rËMA osieniDam Werkloosheid vertoonde in maart redelijk forse daling Geslaagd feestconcert Gooise Operette in Molenschot Ton Meijer: 'Fel, snel en service Molensoosbijna IW-A jaar jongerenwerk voor de gemeente Soest ^AGlNAjj WOENSDAG 24 APRIL 1985 SOESTER COURANT PAGINA 13 Opnieuw groot kinderfeest op Koninginnedag bij kinderboerderij 'De Vrije Teugel' 'ene. "■de wolkwaliteit, ur tapijt koopt, iar- H i breed In Soest nu 1491 werkzoekenden Éiyk. Pakkend sluitstuk van AROS-jubileum HARTJE-ZUID 5 22949 lis op jute rtJ9 ter f 275 breed Seschikt in 8 warme als metste irantie. 3EN door ons ^ATIS GELEGD. weer voor de derde keer organiseert inderboerderij "De Vrije Teugel" in jverhees het feest op Koninginnedag >or de kinderen van 4 tot en met 12 De opzet van het feest werd de 'gelopen jaren door iedereen gewaar- [eerd en het is dan ook niet verwonder- dat we op de ingeslagen weg door gaan. Alle kinderen van 4 tot en met 12 jaar kunnen meedoen aan ons groot op- drachtenspel. Hoe gaat dat in z'n Werk? Wel, alle kinderen krijgen bij de Ingang van het terrein een gekleurde •folder. Daar wordt hun naam en leef tijd op geschreven. De kinderen van 4, 5 en 6 jaar krijgen een rodede kinderen 'an 7, 8 en 9 jaar een witteen de kinde ren van 10, 11 en 12 jaar een blauwe földer. Deze moeten ze goed bij zich "louden. Op die folder staan 40 tekenin gen van opdrachten, die op het terrein van de kinderboerderij te doen zijn. Op de plek waar zo'n opdracht of spel te loen is, ziet men een bordje hangen met dezelfde tekening erop. Ieder kind kan 30 van de 40 opdrachten doen. Bij iedere opdracht wordt punten toe gekend. De kinderen met de meeste punten krijgen aan het eind van de middag een prijs. Uit iedere leeftijds- kategorie winnen zeven kinderen een prijs. En alle kinderen maken evenveel :ans op een prijs, omdat de opdrachten r£ Welfarewerk gestart in "De Vijverhof" I Op 2 april j.1. is de afd. Welfare gestart met haar aktiviteiten op het gebied van handwerken e.d. in het nieuwe dien stencentrum "De Vijverhof" in Over- ihees. Elke dindagmiddag is men hier aan- tvezig van 14.00 tot 16.00 uur om de [geïnteresseerden te helpen met hun kreatieve arbeid, waarvoor materialen anwezig zijn. Ook degenen die de [voorkeur geven aan alleen een gezellig babbeltje, zijn van harte welkom. Deze middagen zijn niet alleen voor fjbewoners van De Vijverhof, doch ook l omwonenden zijn van harte welkom. 1 Ben t.u. geïnteresseerd kom rustig eens-. op een dinsdagmiddag langs en u Önt-' I vangt alle gewenste informatie. Tutti en Frutti. en spelletjes zo zijn samengesteld dat alle kinderen iets met hun behendig heid kunnen doen, én met hun snelheid, inzicht en kreativiteit. Het zijn dus niet de sterkste kinderen die sowieso win nen. Een verzoek aan de ouders: komt u als tublieft op tijd met uw kind(eren). Het is sneu voor de kinderen als zij niet genoeg tijd hebben om de opdrachten te doen. Want als je maar 3 of 4 op drachten gedaan hebt, heb je niet ge noeg punten voor een prijs. Aan het grote opdrachten-spel kan meegedaan worden van van 12.00 tot 15.30 uur Om 15.30 uur moeten alle folders inge- verd zijn, zodat de jury kan gaan reke nen. De kinderen en ouders kunnen dan kijken naar de nieuwste voorstelling van het clownsduo "Tutti Frutti". Zij presenteren "Tutti en Frutti beleven nieuw leven". Dit optreden dat een uur duurt zal zeker tot de verbeelding spreken van jong en oud. Met Tutti en Frutti is al afgesproken dat als het slecht weer is op Koninginnedag, zij dit programma vier keer in de binnen ruimte zullen spelen. Dan kunnen toch zo'n 500 kinderen het programma zien. Omstreeks 16.30 uur wordt het spannend. Dan komt iemand van Se samstraat de prijzen uitreiken aan de winnaars. Op het terrein van de kinderboerderij zullen verschillende kraampjes zijn waar diverse etenswaren en drankjes te koop zullen zijn. De kwalitéit is goed en de prijs heel bescheiden. Want het gaat er tenslotte om dat het een prach tige feestdag wordt voor jong en oud. We wijzen er wel op dat wij geen alco holische dranken wensen te verkopen, omdat het in eerste instantie een kinderfeest is. En zonder alcohol kan het juist voor ouderen heel leuk zijn om zo'n middag met de kinderen mee te vieren. Wenst u informatie over deze dag? U kunt van dinsdag t/m zaterdag n bellen: 18136 of kom $yen langs. Tot ziens óp Koninginnedag! Voor complete gezichtsbehandeling, manicuren en harsnagels aanbrengen naar: r'.=fs t u D i gediplomeerd schoonheidsspecialiste en nagelstyliste van Lenneplaan 21 3768 XM Soest telefoon 02155-14563 De werkloosheidscijfers in het rayon Amersfoort van het Gewestelijk Ar beidsbureau hebben in de maand maart een redelijk forse daling te zien gegeven. Het totale aantal nam met 355 personen af, voor het merendeel (262) mannen. De daling deed zich min ol meer gelijkmatig in alle leeftijdsgroe pen voor. Eind maart waren in het rayon overi gens nog 5.183 mannen en 3.217 vrou wen zonder werk. Het werkloosheids percentage van het rayon staat nu op 12,5. Soest scoort daarin met 12,0 redelijk hoog, zeker ten opzichte van het vorig jaar, toen een percentage van 11,3 werd genoteerd. De daling is voor een deel veroorzaakt door seizoensinvloeden. Het uitstroom percentage bedroeg in de afgelopen maand maar liefst 152 procent. "We moeten lang teruggaan in de geschie denis om dat cijfer tegen te komen", aldus een verheugde heer Toussaint van het GAB vorige week tijdens de maandelijkse persconferentie. Het is een ontwikkeling die tot tevredenheid stemt, vooral ook omdat de "vacature- stroom" dit jaar tot dusver 203 procent bedraagt van wat in 1983 werd geme ten. De laatste tijd komen de vacatures bij het Arbeidsbureau in hoop tempo binnen. Deze tendens wijst erop dat er duidelijk beweging zit in de arbeids markt, aldus de heer Toussaint. Te betreuren valt het dat de inschrijvings duur in het algemeen zeer hoog blijft, al zijn ook hier wel voorzichtige ont wikkelingen ten goede te bespeuren. De aanmelding van schoolverlaters begint langzaam op gang te komen, zo constateert men bij het GAB. De haus se wordt eind april/begin mei ver wacht. Schoolverlaters worden door het Arbeidsbureau zoveel mogelijk op gevangenen_begeleid. zij krijgen bij hun bezoek een goedgevulde informa tiemap en een persoonlijk gesprek, waarbij hen zeker wordt gewezen op de mogelijkheden van groepsvoorlich- ting, die het GAB in de komende tijd speciaal voor schoolverlaters op touw zet. j De schoolverlaters melden zich dit jaar wat vroeger dan in andere jaren, is de indruk bij het GAB. De daling van de werkloosheid kwam het sterkst tot uitdrukking in de secto ren Algemene Dienst, Metaal, Bouw, Kantoorpersoneel en Medisch perso neel. Vooral dit laatste is opmerkelijk, om dat het publiek nog altijd in de veron derstelling lijkt te verkeren dat een werkkring als verpleegkundige na de opleiding niet bestaat. Momenteel kun nen de vacatures echter nauwelijks of niet worden gevuld. Leerlingen zijn momenteel - in tegenstelling tot vorige jaren - zo goed als zeker van een arbeidsplaats. Wel staat vast dat men scherpere eisen stelt aan de opleidingsniveau. Een goede beroepsopleiding blijkt in vrij wel alle sectoren van de arbeidsmarkt duidelijk een "pre" te zijn. Ook voor betrekkelijk eenvoudige functies wordt vandaag de dag een zekere "overwaarde" gevraagd, in de vorm van diploma's. Een en ander wijst erop dat het bedrijfsleven van ae nieuwe werknemers een bredere inzet baarheid lijkt te verlangen. Soest De werkloosheidscijfers voor de ge meente Soest lieten in maart een be hoorlijke daling zien. Bij de mannen zakte het aantal werklozen van 968 naar 905, bij de vrouwen iets minder spectaculair van 594 naar 586. In totaal zijn er dus nog altijd 1491 inwoners van Soest als werkzoekende ingeschreven. .De vraag naar arbeidskrachten bleef nagenoeg gelijk: en bedraagt momen teel 64. |De AROS heeft de reeks feestelijk heden rondom zijn 12^-jarig bestaan ^afgesloten met een geslaagd concert ■voor de bewoners van de Bejaarden- ■centra Molenschot en Groot Engen- idaal. De hiertoe door de Ziekenomroep ■uitgenodigde Gooise Operette, een ge- tazelschap dat regionale bekendheid ge- fëhiet, heeft in de knusse recreatiezaal Bvan Molenschot met een uitbarsting Ivan muzikaliteit en spontaniëteit ook |nu weer een uitweg gevonden voor de ■inspiratie, die zij volgens de woorden Ivan haar dirigent Hans C. Janssen, tij- [r'dens uitvoeringen als deze immer weet- ïte putten uit de geestdriftige en dank- ■bare reacties van een quasi bejaard ■publiek. 'In het openingswoord dat zij namens Bde bewoners van Molenschot uitsprak, ■heette mevrouw Kaal (90) allen har telijk welkom. "Wij zijn de AROS dank ■verschuldigd voor de aanbieding van Bdit concert, aldus mevrouw Kaal, ■"maar dat neemt niet weg dat alle aan wezigen hier ónze gasten zijn De kersverse voorzitter van de AROS, Fde heer Jan Hofman, sprekende met ■het gemak van de doorgewinterde pre sentator, blikte nog even terug naar de recente feestelijkheden, "die hedenavond", aldus spreker, "met dit [concert voor de bewoners van Molen- li schot en Groot Engendaal, waarmee we zulke aangename betrekkingen on- jderhouden, zullen worden afgesloten." Hij riep vervolgens alle aanwezige AROS-leden op op het podium te komen en het aldus geformeerde zangge zelschap bracht, met begeleiding van ^Kyleugel-adjudant Jan Willem van den Brink, nogmaals met verve het speciaal voor het jubileum geschreven 1 y loflied op de AROS ten gehore. Inmiddels hadden de in fleurige, zelf- H[,gemaakte kostuums gestoken leden Jfrvan de Gooise Operette het voor deze avond door regisseuse Tony Lloyd ont- Kvworpen "plaatje" geformeerd en kon de als pianist zowel als presentator op- natredende dirigent Hans C. Janssen ver volgens met de beginmaten van de krijgshaftige "Einzugsmarsch": "Hurra, die Schlacht mitgemacht" uit [["Der Zigeunerbaron" van Johann j Strauss Jr. het feestconcert openen. En [het wérd een feestconcert. De door dit soldateske openingsnummer ontketen de leden van de Gooise Operette gooi- I den er een extra schepje bovenop en toen de toehoorders met jeugdig en thousiasme blijk gaven van hun waar dering, ontstond die onzichtbare band. die magische wisselwerking tussen podium en zaal, die uitvoerenden zichzelf immer zo gaarne toewensen. omdat dan niets meer stuk akn gaan. In het gevarieerde programma waren koren uit de recentelijk door de Gooise und Zimmermann" opgenomen. Tus- en uit de in november a.s. voor uitvoering in Theater 't Spant in Bus- sum geplande komische opera "Zar und Zimmermann" ogenomen. Tus sendoor zongen de sopranen Marianne van Dolen en Tiny Koopmanschap, de bas Frlts v. d. Ven en de tenor Dick Koblens een keur van operette- en mu sicalmelodieën. Zonder aan de zang prestatie van ook maar een der zeer goed op dreef zijnde solisten afbreuk te L.J'Met het oog op Hartje-Zuid', Na de feestelijke opening van het nieuwe winkelcentrum, eind vorig jaar, in Soest-Zuid is er aan de "zuidpool" van Soest een betrekkelijke rust in getreden. De winkeliers hebben zich intussen ingewerkt en ook de con sumenten hebben de tijd gehad om aan de nieuwe situatie te wennen. Dat is vanuit beider gezichtspunt naar grote tevredenheid verlopen, zoals uit de positieve verhalen kan worden opgemaakt. In wekelijkse afleveringen zal de Soester Courant de winkeliers van "Hartje- Zuid" onder welke vlag zich zowel de "oude" als de "nieuwe" winkeliers van Soest-Zuid gezamenlijk scharen - nader bij het lezerspubliek intro duceren. Dat gebeurt onder het motto: "Met het oog op Hartje-Zuid". De verschillende winkels passeren daarbij in een willekeurige volgorde de revue. Aflevering 12: Drukkerij Practicum b.v., Torenstraat 2d De toehoorder behoeft niet in twijfel te verkeren. De felheid en de snelheid waarmee de eigenaar van Drukkerij Practicum deze drieledige slogan af vuurt, dragen het stempel der waar achtigheid. De uit deze woorden reeds verkregen indruk dat in dit op luttele schreden van de Oude Kerk gelegen pand geen kretologie wordt bedreven, wordt nog versterkt door het zichtbare resultaat van een 15-jarige periode van keihard werken. Want ondanks zijn nog jeugdige leeftijd (36) is de heer Ton Meijer al 15 jaar lang een volko men zelfstandige ondernemer, en wat hij in die spanne tijds op poten heeft weten te zetten, mag best gezien worden. De rekensom is eenvoudig, dat wil dus zeggen... "Inderdaad, dat betekent dat ik op 21-jarige leeftijd voor mezelf be gon. Ik had net niet meer de handte kening van mijn vader nodig. En sinds dien heb ik heel wat handtekeningen, waaronder ok wel enkele moeilijke, moeten zetten". Hoe is dat in zijn werk gegaan, in den beginne? "Tja, eigen lijk erg onverwacht. Als ik er zo nu en dan aan terugdenk, vraag ik me nog wel eens af, hoe ik het aangedurfd heb. Want het was natuurlijk wel een sprong in het diepe en zwemmen had ik nog niet geleerd. Het heeft mij onge twijfeld tot groot voordeel gestrekt, dat ik de waarde van het geld al heel gauw heb onderkend. Als kind bezat ik reeds het vermogen om van een klein beetje geld iets meer te maken. Als ik geld uitgaf zorgde ik er altijd voor iets over te houden, want ik moest immers weer voor aanwas zorgen. Ik zat dus nooit zonder vlottende middelen. Ik vermoed dat ik mijn aangeboren handelsgeest, die mij in familieverband tot een uit zonderingsgeval bestempelde, toen ik destijds die belangrijke beslissing nam, als een plusje aan mijn jeugdige over moed heb gekoppeld. De zaak die ik, na er zelf nog maar pas een half jaar gewerkt te hebben overnam, \^as in hoofdzaak nota bene een lesinstituut voor talen, stenografie, machineschrij- ven, handelskennis, boekhouden, enfin een complete school voor handelstech nische beroepsopleidingen. Daarnaast was het tevens een bedrijf dat opdrach ten voor stencil- en fotokopiëerwerk in ontvangst nam. Met mijn zuiver technische opleiding was ik dus, nau welijks meerderjarig, in feite school hoofd, terwijl ik nog gemakkelijk voor een der leerlingen versleten had kunnen worden." Werken, werken en nog eens werken "Het toeval heeft een grote rol gespeeld. De toenmalige eigenaar van het insti tuut, waar ik als een van de 100 leer lingen regelmatig lessen volgde, zag kennelijk iets in mij. Hij vroeg mij namelijk, of ik bij hem in dienst wilde komen en hij bood mij daarnaast een dusdanig salaris aan, dat ik mijn ja zonder verder nadenken gaf. Ik was verloofd, dacht aan trouwen en ik kon dus wel een paar centen gebruiken. Met al mijn energie en met dank bare gebruikmaking van mijn techni sche aanleg en vaardigheden wierp ik mij, als hoofd van de stencil- en ko- piëerafdeling op allerlei grafische tech nieken. In die tijd en in de vele jaren daarna heb ik 20 uur per dag gewerkt en gestudeerd om mij volledig te be kwamen. Mijn geestdriftige en blijkbaar opval lende start leidde van werkgeverszijde al spoedig tot de voor mij zeer ver rassende vraag, of ik er iets voor voel de om het bedrijf en dus ook het les instituut binnen afzienbare tijd als eigenaar voort te zetten. Wij zijn toen overeengekomen om beiderzijds een bedenktijd van een half jaar aan te houden. Howel ik nauwelijks kon gelo ven dat het aanbod herhaald zou wor- Foto: Goos van der Wilt willen doen. mag afzonderlijk melding gemaakt worden van de kostelijke manier, waarop Frits v. d. Ven in het met de charmante Marianne van Dolen (Gretcheni gezongen duet "Lass Er doch horen" uit Lortzing's komische opera "Der Wildschütz" gestalte gaf aan de schoolmeester Baculus. In een selectie van bekende Nederlandse lied jes kreeg de Gooise Operette krachtige versterking van het auditorium, waar onder zich vele leden van het Molen schot-koor bevonden. Dirigent en ras muzikant Hans C, Janssen leidde een en ander speels en vakbekwaam en wist te volgen, wanneer al te onstui mige geestdrift zulks vereiste. Na afloop van het concert richtte de AROS-voorzitter Jan Hofman woorden van waardering tot de dirigent, de solisten en de koorleden van de Gooise Operette, terwijl AROS-programma- leidster Carla van Ammers fraai ge schikte bloemruikers overhandigde. Mevrouw Vischer, directrice van Mo lenschot en voortreffelijke gastvrouw, liet onder dankzegging voor het muzi kaal gebodene weten, dat zij de (jooi- se Operette gaarne nog eens onder haar dak zou willen terugzien, hetgeen dirigent Hans C. Janssen en het koor deden reageren met een als instem ming en tevens als finale van deze: avona oedoelde reprise van Johann Strauss Junior's "Einzugsmarsch.' Aan het absolute slot van de avond overhandigde mevrouw Kaal namens de bewonerscommissie van Molen schot een gift ten bedrage van maar liefst ruim 500,-, terwijl de heer Cloo, directeur van Groot Engendaal. met de somma van 150,- ook nog een flinke duit in het AROS-zakje deed. Via de handen van secretaresse Joke Uitten- bogaart en voorzitter Jan Hofman be landden deze bedragen uiteindelijk in de beurs van penningmeester Dick Ko blens, die op deze avond derhalve een dubbelrol vervulde. Nog even en het jongerencentrum de Molensoos aan de Molenstraat 142a viert zijn 12^-jarig jubileum. Na veel ups en downs kregen de jongeren van Soest toen een pand, waarin zij hun eigen aktiviteiten mochten houden. Het was een adres waarin iedere jongere zich thuis voelde en naar haar of zijn muziek kon luisteren, kon dansen, kon praten met leeftijdgenoten en proberen samen er wat van te maken, hoe moei lijk de tijden dan soms ook wel eens konden zijn. De Molensoos was een be grip voor de jongeren in Soest, al weer voor zoveel aantal jaren. In die jaren is er natuurlijk wel een en ander veranderd. De jeugd veran derde de smaak veranderde, de mu ziek veranderde, maar de Molensoos bleef een centraal ontmoetingspunt voor de jongeren. De jongeren zélf hadden trouwens ook veel over voor de soos. In '82 kon zelfs een verbouwing plaatsvinden, waarbij een groot deel van dë bezoekers een flinke hoeveelheid hulp hebben gegeven. Je kon gerust zeggen dat het pand als de bezoekers niet hadden geholpen, er nog niet zo had uitgezien als nu. Officieel is het 12Vè-jarig jubileum op 12 mei aanstaande. Het jongerenbe- Diefstal uit auto De heer J. v.d. H. van de Smitsweg meldde de politie vorige week dat uit zijn auto, die op het parkeerterrein bij zijn woning stond, twee geluids boxen waren gestolen. De dief heeft daarbij vermoedelijk gebruik gemaakt van een valse sleutel. stuur vond echter zaterdagavond 11 mei meer geschikt om door middel van een speciale aktiviteit het heuglijke feit van het jubileum te vieren. Wat er echter op die 11e mei zal gaan gebeuren, blijft nog een verrassing. Dat het een muzikale verrassing zal worden, kan al verklapt worden. Het jongerenbestuur van de Molensoos zal zeer spoedig meer over deze jubileum- aktiviteit prijsgeven. Koninginnedag Behalve het jubileum heeft de Molen soos binnenkort nog meer aktiviteiten op stapel staan. Op de eerste plaats verzorgt het jongerencentrum een ak tiviteit op Koninginnedag, 30 april. Anders dan andere jaren zal dit keer 's middags geen film gedraaid worden, maar is er voor de jongeren uit Soest de mogelijkheid om mee te doen aan de Disc-jockey-wedstrijd. Deze wedstrijd zal 's middags gehou den worden, in principe van 14.30 uur tot ongeveer 17.00 uür. Inschrijven Inschrijven voor de D.J.-wedstrijden kan tot en met zaterdagavond 27 april. Men kan naar de Molensoos bellen om zich op te geven (tel. 15557) of naar de Molensoos komen aan de Molen straat 142a. Schriftelijk opgeven is na tuurlijk ook mogelijk. Inschrijving is mogelijk voor jongeren tussen de 16 en 25 jaar. Het inschrijf geld bedraagt 2,50 en de tijden voor inschrijven is tussen 12.00 uur 's mid dags en 18.00 uur 's avonds van dinsdag tot en met vrijdag, voorts op de woens dag-, vrijdag-, en als laatste de zater dagavond van 19.00 uur tot 23.00 uur. De kandidaten mogen hun eigen pla ten meenemen, onder voorwaarde dat deze uiteraard in een goede en draaibare situatie verkeren. De mo gelijkheid bestaat ook dat men een keuze kan doen uit de selektie platen die het jongerencentrum tot zijn beschikking heeft. Bij inschrijving ge lieve hiervan melding te doen. Verdere regels voor de wedstrijd zul len op de dag zelf bekend gemaakt worden. De beoordeling van de kandi daten zal door een deskundige jury ge schieden. Films Voorts draait de Molensoos dit seizoen nog twee films. Als afsluiting van haar filmseizoen zujlen in de maand mei de volgende films vertoond worden: - 1 mei: "Streets of Fire", een aktie- film met veel rockmuziek. Akteurs o.a.. Michael Paré en Diane Lane. -15 mei: "Arthur": een komische film. De zaal op de woensdagavonden is van af 19.30 uur geopend en de films zullen ongeveer om 20.15 uur starten. De entree voor leden is 2,50 en voor niet-leden 5,-. Rest nog zoals altijd het normale pro gramma van de Molensoos te vermel den, dat er als volgt uitziet: dinsdag: 13.00-17.00 uur middagsoos woensdag13.00-17.00 uur middagsoos 19.30-23.00 uur avondsoos (lx per 14 dagen film donderdag13.00-17.00 uur middagsoos vrijdag: 13.00-17.00 uur middagsoos 20.00-24.00 uur avondsoos zaterdag: 20.00-24.00 uur disco zondag: 11.00-13.00 uur voetballen Engveld 14.30-17.00 uur disco den, heb ik in die 6 maanden niet al leen bikkelhard gewerkt, doch ook veel nagedacht over mijn toekomstmoge lijkheden. Veel van die primitieve ge dachten zijn kennelijk niet zo slecht geweest, want ik heb er later veie in daden kunnen omzetten. Enfin, het aan bod werd wél herhaald en ondanks mijn voorkennis was ik opnieuw ver bluft. Mijn sprong in het diepe leidde, voor zover ik thans kan overzien, een beslissende periode van mijn leven in." Echtgenote Ine Meijer heeft haar werk even laten rusten om verse koffie te serveren en Ton Meijer benut deze korte onderbreking om haar opvallen de aandeel in de opbouw van het be drijf te schilderen. "Vanaf het prille begin", aldus Ton, "is zij bij het ge beuren betrokken geweest. Kort na de overname zijn wij getrouwd (1971) en in de kortste keren gaf Ine lessen in machineschrijven aan ons instituut. Naarmate ik uitvoering gaf aan mijn plannen, d.w.z. afbouw van het lesin stituut en opbouw van de grafische af deling, werden haar taken eveneens gewijzigd en verlegd", om met een van trots doorklonken stem te vervolgen: "Afgezien van de techniek en het calculatiewerk weet zij letterlijk alles van het bedrijf, en als gediplomeerd boekhoudster van de administratie, af. Aangezien ik veel afwezig ben, om klan ten in het gehele land of vakbeurzen en tentoonstellingen in binnen- en bui tenland te bezoeken, is dit gegeven uiterst waardevol, want zij kan mij na genoeg volledig vervangen. Honderd uur per week werken in de be ginperiode, de echtgenote volledig in het bedrijf opgenomen. Blijft er onder die omstandigheden dan nog iets van een gezinsleven over? "O jawel, met een beetje passen en meten. We heb ben altijd de zondag gehad en geleide lijk aan is de zaterdag er bij gekomen. Ik kon met zeer weinig slaap toe, het geen mij goed van pas is gekomen. Je kunt zo natuurlijk niet altijd blijven doorgaan, dus heb ik in de loop der ja ren wel wat gas teruggenomen, maar niettemin gaan we er nog pittig tegen aan. Ina is ook uit het goede hout gesneden. Er kwamen kinderen, twee jongens die nu resp. 11 en 7 jaar zijn. Ze kregen hun aandacht, het eten kwam op tafel, maar het werk ging gewoon door. Een belangrijk voordeel was uiteraard dat we in hetzelfde huis werk ten en woonden. De zojuist geserveer de koffie komt nog steeds uit de keuken die tot 1978 als gezinskeuken dienst heeft gedaan." Afbouwen, opbouwen Hoe is de geleidelijke verandering tot stand gekomen? Het huidige machine park is dat van een komplete drukkerij. "Inderdaad. Doch voor het zover was hebben wij heel wat moeten schakelen. Interne vernieuwingen, aanpassingen en verbouwingen hebben elkaar met de regelmaat van de klok opgevolgd. 1978 is tot dusverre het jaar van de grootste veranderingen geweest. Ik heb toen de aan de F.C. Kuijperstraat gevestigde drukkerij de Bruin gekocht en na rijp beraad besloten om alle disciplines in één gecentraliseerd be drijf samen te voegen. Toen was ook het ogenblik gekomen om het in de loop der jaren afgeslankte lesge- beuren, waarvan alleen nog de type- school was overgebleven, definitief te beëindigen en tevens betekende dit voor mijzelf het moment waarop ik met mijn gezin naar elders diende te verkassen. En sindsdien draai ik dus met mijn gehele zakelijke hebben en houden in dit pand rond. En heb ik ge lukkig nog steeds niet af" :leerd om er op toe te zien. dat het ..uisje bij het schuurtje blijft. Voor mij betekent de vertaling van dit gezegde, dat ik nog Foto: Goos van der Wilt steeds in hetzelfde pand zittend naar de mogelijkheden blijf zoeken om de zaak "klein maar fijn" te houden. De dezer dagen plaatsgevonden hebbende (bescheiden) verbouwing van de kan toorruimte, die gericht is op meer ef- fiéncy, is hiervan een sprekend voor beeld. Mijn machinepark bestaat nu uit 5 offsetpersen van klein tot groot, die samen met een fotozetcomputer en allerlei machines voor het vouwen, snijden, boren en perforeren van pa pier de noodzakelijke uitrusting vor men voor een complete drukkerij. Voeg daarbij een donkere kamer en dan kan gerust gesteld worden, dat wij in staat zijn om in eigen regie alles, vanaf ontwerp tot eindprodukt, te fa briceren. En wanneer ik WIJ zeg dan bedoel ik dit ook zo. Want dit is geen ik-verhaal. Zonder de steun van mijn vakbekwame medewerkers ben ik ook nergers. En dat zij mij die steun, in dividueel en daarnaast als een hecht en prettig samenwerkend team, verle nen, staat ais een paai bóven waier. Toch wel leuk om even te vermelden dat de heer Bovenkamp (71), de voorma lige eigenaar van Drukkerij de Bruin, het vak nog niet heeft willen verlaten en "still going strong" in ons bedrijf werkzaam is. Eigen toekomst en die van "Hartje-Zuid" Liggen de plannen voor de naaste toe komst al gereed? "Nog niet helemaal, doch er wordt wel aan gewerkt. We sluiten dit jaar een gefaseerde periode van 5 jaar af en tot 1990 zullen we uit voering moeten geven aan een nieuw commercieel-financieel beleidsplan. Voorzichtig sturen zal daarbij opnieuw vooropstaan. Ik prijs mij gelukkig dat mijn familiekring een uiterst bekwame deskundige onder haar leden heeft. Van zijn waardervolle adviezen heb ik al dikwijls een dankbaar ge bruik kunnen maken." Hoe wordt het Bestuurslidmaatschap van "Hartje- Zuid" in persoonlijk opzicht en ook in collectief verband gezien, in het bij zonder met betrekking tot de toe komst? "Het antwoord hierop is een voudig. Ik heb vanaf het prille begin een lans gebroken voor "Hartje-Zuid" en ben ook altijd in alle aktiviteiten betrokken geweest op grond van het blote feit, dat ik dit gezamenlijk op treden een pure noodzaak acht voor elk individuele ondernemer. Ondanks het feit dat ik er in meters het verst vanaf zit, heb ik altijd het gevoel ge had dat ik er middenin zit en naar dat gevoel heb ik ook altijd gehandeld. "Hartje-Zuid" moet de trom blijven roeren, zal toekomstvisie moeten to nen en het voor promotie-doeleinden in de knip komende geld op gerichte wijze en volgens een gedegen en jaar lijks terugkerend structuurplan moe ten gaan besteden." Uit het "kleine koopmannetje", dat als kind al op een bekeken manier met dubbeltjes en kwartjes wist om te gaan, is een zakenman gegroeid, die gespeend van humbug of bombast, krachtige en duidelijke taal spreekt. Die als in dividuele zakenman van "felheid, snel heid en service" houdt, die gaarne veel periodieken, circulaires, folders, stic kers, posters, facturen, briefpapier enz. enz. voor een staag groeiende klan tenkring wil drukken, doch die er zich tevens van bewust is, dat saamhorig heid en bereidheid om iets voor elkaar over te hebben mede bepalend is voor het bereiken van resultaten en succes sen. En die nu even naar de Hannover Messe springt, want bijblijven moet je nu eenmaal. Hij kan met een gerust hart weggaan. Ine Meijer houdt im mers de thuisstelling! 1-18.00 uur 1-17.00 uur >-21.00 uur

Soester Courant | 1985 | | pagina 13