JOOP SPLINTER EEMLAND B.V. Koniiiginnedag-aktiviteiten óók bij 'De Toss' Grote overwinning voor Soest 1 MHC Soest jongens B3 wederom kampioen Paul van Ginkel Selby's clubkampioen B.D.C. PAGINA 2n g WOENSDAG 24 APRIL 1985 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 21 dt I Adspiranten Knickerbockers I pakken 3 punten tegen Phoenix HONKBAL ro ro TENNIS Tenniscompetitie Soest-Zuid Al 51 JAAR official dealer BAARN-SOEST Soest 1 nog twee punten van het kampioenschap verwijderd SCHAKEN TENNIS BADMINTON DUIVENSPORT Wedvlucht van P.V. Soest AUTOSPORT BAC organiseert Oranjerit! Beslissingswedstrijden voor enkele teams van SVV/STAM VOLLEYBAL DUIVENSPORT Wedvlucht Wuustwezel P.V. De Vriendschap P.V. 'De Zwaluw' Soest FIETSCROSS King's Road Riders JSportkopij Zaalprogramma oord en beeld )del kunt kiezen, derwerp van alle /aak, dat ook een zoeker maar van J Afgelopen zaterdag traden de adspi ranten van de Knickerbockers aan voor hun eerste kompetitie-wedstrijd dit seizoen tegen Phoenix uit Zeist. De Knickerbockers begonnen met Ro gier Kriele op de heuvel; De eerste slagman van Phoenix kreeg direkt 3- slag en kon de dug-out weer opzoeken, daarna volgde 3x4 wijd en een honk- slag, waardoor de gasten direkt al in de eerste slagbeurt met 0-4 voorkwamen. De Knickersbockers kwamen aan slag nadat slagman van Velzen en Terlin- gen ook 3-slag kregen. In de eerste slagbeurt van de Knicker bockers scoorden zij l punt tegen. Patrick Farrelll kwam door geraakt werpen op de honken, waarna hij door Ronald Tensen werd binnengeslagen. Ronald zelf sneuvelde op het eerste honk, terwijl Rutger ter Weele en Patrick Postma met 3-slag aan de kant gingen. In de tweede slagbeurt voor de gasten verschenen er slechts 3 man in het slagperk. Door twee goede akties van het Knickerbockers-veld en l x 3-slag konden de Knickersbockers het veld weer verwisselen voor het slagperk. Opnieuw werd er gescoord. Niels Uiterwijk bereikte op zijn klap het tweede honk, waarna hij door Vincent Smith werd binnengeslagen. Vincent zelf ging uit door een aktie 6-3. Mark de Bruin werd geraakt door de werper en kwam hierdoor op het eerste hnk. Hij kon helaas niet scoren, daar Rogier Kriele en Hans Vink uitgingen op 3- slag. De derde slagbeurt voor Phoenix to 0) Het volledig gespeelde weekend lever de zaterdag 3 overwinningen op voor de herenteams en 3 nederlagen voor de gemengde teams. Er werd echter goed gespeeld en de verliezen zijn niet zodanig te noemen dat van een revanche geen sprake is. Zondag trad het eerste team aan met invalster Ciska Wegerif voor de ge blesseerde Wilma van Berkel. Hoewel de uitslag 2-6 een flink sterkte- verschil suggereert, werden in werke lijkheid een aantal interessante en spannende partijen gespeeld, in 3 sets en met tie-break. De uitslagen spreken wat dat betreft voor zich. Heren enkels Paul Hak 6-3, 2-6, 6-3 Pieter Koppies 6-7,4-6 Dames enkels: Milou Ros 2-6,7-6,5-7 Ciska Wegerif 0-6, 0-6 Heren dubbel: Paul Hak, Pieter Koppies 6-3, 6-7, 6-4 Dames dubbel Milou Ros, Ciska Wegerif 5-7, 6-7 Gemengd dubbel: Milou Ros-Paul Hak 6-1. 4-6, 3-6 Ciska Wegerif, Pieter Koppies 2-6,1-6 Uitslagen zaterdag 20 april 1985: 't Laer D-Senioren A4-1 Senioren B-Hoogerheide C: 1-4 Maarn E-Senioren C: 3-2 VEPB-Heren A0-6 Heren B-Oog in Al5-1 OSM '75-Heren C:2-4 Uitslagen zondag 21 april 1985: Senioren l-Bosheim2-6 STVU 1-Senioren 25-3 Senioren 3-Popye 6:1-7 Myra 2-Senioren 44-4 Kampong 2-Senioren 5:2-6 Nederhorst-Heren 11-5 Heren 2-De Kamp: 5-1 Junioren l-Vinkeveen 2:5-3 Uitslagen woensdag: Soest-Zuid A-'t Schilt B: 10-0 Maarssenbroek A-Soest-Zuid B0-10 Uitslagen dinsdag 16 april 1985: 't Schilt A-Soest-Zuid A3-1 Griffesteijn A-Soest-Zuid B: 2-2 Soest-Zuid C-Bosheim A: 3-1 Soest-Zuid D-Hoogerheide B1-3 Rapid A-Soest-Zuid E0-4 Groenvliet C-Soest-Zuid F3-1 Soest-Zuid G-'t Sticht A2-2 Soest-Zuid H- 't Stort G4-0 Bos en Duin G-Soest-Zuid J4-0 Soest-Zuid K-Soest H2-2 leverde opnieuw geen punten op (2x3- slagen een aktie 5-3). In de derde Knickerbockers slagbeurt scoorde alleen Patrick Farrell na een 2-honkslag en attent honklopen. Rutger ter Weele en Ronald Tensen raakten de bal wel, maar gingen beiden uit op het eerste honk. Patrick Postma kwam na een lage tik op het eerste honk, maar scoorde niet daar Niels Uiterwijk uitging op 3-slag. Opnieuw kwam Phoe nix aan slag en opnieuw konden zij niet scoren. Het Knickerbockersveld maakte geen enkele fout en opnieuw kwamen er maar 3 man aan slag. In de laatste slagbeurt voor de Knic kerbockers werd de 3-4 achterstand omgebogen naar een 5-4 voorsprong. De punten werden gemaakt door Vin cent Smith en Rogier Kriele. Daar Phoe nix niet meer aan slag kwam en dus reeds verslagen was hield de coach van Phoenix het voor gezien en verzocht um.?ire Knoppers de wedstrijd te beëindigen. Knoppers ging omwille van de tijd akkoord en de einduitslag was een feit:5-4. Werpcijfers: Rogier Kriele: 7 x 3 slag; 3 x 4 wijd; 6 honkslagen tegen. Het veld maakte slechts 3 fouten. 2e wedstrijd: In de 2e wedstrijd startten de Knicker bockers met Tobias Paalman op de heuvel. De eerste Phoenix-slagman ging uit door een vangbal van Hans Vink, daarna liepen de honken vol en scoorden de gasten 3 punten door een home-rum van P. Jeukers en kwamen zij zelfs op 0-4 door een foute aktie5-2. De tweede nul wrd gemaakt door een goede aktie van pitcher Tobias Paalman op catcher Patrick Farrell, waarna Tobias zelf het karwei afmaak te door Phoenix-slagman Mascin met 3-slag aan de kant te zetten. De Knickerbockers scoorden in hun slagbeurt 1 keer, daar Patrick Farrell de door 4 wijd op de honken gekomen Tobias Paalman binnensloeg. Friso Dijkgraaf. Niels Uiterwijk en Ro nald Tensen sneuvelden allen op het eerste honk. In de tweede slagbeurt scoorde Phoe nix niet. Men ging uit door 1 x 3 en goede akties 1-3 en 6-3. De Knicker bockers scoorden in hun tweede slag beurt 1 punt tegen. Dit punt werd ge scoord door Hans Vink, die werd bin nengeslagen door Rogier Kriele. Hessel Bokma, Rob Meijer en Tobias Paalman kregen 3-slag. zodat Phoenix met een voorsprong aan hun derde slagbeurt begon. Patrick Farrell nam de werpersplaats over van Tobias Paalman, daar deze last kreeg van zijn arm. Farrell kreeg meteen een home run tegen, maar herstelde zich goed door slagman Jeukers zelf uit te van gen. Ronald Tensen maakte de tweede nul op het eerste honk en zorgde door een goede aangooi op thuis zelfs voor de derde nul. Intussen liep Phoenix wel uit naar 2-6. In de derde slagbeurt kwamen de Knic kerbockers goed terug. Friso Dijkgraaf gaf een 2 honkslag. Niels Uiterwijk kwam door velderskeus op het eerste honk. Patrick Farrell gaf een honkslag. waarop Dijkgraaf 3-6 en Niels Uiterwijk 4-6 scoorden. Ronald Tensen kwam op het eerste honk door een goede tik, waarna Hans Christiaan Vink Patrick Farrell in staat stelde 5-6 te scoren. Vink ging zelf uit op het eerste honk. Hessel Bokma zag zijn honkslag, waarop Tensen 6-6 maakte, goed verwerkt door het Phoe- nix-veld en ging uit op een. Rob Meijer en Rogier Kriele kwamen wel op de honken maar scoorden nietwaar Tobias Paalman uitging op 3-slag. De laatste slagbeurt moest de beslis sing brengen. Phoenix maakte er 6-7 van. Goed werk van Farrell en Uiter wijk hield Phoenix van verder scoren af. In de gelijkmakende slagbeurt scoorde alleen Niels Uiterwijk, nadat hij zelf door een honkslag en 2 gestolen honken op het derde honk kwam, waarna hij door Ronald Tensen werd binnengesla gen: 7-7. Friso Dijkgraaf. Patrick Far rell en Hans Christiaan Vink kregen elk 3-slag, zodat de eindstand bleef zo als hij was n.1. 7-7-. Werpcijfers Tobias Paalman (2 in- nings): 2x3 slag; 3x4 wijd; 5 honkslagen tegen. Patrick Farrell 2 innings2 x 3 slag2 x 4 wijd;2honkslagen tegen. BEUKENLAAN 80 keukendal) EEMNESSERWEG 16-22 - SOEST BAARN TEL 02155-12643 TEL 02154-15555 Leusden 1 Soest 1: 3%-3% (4-6) Leusden had voor Soest de funktie van 'laatste horde" op weg naar het kam pioenschap in de le klasse A van de SGS. Soest kwam met drie invallers aan de start. Zoals al vaker dit seizoen, bleek dit geenszins een verzwakking. Rond de klok van tien openden zij vrijwel tegelijkertijd de score. Van Vlierden en Van Aurich wisten hun tegenstanders in matnetten te ver strikken. Braf bracht zichzelf bekwaam om zeep: een ogenblik van 'schaak blindheid' kostte een volle toren. Goes speelde een regelmatige remise, wat toch een verbetering mag heten na een hele serie nederlagen. Aan de topborden nam de grafiek een tegengestelde wending. Vegter noch Vennik slaagde er in enige grip op de tegenstander te krijgen, terwijl vooral eerstgenoemde dit seizoen opmerke lijk goed draait. Vossebeld en Snijders waren niet geïmponeerd, hetgeen in twee nullen voor Soest resulteerde. De manier waarop Chavannes de par tij in zijn voordeel beslechtte verdient geen navolging. Hij kwam totaal ver loren te staan, maar wist zijn tegen stander te bezwendelen. De 'schwindel' leverde een stuk op en later de partij. De afgebroken partijen van Molenaar en Van Tuinen zullen beide wel winst opleveren, gezien de zeer voordelige stellingen van de Soesters. De partij van Van der Hammen is, ondanks een pion achterstand tenminste remise. Als alles gunstig uitpakt, kan dat Soest 1 zelfs op 6% punt brengen. Ook een punt minder is al voldoende voor de overwinning en het is dan ook niet overdreven om te stellen dat de kam pioenskansen van Soest zeer riant zijn. Een overwinning zou concurrenten Ons Genoegen en Amersfoort 2 namelijk op een onoverbrugbare achterstand zetten. De gedetailleerde uitslag: Vossebeld - Vegter Snijders - Vennik Velker - Molenaar Vos - v. Tuinen Uneken - Chavannes Tj. Zijlstra - Braf Berg - Goes v. Santen - v. Aurich E. Zijlstra - v.d. Hammen Halkes - v. Vlierden 1-0 1-0 uitspelen 3-5 uitspelen 3-5 0-1 1-0 0-1 arbitrage 0-1 Soest 2 - Den Dolder 1: 4V2-4V2 (5-5) Na de goede prestatie van het eerste op woensdag tegen Leusden woe ♦«■on de tiéntal wel verplicht ook iets te la ten iien tegen kampioenskandidaat Den^Dolder. Voor Soest ging het in we zens/nergens meer om. Met iets meer dan 50% dreigde er geen degradatie meer en evenmin behoorde promotie tot de mogelijkheden. Er kon dus vrijuit gespeeld worden en het moet gezegd worden dat de Soesters van de gelegenheid gebruik maakten. Rob van Aurich speelde dermate on bekommerd, dat zijn dame er op een gegeven moment het slachtoffer van werd. Van Vlierden maakte vrij snel remise. Daarna bleef het geruime tijd zeer spannend. Het zag er zelfs even naar uit, dat Soest aan het lang ste eind zou gaan trekken. Schipper verknoeide echter zijn betere stelling zo grondig, dat zelfs remise niet meer haalbaar bleek te zijn. Boekhoff was al vrij snel enige pionnen achter ge raakt en zijn positie bleek op den duur onhoudbaar. De gedecideerde over winningen van v. Dijk, Jan de Gier en Van den Berg konden dus niet meer dan de stand recht trekken. Jeugdspeler Erik de Haan maakte zijn debuut in het tweede met een verdien stelijke remise. Rob Gerrits een ande re speler uit het jeugdteam die het tweede tiental kwam versterken speel de een partij met nogal wat ups en downs. De afgebroken stand ziet er precair uit, maar schijnt toch een weg naar remise te bevatten. 6 Mei wordt er in Den Dolder uitgespeeld. Voor Den Dol der is hiermee het kampioenschap toch weer enigszins op losse schroe ven komen te staan. Als nu de hang- partijen uit de wedstrijd tegen En Pas sant geen gunstig resultaat opleveren, kan HSG nog langszij komen. Dat zou een bittere pil zijn voor de schakers uit Den Dolder, dat vanaf het begin bovenaan stonden en zo lang onbe dreigd op de eerste plaats af leken te gaan. De gedetailleerde uitslag: v. Vlierden - v. Driest v. Dijk - Prill i-ö v. Aurich - Tromp 0-1 Wolzak - v.d. Bogert De Gier jr. - Brouwer 1-0 v.d. Berg - v. Velzen 1-0 Schipper - Schuier 0-1 Boekhoff - Vermeulen 0-1 Gerrits - De Bruin uitspelen 6-5 De Haan - v. Doorn Op de Bosstraat vinden gewoontege trouw op Koninginnedag weer diverse aktiviteiten plaats. Tennispark "De Toss" is dinsdag 30 april ook van de partij en zorgt tussen 12.00 en 15.00 uur een zeer gevarieerd programma. 'Dick Renooy heeft er voor gezorgd dat er een aantal demonstratie-wedstrij den gespeeld worden door de jeugd van de Nederlandse Selectie. Kinderen van rond de 12 jaar vertonen dan hun kunnen en men zal versteld staan van wat deze jeugd op tennisge bied al presteert. Tussen de wedstrijden in kan men be- Het eerste team van de LTC Soest heeft na de nederlaag van vorige week in Groningen revanche genomen. Tegen het team van 't Stort uit Amersfoort werd het 8-0. Beide heren Edwin Baan en Pieter Verbrugh wisten hun singles makkelijk in twee sets te winnen. Via 6-1, 5-1 en vele matchpoints werd het tenslotte 6- 4. Lizet van der Kolk en Helen Blokpoel wonnen hun eerste enkelspelen van de competitie. Nadat ook de dames- en de herendubbel in twee sets gewonnen werden was het niet verrassend dat ook beide gemengddubbels in winst werden omgezet. Het tweede team trad in Maarssen aan tegen een zeer sterk Luck Raeck. Dat ook de tweede klas tennissers van ni veau herbergt, ondervonden Barbara Winter, Boudewien Sillevis Smit, Aer- nout Voogel en Jan Brand. Met een 7-1 nederlaag op zak werden zij richting Soest teruggestuurd. Het derde begon de competitie goed. Na een afgelaste wedstrijd tegen Laren kon dit team zondag makkelijk een zege behalen op het eerste team van Weesp. Marijke Dito had nog de meeste moeite om haar single te win nen. Na een vlot verlies van de eerste set moest zij op inhouden gaan spelen om tenslotte toch nog te winnen. Ook Eric Hovestad, Occo van IJsseldijk en Mar jolein Haverkamp wonnen hun singles. De dames wonnen hun partijen ruim. De mannen lieten de winst aan hun te genstanders. Via een door Bep ter Meulen en Rob Westland gewonnen ge mengd dubbel werd een 4-4 eindstand bereikt. Eveneens gewonnen werd er door het vijfde, het zesde en het zevende team. Ook de zondagjunioren haalden de volle winst binnen. Al met al kunnen competitieleiders Karei Winter. Mary Blokpoel en Hans van der Kolk terug zien op een erg succesvolle zondag. Het eerste zaterdagteam bestaande uit de dames Von Bönninghausen en Tour- né en de heren ter Meulen en Winter kwamen voor de eerste keer dit seizoen in het strijdperk. Er werd tegen 't Laer geen set verloren. Het B-team haalde in en tegen Maarn de tweede overwinning. Via verloren enkelspelen van Gerrie ter Meulen en Jos Heemskerk en winst in de reste rende drie dubbelspelen werd een 3-2 overwinning geboekt. Het eerste jeugdteam, dat vorige week verloor, wist zaterdag de volle winst binnen te slepen. Mireille Wigtman verloor na dappere strijd haar single, maar daar bleef het bij. De overige vier partijen werden vrij eenvoudige ge wonnen. De veteranen van Soest begonnen de competitie ijzersterk tegen het eerste veteranenteam van de ULTC Iduna uit Utrecht. Herman Kuiphof en Wille- mien de Buck wonnen de enkelspelen met ruime cijfers. Met de hulp van Greet Groart en Oetse Slichtenbree werden ook de resterende drie partijen gewonnen. De utslagen Zondag: Soest l-'t Stort: 8-0 Soest 2-Luck Raeck1-7 Soest 3-Weesp:7-l Soest 4-Leusderpark4-4 Soest 5-Strandvliet5-3 Soest 6-Gooiland6-2 Soest 7-Spieghel: 8-0 Soest jun.-Laren7-1 Zaterdag: Soest A-'t Laer :5-0 Soest B-Maarn3-2 Soest C-Gooiland :2-3 Soest D-Volta: 5-0 Soest E—Lockhorst: 1-4 Soest heren A-Vechtlust:2-4 Soest heren B-Wilskracht: l-*5 Soest heren C-Leusden0-6 Soest jun. A-'t Schilt4-1 Soest jun. B-Hakkelaars: 5-0 Soest jun. C-De Kuil3-2 Soest jun. D-Nlenhof1-4 Soest jun. E-Alta: 1-4 Soest veteranen-Iduna: 5-0 Soest jongens-Larsheim8-0 Soest meisjes-Dicke Rijst0-8 kijken wat de tennismode zoal te bie den heeft. In samenwerking met Sporthuis Eb. Kareisen worden er twee tennis-mode- shows georganiseerd. Het nieuwste en laatste modebeeld op tennisgebied kan men dan te zien krijgen op tennispark "De Toss", zowel voor dames en heren alsook op kindergebied. Het programma ziet er als volgt uit: 12.00 tot 13.00 uur: demonstratie tennis van de jeugd Ned. Selectie. 13.00 tot 13.30 uur: modeshow Sporthuis Eb. Kareisen. 13.30 tot 14.30 uur: demonstratie tennis van de jeugd Ned. Selectie. 14.30 tot 15.00 uur: modeshow Sporthuis Eb. Kareisen. Ook voor het "natje en droogje" kan in de kantine van "De Toss", kantine van "De Toss". Bedolven onder slingers, confetti en bloemen van de club, beleefde het B3- team afgelopen zaterdag het vierde kampioenschap in successie. Een leuk stel vrienden, die al vanaf de mini's onder leiding van Cor Thomas en Henk Eijsten bij elkaar spelen. Rondom een enkele echte ster is het een hardwerkend team dat geen trai ning overslaat en bereid is tot de bo dem te gaan. Zaterdag j.1. dus weer kampioen! I In een spannende wedstrijd tegen Shin- ty scoorden Gerco (2x Pieter (2x Foto: Goos van der Wilt en Hilco de doelpunten voor Soest, waardoor een eindstand van 5-2 werd bereikt. Met een gezellig etentje op de boerde rij, werd dit met hard werken bereikte kampioenschap gevierd. De clubkampioenschappen van bad mintonclub Selby leverde het afgelopen weekend in het herenenkel spel de verwachte finale op. Henk van Woerkom, die vorig jaar verrassend de titel won, moest het opnemen tegen Paul van Ginkel, die in 1983 club kampioen werd. Alvorens Paul van Ginkel de finale bereikte moest hij zich onverwacht extra inspannen om Marcel Pas te verslaan. In de finale liet hij er geen twijfel over bestaan, dat alleen hij clubkampioen zou worden. Met 2 keer 15-6 werd hij de trotse bezit ter - voor 1 jaar van de wisselbeker. Omdat er weinig animo was voor het damesenkelspel, werd er dit jaar niet om deze titel gestreden. De dames lie ten zich echter van hun beste zijde zien in het damesdubbelspel. Vooral Maria Riupassa, die samen met Gerdie van Kooten een hecht duo vormde, maakte het spel, door met de haar haar beken de aanvallende drops de tegenstanders in verwarring te brengen. Na een ver- De vereniging van postduivenhouders Soest deed mee aan een wedstrijd van af Wuustwezel, overeen afstand van 96 km. Er waren 278 duiven in concours die met een N.W. wind om 8.30 uur- gelost werden. De eerste prijsduif arriveerde om 9.51.10 uur en haalde een snelheid van 1167.11 meter per minuut. De laatste prijsduif kwam aan om 10.29.12 uur. Uitslag: D. Huisman: 1-25-43-55; R. Bokma: 2-8-10-20-23-24-26-40-41P. Lim- per: 3-12-19-21-30-39; H.C. Mol Zn.: 4- 32-54;H. van Essen:5-6;E. Veerman7- 17-18-46; R. v. Hornsveld: 9-47-50-51-52- 53-56; Comb. Vogel: 11-16-23-37-38; M. Monsjou: 13-29-48; Esschert Zn.: 14- 15-28; G.H. v. d. Broek: 27-34-36; H. Huisman: 31-33-42-44-45; P.a. Almekin- ders: 35-49. Op dinsdag 30 april a.s. organiseert de Baarnse Autoclub haar jaarlijkse Oranjerit. De Oranjerit is evenals vorig jaar uitgezet door Jos van der Zandt en Hans Schikan. De oranjerit is een puzzelrit voor het hele gezin. Aan de hand van een eenvoudige route beschrijving rijdt u een route van ca. 20 km. door de gemeente Baarn. De opdrachten zijn zodanig dat u meer dan eens moet puzzelen en overleggen hoe u er zonder strafpunten uit kunt komen. Voor de deelnemers in de toer- klasse of de sportklasse waarbij dit het beste lukt - het zo min mogelijk straf punten krijgen - zijn er prachtige prij zen beschikbaar. Twee teams van SVV/Stam zullen de komende week nog een z.g. promo tie/degradatiewedstrijd moeten spelen voor een plaats in een hogere klasse. Beide teams zijn als tweede op de rang lijst geëindigd. Heren SVV 3 strijdt voor promotie naar de le klasse, ter wijl dames SVV 9 zich nog een plaats in de 3e klasse kan veroveren. Heren SVV 2 heeft zijn beslissingswedstrijd ge wonnen van Oberon 2 met 3-0 15-3, 15-8 en 15-3) en handhaven zich daarmee in de 2e klasse. Heren tweede kalsse SVV 3-Almere Haven 2:0-3 In een vrij korte wedstrijd was de ne derlaag voor het derde herenteam van SVV een feit. Het was Almere Haven, dat gedurende de hele wedstrijd het spel dikteerde en het lukte de Soester heren, ondanks de vele pogingen daar toe, niet om hierin verandering te bren gen getuige de setstanden: 6-15, 9-15 en 11-15. Aankomende vrijdag zal SVV 3 nog strijden voor een promotie naar de eerste klasse. Deze wedstrijden tegen V&S en Salvo beginnen om 20.00 uur in Kerkelanden te Hilversum. y Dames vierde Klasse Surf 7-SVV9:0-8 De laatste competitiewedstrijd heeft SVV 9 met waardig en goed spelen winnend afgeloten. Het op de 4e plaats staande Surf 7 kon bij een overwinning op SVV 9 nog als 3e eindigen. SVV heeft echter haar plicht gedaan en een goede wedstrijd verdiend gewonnen. SVV 9 zal zich nu aanstaande zaterdag 27 april om 13.15 uur in de promotie/de gradatiewedstrijd tegen SH '71 3 in de Bieshaar te Hoogland moeten waar maken om voor een plaats in de derde klasse in aanmerking te komen. Overige uitslagen dames SVV 8-SH '712:2-2 heren BG&SV 6-SVV 5:3-1 Programma komende week: Promotie/degradatiewedstrijden dames SVV 9-SH '71 3, aanvang 13.15 uur. De Bieshaar te Hoogland heren SVV 3-V&S en Salvo, aanvang 20.00 uur, Kerkelanden te Hilversum. beten eerste game, die met 15-11 ge wonnen werd, leverde de tweede game na een snelle 9-0 voorsprong een 15-4 winst op en moesten Yvonne Doorne- kamp en Marjan Schuyt met een tweede plaats genoegen nemen. In dc herendubbel-finale was het kop pel Henk van Woerkom en Paul van Ginkel sterk favoriet.. Bij een 14-2 voorsprong in de eerste game lieten ze, zeer onverstandig, de teugels even vie ren, waardoor hun opponenten Wouter Roorda en Fred Postuma zover terug konden komen, dat ze weliswaar de game met 15-8 verloren, maar de tweede met 6-15 wonnen. De 5 minuten pauze waren voor de favorieten genoeg om de concentratie terug te vinden en met 15-4 maakten ze korte metten met hun tegenstanders. Te vroeg gekust Tijdens het gemengddubbelspel zorgde Gerdie van Kooten voor een vermake lijk incident. Na de eerste game samen met haar dubbelspelpartner Henk van Woerkom met 15-1 gewonnen te hebben dropte zij de shuttle bij een 14-7 stand zo scherp, dat de tegenstanders de shuttle niet meer zouden kunnen terug brengen, waardoor de zege een feit was. Spontaan gaf zij Henk van Woer kom een overwinningskus, maar op dat moment werd de shuttle op miraculeu- In concours: 577 duiven. Gelost 8.10 uur bij n.w. wind. Aankomst eerste duif: 9.27.51 1222.21 m per minuut Kamerbeek1-12-19-31-53-57 Kaats: 2-83-87 Bokma3-4-20-25-35-49-56-68-76-99-101 Wijnands: 5-32-51-71-80-81-104 Kruseman6-10-30-37 Koster: 7-9-27-39-50-61-67 Hoffman8-21-22-24-36-41-63-88-90-91 Scheffers11-13-85 A. Grift: 14-47-72-92 Van 't Net: 15-43-84-103 Meesters16-54 Schimmel17-23-26-38 Altenaar Reierse18-60-69 De Zoete:28-77-82-105 H. Rauch29-64 P. Rauch33-52-89 Sukel van Klooster: 34-75-108-115 Huizinga van Doorn40-46-65-110-113 Veassen42-44-74-78-79-98-100 Bos: 45-58-94-114 Veenendaal:48 Z.K.H.: 55-95 Comb. Westerveld: 59-62-73-106-111 Huurdeman66-70-97 Rietveld: 86 Van Groningen93-96-107 A.P. Kok: 102-112 Ottens: 109 De leden van bovengenoemde vereni ging van postduivenhouders hebben za terdag 20 april j.1. het wedvluchtensei- zen 1985 officiëel geopend door deel te nemen aan een wedvlucht vanaf Wuust wezel. In concours waren 747 duiven die om 8.10 uur in vrijheid werden ge steld bij een matige westen wind. Aankomst eerste prijswinnende duif 9.28.44, snelheid 1215,21 meter per mi nuut. Aankomst laatste prijswinnende duif 9.42.48. Uitals: H. de Bree: 1-13-23-28-46-63-71- 77-107-115-118-121-127; J. v. d. Brakel en Zn.: 2-12-14-21-41-75-89-105-122; H. den Dekker: 3-54-139; E. Meijers: 4-8; G. Rijksen5-10-18-31-33-34-45-67-83-85-117- 119-124-125; Comb. H. Nap: 6-42-49-76- 87-101-104-144-146; J. v.d. Belt: 7-17-44- 95-112-134-137-141; J. Schimmel9-25-39- 84; H. v.d.Schepop: 11-37-130-132; R. van Egdom15-16-111-121R. v.d. Mast 19-55-69-91-103-113; E. v.d. Brakel: 20-74- 133-145; B. Roest: 22-114; JK. v.d. Burg: 24-47-51-126-147; J. Stam: 26-56-61-66- 108-129; J. v. Dijk: 27-53-65-102-131-138; L. v. 't Klooster: 29-78-98-100; A. J. v. Dorrestein: 30-88-90-94-149; A. Kok: 32- 35-148; G. Visser: 36-60-72-86-106-116; G. Zeypveld38-81A. van Ginkel40-57; P. Grift: 43; R. Voskuilen; 48-143; C. Bra- kenhoff: 50; H. Eggink52-73;A. de Bes: 58-62-82; J. Duijst: 59-123; J. v. Groene- stein:64;.Th. Wigtman:68-79-99-120-142; A. van Riet: 70; K. de Jong: 80-128-136; C. v.d. Hoek: 92; J. de Ruig: 93-97; J. de Beer: 109-110; A. Boeklagen: 135; W. Grift 140. i wijze toch terug gebracht. Hierdoor uit het spel gebracht moesten zij Wou ter Roorda en Marjan Schuyt nog 6 punten toestaan alvorens er met 15-13 gewonnen werd en de verdiende over winningskus nog eens gegeven kon worden. Voorzitter Nico Ortlep, die met secre taresse Henriëtte Topper de prijzen uitreikte, complimenteerde Willy van Woerkom Wijnand van de Brink en Sjaak van Ginkel met de vlekkeloze organisatie en de goede en sportieve sfeer waarin dit jaarlijkse toernooi werd verspeeld. Zaterdag 20 april waren de King's Road Riders voor een clubwedstrijd in Baarn met ca. 20 man, waarvan er heel wat prijzen behaalden. In de open klasse lukte dat vier rijders: Robin v.d. Wolk (2e), Gregor Landman (2e), Örjan Kers 3een Gabi Walet 2e Bij de Powder Puffs wonnen Monique v.d. Leek (3e) en Daniëlla v.d. Leek (2e) prijzen met bijbehorende beker. In de junioren klasse waren het Gre- goor Landman 3een Gabi Walet le die voor de bekers zorgden. Zondag 21 april wa^-en de licentiehou ders van de KKR in Lelystad voor eeh 1 KNWU-wedstrijd. De baan was uit stekend, al waren er bij de eerste heu vel veel valpartijen. Toch namen vier rijders bekers mee naar huis. In de open klasse Örjan Kers (3e). Bij de Junioren Jeffrey Walet (3e) en bij de Experts Örjan Kers (le) en Gabi Walet (3e J Sportverslagen en -berichten uiterlijk J maandagochtend inleveren aan onze J redaktie, Van Weedestraat 227. Indien J tijdig ingeleverd volgt opname in de- zelfde week. Goed leesbare kopij heeft 2 daarbij de voorkeur. Redaktie Soester Couranl O Handbal vereniging Handbalvereniging Uitslagen bekerwedstrijden Dinsdag 16 april: Damesjun. BDC 1-Sporting: 15-11 Woensdag 17 april Herensen. BDC 1-SDO: 12-13 Uitslagen: Zaterdag 20 april Meisjespup. 2 BDC 2-Fidelitas 2:6-3 Damesjun. 3 BDC 3-Voice 2:10-6 Herensen. 1 Achilles '28-BDC1:14-14 Herenjun. UD—BDC: 22-6 Zondag 21 april: Damesjun. 2 BDC 2-Laren 2:6-12 Damesjun. l BDC 1-Neyenrodes 2:18-2 Herensen. 2 BDC 2-EMM 2:13-17 Herensen. 1 Limvio—BDC 118-13 Damessen. 2 Amersfoort-BDC2:5-6 Wedstrijdprogramma Veldcompetitie Thuiswedstrijden zaterdag 27 april 15.00 uur Meisjespup. - BDC 1-Limvio 16.00 uur Meisjespup. 2 BDC 2-Nederh. 19.00 uur Damesjun. 3 BDC 3-Adrastea Uitwedstrijdzaterdag 27 april 17.00 uur Jongenspup.Neyenrodes- BDC Thuiswedstrijdenzondag 28 april: 11.00 uur Meisjessdsp. 2 BDC 2- Celeritas 2 13.00 uur Damessen. 2 BDC 2-Limvio 2 14.10 uur Herenjun. BDC-Celeritas 15.10 uur Herensen. 1BDC1-BHC2 Uitwedstrijden zondag 28 april 10.00 uur Damesjun. 1 Sporting-BDC 1 11.00 uur Meisjesadsp. l Fortissimo 2- BDC1 110.00 uur Jongensadsp. 1 Attila-BDC 1 12.00 uur Damesjun. 2 Baarn-BDC 2 13.00 uur Welpen Celeritas 2-BDC 14.20 uur Herensen. 2 A'foort-BDC 2 Sporthal Beukendal zondag 28 april' 16.15 uur Herensen. 1 BDC 1-Sittardia 2

Soester Courant | 1985 | | pagina 21