Philips Magazine De §ter COB d Bloesemtocht Rode Kruis HUIS-AAN-HUIS IN Café Soestdijk 10 jaar Vrijwilligers Vakature Bank WOENSDAG 24 APRIL 1985 SOESTER COURANT PAGINA 14 WOENSC Nieuwe plv. commandant vliegbasis Huursituatie voor Boogmy-huurders verbeterd Cursus bloemschikken: Millefleurs Certificaten toerustingscursus Vrouwenraad worden a.s. vrijdag uitgereikt Ui 1< CL SCHOEMAKER PHILIPS-SPECIALIST STAAT ER ACHTER Bestuurswijziging D'66 Stand van zaken D'66-zure regenaktie 'Meet het zelf' Weerpraatje Soms lang wachten op de lente Laetitie in de prijzen Jackets - Shirts Sweaters Vesten - Truien Pantalons Combinaties f Zijn schoonmoeders jaloers? Laetitia jubileumfietstocht Gouaches van Ans Wortel in galerij 'De Drie Kingen' Howson-directie houdt vast aan sluiting per 1 juli 1985' Opera 'Martha' in de Flint Op 15 april 1985 heeft luitenant-Kolonel N. Stuiver de functie van plaatsver vangend Commandant Vliegbasis over gedragen aan Luitenant-Kolonel E. A. T. van Noort. Luitenant-Kolonel Stuiver, die deze functie vanaf 5 maart 1984 heeft vervuld, is met ingang van 15 april 1985 geplaatst in de functie van Hoofd Afdeling Operationele Directie bij de Luchtmachtstaf in Den Haag. Luitenant-Kolonel E. A. T. van Noort werd geboren op 19 november 1932 te Eist (Utrecht). Luitenant-Kolonel van Noort is vanaf september 1954 in wer kelijke dienst. Na opgekomen te zijn als dienstplichtig Soldaat, begon hij in 1955 aan de vliegeropleiding op de Vlieg basis Woensdrecht. Na zijn brevetering als jachtvlieger op de Gloster-Meteor in 1956 vervulde Luitenant-Kolonel van Noort op diver se vliegbases de functie van operatio neel vlieger. Van december 1969 tot februari 1976 was Luitenant-Kolonel van Noort vlie ger-instructeur bij het 313 Squadron op de vliegbasis Twenthe. De Luitenant-Kolonel van Noort was van februari 1976 tot maart 1982 Com mandant van het Vliegveiligheid-Oefen- en Testcentrum (VOTC) op de Vlieg basis Soesterberg (later Vliegbasis Gilze-Rijen). In maart 1982 werd Luitenant-Kolonel van Noort geplaatst bij Head Quarters Allied Airforces Central Europe (HQ AAFCE) te Ramstein West-Duitsland, Lt. Kol. E. A. T. van Noort. alwaar hij tot zijn benoeming tot plaats vervangend Commandant van de Vlieg basis Soesterberg was geplaatst. De luitenant-Kolonel van Noort is ge trouwd, heeft vier zonen en is woon achtig in Eist. De huurdersvereniging Soest/Soester- berg, die in 1984 werd opgericht, heeft de balans opgemaakt van resultaten in het eerste jaar van haar bestaan. De vereniging is ontstaan uit onvrede met de huursituatie van huurders van Boogmy-woningen binnen de gemeente Soest, en heeft zich in 1984 aangesloten bij het Nederlands Verbond van Huur ders, waardoor de vereniging een open karakter kreeg. Met name voor huurders van Boogmy - woningen is er voorzichtig verbetering gekomen in hun situatie. De vereniging heeft in overleg met deze firma laten weten te bewerkstelligen dat de huur- kontrakten met een opzegtermijn van 3 maanden, zijn omgezet naar z.g. kon- trakt onbepaalde tijd, met een opzeg termijn van 1 maand. Tevens is er inmiddels groot onder houd uitgevoerd aan de gemeenschap pelijke ruimten in een van de objecten en worden klachten van huurders, na een klachten-inventarisatie door de vereniging, serieus behandeld, en wat belangrijker is. verholpen. Diverse huurders in Soesterberg hebben inmid dels een nieuw aanrecht, en worden vochtproblemen opgelost d.m.v. isola tie. Na publikatie van het "Zwartboek" over deze firma het vorig jaar, is inmiddels een concept "Algemene Huurvoorwaarden" aan de vereniging aangeboden, met het verzoek om com mentaar. Belangrijke verbeteringen daarin bestaan uit het toekennen en daadwerkelijk betalen van rente over de waarborgsom, en inspraak van huurders als het gaat om omvangrijke en ingrijpende woningverbeteringen. In overleg met deze firma is tevens o- vereengekomen dat de vereniging inzage krijgt in de afrekeningen ser vice-kosten, die ieder jaar door de huurders moeten worden betaald. De Huurders Vereniging Soest/Soes terberg staat door haar lidmaatschap van het NVH open voor ALLE huurders binnen de gemeente Soest, en is om meer bekendheid aan haar be staan te geven een ledenwerfactie ge start. Geïnteresseerden kunnen infor matie krijgen bij de secretaris, W. Koevoets, Gen. Winkelmanstraat 42 te Soesterberg, tel. 03463-2962. (Na 20.30 uur. KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ TUINBOUW EN PLANTKUNDE De laatste Groei en Bloei cursus vóór de zomervakantie gaat over een bij zondere vorm van bloemschikken: millefleurs. Bij deze techniek wordt een boeket samengesteld, waarbij de basis van de schikking gezien mag worden en onderdeel uitmaakt van het geheel. Het is vergelijkbaar met een Biedermeier-schikking, maar waar deze schikking compact is en de basis geheel wordt afgedekt, is de mille- fleurs-schikking losser, opener en kun nen ook meer kleuren en verschillende soorten bloemen worden toegepast. Voor deze cursus, die overigens ook voor niet-leden van Groei en Bloei toe gankelijk is, dient U wel eerder een bloemschikcursus gevolgd te hebben. De cursus omvat n.1. 4 lessen en kan daardoor geen extra aandacht beste den aan basistechnieken voor bloem schikken. U gaat in deze cursus werken met voornamelijk materiaal uit de eigen tuin: het "alledaagse" tuingroen levert met de bloemen al gauw een smaakvolle (èn voordelige) schikking op! De cursus wordt geleid door de erva ren bloemsierkunstenaar J. Amesz en begint op 3 juni a.s. De eerste cursus avond zal overigens door Mevrouw Amesz worden verzorgd. De andere data zijn (alle op maandagavond) 10 juni, 17 juni en 24 juni. Aanvang: 20.00 uur tot 22.00 uur. Plaats: Gemeente kwekerij aan de Molenstraat (achter vishandel 't Hoekje). De kosten van de ze cursus bedragen voor leden van Groei en Bloei 37,-. Voor niet-leden is het cursusgeld 42,- U kunt zich opgeven, maar ook nadere informatie verkrijgen bij Mevr. A. Mees, tel. nr. 03463-3279. (bij voorkeur bellen tussen 17.00 uur en 18.00 uur) Wacht niet te lang met opgevener zijn nog een paar plaatsen De winter is voorbij, de bomen gaan binnenkort weer in bloei. Het Nederlandse Rode Kruis, afd. Soest- Soesterberg organiseert een bloesem bustocht voor hen, die zelden of nooit met vakantie kunnen of zelfs niet een dag uitgaan, omdat dit zonder hulp niet mogelijk is. Het uitstapje gaat naar de Betuwe. De datum is bepaald op donderdag 2 mei a.s. Om één uur wordt op een nader te bepalen plaats verzameld. In een res taurant in een van de Betuwse plaats jes wordl een kopje thee oi kotue met gebak aangeboden, waarna via en mooie route weer naar Soest wordt ge reden. Het einde van de bustocht zal om ongeveer zes uur zijn. Voor deze middag wordt een bijdrage van ƒ7,50 gevraagd. Als u denkt voor deze tocht in aanmer king te komen, kunt u zich opgeven bij mevrouw Frank, tel. 16599 of bij me vrouw Ribbens, tel. 12235. Waarschijn lijk zullen zich meer personen aanmelden dan mee kunnen, dan zal selectie noodzakelijk zijn. De tweede "toerustingscursus", geor ganiseerd door de Vrouwenraad in Soest, wordt binnenkort met succes afgerond als wethouder drs. J. Th. Oudemans de certificaten uitreikt aan de deelne mers. Dat gebeurt a.s. vrijdag 26 april om 10.30 uur in het dienstencentrum Honsbergen aan de Wiardi Beekman- straat. De heer Oudemans reikt dit- maalt de certificaten uit omdat wet houder F. Kingma door ziekte verhin derd is. Deze tweede toerustingscursus werd, evenals de eerste die de Vrou wenraad organiseerde, enthousiast be zocht. In twaalf ochtenden leerden de deelnemers praktisch en theoretisch om te gaan met het proces van het ouder-worden. Bij de opzet ervan wa ren - vanwege het belang van de cursus voor de vrijwilligers die in de ouderen zorg werkzaam zijn - ook de Stichting Federatieve Raad Welzijnswerk Oude ren, de directie van Molenschot en de Stichting Werken uit Den Haag betrok ken. Insluiping aan Pelikaanweg Een onbekende dader is er vorige week in geslaagd binnen te dringen in de woning van de familie V. aan de Peli kaanweg en heeft daarbij een geldkistje met 9 eurocheques, 19 betaalcheques, de bijbehorende pasjes en drie paspoor ten buitgemaakt. De bewoners werden weliswaar opgeschrikt door gerucht óp de benedenverdieping van het huis. Op de vraag "Is daar iemand?" kwam echter geen antwoord, zodat men in de veronderstelling verkeerde dat fa milieleden waren thuisgekomen. La ter bleek dat de achterdeur openstond en dat de diefstal was gepleegd. Ver moedelijk heeft de dader gebruik ge maakt van een valse sleutel. Inbrekers ruilen muizen voor hamsters in dierenzaak Onbekende daders zijn er in het afge lopen weekeinde in geslaagd binnen te dringen in de dierenspeciaalzaak van de firma H. op de hoek van de Steen- hoffstraat en de Dalweg. Ze kwamen het pand binnen door het vernielen van een raam en maakten vervolgens een hamsterkooi met 8 hamsters buit, ter waarde van ca. 100 gulden. Merkwaar dige genoeg trof men in de zaak een plastic bak aan met 7 witte muizen, die de daders daar moeten hebben achtergelaten. v5*W«fteer HOVING 1/1 sol»® wmm sclioeimikcv SOEST: WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT - TEL.02155-10344 Op de ledenvergadering van D'66 afd. Soest-Soesterberg op 17 april j.1. onder ging het bestuur enige wijzigingen. Herkiesbaar was het bestuurslid Loek Koop. Hij werd alsnog voor twee jaar gekozen. Reglementair niet herkiesbaar was de voorzitter Eef van Eimeren. In zijn plaats werd met algemene stemmen be- benoemd het bestuurslid Piet Kort. De bestuurssamenstelling is thans als volgt: Piet Kort, voorzitter: Rie Pa ling, secretaris: Erica Hoksbergen, penningmeester: Tineke v.d. Weijde, Loek Koop, Wil Huigen en Jan van Esseveld behartigen de overige interne functies. Het voorzitterschap van de werkgroep Gemeentepolitiek wordt door Piet Kort overgedragen aan Jan van Esseveld. Regen in Soest 'Zurig' Op een bijeenkomst van D'66 in Lely stad is afgelopen zaterdag de tussen stand bekend gemaakt van de "zure regen-meetaktie In januari startte D'66 deze aktie. Doordat het in de eerste maanden van 1985 veel vroor, maar weinig regende, konden de meetresultaten nog niet alle verzameld worden. De voorlopige uit slag geeft ook inzicht in de in Soest en omgeving gemeten zuurgraden. De metingen gaven uitkomsten te zien, variërend van een pH-waarde 4,6 tot; boven 5,6. In woorden staat dat voor "zurig" tot "zuur". Deze uitkomsten zijn naar het oordeel van de afdeling Soest van D'66 te be schouwen als een waarschuwing. Het onderzoek zelf is slechts een moment opname van één element dat milieu schade kan opleverenhet is geenszins een compleet wetenschappelijk onder zoek onder gecontroleerde omstandig heden. Wat het de Soesters wel kan leren, is dat zij er zich van bewust worden dat de al van nature schrale gronden hier voor nadelige gevolgen van energiege bruik in industrie en vervoer extra gevoelig zijn. Wie meer wil weten over de D'66 aktie kan zich wenden tot SWB Werkgroep Milieu, Bezuidenhoutseweg 195, 2594 AJ Den Haag, en tot Adriaan Pot huizen, tel. 19628, te Soest. Diefstallen uit auto's De heer P. D. van de Veenbesstraat stelde de politie vorige week in kennis van het feit dat uit zijn auto, die ge parkeerd stond bij zijn woning, een radio-cassetterecorder was wegge haald. Het rechtervoorportier was opengemaakt, waarschijnlijk met be hulp van een valse sleutel. Een omwo nende wist later te verklaren dat hij bij de auto twee personen had gezien met witte jasjes en witte schoenen, die in een auto waren weggereden. Enige tijd later meldde een andere be woner van de Veenbesstraat de heer W. E., dat uit zijn auto de radio was verwijderd. De dader had daartoe het scheerrampje van een van de portieren ingeslagen. Een soortgelijk geval deed zich voor aan de Gouden Ploeg, waar de radio- cassetterecorder werd weggehaald uit de auto van de heer J. T. Ook hier bleek het scheerraampje te zijn vernield, alsmede het slot van een van de portieren en de buitenspiegel. Tenslotte bleek ook aan het Saenre- dam plantsoen een auto te zijn open gebroken. De heer H. G. meldde de politie dat de dader eer. radio-cas setterecorder had buitgemaakt. Daar toe had hij een raampje van één van de portieren vernield. Gecompliceerde aanrijding onder invloed van alcohol De politie hield zaterdagavond op de Soesterbergsestraat de 2i-jarige auto mobilist J. P. van D. uit Soest aan, die onder invloed van alcohol een gecom pliceerde aanrijding had veroorzaakt. Met zeer grote snelheid was de bestuur der over de Soesterbergsestraat ko men aanrijden. In de bocht bij de Eiken laan kwam hij daardoor op de andere weghelft terecht, waar hij een hem te gemoetkomende auto, bestuurd door de 34-jarige R. P. uit Nieuwegein in de flank raakte. Door de botsing schoot deze wagen tegen een andere auto aan, die langs de weg stond geparkeerd en het eigendom was van de heer E. H. uit Soest. Deze laatste wagen liep lich te schade op. Kort na de botsing ramde Van D. een boom die rechts in de berm stond en kwam enige tientallen meters verder tot stilstand tegen een verkeerspaal, die omver werd gereden. De politie hield hem aan. De man bleek onder in vloed van alcohol te verkeren zoals ut de blaastests en de bloedproef be vestigd werd. Het kentekenbewijs van zijn auto werd ingevorderd. De wagen moest worden weggesleept. i Tot het weekeinde van 13 april j.1. hebben we de goede zonnige lenteda gen in ons land op de vingers van een hand kunnen tellen. In dat opzicht een wat teleurstellend voorjaar. Wij krijgen de indruk dat wij na de grote aktiviteit van de hogedruk- gebieden met winterweer in de maanden januari en februari daarvoor nu moeten inleveren, want ook april heeft tot heden nog niet anders dan een veel te lage baromaterstand laten zien. Afgaand op de bladontplooiing van de wilde kastanje is het voorjaar toch iets vroeger dan verleden jaar toen dit een week later in ons land plaats vond. Opmerkelijk tot het afgelopen week einde was het winterweer in Skandina- vië met zelfs in Denemarken en Slees- wijk Holstein enige sneeuw en 's nachts lichte vorst. Dit op een moment dat in de Balkanlanden de zomer was doorge broken met temperaturen in Joegoslavië en Griekenland tussen 30 en 35 graden. In de Alpenlanden en Frankrijk laat het voorjaar tot voor kort ook op zich wachten, in ons land is het vrij nat door al die regen, hetgeen de landbouw met zaai- en pootwerkzaamheden wel ge leidelijk een achterstand gaat bezorgen. Veertig jaar geleden (1945) toen grote delen van ons land werden bevrijd, was april in deze dagen warm en groeizaam en werd af en toe de 20 graden overschreden. Een dergelijke dag hebben wij nu slechts éénmaal genoteerd, dat was de donderdag voor Pasen. De warmste sprildag die in ons land staat genoteerd was 21 april 1968. toen het KNMI-station te Venlo een tropische waarde van 32 graden noteerde en in april 1952 kwam De Bilt op elf dagen boven de 20 graden. Wan neer je dan het te koude weer tot half april bekijkt, kun je je zulke fraaie dagen maar moeilijk voorstellen. Tijdens de persoonlijke kampioen schappen turnen, georganiseerd door het district Utrecht van de Neder landse Katholieke Gymnastiek Bond in Woerden en Culemborg. behaalden Ri- naldo Doctor en Olaf Gaemers van de RK Sport- en Jeugdvereniging Laetitia resp. de eerste en tweede plaats, bij de jongens tot en met 12 jaar. De meisjes vielen helaas niet in de prijzen, doch behaalden eervolle plaatsen. Sandy van Wankum werd negende in de groep van meisjes van 12 tot 13 jaar. Bij de meis jes van 10 en 11 jaar werd Claudia van Wankum tiende en Cleo Jones twaalf de. Bekeuringen voor links afslaan Korte Ossendam/Soesterbergse- straat Veel automobilisten lijken zich in het algemeen niet veel aan te trekken van het verbod om links af te slaan op de kruising Korte Ossendam/Soesterberg sestraat. In het weekeinde hield de politie daar twaalf automobilisten staan de. Zij kregen allen een proces-ver baal. Inbraken Isaacstraat In het weekeinde hebben onbekende daders ingebroken in twee naast el kaar staande huizen aan de Isaac straat. In het eerste huis, van de fami lie C., kwam men binnen door het for ceren van de achterdeur. De buit be stond uit een geldbedrag van ca. 2500 gulden en een aantal sieraden. Bij de buren, de familie E., werd op na genoeg identieke wijze ingebroken. De buit van deze inbraak is nog niet be kend. Eigewijze mode voor sportieve mannen Schiesser - Robson v. Weedestraat 7 - Soest Volgens óns niet altijd Maarals Owa.s schoonmoeder straks uw trouwkaart uit onze Kennemer Kaarten Kollektle ontvangt, dan zal zij zeker zeggen tegen uwa.s schoonvader. 'Tóch hebben wij iets gemist bij 't begin van ons huwelijk' Drukkerij Smit Van Weedestraat \Telefoon 14152 In het kader van de jubileumviering organiseert de RK Sport- en Jeugdver eniging Laetitia op 8 en 9 mei a.s. een tweedaagse fietstocht in de bosrijke omgeving van Soesterberg. Per avond wordt een traject van ongeveer 25 km afgelegd langs fraaie fietspaden en boswegen. De kosten bedragen slechts twee gulden per deelnemer, ook voor niet-leden. Het secretariaat is gevestigd in het Dorpshuis, Dorpsplein te Soesterberg en is geopend van 17.30 tot 22.00 uur. De start vindt plaats tussen 18.00 en 19.00 uur vanuit een aangegeven punt in het dorp. Inschrijving op 8 mei in het Dorpshuis. Voorinschrijving is mogelijk bij mevr. D. J. Hagmeijer, Koppenlaan 22, Soes terberg, tel. 03463-1705. De voorin schrijving sluit op 30 april. Aanstaande zaterdag, 27 april, wordt in galerij "De Drie Ringen" aan de Burgemeester Grothestraat 51 een ten toonstelling geopend van een selectie van recente gouaches van Ans Wor tel. Om 15.00 uur zal de kunstenaars voorlezen uit haar eigen werk. De ex positie blijft bij "De Drie Ringen" tot 25 mei. De schilderes Ans Wortel (Alkmaar, 18 oktober 1929neemt binnen de na oorlogse schilderkunst in ons land een geheel eigen plaats in. Als beeldend kunstenares vormde zij zichzelf. Haar strikt persoonlijke goucachetechniek met vegen en vlekken is verrukkelijk om te zien. Het is verbazingwekkend hoe ze de materie doet leven en ade men evenals de figuren, die ze uit de materie laat groeien. Die figuren stel len gewoonlijk naakte vrouwen, man nen en kinderen voor, duidelijk herken baar. maar zo vervormd, dat zij uit drukking geven aan een emotie en steeds getuigen van een sterk autobio grafische bekentenis-lyriek. De meeste gouaches zijn voorzien van teksten, die op onverbrekelijk bij het ontstaans proces behoren en waarmee de kunste nares op ontroerende en ontwapenende wijze vorm geeft aan haar gevoelens en gedachten, die altijd menselijke relaties betreffen. Naast haar werk als schilderes kreet? Ans Wortel ook bekendheid als schrijf, ster van een aantal opmerkelijke boe ken, waarin zij op meeslepende wijze over haar bewogen leven verhaalt. Eerder publiceerde zij een drietal ge. dichtenbundels. De openingstijden van "De Drie Rin- gen" zijn: woensdag t.e.m. zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur. Volgens mededelingen in het informa tiebulletin van de ondernemingsraad van Howson Algraphy, dat vorige week werd gepubliceerd, is de directie van plan vast te houden aan de sluiting van de produktie-afdeling van het be drijf. Daarmee is, zoals bekend, de werkgelegenheid van 138 personeels leden gemoeid. De ondernemingsraad in Soest heeft een brief ontvangen van de collega's in de Engelse vestiging van het bedrijf (in Leeds), waarin o.m. verslag wordt gedaan van een vergadering, waaraan ook door de directie-Soest en de finan cieel directeur in Engeland werd deel genomen. Letterlijk schrijft men: "...Er volgde een discussie over de winstgevendheid van de Soester fa briek, waarbij de directie openlijk toe gaf dat Soest een zeer winstgevend bedrijf is. De directie herhaalde echter haar verlangen de fabriek op 1 juli 1985 te sluiten. De directie was het met jullie standpunt eens dat Soest sinds 1979 uitsluitend gebruikt was als een 'top-up-capaciteit', doch ze waren niet bereid van standpunt te veranderen over de sluiting van Soest tijdens de vergadering." De brief besluit als volgt: "We begrij pen dat jullie een moeilijke tijd door maken, maar jullie moeten blijven vechten en hopelijk zijn jullie in staat hun hun foute wegen te doen inzien." Tussen de ondernemingsraad en de di rectie van het bedrijf zijn de spanningen inmiddels opnieuw toegenomen, zo blijkt uit het informatiebulletin, als gevolg van meningsverschillen over de vraag wie nu "aan zet" is. Darbij speelt het tijdschema voor wat betreft behan deling van de adviesaanvraag bij de ondernemingsraad een belangr ijke rol. In Amersfoort is sinds 1977 een opera- en operettegezelschap actief, waaraan in Soest nog weinig aandacht is ge schonken. Dit gezelschap weet ieder jaar weer een produktie op de planken te brengen in het theater "de Flint" te Amersfoort. Ook enige Soester medeburgers steken in dil gezelschap, het A.O.&O.G., wat staat voor Amersfoorts Opera en Operet te Gezelschap, veel van hun vrije tijd. Waarom spreken zij van produktie? Het doel van het A.O.&O.G. is steeds een complete opera of operette te bren gen, wat dan inhoudt: gezongen en gespeeld. Ook willen zij tussentijds na tuurlijk wel optreden en dan bepaalde koorwerken, solo's en duetten uitvoeren. Dit jaar is de keuze gevallen op de opera "Martha" van Friedrich von Flotow (1812-1883). Slechts twee avon den zal deze opera worden opgevoerd in de Flint. Deze opera, die slechts zeer weinig wordt uitgevoerd (ook be roepsgezelschappen wagen zich niet vaak aan dit stuk), kan men gaan zien op vrijdag 10 mei en zaterdag 11 mei a.s. De ervaring voor deze uitvoeringen leert dat de kaarten meestal in de voor verkoop al zijn uitverkocht. Mocht men kaarten in de voorverkoop wil len bestellen, dan kan dit bij: mevr. Massop, tel. 033-631018, tot 1 mei a.s. De muzikale leiding is in handen van de vaste dirigent van het A.O.&O.G. de heer Hans C. Jansen, terwijl de regie dit jaar weer wordt verzorgd door Ab Heijdens. Het U.S.O. uit Utrecht verzorgt de muzikale begeleiding. Ten gerieve van het publiek zal een bewerking van Ab Heijdens worden op gevoerd, wat inhoudt dat sommige re citatieven zijn vervangen door ge sproken (Nederlandse) tekst, zodat men de draad van het verhaal beter kan volgen. Vorige week donderaag was hei precies 10 jaar geleden dat de heer B. Kooy, tot die datum kelner in café Soestdijk, samen met zijn vrouw, mevrouw A.Kooy-Hoenselaar, de leiding van ge noemd bedrijf aan de Vredehof straat 16 in handen nam. De benaming "café" is eigenlijk niet juist, aangezien het hier gaat om een café-restaurant bedrijf. Op de feestdag hadden ongeveer 60 vaste gasten door middel van bloemen het bedrijf in een bloemenzee herscha pen. Het behoeft geen betoog dat de dag met de nodige feestelijkheden werd gevierd. Toch werd het sluitingsuur niet overschreven want, zoals de heer Kooy zei, de politie in Soest is wat dat be treft "lastig". Maar, aldus deze horeca- man, dat is maar goed ook want regel moet er zijn. Gedurende het lopende jaar zal de zaal boven beschikbaar zijn voor bruiloften en partijen. Voor een bedrag van 30.- p.p. zullen er feestavonden kunnen worden gehou den voor 40 tot 100 personen: voor dit bedrag worden koffie, broodjes, gebak en bittergarnituur verstrekt. In de zomermaanden is er voorts een terras beschikbaar. De heer en mevrouw Kooy worden bij hun werkzaamheden door 2 kelners ge assisteerd. Men gaat zich voorts specialiseren in Joegoslavische maaltijden: op vrij dag 26 april wordt een "Balkanavond" gehouden waarbij een complete Joego slavische maaltijd kan worden veror berd; daarbij zal een Joegoslavische dansgroep optreden; het feest begint om 20.00 uur. Café-restaurant Soestdijk is geopend van 10.00 uur tot 1.00 uur (vrijdags en zaterdags van 11.30 uur tot 2.00 uur) 's woensdags is het bedrijf gesloten. Om al degenen met een teveel aan vrije tijd op de hoogte te stellen van de mo gelijkheden die de Vrijwilligers Vaka- ture Bank kan bieden en de drempel om een gesprek over het haanloos zijn, te verlagen, geven we wederom de er varing weer van een zogenaamde ge slaagde vrijwilligster. 'Gewoon doen en eventjes door zetten' Natuurlijk is het huishouden nuttig werk. Natuurlijk is een kind opvoeden be langrijk. Natuurlijk is een koffie-ochtend gezellig. Maar toch kon het mij na vier jaar niet meer volledig boeien. Ik ben dan ook een cursus gaan volgen. Heel erg leuk, maar een cursus duurt ook niet eeuwig. Na een tijdje zat ik weer thuis tussen de alom bekende vier muren. En, ja hoor, op een flat, maar behoorlijk geïsoleerd. Dat was voor mij het moment dat ik weer wilde gaan werken. Betaald of onbetaald, dat was niet belangrijk. Ik ben toen naar de Vrijwilligers Vaka- ture Bank gegaan. Daar hadden ze een baantje voor me. Of ik de volgende dag al wilde beginnen, als ik daar zin in had. De zenuwen had ik de volgende dag, alles zou nieuw en anders. Wat waren die vier muren thuis ineens veilig: Maar ik heb doorgezet, gelukkig! Dit alles is een jaar geleden gebeurd en ik doe nog steeds vrijwilligerswerk, met plezier. Het gevoel dat mensen jé nodig hebben en dat je kunt helpen is hardstikke fijn. Een vrijwilligster. Vakatures Een greep uit het vakaturebestand waarover de Vrijwilligers Vakature Bank volledig kan inlichten volgt hier. Ook informatie over vele andere moge lijkheden van vrijwilligerswerk wor den vrijblijvend verstrekt in onze ruim te in gebouw Artishock aan de Steen- hoffstraat 46. De openingstijden zijn: maandag, dinsdag en donderdag van 10.00 tot 12.30 uur en 13.30 tot 15.30 uur. Telefonisch is de VVB bereikbaar on der nummer 12630. Ter ondersteuning van de leidsters bij groepen peuters worden enkele vrij willigers m/v gevraagd. Tijden: 8.45- 12.00 uur en/of 13.30-15.45 uur 7-609 Om geestelijk gehandicapte kinderen van en naar dagverblijf te begeleiden worden enkel vrijwilligers gevraagd (3-610). Kinderboerderij heeft voor het ver richten van velerlei aktiviteiten o.a. met de kinderen biologische groente tuin verzorgen en in samenwerking met anderen het bedenken, voorbe reiden en uitvoeren van kinderaktivi- teiten (3-611). Om moeilijk lerende jongeren in de leeftijd van 6 tot 20 jaar te begelei den zoekt instituut in Soest de mede werking van enkele vrijwilligers m/v Werkzaamheden bestaan ondermeer m het begeleiden van aktiviteiten en rekreatiewerk (3-630). Theatergroep in Amersfoort zoekt een zakelijk manager m/v voor o.a. het verkopen van stukken en voorberei ding en begeleiding op plaatsen van op tredens. Het stuk, een musical, gaat over bejaarden en is ook voor bejaar- n kedoeld, plaatsen van optredens zullen voornamelijk bejaarden en dienstencentra's zijn (3-77). Mensen met belangstelling voor ko ken en dit over willen dragen aan an deren o.a. ouderen zijn welkom in en- e buurthuizen in Amersfoort (3-80). II3- TCJ-. z-mi

Soester Courant | 1985 | | pagina 14