse Hartstichting, 0 Reumapatiëntenvereniging, 0 Kankerpatiëntenvereniging, 0 Vereniging vanDialyserenden, 0 Nederlandse Cystic Fibroses stich ting. 0 Nederlandse bond van Psoriasis pa- tiënteri, 0 Moermantherapie, 0 Vereniging- van Blinden en Slecht zienden, «J w* 0 Nederlandse Vereniging van Slecht horenden, i.s.m. de Slechthorenden Jongeren Or ganisatie, 0 Stichting Patiënten Educatie. Daarnaast zullen de Kruisvereniging, een apotheker (van 10.00-13.00 uur) en de AROS (de ziekenopmroep aanwezig zijn. In de bovenzaal van het gebouw worden tekenfilms gedraaid voor de kinderen. Daarbij is kinderop pas aanwezig. Tevens is daar koffie, thee en appelsap te verkrijgen. In de loop van de ochtend wordt een de monstratie van een blindengeleide hond gegeven. De Hartstichting zal in de middaguren een demonstratie Rea nimatie geven. Voor gehandicapte bezoekers bestaat de mogelijkheid gebruik te maken van vervoer door het Bentinck Fonds. (Vanaf 11.15 uur)y-Daarvoor kan men tót en met 13 april a.s. contact opne men met mevrouw H. Reichenberger, tel. 18836, tussen 9.00 en 10.00 -uur 's morgens. gedurende de maand april o WlAFORUK FORMAAT van kleinbeetd dia 10 *13 ol 10x10 cm. VAN WEEDESTRAAT 85 3761 CD SOEST TELEFOON 02155-13917 In het gebouw De Vijverhof in Overhees wordt zondag 5 mei a.s. tussen 15.110 en 17.00 uur een speciale middag gehouden voor de ingezetenen die de Twee de Wereldoorlog daadwerkelijk in Soest hebben meegemaakt. Dat betekent dus mensen die 55 jaar en ouder zijn. Deze middag is een speciaal onderdeel van de viering van 5 mei. De festivi teiten hiervan beginnen die zondag om 14.00 uur in de omgeving van de Borg en Winkelcentrum Overhees. wanneer het bevridingsvuur in esta fettevorm door leden van de A.V. Pijnenburg vanuit Wageningen naar Soest wordt gebracht. Rondom en ook binnen de Borg vinden die middag tal van aktiviteiten plaats. Speciaal voor hen die dus de oorlog bewust in Soest hebben meegemaakt wordt in de Vijverhof een en ander georganiseerd. Zo zullen filmbeelden worden vertoond en worden aan de hand van dia's de vijf oorlogsjaren in Soest besproken, waarbij iedereen de gelegenheid krijgt aanvullingen te geven. De toegang is vanzelfsprekend gratis. Voor een kopje koffie wordt gezorgd en de gezamenlijke Soester bakkers zorgen voor wittebrood. De stichting Oud-Soest richt een kleine expositie in over de vijf Soester oorlogsjaren. In verband met dé organisatie wil men graag weten op hoeveel mensen gerekend kan worden. Daarom het verzoek zich aan te melden bij de Vijverhof, tel. 23139 (elke werkdag tussen 9.00 en 12.00 uur). Fb staat voor Federatie belastingconsulent Een waarborg voor vakbekwaamheid, zorgvuldigheid en onafhankelijkheid bij fiscale advisering en verzorging van aangiften. Voor Federatie-belastingconsulenten gelden bindende beroeps- en gedragsregels. Nederlandse Federatie van Belastingconsulenten Nieuwe Parklaan 11, 2597 LA Oen Haag Telefoon 070 - 52 20 61 Inbraak Ferdinand Huycklaan Bij een inbraak in de woning van de fa milie W. aan de Ferdinand Huycklaan heeft de dader een hoeveelheid geld en enkele sieraden weggenomen. Een geldkistje werd later buiten de woning teruggevonden. De dader kwam het huis binnen dcor een ruit uit de keuken weg te nemen. Het College van Burgemeester en Wet houders gaat opnieuw overleggen met de heer B. Strumpel van het gelijk namige aannemingsbedrijf van grond en sloopwerken, alsmede transportbe drijf en handel in zand, grond etc. aan de Eigendomweg. Dat is de uitkomst van de discussie in de commissie Ruimtelijke Ordening, vorige week dinsdagavond, waar het voorstel ter sprake kwam om de heer Strumpel enerzijds een hinderwet-ontheffing te verlenen voor zijn activiteiten op voor noemde gebieden, maar hem ander zijds die ontheffing te weigeren voor de grond-opslag. Dat laatste niet alleen omdat het be drijf in de huidige omvang niet in de di recte woonomgeving past, maar ook op grond van klachten van omwonenden, zoals "grote visuele hinder" als gevolg van de opgeslagen bergen grond-aar- de; de vervuiling van de openbare weg, als gevolg van de modder van af- en aanrijdende wagens yan het bedrijf; de stankoverlast 'van d£* aanwezige mest- opslag;.erfrlé geluidsoverlast door o.a. de grondve'rzetmachines van het be drijf. Namens de heer Strumpel, die zelf ook aanwezig was, sprak de heer A. van der Schagt als zaakwaarnemer de commissie toe, gebruikmakend van het spreekrecht voor het publiek. Hij wees er ten eerste op dat de firma bepaald geen ééndagsvlieg mocht wor den genoemd, omdat de grootouders van de heer Strumpel al op deze plaats hadden gewoond en gewerkt. Oude Soesters Voor wat betreft het verwijt van "ille gale praktijken" merkte hij op dat de opslag al dateert van het begin van de de jaren vijftig. "Oude Soester weten nog waar de fundamenten van de vroe-, ge re loodsen hebben gestaan." Ook andere eigenaars van grond in de omgeving hebben altijd opslag gehad van grond en mest, aldus de heer V. d. Schagt. "Veel omwonenden weten dat nog best." Hij betwistte de juistheid van het voor stel en meende dat het de gemeente er alleen om te doen was dé^grond - in ver band met de voorgenomen doortrek king van.de Koningsweg - goedkoop in' handen te krijgen. Hij wees er boven dien op dat het bedrijf jaren lang de slib van het gemeentelijk compostbe- drijf had opgeslagen en verwerkt. Van natte, stinkende mest was ook geen sprake. Het feit dat de gemeente Soest voor 800 vierkante meter een bedrag van 35.000 gulden heeft geboden wees er volgens hem al op dat de bestemming "agrarische grond" niet van toepassing kon zijn. De heer Van der Schagt gewaagde voorts van diverse "pesterijen" van de zijde van de gemeente. Zo sprak hij er zijn verbazing over uit dat een strookje grond van het bewuste perceel plots klaps als "volkstuin" was aangemerkt en hij bracht nog een aantal "rare dingen" ter sprake. Zingen Over de visuele hinder merkte hij op dat die alleen werd ondervonden door mensen uit de "nieuwbouw". Dat de grote bergen het zicht aan het eind van de Koningsweg belemmeren was juist een goede zaak, omdat aich daarachter het "tentenkamp van de Evangelie-ge meente In de Ruimte bevond", waar dikwijls honderden kinderen verble ven. "Die zingen ontzettend veel, en daar heb je meer overlast van dan van de berg." Hij merkte verder op dat niemand van de firma Strumpel mocht verwachten dat deze met stoffer en blik achter ieder voertuig zou aanlopen om een kluitje aarde weg te vegen dat op de Ei gendomweg terechtkwam. Verder had de heer Strumpel in al die jaren nog nimmer één klacht over stankoverlast bereikt. Geluidsoverlast van de machi nes leek de heer V. d. Schagt ook nogal overdreven. "De machines zijn voor 99 procent op andere plaatsen aan het werk. De trein die door Soest rijdt maakt meer lawaai. Ook wees hij erop dat door naamsver wisseling de heer Strumpel de schuld kreeg van allerlei overlast die niet door hem werd veroorzaakt en dat er van gemeentewege veel foutieve informatie was verstrekt, die ook in de pers terecht was gekomen. "Dat heeft de naam van de heer Strumpel geen goed gedaan. Hij is afgeschilderd als een illegale klant, maar dat is perti nent niet waar." Hij sprak de vrees uit dat de gemeente er slechts op uit was het bedrijf dood te laten bloeden en bracht ook het werkgelegenheidsaspect onder de aandacht. Tenslotte wees hij erop dat de heer Strumpel het niet verdiende op deze manier te worden behandeld, te meer daar deze van harte bereid is om tot overeenstemming te komen. Vraagtekens "Het voorstel lijkt alleszins redeljk, maar roept toch vraagtekens op," vond Ries van Logtenstein (CDA). Hij had veel begrip voor het pleidooi ten gunste van de heer Strumpel en meende dat er gezocht moet worden naar een andere oplossing waarvoor beide partijen bereid zouden moe ten zijn "in te leveren". Wel was hij van mening dat het bedrijf er niet kon blijven, omdat de gemeente twee grote belangen in het betreffende ge bied heeftwoningbouw en de doortrek king van de Koningsweg, al wegen die niet persé zwaarder dan die van de heer Strumpel. Hij stelde voor nog geen beslissing te nemen maar opnieuw in overleg te treden om beider belangen te dienen. Van Logtensteins voorstel overviel Gert Beijen (VVD) nogal, maar hij wilde het wel steunen, in afwachting van de reactie van de wethouder. Joop van den Brakel (PvdA) merkte op dat hij door de opmerkingen van de heer V.d. Schagt een "wrange smaak in zijn mond had gekregen". Hij vroeg zich af of de kaarten wel op de juiste manier geschud waren en sloot zich bij het idee van Van Logtenstein aan. Hij drong erop aan het bedrijf de gelegenheid te geven zich op een andere plek te ves- 0 De enorme berg aarde langs de Ei gendomweg, waar het verkeer van de Koningsweg als het ware tegenop rijdt, roept bezwaren op. Foto: Herman van Dam tigen, opdat het daar voor 100 procent zou kunnen functioneren. Adriaan Pothuizen (D'66) verklaarde zich zonder omhaal eveneens voor uit stel en hernieuwd overleg, en Jan Visser (Prog. Soest) merkte op dat het bedrijf so-wie-so niet op de huidige plaats thuishoort, al hoorde hij liever kinderstemmen zingen dan dat hij tegen de grondberg moest opkijken. Enerzijds vond hij dat de gemeente ge lijk had, maar anderzijds moest de zorg voor de burger voorkomen dat een bedrijf zomaar opgedoekt zou moeten worden. J. Ebbers (VVD) wilde meer weten over de onderhandelingen die in het verleden met het bedrijf waren ge voerd, en vooral waarom ze destijds gestagneerd waren. Waar J. van Garderen (SGP/GPV/RPF) liet weten dat hij de indruk uit het stuk kreeg dat de gemeente nooit iets had gedaan. "Wat in het voorstel staat, daar is wel iets van waar, maar niet veel." Voorzitter Plomp maakte de balans op door vast te stellen dat de commissie afzag van een advies, zodat het voorstel ook niet in de raad behandeld zal worden. Hij zegde toe snel in overleg met de heer Strumpel te zullen treden en de wrijvingen op zo kort mo gelijke termijn uit de wereld te helpen. Kom toch eens naar een^ om een dan u denkt. ajnnerMaï niet modenieuw en kwiumtiefmetzobest-leder^mag XÏ'tSeNsVh goedkoper. ZUIDPROMENADE TELEFOON 12874

Soester Courant | 1985 | | pagina 3