UITNODIGING VOOR EEN TEST-SHOW Auto Alblas B.V. Smeeing occasions voor gegarandeerd rijplezier 'jaaarenlang'! auto smeeing Natuur O Nabij ALLE TYPEN ZIJN TE BEWONDEREN IN ONZE GROTE SHOWROOM VÓL ALFA'S Brandsma neemt verbouwde winkel in gebruik Schilderijen van José van Tubergen in 'De Bereklauw' Meningen van lezers Zure regen wandeldag yÏCtLEf PAGINA? WOENSDAG 10 APRIL 1985 SOESTER COURANT PAGINA 9 Na een afspraak (tel. 02155-12334) kunt u ook één van de testauto's berijden. Wij zien U graag op DONDERDAG 11 APRIL VRIJDAG12 APRIL ZATERDAG13 APRIL UW ff DEALER 120 vierkante meters erbij in Hartje-Zuid Insekten om ons heen: in huis en in de tuin Opdat hun offer niet tevergeefs zij Uitgebreid assortiment top-occasions met Koningsweg 14 - Soest Tel.OUJï-13227 HU U00RDELIEB G0RDVRER reinigen UII! 5T0RIERV UERVER Q75 ot» per m THPVTER reinigen Aanstaande zaterdag Grote Rommelmarkt in Soest KETTING FORMULIEREN Van Weedestraat 251 - Soest - Tel. 02155-12334 Wie op Goede Vrijdag en Paas-zater- dag in het gezellige winkelcentrum "Hartje-Zuid" is geweest, heeft kennis kunnen maken met de fraaie nieuwe winkel van Brandsma, waar een rijk assortiment verf, behang en glas te koop is. De heren en dames achter deze verbou wing hebben de zaak wel zeer nauw keurig gepland. Wie op langere termijn kan voorzien dat zijn winkel er precies met Pasen uitziet als een vrolijk, bontgekleurd, smaakvol Paas-ei, moet een krachtige vooruitziende blik heb ben. De vlaggen wapperen dartel, door het Winkelcentrum liep op zaterdag een schetterend orkestje rond, dat met assistentie van een paar lief lijk uitzien de dames waardebonnen uitdeelde, ge drukt op de achterzijde van een mon stertje behang. Daar moet goed over zijn nagedacht... Ruimte Het is pas acht jaar geleden dat de firma Brandsma een fikse verbouwing doorvoerde. Ook toen al was de meta morfose opmerkelijk. Daarvoor was er sprake van een ferme dorpswinkel, maar daar werd radicaal mee afgere kend. Er ontstond een gezellig advies centrum, dat qua naambekendheid tot ver buiten Soest hoog genoteerd kwam te staan. En nu, met ingang van Pasen 1985, kwam daar nog eens 120 vierkan te meters bij. Op de plek waar tot voor kort een houten schuur dienst deed als glasmagazijn, is een aanbouw uit de grond gestampt, die de firma Brand- ma in één klap tot een hypermoderne vraagbaak maakt voor alles op het gebied van schilderen en verven, auto- lak-onderhoud, behang- en aanverwan te interieurartikelen, en glas. En na tuurlijk horen daar tientallen accessoi res bij, die overzichtelijk bij iedere groep artikelen staan op- en uitgestald. De heer A. Pot, die de dagelijkse leiding van de Brandsma-winkel heeft, licht glunderend toe dat de indeling van de diverse sectoren optimaal en in overleg met tal van deskundigen tot stand is gebracht. Pot legt uit: "Als je binnenkomt heb je meteen een goed beeld van de indeling. De centrale toonbank is recht tegen over de ingang, met als achtergrond het gehele assortiment kunst-schilder artikelen, waarbij ook de benodigdhe den voor de sterk in de belangstelling staande zgn. volksschilderkunst zijn opgenomen. Loop je naar rechts dan kom je in de "behang-corner" terecht. Een ruime keus met alle daarbij beho rende zaken als lijmen, messen, ste kers enzovoort. Aan de andere kant, tegen de langste wand, een zee van kleuren. Verf voor alles en iedereen, het is bijna ondenkbaar dat we iets niet zouden hebben. Meteen aansluitend in het midden een compleet programma voor het onderhoud aan de carrosserie van de auto." De heer Pot is onvermoeibaar en neemt ons mee naar het achterste deel van de nieuwbouw en gaat verder: "Hier rechts onze meng-hoek, daar maken we alles precies op kleur en zonder extra kosten, meneer, en daar de glas-hoek met de grote ruime snij tafel. Alles op maat waar u bij staat, dus wat kan er mis gaan? Hier de rekken met sierglas, kunstig van ach teraf verlicht, zodat je een uitstekende indruk krijgt van de effekten die dit soort glas opbrengen, en daar staan de grotere blikken en bussen verf en toebehoren voor wat wij noemen de groothandel. Voor de vak-schilder heb ben we ook een prachtige reeks gereed schap". Pot pakt een kwast en stelt vast: "noem mij een tweede adres in heel Het Gooi, waar zo'n kwast te koop is. Topkwaliteit, maar wel iets duurder natuurlijk." Kwaliteit en prijs De heer Pot vindt het wel spijtig dat er bij het grote publiek nogal wat misver stand heerst over de prijzen en kwali teiten. "Het is wonderlijk, maar men denkt vaak dat je voor een klus op zolder of in de schuur of garage wel met een wat mindere verf toe zou kunnen. Erger nog, men denkt goedko per uit te zijn. Als ik het op vijf cent na nauwkeurig ga uitrekenen, dan zullen er best wat losse winstjes zitten aan het gebruik van een onbekend merk, maar vergeten wordt dat men er meestal verder voor moet rijden, dat men onvolledig advies krijgt en dat de hoeveelheden die men koopt tot resten leiden die dan weer opdrogen en ga zo maar door. We willen in onze publiciteit in de toekomst meer aandacht gaan vesti gen op de totaliteit van ons verkoop- programma, want je kunt bij ons goed en goedkoop terecht hoor, als u de zolder een fraai kleurtje wilt geven. Een goed advies is toch ook nooit weg? Nou dan!Het is overduidelijk dat Pot en zijn mensen enthousiastelingen zijn. Vaklui die weten waar ze over praten en die bij alles wat ze doen vooral hopen op de terugkeer van de klant bij een volgend karwei. We hebben het al geschreven: wie een planning maakt zoals de denkers bij Brandsma, hebben een goed gevoel voor timing. Juist nu, aan het begin van het voorjaar, waar iedereen de kriebels krijgt en overal aan de slag wil, is het "gelikt" om een nieuwe fleurige zaak te heropenen. "We zijn eigenlijk niet helemaal dicht geweest", zegt Pot, "maar op het laatst werd het wel stil. Het was hier een rommeltje, de cliënten moesten over allerlei dingen en bergjes heen stappen. Dat winkelt niet fijn, maar we vonden het toch beter om paraat te blijven. Het ongemak wordt nu toch wel goed gemaakt, denken wij." Wij denken dat ook. Het is een lust voor het oog, voor de zelf-doener en voor de vakman, die zelfs een eigen ingang heeft. Aan de hand van duidelijke borden waarop de naam "Brink-Mo- lijn' staat geschreven, kan de professi- lijn' staat geschreven, kan de profes sionele schilder achterom snel aan de beurt komen. De groothandelshoek is door een speciale deur bereikbaar. Aan alles is gedacht, dat is wel duidelijk. Populair Brandsma heeft naast de voor de hand liggende produktenseries, ook een aan tal aanleunende populaire neven- aktiviteiten. U kunt er uw schilderijen en foto's keurig laten inlijsten en u kunt er diverse attributen huren zoals af- stomers, plaktafels en meer van dat soort onontbeerlijke hulpmiddelen. U vindt er spiegels, ophangvoorzienin- gen, plakletters, en zelfs schuurmachi- nes, speciaal voor schilderwerk. Ook plakplastics op rol in vele dessins staan keurig op een rek op u te wachten. Onnodig eigenlijk te vermelden dat dat ook geldt voor schuurpapieren, voor idem-rollen, kit en kitspuiten, hand schoenen, staalwol, borstels, scharen, band om af te plakken, bokkepoten, radiatorenkwasten, verfspuiten... Wie er nog niet is geweest moet er op een holletje naar toe. De opbergkratten die voor één gulden te verkrijgen waren bij besteding van tenminste 75,- zullen wel op zijn, evenals de gratis paas-eieren die kwistig over de toonbank gingen. Maar verder kunt u er continu perfekt aan uw trekken komen. Goede, vakkundige en zelfs uiterst charmante bediening! Bij de nieuwe, ruime Brandsma aan de Soes- terbergsestraat in Hartje-Zuid. De heer Pot nog even: "Volop parkeer ruimte!" Voorstellingen met bloemen centraal Vanaf vrijdag 12 april a.s. is er in het kunstwinkeltje "De Bereklauw", Steenhoft'straat 63, Soest; een tentoon stelling te zien van recent werk van José van Tubergen uit Weesp. Bijna twee jaar geleden exposeerde José eveneens in het Soester kunstwin keltje. De prachtige monumentale etsen, die zij toen tentoonstelde hebben plaats gemaakt vooreen geheel andere techniek, het aquarelleren. Het is een mooie, frisse, heldere vrom- geving die José van Tubergen laat zien. De planten en bloemen in zachte, vrolijke tinten hebben een voorjaars achtig karakter. Hoe eenvoudig de on derwerpen ook zijn, José laat duidelijk zien dat zij de waterverftechniek even goed beheerst als het grafisch werk, waarmee zij grote bewondering oogstte op eerdere exposities. Geboren in 1946 te Amsterdam, volgde zij de opleiding gebonden grafiek aan de kunstnijverheidsschool in Amster dam. I ter bekwaamde zij zich in de grafische vakken en het maken van sieraden. In 1973 kreeg zij het meester teken voor edelsmeden aan de Gerrit Kietveld-Akademie. Zij was twee jaar werkzaam als industrieel ontwerper en werkte daarna vijf jaar als grafisch ontwerper. Zij woont en werkt nu als zelfstandig kunstenaar in Weesp, waar zij voorna melijk grafisch werk verricht. De laatste tijd maakt zij naast het gra fisch werk ook aquarellen. Zij trok hiermee veel belangstelling op haar laatste tentoonstelling bij Delta l.Ioyd in Amsterdam. Nadrukkelijk is in hhaar werk de liefde voor de natuur terug te vinden in al zijn eenvoud. Haar werk blijft daarin so- 9 José van Tuben/en (35) bezit/ met een houtsnede. ber, maar wel ontroerend mooi. Zij toont de bloemen en planten in al hun pracht, zoals zij zijn. José van Tubergen exposeerde eerder in Galerie Ekster in Leeuwarden, Het Stadhuis en de bibliotheek in Weesp, Galeire Hans Winkel in Amsterdam, Het Vrouwenhuis Lilith in Hilversum en de Dromedaris in Enkhuizen. De schilderijententoonstelling van José van Tubergen in "De Bereklauw" duurt tot 3 mei a.s. De openingstijden zijn dinsdag t/m vrijdag van 10.09 tot 12.60 uur en van 14.00 tot 13.00 uur, v rij- dagavond van 19.00 tot 21.00 uur en za terdag van 10.00 tot 17.00 uur. KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ TUINBOUW EN PLANTKUNDE Nuttige en schadelijke, mooie en af schrikwekkende, graag geziene gasten of meermalen verwenste bezoekers: er zijn in Nederland wel 30.000 soorten in- sekten. Men vindt ze overal op zicht bare en onzichtbare plaatsen in de tuin, in het huis, in het water. De heer A. van Frankenhuyzen, mede werker van de Plantenziektekundige Dienst '(kortweg: P.D.te Wageningen zal proberen de wereld vanuit het in sect te laten zien. Waarom is de Import van insekten uit vreemde landen zo'n gevaar voor onze tuinbouw? Deze in sekten missen in onze omgeving meest al hun natuurlijke vijanden en kunnen dan een regelrechte plaag worden. In sekten en planten hóren bij elkaar. Het is zeer interessant het verband tus sen beide eens nader te bekijken. Een zeer bekend voorbeeld is de voort planting van de plant door bestuiving. ("bloemetjes en bijtjes"). Wist u ove rigens, dat wespen in de bestuiving een minstens zo belangrijke rol spelen als de bijen? Sommige insekten zijn geheel aan één plant aangepast, an deren zijn in voortbestaan of voedsel voorziening minder afhankelijk. Binnenshuis wordt de bladluis vanwege zijn tomeloze vernielzucht ge vreesd. Alleen al van de bladluis be staan er 600 verschillende soorten. Mochten insekten leiden tot overlast in huis of tuin, grijp dan niet meteen naar de spuitbus, maar probeer eerst door mechanische methoden en door verbe teren van de conditie van de plant de beestjes te verdrijven. Dinsdagavond 16 april a.s. zullen deze en nog vele andere onderwerpen aan gaande de insektenwereld worden be sproken. Deze groei en bloei-lezing vindt plaats in het Medisch Centrum aan de Nieuweweg (hoek Smitsweg) en begint om 20.00 uur. Niet-leden van groei en bloei zijn van harte welkom tegen een bijdrage van ƒ3,-. Noteert u alvast: Zaterdag 20 april a.s. zal op het terrein van de gemeentekwekerij aan de Mo lenstraat de jaarlijkse Voorjaarsruil beurs plaatsvinden. Vaste planten, zaad, bollen en knollen, maar ook stek jes van kamerplanten zijn van harte welkom. Volgende week komt méér in formatie. Zondag 5 mei 1985 zal het 40 jaar geleden zijn dat de capitulatie van de laatste resten der Germaanse Horden in ons land een einde maakte aan een 5 jarig schrikbewind, dat zijn weerga in onze geschiedenis niet heeft. Onze bevrijding is mogelijk geworden omdat talloze Amerikanen, Canadezen Engelsen en Polen bereid waren, om desnoods het hoogste offer te brengen om het perfide systeem van het 1000 jarige rijk met wortel en tak uit te roeien. Teveel hunner rusten op de erevelden. Terwijl er vreugde was om onze bevrij ding, waren er toen reeds krachten die meenden er profijt van te kunnen hebben om de vernietiging van het Nazibeest naar zich toe te praten. Zij deden net alsof alléén hun geestver wanten hadden gevochten. Het tijdstip hiervoor was echter nog te vroeg, want velen herinnerden zich maar al te goed hoe Von Ribbentrop een overeenkomst had gesloten met Molo- tov, waardoor Stalin en Hitier Polen konden verdelen. Met de bezetting van Estland, Letland en Uthauwen had Stalin al bewezen uit hetzelfde hout te zijn gesneden als de Führer van het derde Rijk. Al direct na de bevrijding begon men de feiten te verdraaien en de geschiedenis te vervalsen. Men verving Nationaal - Socialisme door Fascisme. In feite een te grote eer want het Italiaanse fascis me was, hoe slecht ook, slechts een slap aftreksel van het Duitse nazisme. De Sovjet propagandamachine sprak ech ter meteen al van fascisme, dus ook hun sympathisanten. Zou hun misbruik van het woord socialisme als camou flage van het communisme hier aan ten grondslag liggen? Het Hongaarse drama, het einde der Praagse lente, de Berlijnse Muur, de vervolging van Joden en Christenen in de heilstaat zelf, zijn even zo vele bewijzen van de onmenselijkheid van dit systeem. De gebeurtenissen in Afghanistan wijzen ons er wederom op dat het door Lenin aangegeven einddoel nog steeds centraal staat in hun poli tiek. Omdat de Sovjet Unie met haar sate- lietlanden zich steeds meer offensief ging bewapenen, werd het Westen gedwongen om zich binnen een bond genootschap op de verdediging tegen agressie voor te bereiden. De duur betaalde vrijheid mag niet verloren gaan! De aard en omvang van de bewapening in dit bondgenootschap zijn zuiver verdedigend en het is onbegrijpelijk dat de Oostbloksympathisanten moord en brand schreeuwen. Onbegrijpe lijker is nog dat wij de potentiële tegenstander inspraak geven in de keuze van onze bewapening. Van de vele landgenoten, die met de geallieerden, zich hebben ingezet om de bevrijding in 1945 mogelijk te maken staan zeer velen van harte achter dit bondgenootschap en rekenen het hun plicht, om mede namens de gevallenen, te voorkomen dat 1940 zich herhaalt! Evenals ieder redelijk den kend mens wijzen zij overbewapening af en zijn zij voorstanders van tweezij dige ontwapening. Zij wensen echter niet het vernietigde Nazidom te verruilen vooreen systeem met dezelfde ingrediënten als concen tratiekampen, jodenvervolging en mis- bruik van de psychiatrie. Onder deze deelnemers aan de strijd zijn er die zich hebben aangesloten bij de "OSL - Stichtingen voor Vrijheid en Veiligheid" en menen in dit samen werkingsverband tezamen met de le den van "Contructief Jong Nederland" een middel gevonden te hebben om de afbraak van hun idealen te stoppen. Natuurlijk hebben zij geen enkele sympathie voor rechts extremistische ondemocratische organisaties. Zij wensen deze even hard te bestrijden als die uit de linkerhoek. Wij wensen Vrede en Vrijheid en geen dictatuur, ook geen dictatuur van de straat. De offers mogen niet tevergeefs zijn geweest. De Werkgroep het Sticht van de Stich tingen voor Vrijheid en Veiligheid wil len omstreeks de 4e en 5e mei via een advertentie o.a. in dit blad uiting geven aan de dankbaarheid jegens onze be vrijders èn aan de dankbaarheid je gens hen die door hun inzet, soms ver van huis, onze vrijheid en veiligheid garanderen. Daar wij een ongesubsidieerde organi satie zijn die subsidies principieel af wijzen en onze fondsen beperkt zijn, verzoeken wij een ieder, die zich door deze actie aangesproken voelt, te hel pen deze actie tot een succes te maken. Uw financiële steun wordt op prijs gesteld en alle gelden zullen In zijn totaal aan de advertenties worden besteed! BankrelatieRabobank Soesterberg Rek. no. 37.52.02.151 t.n.v. Werkgroep 't Sticht OSL- Stichtingen Soesterberg Girorekening van de bank 217131 B. Vermeulen Dr. Ing. H. Mol Bromfietser (15) reed onverzekerd Bij een controle op de Nieuwstraat hield de politie vorige week de 15-ja- rige A.W. uit Soest aan. Niet alleen had hij niet de vereiste leeftijd om op een brommer te mogen rijden, het voertuig bleek evenmin te zijn verzekerd. BOVAG garantiebewijs 3-12 maanden extra zekerheid gunstige financierings mogelijkheden inruil alle merken mogelijk alle auto's warm en droog binneTT Openingstijden van 9.00-18.00 uur, vrijdag: koopavond van 19.00-21.00 uur MITSUBISHI - OCCASIONS - /f/Z/A/T/ IVN Eemland, vereniging ter bevordering van het natuur- en milieubesef. Afdeling van het landelijk Instituut voor Natuurbeschermingseducatie IVN. Zondag Ui april a.s. ln de week van 14 tot 21 april a.s. wordt een internationale aktieweek gehouden. In Nederland wordt de aktie "Bosalarm" georganiseerd door vrij wel alle verenigingen en instanties op het terrein van natuurbehoud en na tuurbeheer. Ook het IVN werkt hieraan mee. Zondag 14 april a.s. worden in iedere regio wandelingen gehouden. Tijdens deze wandelingen kunt u de gevolgen van de zure regen leren herkennen. Zondag 14 april. Kasteel Groeneveld, Baarn: 10.00 uur, 12.00 uur en 14.00 uur: Zure regen-wandelingen. De geplande IVN-wandeling wordt ver plaatst naar Kasteel Groeneveld. In het kasteel is de zure regen tentoonstelling nog tot en met mei te bezichtigen. Het leek ons goed start en einde van de wandeling voor het kas teel te doen plaatsvinden. Tijdens de wandeling zullen de gevolgen voor de leefgemeenschap in het bos worden be sproken. goed en toch voordelig zelfs van donker naar lïdit SOEST Van Weedestraat 40 Winkelcentrum "De Smitshof Soesterbergsestraat 10 ■- Nog drie nachtjes slapen en dan wordt weer een daverende Rommelmarkt van de A.V. Pijnenburg gehouden. De plaats is weer de grote hal van de fir ma Van Asch aan de Industrieweg 37. Die zaterdag 13 april is de hal opnieuw omgetoverd tot de grootste overdekte markt van Soest. Tussen 9 en 16 uur kan het publiek daar terecht bij de tientallen stands vol met zeer waardevolle spulletjes. Zo zijn er stands met huishoudelijke artikelen schoenen, aardewerk en meubels. Ook op speelgoedgebied is er een enorm aanbod. En wat te denken van de honderden boeken die daar liggen te wachten op nieuwe eigenaars. Met het oog op de komende vakantie is het he- helemaal niet gek een aantal boeken mee te nemen of een paar spelletjes voor de jeugd. Dat kan de vakantie vreugde alleen maar vergroten. Verder laat het aanbod een grote hoe veelheid verlichtingsartikelen zien zo als buitenlampen, hanglampen en schemerlampen. Verder zijn er diver se radio's, televisies, wasdrogers, gas fornuizen en koelkasten die alle op deugdelijkheid zijn gekontroleerd. Wanneer men iets speciaals zoekt, de Rommelmarkt aanstaande zaterdag zal het zeker hebben. Want wat te den ken van crossfietsen, boxen, speciaal fornuis met oven voor boot of caravan (op gas), zo goed als nieuwe éénper soonsbedden, poppenkasten, bijver warmingselementen, bijzettafeltjes, oude schilderijlijsten, Verkade-al- bums, boeken van meer dan zestig jaar oud, een steriliseerapparaat, een twee tal kinderburo's met vakken, militaire kleding met uitmonsteringen, oude grammofoonplaten en nog heel veel meer dingen zoals echt antiek. Voor de tuinliefhebbers heeft de A.V. Pijnenburg een 200 berkebomen te koop. Voor slechts vijf gulden kan men een boom kopen die een lengte heeft tussen de lty en 2 meter. De opbrengst van de Rommelmarkt wordt gebruikt voor de aanleg van de atletiekbaan van de A.V. Pijnenburg, waaraan de leden op dit moment hard werken. in elke samenstelling en uitvoering Onze specialiteit: Levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747

Soester Courant | 1985 | | pagina 9